UIT DE OMGEVING ZATERDAG 26 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 HILLEGOM Onderling Belang. In de gisteren gehou den vergadering van den Ledenraad der Coö peratieve Verbruiksvereeniging „Onderling Belang" U.A., werd onder voorzitterschap van den heer D. van Velzen het jaarverslag van deze vereeniging op zeer zakelijke wijze be sproken. De geringe critiek welke werd uit geoefend was in opbouwenden geest. De balans geeft aan vlottende bezittingen 128.270.30/4, aan v. bezittingen 124.584.16 totaal 252.854.47. Schulden op korten termijn 85.590.52, schul den op langen termijn f 57.535, eigen vermo gen 75.477.38, overschot f 34.251.57. De omzetten zijn als volgt: bakkerij 95.408.36, kruideniersafdeeling f 206.3l4.28f manufacturenafdeeling 103.132.99, slagerij 33.480.80, schoenenzaak f 5.000.80, totaal 443.337.23. Het dividend werd als volgt vastgesteld: bakkerij 9 pet., kruideniersafdeeling 5 pet., ma nufacturenafdeeling 5 pet., slagerij 4 pet. schoenenzaak 4 pet. Uitgeloot werd een obligatie van f 500 op no. 12. De heer D. van Velzen, die wegens vertrek uit deze gemeente, als voorzitter zal aftreden, dankte de bestuursleden, ledenraads-leden en leden en verbruikers, voor de aangename sa menwerking en het in hem gestelde vertrouwen gedurende de 8 paar, dat hij bestuurslid is geweest en vooral voor den steun hem ver leend bij het uitoefenen van zijn functie als voorzitter. Bij monde van den heer Burggraaf, werd aan den voorzitter dank gebracht voor zijn grooten ijver en liefde voor de Coöperatie ge durende zijn lidmaatschap en spr. hoopt, dat velen zich aan het voorbeeld van den schei denden voorzitter zullen toetsen. De heer Fij- ma wenschte den heer van Velzen een blij vend aandenken aan de Hillegomsche Coöpe ratie, naar zijn nieuwe woonplaats mee te ge ven, wat door de vergadering met applaus werd ondersteund. De uitbetaling van het di vidend zal Later worden bekend gemaakt. DE KWAKEL Inbraak in de R.K. Pastorie en Kerk In de nacht van Woensdag op Donderdag is er ingebroken in de R.K. Pastorie en kerk alhier. De dieven wisten zich toegang te ver schaffen door het indrukken van een ruit-in de serre. Kasten werden door de dieven aan nauwkeurig onderzoek onderworpen. De offer blokken achter in de kerk waren gerameid en geledigd. De buit is evenwel niet groot ge weest. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Dinsdag ©n Woensdag werd door de R.-K. Volksbond het jaar- lijksche St. Willibrordusfeest gevierd in het Patronaatsgebouw aan de Damlaan te Veur. Om pl.m. 7.30 uur opende de voorzitter de vergadering met den chr. groet en heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder de geestelijkheid, den burgemeester, de afge vaardigden der diverse vereenigingen en de donateurs en begunstigers. Ofschoon het niet de gewoonte is, aldus de voorz., op een feestvergadering iets over den Bond te zeggen, kar ik toch niet nalaten hier te memoreeren, dat, dank zij God, het leden tal in 193-2 flink is toegenomen. Hij dankt alle leden namens het bestuur voor de groo- te opkomst bij de Alg. H. Communie op j.l. Zondag. Hij brengt dank aan den geest. Adviseur, die, ofschoon nog zoo kort hier, reeds zooveel voor den Bond heeft gedaan. Hij dankt ook bijzonder den pastoor, die in alles zijn groot© medewerking verleent en dezen zomer in de kerk voor de werk- loozen een collecte heeft gehouden en thans ook wederom toestemming heeft ver leend om de 14 dagen een collecte te hou den aan den uitgang der kerk. Hij brengt ten slotte dank aan den burgemeester en verder aan allen, die hun steun en mede werking verleenden en vraagt alle leden steeds te blijven medewerken met het be stuur. De voorz. deelt mede, dat na afloop ©en collecte zal worden gehouden voor „Hulp in Nood", van welke colect© 10 pet. zal wor den afgedragen aan het plaatselijk crisis- comité. Hij wenscht ten slotte allen een aangenamen avond. Onder begeleiding der Harmonie wordt dan door allen het Bondslied gezongen, waarna de Harmonie „St. Cecilia" een vroolijk muzieknummer ten gehoor© bracht terwijl verder gedurende den avond de Harmonie verschillende keurige en schitte rende nummers ten gehoore bracht, o.m. Fantasie Bomantique, Amour du Prin- temps, Calif van Bagdad enz., welke onder de goede leiding van den heer Van Veen prachtig werden uitgevoerd en een heer lijke en prettige afwisseling bracht, welke zeer werd gewaardeerd. Door de Tooneelclub „St. Genesius" werd hierna opgevoerd „De Hellas", tooneelspel in 3 bedrijven, een prachtig stuk, dat door de tooneelclub op keurige wijze werd ge speeld, zoodat de spelers telkens een ver diend applaus hadden te accepteeren, wat tevens een bewijs was, dat het stuk bij al len zeer in den smaak viel. Op het einde der avonden dankte de voorz. allen voor de medewerking, in bet bijzonder de Harmonie en de tooneelcfrb cn sloot dan het den chr. groet. Het waren een paar mooie avonden, die alleszins geslaagd mogen heeten en waarop de Volksbond met genoegen en trots kan terugzien. K. J. M. V. Op Maandag 28 November a.s. zal den welbekenden Vlaming, Vital Ha- saerd voor de K. J. M. V. een lezing met lichtbeelden houden over: „In de loopgraven aan den Yzer", aanvang 8 uur precies, in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan. I OEGSTGEEST. Crisis-comité. Het crisis-comité hield gisterenavond een alg. vergadering. Van katholieke zijde waren buiten het bestuurs lid, de heer G. Lubbe Thz., ook aanwezig de heeren Kortmann en Paardekooper, als ook volgens het besluit der vergadering van 8 Juli vertegenwoordigers der R. K. werknemersorganisaties, de heeren Dof- ferhoff, Zandvliet en Hopstaken. De voorzitter, de heer Gooszen, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, speciaal aan Burgemeester Gerrevink en deed vervolgens mededeeling, dat de sohaaloollect© in October gehouden 855.90 heeft opgebracht. Dank bracht spreker aan die dames en heeren, die als vrijwilligers door hun bereidwilligen daadwerkelijken steun de open-schaalcollecte deden slagen. Niet minder dank is verschuldigd aan het dertigtal dames, die steeds week in, weeK uit, onder de onvolprezen leiding ran mevr. dr. Timmermans de wekelijksche collecte houden. Bedroeg de opbrengst aanvang Juli per week even 100, thans wordt gemiddeld ongeveer 74 per week ontvangen. Zeer be slist moet er daarom weder de aandacht op worden gevestigd, dat het de ontvang sten van de wekelijksche colleote zijn, die het ons comité mogelijk moeten maken het zoo noodige werk van steun verleening voort te zetten. Het gaat hier wekelijks om een kleine bijdra-ge van een ieder van alle ingezetenen van Oegstgeest, ook de min vermogenden. Draagt een ieder wekelijks een weinig bij, dan kunnen de ontvangsten over een jaar berekend heel wat grooter en wellicht voldoende zijn. Vervolgens ging spreker na hetgeen door bet comité reeds is gedaan. Sinds 8 Juli vergaderde het 'bestuur 10 maal en behan delde 38 gevallen. De meeste gevallen be palen zich tot aanvullende steun in kleeren, schoenen ook werden wollen dekens ver strekt voeding of kleine bijdrage in geld, daar waar Kerkelijk- of Burgelijk Armbe stuur niet of niet voldoende konden helpen. In een tweetal gevallen gelukte het we derom door het verleenen van bemiddeling de voortzetting van het bedrijf mogelijk t© maken. Ook de betaling van huishuur werd wederom in een tweetal gevallen het be staan verlicht. Door samenwerking met Diaconie, Bur gerlijk Armbestuur en crisis-comité kon in een geval hulp worden verleend. Momenteel wordt in- 9 gevalen éen wekelijksche on dersteuning verleend to een totaal bedrag van pl.m. 74.50. Voor ondersteuning van meer typische crisisgevallen met ©enigszins belangrijke bedragen, is het comité aangewezen op de baten van de open-schaal collecten. Niet onvermeld mag blijven, aldus de voorzitter, de besluiten die de Raad dezer gemeente in zijn laatst© vergadering heeft genomen met betrekking tot werkloozen- steun, werkverschaffing en een betere orara- nisatie van de verschillende liohamen, die zich met maatschappelijk hulpbetoon bezig houden. Vooral een goede organisatie met een oentraal orgaan, op instelling waarvan het comité reeds in een vorig verslag aan drong, kan veel vrucht afwerpen. De notulen werden door mr. Sprey voor gelezen en goedgekeurd. Het accountants rapport, hetwelk wij reeds eerder publi ceerden, werd goedgekeurd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het geheele bestuur zijn mandaat ter beschikking stelt. De heeren mr. Sprey en van Egmond meenen wegens drukke werk zaamheden geen bestuursfunctie meer te moeten aannemen. Tot voorzitter werd her benoemd de heer Gooszen, die zijn benoe ming even in beraad hield. Vervolgens werden herkozen mevr. dr. Timmermans en G. Lubbe Thz. Als nieuwe bestuursleden werden benoemd de heeren mr. v. Krieken en J. den Ouden, die hun benoeming allen aanvaarden, naarna de voorzitter mededeelde eveneens zijn func tie wederom op te nemen. Bij de rondvraag bracht de heer Doffer- hof een meer interne aangelegenheid ter sprake, die door den voorziter op correcte wijze werd beantwoord. De heer Hopstaken besprak de wensche- lijkheid van een werknemer in het bestuur te doen zitting nemen. Ook deze vraag werd door den voorzitter afdoende beant woord, terwijl de heer Kortmann er nog terecht op wees, dat de heer Hopstaken vóór de bestuursverkiezing en niet na met deze opmerking had moeten komen. De heer Paardekooper informeert of het bestuur de meening tot aansluiting bij het nat. crisis-comité na een jaar nog hand haaft. De voorzitter antwoordt bevestigend en geeft de voordeelen aan, aan deze aan sluiting verbonden, waarmede de heer Paardekooper is tevreden gesteld. Mevr. Simon Thomas en de heer Wichers- Rollandet achten het niet gewenscht, dat ieder jaar het comité in 't geheel aftreed. Laten we hopen dat het volgend jaar geen crisis-comit© meer noodig is. WARMOND. Gevestigd: H. v. d. Drift van Alke made. M. de Euyter van Rotterdam. S. de Boer van Voorhout. H. A. van Eykel van Hillegom. C. A. M. van Rek van Bloemendaal. J. M. Barends van Leiden. C. van Hoof van Roosendaal. A. J. van Kempen van Delft. A. v. d. Meer van Rotterdam. W. J. J. Ruseman van Hillegom. Vertrokken: L. C. Schinkel naar Amstelveen. E. Brockmeyer naar 's-Gra- venhage. Th. J. Klaassen naar Kwints heuvel. A. C. Wassenaar naar Lisse. - I. J. van Heyningen na.r 's-Gravenhage. P. J. L. Leenen naar Rotterdam. L. A. van Teylingen naar Schoonhoven. A. Overhands naar Heemstede. H. A. van Leeuwen naar Rijswijk. C. A. Watervis naar Noordwijk. B. Verbeen naar Alke made. D. G. Uit den'Bogaard naar Wou- brugge. A. Schrier naar Leiden. W. Burgbout naar Naaldwijk. A. Bysen naar Sassenheim. D. Janssen naar Zalt-Bom- mel. K. de Jonge naar Oud-Gas te L WOUBRUGGE. Geboren: Cornelis Johannes z. van J. A. Baak en M. E. van der Meer. Overleden: J. van Tol echtgenoote van C. M. van der Nagel, 39 j. ZEGWAART. Geboren: Commerijntje, d. v. G. Bast- meijer en Bogaards. Ondertrouwd: J. Lamboo, oud 27 jaren en G. Zwarts, oud 24 jaren. ZOETERMEER. Geboren: Johanna Pietejnella, d. v P. Bos J. A. Hzn. en J P. Sonneveld. Ondertrouwd: A. van Staveren, 24 jaren en S. van Puffelen, 21 jaren. WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. Sluiting Bidstond St. Barbara. R. K. Kerkhof, door den zeereerw. heer Rector R. Reijnen, te l uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstre ken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw 8teenschuur 15. De leden van de buitengemeenten wor den verzocht op tijd aanwezig te zijn. Maandag Grafische Studieclub 8 uur. Maandag. Bestuursvergadering PI. Co- mité „Herwonnen Levenskrach f' 8 uur. Dinsdag Repetitie Rederijkerskamer „Vondel", 8 uur. Dinsdag Bestuursvergadering St. Paulus 8 Uür. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Dondordag. Bestuursvergadering R. K. Werkmeester, 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering St. Ra- phaël, 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering St. Pe trus (propagandaclub) 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver» eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Vrijdag Vertooning Film „Kentering", Stadsgehoorzaal 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 Uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Vanaf Maandag 28 Nov. tot en met Don derdag 1 Dec. zijn aan het Volksbond-ge bouw dagelijks plaatsbewijzen te verkrij gen voor de vertooning Film „Kentering" Stadsgehoorzaal. Zie aanplakbiljetten en advertentie in Leidsohe Courant en R. K. Kerkbericht. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Ilïen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag ia de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.15-^9.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren C. de Goede en O. Bik. Van 12 uur bibliotheek. 8.15 uur prijsbiljarten om prachtige prij zen en voortzetting kruisjaswedstrijd. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 6 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. 8.15 uur Damclub de 2 sleutels onderlin ge wedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Woensdag geen liedertafel Sebastian Schaeffer. In studie Kerstliederen, Kerstcantate enz. Niemand verzuime op tijd aanwezig te zijn, ook nieuwe leden zijn welkom. 8.30 uur Boekhoudcursus, school Pieters kerkhof. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Vrijdag 8.15 uur Sympbonie „Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15, 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Gezellen om-je H. Geloof beter te leeren kennen en waar- deeren is de gesloten retraite. Bij den KALENDER DER WEEK BEGIN VAN DEN ADVENT. ZONDAG 27 Noy. 1e Zondag v. d. Ad vent Begin v. h. Kerkelijk Jaar. Mis: Ad te. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Albricus, Bisschop van Utrecht (Zie in het Feest eigen v. h. Bisdom); 3e ter eere \an Mana. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenhe.d. Kleur: Paars. Wederom is aangebroken de tijd ran voorbereiding op de komst van Christus. Daarom gebroken nu met de werken der duisternis (de zonde) en in ons leven Chris tus nageleefd. (Epistel). Uit ons zeiven daartoe onmachtig, moeten wij ons vertrou wen verlevendigen cn bidden: „Heer, loer Gij ons uwe wegen; wek Gij in ons op Uwe macht" (Introitus; Gebed; Graduale). Zoo hopen wij met Gods hulp ons waardig voor te beroiden op Christus' komst ten oordeel (Evangelie), Vertrouw vol brengen wij tot dat doel ons offer, door welks kracht wg gezuiverd mogen gaan tot de kribbe van Hem, van Wien wij on» Offer hebben ont vangen. (Stilgebed). MAANDAG 28 Nov. Mis v. d. vorigen Zondag: Ad te. Geen Gloria. 2e gebed Ier eere van Maria; 3e Voor alle overledenen (Uit het eerste Requiemformulier); 4o voor Kerk of Paus. Alleluja met vers wordt niet gebeden. Kleur: Paars. DINSDAG 29 Nov. Mis v. d. H. Radboud, Bisschop van Utrecht: Sacerdotes. 2e ge bed v. d. dag; 3o v. d. Vigilie v. d. H. An dreas; 4e v. d. H. Saturninus, Martelaar. Kleur: Wit. t Ook is geoörloofd de H. Mis v. d. Vigi lie: Dominus. Geen Gloria. 2e gobod v. d. H. Radboud; 3o r. d. dag; 4o v. d. H. Sa turninus. KleurPaars. Het zeventienjarig bestuur v. d. H. Rad boud waB zeer moeilijk wegens de invallen dêr Noormannen. De heilige zag zich ge noodzaakt Utrecht te verlaten en verbleef in Deventer, van waaruit hij vele gevaar lijke tochten ondernam naar zijn geteisterd Bisdom. Onder zijne bescherming staat de ver eeniging tot bevordering van het katholiek Hooger Onderwijs: „de Sb. Radboud-stich- ting". Moge door de voorspraak v. d. H. Rad boud onze katholieke Universiteit hare al geheel® voltooiing krijgen en Gods onmis- baren zegen blijven rusten op het katholiek Hooger Onderwijs in ons vaderland. WOENSDAG 30 Nov. Feestdag v. d. H. Andreas, Apostel. Mis: Mihl autem. 2e ge bed v. d. dag. Credo. Prefatie v. d. Apos telen. Kleur: Rood. De H. Andreas, broeder v. d. H. Petrus, is te Patras, waar hij vele bekeeringen ge maakt had, gekruisigd, omdat hij den land voogd Aegea vrijmoedig te woord had ge staan, den Christus beleden en geweigerd had den afgoden te offeren. Zijn kruis had een bijzondoren vorm, n.l. twoe schuin ge plaatst© balken, sindsdien „Andreaskruis" goheeten. Alvorens aan het kruis vastge bonden te worden, aanbad hij het als ge heiligd door den kruisdood van zijn Mees ter en riep uit: „Moge door u mij opnemen, Die door u mij verlost heeft". Nog twee dagen leefde Androas gebon den aan het kruis, gedurende welken tijd hij voortdurond hot volk bleef vermanen standvastig te blijven in het geloof. DONDERDAG 1 Dec.Mis v. d. H. Eligius, Bisschop en Belijder: Sacerdote» (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom). 2e gobcd v. d. dag. Kleur: Wit Eerst goudsmid, later muntmeester van den koning der Franken, werd Eligius ver heven tot de bisschoppelijke waardigheid. Hij werd bisschop van Noyons cn Doornik. Zeer voel heeft de heilige gearbeid aan hot welzijn der geloovigen cn aan de bekeoring dor heidensche volken. VRIJDAG 2 Deo. Mis v. d. H. Blblana, Maagd cn Martelares: Me exspectaverunt 2© gebed v. d. Zondag; 3e ter eere van Ma ria. Kleur: Rood. Onder de rogoering van keizor Juliaait de Afvallige onderging de Romeinse!)* maagd Bibiana den marteldood met harou vader, hare moeder en zuster. Nadat Bi biana eerst bijna dood gegoos-eld was, word haar een dolk in het hart gestoken. N.B. Wegens den eersten Vrijdag ia ge oorloofd een Votief mis v. h. H. Hart van Jesus. Mis: Cogitatlones. 2e gebed v. d. dag. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 3 Dec. Mis v. d. H. Franels- cus Xaverius, Belijder: Loquebar. 2e gebed v. d. dag; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. Franciscus Xaverius, Jesuiet, één der eerste metgezellen v. d. H. Ignatius, den geestelijken vader der Jesuieten .verkondig de het H. Geloof in Indië en Japan, waar hij door zijne prediking en wonderen dui zenden en duizenden bekeerde. Op weg naar China, om onk daar den Christus te prediken, stierf hij op het eiland Sanclan, nabij China, in een hut. Zijn lichaam werd begraven op het strand, doch later over gebracht naar Goa, naar de kerk Aldaar te zijner eer gebouwd. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo, De gowono Prefatie. Wanneer wordt aangegeven „gebed v. d. dag" dan wordt daarmee bedoeld: „gobed v. d. vorigen Zondag". IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender r. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Bernardino* van Fossa en Humilis van Beiignano, Be lijders. MAANDAG. Mis v. d. H. Jacobus van Piceno, Belijder: Ego autem. 2e gebed v. d. dag. Kleur: Wit. DINSDAG. Feest van Alle Heiligen der Serafijnsche Orde. Mis: Gaudeamus. 2o go bed v. d. dag; 3e v. d. Vigilie; 4e (aleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Saturninus. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus (Zie 4 Oct.). Laatste Evangelie v. d. Vigilie. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Antonius Bonfadini, Belijder: Justus. 2e gebed v. d. dag; 3e ter eere van Maria. Kleur: Wit. Tevens: Allerzielen der Serafijnsche Orde. Mis: Requiem (eerste formulier met gebeden uit het derde). Kleur: Zwart. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. Huismeester zijn nog enkele noveenboekjee t© verkrijgen voor de Zaligverklaring van Adolf Kolping. Prijs 10 cent. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 89 uur. Zondag 12 uur bibliotheek. Zondag om 4.30 uur Conferentie waarna ontspanning, contributie betalen en spaar kas. 6 uur Aloysiusgroep. Maandag 6.30 uur zangclub. Woensdag 0.45 uur Tarsiusgroep. Zaterdag 5 uur huisvlijtclub. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis met onderrichting, 10—10.15 uur ont bijt, 10 1511.30 Ontspanning voor Afd. I. 5.30 uur Godsdienstonder richt, 6 uur Lof. waarna ontspan ning voor alle afdeelingen. 6 30 uur Bibliotheek en Spaarbank Maandag 8—9.30 uur Teekenen. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.307.30 uur Vlecht- en Cartonnagewerk hoogste afdeeling 7.30—9.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogst© afdeeling. 8 uur Ontspanning. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, Bi bliotheek en spaarbank. Zondag: Geen ontspanning. Half 7 Ma ria Congeregatie met Plechtige Opdracht. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Dinsdag 8.15 tot 9.15 uur Sportclub. Woensdag 3 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub, jo'ng6te afd. 6.45 uur postzegelclub, hoogste afd. 7 uur Zaagclub. Jongste afd. 7.30 Esperantoles. 8 uur Zaagclub Hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijdag 7.30 uur. Teekenclub hoogste afd. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 Voor Leiden en alle stootbrigades. Zaterdag 3.30 uur club voor cadetten en voor mulo-meisjes. Van 6.30—9.00 uur betalen van je con tributie. 8.009.30 uur volkszang. Zondag van 11.301.00 uur betalen van je contributie. Maandag kwart voor acht H. Mis. Gymn. van 89 uur. 89.45 uur reidansen, naaien, knippen en handwerken. Dinsdag 7—9 uur relief en naaien. 9 uur Leidstersvergadering en Duitsche repetitie. Woensdag 1.30 uur Handwerken, naaien en reidansen voor kruiskinderen. 3.uur reidansen, handwerk- en knut- eelclubje. Donderdag 5—6 uur Gym. afd. jongeren; 6.157.15 uur Gym. voor Graalleden. 810 uur mandoline. 89.30 uur weven, houtzagen, handwer ken, reidansen, handwerken voor de ka pel, huisvlijt en trommelen. Vrijdag Gym. Afd. A 5—6 uur. 810 uur reidansen en Duitsche repe titie. 6.308 uur naaien en knippen. 893.0 uur naaien en knippen. Zaterdag 89.30 uur Volkszang. GRAALWACHTEN. Zondag. Stompwijk: 3 uur bijeenkomst reidansen en handwerken. Maandag: Hillegom: St. Jozef 7.30—9 uur tooneel en handwerken. Hillegom: St. Martinus: 6.458.15 uur reidansen. Oegstgeest: 89.30 uur club. Meerburg: van 56 uur Kruiskinderen. D'nsdag. Lisse: Van 7—8.15 uur club avond'voor de jongeren daarna voor de groote afdeeling. Zoeterwoude: 79 uur -tooneel, hand werken en reidansen. Woensdag. Hillegom 8t. Martinus: 7.30 uur reidansen en handwerken. Sassenheim: 7 uur jongere afdeeling; 8.30 uur grootore. Voorschoten: 7.309 uur clubavond. Meerburg: 7—8.30 uur tooneel. Denken jullie aan do afspraken. Donderdag: Hillegom: St. Joseph 8.00-- 9.30 tooneel nen houtzagen voor de groo ten. Vrijdag. Warmond: 7.309.00 uur rei dansen en handwerken. Meerburg: 7.30uur handwerken. Zaterdag: Groenendijk: 7.30 uur club avond (reidansen cn handwerken). Excelsior, Alleluia, Vooruit!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15