VRIJDAG 25 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE SNELLE DUITSCHERS RAUSCH—HUERTGEN, die als tweede eindigden. none puntentelling, dus vijf punten voor den eerste renner, die den streep bij den sprint overging, drie punten voor de twee de, 2 punten voor de derde en 1 punt voor de vierde aankomende. Voor Rausch Huertgen was het echter een onmogelijk heid orq het aantal punten van de leiders nog te bereiken, al zouden do Duitschers alle klassementssprints winnen. De strijd ging dus er om, of RauschHuertgen inns zouden zien een ronde voorsprong te ver krijgen, terwijl ook Charlier—Denecf nog een kansje werd gegeven. Het publiek werd aangemaand den strijd in het laatste uur rustig te blijven volgen. Het groene lichtje ging op, de tijd voor de eerste klassementssprint van tien uur was daar. Even voor tien uur sprong een bandje van Jan van Kempen, doch het liep, naar wij meenden te weten, goed af. Zijn kop- pelgenoot Bogaert zat onmiddellijk weer in de baan. Piet van Kempen en Rausch namen den eersten sprint. Piet in de tweede positie achter van der Heijden. Rustig reden de renners hun baantjes. Bij het ingaan van de tweede ronde had Van der Heijden weer de leiding. Piet liet zich trekken en won met van der Heijden als tweede. En toen begon de heksenketel voor het laatst, Charlier er tusschen uit, pikte een rondje terug. Wals er tusschenuit met Braspenning. Won wederom een ronde. De -2e sprint was voor Goebel. In den derden sprint was het weer nus- tig. CharlierDeneef stonden nu op 1 ron de, BraspenningWals op twee ronden achter bij de twee leidende koppels. De derde sprint won Pijnenburg. Direct daarna trok Broecardo er tus schen uit en het Fransche koppel en Di- nalevan der Heijden namen een ronde terug. Jan van Kempen en Go'bel waren daarna aan de beurt en ook zij slaagden er in een ronde terug te nemen. Alle koppels had den daarmede een ronde teruggenomen, behalve RauschHurtgcn en Van Kem penPijnenburg. Schorn trok er nu tusschenuit en Dinale volgde hem. Ook zij pikten een ronde te rug. Intusschen reden de leidende kop pels rustig verder. Ook BogaertVan Kempen namen een baan terug. Een kwartier «was hiermede voorbij ge gaan. De zesde sprint was voor Pijnenburg, de zevende voor Piet van Kempen. Goebel ging er tusschenuit en Schorn nam over. Bogaert er achteraan en van der Heijden eveneens. Toen bak het veld uiteen. Nog veertig minuten waren er te rijden. Dinalevan der Heijden en oo^ Jan van KempenBogaert namen voor de zooveelstë keer een ronde terug. Huertgen probeerde even er tusschenuit te gaan doch Pijnenburg had hem spoedig weer te pakken. Op de tribune werd geschreeuwd: alle maal zwendel". „Merkte hij nu pas na 114,5 uur rijden", werd er sarcastisch uitgeroe pen. Toen ging Van Kempen, de „groote" Piet er vandoor. Pijnenburg rolde over de baan en was spoedig een halve ronde uit- geloopen. De Duitschers en de Belg.en trokken er hard aan, doch Van Kempen en Pijnenburg wonnen 1 ronde, onder dave rend gejuich van het publiek. Uitslag 11e sprint: 1. Pijnenburg, 2. Schorn. 3. Deneef. 4. Huertgen. De sprints gingen intusschen regelmatig door en werden gewonnen door Wals, Pij nenburg, Schorn, Wals. Deneef, Piet van Kempen, Wals enz. Als voorzorgsmaatregel waren talrijke politieagenten bij de baan gekomen om eventueelc ordeverstoringen tegen het einde te voorkomen. De kransen nog een kwartier was er te rijden werden binnengedragen. Voor wie?? Uitlooppogingen werden voorloonig nog niet gedaan. Gavrn de Duitschers het op? Daar ging Huertgen er tuschen uit en Piet van Kempen er achter aan. Een kwart baan was de Duitscher voor maar Van Kempen haalde in. Rausch nam het over, den Piin er achteraan. Spanning tot het uiterste! Weer lukte de tactische po- gine van de Duitschers niet. Nog negen minuten waren er te rijden. 21ste sprint: 1 Pijnenburg. Het, tempo verslapte totaal in de laat ste minuten. Tn de ?°ste sprint trok Dinale weer met Piet van Kern* en er achter aan. ^ste sprint1. Wambst. Nog vier minuten te riiden. De heer Ukkerman zal het slotschot lossen. De lnatste minuten behaag. Geen resul taat,. Nog zestig seconden. Do Belgen weg. de Duitschers weg, Pij nenburg er achter aan. Laatste ronde: Huertgen snelde langs de piste. Het schol: het was afgeloopen. De 145 uur waren gereden. Van KempenPijnenburg hadden den strijd gewonnen De huldiging. De „speaker" bracht dan hulde aan al len, die hadden meegewerkt om deze Zes- daagsehe in alle opzichten te doen slagen. Do schijnwerpers gingen op, op het plan kier werden Pijnenburg en Van Kempen geroepen om gehuldigd te worden. Jhr. van der Bergh van Heemstede, de voorzit ter van de Nederlandsche Wiólren Unie, sprak hen toe en hing hen kransen om in de nationale kleuren. Pijnenburg hield een toespraak voor de A. V. R. O.-microfoon, Piet van Kempen eveneens, zij werden gefeliciteerd, Foto grafen, filmapparaten deden hun werk. Toegejuicht door de duizenden maakten Piet van Kempen en Pijnenburg kop pel vijf hun laatste ronde. RauschHuertgen kwamen aan de beurt de fighters uit deze Zesdaagscho. Aan de huldigingen kwam bijna geen einde, ieder koppel kreeg zijn beurt en het was half twaalf in den avond, toen het laatste eererondje werd gereden. Daarme de werd de eerste Zesdaagsche in Neder land beëindigd. Intotaal werd afgelegd 3281.130 kin. d. w. z. 19086 ronden. In het laatste uur werd afgelegd 40.830 km. De stand luidde: 1. Piet van Kempen Pijnenburg. Nederland, 685 punten; op 1 ronde: 2. RauschHuertgen, Duitschland 251 punten: op 2 ronden: 3. CharlierDe neef. Be'gië, 348 punten; op 3 ronden: 4. BraspenningWals. Nederland, 238 pun ten; 5. Wambst,Broecardo, Frankrijk, 80 punten; op 6 ronden: 6. Jan van Kempen Bogaert, Nederland, 342 punten: 7. Dinalev. d. Heijden, ItaliëNederiand, 233 punten; 8. GoebelSchorn, Duitsch land, 190 punten. VOETBAl LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het programma voor morgenmiddag luidt: le klasse: Terleede 1L. R. C. 1 Quick Boys 1Fides Pacta 1, hoofdterrein S. L. F. '1Rijnsb. B. 1. 2 e klasse AL. R. C. 2Quick B. 2, Lisse; Rijnsb. B. 2Fides Pacta 2; S. C. O. 2—S. L. F. 2. 2e klasse B: SleutelsQuick B. 3. 3e klasse A: Fides Pacta 3Terlee de 3; Ons Clubje 2A. R. C. 3. 3e klasse B: Quick Boys 5—Kat wijk 2 bijterrein. Juniores KatwijkTerleede; Pe gasus—Fides Pacta; RouwkoopRijnsb. B.; L. R. C. aL. R. C. b, Lisserdenk. ATHLETIEK VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De internationale vierdaagsehe afstands marschen van den Ned. Bond voor Licha melijke Opvoeding zullen in 1933 te Nij megen worden gehouden van 25 tot en mot 28 Juli. Het voor deze marschen geldende re glement zal medio Maart 1933 verschijnen Het secretariaat is gevestigd Tamarinde- straat 3, Den Haag. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen der voortgezette borden wedstrijden zijn: 2© ronde: Kleinv. Daalen 20; W. ter HaarPhilipse 20; A. ter HaarMrandt 11; VeelenturfW. ter Haar 02; Phi lipse—Brandt 02; de JeuW. ter Haar 20; JansenDingjan 20; W. ter Haar Philipse 20; de JeuBrandt 2—0. LUCHTVAART V0N GRONAU'S WERELDVLUCHT. GEËINDIGD. Wolfgang von Gronau is met zijn drie metgezellen weer in de vlieghaven List aangekomen, waar zijn vlucht om de we reld is begonnen. De laatste etappe van bet Zuiden naar het Noorden van Duitsch land duurde zes uur. Gronau en zijn met gezellen werden door een enthousiaste menigte toegejuicht, welke in een specia- len trein uit Westcrland naar de vliegha ven was gekomen. PICCARD NAAR AMERIKA. Professor Piccard heeft aan vertegen woordigers van Belgische dagbladen me- degedeeeld, dat hij op 4 Januari naar de Vereenigde Staten zal vertrekken, ten einde daar lezingen te houden en middelen bijeen te brengen voor een ballontocht in de nabijheid van de Noordpool. Deze tocht zal plaats vinden in 1934 in de Hudson- baai. Het doel is dan de afwijking der hoogtestralen door de magnetische pool te onderzoeken. In 1933 zal hij in België op stijgen. ten einde een nieuw hoogterecord te vestigen. Deze voorgenomen tochten zullen niet door Piccard zelf, maar door Ir. Cosijns worden uitgevoerd. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Crisiscomité. Het plaatelijk crisisco mité heeft nogmaals de beschikking gekre gen over een wagon eierenkolen. Deze ko len zullen dezer dagen wordeu gedistri bueerd en zullen wel de laatst© zijn waar over het comité kan beschikken, zoodat zui nigheid wel geboden is. Men behoeft er dus niet op te rekenen' dat in den winter nog brandstoffen uitgedeeld kunnen wor den. HILLEG0M. F. A. J. Heemskerk t Alhier overleed in den ouderdom van 76 jaar de heer F. A. J. Heemskerk. De over ledene is gedurende eenige jaren lid van den Raad geweest, langer Gemeente-opzich ter en Architect, voorzitter van de Huur- commissie etc. Zijn bekwaamheid bizon der als* bouwkundige was overbekend en verschillende mooie heerenhuizen zijn onder zijn architectuur gebouwd of verbouwd. De overledene stond bekend als een strikt rechtvaardig en onpartijdig persoon. De laatste jaren leefde de heer Heemskerk als ambteloos burger. Hij ruste in vrede. Hillegomsche Beurscommissie. Gister morgen hielde de Hillegomsche Beurscom missie haar 4e vergadering in Flora. Behal ve de heeren Van Til en Nieuwenhuis wa ren a.len aanwezig. De voorzitter, de heer K. Velthuys, opent met een woord van welkom. Hij brengt bi- zondere hulde aan den heer P. Goemans Antz. die trouw zorgt, dat de vakbladen elke week hun Beursverslag krijgen. De andere leden sluiten zich bij dat woord van lof gaarne aan. Hierna kcjnt in bespreking het succes der Beurs, dank zij de reeds gevoerde en nog te voeren propaganda. Opgemerkt wordt, dat de toestand in het vak, waardoor mis schien de Veilingen haar hoogtepunt heb ben bereikt, daaraan medewerkt. Uit de verder gevoerde besprekingen is wel komen vast te staan, dat het goed is, geen entree te heffen; het zou niet goed zijn te doen, wat we in anderen minder gewenscht vin den. Het stemt nog niet tot volkomen te vredenheid der commissie, dat de verhuur der Beurstafeltjes langzaam gaat; er zijn nog talrijke groot firma's, die geregeld de Beurs bezoeken en die van dit instituut groot gemak zouden ondervinden. Ver trouwd wordt, dat dit nog belangrijk zal beteren. Opgemerkt werd, dat in sommige stre ken in ,,de Noord" het Beursverslag nog niet voorkomt, waardoor de vakgenooten dier gemeenten niet naar hier komen; be sloten werd, dat aan de meest gelezen bla den dier streek het Beursverslag ter plaat sing zal worden aangeboden. Hierna rondvraag en sluiting. De Ambachtstraat. We ontvingen her haaldelijk k.achten over den désolaten toe stand der Ambachtstraat. Bij onderzoek bleek ons, dat deze wel gegrond zijn, maar dat de klagers in dezen aan het Gemeente bestuur geen verwijt mogen doen, daar de straat niet aan haar toebehoort. Wel ho pen we, dat de gemeente, zoo noodig in overleg met de Gezondheidscommissie, Je eigenaren van den weg zal overhalen aan dezen onhoudbaren toestand een einde te maken Consultatie-bureau tot bestrijding der T.b.c. Het Districtsconsultatie-bureau Leiden der provinciale Zuid-Hollandscne Vereeniging tot bestrijding der T.b.c. heeft het verslag der werkzaamheden 1931 be kend gemaakt. HiliegomLisseSa-ssen- heim vormen een kring. Het tabellarisch overzicht geeft te dezen opzichte de vjI- gende cijfersGezinnen onder toezicht op 1 Jan 31 te Hiliegom 103, Lisse 65, Sassen- heim 31; een jaar later waren deze cijfers respectievelijk 107, 81 en 42è Totaal aantal huisbezoeken Hiliegom 2110, Lisse 1S10, Sassenheim 1432. Uitgezonden patiënten naar een Sanato- ruim: te Hiliegom 5, Lisse 3, Sassenheim 9; naar een Kindersanatorium: Hiliegom 1; naar een Ziekenhuis: Hiliegom 5, Lisse 2, Sassenheim 1; naar een Kinder- Hospitium: Hiliegom 1, Lisse 1. Dagver blijf: Hiliegom 41, Lisse 28, Sassenheim 11; totaai uitzendingen: Hilegom 55, Lisse 34, Sassenheim 22. De bemoeiingen met de huisvesting wa- velen: nieuwe woning zonder huurtoeslag: Hiliegom 4, Lisse 5. Idem met huurtoeslag: Hiliegom 1; alleen huurtoeslag: Hiliegom 5, woningverbetering 5; verbeterde slaap plaats Hiliegom 13, Lisse 6, Sassenheim 1. Ligtenten en aanbouwkamertjes: Hiliegom 7, Lisse 3, Sassenheim 2, totaal resp. 35, 14, 3. Het Kringbureau te Hiliegom werd 11 Juni 1931 geopend; het bezoek was bevre digend. Het aantal nieuwe patiënten was te Hiliegom: 10 mannen, 30 vrouwen, £3 jongens en 30 meisjes, totaal 93, te Lisse 18 en te Sassenheim 36. Het aantal consul ten was te Hiliegom 138. Hiliegom werd door den districts-arts dr. C. Brouwer 9 maal bezocht, Lis-se 4 maal en Sassenheim 7 keer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Een enkele nachtvorst heeft een geheele ommekeer teweegge bracht in aanvoer en prijzen. Wel vermin derde de bloemkoolaanvoer doch tot en met Vrijdag was er nog voldoende aanvoer om exporteurs naar hier te krijgen die dan nog een flink kwantum konden koopen en ook kochten. En voor redelijke prijzen. De vorst van Zaterdag maakte hieraan in eens een einde. Wel was het product niet geheel bevroren doch in kwaliteit ging het achter uit, en ook de kwantiteit werd hierdoor geringer Immers er kan niets gemist wor den. En het liep tot dien tijd heel aardig. Vrijdag was er nog een aanvoer van ruim 15000 bloemkool. Was de prijs t-oen nog van f 9.10 tot f 14.voor 1ste soort en f 2.50 tet f 6.40 voor tweede, deze week ging dit naar beneden en ging de massa weg voor f 6.70 tot f 8.90, een enkel partijtje kon het nog tot f 10.per 100 halen. Tweede soort ging voor f 1.60 tot f 4.50 per 100. Voor peen, bos- peen zoowel als breekpeen, bleef er goede vraag bestaan met zeer goeed prijzen in de beste kwaliteit. Bospeen bracht per 100 bos van f 4.60 tot f 7.20 op. Breekpeen ging per kist van 20 K.G. f 0.50 tot f 1.05. Do laatste dagen bracht de breekpeen het niet hooger dan f 0.75. Voor uien is intusschen iets meer vraag gekomen en nu komen ge regeld kleine partijen ter veiling die naar gelang van kwaliteit van f 4.90 tot f 5.70 per 100 K.G. opbrengen. Voor roode kool is alleen in de goede soort een goede prijs te bedingen, varieerend van f 5.10 tot f 8.70. Voor afwijkend goed is weinig animo. Gele kool staat iets lager en brengt van f 4.90 tot f 6.40 per 100 op. Nu we weer een week verder in den tijd zijn en intusschen weer veel van het te veld staande is binnenge haald of te veiling gebracht, kan wel be rekend worden dat de oogst dit seizoen zoo goed als onbeschadigd of bevroren binnen komt. De bloemkool is bijna op. Een enkeie tuinder heeft nog een perceeltje, of per ceel reuzen staan die meer winterhard ziju, doch de niet tegen de vorst bestand zijnde producten, hetzij kool, peen of iets an ders, zijn binn engebracht of opgeruimd. En dan past een woord van dankbaarheid, dat het verloop zoo heeft mogen zijn. Zulks is buiten verwachting. Men was tengevolge der zomeruitkomsten zeer pessimistisch ge stemd. Het is gelukkig goed verloopen. Do omzet van vorig jaar tot en met 31 Dec. is bereikt. Jammer dat het zoo slecht mot de bloembollen is verloopen! LISSE. IJsclub. Gisteravond hield de'IJsclub „Lisserbroek en Omstr." haar 25e Jaarver gadering. Als vanzelfsprekend was dit een feestvergadering. Voordat deze vergadering een aanvang nam, werd het bestuur verrast door de Muziekvereeniging „V.O.O.A.''. Deze bracht een serenade. Wij hoorden deze vereeniging voor het eerst spelen en ston den verstomd van de snelle vooruitgang in het korte bestaan. Het was voorwaar een aardige attractie, waarvoor de voorzitter dank bracht in zijn openingswoord. De zaal had een feestelijke aanblik. De voorzitter, de heer B. Berbee, heette allen van harte welkom. Trotsch zijn wij, aldus spr., dat we onze eerste mijlpaal bereikt hebben. Over het ledenaantal zijn wij te vreden, doch dit kan veel grooter worden door aller eensgezindheid. Onze buren be nijden ons om de eendrachtige samenwer king, welke er heerscht. Vijf en twintig ja ren lang hebben de verschillende besturen de vereeniging geleid in eb en vloed en haar gehouden in de banen, welke zij be oogt, n.l. om het hobbelige tot een effen baan te maken. Dank werd gebracht aan verschillende moedige mannen, welke de ging in de vereeniging wisten te houden. Als blijk van waardeering werden aan de vergadering twee vrije consumpties aan geboden. De notulen werden voorgelezen van de vorige jaarvergadering van 18 Nov. 1931 en onvemaderd goedgekeurd. Vervolgens Rekening en Verantwoording penningmeester. Aan ontvangsten 1275.52 en uitgaven 160.77, alzoo een voordeelig saldo inclusief saldo vorig jaar van 1Ï14.75. Een extra pluimpje werd den pen ningmeester geschonken voor zijn accuraat beheer. Bij monde van den heer Th Straathof werden op rijm de boeken en bescheiden in orde bevonden. Bij de mededeelingen werd cfank ge bracht aan de milde gevers van de prachtige prijzen voor de verloting. Vervolgens werd vrij mandaat gevraagd voor een zeker be drag uit de. kas te trekken, om dit ter be strijding der werkloosheid goed te beste den. De vergadering gaf cr zijn volledige goedkeuring aan. Aan de orde was daarna bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van dc heeren B. Berbee, A. de Bruin en H. Pot- ma, we ke bij enkele candidaatstelling wer- dep herkozen. Op voorstel van den voor zitter werd de heer P. P. A. Clemens tot eere-voorzitter benoemd. Gekomen aan de rondvraag, werd door verschillenden het woord gevraagd omtrent de belangen der yereeniging, die allen naar wensch door den voorzitter werden beant woord. De heer P. P. A. Clemens dankte be stuur en leden voor de eer hem bewezen om hem dezen avond als eere-voorzitter te benoemen. Vervolgens speelde de Muziek vereeniging het „Lang zal hij leven''. Een aanvang werd gemaakt met de groote ver loting van planten, taarten, krentenbrood en diverse huishoudelijke artikelen. De ver loting bracht op 102.60, voorwaar voor de zen tijd een mooi bedrag. Gekomen aan het einde, dankte de voor zitter a'len voor het welslagen en de Mu ziekvereeniging voor haar belanglooze op luistering. Feestavond St. Josephgezellenvereeni- ging. De leden der St. Josephgezellen- vereeniging hielden eergisteravond in het Patronaatsgebouw een gezelligen feest avond, waarbij als vanzelfsprekend ook de dames tegenwoordig waren. De Weleerw. Viee-praeses opende te ruim 7 uur de bij eenkomst met den Kolpingsgroet en heetto allen welkom. Na een kort inleidend woord wensehte hij allen een echt genoegelijken avond. Het oud-lid, de heer J. Damen, had vervolgens de leiding en fungeerde als ce remoniemeester. Na een promenade en een walsje onder leiding van een strijkje uit Leiden, had het ringsteken en prijsschieten plaats om mooie prijzen. De stoelendans om mooie prijzen was zeer zeker een aar dige attractie en was als vanzelf aanleiding tot uitbundig plezier. Ook werd een verlo ting gehouden om mooie prijzen. De too- neelelub gaf vervolgens een aardig blijspel- let.*e, terwijl het lid C. v. Kampen een paar leuke voordrachten ten beste gaf. Uit een en ander bleek, dat ook de jongelui zich zoo'n avond op echt joviale en onschuldi ge wijze weten tc amusceren en de feest commissie, welke dezen avond had voor bereid, kan met genoegen op dezen goed geslaagden avond terugzien. Zooals aan al les kwam ook een einde aan dezen gezelli gen avond. De Senior sloot met een woord van dank aan de feestcommissie voor haar werkzaamheid en aan de leden en dames voor den gezelligen toon welke den gehce- len avond had geheerscht, met den Kol pingsgroet dezen goedgeslaagden feest avond, waarna allen welvoldaan huiswaarts keerden. Collecte. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben aan de Vereeniging voor Doofstommenonderwijs te Amsterdam vergunning verleend tot het houden van een collecte binnen deze gemeente ten be hoeve dier vereeniging in de maand Jan. 1933. Hinderwet. Burgemeester en wethou ders dezer gemeente hebben de beslissing op het verzoek van de N.V. American Pe troleum Company te 's-Gravenhage om ver gunning ingevolge de Hinderwet, tot het oprichten van een ondergondsche benzine bewaarplaats met electrische aftapinrich ting op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse in sectie C. Nos. 2291, 918 en 1898 plaatselijk gemerkt Heereweg No. 148 verdaagd. Geboren': Cornelis Johannes Maria z. van A. Mosseveld en van M. M. Caspers. Hcndrika Jannetje dochter van J. van Goudswaard en M. C. Gouloozc. Gerar- dus Wilhelmus zoon van A. Hoogendoorn en M. van Tongeren. Gevestigd: J. Huizer en gezin uit Haarlemmermeer. A. van Enk uit Kam pen. M. Teng uit Hilversum. P. Hub- beclcer uit Noordwijk. Vertrokken: N. Glasbergen naar Den Haag. A. C. M. Maasman naar Heemstede. G. Ritmeester naar de Wer ken c.a. L. van Dijk naar Den Haag. F. Boerendans naar Zwolle. G. van Es naar Haarlemmermeer. M. Schalk naar Voorschoten. A. M. J. Klepper naar Edam. A. J. Baas naar Bloeinendaal. C. van den Burg en gezin naar Leiden. OUDEWETERING. Tooneeluitvoering. Gisteravond had in hotel van den Bosch alhier, de najaarsuit voering plaats van de R.-K. Tooneelver- eeniging „St. Theodulfus". Do zaal was uit stekend bezet en na een openingswoord van den voorzitter, den heer P. H. van den Bosch, werd, nadat de regisseur nog een uiteenzetting van de op te voeren stukken had gegeven met het programma aange vangen. Het hoofdstuk was getiteld: „Het Geheim" naar het Vlaamsch bewerkt door G. Nielen. Dit stuk werd door de spelers met goede rolkennis en gevoelvol vertolkt. Speciaal in het derde bedrijf was het stuk aangrij pend en een hartelijk applaus beloonde de spelers voor hun goede vertolking. Na de pauze werd gegeven een khicht getiteld: „Onder de Parapluie". De spelers hebben van dit stuk een echte klucht ge maakt en kunnen over het vertoonde spel tevreden zijn. Aan het einde van het programma ge komen dankte de voorzitter den Regisseur, den heer J. H. Vesseur, en de spelers voor hunne prestaties en sprak den wensch uit, .dat de uitvoeringen in het vervolg telken male zoo goed bezocht zullen zijn als op dezen avond. De grimeering was door den heer Frans- sen goed verzorgd, terwijl de heer A. Fang- mann het muzikale gedeelte voor zijn reke ning hefeft genomen. Alles bijeen genomen een zeer genoeglijken en leerzamen avond. ROELOFARENDSVEEN. Onderling Kunstgenot". Gisteravond gaf de vioolclub., Onderling Kunstgenot" met medewerking van de Tooneelclub „St.' Pancratius" haar eerste uitvoering in dit seizoen. Niettegenstaande het slechte weer was de opkomst van het publiek toch be vredigend te noemen. De geest. adv. kap. Verbeem sprak dan ook in zijn openings woord zijn voldoening .hierover uit en ziet hierin het bewijs, dat er toch velen zijn, die de vioolclub een warm hart toedragen en gaarne van hare muziek komen genie ten. Spr. heet dan allen hartelük welkom en wenscht hen een genoeglijken avond, waarna onmiddellijk het doek opengaat en met het programma wordt bezonnen. Uit do verschillende nummers, welke ten ge- hoore werden gebracht mocht blijken, dat <le vioolclub in den heer Teelen, uit Lei den, een zeer eminente directeur en diri gent heeft gevondendaar alle nummers onder zijn eminente leiding en onder bege leiding van piano en orgel. resp. bespeeld door de heeren J. van der Meer Azn. en J. van Berkel, voortreffelijk werden uitge- voerd. De heer Teelen vergastte ons na de pau ze nof met een extra nummertje op de viool met pianobegeleiding van den heer van der Meer, hetwelk natuurlijk tot in dc puntjes was verzorgd en waarvoor hij dan ook een uitbundig applaus in ontvangst- had te nemen. Dat echter ook de verschil lende muzieknummers zeer in den smaak vielen getuigde wel het langdurig applaus na elk nummer. Voor aanvulling van den avond trad de Tooneelclub „St. Pancratius" voor het voet licht met een leuk blijspel in twee bedrij ven getiteld: „Bergen en. Dalen", wat ook vlot werd gespeeld en eveneens met ap plaus werd beloond. Resumoerende was het een zeer goe-d geslaagde en genoeglijke avond. De dank van den geest. adv. in zijn slotwoord aan de vioolclub voor het ge presteerde wérk. maar niet in het minst aan den heer Teelen voor diens eminente leiding, was dan ook zeer op zijn plaats. Wij spreken hierbij den wensch uit, dat „Onderling Kunstgenot" ons in de toekomst nog meer dergelijke genotvolle avonden zal verschaffen. RIJNSBURG. Tuinbouw. Mede door dc verminderde aanvoer is de handel ook niet meer zr»o levendig dan te voren toen er nog vol doende was om voor export te koopen. Voor dit laatste zijn de partijtjes thans le klein geworden. En nu voor buitenland niet wordt gekocht ging ook de prijs naar be neden. Eerste soort bloemkool noteerde de laatste dagen f 6.50 tot f 9.10. Tweede soort bracht van f 1.90 tot f 4.30 op. Gele kool kon niet meer halen dan f 5.20 tot f 6.70, Roode kool, iets beter, van f 6.10 tot f 9.70. Voor uien was iets meer vraag en hiervoor werd in de beste kwaliteit van f 4.80 lot f 5.70 betaald. Breekpeen varieerde van f 2.10 tot f 3.40 per 100 K.G., iets lager dus dan vorige week. De veilingomzet is aan merkelijk lager dan 1931 op dezelfde datum.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6