HflRTEVELl's lEfp VERSLAG DER TWEEDE KAMER. VRIJDAG 25 NOVEMBER 1932 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Wijziging van de Lager-Onderwijswet. Het uitgestelde wetsontwerp op de ha- j ringvisscherij had ten slotte, wel beschouwd i niet uitgesteld behoeven te worden en had evengoed zonder verdere discussie kunnen worden aangenomen, want wat er nu over j gezegd is. had ook ongezegd kunnen blij- ven zonder dat er iets als een gemis ware gevoeld. Alles wat de heer Drop (S. D. A. P.) in het midden bracht getuigde wel iswaar dat deze spreker van de zaak op de hoogte was cn dit is ook niet te verwon- deren want hij is lid geweest van een com missie tot onderzoek naar de toestanden in het haringsvischerijbedrijf maar het stond met het voorgestelde wetsontwerp j in zeer verwijderd verband. Wat de heer Drop betoogde, kwam hierop neer, dat de achteruitgang in dit visscherijbedrijf reeds van lang voor de crisis dateerde en de hui dige toestand dus niet kon worden toege schreven aan de crisis, zoodat er eigenlijk geen reden yoor regeeringssteun in welken vorm dan ook, zou bestaan. Spreker's 1 vraag was op welken grond dan die steun werd verleend. Hierop hebben de heer Schouten (A.R.) en naderhand de Mi nister geantwoord, dat tot nu toe de ree- ders in staat waren, wanneer het seizoen van de vangst overvloed van visch oplever de deze te bewaren en op te slaan, doch dat zij thans, ten gevolge van moeilijkhe den in hun credietgeving hiertie niet meer in staat zijn. Daarom is een crediet van ten hoogste 21/2 millioen gulden ge rechtvaardigd. Het wetsontwerp werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Heel wat meer zal er gesproken worden over het noodwetje, dat moest worden in gediend ten gevolge van het uitstel door de Kamer van de behandeling van het wets ontwerp tot Herziening der Lager Onder wijswet. Daarbij toch komt ter sprake de helaas telkens, ten gevolge van de moei lijke tijdsomstandigheden opdoemende kwestie der leerlingenschaal. Het is natuur lijk zeer gemakkelijk een dergelijke, on weersprekelijke verslechtering van het On derwijs als de uitbreiding van het aantal leerlingen per klasse is, te bespreken geheel los van de bezuinigingsnoodzakelijkheid, die nu eenmaal bestaat en dit is het wat van de linkerzijde de heeren K. ter Laan (S. D. A. P.) en Zadelhof (S. D. A. P.) hebben gedaan, terwijl tot onze verwonde ring mejuffrouw Westermann (V. B.) in stede van deze bezuiniging die onmid dellijk intreedt een bezuinigingsplan aan de hand deed dat alleen ten gevolge van een belangrijke wetswijziging, ja zelfs van een geheel nieuw systeem der wet zou kun nen worden uitgevoerd en dat zou moeten bestaan in concentratie van scholen. Hoe een lid van een partij die zoo bijzonder op bezuiniging is gebrand, in het voorstellen van zulk thans onbereikbare bezuiniging voldoende reden kan vinden om tegen een werkelijke en belangrijke bezuiniging t«> stemmen, zooals zij aankondigde, mag in derdaad een raadsel heeten. De beide socialistische sprekers trokken natuurlijk geducht van leer over den aan slag van het volksonderwijs doch zwegen GEMENGDE BERICHTEN AUTO OP EEN EDELHERT GEREDEN. Het dier gedood en de auto vernield. Een automobilist uit Utrecht, die Din-»- dagavond op den straatweg van Apeldoorn naar Amersfoort reed, heeft met zijn wa gen een aanrijding gehad, die wel bizonder goed afgeloopen is, meldt het „Yad.". Hij reed met een snelheid van ongeveer 75 K M. even voorbij den Echoput, waar 't bosch in een dichte beplanting langs den weg staat- Plotseling sprong op slechts een tweetal meters afstand een groot edelhert over den weg. Heb verschijnen van het dier was zóó plotseling, dat een aanrijding onvermijde lijk was. Met een geweldige klap botste do auto tegen het prachtige dier op, dat totaal verminkt werd. De lampen van den auto sloegen stuk, zoodat er volslagen duister nis op den weg heerschte. De bestuurder remde onmiddellijk met volle kracht, met het gevolg, dat de wa gen tusschen het dichte geboomte schoot de stammen staan daar slechts een meter of vier van elkaar en geheel omdraaide, zoodat de kop van den auto naar Apeldoorn stond gekeerd. De radiator van den wagen was geheel in elkaar gedrukt, zoodat do auto naar een garage moest worden ge sleept. De inzittenden zijn er zonder onge lukken afgekomen. Het dier, dat zoo zwaar was dat vier personen het nauwelijks konden optillen, was op slag dood. Even later staken nog twee herten den weg over. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Coevorden is tijdens een kort onwe- der een ongeveer 60-jarige landbouwer in het weiland door den bliksem getroffen en gedood. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Gisteravond heeft een uitslaande brand gewoed in een perceel aan de Leliestraat te Rotterdam, bewoond door de familie de Haas. De vrouw des huizes gebruikte pe troleum bij het aanmaken van de kachel en heeft daarbij waarschijnlijk gemorst. Toen zij vuur aanstak, laaide plotseling een groo- te vlam op, die zich mededeelde aan eenige bedden, die daar tijdelijk stonden, aange zien do slaapkamer behangen werd, Mej. De Haas liet van schrik de petro- leumkan uit de hand vallen, met het ge volg, dat in een minimum van tijd het vloerkleed alsmede de bedden en vervol- in alle talen over de noodzakelijkheid van bezuiniging. De heer ter Laan ging zelfs zoover, dat hij allerlei nieuwe en duro maatregelen als uitbréiding van het onder wijs e.d. thans ter sprake durfde brengen. Misschien zou het mogelijk zijn op een andere manier te bezuinigen als in het wetsontwerp wordt voorgesteld. Dit poogde de heer Keeatra (R.-K.) aan te toonen toen hij eenige kwesties ter sprake bracht, die eigenlijk buiten de orde waren. Hij wilde n.l. van het onderwijs rijkszaak ma ken en de subsidies toekennen aan groe pen van scholen van gelijksoortige kwali teit. Dit is iets waarover misschien bij een andere gelegenheid vruchtbaar gedebatteerd kan worden, doch waarvan het duidelijk is dat 't niet bij een noodwetje kon worden uit gevoerd. De heer Suring (R.-K.) heeft op voor treffelijke wijze aangetoond, dat, gegeven de noodzakelijkheid van bezuiniging, het wetsontwerp van den minister de gunstigst mogelijke oplossing gaf. Het brengt de ge differentieerde schaal: het zorgt dat voorloopig geen onderwijzers worden ont slagen doch alleen degenen die sterven of op andere wijze het onderwijs verlaten niet zullen worden vervangen, ten slotte geeft het aan de nieuwe schaal, die ook spreker alleen kan aanvaarden omdat bezuiniging volstrekt noodzakelijk is, een tijdelijk ka rakter. Die schaal is van dien aard, dat het overal mogelijk blijft voldoende onder wijs te geven. Natuurlijk kwam nu ook de kwestie der uniforme of de gedifferentieerde leerlingen- schaal aan de orde. De heer Van W ij n- bergen (R.-K.) had een uitvoerig betoog gehouden om aan te toonen, dat de uni forme leerlingenschaal minder nadeelen met zich zou brengen dan de gedifferen tieerde, welke thans door den minister wordt voorgesteld. Hij gronde zijn betoog vooral hierop, dat het aantal scholen, waarop vermindering van personeel zal plaats hebben, bij de uniforme schaal ge ringer zal zijn dan bij gedifferentieerde en dat daardoor ook veel minder kinderen zouden worden benadeelt. Dit eenvoudige rekensommetje werd echter door den heer Suring afgewezen nadat ook de heer Z ij 1 s t r a (A R.) op het voetsooor van alle overige sprekers de gedifferentieerde schaal een verbetering had genoemd ten opzichte van de uniforme. Men kan zich niet beperken door te zeggen, aldus de heer Suring: bij de gedifferentieerde schaal zullen op een school van b.v. 320 leerlingen evenzoo vele kinderen worden getroffen, doordat er een onderwijzer van de 8 weg moet terwijl er bij de invoering van de uniforme schaal b.v. slechts 80 kin deren zouden worden getroffen indien er van de 3 leerkrachten één weg moet; want de zaak is, dat in het eerste geval het on derwijs op zijn hoogst van goed iets minder goed wordt doch dat in het tweede geval aan zulk een school goed onderwijs geven onmogelijk wordt. Heden worden de debatten voortgezet. GISTERAVOND EEN NIEUWE BEVING IN HET ZUIDEN DES LANDS. Gisteravond is er in shet Zuiden des lands wederom een aardschok gevoeld. In Schijndel, zoo seint men aan de „Msbd.", werd men om hal/ tien door een hevigen schok opgeschrikt. Het verschijn sel duurde naar schatting vijf a zes secon den, korter dus dan Zondagavond, maar in Literfleksct}sn\f 3,40 in 1/2 Litej'fl. 1.75 exclusief glas ALOM VERKRIJGBAAR was naar men meende zeker niet minder hevig. De bevolking welke door de verschillen de gebeurtenisen der laatste dagen veront rust is, ijlde naar buiten en groepte in de dorpsstraat samen, elk oogenblik een her haling verwachtende. Schade werd, voor zoover bekend, dit maal niet aangericht, doch evenals de vo rige malen, zal dat pas heden goed te be- oordeelen zijn. Maandag immers bleek ook eerst dat de schokken van Zondag avond meer gevolgen hadden gehad, dan men aanvankelijk had vermoed. Waarneming te Heerlen. In verband met deze waarneming heeft het blad zich om nadere informaties ge wend tot dr. W. Jongmans, den directeur van het Geologisch bureau voor het mijn- gebied te Heerlen. In tegenstelling met Zondagavond, toen hij persoonlijk den schok zeer duidelijk had bemerkt, had dr. Jongmans nu niets waar genomen. Een onderzoek van de seismo- grafische toestellen bewees echter, dat er omstreeks half tien inderdaad weer een beving was geweest. De registratie daar van was echter veel minder dan Zondag avond of Dinsdagnacht, zoodat moet wor den aangenomen, dat do schok minder he vig is geweest, dan beide vorige malen. Met den stoot van Zondagnacht is het ge beurde niet te vergelijken. Niettemin was het in het geheel niet onmogelijk, dat men in Schijndel den indruk van het tegendeel had gekregen, na de ervaringen, welke men daar de laatste nachten had opgedaan. In het algemeen genomen is er bij de stooten een sterk afnemende intensiteit te constateeren. Zondagavond was zij het sterkst met een hevigen stoot, in den nacht van Dinsdag op Woensdag was er één flin ke en later nog een kleine en nu gister avond weer een heel kleine. Voor ongerustheid, hoe verklaarbaar ook op zichzelf, bestaat meende dr. Jong mans, al wilde hij zich uiteraard niet aan voorspellingen wagen geen gegronde re den. Het verschijnsel is geleidelijk aan het afnemen en niets'doet vermoeden, dat het in kracht zal groeien. UIT ARRESTANTENLOKAAL ONTVLUCHT. zeer soliede zaken zijn nu de prijzen :el goedkoop. Men kijke daarom ied eren dag met aandacht de advertenties na. DE BROEDERMOORD TE VOORST. Het slachtoffer trok partij voor zijn zwakzinnige zuster. Omtrent het drama te Voorst meldt de „Geld." nog het volgende: ln de buurtschap „Gietelo" wonen de ge broeders H. en J. D. met hun zwakzinnige zuster. De beide broers beoefenen net klompenmakersvak en konden goed met elkaar over weg. Dinsdagavond echter kre gen ze twist o\er een klein voorval. De zwakzinnige zuster brak een melkkan, waarover J. D. zoo in woede ontstak, dat hij zijn zuster te lijf wilde. Zijn broer Hen drik trok partij voor het meisje met de woorden: „Als je vechten wilt, moet je bij mij komen". Hierop trok J. een vlijmscherp mes en stak daarmede zijn broer een zij ner beenslagaders af. De getroftene zonk doodelijk gewond neer. Dit ziende vluchtte de dader het huis uit, de zuster wezenloos bij den hevig bloedenden broer achterla tend. Wetende, dat hij zijn broer doodelijk ge wond had, rende J. D. naar de pastorie te Bressloo, welke ongeveer op een kwartier afstand van het huis der familie D. is fte- legen, ten einde geestelijken bijstand te halen. Terstond is daarop een der eerw. geestelijken naar de plaats van de mis daad gegaan en heeft het slachtoffer nog het H. Oliesel kunnen toedienen. Niet lang daarna gaf hij den geest. De.dader wachtte niet af, wat er verder met zijn broer gebeurde en snelde naar den rijksveldwachter teneinde zich aan te mel den. Déze was niet thuis. J. D. maakte zich daarop uit de voeten. Ondertusschen was het de gemeente-po- litie ter oore gekomen, dat de 32-jarige klompenmaker J. D. zijn één jaar ouderen broer in een twist had gedood. De gemeen teveldwachter Nachtegaal toog er op uit en wist dat de dader verkeerde met een meisje, wonende in den Wilpschen Achter hoek. Toen de broer dan ook niet ten huize van zijn nog overlovende zuster werd aan getroffen werd het onderzoek naar den Wilpschen Achterhoek geleid. Toen de ge- meento-politie zich op weg naar het huis van de verloofde begaf, liep ze den dader tegen het lijf. De man liet zich gewillig meevoeren en is in het gemeentehuis te Voorst ingesloten. 's Avonds laat arriveerde nog ter plaat se de Officier van Justitie, mr. Steur uit Zutphen. Het lijk van Hendrik D. is in beslag ge nomen en naar Zutphen overgebracht. ZINKEN KUIPEN ALS SMOKKEL- SCHEEPJES. Een eigenaardige smokkoltruc werd de zer dagen door toeval ontdekt te Hassum. Langs het slot Terpoorten stroomt een beekje, de Kendel. Daar in dit beekje een. sterke stroom staat en het uitstekend ge normaliseerd is, waren de smokkelaars op het idee gekomen om hun waren langs de zen weg gemakkelijk en zonder gevaar naar Duitschland te voeren. In Nederland werden zinken kuipen met smokkelwaar in den stroom gezet, zoodat de scheepjes vanzelf naar Hassum gedre ven werden, waar ze dan door de hand langers opgevangen werden. Toevallig echter wandelde een dezer dagen een douane-beambte langs den beek. en bemerk te tot zijn verbazing de „sluikers". Hij ving ze een voor een op en had er ten slotte vijf te pakken. In de kuipen bevonden zich driehonderd pond diverse smokkelwaren. EEN JEUGDIGE ZWERFSTER. In een café in den omtrek van de Hol- landsohe Spoor te 's-Gravenhage ver voegde zich Maandagavond een meisje, dat een consumptie bestelde. Waar het hier nog een kind betrof den leeftijd schatte men op 13 tot 15 jaar achtte men het gewenscht de politie op de hoogte te stel len, ook al omdat men kinderen beneden 14 jaar niet mag schenken. Het meisje, dat inderdaad opgaf 13 jaar oud te zijn, werd toen toevertrouwd aan de kinderpolitie. Aangezien het kind ver telde. dat zij in Hoek van Holland woon de en van huis was weggeloopen, werd besloten haar naar huis te brengen. Tot groote verbazing van den haar be geleidenden politieman bleek, te Hoek van Holland gekomen, het kind daar totaal onbekend te zijn. Er bleef toen niets an ders over dan de terugreis naar de Resi dentie te aanvaarden. Het joksterrie bluft halsstarrig weige ren haar woonplaats op te geven. Zij is gisteren duchtig aan den tand gevoeld, vertelt o.a. dat zij door haar vader mis handeld is, en daarom is weggeloopen, maar omtrent haar naam, ouders, en woon plaats laat zij niets los. Het kind wordt nu maar in bewaring gehouden. Tot heden was bij de politie, aldus de „Avondpost", nog geen bericht over ver dwijning of verzoek tot opsporing van een minderjarig meisje binnengekomen. Het kind had een koffertje bij zich en schijnt haar zwerftocht goed te hebben voorbereid. gens de geheele huiskamer in lichterlaaie stonden. Toen de man bemerkte, wat er aan de hand was en begreep, dat er weinig te blusschen viel, bracht hij in allerijl vrouw en kind in veiligheid. Daarna rende hij weer de trap op om de bovenburen te waarschuwen. De vlammen sloegen toen reeds aan de achterzijde uit de woning en hadden een groot gedeelte van de woonka mer en slaapkamer vernield, terwijl ernstig gevaar dreigde voor de woning van de ach terburen. De bovenburen, het echtpaar v. d. Sterre, waren intusschen, toen zij het vuur bemerkten, naar den zolder gevlucht, daar zij niet meer langs de gewone trap naar beneden durfden. Mej. v. d. Sterre, die hevig overstuur was geraakt, klom op don zolder evenals haar man door een dak raam om zoodoende te trachten langs de dakgoot bij het zolderraam van de naaste buren te komen. Het gelukte het tweetal inderdaad het dakraam te bereiken, doch het raam was dicht. Mej. v. d. Sterre sloeg daarop de ruit stuk, waarna zij met haar man het dreigend gevaar kon ontsnappen. Bij het stukslaan van de ruit heeft de vrouw haar hand echter vrij ernstig verwond, zoodat zij zich later in een apotheek moest laten verbinden. Ongeveer een uur nadat de brandweer was begonnen waren de vlammen geloofd. De inboedel van de familie De Haas is to taal verbrand. Verzekering dekt de schade. VERPLEEGSTER BEROOFD. De dader aangehouden. Gistermiddag omstreeks drie uur reed een verpleegster van de Stichting Wolf- heeze per fiets op het rijwielpad Ede-Wolf- heeze, dat Langs den spoorlijn loopt. Ter hoogte van blokhuis 20 liep een man voor haar uit, die, toen het meisje hem passeer de, haar met fiets en al onderste boven liep en zich vervolgens op haar wierp, ter wijl hij haar mond met de hand dicht hield. De man beroofde de verpleegster, de IS-jarige P. van Ekeris, van een tasch,* welke ecnig geld bevatte en nam de vlucht in de bosschen. Na eenige uren zoeken mocht het de Rijks- en gemeentepolitie ge lukken den dader, een zwervor, G. Evers genaamd, te arresteeren. Woensdagavond gelukte bet de politie te Hedel de hand te leggen op twee be ruchte personen, beiden uit Hedel. Zij wer den verdacht van inbraak, rijwieldie!stal en diefstal van en uit goederentreinen, die te Hedel stoppen. Vooral deze treindiefstal- len kwamen den laatsten tijd veelvuldig voor. Beide mannen werden na hun ver hoor in bet arrestantenlokaal te Hedel in gesloten. maar hebben later kans gezien daaruit te ontvluchten, meldt de „Tel." Hoewel de politie van de omliggende plaat sen is gewaarschuwd, is het tot nog toe niet gelukt de beide, vluchtelingen op te sporen. BEVRIJDING VAN E^N GEVANGENE TE WYLER. Een muisje, dat een staartje heeft. Verleden week hebben wij melding ge maakt van de bevrijding door een aantal vrienden van een Nijmeegschen eierhande- iaar, die wegens overtreding van de devie- zenverordening te Wyler door de Duitsche douane gevangen was gezet. De heeren hebben hun geslaagde poging nogal uit bundig gevierd en zoo kwam ook de Nij- meegsche recherche achter het avontuur. Artikel 5 van het Wetboek van Straf recht bepaalt, dat de Nederlandsche straf wet toepasselijk is op den Nederlander die zich buiten het rijk in Europa schuldig maakt aan een feit hetwelk door de Ne derlandsche strafwet als misdrijf wordt be schouwd en waarop door de wet van net land, waar het begaan is, straf is gesteld. In verband hiermede wordt thans onder zocht wie aan de bevrijding van den arres tant hebben deelgenomen, en wanneer d't onderzoek resultaat oplevert, kon dit ge val voor de betrokkenen wel eens zeer on- aangenome gevolgen hebben. „Hbld." WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij HET STR00PERSDRAMA TE EGM0ND-B INNEN. Woensdagavond is, zooals reeds giste ren gemeld, te Egmond-Binnen Krijn Dec ker bij het stroopen door een jachtopziener doodgeschoten. Nader verneemt het „Hbld.": Een strooper was met zijn broer in de duinen om konijnen te vangen, toen het tweetal plotseling werd ontdekt door twee rijksveldwachters. Deze riepen hen aan, doch zij gaven geen gehoor aan dit bevel en wilden vluchten. Daarop schoot een on bezoldigd rijksveldwachter en raakte den strooper. Hij werd een naburig huis bin nen gedragen, waar bleek, dat hij reeds dood was. Het slachtoffer stond goed be kend. De man was gehuwd en was 25 jaar. Het gebeurde verwekte in het dorp groo te ontroering. Een uur na het gebeurde trof de burge meester, de heer G. Bos, die inmiddels ge waarschuwd was, het slachtoffer en don dader in de woning van de weduwe Vaike- ring te Rinnego, <iie het jachthuis van den eigenaar van het duingebied bewoont. Het drama heeft zich aigespeeld in de Kr uil, een duingebied in de gemeente Eg- mond-Bmnen, op ongeveer een half uur ai- stand van de kom der gemeente. De burgemeester trof den jachtopziener in een toestand, die eer krankzinnig dan normaal genoemd kan worden. Van den begeleidenden veldwachter, die met den jacutopziener op surveillance was, vernam nij, dat de jachtopziener 100 150 M. voor den rijksveldwachter uitgeloopen had. De jacütopziener hield de stroopers aan, van wie é'en vluchtte en de ander hem, volgens de beweringen van den jacntopziener, aan viel. De strooper gaf den hond van dezen, omdat het beest hem aanviel, een klap met een stuk hout, zoodat do hond terugdeins de, en den jachtopziener, naar deze be weerde, een slag op zijn arm. Toen de bur gemeester hem ondervroeg klaagde hij nog steeds over pijn in den arm. De rijksveldwachter had den jachtopzie ner hooren roepen en was onmiddellijk in dien richting geloopen, maar toen hij twee schoten had gehoord, liep hij zoo hard niet meer, omdat hij wist dat zijn kameraad zenuwachtig was en omdat hij niet de kans wilde loopen door een verkeerd gericht schot te worden getroffen. Toen hij op de plaats van het onheil ver scheen, lag de strooper, die in zijn dij been was getroffen, kermend van pijn op den grond. De jachtopziener beweerde eerst twee schoten in de lucht te hebben gelost en het derde pas op het been van zijn aanvaller te hebben gericht. Volgens een verklaring van den geneesheer is de strooper tijdens het vervoer doodgebloed. De burgemeester verklaarde ons, dat de jaohfcopziener, die bekend staat als een ze nuwachtig man, niet verhoord kon worden. Hij bepaalde zich er dan ook toe om de revolver in beslag te nemen. Het lijk is ter sectie-onderzoek naar Alkmaar ge bracht. Gistermorgen werd door den majoor van de rijksveldwacht den jachtopziener een verhoor afgenomen. VEILIGHEIDS SLUITZEGELS. lederen dag worden er verkeersfouten ge maakt en dag aan dag gebeuren daardoor verkeersongelukken. Steeds méér ongeluk ken! De cijfers daarvan blijven onrustba rend stijgen. Er mófet iets tegen worden ge daan Een krachtig middel om die toenemende verkeersonveiligheid te beteugelen, is de verkeersopvoeding van het pub.iek, want als de kennis van de regels voor den weg maar meer algemeen wordt, zal het waar lijk ontstellend aantal verkeers-ongevallen ook wel dalen en zullen we een heelen stap nader komen tot het ideaal: een veilig ver keer. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land, die zich al sinds jaren met het ver- keersvraagstuk in zijn vollen omvang bezig houdt, en voor de veiligheid van het ver keer ijvert, doet thans andermaal een po ging om tot die zoo noodige verkeersop voeding van het publiek mee te werken, door de uitgifte van een serie gekleurde sJuitzegels, waarvan de bedoeling is, de voornaamste regels voor den weg en de el- ken dag weer opnieuw gemaakte verkeers fouten, zoowel van automobilisten als van wielrijders en van wandelaars, telkens weer onder de aandacht te brengen van allen die op den weg verkeeren. De serie bestaat uit 24 zegels, op elk waarvan door een duidelijke, suggestieve teekening tegen een verkeersfout wordt ge waarschuwd, of een goede toepassing der verkeersregels wordt aangegeven. Een kort, berijmd onderschrift verduidelijkt de bedoe ling, zooals b.v.: „Wil 't fietsen op den rijweg mijden, Als ge een fietspad kunt berijden", of: „Autorijder ken Uw plichten, Doof op den weg bijtijds Uw lichten!'' Door deze sluitzege.s te helpen versprei- kan ieder daadwerkelijk mee helpen om het verkeersspook te bestrijden en de veiligheid van het verkeer te bevorderen. Particulie ren, die ze op hun brieven plakken, kun nen aldus deze wijze raadgevingen onder ieders aandacht brengen; groote bedrijven kunnen ze op loonzakjes plakken en op clie manier nuttig werk doen in het belang van de verkeersopvoeding van het groote pu bliek. Laat ieder in eigen kring daartoe mee werken, dan kan het ideaal van een veilig verkeer worden bereikt Ober, ober, er zit een kuiken in mijn ei. Oogenblikje meneer. Breng direct mes en vork.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10