VELO VELO 3772 ct. 50 ct. 75 ct. f 1,00 HET HUIS OP HET EILAND DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ringer Loopt Hcht, wringt k^acftitig! Z|er solide gebouwd. De eenige/ Werkflijk-roestvrlje wringer. Zware rollen met rutfbejf Van de allerbeste kwaliteit, dat gegarandeerd nitft Joslaaél Vraagt de condities! Netfetl. Wasch- en Wringmachines SINDS 30 JAREN AAN DE SPITS. GEMENGDE BERICHTEN ONDER EEN AUTO GERAAKT. Met doodelijken afloop. Gistermiddag ongeveer kwart over twee heeft te Apeldoorn een ernstig auto-onge val met doodelijken afloop plaats gehad. Mevr. Dijken, reed op haar fiets over den Zutfensohen Straatweg nabij het Isr. Krankzinnigengesticht. Achter op den ba gagedrager was haar 10-jafig dochtertje gezeten. Zij reed aan de rechterzijde van den Weg en wae op weg naar een hater kennissen die aan den linkerkant van dea weg woonde. Ter hoogte van de plaats van bestemming gekomen, sprong het kind eensklaps van de fiets en stak den straat weg over. Mevr. D. wilde even later nog op haar fiets zittende hetzelfde doen, doch werd door een uit de richting Apeldoorn komende vrachtauto, bestuurd doof den heer K-. uit Borculo gegrepen en tegen den grond geslingerd. Zij is kort na heb onge val aan de bekomen verwondingen over leden. De Apeldoomscho verkeerspolitie stelt een onderzoek in ONFORTUINLIJKE AUTOTOCHT. Botsing met ernstige gevolgen bij Brurtimen De Geldersche Blinden-Indüstrie had Za terdag in Zutphén een bazar georganiseerd. De auto, welke des avonds de leidster, Mevr. v. d. Sluys, en den voorzitter der Geldersche Blindenvereeniging, den heer Koops, benevens nog drie blinden naar Arnhem terugbracht, is door een verkeerde manoeuvre van den chauffeur, die de bocht te klein nam, bij Brummen tegen een vrachtauto gebotst De eerstgenoemde auto werd vrijwel geheel verhield en alle inzit tenden, behalve de chauffeur, liepen min of meer ernstige verwondingen op. Na Voor- loopig verbonden te zijn is het gezélschap per auto naar het gemeente-ziekënhuis te Arnhem overgebracht. Mevr. v. d. Sluys is door inwendige kneuzingen genoodzaakt het bed te houden. In verband hiermede is de tentoonstelling van de Geldersche Blin- den-Industrie, welke a.s. Woensdag in Arnhem zou aanvangen, tot nader order uitgesteld. „Tel." ARBEIDER ONDER EEN WAGON. In he ziekenhuis overleden. Gistermorgen omstreeks 11 uur is, zóöalé reeds gemeld, de 50-jarige spoorwegarbei der Th. van den Ekker bij hét rangeeren op het spoorwegemplacement onder een wagon geraakt. De wielen gingen over beide beé- neh en het onderlijf, zoodat de man in deer- niswekkenden toestand liit zijn positie werd bevrijd. Het duurde ongeveer 40 minuten, voordat een dokter bij het slachtoffer gekomen was, zoodat de man ai dien tijd op enkele de kens op den vochtigen grond moest blijven Per ziekenauto werd de man naar het ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat beide beenen gebroken waren, terwijl hij te vens een ernstige bekkenbreuk bekomen had. Kort na de overbrenging is het slachtof fer aan de bekomen verwondingen over leden. Over de vermoedelijke oorzaak van heb ongeval vernemen we nog, dat de man op last van zijn ploegbaas een machinist van een rangeertreintje ging waarschuwen om een wagon, dien de ploegbaas noodig had, af te stooten. De gezochte machinist was aan de ande re zijde van het emplacement bezig met rangeeren. Vermoedelijk is de spoorwegarbeider E. tusschen de afgéstooten wagons, dié óp kor ten afstand van elkaar verwijderd stonden, doorgegaan, jüist op het moment, dat de machine tegen de wagons aanbotste. De man is toen waarschijnlijk tusschen de buf fers bekneld geraakt, waardoor de bekken breuk te verklaren is en viel daarna op de rails. De wielen van den wagon zijn daar na over zijn rechterpols en de beenen ge gaan. Het slachtoffer was gehuwd en vader vail éenige kindérën. „Voorilit". ERNSTIG ONGELUK. Met doodelijk gevolg. In de luchtdrukafdeeling van een fabriek aan dé Corn. DouwésWeg te Amsterdam, is een 45-jarige voorman door een vallende ijzefen ladder getroffen. Hij is, zondef bij kennis te zijn geweest, in een gasthuis aan do gevolgen overleden. UIT EEN HOOIBERG GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft te Eemnes een ernstig ongeluk plaats go- had. De landbouwer J. Brouwer, te Eem nes, had hooi uit den berg gegooid en wil de na afloop van den hooiberg op een lad der stappen. Vermoedelijk doordat de spor ten nat waren, is hij uitgegleden en geval len. Hij kwam met zijn buik op een hooi vork terecht, welke in het lichaam drong. In zeer ernstigen toestand is de 40-jarige man, die gehuwd is,'naar het St. Janszie kenhuis overgebracht. Brandje bij vertooning van een huisbioscoop Gisteravond was een familie in de School straat té Bussum bezig mét het vertoóUen van een huigbioscoop. Door onbekende oor zaak Vlöog een filmpje in brand. Een der toeschouwers was hiervan zoó ontdaan, dat hij door een venster op de straat sprong. Burén dachten, dat er een vechtpartij gaan de tvas en belden de politie op. De man, die op straat gesprongen was, moest worden verbonden. De vrouw des huizes en haar man hadden brandwonden. Een klein kind je was Zoodanig door een stukje brandende film getroffen, dat het naar de Majella- stiöhting moest worden vervoerd. INVAL IN EEN SPEELHOL. Beruchte misdadigers aangehouden. Vrijdagavond heeft de politie een iilval gedaan in ee.fi perceel aan dé Géntsche- straab te Scheveningen, óp vermoeden, dat aldaar gelegenheid werd gêgeven tbt ha zard-spel, In een oogènblik Waren alle toe- en uitgangen afgezet en voor men in het perceël eigenlijk besefte wat er gebeuren ging, storiden de politiemannen in het ver trek'rond een 5-tal spelers, die op hectef- daad werden betrapt. Geld en dobbeistee- nen bevonden zich op tafel. In den buiten zak van éen overjas Werd een revolver ge vonden met 6 Scherpe patronen éri töt on middellijk gebruik gereed. De revolver, hét geld en de dobbelsteenen werden in beslag genomen, waarna het vijftal naar het poli tiebureau aan den Gevers Deijnootweg wer den overgebracht. Aldaar bleken de revol verdragers twee Belgen te zijn, n.l. de 32- jarige S. v. G., wonende te Brussel en de 29-jarige J. M. C. uit Antwerpen. Beiden gaven op koopman te zijn, doch maakten er een beroep van als bookmaker op dé ren nen in verschillende landen op te treden. Zij logeerden in een welbekend hotel 'e 'Rotterdam, v. G. werd bovendien geïden tificeerd als een beruchte internationale zakkenroller. De drie overige bezoekers waren Hollan ders. De twéé Rotterdammers en de Hagenaar Zijn, na een verhoor' op het politiebureau en nadat tegen hen proces-verbaal was op gemaakt, weder op vrije voeten gesteld, ter wijl de beide Belgen in het arrestantenge- bóuw aan het Hoofdcommissariaab zijn in gesloten. Tegen den caféhouder, den 52-jarigen R. is pfoces-verbaal opgemaakt wegens het ge legenheid géven tot hazardspel. „Ros." VAN HEERLF.N NAAR DEN BOSCH GELÖOPEN. Om een voetbalwedstrijd. Zondagavond omstreeks acht uur z.ag een passeerend automobilist op den rijksweg Den BoschGrave onder de gemeente Gef- fen aan den kant van den weg, dwars over het rijwielpad, een jongeman liggeti, die blijkbaar bewusteloos wa$. In de moening verkéerend dat de nian door een auto was aangereden, waarschuwde de automobilist onmiddellijk de maréchaussee te Geffen en e-én geneesheer te Óss, die Spoedig tér plaatse verschenen. De bewustcloozè jonge ling wérd naar de marechaussee-kazerne te Geffén overgebracht, waar een dokter vast* stelde dat van een ongeluk geen sprake was. De jongeman was ten gevolge van honger en uitputting bewusteloos neergevallen. Spoedig keerde het bewustzijn terug. Intus- schen had de politie brood en koffie vóór den ongelukkige gehaald. Toen hij weer wat op zijn verhaal was gekomen, Vertelde hij dat hij te Heerlen woonachtig was. Als ver woed supporter van de voetbalvereeniging M.V.V., uit Maastricht, welke club Zondag middag te 's-Hertogenbosch tegen B.V.V. een competitiewedstrijd heeft gespeeld, had de jongeman, wijl hem het geld voor de treinreis ontbrak, vorige week te voet de reis van Heerlen naar Den Bosch gemaakt. Zondagmiddag had hij den wedstrijd van zijn club bijgewoond en daarna weer te voet de terugreis naar Heerlen- aanvaard. Daar hij geen cent meer op zak had, had hij al sedert Zaterdag niéts gebruikt en ongeveer op 20 KjM. afstand van Den Bosoh, onder Geffen. was hij van honger en vermoeienis op den weg in elkaar gezakt. Zondagnacht werd hem in de marechausseekazerne vrij onderdak verschaft, waarna hij Maandag morgen frisch en völ goeden moed, na de politie voor het gastvrij onthaal beleefd te hebben bedankt, zijn reis naar huis te voet voortzette. „Tel/' JACHT OP EEN GEPANTSERDEN SMOKKELAUTO. Inzittenden ontkomen. Na een sensationeels achtervolging heb ben d-e Duitschè douanebeambten op den weg Kaldenkirchen-^-Breyel een gepantser- den smokkelauto tot staan gebracht. De wa gen was gesignaleerd op den genoemden weg. Toen de dienstdoende beambten bevel gaven tot stoppen, gaf de bestuurder hier aan geen gehoor. De douanen openden het vuur en losten verscheidene schoten, echter zonder doel te treffen. Een volgende dou anepost was echter op de schoten opmerk zaam gemaakt. De beambten daarvan wa ren in staat een zware plank met spijkers op deii wég te leggen. Ook deze hindernis bleek echter niet voldoende te zijn. De auto raasde met hevig motorgeronk er over heen. Opnieuw openden de beambten het vuur, met het resultaat, dat toch de banden stuk- gescholen konden worden. Ongeveer 500 M verder trachtte de bestuurder over een stuk bouwland een veilig heenkomen te zoeken. Hierin slaagde hij echter niet. De auto bleef steken. De inzittenden wisten te ontkomen. De gepanSefdé auto werd in geslag geno men en naar het douanekantoor te Kalden- kirchên gesleept. Dé Wagen was geladen met 1000 pond tabak. WT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 23 Nov. Huizen, 1875 m. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15-9.30 Gramofoonpl. 10.00 NCR Y-Dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.001.15 Kwintetconcert o.l.v. P. v, d. Hurk. 1.15 Gramofoonpl. I.30 Chr, Kinderkoor „Lentebloemen"' o.l. v..P. Koelmans M.m.v. A. Mey (piano). 3.00 Concert. Mej. A. Hermes (alt), me vrouw A. AlphenaarBoxs (viool), J. de Nobel (cello) en mevr. N. de Bock—Verdel (piano). 4.30 Gramofooftpl, 5.00 Kinderuur. 6.00 Dr. F. J. Krop: Rusland en wij. 6.30 Engelsche les. 7.00 Afgestaan. T.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Samenkomst v. h. Leger des Heils o.l.v. Bouwe Vlas. M.m.v, Koor en orkest. Adj, G.-Glaes (piano). 10,00 Concert Jo Juda (viool) on Jo Gout- smit (piano). II.1011.36 Gramofoonpl, Ca, 10,30 Vaz Dias. Hilversum, 296 M. VAR A-Programma. 10.00 v.in. VPRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Vöor Arb, in de Continubedrijven. VARA-tooneel o.l.v, W. v. Capellén. De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, Gramofoon- muziek en lezing door G. J. Zwertbroek, 12.00 VARA-Klein-orkest o.l.v. P. Du- chant en gramofoonpl. 2.00 Voor de vrouw. 2.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Balalaika-orkest o.l.v. I. Powarjef, 6.00 Joódsch uurtje. 7,00 Actiieele causerie. 7.20 Orgelspel Joh. Jong m.m.v. Alb. de Booy (zang). 7.59 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.00 Causerie over de Vakbeweging. 8,20 Bonte Avond m.m.v. ,.De Fliereflui ters-' o.l.v. H. de Groot „Do Notenkrakers" o.l.v. D. Wins, A. do Booy (zang), VARA- tooneel o.l.v. W. v. Öapelle 'en Menri Mar- chand (conferencier). Ca. 9>30 Causerie over Veilig Verkeer. 12.0Ó Sluiting. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. Mac-Lean. 1.05 Leonardo Kemp's orkest. 1.50 Gramofoonpl. 2.45 Voor dé scholen. S.5Ö Stod. Orkést Boiirnetnöuth O.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. G. Péppefcorn (piano). 5,05 'Orgelspel S. Gustard. 5.35 Kind er Uur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianomuziek, 7.10; 7.30; 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 BBC-Symphonic-o,rkest m.m.v. Pa- blo Casals (cello). Leiding: Sir Henry Wood. 10.40 Lozing. 10.5512.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „R d i o-P l r i i", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.35 Concert d. h. Omroeporkest. 12,50 Orgelconcert.. I.25 Vervolg orkestconöeffc. 7.40 Concert d. h. Omroeporkest. 8.20 „Faust", opera van Goimod. Orkest o.l.v. H. Busser (gramofoonpl.), Kalundborg. 1153 M. II.201.20 Concert u. h. Bollovuc-Strand- hotol. 2.50 Concert uit Rest. „Wivex". 4.204.50 Gramofoonpl. 7.20 Italiaanscho Operamuziek o.l.v. L. Gröndalil. O.a. uit „Troubodour", Verdi. 8.40 Pianoduotten. 9.3510.20 Deensche muziek o.l.v. Latiny Gröndahl. Langênberg 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Ben Berlin's orkest, 12.20 Concert o.l.v, Eysoldt m.m.v. H. Hofacker (bariton) 011 E. Grape (piano). I.50 Gramofoónpl. 4.20 Kamermuziek door orkest m.m.v. so listen. 7.20 Wer/g-orkest o.l.v, Kühn 8-10 Gramofoonpl. 8,35 Zie Daventry, 9.50 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. 10.10 Dansmuziek uit Cralott Chcri, 10.3511.20 Vervolg Dansmuziek uit Londen. Rome, 441 M. 8.05 „Fata Malerba", operette van V. Gui o.l.v. den componist. Koorleider Ca- solari. Na afloop: Berichten en sluiting. 7 B r u s e 1, 608 d J«§ M. 608 M.12.20 Omroep-kleinorkest o.l.v. P. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 en 6.35 dito. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroep-klelrtorkcst o.l.v. LeémanS. 6.20 Omroeporkest o.l.v. Fr. André. 6.20 Gramofoonpl. 6.60 Cello-recital. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Dof au w ni. m.v. H. Samuel (piano)* 10.30—11.20 Graïnofoonpl. Zeesen, 1635 M. 7.00 Barnabas vön GccZy en zijn orkest. 8.00 Lezing. 8 25 Berichten. '8.35 Zie Daventry. 9.25 en 10.05 Berichten en hierna lot II.20 Dansmuziek dooi' Ambrose en zijn Band. Extra voordeelige aanbieding van feèn partijVJfAMESHOEDEN van 1e klas Fransche- en Duitsche avtlierft, tegen halven prijs. Bovendien al onze restanten.'van dit Seizoen in serie's 9(H!» SERIE I SERIE II SERIE III SERIE IV FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 28) Plotseling klopte het hart haar in de keel, zij zat onbeweeglijk, in de stilte van den laten avond klonken voetstappen, die zacht naderhij kwamen en een voorzichti ge hand gleed over de klink van de tuin poort. Het was een donkere avond doch het licht van een in de nabijheid staande straatlantaarn deed haar de gestalte zien van een man, staande in de schaduw vaii de takken die Over de poort hingen. Even bonsde een wilde schok van hóóp in haar, maar die maakte vrijwel onmiddelijk plaats voor een gevoel van namelooze beklem ming, toén dé man met steelsche passefi naar de deur van de kleine villa kroop vlak onder haar venster en zachtjes klopte. Het meisje kon het gezicht van den nachtelijken bezoeker onder den rand van den neergeslagen hoed niet zien, maar de man die zij liefhad zou nooit op deze wijze komen en vrees overheerschte haar zoo danig, dat iedere gedachte aan Guy ér door verdrongen wérd. Ze dwóng zichzelf op te staan en op haar té011 en naar de ka merdeur te gaan met het plan om mevrouw Greenfield wakker te maken. Toén deed een nieuwe gedachte haar eensklaps Stil staan. Ontsteld werd ze zich bewust, dat het geheimzinnig kloppen diende om be antwoord te worden door iemand in huis. Peggy stond onbeweeglijk. Zij hoorde de deur va a mevrouw Greenfield's kamer be hoed/aam cpenen en door den kier van haar eigen deur zag ze het schijnsel van een kaars en een gedaante Rie stil naar beneden ging Zij hoorde hoe de voordeur werd ontsloten en met zoo min mogelijk ge luid geopend; daarop ging de deur van de zitkamer, open en weer dicht en murme lende stemmen in eindeloos gesprek, klon ken dof van beneden. Wat moest zij doen,? Mevrouw Green- fie'J had n oeilijkheden, dat wist zij reeds lang. Zij werd gedrukt, ziek gemaakt door een bestendige angst. Wat kon zij doen om haar te ietpen? Zou zij naar beneden gaan om zich te mengen in het gesprek, dat maar niet ophield....? Maar misschien zou ze .ihêvrovw Greenfield's moeilijkheden •alleen ma&r vergrooten door zich er onge vraagd in te mengen, bedacht ze, en dus bleef ze waar ze was. Na een heelen tijd, de kerkklok had reeds driemaal het kwartier gespeeld, meende ze beneden zacht grinkcl van glas of porcelein te hooren en kort daarop wet- den de deuren behoedzaam geopend. Ze zag de geheimzinnige figuur opnieuw langs het tuinpad sluipen, zij hoorde mevrouw Greenfield de trap op komen. Toen dé stil te 111 het Huis was teruggekeerd, zócht Peggy haar bed op. Eindelijk werd de ver moeidheid haar te machtig en ze sliep tót de zon hoog aan den hemel stond. Toén Peggy beneden kwam, schrok ze van mevrouw Greenfield's uiterlijk. Het gezicht was vaal en weggetrokken en ze had zware kringen onder de oogen. Zij zag er uit of zij doodziek was, zonder iets te eten of te drinken zat zij aan de ontbijt tafel, te afgemat zelfs, om te pogen haar verdriet te verbergen, waarvoor zij zich anders altijd de grootste moeite gaf, Peggy knielde naast haar neer. „Moeder, lieve moeder", zei ze vol tee- derheid, „u bent op de hoogte van m ij n verdriet en moeilijkheden, kunt u mij de uwé niet toevertrouwen De arme vrouw verloor haar zeiflbeheer- sehing, liet haar hoofd tegeD dat van het geknielde meisje stéilnen en brak 111 tra nen uit. Peggy zei niets, maar liefkoosde haar zonder woorden. „Zeker heb ik moeilijkheden kindlief", ïrkende zij, en misschien zouden ze gemak kelijker te verdragen zijn als ik je er deel genoot van kon maken. Maar ik kan je niet vertéllen, wat de oorzaak van mijn ver driet 5g." Heeft het iets met George te maken vroeg Peggy plotseling angstig. Ze voelde bij intuïtie dat mevrouw Greenfield zich over iets dat alleen haar zelf betrof, niét zoo over stuur zou maken. „George zou erin betrokken kunnen wor den", antwoordde zij, „het voornaamste is, dat hij er niets van hoort." En ondanks haar verder aandringen, moest Peggy zich hiermede tevreden stél lenmevrouw Greenfield was niet te be wegen, verder ook maar iets los te laten. De volgende dagen gingen rustig voorbij het léven op de kleine villa ging zijn ef fen, wat. triestigen gang, maar ongeveer een week later herhaalde zich de gebeurtenis sen van dien vreesél ijken nacht. Maar tot Peggy's onuitsprekelijke opluchting scheen mevrouw Greenfield ditmaal min der geschokt na het bezoek, er was zélfs iets van ontspanning in haar gezicht. Dé eene nacht na de andere ging nu zonder incident voorbij^; in bijna veertien dagen had Peggy de sluipende voetstappen en het geheimzinnige gefluister beneden niet gehoord. Ze begon te hopen dat deze verschrikking voorgoed voorbij was, maar laat op den avond werd deze illusie wreed verstoord en dit maal zei een onweer staanbare en onfeilbare intuïtie het meisje, dat zij raoesu handelen om haar moeder lijke beschermster te bevrijden van een ondragelijken last. De geheimzinnige bezoeker kwam naar de deur sluipen, Zijn hoed over het gezicht getrokken en dezen ker werd het teeken meermalen en dringender dan anders ge geven voor 't antwoord gegeven \yerd. Dat bewees, dat het een onverwacht bezoek gold, maar het derde signaal werd zoo luid gegeven, dat Peggy zelfs vreesde, dat het dienstmeisje', dat aan de achterzijde van het huis sliep ér wakker door zou worden. Maar op hetzelfde oogènblik opende me vrouw Greenfield de deur van. haar slaap kamer en glipte naar beneden om den rust verstoorder binnen te laten. Het stemmén- gèmufmel was thans luider, dan het ooit te voren geweest wasPeggy kon énkele woorden opvangen, doch de zin drong met tot haar door. Het onderhoud duilrdë kor ter dan gewoonlijk; nauwelijks tién minu ten. Maar toen de Voordeur we I'd geopend, kon het meisje duidelijk verstaan wat er gesproken werd. „Dus je .weet wat ik zal doen", zei de man op iuiden toon. Peggy herkende nauwelijks de stem van mevrouw Greenfield zoo hecsch van ontzet ting klonk die, toen zij ontwoordde: „Zoö w reed zul je toch niet zijn, na al lés wat ik voor de gedaan heb!" „Alles wat je vdor me gedaan hebt", hoonde de ander, „wat beteekent hetgeen je voor mij gedaan hebt, in vergelijking met alles wat voor jou al die jaren ge daan is." „Ik heb gedaan wat ik kon.... het uiterste!" hernam mevrouw Greenfield, „en ik wil nog ineer voor je doen als je geduld hebt en me tijd geeft. Wanneer jo me nog verder drijft, zul je me dóód en Ik voel me ziek, ik kan niet langer onder ecu dergelijke druk leven.... als ik me niet had. staande gehouden ter wille van mijn kin deren, zou ik er allapg onder bezweken zijn/'. „Je kinderen! echode de man met een gesmoorde verwensching en hij zou nog meer hebben gezegd, als de gemartelde vrouw niet plotseling in hartstóchtelijk snikken was uitgebarsten. „Ja, mijn kindoren", snikte ze, „als je tne van hen scheidt, zullen allo folteringen van de hel nog niet voldoende straf voor jo zijn." „Ik zal niets meer •/eggen", gromde de man norsch. „maar je moet doen wat ik je zeg, over twee nachten kom ik antwoord ha len." D« deur werd zacht gesloten «le slid- pende voetstappen verstierven in de stilte buiten. Peggy sliep dien nacht weinig; verschei dene malen liep ze naar de deur van haar kamer met de bedoeling naar Mevrouw Greenfield te gaan. maar zij schrok ör op het laatste oogènblik er telkens voor terug, zich onbescheiden te mengen in liet vreo- selijke mysterie, dat aan de gezondheid en heb ievensgeluk van de oudere daiiié scheen te knagen. Toch besefte ze dat er iets gedaan moest worden. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9