UIT DE OMGEVING VRIJDAG 2 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE WERKLOOZENDEMONSTRATIE TE AMSTERDAM. Nader meldt men ons uit Amsterdam: Het Werkloozen-Agitatieoomité had gis termiddag de werkeloozen op het Amstel- veld bijeengeroepen, om vandaar een op tocht te houden. Van de politie was hiertoe op bepaalde voorwaarden vergunning be komen, Te 12 uur waren op het Amstelveld ongeveer 1000 werkeloozen opgekomen, die zich onder politiegeleide door de Kerit- etraat in de richting Leidsehegraeht bewo gen. Reeds dadelijk begonnen de betoogers met z.g. spreekkoren, die, gelijk men weet door den burgemeester als hoofd der poli tie verboden zijn. Toen de politie hiertegen optrad, stoorde men zich hieraan weinig; ook sohreeuwde men hier en daar belee- digingeu tegen leden van het Vorstelijk Huis. Bij de Vijzelgracht ontrolde iemand in den stoet een doek met een opschrift, hetwelk de politie had verboden in den op tocht mede te dragen. Een inspecteur ge lastte het doek te verwijde, on, waaraau gevolg 16 gegeven, maar even later kwain het opnieuw voor den dag, waarna de po litie het in beslag heeft genomen. Op de kruising KerkstraatLeidsohe- straat hebben eenige betoogers fietsen ge worpen voor de pooten der politiepaarden Een dergenen, die zich hieraan schuldig maakte, is gearresteerd. De stoet trok verder Langs de Leideche- gracht en de Prinsengracht naar de Elands gracht; de stemming werd steeds rumoeri ger en baldadiger, cn men ging voort met schreeuwen. Bij do Hazenstraat deelde de bevelvoe rende inspecteur, de heer Stolp, met luider stemme mede, dat de optocht ontbonden moest worden. Het eindpunt van den op tocht zou anders de Noordermarkt zijn ge weest. Toen de betoogers nu weigerden uit een te gaan, is eerst eenige malen gesom meerd. Het politiedetacnement, dat de stoet begeleidde, was miusschen reeds met ruiters en agenten-tevoet versterkt. De be toogers bleven onwillig om zich op het be vel der politie te verspreiden. Toen zijn eenige charges uitgevoerd, waarbij zij in alle richtingen uiteengejaagd zijn. Kleinere groepen verzamelden zich echter weer en zijn de Jordaan ingetrok ken, waar zij op de Noordermakt bijeen kwamen. De politie had hen in kleine af- deeiingen op den voet gevolgd, zoodat ook zij weer met een voldoende macht aanwe zig was. Up de Noordermarkt trachtte het com munistische Raadslid Huizinga, een der lei ders van den optocht, tegen het politiever- bid in, een toespraak te houden, wat hem echter belet is door eenige agenten, die hem uit den lantarenpaal trokken, waar hij in geklommen was. Uok hier heeft de po litie nog eenige charges uitgevoerd, waar bij rake klappen zijn gevallen. Eenige per sonen zijn aangehouden. In de omgeving van de Noordermarkt is het nog geruimen tijd rumoerig gebleven. HAROLD LLOYD MIST ZIJN TREIN. Een stukj'e film tegen wil en dank. Na een kort verblijf in ons land is de filmspeler Ha-rold LloycL, vergezeld van vrouw en 'zijn broer, naar elders vertrok ken. Om drie uur Woensdagnamiddag ar riveerde het gezelschap per auto uit Am sterdam aan net station te Roosendaal. Het lag in de bedoeling den trein van 4.07 uur naar Brussel te nemen, waar de film speler in den vooravond officieel zou wor den ingehaald. Nu is Harold in zijn parti culiere leven een gemoedelijk en joviaal roensch, die overal waar hij komt met zijn omgeving dadelijk op goeden voet staat. Vrouw en broer zijn van hetzelfde slag. En zoo gebeurde het, dat het drietal zich rustig in de restauratie van het station aan de lunch zette, genoegelijk een praatje maakte met den gérant en diens echtge- noote, en daarna voor de spijsvertering een kleine inspectie ondernam in de wachtka mer, het perron en naaste omgeving. Ha rold zou geen filmspeler zijn als die onacht zaamheid ongestraft ware gebleven. De ko miek moet zwaar verdiept zijn geweest in de een of andere onbeduidendheid, want terwijl hij rustig op het een of ander punt van het station liep rond te scharrelen, klonk plotseling het vertreksignaal van den internationalen trein en.... „Kareltje" had het nakijken. Zoo groot was deze onaangename ver rassing, dat zelfs zijn traditioneele Holly- woodsche ren achterwege bleef. Maar toen kwam op slag ook weer de filmspeler in den verbouwereerden Harold in actie. Vliegens vlug holde hij naar buiten, sprong van het bordes in een taxi, en als de wind ging het met vrouw en broer naar Esschen, nage wuifd door kellners, treinbeambten en pu bliek. Op het nippertje haalde men daar don trein en aldus kon het drietal op tijd in Brussel arriveeren. „Hbld." „U hebt een goeden waakhond te koop aangeboden?" „Ja, maar hij is juist vannacht gestolen" De Raad dezer gemeente kwam gister middag in openbare vergadering bijeen. Na opening der vergadering werden do notulen goedgekeurd. In de regeling van den Schoolartsen- dienst werd eenige wijziging gebracht. Vervolgens kwamen eenige subsidie-aan vragen in behandeling Afgewezen wordt het verzoek der Politieschietvereeniging „Wilhelmina". Over de subsidie aan de IJsclub gaf de protestantsche Raadsfractie als haar mee ning te kennen, dat deze subsidie dit jaar niet noodig is, omdat verleden jaar de ver- eeniging weinig uitgaven heeft gehad. Wefch. Warmerdam bestreed deze mee ning; de IJsclub verricht productieve werk verschaffing. Er zijn groote kosten gemaakt aan het terrein. Besloten werd met 95 stemmen subsi die to verleenen. In bespreking kwam daarna de subsidie bewaarscholen. De subsidie voor de bewaar scholen. De heer Langeveld stelde voor de subsi die aan de Kath. bewaarschool van St. Agatha te verhoogen. Dit jaar is de ver warming door de bewaarschool zelf bekos tigd, nu de school in eigen gebouw is geko men. De voorzitter informeerde, of de kosten der verwarming hoog zijn. Spr. deelde mede, dat ook de Herv. Schoolvereeu. een kleuterschool gaat op richten. De post zal dus toch reeds ver hoogd worden. B. en W zullen in de vol gende Raadsvergadering prae-adviea op het voorstel-Langeveld uitbrengen. Bij de subsidie aan den bouwvakcursus vroeg de heer C. Schrama of deze cursus voldoende gegeven wordt over de geheele linie. Weth. Tromp antwoordde, dat het in hoofdzaak betreft bouwkundig teekenen. De subsidie Landstorm stelde de heer Verduyn voor van 100 op 50 te bren gen;" het bestaan van den Landstorm is er niet mee gemoeid. De voorzitter vond dit vreemd; verleden jaar kwamen B. en W. met een verlagingsvoorstel, wat de Raad niet wilde. Na eenige discussie werd be sloten, dat de-post gehandhaafd bleef. Ook de subsidie van de R. K. Geifeenfok- vereeniging bleef gehandhaafd, na eenige tegenkanting. Aan de orde was de begrooting van het Burg. Armbestuur De heer Segers vroeg namens de Prot. leden, of als het R. K. Armbestuur dezelfde houding aannam als de Protes tantsche Diaconieën het begroote bedrag niet aanmerkelijk minder kon zijn. De heer Pijnaoker vond dit wel wat bru taal gezegd; spr. weet, dat ook verschillen de Protestanten bij het Armbestuur aan kloppen. De heer Langeveld verklaart, dat de kas van het Kath. Armbestuur geheel leeg-is. Het is nu eenmaal een feit, dat de meeste armen tot de Kath. Kerk behooren en de minste rijken. Spr. noodigt ieder uit, ken nis te nemen, wat opgebracht wordt voor de armen. De heer Noorland acht 't beste, dat B. en W. eens een bespreking houden met de geestelijkheid; het Kath Armbestuur be staat uit menschen op hoogen leeftijd, aan wie het tijdgebeuren misschien voorbijgaat. Weth. Warmerdam antwoordde, dat de meening van den heer Noorland over de samenstelling van het Armbestuur voor kennisgeving worden aangenomen. Spr. ontkent ten sterkste, dat de Katholieken niet voldoende zouden zorgen voor de ar men. Het geld van het Burg. Armbestuur is er voor alle noodlijdende ingezetenen. Na een slotwoord van den Burgemeester werd de begrooting in stemming gebracht en met algemeene 6tommen aangenomen. De begrootingen der bedrijven werden z. h. st. vastgesteld. De aftrek voor werkloozen. In behandeling kwam daarna de gemeen te-begrooting. De heer C. Schrama bracht hulde aan B. en W., die vol gevoel met de nooden der arbeiders medeleven Desondanks blijven er wenschen over. o.a. de Rijkssteunrege ling. De 2/3 aftrek bij bijverdiensten acht spr. onbi.lijk; spr. vond beter 1/3 aftrek toe te passen. Het mag bedoeld zijn als een prikkel tot werken, maar bij een heel groot deel wordt die prikkel door de groote af trek juist weggenomen. Voor de werklooze jeugd wordt nietg ge daan; ook hierin zag spr. graag verande ring. De heer Noorland had drie wenschen: 1. de bouw van eenvoudige arbeiderswonin gen ter opruiming van krotwoningen; 2. verlaging van de huren der arbeiderswo ningen, welke niet in overeenstemming zijn met de loonen; 3. meer gelegenheid tot werkverschaffing. De heer A. Schrama onderstreept het betoog van den heer Noorland. De voorzitter wilde graag toezeggen de steunregeling in Den Haag nog eens te zullen bespreken. De bouw van arbeiders woningen komt volgende vergadering ter sprake. B. en W. zijn ook voorstanders van werkverschaffing, indien daartoe gelegen heid is. Ook de voorzitter acht de huren der arbeiderswoningen in 'fc algemeen te hoog. Daarna werd overgegaan tot c-rtikelsge- wijze behandeling. De heer Van Resteren informeerde naar de 3% korting op de salarissen van Bur gemeester, Secretaris en Ontvanger. De voorzitter heeft zich zeer verwonderd, dat nog geen besjissing van Ged. Staten is gekomen. Er zijn' gegronde verwachtingen, dat het percentage grooter zal zijn dan ge adviseerd is. GEMEENTERAAD VAN LISSE De politie. Hierna kwam de politie ter sprake. De heer C. Schrama zeide, dat op de politie vroeger steeds critiek is geleverd. Thans kan spr. de gemeente met den chef van politie gelukwenschen. Het overleg met de agenten is uitstekend. Men kan met het corps nu tevreden zijn. Daarom is spr. ervoor thans de gratificatie van den Rijks veldwachter te verminderen van 75 tot het vroeger bedrag van 40. De heer Noorland achtte dit standpunt onjuist en voor een goede samenwerking tusschen gemeente- en rijkspolitie onge- wenscht. Veldwachter Boerema heeft steeds zijn beste krachten verleend, toen dit van hem gevraagd werd. De voorzitter verklaarde zich volkomen tevreden over de politie. Spr. is er niet voor de gratificatie aan den Rijksveld wachter te verlagen. Besloten werd de post te handhaven. Over de brandweer sprekende, merkte de heer A. H. Schrama op dat bij de laat ste brand is gebleken, dat repetities drin gend noodzakelijk zijn. De heer Segers schreef de onhandigheid bij den laatsten brand toe aan zenuwach tigheid bij deze felle brand Spr. bracht een woord van hulde voor het optreden van de brandweer bij den brand in de schuur van Schoorl. Bij het onderhoud der lantaarns maak te de heer Romijn de opmerking, dat de gasverlichting zooveel duurder is dan de electrische. Weth. Tromp antwoordde, dat deze il lusie wordt gewekt, door het feit dat de meeste nachtbranders gaslantaarns zijn. De heer A. H. Schrama wees erop, dat de gasverlichting beter voldoet. Spr. maak te een vergelijking tusschen Kanaalstraat en Hoerenweg. De heer Kingtna drong aan op het plaat sen van een waarschuwingsbord bij de Ka pelstraat. De badinrichting weer op de proppen. Bij de post badinrichting drong de heer Van Resteren aan op den bouw van een badhuis. Het is nu goedkoop bouwen en tevens werkverschaffing. Spr. wil 1000 voteeren voor onderzoek en het maken van teekeningen. De heer C. Schrama kon zich met het betoog van den heer Van Resteren geheel vereenigen. Echter zou spr. thans tot den bouw wLlen besluiten. De heer Langeveld acht dit vraagstuk zeer urgent. Geen tijd is zoo gunstig om een badhuis te bouwen als thans, wegens de goedkoo'pe bouwkosten. De heer A. H Schrama nog steeds voorzitter van de commissie voor de zwem inrichting! kan accoord gaan met het gesprokene door den heer Van Kestereo. Voor een plaats als Lisse kan de exploita tie van een badhuis niet veel kosten. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. het badhuis niet hebben vergeten. Spr.'s meening is. dat men er op dit oogeublik niet aan moet beginnen, omdat het wel ge- wenscht dooh niet noodzake ijk is en de exploitatie bijna zeker een „bijlegger" zou worden. Bij de post ondersteuning crisis-werk- loozen informeerde de heer A. H. Schrama naar ophooging van bouwgrond in de om geving van de Kanaalstraat in werkver schaffing. Wanneer de tijd verandert, zal daar veel gebouwd worden. Een teleurstelling. Weth. Warmerdam kan, ten opzichte van de werkverschaffing, niet anders consta- teeren dan teleurstelling. Wat bij do riolee- ring in de Gasstraat is gepresteerd, was beneden alles. Toen is het werk in dagtaak uitgegeven; dat gaf een geheel verschil. Wanneer er behoorlijk gewerkt wordt, zal spr. van harte medewerken aan werkver schaffing. De heer C. Schrama kan begrijpen, dat het wrevel wekt als er niet goed gewerkt wordt. Maar er moet rekening worden ge houden, dat personen aan grondwerk wor den gezet, die daaraan niet gewend zijn. De hoer Noorland merkte nog op, dat dikwijls de prikkel tot werken ontbreekt. Spr. trok een vergelijking met een jonge man, die in militairen dienst is. Het is niet te verdedigen, maar verklaarbaar. Weth. Warmerdam antwoordde, dat de gemaakte opmerkingen niet opgaan. Toen 't werk als dagtaak werd gegeven, ging het goed. Men moet natuurlijk niet generali seeren. Spr. hoopte, dat de goede geest onder do werkloozen zal terugkeeren. Besproken werden oök de kosten voor de nachtelijke openste'ling, wanneer de tele foon geautomatiseerd wordt. Of een bij drage nog noodig is, zal later onderzocht worden. Uitvoerig werd gesproken over het post stempel „Centre of the Bulbdistrict". De post word gehandhaafd. In bespreking kwamen daarna de ont vangsten. Bij de schoolgeldheffing maakte de heer Romijn de aanmerking, dat de schoolgeld- heltingen niet bi.lijk zijn. Spr. verzocht een regeling, waarbij rekening wordt gehouden met de grootte der gezinnen. De voorzitter zeide toe een nieuwe rege ling te «uilen overwegen. De begrooting werd-hierna z. h. st. vast gesteld. De voorzitter wenschte den heer J. P. Segers geluk namens den 'Paad met zijn koperen jubileum als Raadslid. Na een korte rondvraag volgde sluiting der vergadering. LISSE. In beslag genomen. Bij do winkeliers v. H. en L. alhier is gisteren vanwege de ambtenaren van da crisis-zuivelcentrale boter in beslag genomen, hetgeen zij in strijd met de bepalingen van de crisis-zui- velwet in hun winkels hadden. Geboren Gerrit zoon van J. Hors man en van K. van Borstelen Gerard us Petrus zoon van P. J. Warmerdam en van A. Zwetsloot Dina Johanna Hermin a, dochter van H. A. J. Koot en O. J. E. Kapiteijn. Ondertrouwd: Jolvaines de Ro^i. 21 jaar met Dirkje van de Wetering 23 jaar, beidon te Lisse. Overleden: Lena Pet-cnella Gcu- wentak 78 jaar wed. van H. Strietman Bartholomeus Hugo Raaphorst 1 mnd. Gevestigd: A. M. J. van der Doef uit Leeuwarden J. H. Kingma uit Arn hem A. M. H. Mulder uit Rotterdam B. Hoogkamer uit Hillegom H. Buur- n .n uit Hillegom. Vertrokken: J. Kroes naar Anna P.,ulowna H. M. A. van Alphen naar Noordwijkerhout M. F. M. Richter naar Bloemendanl Th. Bakker en echtgen. naar Koudekerk. N00RDWIJKERH0UTT. Volksbond Jaarvergadering. In de zaal van het café van Mcj. Brama hield de R. K. Volksbond zijn eerste lezingavond van het seizoen. De voorzitter, de heer A. H. van Noort, opende den avond met den Chr. groet, heette al.'e aanwezigon hartelijk welkom, maar drpkte tevens zijn spijt erover uit dat de vergadering matig bezocht was. Hij her dacht het vertrek van den weleerw heer Kapelaan van Straelen, de vroegere Geest. Adviseur van den bond. Spr. zeide dat tot heden nog geen nieuwe geestel. adviseur is benoemd, hoewel hij gehoopt had deze te kunnen installeeren. Hierna gaf de voorzitter een overzicht van de werkzaamheden, van het bestuur in het afgeloopep vereenigingsjaar, waaruit b eek dat het bestuur steeds zeer actief is geweest. Met een toepasselijk woord van den voorzitter werden vervolgens eenige nieuwe leden geinstalleerd, waarna de heer J. Taskin een aanvang nam met zijn le zing over het „Liberalisme". Met aandacht werd deze lezing gevolgd en een luid ap plaus beloonde dan ook den heer Taskin voor zijn leerzame lezing. De voorzitter bedankte den heer Taskin en sprak de hoop uit dat deze in den loop van den winter nog eens voor den Volks bond zal optreden. Medegedee d werd dat het St. Nicolaas- fëest voor de kinderen gehouden zal wor den op Woensdag en Donderdagmiddag te 4.30 uur in de zaal van café de Zwaan. De medewerking van de ouders werd go- vraagd voor het welslagen van het feest. Tevens werd medegedeeld dat het ver slagboek van de in October gehouden Stu diedagen te Bergen, bij bes'telling van een voldoend aantal exemp'aren, voor den prijs van 0.55 verkrijgbaar zijn. De bestelling moet geschieden bij den Secretaris van de vereeniging. den heer C. v. d. Klauw. De voorzitter deelde ten slotte mede dat binnenkort een ontspanning-gelegenheid geopend wordt voor de werkloozen in het patronaat van de St. Victor-pnrocihe. Hij spoorde de aanwezige, werklooze leden aan van deze mooie gelegenheid straks een dankbaar gebruik te maken. De rondvraag leverde alleen enkele huis houdelijke besprekingen op. De vergadering werd tenslotte door den voorzitter met den Chr. groet gesloten. Coöperatieve Boerenleenbank. Id het Wapen van Noordwijkerhout had de a.ge- meene vergadering plaats van de Coöpera tieve Boerenleenbank, alhier. De heer E. J. Hogevorst opende dè ver gadering, heette alle aanwezige leden har telijk welkom. Hierna herdacht de voor zitter bet overlijden van de bestuursleden de heeren P. Verdegaal en W. Ruigrok. Spreker memoreerde dat deze overleden bestuursleden vanaf de oprichting van de Bank steeds getrouwe leden zijn geweest en bijna 30 jaren voor de vereeniging heb ben gewerkt. Daarna werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van een bestuurslid wegens overlijden van den heer P. Verdegaal. Gekozen werd de heer J. v. d. Berg met 67 stemmen. Wegens over.ijden van den heer W. Ruig rok werd tot bestuurslid gekozen met 66 stemmen, de heer C. J. Ruigrok. De voorzitter feliciteerde de gekozenen met hunne benoeming. Het punt mededeelingen en rondvraag leverde niets bijzonders op. De vergadering werd ten slotte onder dankzegging voor de opkomst gesloten. SASSENHEIM. Zilveren beker. Door de leden van het plaatselijke Crisis-Comité persoonlijk is aan het uitvoerend comité van „De aan gekleed© Bloem" een zilveren beker be schikbaar gesteld. Door dit comité is deze beker bestemd voor de mooiste inzending bloemen buiten de inzending Narcissen, daar voor de Narcissen reeds de wisselbe ker van vroegere jaren beschikbaar is. De e'ectrische tram. Naar wij verne men zal de bovenleiding, tegenvallers voor behouden, naar berekening op 12 December a.s. gereed zijn en zullen de eerste proef ritten gemaakt kunnen worden, terwijl over het traject Le:dscbe Buurt—Kerkbuurt dit waarschijnlijk reeds a.s. Zaterdag zal kun nen geschieden. Weldadigheidsuitvoering. Do op brengst van de Liefdadighénlsuitvoering in het K.S.A.-gebouw gehouden voor de Ver eeniging „Hulp in Nood" en Kraamvrou- wenverpleging is 111.(bruto). TER-AAR. De wacht der Gezellen. In de Woens dagavond gehouden vergadering der St. Jo- zelf Gezellenver. kwam o.m. ter sprake de uitbreiding van de Nachtwacht. Het mis verstand, wat bij sommige Gezellen heerschte, werd na een aangename gedach- tenwisseling opge.ost. Verder werd ge vraagd of het niet mogelijk zou zijn, dat de leiders van de oude Wacht een plaats kre gen in het nieuwe bestuur, daar zij op do hoogte zijn van de werkzaamheden en do regeling dienaangaande. Tot slot hoopte de Vice-Praeses dat alle Gezel.en zich zullen opgeven bij de groote Wacht en deelde nog mede dat volgende week een 11-tal Gezellen- op retraite gaan te Noordwijkerhout. Uitdee|ing brandstof. Door bemidde ling van het Crisis-Comité hier ter plaatse arriveerde Donderdag aan het station een wagon eierkolen van 10.000 K.G. Zij, die hiervoor in aanmerking kwamen, mochten ze gratis af komen halen Zij, die onder de crisis lijden zu.len wel dankbaar zijn voor deze gift in natura. Verder vernemen wij nog, dab de R. K. Muziekvereeniging „Arti et Beligioni", de R. Iv. Dames-Zangvereeniging „St. Cecilia'' en de Zangvereeniging „Looft den Heer" en „Zavotha" hun medewerking toegezegd hebben tot het opluisteren van de liefda- digheidsuitvcering, die in het begin van Januari zal gegeven worden in het R. K. Vereenigingsgebouw. De Burgervader rret verlof. Door den Commissaris der Koningin is aan Jhr. de Muralt, Burgemeester van onze Gemeente, tot 20 December a.s verlof ver.esnd. WARMOND. Debatingclub. In Hotel de Stad Rome had de eerste bijeenkomst plaats van de voor enkele weken geleden opgerichte debatingclub, waartoe in de laatst gehou den vergadering van de 11. K. Kiesvereeni- ging was besloten. Deze bijeenkomst was zeer druk bezocht. Te ruim acht uur opende de heer Burck- sen, voorzitter van de R. K. Kiesvereeni- ging, de bijeenkomst, waarbij hij e-en woord van welkom sprak tot de aanwezigen, in- zonder tot Prof,,Cleophaa en den Kapelaan. Spreker sprak den wensch uit dab allen steeds trouw de bijeenkomsten zullen bij wonen. Spreker meende dat hij niet nader uiteen behoefde te zetten het doel dezer debatingclub daar dit in de laatst gehou den vergadering van de Iviesvereeniging duidelijk uiteen is gezet. Hierna is het woord aan Prof Cleophas die in groote lijnen aangaf wat zooal in de debatingclub behandeld kan worden. Ik wil a.len, aldus spreker, in overweging geven over te gaan tot aanschaffing van de boekjes waarin behandeld worden de beide beroemde encyclieken „Rerum Novarum" en „Qüadragesimo Anno" welke boekjes worden uitgegeven door het R. K. Werklie denverbond te Utrecht Na deze uiteenzetting werd overgegaan tot het kiezen van e-en bestuur. Na de ge houden stemming bleek dat als bestuurs leden waren gekozen de heeren B. Moer kerk, Adr. Sikking en K. Weyers, terwijl als voorzitter werd gekozen de heer B. Moerkerk, als secretaris de heer K. Weyers en als penningmeester de heer Adr. Sik king. De contributie werd voorloopig vast gesteld op 0 10 per week, terwijl met al gemeene stemmen besloten werd aan de vereeniging den naam toe te kennen van „Petrus Canisius". De voorzitter deelde mede, dat Prof. C.eophas zich bereid verklaart heeft op een volgende vergadering nader toe te lichten waarom aan de vereoniging dezen naam wordt gegeven. Hierna werd de zeer geanimeerde bijeen komst onder dankzegging voor de opkomst door den voorzitter gesloten. Coen vrije doorgang bij het To hek. Naar ons blijkt, berust ons bericht inzake de vrije doorgang bij het Tolhek voor werkloozen op een valschelijk ons toege zonden mededeeling, die den indruk van betrouwbaarheid maakte. Blijkbaar heeft men op deze wijze getracht een en ander in die richting te forceeren. Diefstal. Door den landbouwer H. is bij de politie aangifte gedaan dat bij hora kippen zijn gesto.en. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gevonden. Bij do politie zijn inlichtin gen te verkrijgen over een Duitsche her- dei-shond die aldaar is komen aanloonen. W0UBRUGGE. Overleden: M. Nedervelt, echtgen. van H. Luit, 77 jaar. „Verleden jaar was ik de eenige op het kantoor die niet dansen kon". „En hoeveel ziin er nu?"

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10