LAND- EN TUINBOUW VOOR HUIS EN HOF SPORT RECHTZAKEN WOENSDAG 30 NOVEMBER 19j«. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. Volgens menschelijke berekening be vatte de 40 punten lange agenda van de Raadsvergadering van Maandag slechts twee voorstellen van beteekenis. Uit journalistiek oogpunt beschouwd, zijn al leen die voorstellen van gewicht, welke een dik debat uitlokken, en zulk debat werd slechts verwacht bij de ontwerp verordening op de Winkelsluiting en op de bewaarschoolkwestie. Bij den Leidschen Raad kan men ech ter slechts op één „bijzondere omstan digheid" rekenen en dat is, dat hij steeds onberekenbaar blijkt. De oorzaken van het falen onzer be rekening waren vooreerst het feit, dat B. en W. geen Leidschen sollicitant had den voorgedragen voor de vervulling van de vacature van hoofd der school aan de Vrouwenkerksteeg, waarover de hee- ren en dames der S. D. A. P. en de heer Vos zich zoo gebelgd toonden, dat zij blanco stemden, ten tweede de ontzet ting van den heer Bosman over een boekhoudkundig goooheltoertje met twee ton uit het gesticht Endegeest; en ten derde de onbehoorlijk lange staart van het nietige muisje, dat gedoopt werd met den naam van „het geval-Bekooij". Er zijn in het onderwijze~sdebat veel ware dingen gezegd; de toevoer van nieuw bloed van elders mag in vele ge vallen wel eens goed zijn, dat neemt niet weg, dat er maar al te vaak een neiging bestaat om de capaciteiten van vreemde krachten te overschatten en de factor onbekendheid te compenseeren door zich te verlaten op hun ervaring. Men kan dit het college nog eens ter overweging voorhouden, zonder bepaald onhebbelijk te worden en uiting te geven aan aller lei beleedigende insinuaties, waarin een zeker gedeelte van den Leidsohen Raad specialist schijnt te zijn. Aan het geval-Bekooij zullen wij een aandacht schenken welke beter in ver houding staat tot zijn beteekenis dan het raadsdebat. Dit is een zaak, die op zichzelf waardeloos is, doch al'een kan dienen als gangmaker voor een princi- pieele wijziging van het voorwaarden- systeem bij het verleenen van bouwver gunningen. Waarover de Raad later nog wel eens zal praten. Pas in de avondzitting kwamen de twee „gewichtige" voorstelen aan de or de, voorafgegaan door een paar kleinere besluiten, o.a. het besluit tot een voor waardelijk crediet van 2.500 aan het Leidsche Crisiscomité voor werkloozen- kleeding en -schoeisel. De andere 2.500 moet het Nationaal Crisiscomité ver strekken. Omtrent de debatten over de Winkel sluitingsverordening zullen wij weinig zeggen. Het lijkt ons een juist stand punt, door B. en W. ingenomen, om, voorzoover de Winkelsluitingswet daar toe de gelegenheid biedt, de plaatse'ijke verordeningen te doen aanpassen aan de plaatselijke behoeften. Deze verordenin gen zijn onderworpen aan de goedkeu ring van de Kroon, doch de gemeente behoeft zich niet al te angstig te ma ken voor een eventueele weigering. Hier kan het realistische spreekwoor-' gelden: baat het niet dar schaadt bet niet. Onder voorbehoud van nog te verkrij gen goedkeuring door de Kroon is Maan dag omtrent de winkelsluiting in Leiden het volgende vastgesteld: In het algemeen blijft natuurlijk de bepaling van de Winkelsluitingswet voor op staan, dat het verboden is een winkel voor het publiek geopend te hebben: a. gedurende den Zondag; b. tusschen 8 uur s avonds en 5 uur 's morgens. De wet zelf noemt verschillende uit zonderingen en de Leidsche verordening voegt daar nog aan toe: lo. dat melkwinkels op Zondag, He melvaartsdag, Nieuwsjaarsdag en len Kerstdag geopend mogen zijn van 7.30 10 uur v.m. en van 6—8 uur n.m. Echter zal de verkoop van melk en melkproduc ten, uitsluitend voor gebruik ter plaatse van verkoop, op bo vengenoemde dagen ook geoorloofd zijn van 10 uur v.m. tot 12 uur 's middags. (De Winkelsluitingswet staat toe, dat melkwinkels 's Zondags open zijn tot 12 Uur 's middags). 2o. dat het aan bier- en limonadehan delaars en aan mineraalwaterfabr-'kanten geoorloofd zal zijn op Zondag, op He melvaartsdag, op Nieuwsjaarsdag en eer sten Kerstdag hun bedrijfslocaliteiten geopend te houden van 710 uur v.m. 3o. dat winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, 's Zondags ge opend mogen zijn van 102 uur. (De wet staat toe, dat deze winkels 4 achtereen volgende uren geopend mcgen zijn, lig gende tusschen 9 uur vjn. en 8 uur n.m. De betrekkelijke vrijheid van de wet wordt door de verordening dus beknot door de 4 uren op een bepaalden tijd te fixeeren). 4o. dat fruitwinkels 's Zondags open mogen zijn van 11.30 uur v.m. tot 2.30 uur nan. (De wet laat fruitwinkels open tot 's Zondagsmiddags 12 uur). 5o. dat op 3 October alle winkels open mogen zijn tot een door B. en W. te be palen sluitingsuur. 6o. dat water- en vuurneringen ge opend mogen zijn vanaf 3 uur 's morgens en 's Zondags van 35 uur v.m. 7o. dat de verkoop en de aflevering van waren op geneeskundig voorschrift ten allen tijde zal mogen plaats hebben. 8o. dat het rondbrengen en thuisbe zorgen van melk en melkproducten ge durende den geheelen Zondag verboden zal zijn. (De Winkelsluitingswet staat dat toe op de uren, dat melkwinkels ge opend mogen zijn). Voor de bezorging of aflevering aan ziekenhuizen, gestich ten en bakkerijen wordt een uitzondering gemaakt, terwijl B. en W. om bijzondere redenen dispensatie kunnen verloeren. Het bovenstaande verbod van rond brengen geldt evenzeer op Hemelvaarts dag, Nieuwsjaarsdag en len Kerstdag. Voor het thuisbezorgen van bier, limo nade en mineraalwater is hetzelfde be paald als voor het rondbrengen van melk; dit is dus ook verboden tusschen 7 en 10 uur 's Zondagsmorgens. 9o. dat het venten met bloemen en het verkoopen daarvan op den openbaren weg op Zondag, Nieuwjaarsdag, 2en Paaschdag, Hemelvaartsdag, 2en Pink sterdag en de beide Kerstdagen geoor loofd zal zijn vanaf 5 uur 's morgens. lOo. dat het venten, het verkoopen en het te koop aanbieden op den openbaren weg op 3 October geoorloofd zal zijn tot het door B. en W. te bepalen sluitings uur voor de winkels. Ten slotte is in deze materie ook nog bepaald, dat op Zondag 4 Dec. a.s. koek en banketbakkerswinkels geopend mogen zijn tot 8 uur n.m. met het oog op de St. Nicolaasdrukte. (Dit laatste besluit behoeft de goedkeuring van de Kroon niet). De Raad mag behoudens goedkeu ring door de Kroon, zooals reeds gezegd al deze afwijkende bepalingen maken, I indien (aldus luidt art. 9 der Winkelslui tingswet) „bijzondere omstandigheden" afwijkingen in een gemeente gewenscht maken. Bovengenoemde bepalingen van de Leidsche verordeningen lijken vaak verdacht veel op louter correcties van de wet, meer dan op door „bijzondere" omstandigheden ingegeven wenschelijk- heden. Maar.... als de Kroon het goed vindt, hebben wij er niets op tegen! Als men de in Leiden bestaande re geling legt naast die van de Rijkswet dan zal men tot de conclusie moeten ko men, dat de Zondagsrust en Zondags heiliging in de Rijkswet zeker niet be ter tot haar recht komen dan in de Leid sche verordening; eerder omgekeerd. De voorstellen van den heer Coster, om zekere faciliteiten te verleenen aan de 7 hier ter stede gevestigde slijterijen konden geen genade vinden in de oogen van de raadsmeerderheid, ofschoon het betoog van den heer Coster n:et kwaad in elkander zat. Doch zelfs het ter tafel brengen van een flesch advocaat en een „Zoet Voorburg je" kon de gemoederen niet verteederen! Het debat over de verordeningen in zake de regeling van het bewaarschool- onderwijs door den wethouder met eenigen trots genoemd: de codificatie van de bewaarschool-pacificatie werd te middernacht afgebroken: Bij een vol gende raadsvergadering zullen wij gele genheid hebben deze aangelegenheid na der te bespreken. Mr. H. G. ooooooooooooooooooooo BETER EEN UUR LA- TER, - OM TWAALF UUR - THUIS DAN REEDS OM ELF UUR IN EEN ZIEKEN- HUISi 16 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO DE INVOER VAN BLOEMBOLLEN IN ENGELAND. De uitvoer was niet kleiner, maar grooter dan andere jaren. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur gevestigd te Haarlem, ver zoekt plaatsing van net volgende: in het Reuterteiegram uit Londen, dal; op z7 November door een groot aantal bla den is opgenomen, wordt het geneel ten onrechte voorgesteld, alsof de invoer van bloembollen 111 Engeland over het loopen- de jaar kleiner zou zijn geweest dan in hot vorige jaar. Het tegendeel is namelijk hot geval, vooral indien men de hoeveelheid in oogenschouw neemt. Aan bloembollen, knol- en wortelgewassen is over de aige- loopen maanden van 1932 ongeveer vijf ruii- lioen kilogram meer uitgevoerd naar Groot- Bntannië. Natuurlijk is hot bedrag van de daaraan bij invuer in Engeland toege kende waarde door de prijsdaling geringer geworden, dan voor het kleinere kwantum van 1931, maar de zeer aanmerkelijke te ruggang, zooals in het Reutertelegram ge- meid wordt, is bij den boilemnvoer gelukkig niet het geval. De in het Reuter-bericnt gegeven cijiers hebben uitsluitend betrek king op den invoer van afgesneden bloo men in Engeland en hebben geen betrek king op bloembollen, in de eerste maanden van het jaar bevindt zich onder de uit Nederland in Engeland mgevoerde snij bloemen ook een aanzienlijk aantal bloe men van bolgewassen (hoofdzakelijk tul penbloemen). Deze worden sedert 1931 door Engeland zwaar belast met een hoog in voerrecht. Terecht constateert het Reuter- bericht hier den invloed van de Engelscne protectie ten nadeele van den Nederland- sche snijbloemenmvoer en ten voordeele van dien van de Kanaaleilanden, maar met den bloembollenuitvoer naar Engeland hebben deze cijfers niets te maken, of het moet zijn, dat deze door de belemmering van den bloemeninvoer is bevorderd; maar zulk een invloed is uit de cijfers nog niet af te leiden. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. lc helft December. In den Oofttuin: Er zijn verschillende oorzaken voor het kwijnen van vruclitboo- men. 't Kan hggen aan de kwaliteit der booruen, waarom het len zeerste aanbeve ling verdient van betrouwbare firma's te koopen. Heeft men scoiten, welke voor ons klimaa4. te zwak zijn, dan zal de groei al licht te wenschcn o'{cT laten. De stand plaats is van groote 'beteekenis; een goe de standplaats heeft vooral bij de zwakke soorten invloed op de ontwikkeling Men geeft daavorr bij den aanleg van een boom gaard of oofttuin steeds de voorkeur aan goel geacclimatiseerde soorten. Een niet voldoende vruchtbaarheid kan de oorzaak zijn, dat de boomen niet tieren: een goede bewerking en oordeelkundige bemesting zijn dus ook" eerste oerwaarden. Wil men bijv. in een weiland vrucht boomen aanplan ten. dan moet men de stronken, waarop de boomen geplant worden, over haar ge- liecle lengte en voor een breedte van 2 i 3 Meter flink omwei'ken. Men maakt de plontgalen niet grooter dan ruim een om trek van het wortelgestel. Te groote plantgaten zijn altijd aantrekkingspunten voor het grondwater; de boom komt daar door in een kuil te staan, en ook blijven de wortels zich in deze losgemaakte ruimte bevinden, daar zij zich niet door de harde kanhagen heenwerken. De vruchtboomen kunnen ook door een insectenplaag in hun gioei belemmerd worden. De grond soort is natuurlijk van belangde beste grond voor den aanplant is de niet te zwa re voedzame kleigrond. Ten leste is er nog een zaak waarop maar al te weinig ge let wordt, namelijk de hoogte, waarop we moeten planten. Op matig vochtice gron den plant men zóó, dat de wortelhals een handbreedte boven de oppervlakte komt; op hooge en droge gronden mag de wortel hals gelijk aan de oppervlakte zijn, nimmer daaronder. Op natte en vochthoudende gronden plant men zelfs op heuveltjes. Door het te dien planten belemmeren wij het toetreden der lucht, der zuurstof, tot den wortel. Voor de keuken: moderne voedingsleer. Een kwart-eeuw was er ongeveer verloo- pen, nadat Lunin in 1888, zijn vermelde nroeven op muizen had genomen, toen de En^elschman Honkins de uitkomsten meè- deelde van zijn veeliarive proeven, even eens op muizen, die niet groeiden en zelfs stierven, als zij gevoerd werden met een menesel van caseïne ''eiwitstof der melk), zetmeel, rietsuiker, spekvet, de nood ice zou ten en water, maar in 't leven bleven en zelfs gedijden, als aan dit mengsel een ge- rince hoeveelheid melk, hoocstens 4 pet. v. het geheel, werd toegevoegd. Die hoeveel heid was zóó gering, dat het gunstig ge volg der toevoesing niet een gevolg kon zijn van de voedingswaarde der melk. De conclusie lag voor den onderzoeker voor de hand er waren in de melk onbekende, zeqr cerince hoevee^eden stoffen waaraan de cezondheid en 't leven der dieren waren te danken, en die dus voor 't bestaan en de ontwikkeling van de grootste beteekenis waren. Het gelukte Honkins die stoffen met alcohol uit de melk te trekken. Dit bleek hem namelük toen hij het extract liet mdamnen, en dit daarna aan het voedsel der muizen toevoegde, de dieren bleven dan ooV in 't leven niet alleen, maar groei den ook. Zoo waren dan na tientallen jaren van onderzoek de zoo belangrijke stoffen ge vonden, die eerst door Hopkins genoemd werden: „bijkomende voedselbestanddee- len", vervolgens verschillende namen kregen als edelstoffen, levensstoffen, aanvullings- stoffen, vitaminen, onder welken laatsten naam ze thans ook nog het best bekend zijn. Men heeft al verschillende soorten gevon den: vitaminen A, B, C, D en E., en de we tenschap is hiermee zeker nog niet aan het einde. Over elk dier vitamines willen we in de volgende artikeltjes iets zeggen. Thans moeten we volstaan met de mede- deeling, welke de werking dier vitamines is op het organisme. Vit. A. is groei-be- vorderendvit. B. werkt anti-neuritisoh„ tegen zenuwdegeneratie en beri-beri voor komt pellugra, een ziekte die voorkomt in de landen, waar de bevolking veel mais eetbevordert den groei (men onderscheidt vit. B en B2;) vit C. voorkomt scheurbuik; vit. D. voorkomt Engelsche ziektevit E. Voorkomt steriliteit, onvruchtbaarheid. Later dus méér hierover. Wij raden on zen lezers en lezeresen aan deze en de vol gende artikeltjes te bewaren, om ze later nog eens te kunnen naslaan. BILJARTEN EUR0PEESCH KAMPIOENSCHAP DRIE BANDEN. Te Amsterdam heeft het tournooi om het Europeesch kampioenschap over drie banden plaats gehad. De eindstand van het tournooi was als volgt: gew.pnt. brt. h.s. m^y. Aeberhard (Zwits.) 7 397 605 6 0.059 6 381 531 7 0.717 5 378 611 6 0.613 365 611 6 0.597 0 551 0.576 0.518 0.509 0.351 312 612 246 700 VOETBAL DE WEDSTRIJD DU ITSCHLAND—NEDERLAND. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club scurijit ons net volgende: Aangezien de belangstelling voor den op 4 December a.s. te Dusseldorp te houden wedsuijd Duicscxiianuiseoerland zeer groot blijkt te zijn en ongetwijie.d vele Landgenooten per automobiel daar heen zullen gaan, kan het zijn nut hebben voor dezulken hieronder eenige belangrijke wen ken te geven, vooral ten aanzien van de wegen, welke gevolgd kunnen worden eu van de openstelling der grenskantoren. Van Amsterdam uit doet men het een voudigst over Arnhem en Zevenaar te rij den, aangezien men dan niets met ponten te maken heeft. In Wezel gaat men dan n.l. de Rijnbrug over. Even buiten Arnhem krijgt men clan den slechten Wester voorl achen dijk te rijden, maar dit over korten afstand. De weg AmsterdamArnhem w 96 K.M. lang. Automobilisten die.over Nijmegen wil len rijden, gaan bij Beek de grens over; zij moeten er echter rekening mede houden, dat de grenskantoren des nachts zijn ge sloten. Er bestaat voor de Duitsche douane kantoren echter een bepaling dat ook bui ten de kantooruren om automobilisten voor het afteekenen van triptieken en carnets moeten worden Robijns (Ned.) Puigvert (Sp.) Davin (Fr.) Unshelm (Duitschl.) 5 362 653 Faniel (Belg.) 4 360 624 Koopman (Ned.) Reicher (Oost.) Pap (Hong.) Behalve Robijns als titelverdediger gaan dus Aeberhard (Zwitserland); Puig vert (Spanje) en Davin (Frankrijk) in Maart 1933 naar Cairo, om deel te ne men aan het tournooi om het wereld kampioenschap over drie banden. Na afloop sprak do voorzitter ran de B. V. „K. R. A. S." in wier clubloka len de wedstrijden gespeeld waren de heer I. L. Pinto den deelnemers in hun landstaal toe en reikte hun de prij zen uit. De heer A. Pijper, secretaris van den Ned. Biljart Bond overhandigde den Europeeschen kampioen Aeberhard de gouden medaille. De Duitscher Unshelm kreeg nog een speciale prijs voor de hoogste serie (8) terwijl Robijns het beste algemeen gemiddelde bereikte en tevens het hoogste moyenne in 1 partij (0.925). Bas Paauwe wil niet spelen. Naar de „Tel." verneemt heeft de Tech nische Commissie van den K.N.V.B. offi cieel bericht ontvangen, dat Bas Paauwe, in verband met het feit, dat hij zich op de hem toegewezen plaats niet thuis gevoelt, Zondag a.s. in het Nederlandsch Elftal le gen Duitschland, niet kan uitkomen. Wie hem aal vervangen is nog niet bekend. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „Foreholte". Voor de competitie zijn de volgende elf tallen samengesteld voor December: le elftal: Doel: Th. v. Werkhoven. Ach ter: J. v. d. Berg, J. Klomp. Midden: M. Tetteroo, Jac. Uljé, A. v. Werkhoven. Voor: C. Bakker, Bern. v. Werkhoven, A. Hee- rings, Joh. Lakeman, C. Cornolissen. 2e elftal: Doel: C. Heuzen. Achter: J. Tetteroo, A. Heuzen. Midden: P. v. d. Borg, C. Zuidhoek, P. Heemskerk. Voor: L. v. d. Lans, Nic. v. d. Post, J. v. Dijk, M. v. Werkhoven, Nic. Bakker. 3e elftal: Doel: A. Hilgersom. Achter: W. Floor, Nic. Overdevest. Midden: J. v. d. Post, Jac. Zuidhoek, P. v. d. Zon. Voor: J. Hoekstra, P. Vlasveld, W. v. Werkhoven, Th. v. d. Ploeg, C. Heemskerk. Reserve: C. v. d. Meer. DE PO LITIE-C OM PETITIE. HaarlemLeiden 42. De L. P. S. V. speelde gistermiddag te Haarlem tegen de Haarlemsche politie en verloor met 42. De rust was met 40 ingegaan. WIELRENNEN DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE De recette. „Der Mittag" meldt, dat de organisato ren van de Zesdaagsche te Amsterdam een netto-winst van 40.000 zouden hebben ge maakt. Zesdaagsche-inkomsten voor de gerr.ëente. De „Zesdaagsche" heeft, naa-r de „Tel." verneemt, voor de gemeentekas van Amsterdam een inkomen van 33.500.— aan vermakelijkheidsbelasting e.d. opge leverd. DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Aan de vijfe Zesdaagsche te Keulen, welke van 28 December a.s. werdt ge houden zullen thans definitief de vol gende 12 koppels deelnemen: Piet van KempenPijnenburg; Bras penningVroomen; Rausch-Hürtgen: Oszir.ellaSchorn; DantmDumm; Zin s- Perplaer; Fund"1.—Miidor .1; Sie;el Th'er- baoh; VopelKorsmeier; Richli—Gu m- bretière; ClignetMüller en v. Z evele Depauw. DOODSLAG. De rechtbank te Rotterdam heeft behan deld de zaak tegen den. ii-jarigen Koopman H. \V., gedetineerd, die terechtgestaan had lerzaKc dat hij op Koninginnedag van dit jaar ui de Kotterdamscnestraat zijn zwager G. Pli. Helder.- met een mes heelt doodgestoken. De verhouding tusschen bei de personen was reeds geruimen tijd zeer slecht. Do oorzaak hiervan moet voornamo- lijk hier in gezocht worden, dat het gezin van W. met kinderen was gezegend en dat van Helders niet. Herhaaldelijk had YV. aan allerlei schunnige opmerkingen van Helders bloot gestaan en, toen er op Ko ninginnedag weer kwestie was geweest, hadden zij zich met de wapenen tegen elkaar gesteld. Het mes van verdachte was Helders in de borst gedrongen waarbij de linkerlong werd geraakt en de lichaams- slagader werd doorgesneden, tengevolge waarvan II. op slag werd gedood. In een zittting met gesloten deuren heelt de recht bank nog de vrouw en de schoonzuster van verdachte gehoord die nadere inlichtingen gaven omtrent de familieverhoudingen. Het O. M. waargenomen door mr. J. Lobe, per sisteerde hierna zijn requisitoir, waarbij net gebiecht had 5 jaren gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De rechtbank veroordeelde hem tot 5 ja ren gevangenisstraf met aftrok der preven tieve hechtenis. DRONKEN AUTOMOBILIST. De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den koopman S. M., te Almelo, wicn ten laste was gelegd, dat hij op Zondag 25 Septem ber, als bestuurder van een vrachtauto, hoogst roekeloos en onvoorzichtig gereden hee.t over den rijksweg Borne—Almelo, ter. wijl hij zoodanig onder den invloed ver keerde van alcoholhoudenden drank, dat hij het motorrijtuig niet naar behooren kon besturen. Up dien weg heeft hij den heer J. Sluijmer, van Enschede, die met zijn verloofde geheel rechts van den weg op of zelfs naast het fietspad en vlak langs dc boomen liep, aangereden, waardoor Sluij mer zoodanig letsel kreeg, dat hij kort daar na is overleden. De rechtbank veroordeelde verdachte tot zes maanden gevangenisstraf, met ontzeg ging van het recht om gedurende één jaar motorrijtuigen to besturen. Bovendien werd hem een boete opgelegd van 1000, subs. 50 dagen hechtenis, omdat hij zoodanig onder den invloed van alcoholhoudenden drank had verkeerd, dat hij niet in staat was, een motorrijtuig op voldoende wijze te besturen. De eisch luidde: één jaar gevangenisstraf zonder meer. VAN M'N BOEKENTAFEL NIEUWE UITGAVEN. De Tweelingzusters. Door Willy Pétillon. Uitgave de Erven de wed. J. van Nelle, Rotterdam. Van de Erven de Wed. J. van Nelle te Rotterdam ontvingen we een meisjesboek, een bakvisch-romannetje, geschreven door mevrouw Wi.ly Pétillon te Den Haag. Deze „Tweelingzusters" onderscheiden zich van bijna alle andere, wijl zij nage noeg alles van elkaar verschillen, in uiter lijk zoowe. als in karakter. 't Is een vlot geschreven verhaal, dat zich op een onzer plattelandsdorpen af speelt en laat zien hoe verschillend de wegen zijn. waarop beide zusters haar be stemming bereiken. Een eenvoudig roman netje, zouden we het wil.en noemen, daar om zeer aantrekkelijk, maar tevens van op voedkundige waarde. De firma van Nelle stelt het boekje gra tis beschikbaar tegen inlevering van 40 aohterctiketten harer halfpondspakjes kof fie.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9