l\§O0RC-ZUID-HOLLANDSCHE (BLAUWE) TRANI UIT DE OMGEVING WOENSDAG 30 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 Tusschen 's morgens 8 .op 's avonds 20 uur vertrekken de Versnelde Trams van: 8417 Cj (N) (K) Den Haag (Bez.hout) naar Leiden ieder duT ^Djp en 33 Noordwijk naar Den Haag ieder uur op 17 (N) gaat door naar Noordwijk(K) naar Katilijjf Leiden (Station) naar Katwijk, ieder PP,^2 Katwijk n 50 y, Noordwijk J, Sr 42Leiden(Stat.)„ 15 en 45 Prijs Den Haag—Leiden op 5-rittenkaart f0.3oT Van Den Haag naar Leiden, Katwijk of Noordwijk: Enk. r. 10 50, Retour f 0.80- GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART. Vergadering van den Raad dezer ge meente van Maandag 28 dezer, des avonds 8 uur ten FJaadhuize. Aanwezig a.le leden. De voorzitter opende de vergadering met het formuliergebed, waarna de notu len werden gelezen door den secretaris. Deze werden onveranderd vastgesteld. Hierna kwam de agenda aan de orde. 1. Mededeelingen. Voorlezing werd ge daan van een schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring van dienstregeling en tarieven van den dienst Delft v.v.; Be richt van ontvangst afschrift Crisis-Var- kenswet; Missive Ged. Staten behelzende goedkeuring Raadsbesluit verhuur Ge meente-eigendom; Schrijven van de ver- eeniging Alg. Sociale Geneeskunde om ad- haesie-betuiging niet te bezuinigen op de Volksgezondheid; Verzoek van de afdee- ling Zoetermee—Zegwaart van do S.D.A.P. en vakvereenigingen om uitkeering aan werkloozen van kolentoeslag. De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan mode, dat hij informaties had in gewonnen bij het departement van Binnen- .andsche Zaken. Zoolang de rijksregeling, die aanvaard is, nog niet goedgekeurd is, kwam de gemeente niet in aanmerking van de rijksbijdrage. Besloten werd echter een kolentoeslag te verleenen tot een maximum van 1.— por week. Schrijven van Ged. Staten betreffende bedrag onvoorziene uitgaven op de begroo ting 1933. Dit is bepaald op plm. 3%. Ged. Staten wenschen' dit bepaald te zien op 5%. De voorzitter deelde mede, dat opvoering van den pest verhooging van belasting ten- govo.ge zou hebben. Bij nazien der begroo tingen van de laatste jaren bleek de post onvoorziene uitgaven niet hooger te zijn ge weest dan plm. 3%. Ged. Staten zullen met een en ander in kennis worden gesteld. Schrijven van een Uitgevers-Mij. betref fende uitgave van een gids. Besloten werd in te gaan op de aanbieding welke een kosten met zich zal brengen van 20. Bes oten werd zich aan te sluiten bij het Centraal Archief, een instelling die allo vereenigingeri in portefeuille heeft waar voor gecollecteerd wordt. Als lid kan men betreffende collecten inlichtingen verkrij gen. De voorzitter dee.'de mede dat een be- grooting was gemaakt van een rijwielpad langs den Bleiswijkschenweg, naar aanlei ding van een vraag van den heer Roos in do vorige vergadering. De gemeente-op zichter begroot de kosten op 1270. waarin begrepen 460.arbeidsloon. Spr. meende dat de kosten van arbeidsloon te laag is tegenover de totale kosten, vermits de aanleg een object van werkverschaffing zou moeten zijn. Besloten werd het werk niet uit te voeren. De heer Van Straalen merkte op, dat nu de Zegwaartscheweg klaar is, het wel aan beveling verdient aan den bermkant grint te strooien. Gaarne zag spr. dat do Pro vincie een woord van lof werd gebracht voor de oplevering van den weg. Besloten werd den Zegwaartschenweg overeenkom stig de opmerking van den heer Van Straa len te doen in orde maken. 2. Voorstel tot het aangaan van een geldlening van 4000.voor de verbete ring van Den Hoorn, enz. Hiertoe werd be sloten. 3. Aanvulling van de verordening op de straten, wegen cn voetpaden. B. en W. stel den voor de maximum-snelheid op de Sta tionsstraat vast te stellen op 25 K.M. per uur. Aldus besloten. 4. Wijziging verordening veldwachters. .Het betrof een administratieve aangelegen heid. De verlangde wijzigingen werden aan gebracht. 6. Verzoek A. van Essen qq., J. B, Geers om vergunning voor den aanleg van een straat. B. en W. stelden voor afwijzend te beschikken. Do voorzitter deelde mede, dat voor eenigen tijd dezelfde teokening was inge diend. In verband met de afwijzende hou ding van Ged. Staten door het in bewer king zijnde uitbreidingsplan, stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken. Do hoer Van Straa.en vond het jammer, dat geen medewerking verleend kon wor den, daar de gemeente er Bchade bij hoeft. Do voorzitter lichtte nogmaals een en an der toe. Het prae-advies van B. en W. werd aanvaard. 6. Verzoek Ged. Staten inzake bijdrage voor het onderhoud van den Geerweg en Schenkel weg. Uitgebreide besprekingen vonden hier over plakts. B. en W. stelden voor een bij drage van 600.per K M. per jaar te bieden, mits de door den Palensteenschen Polder reeds toegekende bijdrage aan de gemeente bestendigd blijft. De heer Van Straa.cn zette het stand punt van den polder uiteen; in verband met de aangegane overeenkomst. Tenslotte werd besloten aan Ged. Staten te berich ten, het ondorhoud in eigen beheer te wil len nemen. 7. Bestemming Nieuwjaarsbijdrage der gemeente voor de armen. B. en W. stelden voor de bijdrage te verleenen aan hot plaat selijk Crisis-Comité. De voorzitter lichtte een en ander toe en deelde mede, dat eenzelfde bedrag door het Nationaal Crisis-Comité in de plaatselijke kas zal worden gestort. Nadat eenige vragen waren gestold en beantwoord, werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. 8. Verhuur gemeente-eigendom van het perceel plaatselijk gemerkt A no. 78. Do woning werd verhuurd aan den heer E. W. Ooms, alhier. 9. Wijziging begrooting 1932. Hiertoe werd besloten. Rondvraag. De heer Van Straalen verzocht den voor zitter in het vervolg de vergadering in- stede van 8 uur te 7 uur uit te schrijven. Do voorzitter deelde mede, dat door bij zondere omstandigheden de vergadering op dit uur was bepaald, doch in den vervoT- ge met de opmerking van den heer Van Straalen rekening zal worden gehouden. De heeren Smits en Lamens maakte be merkingen op de ver.ichting. De voorzitter zeide, dat door een fout iii de kabel de verlichting den laatstcn tijd te wenschen overliet. De fout was echter ge vonden en verwachtte, dat de verlichting thans in orde was. Hij verzocht de mede werking van de raadsleden bij eventueele storingen. Hierna werd de vergadering gesloten en ging de Raad in geheime zitting. VERZAKKING VAN DE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERESSEN TE HEERLEN. Gevolgen van mijnschade. De nog betrekkelijk nieuwe Kweekschool voor onuerwijzeressen in het Bexkerveid te Heerlen heelt, naar de „Limb. Koerier'" meldt, ernstig door mijnscnaue gexeaen. Het schijnt, dat de Oranje-Nassaumijnen oneer de school door een laag koien hebben aigebouwd op betrekkelijk geringe diepte. Daarbij zou men, toen men nauwelijks on der de school door was, gestooten zijn op een storing, die verde.e winning van de koxen onmogelijk maakte. De vei zakking, die intrad, was daarom van een zeer ernstig karakter; zij was niet regelmatig. De school schoof naar den kant van Heerlen at, daarenboven zakte zij in het midden méér dan aan de zijkanten. Het gevolg daarvan was, dat de solide massa van den boven bouw van de hoexen van de fundamenten ongeveer 10 centimeter afschoof, doch daarop nog gedeeltelijk bleef rusten. Voorts ontstonden groote scheuren in he* gebouw en viel er gips van de plafonds naar beneden. De verzakkingen zijn nu iet stilstand gekomen. De aardschok heeft een spoedige zetting bevorderd. Het is een ge luk dat het gebouw van zeer stevige con structie is, anders ware het zeker ingestort. Het gevaar daarvoor is nu wel geweken en openbaren zich geen ernstiger gevolgen dan zal de school wel niet behoeven ie worden ontruimd. Het 13 ook mogelijk, dat door verdere zakking meer een gunstige toesband ontstaat. De schadepost is intus-schen zeer ée- langrijk. Reparatie der school zal meerdere tienduizenden guldens vorderen. dat de penningmeester werd gedéchar- geerd. Tot leden van de controle-commis sie voor het volgend jaar werden be noemd de heeren A Hootreduin, A. v. Res teren en Corn, van Noort. Vervolgens kwam punt 6 aan de orde: Bestuursverkiezing. De aftredende leden de heeren J. v. d. Voet. H. v. d. Voet, A. Hoogeduin en C. v. d. Berg Jzn., werden al len bij enkele candidaatstelling herkozen. Met bijna algemeene stemmen werd tot voorzitter herkozen de heer J. v. d. Voet. Deze laatste dankte de vergadering voor het vertrouwen, dat zij in hem stelde. Bij punt 7 werd de steunverleening be sproken. De voorzitter zeide. dat bij een piet B. en W. gehouden conferentie is toe gezegd. dat de toeslag op de uitkeering uit de werkloozenkas in de komende periode zal bedragen het verschil tusschen het to tale bedrag was een werblooze ingevolge de Rijkssteunregeling zou trekken en de uitkeering uit de werkloozenkas, terwijl in de wachtweek vewoon de steunuitkeering ingevolge de Rijksregeling voor de gemeen te zal eeereven worden. Daarna kwam punt 8 Mededeplingen" aan de orde. De voorzitter deelde mede, drt de con trole over de werkloozen in het' komende seizoen streng uitaeofend zal worden. Inge komen was een schrijven van den Algemee- nen voorzitter van den Bond. den heer Loerakker, omtrent huishuurverlaging Hiervoor wordt door de organisatie hard gewerkt. De voorzitter deelde nog mede, dat de retraite voor de leden zal gehouden wor den van 1417 Januari a.s, in het St. Cle mens Retraitenhuis, alhier. De heer v. d. Voet sloot hierna de ver gadering met den chr. groet nadat hij nog een opwekkend woord had doen hooren voor het trouw bezoeken van de vergade ringen. ook van de vergaderingen van den Volksbond. Intocht St. Nicolaas. As. Zondagmid dag te omstreeks 1 uur wordt St. Nicolaas van het station afgehaald door de muziek- vereeniging „St. Jeanne d'Arc", waarna hij een rondtocht door het dorp zal houden. St. Nicolaasfeest R.-K. Volksbond. Op 6 en 7 December zal het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden van den R.-K. Volksbond gehouden worden in het cafe van mej. Brama. De bekende „Oom Bart" zal alsdan we derom zijn goochelkunsten komen vertoo- nen. LISSE. Bond voor Groote Gezinnen. De afdee- ling van aen H. K. Bond van Groote Ge zinnen hield gisteravond in de groote zaal van het patrunaatsgebouw een propagan da vergadering, waaun als spiexer optrad de heer J. Kraij, secretaris van ueu Hond. De opkomst had veel grooter kunnen zijn. Met den christeujken groet openue ae voorzitter, de heer H. v. d. Berx, de ver gadering en heette alien, in 't bijzonder den neer Kraij, welkom. Het speet nem, dat de opKonist niet grooter was. Hij gaf ver volgens net woord aan den sprexer om zijn onderwerp „Kinaerrente'" uiteen te zetten. Sprexer zou allereerst over Kindertoeslag sprexen al® zijnde een vraagstuk van den cutg. Wij moeten streven naar een gezins- loon. Hierop is reeds gewezen in de En cycliek Keium Novarum. De mensch moet uit zijn arbeid kunnen halen datgene, wat Lij noodig neelt om een gezin te onder houden. Dit geldt voor het gemiddelde ge zin. Waar we komen aan een groot gezin moet het tekort women aangevuld door kindertoeslag. Dit vraagstuk is niet nieuw. Deze zaak dient wettelijk te women gere- gexd. Spreker besprak in den breede ae loontheorie. Er zijn twee factoren n.l. net loon voor arbexdsprestatie en een famiiie- loon. Het minimum loon moet zoo zijn, dat er een middelmatig gezin fatsoenlijk van kan rondkomen; het texort voor een groot gezin moet door toeslag wórden aangevuld. Van verschillende zijden wordt het vraag stuk van kinuertoesiag uit den booze ge acht en vooral door de moderne vakorga nisatie e.d. Spreker werkte dit nader uit, om vervolgens over te gaan bot het onder werp Kinderrente. (Jver dit instituut wijd de spreker in den breede uit. De staat heelt rekening te houden met de behoefte van het groote gezin. in elk gezin moet een zekere mate van welstand heerscnen. Het behoort tot den mensch kinderen te bezitten en die te kun nen onderhouden. Het is niet de werkge vers, die kindertoeslag moet geven, maar de Staat is daartoe verplicht. De Staat heext rekening te houden in haar belasting- poutiek met de groote gezinnen, niet ai- leen van den werknemer maar ook van boeren en middenstanders. Niet minder dan 65.000 arbeiders in Nederland komen voor kindertoeslag in aanmerking. Het be lang der gemeenschap vordert steun aan groote gezinnen.. Doch het gaat niet aan om den werkgever, ais hij voldaan heeit aan een minimum grondloon, nog te belas ten met den kindertoeslag. Spreker schet ste vervolgens de grondslagen waarop de kinderrente berust. Dit vraagstuk is van socialen en nationalen aard. De Staat heelt belang bij den aanwas van het gezin en waar dit zoo is heelt zij te zorgen dat net groote gezin middelen van bestaan heeit. De ongehuwde en kinderlooze gezinnen moeten bijdragen om de tekorten in de groote gezinnen aan te vullen door middel van de mkomstenbelatsmg. Spreker gal in verband niermede een cijlerbeeld van een dergelijke belasting, waaruit een verras send resultaat werd uitgebeeld. Spreker toonde ook aan, dat dit stelsel met een kleine belastingveischuiving uitvoerbaar is. Spreker hoopte dat de kinderrente in de komende vierjarige regeeringsperiode in net Staatsblad moge verschijnen. Hiermede eindigde hij zijn belangrijk betoog. Een dankbaar applaus viel hem ten deel. Enke.e vragen werden gesteld en beantwoord. Na beantwoording van die vragen wees spre ker er nog op, dat deze vereeniging ahe ge- ledingen omvat en .net enkel werknemers. Daarom is het zoo goed, dat men niet over de grenzen van de gemeente gaat om zijn inkoopen te doen, doch dat men zijn wa ren betrekt in de plaats zelve en bij voir- keur bij hen, die met ons lid zijn van een- zelide veroeniging. Het kan zelfs zijn nut hebben, en op enkele plaatsen gebeurt het, dat winkeliers de groote gezinnen steunen in den vorm van reductie op de prijzen bij contante betaling of anderszins. Daar is op dit terrein wederkeerig heel wat tot stand te brengen. De voorzitter verzocht allen propaganda te maken voor de vereeniging, want het ledental moet veel grooter wor den. Nadat de voorzitter den spreker had bedankt, sloot hij de vergadering met den chris tel ij ken groet. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Vooral ïn de eerste dagen der week is het merkbaar dat de voorraad steeds gaat verminderen en het zijn momenteel de Chrysanthen die nog eenige levendigheid houden in den handel. Ook van rozen komt weinig meer. De prij zen blijven nog laag. Men verwacht trou wens niets anders. Als over enkele weken door de tulpen weer eenige variatie komt, zal er misschien ook iets meer belangstel ling zijn. We noteeren voor Troschrysan- then in de gewone soorten van 0.06 0.10 per bos, extra variteiten brengen iets meer, van 0.10 tot 0,19 op. Rozen in de goede kwaliteit gaan voor ƒ0310.64 per bos van 20 stuks. Nog enkele dagen én de eerstelingen van tulpen, Due van Thol Scarlet worden verwacht. In het algemeen moeten aanzienlijk minder tulpen voor de trekkerij zijn uitgeplant dan vorig jaar. Men is evenwel toch niet erg optimistisch gestemd ten opzichte van dit bedrijf. WARMOND. Plaatselijk Crisis-Comité. Tot stijving der kas van het plaatselijk crisis-comité alhier, hebben zich een twintigtal jonge dames aangeme d, om elke veertien dagen een collecte te houden Een ieder weet, wat in de wintermaanden te doen is en wat een huishouden kost, zoodat de ver- 27. Mijn baas trok nu een heel verdrie tig gezicht, hij vond dit heelemaal niet prettig, want hij schijnt erg veel van Loe- kie te houden. Als ik hem was, zou ik haar vragen, wat anders voor haar te mogen doen, dan is die zaak toch weer in orde. wachting durft worden uitgesproken, dat met milde hand gegeven zal worden. Het is een prettige gedachte nood te kunnen lenigen, zoodat de jeugdige Collectrischen hun werk dan ook met lust hebben opgevat. Moge hun arbeid en hun streven om een flinke bijdrage aan het Comité te, kunnen afdragen beloond worden, niet door de gave van het gebruike.ijke dubbeltje, doch door, zoo het eenigszins kan, een extra bijdrage. Werkloozen. Bij het plaatselijk bureau voor werkverschaffing en arbeidsbemidde ling staan momenteel ingeschreven 63 werkloozen en wel: 1 loodgieter, 1 kellner, 1 scheepstimmerman, 32 land- en tuinbouw- arbeiders, 4 metselaars, 6 timmerlieden, 4 schippers, 12 fabrieks- en losse arbeiders, 1 kleermaker en 1 bouwkundige. 28. Voor Loekie's huis gekomen, nam mijn baas afscheid van haar en vroeg of ze 's middags bij hem kwam spelen, maar zij wist het nog niet. De baas was erg onder den indruk ervan en nam heelemaal geen notitie meer van me; iederen keer schopte hij heel hard tegen een blikken bus. die hij op straat zag liggen, aan. Dat was een ake lig lawaai, ik bleef tenminste een beetje achter hem loopen. Jong avonturier op de wilde dierenj'acht! Een 15-jarige jongen uit Middelburg ver schafte zich geld en wapens bestaande uit een revolver met 200 kogels, een groot mes, een scherpe bijl en een gordel en had aet plan te trachten naar Afrika te komen en daar op wilde dieren te gaan jagen. Hij nam zijn weg door Zeeuwsch-Vlaandereu naar België. Op de grens stelden de doua nen-beambten een onderzoek in, waarbij bleek dat de jongen in het bezit was van al deze wapenen. De politie te Middelburg werd ingelicht en deze was reeds bekend met het verdwijnen van den jeugdigen avonturier. Natuurlijk is hij onder üet ouderlijk gezag terug gebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. De uitslag der door B. en W. gehouden aanbesteding van de res tauratie der toren bij de Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan den Rijn was dat van de 10 inschrijvers de laagste was de heer P. v. d. Mijl, Jan Tooropstraat Katwijk aan Zee: in zink voor f 595 en in lood voor f 700. De hoogste inschrijver was de heer H. N. van Leeuwen te Katwijk aan Zee: in zink voor 978, in lood 1079.90. De gunning is nog aangehouden. N00RDWIJKERH0UT. „St. Isidorus". In het café „De Zwaan" hield Maandag de landarbeidersbond „St. Isidorus" zijn jaarverg viering. De heer J. v. d. Voet. voorzitter opende de vergadering met den chr. groet, heette alle aanwezigen welkom en verzocht den secretaris den heer H. Looijestein de notu len van de vorige vergadering voor te le zen. Deze notulen werden na voorlezing ongewijzigd vastgesteld. Hierna werd door den secretaris voorge lezen het jaarverslag van de vereeniging, vereenipingsjaar 1931-1932. Uit dit zeer uitgebreid jaarverslag stip pen wij o.a. aan het. volgende: In 1931 tel de de bond 232 leden; 72 leden traden in den loop van het verslagjaar toe en 25 moesten geschrapt worden wegens vertrek of overlijden, zoodat aan het einde van het jaar de bond 279 leden telde. - In den loop van het jaar werden 10 be stuursvergaderingen en 6 ledenvergaderin gen gehouden. 10 Districtsvergaderingen werden door afgevaardigden van den bond bijgewoond en 5 keer werd er be stuursraad gehouden, 7 commissievergade ringen voor de werkloozenzorg werden door eenige bestuursleden bijgewoond. 8. H. Missen werden voor overleden le den aan God opgedragen en 2 voor de vereeniging zelf, terwijl eveneens ter gele genheid van het jubileum van den voorzit ter een H. Mis is on?edraven, waaronder de meeste leden ter H. Tafel naderden. In het verslag werd de in 1931 gehouden loon-actio besproken en na een prooagan- dawoord voor de Volkskrant eindigde de secretaris zijn jaarverslag, onder applaus der vergadering. Hierna kwam aan de orde punt 5 van de agenda: „Rekening en verantwoording van den penningmeester. De rekening sloot met een batig slot van 156.87. Uit de rekening blijkt, dat de toeslag, welke door de gemeente gegeven werd op de uitkeering van de werkloozenkas in totaal bedroeg f 2479.75. Dit bedrag werd aan bonnen uitgekeerd. De uitkeering incevolge de Rijkssteunre geling bedroeg 13.407.97. Aan gewone contributie werd ontvangen 4083.56 en de contributie voor de werk loozenkas bedroeg f 3771.37. De uitkee ring uit de werkloozenkas bedroeg in het verslagjaar f 15048.10, terwijl uit de zieken kas een bedrag van ƒ994.36 werd uitge keerd. Bij monde van den heer J. v. d. Bosch bracht de controle-commissie verslag uit. Verklaard werd dat de boeken en kas in orde waren en dat de rekening klopte, zoo K. J. M. V. Éénjarig bestaan herdacht. Dinsdagavond hadden in de zaal van het café van mej. de wed. J. L. Brama, alhier, de feestavond plaats ter gelegenheid van 't éénjarig bestaan van de K. J. M. V. „St. Aloysius", alhier. Te kwart over 8 opende de vice-voorzit- ter der vereeniging, de heer M. van Em merik, de feestavond, heette alle aanwezi gen hartelijk welkom en las hierna voor het verslag betreffende de vereeniging over het afge'oopen jaar. In dit verslag wordt een overzicht gegeven van den groei van het ledental, de werkzaamheid der vereeniging zoowel op godsdienstig als maatschapnel ijk gebied. Opgesomd werden de verschillende lezingen welke gehouden zijn en welke spre kers voor de vereeniging zijn opgetreden. De vice-voorzitter wees er nog tevens op dat op 8 Dec. a.s. de weleerw. pater H. de Greeve S.J. des avonds na het lof voor de K J M.V. een rede zal houden over het „Communisme". Deze vergadering is toegankelijk voor de leden en de donateurs en tegen entrée van 0 °5 voor belangstellenden. Hierna werd voor een zeer goed bezette zaal het eerste bedrijf opgevoerd van het tooneelstuk „Het rare kosthuis", waarna de pauze gehouden i erd. Van deze gelegenheid werd gebruik ge maakt tot het houden van een verloting ten bate der St. Elizabethvereeniging, voor welke verloting veer animo was. zoo dat er nog loten bijgemaakt moesten wor den. Alvorens tot trekking van de nummers werd overgegaan sprak de zeereerw. heei pastoor H. Quant van de St. Joseph-paro- chie een opwekkend woord voor de ver- eenigins. Znneerw. sprak de hoor» uit, dat ieder die lid kan worden van de K. J. M. V. dit ook worden zal. Spreker vond het prachtig, dat een verloting gehouden werd voor een charitatief doel. Hij besprak ver volgens het mooie programma van de K. J. M. V. en spoorde de aanwezigen aan op 8 Dec. naar de rede van pater de Greeve te gaan luisteren. Onder groote hilariteit trok de zeereerw. heer pastoor de nummers voor de prijzen van de verloting, waarna het 2e bedrijf van het tooneelstuk werd opgevoerd. Gezien den korten tijd van voorberei ding werd het geheel goed ten tooneel ge bracht. Aan het einde van de beide bedrijven konden de tooneelisten van de K. J. M. V. dan ook een luid applaus in ontvangst ne men. Aan het einde van den avond nam de moderator van de vereeniging de weleerw. kapelaan Minnebo het woord en bracht de aanwezigen zijn hartelijken dank voor de groote opkomst en voor de gezellige sfeer welke den geheelen avond in de zaal ge- heerscht had. Spreker zeide, dat de K. J. M. V. er is voor ontwikkeling en ontspanning van de katholieke jonge middenstanders. Snre- ker vroeg de medewerking van de ouders om hun jongens -steeds naar de vergaderin gen van de K. J. M. V. te sturen. De kapelaan bracht in het bijzonder dank voor hunne tegenwoordigheid op de eerste plaats aan den zeereerw. heer pastoor H. Quant, aan de weleerw. heeren rector El- senbroek en Kluivers en aan de weleerw. heer kapelaan Dekker. E'en hartelijk woord van dank bracht hij vervolgens aan den hoer J. Taskin, die ais regisseur van de tooneelafdeeling geen moeite heeft gepaard om het blijspel zoo goed mogelijk te doen opvoeren. Tevens werd den heer Taskin dank gebracht voor de reeks van lezingen welke hij reeds voor de K. J. M. V. heeft gehouden. Voor het muzikale gedeelte werd dank gebracht aan den heer W. Seysener, al hier die met een telefunken-toestel met pick-up de aanwezigen heeft vergast op eenige mooie muzieknummers en aan den heer J. Roelin die. onder de pauze het pu bliek vergastte op pianomuziek. Ten slotte dankte hij de jongens, die het blijspel opgevoerd hadden en ieder die ook maar eenigszins had meegewerkt om den avond zoo goed mogelijk te doen sla een. Hierna werd gezamenlijk het Bondslied van de K. J M. V. gezongen en werd de goed geslaagde feestavond gesloten. De K. J. M. V. kan met genoegen op dit eerste jaarfeest terugzien.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11