UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 2 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RUN GEMEENTEBEGROOTING 1933. De ontvangsten moeten voor verschillen de posten ld totaal lager geraamd worden 20.7o7.60. Daaronder is 1834.50 begrepen voor posten waarmede ook de uitgaven da len. In verband met net zoogenaamde kor tingswetje moest de Kijksuitaeenng rond 4z00.lager worden geraamd. Aan op brengst van üureu moest in totaal een La ger cijier van 148ti.worden uitgetrok ken. be recnten voor het woonwagenkamp moeeten J 200.die van de keur- en slacht- loonen 1500.de begraienisr echten ƒ500.de s-cnoolgelnen 450.en ƒ300. en 650.de bondeu belas ting 200.en de vermakelijkheidsbelasting J 500.lager worden uitgetrokken. Van de ouderdoms rente van krankzinnigen ging af 166. en van de invalkuteitsrente 116.74. Up de opoenten ongebouwd moest 40.op de opcenten dividend en tantièmebelasting 2693.18; op de opcenten vermogensbelas ting ƒ5210.prijs gegeven worden; terwijl een zevental andere ontvangsten met rond 730.— moest worden verlaagd. Het verlies van deze 20.767.80 aan inkomsten doet het bedrag van 103.422.63 waarin voorzien moest worden wegens meerdere uitgaven, dus stijgen tot 124.190.34. Eenige compen satie tegenover de stijging van de uitga ven van de de Lagere ontvangsten, buiten die welke reeds bij de uitgaven in rekening werden gebracht, gaven slechts weinig ont vangsten. De meest beduidende verhoogui- gen immers ad 2040.43 en 3418.79 en 10.000.en 96.234.92 gaven wij reeds aan bij de uitgaven en brachten B. en- W. daar in mindering. Verblijdend is, aldus B. en W., dat de begrooting kon worden geopend met een saldo van den dienst 1931 dat ƒ9411.06 hooger was dan het deel van het saldo der rekening van 1930, waarmede aanvankelijk de begrooting voor 1932 werd geopend. En evenzeer stemt het dankbaar dat door de welwillendheid van den Bur gemeester als terugstorting en dus bij wijze van schenking, eventueel met aftrek van bijdragen, welke over 1933 voor hem ver plicht zouden mogen worden, een bedrag van 1000.in ontvang kon worden ge bracht. De meest belangrijke verhoogingeu bepalen zich overigens tot 400.wegens hoofdsom grondbelasting gebouwd; 720. wegens opcenten hoofdsom grondbelasting gebouwd3400.aan hoofdsom perso- neele belasting; 2666.67 wegens classifica tie voor de fondsbelasting en 640.we gens hoogere opbrengst van vergunnings- en verlofrechten. Over een 12-tal posten komt verder een verhooging voor van to taal 937.89. De bovenvermelde, niet reeds eerder in rekening gebrachte verhoogingen vormen samen een cijfer van 19.176.62. Het bedrag waarin voorzien moet wordeu reduceert daardoor tot 124.190.42 19.176.62 is ƒ105.013.81. Over dat bedrag behoeft niet geheel door nieuwe heffingen of kortingen voorzien te worden, door de voor de nieuwe begrooting gunstige om- sbandighoid, dat op de begrooting van )932 voor de classificatie en de opcenten voor de fondsbelasting een te laag ramingscijfer was aangenomen, waardoor rond 24.000. aan den dienst 1933 ten goede zal komen. Ten slotte moest dus een bedrag worden gevonden van rond 105.000.mm 24.000.— is ƒ81.000.—. Na hetgeen B. en W. omtrent de bezuinigingen hebben opge merkt, die zij tot een bedrag van 60.000 doorvoerden, zal het wel geen betoog be hoeven dat dit bedrag van S1.000. slechts te vinden is uit hoogere heffing, eventueol uit kortingen op salarissen en loonen. Wat het laatste middel aangaat herinneren zij er aan dat bij de besparing van uitcaven reeds de kindertoeslag zooals door ons vermeld reeds op de helft werd berekend van het tot nu oog berekende bedrag en dat do rijwieltoelage eveneens werd terugcrebraoht van 50.op 30.— 25.— op 15.—V (Wordt vervolgd). Plaatselijk Crisis-Comité. Medeburgers, Door de Kon. -Zilverfabriek Gerritsen en v. Kempen te Zeist is ten bate van hot Nat. Crisis-Cimité en de plaatselijke comitc's een keurig zwaar zilveren lepeltje beschik baar gesteld. Dit lepeltje dat een winkel waarde heeft van 2.is niet in den handel verkrijgbaar maar alleen door mid del van de pl. crisis-comité's. De firma Gerritsen en v. Kempen bere kend aan de comité's slechts de kostprijs zijnde f 1.per stuk. De lepeltjes moeten worden verkocht voor een priis van 2.(de werkelijke waarde). Van elk verkocht lepeltje komt f 1.'-en goede aan het crisis-comité, n.l. ƒ0.25 aan het Nat. Crisis-Comité en 0.75 aan het. Pl. Crisis-Comité. De verkoop geschiedt onder controle van het Nat Crisis-Comité en van het bureau van de Rijks waarborg van goud- en zilver merken. Reeds zijn duizenden van deze lepeltjes in den lande geplaatst. Ook in onze ge meente heeft zich een dames-comité be schikbaar gesteld om deze lepeltjes te ver- koopen. Dit comité bestaat uit de dames: A. Alte- ma. mevr. Belgraven- van Reenen, me*r. Boot-v. Kooten .mej. J. C. C. M. v. d. Bosch, mevr. Bes-Huisman. mevr. Fikkema-de Vries. mevr. Gaillard-de Kok. mej. A. M. L. v. Halderen. mevr. Jongenburger-v. Hoe ken. mevr. de wed. v. Leeuwen-Voorhoe.7e, mej. M. E. Ponsioen, Zuster G. Spijker, mevr. de wed. Westenbrink- Wirtz, mevr. Wiertsema-Priester en mevr. Zonneveld- Figee. Deze dames hebben in verschillende wij ken de leiding genomen om den verkoop tc regelen. Vanaf Dinsdag 6 Dec. tot Woensdag 15 Dec. zal een aantal dames de gemeente rondgaan om de lepeltjes te verkoopen. Het is voorwaar een prettige wijze van oollecteeren. Immers door een of meerdere dezer lepeltjes te koopen, ontvangt men de werkelijke waarde, maar men steunt tevens het crisis-comité. De lepeltjes zullen eveneens verkrijgbaar zijn bij de fa. Ponsioen in de van Man- ders'loostraat waar ze ook vanaf 6 Dec. in de etalage te bezichtigen zijn. Deze ge waardeerde medewerking wordt door de fa. Ponsioen geheel belangeloos gedaan. Het pL Crisis-Comité hoopt dat ook in onze gemeente eenige honderden van dezo lepeltjes geplaatst worden. Het Pl. Crisi s-C o m i t Arm gebroken. Een leerlinge van do Chr. school, Julianastraat, kwam gisteren tijdens het spelen zoodanig op het school plein te vallen, dat zij een arm brak. Het meisje werd naar het Ziekenhuis te Lei den overgebracht. Hooger beroep. De motorrijder B. uit den Haag en V. uit Bodegraven zijn in hoo ger beroep gegaan tegij het vonnis van den Kantonrechter alhier, waarbij beide werden veroordeeld tot een geldboete van 300 met intrekking van het rijbewijs voor een jaar. Geboren: Christina Lamberta, d. van C. A. van Wieringen en J. H. van der Euc Braat. Johanna, d. van G. van der Horst en J. Helsloot. Huibert, z. van W C. do Pater en M. J. Bouthoorn. Dirk Hendrik, z. van G. Boot en H. van Vliet. Overleden: Dina van der Maal 59 j. Lernardus Hoogendorp 71 j., echtgen. van Baukje Sjerps den Bleker. Cornells de Vos 10 j. (overleden te Leiden). Gevestigd: Arie van der Zwan van Sassenheim. Divertje Bek van Leimui- den. Geesje Bijlsma van Emmen. Renze A. de Ro:s van Leeuwarderadeel. Johanna de Vogel van Hazerswoude. Vertrokken: Alberta van Leeuwen naar Bodegraven. Jaooba Reeuwijk naar Oegstgeest. Jacob van 't Riet naar Wa teringen. Grietje de Vos naar Koude kerk. Anna Beumer-Zwetsloot en kin deren naar 's Gravenhage. Hedwig Crat naar Amsterdam. Theodorus J. van Leeuwen naar Reeuwijk. Lena H. Ver schuur naar Leiden. Heintje Lodder naar Zwammerdam. Jan van der Horst naar Hilversum. Wilhelmina J. Kloosterziel naar Waarder. Jan de Graaf naar Drie bergen. BODEGRAVEN. Kinderhulde. Ter gelegenheid van het 12 1/2-jarig priesterfeest van kan. van Kessel werd gistermorgen op de Zuster school door de kinderen een hulde ge bracht. Te ongeveer half elf betrad de jubi laris in gezelschap van den pastoor de mooi versierde feestzaal, terwijl dc kinde ren een welkomstlied zongen. Het keurig vei zorgde programma bevatte in totaal 23 nummers, waarvan de eerste 10 nummers uit felicitatic-eedichten en verzen. Door 42 kinderen word er aan deelgenomen. De overige nummers bestonden uit enkele ko- mischo en enkele als priesterbulde. Aan den jubilari', werden al deze verzen, gedichten en samenspraken, in een prachtig, rijk ver sierde albus aangeboden, welke door de eerw Zuster M. Li be rata vervaardigd was. Al deze verzen, gedichten, en samenspra ken. kleeding, enz. enz. waren ook door dezelfde eerw Zuster gemaakt. Het was een heerlijk feest. Des namid dags 5 uur word in het St. Joseuhgesticht zelf hulde gebracht aan den Jubilaris. Muziekver. „Soli eo Gloria". Dinsdag avond j.l. werd in hotel van Rossum een buitengewone ledenvergadering gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. De voorz., de heer M. Stapper, opent do vergadering en spreekt een kort openings woord, waarin hij ondermeer mededeelt, dat de vereeniging momenteel 7 werkende loden bezit Vervolgens werd door den heer A. Geldcrblom als een der mede-op richters een causerie gehouden over de op richting en wat daaraan voorafging. Ver volgens worden door enkele jonge leden voordachten en een samenspraak gedaan Door den secretaris, den heer C. L. Bek- ker, weiden enkele persoonlijke herinnerin gen naar voren gebracht in dichtstijl. Even eens door den heer C. Boerefijn. Na do pauze werd. als blijk van waardeering, aan den voorzitter een stoel aangeboden na mens de vereeniging, in verband met de I vele werkzaamheden, welke hij voor de vor- J eeniging heeft verricht. Het programma werd verder afgewisseld door het spelen - van enke'e liederen en marschen. Ten slotte werd door den heer N. Hoogendoorn als voorz. der Chr. Oranjevereeniging een slotwoord gesproken, waarna de vergade ring op de gebruikelke wijze werd gesloten. Chr. Hist Kiesvereeniging. - Naar wij vernemen heeft in de ledenvergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging een bestuurs verkiezing plaats gehad, waarin in de va cature P. v. Nöort werd gekozen de heer B. J. Thijssen, gemeente-ontvanger alhier. De waterleiding. Naar we vernemen zal op 20 Dec. a.s. het 25-jarig jubileum gevierd worden van de Bodegraafsche war terleiding. Goedkoope margarine. Gedurende en kele weken wordt Zaterdags 40 K.G. on vermengde margarine gedistribueerd aan werkloozen en ondersteunden door het Bur gerlijk Armbestuur. Arbeidsbemiddeling. Het aantal inge schreven werkioozen aan het Correspon dentschap de Arbeidsbemiddeling alhier is in de afgeloopen week met 2 vermeerdert. Bouwvergunning. Aan Joh. Koning al hier is door B. en W. vergunning verleend tot den bouw van een houtloods voor reke ning van den heer A. van den Berg te Nieuwerbrug. Gevonden en verloren voorwerpen. 1 bril met bolle glazen en 1 bruin lederen portemonnaie inh. ƒ3 waarvan 2 gulden- I stukken. Inlichtingen politiepost op Maan dag. Geboren: Gijsje d. v. O. Beijeman en G. van Welzenis. Getrouwd: J. L. Bouthoorn 27 j. en G. Domburg 33 j. W. J. U-terlinde 50 j. en G. M. van Eijk 32 j. Overleden: T. Uithol 77 j. geh. mot G. van de Langeroaat. Gevestigd: B. P. J. van Dijk van Waarder en gezin J. G. Baak en gezin, van Den Haag. Vertrokken: H. Knopperts, dienst- de naar Rietveld. P. C. Vroege en gezin, naar Bar woud ts waard er. NOORDEN. „St. Deus Dedit". Woensdagavond heeft „St. Deus Dedit" een vergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Baas, opende de bijeenkomst, die goed bezet was, met gebed, heette allen welkom en bijzon der den heer Kuiper, lid van het hoofdbe stuur. Medegedeeld werd. dat 1 Dec. gestempeld kan worden om te trekken uit de werkloo- zenkas. Zij die daar gebruik van maken, worden verzocht tusschen 1011 uur des morgens bij den penningmeester te gaan teekenen. Vervolgens kreeg dc heer Kuiper het woord, die besprak de organisatie en het nut daarvan. Ook zeide spr., dat sommige georganiseerden zich niet bewust waren, dat aan organisatie vast zat. Dit bewees wel de historie, die hier in een groot be drijf was voorgevallen, daar slechts vijf van alle werkkrachten waren georganiseerd. De ongeorganiseerden hadden voor hen, die in de organisatie waren, de strop vastge snoerd. Vele vragen werden gesteld en allen door spr. breedvoerig uiteengezet, zoodat een ieder volkomen tevreden was. De voorzitter dankte spreker voor zijn leerzame rede en nuttige wenken en sloot de bijeenkomst met den chr. groet. Cellecte „Hulp in Nood" bracht op ƒ0.89. NIEUWKOOP. Geboren: Elisabeth Maria d. van O. J. Groendijk en C. M. Pieterse. Ondertrouwd: H. de Boer 27 j., wi- nende te Rietveld en N. Slingerland 34 j. VOETBAL DU ITSCHLAND—NEDERLAND. Het Nederlandsche Elftal. Naar de secretaris van de T. C. van den K. N. V. B. mededeelt, zal Bas Pauwe als reserve meegaan naar Dusseldorf. Eerst Zondagmorgen 4 December zal aldaar be sloten worden, hoe het elftal zal worden samengesteld. De Deen Andersen scheidsrechter. Naar wij vernemen zal John J. Langenus (België) den voetbalwedstrijd Duitsch- landNederland op 4 December as te Dusseldorf niet leiden. In plaats van Lan genus zal de Deensche scheidsrechter Lau- rits Andersen den wedstrijd fluiten. Zeker 8000 Nederlanders zullen hun n tionalo elftal aanmoedigen. Van de 50.000 beschikbare plaatskaarten zijn reeds 49.000 in voorverkoop verkocht. Men neemt aan, dat het Rijnstadion Zondag a.s. totaal uit verkocht zal zijn. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Guirr.bretière rijdt met n-.ee. Gemeld wordt, dat Guimbretièro zich niet in staat voelt om dool te nemen aan den Zesdagschen wielerwedstrijd, waarvoor hij een contract had afgesloten. Naar men weet was de Franschman te Amsterdam gedwongen den strijd te staken wegens doorzitten. In. de plaats van Guimbretière zal thans zijn landgenoot Broccardo, ook al een bekende uit den Amsterdamscheu wedstrijd, een koppel met den Zwitser Richli vormen. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Voor den Zesdaagschcn wielerwedstrijd welke van 20 tot 26 Januari a.s. te Brus sel wordt gehouden, is het Duitscho kop pel SchoenBuschenhagcn geoontracteerd. DE ZESDAAGSCHE VAN NEW YORK. Na den tweeden nacht van den Zesdaag- schen wielerwedstrijd van New York wa ren in totaal 629 mijlen en 9 ronden afge legd. De stand was: 1. DebaetsLetourneur 69 punten, op 1 ronde: 2. Audy—Peden 87 punten; 3. Lina- ri—Sovergnini 57 punten; 4. Binda—Gior- getti 53 punten; op 2 ronden: 5. Hill Grimm 61 punten; op 3 ronden: 6. Mac Na- maraDempsy 48 punten; op 5 ronden: 7. RitterWalthour 35 punten; op 6 ron den: 8. B. WalthourRodak 74 punten, op 8 ronden: 9. SpencerHoran 86 punten, 10 WinterCroley 76 punten, 11. Cohen Delille 67 punten. Op tien ronden: 12 Diel- berg—Wissel 27 punten; op 11 ronden: 13. TaverneAnhes 118 punten. De koppels BeekmanFrankenstein on ManeraBorasari hebben den strijd opge geven. DE „TOUR DE FRANCE." De navolgende renners zijn thans reeds gecontracteerd voor de in Juli van het volgend jaar te houden „Tour de France": Italië. Guerra, Di Paco en Camusso. Frank rijk: Leducq, Peüssier. Duitschland: Stoe- pel en Ttrierbach. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De Inschrijvingen voor a.s. Zondag. De Maatschappij Renbaan Dnindigt heeft een record aantal inschrijvingen ont vangen voor de draverijen op Zondag 4 December. Zij luiden als voligt: I. Zonnestraalprijs. Ie klasse, 1740 me ter: 1. Vrijbuiter, 2. Rimboe, 3. Quford, 4. Qui Vive V, 5. Varia, 6. Voici, 7. Ulysses, 8. Frederik K., 9. Wilhelm, 10. Wijsneus, 11 Sympathie, 12. Vendu, 13. Waldeck Pier- mont, 14. Vaz Dias, 15. Vaandreoht, 16. Vera Brook, 17. Vassal, 18. Voorlooper, 19. Vlieger D., 20. WiJ'y Belwin, 21. Tom Mix 22. Vliegende Hollander Wn 23. Up to Date. II. Eclipseprijs. Ie klasse, 2060 meter: 1 Fanfaro, 2. Rentner, 3. Newbold, 4. Saffier 5 baron Silvester, 6. Clyde, 7. Victoria, 8. Prodigal St. Lnncier, 9. Diamant Bleu, 10. Dellys O., 11. Caid, 12 Quettevillezoon, 13. Parmenio. 14. Queenie, 15. Stornilooper, 16. Flambeau, 17. Postduifje G., 18. Bella V, 19. Sint Nicolaas, 20. Charley Leybum, 21 Siem Claudv, 22. Sire Axworthy K. III. Zeppelinprijs. Handicap 2e en 3e klasse, 2000 meter: 1. Vrijbuiter, 2. Rim boe, 3. Quford, 4. Sara, 5. Tanny See van Kerrigan, 6. Politesse, 7. Uniform, 8. Ulysses, 9. Q. Potitc Amie. 10. Victoria, 11. T. Akista, 12. Uitblinker K., 13. Vlie gende Hollander, 14. Sister Patrick H„ 15. Vitality, 16. Troubadour, 17. Weidlooper 18. Prinses Olga, 19, Tijdlooper, 20. Uilen spiegel, 21. Vaandrager. IV. Vijftiende Heerrijdersprijs: 1. Olym- pia, 2. Fanfare, 3. Newbold, 4. Baron Sil vester, 5. Clyde, 6. Victoria, 7. T. Akista, 8. Agonist, 9. Brichambeau, 10. Robert E. Lee, 11. Diamant Bleu, 12. Dellys C„ 13. Begonia, 14. Caid, 15. Quettevillezoon, 16. Panr.enio, 17. Flambeau. 18, Troubadour, 19. Postduifje G„ 20. Present II., 21. St. Nicolaas, 22. Bella V., 23. Siem Claudy, 24. Sire Axworthy K. De Zuid-Holl, Jachtvereeniging. Do Z. H. J. V. hoopt in Decomber twee belangrijke wedstrijden te houden: Op 3 December een springconcours en op den lOden de Cross Country van Voorlinden. Bij dezen laatsten wedstrijd wordt 'n wis selbeker verreden, die verleden jaar door den. heer E. Kahn gewonnen werd. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen der voortgezette borden wedstrijden luiden: lo ronde: W. ter HaarPhilipse 02; Jansen—Brandt 20. 2e ronde: W. ter Haarv. Bakkum 20; v. d. Veerv. Tongeren 1—1WegmanW. ter Haar 02; Geerlings—Brandt 20; W. ter HaarPhilipse 11; Dingjan—v. Tongeren 0—2; Brandt—W. ter Haar 0—2 v. DaalenA. ter Haar 02; Jansen Brandt 20. FILMNIEUWS. EIGENAARDIGE BAANTJES IN DE STUDIO'S. De vraag van het publiek naar steeds iets nieuws in de films en het streven om alies zoo zuiver mogelijk uit te beelden, heoib een groot aantal zeer bijzondere spe cialiteiten werk gegeven. Een van de meest bekende is waarschijnlijk de „transpiratio- leverancier". Dit is de man, die het zweot doet pare.en op de voorhoofden van sid derende getuigen in een rechtszaal-scène. Zijn voorraad zweetdruppels draagt hij mee in een vaporisator en in enkole secon den kan een ieder den indruk verwekken zwaar vermoeid of zenuwachtig te zijn. Minder bekend is de „oudcrdoms-specia- li^t". Dezo wandelt voortdurend door de studio's en zijn taak bestaat in het ver wijderen van alles, wat er op wijst, dat meubels, kamers of andere scène-achter gronden niet lang geleden de constructie werkplaatsen verlaten hebben. Hij smeert stof en modder op huizen en vloeren en zoo noodig op overjassen 'en schoenen. Een eigenaardig vak is dat van den man, dio de dieren moot huren. Onder zijn at- deeling vallen alle levende wezens, die voor een opname vereischt worden en niet on der de „meuschelijke" ondergebracht kun nen worden. Onder de aanvragen, die zijn kantoor binnenkomen, zijn die voor luid sjilpende krekels, goed springende sprink hanen, snurkende, buldoggen, gedresseerde circus-olifanten, slangen, konijnen, paddon, koeien, tamme of wilde stieren, alle moge lijke soorten honden cn paarden, bijen (lie*st van een vriendelijk soort). Een ander specialiseert zich in het ma ken van makkelijk breekbare meubelen te gebruiken voor vechtpartijen en in komi sche, filma. Een speciaal soort zwak hout wordt, hiervoor gebruikt, dat bij de minste aanraking breekt. Deze man bekleedt een zeer verantwoordelijke betrekking, vooral wanneer de door hem te maken moubele i op het hoofd van een acteur kapot gesla gen moeten worden. Enkele geluids-spocialisten zijn voortdu rend op zoek naar „echte" geluide-effecten. Dagenlang maken zij opnamen van spoor wegen, waarover verschillende treinen pas- seeren, drukke- en stille straten, een boer derij op verschillende tijden van den dag, enz. Deze geluiden kunnen nadorhand go- bruikt. worden al» een soort achtergroncr van diverse scènes. Een film-bibliothecaris" heeft een groo- tcn voorraad van allerlei buitenopnamen,, zooois bergen, oorlogs-scènes, passeerende schepen, straatopnamen en anderen, die naderhand gebruikt kunnen worden voor de kleine stukjes in een film te lasschen. Aan de transport-afdeeling is een ex pert verbonden, die alle soorten voertuigen kan opdiepen, die ooit door monschen ge bruikt zijn. Ook een bloemist is voortdurend werk zaam in de studio's. Als wegens dc enorme hitte van de grooto lampen kunstbloemen gebruikt moeten worden, kan hij iedere soort bloem zuiver namaken. Weinig bekend, doch zoer belangrijk is het werk van do „etiquetten-specialist". Met pen en inkt, kwast cn verf, copicert hij alle mogelijke soorten etiquetten, briefhoof den, wapens en dergelijke. In veel films kan men het resultaat van zijn werk op wijn-, champagne- en cognacfeaschen zien. Het is niet overdreven, wanneer men zegt, dat binnen een redelijken tijd de technische dienst van de Metro Goldwyn Mayer in staat zal zijn alles te leveren, van een buit«nland«che postzegel tot do repro ductie van een Indisohcn tempel. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT, (thuisr.) arr. 30 Nov. Ie Belawan. KON. NED. ST00MB. MIJ. COLOMBIA arr. 29 Nov. te Kingston. IRENE vertr. 30 Nov. van Palermo naar Algiers. MIDAS arr. 29 Nov. te Kingston. TELAMON vertr. 1 Nov. van Amsterdam naar San Juan. VESTA, Cadix naar Genua, pass. 1 Dec. Gibraltar. VULCANUS arr. 1 Doc. van Hamburg te Harlingen. KON. PAKETV. MIJ. NTEUW ZEELAND, Melbourne naar Singapore pass. 29 Nov. Thursday Isle. TASMAN vertr. 30 Nov. van Lorenzo Marques naar Port Natal. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DAMSTERDIJK, Rotterdam naar de Pacifickust, vertr. 29 Nov. van Cristobal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. MELISKERK vertr. 30 Nov. van Loren zo Marques naar Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (uitr.) pass. 30 Novem ber Dungenoss. MAASKERK (thuisr.) vertr. 1 Deo. van Lagos naar Accra. REGGESTROOM (uitr.) pass. 1 Dec. Finisterre. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) vertr. 1 Dec. van Gibraltar. DEMPO (uitr.) vertr. 1 Dec. van Colom bo. JACATRA (uitr.) arr. 30 Nov. van Ant werpen te Londen. SIBAJAK (uitr.) arr. 1 Dec. te South. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DEUCALON vertr. 30 Nov. van Kobe naar Rotterdam. HECTOR, JapanRotterdam arr. 30 No vember te Londen. SARPEDON vertr. 30 Nov. van Tien tain naar Rotterdam. TEUCER, Batavia^Amsterdam vertr. 29 Nov. van Triest. EMZ'ETCtt LIJN. JONGE ANTHONY, Carthagena naar Hamburg pass. 30 Nov. Dover. MIJN BAAS EN IK. 31. Ik rolde over den grond van de pret en vond „Moppio" een prachtnaam. Loe- kie zei nu tegen den baas, dat ik hoog noo dig in het bad moest, waarmee hij het wel eens bleek te zijn. De baas maakte eerst alles klaar, pakte me toen bij mijn voorpootjes en samen liepen we naar de keuken, waar Loekie al op ons zat te wachten. Ik wist heelemaal niet, wat het bad was, want zoo'n ding had ik nog nooit gezien, maar toen ik er kennis mee maa.k- te, viel me dat heelemaal niet mee. 32. Lieve help, wat is dat water nat en ik werd ook heelemaal nat, en alles om me heen werd ook heelemaal nat, zoodat ik dacht, dat ik in den vijver was geval len, waarvoor Moeder mijn broertjes, zusjes en mij zoo dikwijls had gewaar schuwd, en ik begon van angst te janken.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11