maar Speciale St. Nicolaas-aanbiedingen benauwd ZATERDAG 26 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Nov. 1932 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerat.: 774.0 .te Madrid. Laagste barometerst.: 734.6 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 27 Nov.: Krachtige tot mati ge Zuidelijke tot Westelijke wind. Be trokken tot zwaar bewolkt met regen buien, later waai* schijnlijk opklarend. Aanvankelijk iets zachter, later iets kouder. De reeds gistren genoemde depressie in het Westen heeft zich met groote snelheid Oost-NoordijOostwaarts bewogen. Haar kern bevindt zich thans ten Noorden van Schotland, alwaar de luchtdruk nog form dalende is. Een secundaire van dit lage druk-gebied strekt zich naar Schotland via Wales, tot in het Kanaal uit. Het minimum, dat gisteren over de Noorsche Zee was gelegen ,is verder Noord-Oost- waarts afgetrokken. Het hooge drukgebied in het Zuiden nam een weinig af. De vrij sterke daling van den barometer over de Britsche eilanden en de geringe stijging t. o. v. gistermorgen ten onzent deden den luchtdrukgradient flink toenemen, zoodat het thans over Groot-Brittannië, ons land en Noord-West-Frankrijk krachtig uit West tot Zuid waait. Bij den toevoer van de warme lucht uit Zuid-Westelijke richtin gen is de temperatuur vooral in Schotland en ons land gestegen. In Scandinavië werd de vorst weer strenger (te Sarna vroor het hedennacht 20 gr. C.) De neerslag was minder uitgebreid en minder zwaar dan gisteren; alleen bij het depressie-centrum vielen hoeveelheden van meer dan 10 m.M. De regenachtige weers tost and met zware bewolking zal waarschijnlijk aanvankelijk blijven aanhouden; later mag eenige op klaring worden .verwacht. Stormwaarschuwingsdienst Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Bilt seinde hedenmorgen 11.48 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid- Westen." LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 11.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JLï Van Zaterdagnamiddag 4.23 uur tot Zondagmorgen 7.41 uur en Zondagnamid dag 4.22 uur tot Maandagmorgen 7.42 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 27 November voorm. 1.15 uur en nam. 1.40 uur; Maandag 28 November v.m. 2.05 uur en nam. 2.30 uur. De Staten van Zuid-Holland en het Wit-Gele Kruis. Anno 1932. In het November-nummer van „Katho lieke Gezondheidszorg", het officieele om gaan van de Nationale Federatie, lezen wij van de hand van den hoofdredacteur het volgende: In het jaarverslag over 1931 van het Z.-H. Groene Kruis is de mededeeling te vinden van Ged. Staten van Z.-H. aan het Prov. Groene-Kruisbestuur dat het in het voornemen lag „aan de Prov. Staten voor te stellen ten behoeve van de invoering van wijkverpleging door het Wit-Gele Kruis met ingang van 1932 een dergelijke subsi die-regeling vast te stellen als voor de Z.-H. vereeniging „Het Groene Kruis" geldt on der voorwaarde, dat geen subsidie zal wor den verleend aan die afdeelingen, waar reeds te voren door een afdeeling van bet Groene Kruis wijkverpleging is ingevoerd". En even breed als deze regeling lijkt, volgt er dan, dat ze eveneens omgekeerd geldt. Ondertusschen is dit voornemen uitge voerd en is de subsidie-regeling in dezen geest vastgesteld door de Staten van Z.- Hoiland, waarbij ten overvloede bepaald is, dat geen subsidie gegeven wordt aan de afdeelingen, dip vóór 1931 zijn opgericht en ook niet aan die afdeelingen, welke, hoewel na 1931 opgericht zijnde, bestaan in gemeenten, waar reeds een wijkverple ging bestond. Deze laatste clausule is nieuw; vroeger, in de subsidie-voorwaarden van het Groe ne Kruis, bestond deze restrictie niet! De beteekenis van deze subsidie-voor waarde komt in een duidelijk en ook zeer bepaald licht te staan, wanneer men daar bij beziet de cijfers uit bovengenoemd ver slag. Daar blijkt, dat in 1931 in Z.-H. be stonden 147 Groene-Kruisafdeelingen. Er zijn dus vrijwel geen plaatsen van beteeke nis, waar geen afdeeling bestaat. De subsidie-voorwaarde maakt het dus practisch onmogelijk, dat het Wit-Gele Kruis in Zuid-Holland subsidie van de pro vincie ontvangt voor zijn plaatselijke wijk verpleging. Dat de beschikbare bedragen niet on beduidend zijn, blijkt ook weer uit datzelf de jaarverslag, dat als totaal Provinciaal subsidie vermeldt een bedrag van 19346.S0, waarvan 6200.voor plaatselijke wyk- verplegingen. We zijn overtuigd, dat de subsidies voor het Z.-H. Groene Kruis uitstekend besteed zijn, en hebben niet anders dan gruot respect voor het werk van deze model staat in het Rijk van het Groene Kruis, waarvan ook het jaarverslag getuigt. En wanneer het W.-G. Kruis protest aan- teekent tegen de gesignaleerde subsidie regeling, dan is dat niet omdat het aan het Groene Kruis in Z.H. zijn bevoorrech te positie zou misgunnen, maar omdat het zich onrecht voelt aangedaan. Onrecht door quasi breed-opgezette over- heidsbepalingen, maar die in hun wezen klein zijn en doen denken aan voorschrif ten uit tijden, die we voorbij waanden. En bij dat onrecht zal het W.G. Kruis zich niet neerleggen. Daar komen we op terug. Het laatste woord is daarover nog niet M. BEWIJS VAN BETALING VOOR RIJWIELPLAATJES? In de Tweede Kamer is er op aangedrongen Aan het Voorloopig Verslag over de be grooting voor Financiën voor 1933 is nog het volgende ontleend: Van verschillende zijden werd de aan dacht gevestigd op de adressen van de Middenstandsbonden en van de Centrale Vereenigingen voor den gedistilleerdhandel, waarin een aantal bezwaren wordt ontwik keld tegen de personeele belasting ten aan zien van het koffiehuis-, restaurant- en slij- tersbedrijf. Men meende dat deze belasting voor die bedrijven het karakter heeft van een verkapte bedrijfsbelasting. Verscheidene leden gaven als hun mee ning te kennen, dat de rijwiel'belasting uitermate hoog is. vooral voor groote ge zinnen met een gering inkomen. Te min- dei is er aanleiding voor zoo'n hooge be lasting, omdat het rijwiel aan de wegen geen schade toebrengt. Men drong vrij al gemeen aan op een ruimere opvatting van de vrijstelling van het betalen van rijwiel- belasting. In verhand met de vele diefstallen van belastingplaatjes zou men in overweging willen geven het verstrekken van een be wijs van betaalde rijwielbelasting, terwijl werd aangedrongen op een meer welwillend optreden der belastingadministratie, voor al waar het loonbeslag betreft. ZIEKENGELD EN INVALIDITEITS- RENTE. Recht op ziekengeld bij blijvende invaliditeit. Meerdere organen belast met de uitvoe ring van de Ziektewet staan op het stand punt dat geen ziekengeld moet worden uit gekeerd, wanneer vast staat, dat de zieke met weer geheel arbeidsgeschikt zal wor den en de ziekte, waaraan de arbeider lij dende is, zal veroorzaken blijvende invali diteit. Men oordeelde dat de arbeider dan invaliiteitsrente moest hebben en geen zie kengeld meer behoorde te ontvangen. Op dat standpunt stond ook het scheids gerecht van de Federatie van bedrijfsver- eenigingen te Groningen. Dit leidde er toe, dat in Groningen de be drijfsverenigingen algemeen bij blijvende invaliditeit het ziekengeld afwezen. Dezer dagen echter heeft gemeld scheids gerecht bestaande uit Prof Mr Dr. 0. W. v. d. Pot, voorzitter, Th. A. Verhagen, werk gever, en W. P Witte, werknemer, zijn op vatting radicaal gewijzigd en beslist, dat de aanwezigheid van blijvende invaliditeit niet het recht geeft aan de bedrijfsvereenging het ziekengeld te weigeren. Het scheidsgerecht meende wel, dat in validiteit en ziekte in onze wetgeving zijn gedacht als twee naast elkaar staande groe pen van gevallen en dat in geen der beide wetten (Invaliditeitswet of Ziektewet) een regeling voorkomt, voorziende in het geval van samengaan van ziekengeld en invalidi- teitsrente. Toch meende het scheidsgerecht dat het onbillijk is iemand, die zich opof feringen heeft getroost voor zijn ziektever zekering, bij een ernstige ziekte welke blij vende invaliditeit tengevolge heeft, te nood zaken te volstaan met een invaliditeitsren- te, die als regel veel lager is dan het door de Ziektewet gewaarborgde ziekengeld. Aangezien nu de Ziektewet nergens be paalt, dat invaliditeitsrente en ziekengeld niet samen mogen gaan, ja in de p ra c tijk ziekengeld veelvuldig samengaat met ouder domsrente, die in beginsel niet verschilt van de invaliditeitsrente, heeft het scheids gerecht bepaald, dat de bedrijfsvereeniging niet gerechtigd was, uitsluitend op grond van blijvende invaliditeit, het ziekengeld te weigeren, waarom het gevraagde zieken geld alsnog aan den verzekerden arbeider werd toegekend en de beslissing van de be drijfsvereeniging vernietigd werd. RECHTZAKEN VEEARTS OPNIEUW VEROORDEELD. De mond- klauwzeerkwestie. Het gerechtshof veroordeelde den vee arts H. F. B. uit Naarden wegens overtre ding van artikel 82 der Veewet tot vijftig oent boete. Dit wetartikel verbied n.l. het brengen van gezond vee bij vee, dat door mond- en klauwzeer is aangetast. De veearts had op medisthe motieven dit wetsartikel overtreden; hij had eenige ge zonde drachtige koeien van de hofstede „Oud Bussum'' in do qmrantaine-stal bij MAANDAGMIDDAG GEEN EXTRA 1 MAANDAG-PRIJZEN IN ALLE AFDEELINGEN Grootste en meest gesorteer de Speelgoedafdeeling in geheel Leiden, ruim 1000 M.a toonbankoppervlakte. Bezichtigt vooral in de Etalages de inderdaad zeer mooie Cadeaux welke St. Nicolaas onze koopers aan biedt bij aankoop van minstens fl. 1. ziek vee doen brengen, daar hij het beter achtte, dat deze koeien op dè,t oogenblik mond- en klauwzeer kregen. De veearts had zich daartoe een verklaring doen verschaf fen van den inspecteur van den Veeartsenij- kundigen dienst, die met deze handelwijze accoord ging. Deze veearts werd later desondanks ver volgd door den kantonrechter te Hilver sum veroordeeld tot 10 en in hooger be roep door de Amsterdamsche rechtbank zelfs tot 100 boete. De Hooge Raad casseerde dit vonnis en verwees de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam, dat ook het verweer van den veearts verwierp, maar in verband met het principieele karakter van de zaak, de laagst mogelijke boete op.egde. Het Hof overwoog onder meer in zijn zeer uitvoerig arrest, dat ook al be oogde de veearts met zijn handelwijze het belang van dezen veestapel en van het vee dit hem toch niet het recht gaf, de Vee wet te overtreden. Wij komen op den in houd van deze rechterlijke uitspraak nog nader terug. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING. De rechtbank te Assen veroordeelde gis teren J. W. B. verpleegde te Veenhuizen, thans gedetineerd, wegens opzettelijKe brandstichting in een hooiberg aldaar, tot 4 jaar gevangenisstraf, terwijl A. J. de K. eveneens verpleegde, die voor een gelijk feit terechtstond, werd vrijgesproken. Een eigenaardige inbraak. Op een Zondagmiddag in September drongen drie Bussumsche jongelui een woning binnen aan den Amersfoortsche straatweg te Bussum De woning was onbewoond, doch nog gemeu beld. Zij lieten een gramofoon spelen en dron ken een flesch champagne leeg, die zij in de villa vonden. Wreed werd het feest gestoord door een zoon van den eigenaar van de wo ning. Tegen de drie jongens, die aanvankelijk wisten te ontsnappen, werd proces verbaal opgemaakt en één werd zelfs in voorarrest gezet. Vopr de Amsterdamsche rechtbank hadden zij zich wegens diefstal te verantwoorden. Het O.M., waargenomen door den subs. Of ficier van Justitie mr. Versteeg eischte de niet geringe straf van negen maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk te gen ieder. Gisteren deed de rechtbank uitspraak en veroordeelde den 20-jarigen M. R., die zes weken in voorarrest heeft doorgebracht, tot zes weken met aftrek van preventief. De beide an dere verdachten werden veroordeeld tot zes weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. UIT DE OMGEVING BUSDIENST HAARLEM—LEIDEN Plannen tot verlenging der concessie met drie maanden. Een commissie uit Ged. Staten van Zuid- Holland heeft gisteren behandeld een ver zoek van de N.V. Ned. Brockway-Busmaat- schappij te Amsterdam om verlenging der voor zooveel Zuid-Holland betreft, vergunning tot 't in werking brengen van een autobusdienst van Haarlem naar Leiden en omgekeerd ten name van de N.V. Haarlemsche Brockway-Busmaat- schappij te Heemstede. De Noord-Zuid-Hollandsche Tramwegmaat schappij had tegen dit verzoek bezwaren inge diend in verband met haar plannen ten aan zien van een te exploiteeren tramlijn. De voorzitter der commissie, jhr. van Fisen- ne, vroeg of de N.Z.H.T.M. bezwaar zou heb ben tegen een concessie van drie maanden. De directeur dier maatschappij antwoordde, dat hiertegen bezwaar bestond. De directeur der Brockway-Busmaatschap* pij zeide, dat een zoo korte concessie niet aan vaard zou worden. De beslissing van Ged. Staten volgt later. N00RDWIJK. Busdienst NoordwijkSassenheim. Gisteren is voor een commissie uit de Ged. Staten van Zuid-Holland behandeld een ver zoek van Jac. Heemskerk te Vogelenzang om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Noordwijk aan Zee (tram station) over Noordwijkerhout en Voorhout naar Sassenheim en omgekeerd. De directeur der N.Z.H.T.M. had geen be zwaren, maar vroeg een locaal vervoerver- bod tusschen Noordwijk aan Zee en Noordwijk- binnen. Ged. Staten zullen later beslissen. Geslaagd. Voor het Mercurius-examen Boekhouden slaagden te Amsterdam de da mes J. Vegt en S. Poortier, leerlingen van den heer G. A. Wiggers te Noordwijk aan Zee. Verkooping. De gehouden verkooping ten overstaan van Notaris Wagemaker in Hotel Het Hof van Holland, van een woon huis, pakhuis en motorschip had de volgen de uitslag: Waanhuis en pakhuis aan de Schiestraat, ingezet op 3550.verkocht voor 4200.aan J. J. Rynaart te 's-Gra- venhage. Met motorschip „Jacoba" ingezet op 1050.verkocht voor 2975.— aan de fa. W. v. d. Linden te Hillegom. De St. Nicolaas-reclame. Evenals vorig jaar hebben de gezamelijke winkeliers ge durende de St. Nicoiaasweken een attrac tie samengesteld om het koopen ter plaatse te bevorderen. Gedurende deze periode zul len de winkels des avonds 10 uur geopend mogen zijn. NOORDWIJKERHOUT Busdienst op Zondag Deh Haag naar M ariagesticht. Een commissie uit Ged. Staten van Zuid- Holland behandelde een verzoek van A. G. Boonekamp te Stompwijk om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Den Haag (Oranjeplein) rechtstreeks zon der stoppen naar Noordwijk (St. Maria-ge- sticht) en omgekeerd aiïeen op Zondagmiddag. De heer Boonekamp lichtte mondeling toe, dat zijn bedoeling nader is, over den Deyl te rijden. De heer Kraak Steemann, secretaris van den Bond van Autobusondernemers, merkte op, dat de aanvraag is ingediend betreffende een dienst over Voorburg en Voorschoten. Deze dienst zou volmaakt overbodig zijn. De mon deling gewijzigde aanvraag kan niet ingewil ligd worden omdat dit verzoek niet schriftelijk is ingediend. De heer Riemvies drong namens een aantal bezoekers aan op inwilliging van het verzoek. Later volgt de beslissing van Ged. Staten. LISSE. L. T. B. In den Veilingzaal van het H.B.G. hield de afdeeling van den L.T.B. gisteravond een ledenvergadering met een tamelijk goede opkomst. De voorzitter, de heer P. Warmerdam, opende met den Chr. groet en heette allen welkom. Spreker deed in zijn openings woord uitkomen dat de Beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering als vanzelf door zijn voorstellen een geest ademt van crisiswee en crisisvoorstellen. Spreker hoopte op aller medewerking opdat we al len medewerken zooveel we kunnen de cri sisaangelegenheden zooveel mogelijk drage lijk te maken. De notulen werden gelezen en vastge steld. Aan de orde is de verkiezing van af gevaardigden naar de algemeene vergade ring. Bij stemming werden gekozen de hec- ren P. Warmerdam en J. G. Pijnacker. Bei den namen hunne benoeming aan. De voorzitter hoopte intusschen dat meerdere leden tijd zouden kunnen vinden om deze belangrijke vergadering bij te vro nen Hierna volgde de behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering. Met goedvinden van de vergade ring lichtte de voorzitter uit de voorzitter uit de meer dan honderd voorstellen de voor deze streek meest belangrijke er uit ter bespreking, vooral naar aanleiding van het feit dat enkele leden nog een vergade ring moesten bijwonen. De punten welke voor deze streek van belang waren werden voorgelezen en aan een grondige bespre king onderworpen. De afgevaardigden zul len met het besprokene rekening houden. De behandeling van het lijvig document nam toch nog een ruim uur in beslag. Uit de mededeelingen bleek, dat de retraite voor leden van den L.T.B. is verplaatst van 29 November tot van 1316 December. Bij de rondvraag deelde de heer W. On derwater mede, dat vanwege de K.J.M.V. omstreeks half Januari een vergadering met lichtbeelden zal worden gehouden over het Mijnwezen welke ook in deze zaal zal plaats hebben; op deze bijeenkomst zullen ook worden uitgenoodigd de leden van den L.T.B. en Hanze. Voorts wees hij er op, dat de propagandaclub weinig teekenen van leven geeft; het ledental is ook wat klein. De voorzitter hoopte echter dat Onderwater als voorziter dezer club toch zal trachten de gang er in te houden; zij kan voor de afdeeling veel nuttig werk doen vooral met het innen van contributie enz. Aan het slot van der vergadering besprak de voorzitter den kortgeleden opgerichten Bond van Kieinkweekers en wat daarmede verband houdt. Hij wees er óp wat door Lisse, op initiatief van een der Raadsle den, in deze is gedaan; bij de Regeering tot heden zonder resultaat. In deze materie kunnen we trotsch zijn op onzen Burgemees ter Baron van Wijnbergen door wiens stre ven men binnen enkelen dagen met een de putatie bij de Regeering zal aankloppen om steun voor de Kieinkweekers Wat de Bond van Kieinkweekers betreft achtte de voor zitter de handelwijze niet goed, omdat on organisatorisch wordt gehandeld, omdat het niet aangaat de twee groote lichamen, Bloembollencultuur en Holl. Bloemb. Kwee kersgenootschap, in deze te passeeren. Spr. was van meening, dat de deputatie, waar van we boven spraken, wel iets zal kunnen bereiken en mocht spreker zich vergissen, dan zal de Burgemeester van Lisse persoon- AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Vocaal- en Instrumentaal Con cert* Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag. Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman". Tweede ontwikke lingsavond: Kap. Dorbeck over „Ieder het zijne", Den Burcht, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: Jasperse, Kors, Lahr, Muijzert en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Nov. a.s. waarge nomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn. Zóó had ik het dat ik akelig droomde "Alles heb ik gepro^erd omdat lk zoo benauwd werd, da^ik zelfs mi)n bezig heden niet jrfeer kon verrichten. Ik was kortademig i en le^d daarbij aan zware hoofdpijnen. NTijn' sun raadde mij aan Abdijsiroop te koopen. Taaie slijm kwam bij het gebruik los, waardoor de adem haling gemakkelijker werd. lk heb de be handeling een tijdje voortgezet en kan verklaren met de Abdijsiroop een geheel ander mensch te zijn geworden." (Origineel ter Inzage) J. v. K. te M. BijHoest - Griep - Bronchitis Astiims AKKEK's ..Voor de Borst" Alom verkrijgbaar.Thans Fl. 1.-, Fl. 1.50, Fl.2.75 ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) lijk zelf een stap doen bij Minister Ruys. Spreker wees er nog op dat op dit terrein principieel niets is te bereiken. Hierna volgde sluiting met den Chr. groet. Crisis-comité. Door hbt Nationaal Cri sis-Comité afdeeling Lisse zijn dezer dagen bonnen verstrekt ter verkrijging van goe deren in natura bij de plaatselijke winke liers tot een bedrag van 2350.waaronder 978.voor dekens 1 Dammen. De uitslag van de 7e ronde om het damkampioenschap luidt als volgt Hoofdklasse: J. HoboG. v. d. Voet 0—2; C. GastelaarsA. v. d. Poel 20; P. C. de JeuN. v. d. Poel 20; C. BlomJ. v. d. Poel xx; C. ZuiderdamJ. v. d. Laan 2—0. Ie Klasse: G. BalkenescheK. v. Essen n.o.; J. O verduinJ. Schilder 02; C. Dui venvoordeA. Wijnhout 02; J. Duiven voordeJ. v. Meulen xx; P. Kooy—H. Bakker 02. 2e Klasse: D. VergunstA. v. Dijk 11; L. BoogertP. v. d. Zwet 20; W. Oete- laarDannys 02; H. Oergumb—P. Sprok- kelenburg 20; A. v. Leuvenv. d. Leede 1—1. Uitslag afgebroken partijen 6e ronde: N. v. d. PoelC. Gastelaars 02; J. v. d. Meu lenC. Duivenvoorden 20; A. v. Dijk- A. v. Leuven 20; N. v. d. PoelJ. Ho-bc» 2—0. NOOTDORP. 25-jarig jubileum Boerenleenbank. Woensdag herdacht de R. K. Boerenleen bank den dag van het zilveren jubileum. Des morgens werd een plechtige H. Mis op gedragen voor de overleden en levende le- den, welke door velen werd bijgewoond. 's Avonds werden de feestelijkheden voortgezet in het IR' K. Verenigingsge bouw, waaraan door ongeveer 180 personen werd deelgenomen. Naast royale tractaties werd deze avond opgeluisterd met muziek en humoristen. W0UBRUGGE. Door een varken aangevallen. De arbeider B zou voor zijn patroon een varken (dekbeer)-vervoeren en werd op den weg door het dier aangevallen. Op zijn hulpgeroep schoten verscheidene personen toe en ontzetten hem. Het dier had hem danig in het dijbeen gebeten. De wond werd door onzen plaatselijken geneesheer ge hecht. WARMOND RECTOR R. VAN DER HEIJDEN f Op straat plotseling doodgebleven. Hedenmorgen is de zeereerw. pater R. van der Heyden, van de Orde der Domin rector van het St. Liduina-gesticht alhier, toen hij zich naar het station begaf om familie van den trein te halen, op straat plotseling dood gebleven, tengevolge van een hartverlamming. Binnengedragen bij de familie van S. werden aanstonds dr. H. Walenkamp en pastoor A. Oudejans gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. Dr. Walenkamp kon echter slechts den dood constateeren. Pater van der Heyden was 57 jaar oud en sinds Juni 1932 rustend in het St. Liduinage- sticht alhier, waar hij echter tevens het recto-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2