I Firma G. H. MAAT - -C^€4%. Effen uilen GEURIGE BAAITABflK/trX^r r ZATERDAG 26 NOVEMBER 1932 DF LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Gevestigd sedert 1833 STADSNIEUWS DE BLINDEN VAN GRAVE. Wederom een bezoek aan Leiden. Het is geen wonder, dat de blinden van IGrave zoo gaarne naar Leiden komen en vooral de muzikale blinden, die in vorige jaren zoon gulle ontvangst en zulk een hartelijk succes hadden in onze sleutelstad. Daarom komen zij nu dit jaar wederom en wel op 8 December a.s. Wéér zullen zij een week lang de gasten van Leiden zijn en wonen in het St. An- toniuspatronaat. U begrijpt natuurlijk waar het om te doen is en u zult misschien iets mompelen over de slechte tijden en dat u zelf al anoeite genoeg hebt om het hoofd boven water te houden en andere sombere over peinzingen. En daarna zult u deze regelen vergeten zijn. Maar dan moet u even be denken, dat ge nog zooveel hebt om u heen, dat u vreugde en genoegen schenkt. Gij ziet de zon' en het licht en kleuren. Zij leven in het duister, waar zij tastend doorheen gaan, zonder klagen, zonder som bere overpeinzingen. Dat is een voorbeeld. Daarom durft men u wederom te vragen te willen zorgen voor het levensonderhoud van deze blinden; die ééne week, dat zij onze gasten zijn. Daarom durft men u met vertrouwen te vragen om de blinden weer liefdevol te ontvangen. Zij zijn dat hier in Leiden zoo gewend geraakt, en bovendien, het is en kele dagen na St. Nicolaas, als zij hier zijn en uit uw korven met brokkelingen zult ge hun zooveel genoegen kunnen be reiden als zij zoekend en tastend gaan in het duister. 't Zal moeilijker zijn dan vorige jaren, natuurlijk, maar als ge niet alleen wilt geven, waarvan ge zelf in overvloed hebt maar ook van datgene, waarvan ge zelf iets zou moeten ontberen, zullen de blin den weer even hartelijk en gastvrij als altijd ontvangen kunnen worden. En vooral zulk een gave is in dezen tijd voor ons allen noodig. Een liefde-o f f e r, d.w.z. een opoffering, iwat wij altijd toch weer meervoudig terug ontvangen. En dan uw aanwezigheid verwacht men, op den concertavond in Leiden. De groote Stadsgehoorzaal moet op 8 December weer vol zijn met enthousiaste menschen, die ondanks den wangunst der tijden voelen dat er zijn, die het toch altijd nog minder hebben dan zij zelf, omdat zij het licht niet kennen en zooveel meer mis sen en ontberen dan wij. Behalve in Leiden zullen zij ook uitvoe ringen geven in den Haag, Haarlem en in een viertal buitengemeenten, maar het voornaamste is, dat zij een week lang in Leiden zullen vertoeven als onze gasten en dat zij niet minder dan vorige keeren van ons verwachten wederom een gul en gastvrij onthaal. Mej. I. Stumpel, Hooigracht 40, zal gaar ne uw goede gaven of toezeggingen daartoe ontvangen. Voor het overige zie men de advertentie in dit nummer. DE „DRIEDAAGSCHE" TE LEIDEN. Eventjes, heel eventjes maar wij, man nen, loopen bij zoo n gelegenheid al gauw in den weg hebben wij een kijkje geon- men in de Romanus-zaal bij de Hartebrug- kerk (ingang Mare), waar het een jagen en jachten was om alles in orde te maken voor de „driedaagsche' der Derde Orde. Hiermde bedoelen wij de driedaagsche tentoonstelling van kleedingstukken, door den nijveren naaikrans der Derde Orde vervaardigd voor de armen. In de gauwte vernamen wij nog, dat de tentoonstelling morgen (Zondag 27 Novem ber) des namiddags ten twee ure op eenigs- xins plechtige wijze zal geopend worden en dat alle belangstellenden bij- die plech tigheid zullen welkom wezen. Verschillende attracties dat zagen wij ook nog zullen er voor zorgen, dat, als men eindelijk uitgekeken is op de werkelijk keurige producten van den naaikrans, men eventjes uitrust om een kopje thee te drin ken en zijn geluk gaat beproeven. De tentoonstelling zal geopend zijn op Zondag, Maandag en Dinsdag 27, 28 en 29 November en wel telkens van 2 tot 6 en van 7 tot 9 uur. Toegang vrij. Wij durven deze tentoonstelling het enorme succes voorspellen, dat zij ten volle verdient. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n5999. N.V. De Leïd- sche Confectie-Indu'strie. Leiden, Van der Werf straat 5. Fabriceeren en handelen in confectie-goederen. Uittr.Dir.: H. A. Braakman, Leiden, dd 24 Nov. 1932. N. Dir. G. M. Loozen, Leiden. 37. Wed. P. van Rhyn (Molen „De Valk'*, Leiden, 2e Binnenvestgracht 14. Korenmo len en graanhandel. Overl. E.: Wed. J. A. van Rhyn-Schippers, Leiden, dd. 20 Nov. 1932. 5576. Radio-Centrale Voorschoten. Voor schoten, Schoolstraat 10e. Radio-centrale, verkoop, reparatie radio-apparaten en bij- behooren. Wijz. handelsn. in: Electro-Tech- nisch Bureau P. Kaayk. Door de Leidsche politie is te Amsterdam aangehouden A. J. de R., Oostenrijker van geboorte, die ervan verdacht wordt te dezer stede oplichtingen te hebben gepleegd tot een bedrag van f 250, MUZIEK. OPERIJ Op de lichtreclame staat niet anders dan het woord „Muziek", maar heb trekt dan ook flink de aandacht. De firma Peltenburg van 1793 heeft in het perceel P. K. Koorsteeg No. 16 luuLr Afd. Muziekhandel ondergebracht en deze lichtreclame tracht u daarop attent te ma ken. De etalage Breestraat 109 bood niet vol doende plaatsruimte meer, omdat deze firma zich nogal op veelzijdig gebied be weegt. Piano's, Radio, Fijnmeubelen, Muziek. Deze laatste afdeeiing nu, vroeg om meer etalage-ruimte, waarin men tenminste vol doende van de aanwezige groote voorraden kon uitstallen. 't Oog viel op het winkelhuis bovenge noemd en zoo is de P. K. Koorsteeg, die evenals b.v. de Maarsmansteeg, het karak ter „steeg" reeds lang verloren heeft, weer een winkel rijker. Flinke verlichting heeft daar een tijdelijk donkere plek weggenomen, hetgeen den overigen winkeliers in deze drukke passage niet onwelkom zal zijn. De oude voorraad wordt uitverkocht en daarin zal o.i. voor ieder muziekliefhebber hetzij pianist, organist, violist, zangen enz. heel wat te snuffelen zijn. Rijksasyl voor Psychopaten. Men schrijft ons: Donderdagavond hadden we in de Turn zaal van het Rijksasyl ©en mooi concert. Tilly Leening, piano en de heeren Boogers, clarinet; Verhoeven, viool en altviool en Kriek, cello, gaven een Kamermuziekavond met op het programma werken van Mozart, Haydn, Smetana, de Parasate en Mtynars- ky. Het Tria in Es dur voor Clarinet met Altviool en piano van Mozart, waarmede de avond geopend werd kwam niet geheel tot zijn recht. Het zachte, teere, liefelijke dat Mozart geheel omstraald, was er niet ge heel en al. Ook in het trio in D dur van Haydn was dit merkbaar, alhiewel dit ge schreven is voor viool, violoncel en piano. De cellist heeft een warme ronde streek. Daarna de Romanza Andaluza van Pablo de Parasate voor viool en piano. Technisch was alles volkomen af. Tilly Leening is wer kelijk een zeer goed pianiste, een goed toucher, een pracht rythme maarof zij domineerde veel te veel, vertolkte haar po sitie van begeleidster te veel op den voor grond of wel de geheele fout moet zitten in de opstelling van het klavier dat teveel ge legenheid had de klanken uit te stroomen. Als geheel wist het ensemble de aanwe zigen zeer te boeien. De geneesheer-directeur Dr. Scholtens nam na afloop het woord, 't Deed spr. ge noegen, dat dit ensemble zulk een toooi pro gramma van oude meesters ten gehoore had gebracht, waarvoor hij zijn dank namens allen uitsprak. Op de Veemarkt zijn twee kalveren achter gebleven, welke in bewaring zijn gesteld op een weiland. Tegen een zestal studenten is door de re- I cherche proces-verbaal opgemaakt omdat zij zich in de collegezaal ophielden zonder daar- toe gerechtigd te zijn. Voor het examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de dames: B. C. Smits (Leiden) en M. Capel (Leiden). BIOSCOPEN. Robert Siodmak is de maker van de hoofd film van deze week „Quick", de clown. We mogen van Robert Siodmak hooge verwachtin gen koesteren en hoewel het hier een zeer bijzondere rolprent betreft, komt hij toch niet tot zijn hoogtepunt. Wat er intusschen van ge maakt zou zijn zonder Hans Albert in de hoofdrol, weten we heelemaal niet. In Lilian Harvey heeft Hans Albers een uit stekende tegenspeelster gevonden en samen dragen zij deze film, die o.m. een kostelijke charge op een Duitsch sanatorium doet zien, tot „the happy end", dat nu eenmaal in geen enkele film mag ontbreken. Voor de pauze gaat weer een van die Ame- rikaansche films, die den strijd laat zien tus- schen de nieuwe landbezitters in de verschil lende Amer. Staten. Een programma voor volwassenen, City. Het Orionjournaal bevat deze week een zeer uitvoerige opname van den brand van de P. C. Hooft. Voor degenen, die den tragischen onder gang van dit zeekasteel niet hebben gezien, is deze uitstekende en indrukwekkende opname een bijzondere gelegenheid. Men ziet de helle vaart van de P. C. Hooft vanaf het eerste nachtelijke begin (speciaal-opname!) tot aan de laatste stuiptrekkingen van het vraatzuch tige vuur in de olie-bunkers. Vooral dit laatste deel maakt een beklemmenden indruk. Hierna draait een rolprent uit den oorlogs tijd „De blauw duivels". De ondertitel ver meldt „De deserteur", welke benaming de juis te is, aangezien we hier te doen hebben met een vurig liefhebbende Franschen luitenant, die zijn plicht omwille van het voorwerp zijner liefde (allerliefst inderdaad!) vergeet. De naam van den jonkman is Richard Barthelmess, de naam van de jonkvrouw konden we helaas niet achterhalen. Tusschen dit minnende twee tal dringt zich de dik-gegeten figuur van een oorlogswinstzuchtige, die tot eiken prijs de jon gedame wil huwen, met alle gevolgen van dien! De film na de pauze was een moordroman ce en heette „Wie vermoordde Miller?" Ja, wie heeft Miller zoomaar in een publieke ge legenheid. vlak onder het oog der toeschou wers, doodgeschoten?. Wie? U bent knap, in- dine u dit raadt voordat de film zoogoed als ten einde is! We hebben al heel wat van der- I gelijke films gezien, waarvan je meestal na de prima kwaliteit! allo kleuren JA alle maten^rU u. VOOR ELKE KLANT EEN GESCHENK HAVEN eerste honderd meter zoo ongeveer wist wie de meeste kans had de snoodaard te zijn! Maar hier! Er duiken zooveel aspirant-moordenaars op, dat men er duizelig van wordt! Het slot was dan ook even onverwacht als verrassend! De opspeuring van den dader werd ter verade ming van het publiek voortdurend afgewisseld door prachtige vergezichten in de wintersche Alpen. Da geschiedenis speelt in een win- tersch „Kur-ort". Een goed programma, dat volwassen kunnen Casino. Casino's programma hebben we moeten afkeuren wegens een onwel voegelijken dans in het voorprogramma en eenige stui tende tafereelen in de film: „Kemphanen der liefde". Trianon. Het programma in dit theater is geprolon geerd, zoodat wij de film wederom moeten af- LAATSTE BERICHTEN INBRAAK IN R.-K. PASTORIE EN R.-K. GEZELLENHUIS. Hedenmorgen te omstreeks half zes heb ben inbrekers zich toegang verschaft tot de pastorie gelegen naast de R.-K. kerk aan den Binnen-Amstel te Ouderkerk a. d. Am- stel. De dieven zijn binnen gekomen door de serre waarvan zij eenige ruiten hebben ingedrukt. De dienstbode, door het leven wakker geworden, waarschuwde direct den pastoor den zeereerw. heer Slenders, die zich naar beneden begaf. De dieven die hem hoorden aankomen gingen ijlings op de vlucht. In hun haast wierpen zij nog een tafel met bloempotten onderstboven De pastoor joeg de dieven een drietal schoten uit zijn revolver na, doch hij schijnt geen hunner te hebben geraakt. Daar de pastoor direct na de vlucht een auto hoorde weg rijden is het vermoeden gewettigd dat dc dieven per auto zijn gekomen en weer ver trokken. De dieven hebben geen tijd gehad iets uit de pastorie mee te nemen. Nog is komen vast te staan dat de inbrekers vroe ger in den ochtend een bezoek hebben ge bracht aan het naast de pastorie gelegen R.-K. Gezellenhuis waar zij uit de buf- fetla slechts circa 30 centen hebben mee genomen terwijl ook een aantal cakes ver mist wordt. De buit is dus niet heel groot geweest. De politie heeft vingerafdrukken genomen. Van de daders heeft men nog geen spoor gevonden. INTERNATIONALE OPLICHTERS GEARRESTEERD. De Rotterdamsche recherche is er dezer dagen in geslaagd een complot van inter nationale zwendelaars te ontmaskeren. De aanleiding hiertoe was een aantal klachten, die waren binnengekomen over aanbiedin gen van partijen goud, boren en plaatjes, welk goud door de handelaars, aan wie net werd aajigeboden, niet werd vertrouwd. Woensdag kwamen bij den handelaar G. aan de Botersloot te Rotterdam twee man nen 17 K.G. goud in plaatjes te koop aan bieden tegen den prijs van 1.35 per gram. Zij zouden den volgenden dag terugkomen, maar lieten 5 monsterplaatjes achter. Bij toetsing bleken deze inderdaad uit 22 ka raats goud te bestaan. De handelaar dacht, dat het goud wel van diefstal afkomstig zou zijn en waarschuwde de politie. Donderdagmorgen kwamen inderdaad twee mannen bij den handelaar, echter niet dezelfden van den vongen dag. Na eenig handelen wilden zij de zaak reeds weer ver laten, toen twee inspecteurs ingrepen en de beide mannen arresteerden. Buiten stonden nog twee andere manne op den uitkijk. De gearresteerden bleken te zijn de 25-jarige Curagao-er J. B. wonende te 'Rotterdam, de 46-jarige Pool S. B. uit Brussel, de 18-jarige Oostenrijker J. G. en de 32-jarige Pool J. B. Toen men met hen naar het hoofdbureau ging, zag men op de Botersloot nog twee verdachte mannen loopen, van wie één een koffer droeg. Ook deze werden gegrepen. Het bleken te zijn de 23-jarige Nederlander J. J. K. uit Rotterdam en de 53-jarige Roemeen O. S. uit Parijs. Deze 6 rrjannen werden naar het hoofdbeureau gebracht. Gebleken is voorts nog, dat in het voor jaar door dit complot is getracht te Utrecht op dezelfde wijze een oplichting te plegen,, welke mislukte. Wel is een jaar geleden op dezelfde wijze een oplichting te Bazel gelukt. De Zwitsersche justitie heeft hier voor dan ook de uitlevering van S. B. ge vraagd, die internationaal bij de politie bekend staat als de „parelgoochelaar" en moet worden beschouwd als de hoofdman van het complot. OP ZIJN VROUW GESCHOTEN Hedenmorgen te circa 11 uur is te Hilvaren- beek door de marechaussee gearresteerd de 42- jarige J. G. uit Tilburg, die hedenmorgen op zijn 38-jarige vrouw eenige revolverschoten loste, waardoor zij zeer ernstige verwondingen opliep. De man richtte op het zien van de marechaussees de revolver op zichzelf, Een kogel trof hem in den arm. Hij is gevankelijk naar Tilburg overgebracht. 20 - Fa. Wed. C.^/VfetER LEIDEN PROF. v. d. HEIJDEN SECRETARIS VAN DEN SENAAT Als opvolger van wijlen prof. dr. dr. J. v. d. Grinten is benoemd tot secretaris van den Senaat van de R.K. Universiteit te Nijmegen prof. mr. E. v. d. Heijden. R'damsche Lloyd Rapide. Dc heer Winsenius. agent te Leidon der Rotterdamsche Lloyd. meldt, dat de boot trein van het motorschip „Baloeran" Woensdag 30 Nov. a.s. te 9.2 uur in den Haag (IIoll. Spoor) wordt verwacht. TELEGRAMMEN DE MASSA-MOORD IN CHINA. De Japansche ambassade te Londen noemt het bericht ongeloofwaardig. LONDEN, 26 Nov. (V. D.). De Japan- scho ambassade te Londen deelt mede. dat het bericht van het Chineesclie gezant schap, volgens hetwelk 3000 Chineezen door Japansche soldaten met machinege weren zijn neergeschoten, ongeloofwaardig is. Te Londen is geen offieieele bevestiging van deze gebeurtenis ontvangen. GROOT MUNITIE-DEPOT ONTDEKT. Twintig personen gearresteerd. BUENOS: AYR ES, 26 Nov. (V. D.). In een huis in een voorstad van Buenos-Ayres heeft de politie een groot munitiedepot ontdekt. Hier waren meer dan duizend bom men opgeborgen. Twintig terroristen wer den gearresteerd. CORRESPONDENTIE. S. M. Uw vanmorgen ontvangen artikel konden wij niet meer plaatsen wegens over vloed van copie. v. d. T. te B. Vandaag geen plaats, L. t e W. Reeds geplaatst in de L. Crt. van i.l. Woensdag. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 November.. Eierenveiling. Aanvoer 5622 eieren. Kippeneieren f 6.50 7.25, Kuikenseiereu f 4.756.Eendeneie ren f 44.30. Handel matig. 25 November. Groentenveiling. An dijvie f 0.40—1.20, Kroten f 1—1.60, Bloem kool I f 10.10—18.60, Bloemkool II f 1.50— 6.90, Roode Kool f 1.0U6.90, Savoye Kool f 2.507.Groene Kool f 1.504.Pieter selie f 0.60—1.10, Prei f 12.40, Kropsalade f 1.108.Selderie f 0.901.80, Knolselde- rie f 13.50, Wortelen f 2.202.80 per lOO stuks. Kroten f 12.Kroten, gek. f 5 8.Witloof f 1620.Boeren Kool f4 6.Spinazie f 1825.Uien f 4.105.20, Wortelen f 16.Spruiten I f 710. Spruiten II f 24.per 100 Kilo. Turfmarkt, van 2l Nov. tot en met 26 Nov. Aanvoer 140.000 stuks lange turf, f 89.per 1000 stuks. 26 Nov. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren ais volgt: prima labrieksboter (controle f 1.65, prima boerenboler f 1.40—1.55 per K.G. Aangevoerd 34/8, 7/16 vaten, wegende 850 K.G. Handel kalm. TER-AAR, 25 November. Centrale Vei ling. Snijboouen f2.504.50, Snijboonen- Stek f 1.50, Bloemkool 17 ctM Andijvie f 0.501.20, Spruiten f 5.109.30, Kroten f 1.Selderij f 0.90, Breekpeen f 1.602. Vellen per kist 510 ct., Sla f 0.803.20, Boerenkool 2014 ct. per kist, Groene Kool f2.50—3.20, Sav. Kool f 2.7p, Preij f 0.70, Tomaten f 16.20. WOERDEN, 25 November. Eierenveiling. Kippeneieren wit f 5.907.Gemengd 6.60—7.Bruin, 6.607.Henneneiren f 45.70, eendeneieren f 3.304.80 per 100 stuks. Aanvoer 5600 stuks. Kaas 2138 p. pond. N0TD0RP, 25 Nov. Eierenveiling. Aan voer 1066 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.507.50, eendeneieren 3.904.30 per 100 stuks. Konijnen 1.35 per stuk. Vol gende week wordt de veiling weer gehou den Woensdagavond 7 uur. KATWIJK, 25 Nov. Groentenveiling. Bloemkool I per 100 7.1015.70, peen per 100 bos 4.507.peen per kist van 20 kg. 0.55—0.85, uien per 100 kg! 5.30%- 5.70, roodekool 5.708.90 en gelekool 3.806.00 per 100 stuks. Aanvoer:* 11300 bloemkool, 700 bos peen, 2600 kg. peen 2200 kg. uien, 1900 roodekool, 4700 gele kool. ALPHEN a. d. RIJN, 25 Nov. Groen tenveiling. Per 100 kg.: spruitkool I 10 10.70, idem II 5, kroten 3.30, uien 5.70, per 100 bos: selderie 50 cent, peen 5.20, andijvie 0.301.60, per 100 stuks: kropsla 2.70, savoyekool 5.005.50, roo dekool 34. Eierenveiling. Aanvoer 900 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.508.00, eenden eieren 3.504.00, kuikeneieren 5.006.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 25 Nov. Bloemenveiling. Bozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 3047 cent, Hadley 5080 cent, Clau dius Pernet 80110 cent, Columbia 65100 cent, Butterfly 5090 cent, Wilh. Kordes 70110 cent, Mme Jules Bouché 30 cent, Rosalandia 50S5 cent, Florex 5070 cent, Potin 2650 cent, C'has. P. Kilham 3260 cent, Edith Helen 50SO cent, Aug. Noack 4071 cent, Eisen Poulsen 3570 cent, Glo ria Mundi 4068 cent, Orange Perfection 32—60 cent, E. G. Hill 4059 cent, Briar- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriaan Gerard z. van A. J. v d. Born en C. v. Musscher Jannetje Ca- tharina d. van Th. A. P. Duivensteijn en J. M. Snik Hermina Adriana d. van R. van Drurapt en J. M. Knoblich Albertus z. van A. Kooremna en K. Schreuder Nicolaas z. van J. v. Oosterom en H. Westra. Overleden: B. C. Oostdam z. 1 week. BIOSCOPEN. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Casina: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. DE KINDERPAGINA GEVEN WIJ A.S. MAANDAG. cliff 7010 cent, Ellen Poulsen 2036 oont Chrysanten, grootbloemig 80—140 cent, id. tros 1224 oent, Clematis Prins Hendrik 2.60. WOERDEN, 25 Nov. Groentenveiling. Bloemkool 913 cent, savoyekool 58 roodekool 27 cent, spruitkool 78.5 cent boerenkool 723 cent, peen 15.5 cent, groentjes 15 cent( knollen 1—3 cent, prei 10 cent, andijvie 417 cent, Goudrei- net 8—17.5 oent, Camp.zott 1016.5 cent, Armgaard 822 cent, Gron. Kroon 9— 13.5 cent, Bellefleur 1518 cent, Jodenp. 510.5 cent, Sterapp. 1518 cent, Gieze Wildem. 814 cent, Fransch zuur 912 cent, win terjan 414.5 cent, zoete paradijs 16 cent, Louwtjes 49.5 cent, St. Bouré 7 14 cent, Bergamot 511.5 cent, Mispels 5 cent, Besie de Cham. 10 cent, Wijnpeer 25 cent, Vulto's 8 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 25 Nov. Groentenveiling. Spinazie 6—13 cent per kg., sla 0.404.20 per 100 krop, tomaten A 560—13.70, B 9.99—16.40, C 1.30— 5.00. CC. 0.50—2.30, 2e soort uitschot 0.50 3.90 per 50 kg. AMSTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN BREESTRAAT 19 26 Nov. 1932 V.K. 11 45 u. Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkels Patent Calvó Dcltt crt. v.A Kücbenm Accoust Ned Ford Philips Gom. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A'dam -Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Nod. Scheepv Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I SU Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref Keesport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater A6s. Oil United St Steol W1SSELNOTEERÏNGEN (AMSTERDAM! (Officieel). Berlijn 59.15 Londen 8.01 New Vork 2.487 g Pn'ii» 974 Brussel 34,45 Zwitserland 47.85 Milaan 12.711 /2 Madrid 20.30 Oslo 4i.i5 Kopenhagen 41.85 Stockholm 43.25 Weenen Praag 7.38 Boedapest Prolongatie 1 pet. 44 42V, 19 1»V, lib 64 3V, 3'/, 118»/, 115 1301/, 1261/, 112»/, 110»/,-'/, 149 144»/, 791/, 77 CS'/a 58 23 SóV» 34 S3 30»/, 31/, 611/, 18»/, 181/, 15»/, 15 1-31/2 122»/, 177 170V, 461/, <21/, 111 103 761/, 751', 1171/, 130 127 1,6 140»/, 17»/, !5»/l« 1 17'/, 21/, IS'/l, 171/, SV, 31/, l'/i, ;y„ 6»/, 31/, 2'/,, 8^8 13V„. 3»/, 2'/« 3»/, 461/, 301/, 6 »/u 51/, 5»/i« «V, 4 73»/, 69 2WM 2 ■4'/. S6»/g

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3