lis/ deze rreh §f ZATERDAG 26 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT JERDE BLAD PAG. 10 Wat anderen er van zeggen 1 Vereeniging „Het Hoogeland Met verwii*ing naar de advertentie, voorko mende in dit nummer betreffende het houden van een speldjesdag op Woensdag 30 Nov. r s., te Noordwijkerhout, willen wij gaarne een klem overzicht geven van het werk der Ver- eeniging. Over 1931 bedroeg het aantal verpleegdagen 41760, totaal aantal verpleegden 276, nieuw opgenomenen 164. Door de Vereeniging werden in de maat schappij teruggeplaatst 69 personen, van wie tevens het patronaat werd geregeld. Door het Reclasseerings-bureau der Vereeni ging werden in behandeling genomen 194 gevallen. Door den Reclasseerings-ambtenaar der Vereeniging werden 132 personen bezocht in Huizen van Bewaring, afgehaald en naar de kolonies gedirigeerd. Het Reclasseerings-bureau werd bezocht door 91 personen, aan wie hulp en advies werd gegeven. Door de afdeelingen van Ons Drie Cents Fonds werd voor 31 gevallen opname in de kolonies gevraagd. Buiten de kolonie-gevallen werd aan 528 personen een warme maaltijd verstrekt. Nachtlogies werd verstrekt aan 22 perso- Aan 71 personen werd voor een belangrijk bedrag aan kleeding, schoeisel, gereedschap pen en reisgeld verstrekt. Het aantal aanvragen voor opname in de kolonies, dat wegens plaatsgebrek moest wor den afgewezen, bedroeg 201 Van de verpleegden behoorden tot de Ned. Herv. Kerk 177, de Roomsch-Katholieke Kerk 58, de Gererf. Kerken 25, de Doopsgezinde Kerk 5; de Luthersche Kerk 3; het Israëli tisch Kerkgenootschap 3; de Chr. Geref. Kerk 1, het Leger des Heils 1, niet behoorende tot eenig Kerkgenootschap of godsdienstige rich ting 4. Den 2den December a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de Vereeniging „Het Hooge land" haren arbeid heeft aangevangen; toen werd de eerste kolonie voor bedelaars, land- loopers en drankzuchtigen in ons land ge sticht te Beekbergen bij Apeldoorn. In deze veertig jaren heeft de Vereeniging zich onafgebroken met de maatschappelijke en geestelijke verheffing van de z.g. paria's der maatschappij bezig gehouden. Voor duizenden onzer mede-menschen is deze arbeid tot een vèrstrekkenden zegen ge weest. Reeds lang wordt echter de dringende be hoefte gevoeld aan een afzonderlijke inrich ting voor ouden van dagen, lichamelijk en geestelijk onvolwaardigen, de vele blijvers, die niet meer in de maatschappij teruggeplaatst kunnen worden. Zal de verpleging van deze ongelukkige en zoo zeer hulpbehoevende personen tot haar recht komen, dan is hiervoor noodig een af zonderlijk, in dit geval een nieuw verpleeg- gebouw. Een langen tijd is deze zaak bij het bestuur der Vereeniging een punt van ernstige over weging en bespreking geweest: hoe kan de verpleging van de vele ouden van dagen, die in de bestaande kolonies achterblijven, en van de lichamelijk en geestelijk onvolwaardigen, die aan de zorg der Vereeniging zijn toever trouwd, tot haar recht -komen en hoe kunnen er meer geholpen worden? Dit is alleen mogelijk door het bouwen van een afzonderlijke inrichting. Om tot bovengenoemd doel te komen is een Centraal Jubileum-Comité gevormd en door het geheele land worden pogingen aangewend om voor het a.s, veertigjarige jubileum der vereeniging een bedrag van minstens f 60.000 bijeen te brengen voor het bouwen van een eenvoudig verpleeggebouw naast de bestaande kolonie „Het Hoogeland" te Beekbergen. Voor dit doel houdt het Comité te Noord wijkerhout een Speldjesdag. Wij vertrouwen, dat men dezen arbeid in ruime mate zal steunen door het koopen van een jubileum-speldje tegen den minimum-prijs van slechts 10 cent, als dit door de dames van het alhier gevormd plaatselijk comité zal wor den aangeboden. U, geachte Redactie, beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, Namens het Comité. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Landstormavond. De gisteravond in hotel Flora gehouden landstormavond is uitstekend geslaagd. De groote zaal was tot in de uithoe ken bezet. Vele hooge militaire autoriteiten waren aanwezig, waaronder generaal Zeeman, de garnizoenscommandant van Leiden e.a. Burgemeester Pont sprak, na gemeenschap- pelijken zang, een kort welkomstwoord. De installatie-rede werd gehouden door den heer L. G. Royaards, voorzitter der gewestelijke landstormcommissie. Spr. is verheugd niet al leen den burgemeester als vertegenwoordiger van het gezag, maar ook de vertegenwoordigers van verschillende godsdiensten in de plaatse lijke commissie te zien. Doel van den B, V. L. is het wettig gezag te handhaven en het vor stenhuis te behouden. Hij hoopt op preventie ven arbeid en verklaart de commissie voor ge ïnstalleerd. Burgemeester Pont legde in zijn antwoord den nadruk op het feit, dat overal discipline moet worden gehandhaafd, zelfs in Rusland. Gehoorzaamheid aan het gezag is een eerste cisch. De Hillegomsche bevolking kent hij als oprecht en flink en hij brengt dank aan de landstormers die zich belangloos beschikbaar stellen. Majoor J. Brouwer, militair aalmoezenier sprak over gezag, godsdienst en gezin in een uitvoerige rede, terwijl de commandant van het landstormcorps, reserve majoor J. P. Boots, niets liever zou doen dan den B. V. L. opdoeken, hetgeen helaas onmogelijk is, ge let op de uitlatingen in de S.D.A.P.-pers. Spr. hoopt nooit in de noodzakelijkheid te komen om in ernst als commandant te moeten op- treden. De secretaris der gewestelijke commissie, reserve eerste luitenant D. J. Karres, behan delde de vraag: wat is de B. V. L, en hoe men daarvan lid kan zijn. Ook spreker hoopt op spoedige opheffing. Kapelaan van Benten doet op humoristische wijzeteen aanval op de dames ten einde hen aan te sporen echtgenooten en zonen te doen aansluiten. Nog voerden het woord ds. J. H. Mulder en weth. J. O. Vermeer. Burgemeester Pont had een ovatie in ont vangst te nemen, terwijl gedurende en na de redevoeringen telkens een enthousiast applaus weerklonk. De Chr. Gemengd Zangvereeniging „Asaf", directeur J, C. de Koning, verleende haar me dewerking en zong ter afwisseling verdienste lijk liederen. Het socialistische raadslid, de heer Fijma wenschte te debatteeren, hetgeen niet werd toegestaan. Zijn uitroepen werden overstemd door gemeenschappelijken zang. Burgemeester Pont sloot met een kort woord den avond. NOORDWIJKERHOUT FEESTELIJKE OPENING WINKELWEEK De eerste winkelweek in deze gemeente. Gisteravond om 6 uur had de opening plaats van de eerste Noordwijksche winkelweek, in de zaal van het café van mej. de wed. Jh. Brama. Het geheele comité, alsmede genoodig- den en vele deelnemende winkeliers waren reeds in de zaal bijeen, toen de burgemeester, de heer van Iersel, vergezeld van 2 commissie leden binnenkwam, onder het spelen van het „Wilhelmus" door de muziekvereeniging „St. Jeane d'Arc". Nadat de burgemeester had plaats genomen, nam de voorzitter van het winkelweek-comité, de heer N. H. de Klerk, het woord, heette alle aanwezigen en genoodigden hartelijk welkom, in het bijzonder de burgemeester, pastoor H. Quant van de St. Jozef Parochie, kapelaan Minnebo, beide wethouders en de heer Zijl stra, procuratiehouder van de Twentsche Bank Mededeeling werd gedaan, dat ds. J. van Noort bericht van verhindering had gezonden. Spreker zeide het op prijs te stellen, dat de burgemeester zich bereid verklaard heeft de winkelweek te openen, een bewijs van mede- leving met het streven van den middenstand om positieverbetering. De voorz. zeide vervolgens, dat ondanks moeilijke tijden en zeker zeer moeilijke tij den voor den handeldrijvenden middenstand, toch een winkelweek is georganiseerd om de inwoners over te halen in Noordwijkerhout hun inkoopen te doen. Spreker zeide, dat de middenstand in zware tijden gaarne offers brengt, omdat er een plicht van naastenliefde te vervullen is, doch vroeg aller steun en wekte iedereen op de winkelweek te bezoeken. ,Als ge de étalage's bekijkt", vervolgde spreker, zult ge zien, dat hier in Noordwijkerhout alles te krijgen is" lederen winkelier heeft drie prijzen beschik baar gesteld, alles ter waarde van ongeveer 500; 52 winkeliers doen aan deze winkel week mee, de winkeliers stellen deze prijzen niet beschikbaar omdat ze het kunnen mis^ sen, maar het is een aanmoediging om in het eigen dorp te koopen. Voor elk kwartje dat men besteedt krijgt men bij de deelnemende winkeliers een ge nummerde bon, welke tegelijk dienst doet als lot om mee te dingen naar de prijzen. Nadat de voorz. het doel van de winkelweek had uiteengezet, nam de burgemeester het woord en verklaarde, dat hij gaarne het eere voorzitterschap van het comité had aanvaard, nadat de heer de Klerk eenigen tijd geleden het doel van de winkelweek had uitgelegd. Spr. zeide, dat het op den weg van den bur gemeester ligt, alles te doen wat het plaatse lijk belang vordert. De winkelweek, vervolgde de burgemeester, is een plaatselijk belang zoo wel voor de winkeliers als voor de inwoners. Het doel van de winkelweek is aan te toonen dat de winkelwaren in de stad niet goedkoo- per zijn. In de tijden van verandering van hoogconjunctuur zal men in de stad wellicht eerder de prijzen verlagen dan in het dorp, maar zoodra de economische toestand ook maar eenige opleving vertoont, is men er in de stad dadelijk bij de prijzen weer op te drijven. Spreker zeide, dat de winkeliers toch flinke kerels waren om ondanks slechte tijden er niet voor terug te schrikken offers te brengen. De loterij is uitgeschreven bm koopers te lokken en te laten zien dat men op het eigen dorp billijk kan koopen. Spreker hoopte, dat de inwoners dit op prijs zouden stellen en van de loterij zouden profiteeren. De burgemeester wenschte de winkeliers ge luk toe met de winkelweek, maar gaf hun den goeden raad hun eensgezindheid van thans ook op ander wijze te toonen n.l. om alleen contant te verkoopen, want dan alleen kan men tegen de stad concurreeren. Dit oogstte luide bijval. Hierna verklaarde hij de winkelweek voor zoo verminderen ook de middelen van het Natio naal Crisisjfcomité door de hoogej éischen, die eraan wofden gesteld. Voor den|kakr> e ri d e n winter is daarom een krachtige' verlterking van de kcjs noodzakelijk. Helpt rfede aan het mooie Werk do\r een geregelde bijdrafae te laten oyerschrijv«i op postrekening 18 6V00 WARMOND Tegen een boom gereden. De motorrijder van H. uit Delft, kwam met een flinke vaart den Buuwrtweg uitrijden en zwenkte even over de Korenmolenbrug plotseling naar links. Pardoes reed hij tegen een boom, zoodat het motorijtuig zoo goed als vernield werd. De be rijder zelf bekwam eenige diepe vleeschwon- den, doch kon op eigen beenen zich naar Sas- senheim begeven, waar hij verder verzorgd is. Geboren: Johanna Hendrica d. van W. G. Roest en C. J. Verkalk Cornells Johan nes Carolus z. van C. J. Wassenaar en M. E. J. van Egmond Petrus Wilhelmus Gerardus z. van J. C. Homan en J. W. Noordemeer Jacoba Geertruida d. van A. J. Heemskerk en G. v. d. Hulst. Getrouwd: H. ,Wassenaar 60 j. en C. E. Preenen 55 j. S. de Boer 23 j, en E. W. Spierings 26 j. C. E. Papot 27 j. en A. Die ben 26 j. W. K. Heyl 26 j. en W. v. d. Kwast' 22 j. N: Schavenmakers 28 j. en H. Th. C. Versluys 23 j. Overleden: Engelberta de Jong 81 j. Simon van Dijk 73 j. wedr. van A. van Driel Petrus Goddijn 88 j. wedr. van A. Mars man G, v, d. Kappelle 56 j. echtg. van S. Koster Th. van Kempen 90 j. echtg. van A. van Kempen, UIT DE RIJNSTREEK De harmonie speelde daarna het „Lang zal hij leven". De heer de Klerk sloot hierna onder dank de feestelijke bijeenkomst. Hierna had een muzikale rondwandeling door het dorp tot aan Piet Gijzenbrug plaats. Ach ter de muziek reden enkele auto's, waarin de burgemeester, de geestelijkheid en de leden van het comité hadden plaats genomen. Het was zeer druk op het dorp en tot laat in den avond was het een komen en gaan voor de zeer mooie étalage's. De muzievereeniging „De Harpe Davids" zal hedenavond eveneens een muzikale rond wandeling door het dorp maken. Wij wenschen de deelnemende winkeliers een goed succes met de winkelweek toe, waar mede wij ons aansluiten bij de laatste woor den van de rede van den burgemeester. WASSENAAR Gevallen. Onze 19-jarige plaatsgenoot de Z. kwam bij het afrijden van een hoogte in Meijenendel, met zijn rijwiel tegen een paaltje aan, waardoor hij kwam te vallen. Binnenge bracht bij de familie B. aan de Kievietlaan, constateerde dr. Janse een spierscheur in het linkerdijbeen. Per auto van de firma R. alhier, alwaar hij in dienst is, is onze plaatsgenoot naar huis vervoerd. ALPHEN AAN DEN RIJN. j Geboren: Ali Gerdina Johanna, d. v. Pieter Wassenaar en Johanna Adriana Sneeuw. Anna Maria Heiena, d. v. Adria- I nus Kleijn en Maria Wilhelmma Hoeks. J Marensia, d. v. Klaas Vonk en WLhelmina Cornelia Guldemon-d. Maria Elisabeth, d. v. Herman van Woudenberg en Maria I Elisabeth van Dijk. Elisabeth Johanna, d. v. Herman van Woudenberg en Maria Elisabeth van l-^k. Johanna Maria, d. v. Hendricus van Egmond en Clazina van Leeuwen. Adriana Anthonia Elizabeth, d. v. Hendricus Anthonius Moons en Eliza- beth Adriana Baars. Theodorus Petrus Maria, z. v. Simon van Leeuwen en Jacoba Christina Hendrica Maria van Gils. Gearrdina Jacoba, d. v. Frederik Donker en Ma-rigje Johanna Punselie. Jan, z. v. Jan- tinus Langejans en Heintje Braster. Da- j niël, i. v. Daniël Verweij en Neeltje Plomp, j Margaretha, d. v. Nicolaas van Vliet en i Anna van Vliet. Cornelia Maria, d. v. Jo hannes Klemens Reumerman en Aiida de Vries, Overleden: Grietje Zuidervaart, oud 90 jaren, weduwe van Dirk Bauer. Griet je de Bruijn, oud 35 jaren. Geertje Vee- nendaal, oud 13 dagen. Henricus van Eg mond, oud 91 jaren, weduwnaar van Eliza beth Gijben. Willempje Johanna de Bruin, oud 9 jaren. Pieter Hoogendoorn, oud 60 .jaren, echtgenoot van Geertruida den Har tog. Gehuwd: Huibertus de Vries, oud 22 jaren en Anna 'EJeumerman, oud 21 jaren. Huibert Amersfoort, oud 30 jaren en Al- brecht Mackaay en gezin, Ingekomen: Jon Blok en gezin, Bloemhofstraat 30, van Bodegraven; Hu- Jan Heinsma, Raadhuisstr. 2z van Zuilen; Jan Heinsma, Raadhuisstr. 249, van Wonsera deel; Cornelia Deelstra, Pr. Hendrikstr. 66, van Aalsmeer; Martinus P. J. Jansen, Aarkade 2, van Leimuiden; Hen- drina van der Kolk, Stationsplein 1, van de Bildt; Arie A. Bos en gezin, Rozenstraat 28, van Zoetermeer; Bartha Kleefman, echt- genoote van Jurri J. Vrielink, Raadhuisstr. 215a rood, van Coevorden; Arie G. Schram de Jong en gezin, Julianastraat 91 rood, van Zierikzee; Lena P. van Rijsdam, Visser straat 9, van 's-Gravenhage; Neeltje S. van Bokkum, Dwarsstraat 6, van Zevenhoven; Jannigje Drinkwaard, Zuideinde 5a, van Schiedam; Hendrik van Loenen, Martha I Stichting, van Apeldoorn; Marcelina J. O. Vreeswijk, Aarkade 2. van Leiden; Auguste Dvorak, Hoorn 412, van Wesel Rhein MIJN BAAS EN IK. 23. Ik was er juist mee klaar en van plan weer naar binnen te gaan, toen de baas de deur uitkwam om naar school te gaan. Ik liep natuurlijk met hem mee. Even later ontmoetten wij zijn vriendinnetje Loeki. Zij vroeg aan mijn baas: „Is dat hondje van jou, hoe kom je daaraanV' Nu vertelde hij in kleuren en geuren al les van mijn avonturen, Loeki vond me heel lief en zei, dat ze dikwijls met me zou komen spelen. 24. Ik vond haar ook lief en antwoord de: „Waf, waf, heel graag". De baas en Loekie gingen nu verder samen, want zo zijn allebei op dezelfde school. Ik wilde toch zoo graag weten, wat die school voor een ding was, want ik had er nog nooit van gehoord en besloot mee te gaan en eens poolshoogte ervan te nemen. Na een flin ke wandeling kwamen we aan een groot huis, waar een heeleboel kinderen aan het spelen waren. De baas en Loeki gingen ook spelen tot er een bel ging. (Duitschland); Else Schönsteiner, Hoorn 368 van München (Duitschland). V er trokken: Cornelis P. Walraven, Noordeinde 92, naar Waarder; Jan Groe- nenberg, Hoofstraat 104, naar Voorburg, Vijverhof 8; Johanna A A. M Geelen, Steekterweg 67, naar Utrecht, Nic. Beets- straat 4; Cornelis E. Bos, Nieuwstraat 29, naar Woubrugge; Augustus G. Spreij en ge zin, Zaalbergstraat 35, naar Apeldoorn, Kwartsweg 18; Minna Janksen, Hoogedijk 8 naar Emden (Duitschland); Neeltje van Muiswinkel, Lindenhovenstraat 29, naar Amsterdam, Overtoom 365; Anna G. van Velsen, Steekterweg 81, naar Bodegraven; Pieter van Rijsdam, Visserstraat 6, naar Woubrugge; Christiaan J. Rbeleven, Aar- kade 59, naar Apeldoorn. BOSKOOP. Volksbond. Donderdag gaf de R.-K. Volksbond een feestavond in het Vereeni- gingsgebouw voor leden en genoodigden. De voorzitter, de heer C. v. Capelle, opende met een hartelijk welkom, waarna hij een toespraak tot de aanwezigen hield, waarin hij duidelijk uiteenzete wat de Volksbond is. Naast de verschillend© ontwikkelings avonden, aldus spreker, welke ons winter- program bevat, staat deze gez.elligé avond in het teeken eener groote familiebijeen komst, daar wij hier dezen avond bijeen gekomen zijn om ons op gepaste wijze te vermaken. Toch, vergadering, kan ik niet nalaten een, zij 't dan kort, maar ernstig woord tot u te spreken over de groote cul- tureele beteekenis van onze R.-K. Arbei dersbeweging, temeer, daar dit ook door onze eigen leden nog zoo weinig wordt aangevoeld en gekend. Men hoort nog zoo dikwijls zeggen: „Och men behoeft eigen lijk niet georganiseerd te zijn, want de niet-georganis eerden krijgen toch even goed steun. Maar men vergeet, dat onze beweging nog andere, hoogere idealen heeft Men vergeet dat door onze beweging re gelmatig gewerkt wordt door het bijbren gen van ontwikkeling in godsdienstig, ze delijk, sociaal- economisch en politiek op zicht. Tallooze cursusen worden daarvoor georganiseerd. Tal van brochures zijn daarvoor uitgegeven, terwijl thans de kroon op dit werk gezet is, door de benoe- ming van pater mr. Beaufort, als directeur van het Verbondsontwikkelingswerk. Dit doel, de ontwikkeling van den arbei der, wordt verder nagestreefd door de uit gave van het Verbondsblad ons eigen ar beidersdagblad de „Volkskrant", Leering en leiding, terwijl daarnaast tal van vakbla den aan de verheffing van den arbeidende mensch, en den arbeidersstand werkzaam zijn. Dan het aantal instellingen die aan de Kath. arbeiders reeds groote diensten bewezen hebben. Wij noemen slechts „Con cordia" (Spaarbank), Coöoeratie (Woning bouw), Arbeidersbank (Weerstandsfonds) en Herwonnen Levenskracht. Onze vakbeweging strijdt met 'ongebro ken kracht, voor een goede regeling der ar- beidersvoorwaarden. Dat zij nu deze ge weldige crisis op haar weg vindt, kan haar niet verweten worden. Integendeel, niet oo de laatste plaats is het onze kath. Arbei dersbeweging geweest, die deze chaos voor speld heeft een chaos die eenvoudig komen moest, omdat in het economisch leven, niet naar de juiste beginselen gehandeld wordt, en tengevolge daarvan de onge bondenheid hoogtij viert Het is onze be weging welke dag in, dag uit werkzaam is om den arbeidenden mensch de plaats te ge ven, waarop hij in het economisch leven, in het productieproces recht heeft. Zij heeft haar oog strak gericht op een bedriifsorga- nisatie waarin de positie ook van den ar beider veilig is gesteld. Door het ijveren van onze beweging voor de sociale wetgeving heeft zij de komst van deze sterk bevorderd en nog altijd gaat zij op dien weg voort.. Regelmatig wordt gewezen op onnoodige verslechteringen welke de overheid meent te moeten opleggen en aangedrongen op het nemen van maatregelen om het leed zooveel moelijk te verzachten. Aan het plaatselijk W. L. Y. en Y. B. worden daarbij instructies gegeven terwijl deze zelf eveneens regelmatig werkzaam zijn. Over het geheele land zijn de districts commissies voor de werkloozenzorg ver deeld om daar, waar mogelijk hulp te bie den. De werkloosheidsverzekering heeft de voortdurende aandacht, en niets wordt na gelaten om de kassen zoo goed moelijk te doen functioneeren. Het Welter-rapport" is aan een gede gen critiek onderwerpen, een critiek die niet nagelaten heeft invloed uit te oefe nen. Bij den Hoogen Raad van Arbeid is het vraagstuk van den arbeidsduur aanhan ging gemaakt, terwijl in eigen beweging commissies bezig zijn om het vraagstuk eveneens te bestudecren. Tegen het ingrijpen der regeering in de loonverhoudingen wordt krachtig stelling genomen en het Nijverdalsche geval is daar om te bewijzen, dat ook dat niet zon der succes geschied. Zoo wordt door onze beweging het leven van eiken dag bestu deerd en naast de gememoreerde feiten zijn er nog tal van anderen, die er op wij zen, dat onze beweging ook in dezen crisis tijd haar plicht verstaat en haar taak naar behooren vervult. Onze beweging probeert naar best vermogen de belangen van de bij haar aangesloten leden te dienen. Deze wetenschap moge u aansporen tot vertrouwen in en trouw aan die beweging wier leiders met groot verantwoordelijk heidsgevoel en groote toewijding hun taak vervullen. Hoog onze katholieke Arbeiders beweging, dat zij de leuze welke ons allen bezielt en trachten wij vooral alle Room- sche arbeiders die nog geen lid zijn van on ze beweging, daarbij onder te brengen. Na deze toespraak werd door de aanwe zigen het „Roomsche Blijdschap" gezon gen. De eerwaarde adviseur, kap. Hofstede, hield hierna, een rede, terwijl de heer v. d. Staak een korte en duidelijke uiteenzet ting gaf van „Herwonnen Levenskracht" en er op wees, de voordeelen welke het lid maatschap meebrengt. De avond werd verder gevuld met het opvoeren van een tweetal kluchtspelen, af gewisseld door verschillende voordrachten. Bij het einde van dezen avond dankte de voorzitter allen, die hadden medege werkt tot het welslagen van dezen avond, en de Volksbond mag hier dan ook met voldoening oo terne zien. Gevestigd: -C. Schoonderwoerd, tim merman Paldand 8. C. Vermenden, boomkweeker, Dorpstr. W.Z. 16. W. II. Koster, landarbeider, Puttekade 351. L. Erkelens, sudkerfabrikant, Zuidkade 131. M. Verbeek, boomkweeker, Burgem. Co- lijnstraat 283. J. van Eijk, schilder, Zijde 101 boven. J. Heemskerk, schilder, Nieuwstraat 60 inw. Vertrokken: B. Rosbergen naar Den Haag. J. van Wilgen naar Gorin- chem. A. Kofefrman naar Urk. BODEGRAVEN. Plaatselijk Crisiscomité. Deze week werden aan 16 gezinnen bonnen verstrekt voor het aankoopen van manufacturen (kleeding enz.) ter waarde van 81,50. Verschillende nieuwe aanvragen zijn thans weder in behandeling, waarop bin nen eenigen tijd zal worden beslist. Het comité ontving deze week voor het eerst eenige kleedingstukken n.l. 1 jas, 2 vesten. 3 overhemden, 1 paar schoenen en 1 paar pantoffels. Den gevers onzen hartelijken dank. Voor verdere gaven houdt het comité zich gaarne aanbevolen. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan M. van Vliet vergunning verleend tot den bouw van een kaaspakhuis aan den Rijn kade voor rekening van H. Göbel. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden 112 personen als werkloos ingeschreven. Gevonden. 1 bruine wollen kindermuts. 1 paar bruin lederen handschoenen, 1 auto- crick en 1 kinderhandschoen. Verloren. 1 zilveren sierspeld en 1 da- mesportemonnaie met inhoud. Inlichtingen aan de Politiepost op Maandag. Geboren: Cornelis. z. v. C. Wolswijk en G. Hage. Petronella Adriana, d. v. J. P. Splinter en C. P. van den Hoorn. Ja coba Maria, d. v. M. P. A. van Velsen e-' M. van Wijk. Johanna, d. v. G. van D'i en M. de Lelij. Gerard, z. v. A. de Ze^fjöiy' en L. v. d. Panne. Overleden: Bruin de Bruin, geh. met G. Heicoop van Gog. Ondertrouwd: H. Slappendel, 83 jr. en M. Verheul 29 jr. Gevestigd: A. Doornik, van Muiden A. G. van Velsen, van Alphen aan den Rijn; C. G. Versluijs, van 's-Hertogenbosch; F. Terpstra van Barwoutswaarder. V ertrokken: Wed. K. van der Wild- Stigter en gezin, naar Rotterdam; C. Hooft- man naar Waarder; H. Pranger naar Bei- len. KOUDEKERK. Diefstal. Gisternacht zijn door den brigadier der Rijksveldwacht van den Bosch en den rijksveldwachter Bodaan van Rijpwetering, met hun politiemotorboot op den Rijn. onder de gemeente Alphen aan den Rijn, met een roeiboot aangehouden de 26-jarige M. L. en de 21-jarige W. v. L., beiden wonende te Alphen aan den Rijn, voorzien van een vat benzine, hetgeen zij 's nachts bij den loodgieter E. alhier had den ontvreemd. Beide personen zijn alhier in bewaring gesteld.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10