DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND VOLKENBOND DE MANDSJOERIJSCHE KWESTIE. De zaak dient voor den V.B.-raad. Zooals gemeld, heeft gisteren de Baad van den Volkenbond te Genève een aan vang gemaakt met de behandeling van het rapport der Volkenbonrlscommissie, die een onderzoek heeft ingesteld inzake de Mands- joerijsche kwestie. De Japansche vertegenwoordiger Mat~ soeoka legde een verklaring af, welke, zoo als bekend, een afwijzing inhield van elke Volkenbondsinmenging in deze aangelegen heid. Gistermiddag heeft daarop de Chinee- sche gedelegeerde, de vroegere minister van buitpnlandsche zaken Wellington Koo, het standpunt van China uiteengezet in een redevoering, welke eenige uren duurde. Hij verklaarde o.m., dat Japan zich voor doet als een lammetje, dat zich moet ver dedigen tegen het wilde Chineesche beest. De Japansche regeering geeft thans? even- wol toe, dat de militaire bezetting van Mandsjoerije heeft plaats gehad volgens een tot in bijzonderheden voorbereid plan. De spreker prees vervolgens het Lytton- Tapport en verklaarde voorts, dat de dooi Japan sinds eeuwen gevolgde gewelddadi ge veroveringspolitiek het grootste huidige gevaar beteekent. De boycot-beweging tegen Japan is ge richt tegen de voortdurende gewelddaden en ongerechtigheid der Japansche politiek. De volkenbond heeft, hetgeen te betreu ren is, tot nu toe geen effectief middel ge vonden om de tenuitvoerlegging zijner be sluiten te bereiken. In Chin2 heerscht geenszins een stem ming van vijandigheid jegens het buiten land. Het Kellogpact heeft geen zin meer, indien dc schending van het verbod vaM ocrlog wordt toegelaten onder het mom van wettige verdediging. De Japansche aanval op het vreedzame China is zonder weerga in de moderne ge schiedenis. Wellington Koo besloot met een eisch, dat de Japansche troepen onmiddellijk moeten worden teruggetrokken als onver biddelijke voorwaarde voor een regeling van het Janansch-Chineesche conflict en een algeheele vergoeding van alle Cihna berokkende schade. De oplossing der Mandsjoerijsche kwes tie kan slechts worden gevonden op de ba sis dei bepalingen van het volkenbondssta tuut. het, Kelloggpact en van het Negen- mogendhedenverdrag van Washington. De zitting werd vorvogens tot Woensdag verdaagd, daar de Raad tijd wenscht te hebben om do lijvige documenten, welke sedert gisteren uit de koffers der Japan ners en Chineezen te voorschijn zijn geko men, te bestudeeren, alvoren s de discus sies voort te zetten. Met name wil men de oommissie-Lytton, die in pleno te Genève aanwezig is, gele genheid geven, te beraadslagen en desge wenscht te antwoorden op de critiek, wel ke Japan op haar rapport heeft uitge oefend. Dit zal geschieden hetzij door een verklaring van lord Yytton in den Raad, hetzij door een aanvullende nota. Wat er verder zal .gebeuren, staat nog niet vast. DUITSCHLAND WORDT HITLER RIJKSKANSELIER? DE VOORWAARDEN VAN HINDENBURG. Het antwoord van Adolf Hitier. Naar liet Wolff-bureau van wèl-ingelichte zijde verneemt, behelzen de voorwaarden van den rijkspresident aan Hitier 5, pun ten en wel 2 van persoonlijken en 3 van zakelijken aard. Op de eerste plaats gaat het om de vaststelling, dat de persoonlijke samenstel ling van het kabinet de toestemming be hoeft van den rijkspresident. Ten tweede behoudt de rijkspresident zich het recht voor van bijzonderen in vloed op de bezetting van het rijksweermi- nisterie en het ministerie van buitenland- 6che zaken. Dit vo'gt reeds hieruit, dat de rijkspresi dent opperbevelhebber van de rijksweer is en de vertegenwoordiger van het rijk krachtens het volkenrecht, gelijk in de grondwet staat. Op de derrlp plaats verlangt de rijkspre- ■ident opstelling van een economische progara Ten vierde den waarborg, dat geen te rugkeer tot het dualisme Rijk-Pruisen en ten vij'de, dat geen wijziging of verzwak king var. artikel 48 der rijksgrondwet plaats vindt. Behalve deze vijf punten zijn door den rijks-pTes;dent geen verdere voorwaarden voor een meerderheidskabinet onder lei ding van nitler gestold. Hitier antwoordt. Hitier heeft gistermiddag in het hotel Kaiserhof voortdurend me' zijn partijvrien- den geconfeieerd en om halfzës den vroe- geren rijksbankpresident dr. Schacht onfc- vangen, die reeds tevoren ruim een uur aan de interne beraadslagingen der nationaal- socialistipc'oe partij had deelgenomen. Het onderhoud tusschen Hitler en dr. Schacht duurde ongeveer een half uur. Gisteravond om S uur maakte de natio- Tiaal-socialistische persdienst de volgende mededee'ing openbaar: Na uitvoerige be raadslagingen met leidende personen der nationaal-socialistische beweging en van het openbare leven is vanavond om 8 uur het antwoord van Adolf Hitler in den vorm van een brief aan staats-secretaris dr. Metssner overhandigd. De brief bevat een reeks van vragen, die waarschijnlijk in den loop van morgen opgehelderd zullen worden. In hoeverre Hitier kans heeft op een ver wezenlijking van de gedachte eener nationa le concentratie, is op het oogenblik nog moeilijk lo beoordeelen. De Beierscbe volkspartij heeft in haar orgaan reeds een verklaring gepubilceerd, waarin zij verschillende bezwaren tegen een nationale concentratie onder leiding van liit'er aanvoert en verklaart, dat de Beierscbe volkspartij onmogelijk kan goed keuren, dat de leiding van het Rijk tege lijk met die van Pruisen in een hand wordt gelegd. Het persbureau Vaz Dias verneemt, dat de brief van Adolf Hitler aan staatssecre taris dr Meissner waarschijnlijk niet zal worden gepubliceerd. Omtrent den inhoud van het voorloopige antwooid van Hitier verluidt evenwel, dat Hitier de opdracht van den rijkspresident ir. den gewenschten vorm niet heeft aan vaard. waartegenover staat, dat de deur voor verdere besprekingen openblijft. FRANKRIJK HET FRANSCHE LEGER. Boncour's reorganisatieplan. De Fransclie minister van oorlog, Paul Boncour. heeft voor een vertegenwoordiger van dc Petit Parisien" onlangs eenige ver klaringen afgelegd over de reorganisatie van het Fransche leger. Deze verklaringen, heeft hij tegenover een vertegenwoordiger van hetzelfde blad thans aangevuld. Paul Boncour legde er den nadruk op, dat zijn geheelc streven er on het oogen blik op gericht was, dc yerrledigimrssterkte van het Fransche leger veel machtiger te doen worden, dan tot dusvere het geval was. De verwerkelükincr van dit elan eischt echter een reorganisatie van het tot dus verre gevolsrde militaire systeem. Hij heeft reeds voorbereidingen gemaakt voor een zitting van den oppersten krijgsraad, die zich met deze aangelegenheid zal moeten bezighouden. Het doel van zijn streven is het in het leven roepen van een zooge naamd dekkingsleger, dat gedurende ver scheidene weken iederen vijandelijken aan val zou kunnen- weerstaan. De motoriseering van het leger en de nieuwe automatische vuurwapenen welker werking ontzaelijk is, zullen hierbij een groote rol spelen. De ontworpen reorconisatio zal. geheel onafhankelijk van het aanvaarden of af wijzen van het Fransche veiligheids- en ont- wapenigsplan in Genève, moeten worden uitgevoerd, wanneer men een werkelijk vei lige verdediging van de Fransche grenzen wil waarborgen. SPANJE DE KERKVFRVOLGING IN SPANJE. Altaar en heiligenbeelden vernield. Naar de Spaansche bladen melden, deelde het gemeentebestuur van Villanova y Geltru eenigen tijd geleden in een zit ting van den gemeenteraad mede, dat de kapel op het kerkhof volgens de bepalin gen der wet op de begrafenissen gesloten en aan den eeredienst onttrokken zou wor den. De wijze, waarop dit besluit werd uit gevoerd, heeft de katholieken van Villano va met droefheid vervuld: het altaar en de heiligenbeelden, waaronder verschei dene van hooge kunstwaarde, werden in stukken geslagen; de muurschilderingen werden met verf besmeerd en tenslotte werd de kapel gesloten. De plaatselijke katholieke bladen, o.a. „La Defensa", pro testeeren heftig tegen het willekeurige op treden van een anti-katholieke minder heid, die op het platteland een ware dicta tuur uitoefent. OOSTENRIJK MISLUKTE COMMUNISTISCHE HONGERMARSCH IN OOSTENRIJK. Communisten hadden het plan Zaterdag een hongermarsch uit Opper-Oostenrijk naar Linz te organiseeren. In verband daarmede werden buitengewone veilig heidsmaatregelen genomen en militairen bewaakten de toegangswegen. Het bleek echter, dat slechts weinig arbeiders aan den communistischen oproep gehoor had den gegeven. In de stad trachtten eenige honderden personen spreekkoren te for- meeren. De politie maakte spoedig een einde aan de demonstraties. RUSLAND. HEFFING INEENS VAN DE RUSSISCHE BOEREN. De oentrale executieve en de raad van volkscommissarissen hebben besloten, van de boeren een heffing ineens te vorderen. Deze belasting bedraagt minstens 15 roe bel per hoofd, terwijl voor de koelakken het minimum- 30 roebel bedraagt. Vóór 31 December moet deze belasting geind zijn. Van de opbrengst komt 75 pet. den staat ten goede, 10 pet. de provincie, en 15 pet. het district. AMERIKA HOOVER CONTRA DE „BIERWET". Gemeld wordt, dat president Hoover zijn veto zal uitspreken over elk voorstel tot het toelaten van den bier- en wijnver koop, alvorens een wijziging is aange- DE AARDBEVING IN ONS LAND HOE DE BEVING GEREGISTREERD WERD. Een gesprek met dr. G. v. Dijk, directeur van het Kon. Met. In stituut en chef van de afd. aardmagnetisme en seismolo gie. De Utrechtsche correspondent van het „Handelsblad" meldt: De aardbeving van middernacht heeft plotseling aller aandacht weer op het Me teorologisch Instituut in De Bildt gevestigd, waar bekwame specialisten op het oogen blik druk bezig zijn hun conclusie te trek ken uit- de diagrammen, die door de ver schillende seismografische toestellen in het desbetreffend paviljoen zijn opgenomen. Toen we er aankwamen, trof ons den de- solaten staat van het hoofdgebouw, dat zwaarder van den brand te lijden heeft ge had dan men aanvankelijk had verwacht. Timmerlui zijn ijverig in de weer om het te repareeren. Toch hebben we er m een der ruime vertrekken enkele oogenblikken kun nen praten met dr. G. van Dijk, een der directeuren die speciaal belast is met de afd. aardmagnetisme en seismologie. „Vannacht om vier uur werd ik door de politie opgebeld", vertelde de heer Van Dijk ons, „met de mededeeling dat er een heftige aardbeving moest zijn geweest en toen ik mij dadelijk naar het paviljoen be gaf om de resultaten der registratie na te gaan, bleek inderdaad, dat het voor ons land flink was aangekomen'". Tegelijkertijd spreidde hij 'n aantal diagrammen voor ons uit, lange met roet bedekte strooken pa pier, waarop in de lengte-richting tal van lijnen dicht opeen in den vorm van note- balken staan aangegeven. Deze worden er door den seismograaf op getrokken, maar zoodra een aardschok zich voortplant be gint de wijzer afwijkingen te vertoonen en zoo zagen wij dan duidelijk de heftige be roering, die tusschen vijf minuten voor twaalven tot twaalf uur automatisch werd geregistreerd. Een der diagrammen was af komstig van een Wiechert, een toestel, dat door prof Wiechert is uitgevonden en dag en nacht doorloopt. Uit kleine dwarsstreep- jes op de balken kan men den juisten tijd, waarop de schommelingen worden afgetee- kend, berekenen en het b ijkt thans, dat dit volgens Greenwichtijd om 23.37 min. 5 sec. is geweest, hetgeen volgens Amst. tijd neer komt op 23.56.37. Belangstelling van de koningin. Terwijl de heer Van Dijk ons stond te verklaren, waarom deze strooken boven een petroleumvlam worden beroet en dan ge fixeerd daar ze anders bijna onleesbaar zouden zijn werd hij aan de te.efoon ge roepen; de adjudant van de koningin. Bij zijn terugkomst vertelde hij, dat de konin gin de aardbeving ook had waargenomen, voorwerpen had zien bewegen en nu om na dere bijzonderheden liet vragen. Aan ons verzoek om iets naders over de beving en de vermoedelijke plaats mee te deelen, heeft de heer Van Dijk zeer bereid willig voldaan. Uit de verschillende soorten diagrammen kan men nauwkeurig de aan komst van uiteen'.oopende trillingen aflezen en hieruit berekenen, op welken afstand ongeveer de haard moet liggen. Het blijkt nu, dat er in de eerste plaats zijn de longi tudinale trillingen ,die zich met een snel heid van zes km per sec. voortplanten, dan de transversale trillingen, die langzamer verloopen en vervolgens de oppervlaktegol ven of zgn. lange golven. Wanneer een aard beving ver weg ligt, vallen ook de phasen, die haar samenstellen, ver uit elkaar. Maar zooals thans het geval w'as, lag het tijdstip, waarop de verschillende trillingen aankwa men, dicht bijeen. De lange golf en de lon gitudinale lagen bij de pas-geregistreerde beving slechts zes seconden van elkaar ver wijderd. Volgens bepaalde berekeningen kon daaruit worden afgeleid, dat de oor sprong op een afstand van ongeveer 50 km moest liggen. Thans moest nog de richting worden gevonden en deze wordt bepaald door een samenstel van drie componenten, die van noord-zuid, oost-west en verticale componenten. Het eindresultaat van deze berekening stelde dr. Van Dijk in de gele genheid met zekerheid te bepalen, dat de trillingen in het zuid-oosten haar ontstaan vonden, zoodat, gelet op den afstand, ge zegd mag worden dat Noord-Oost-Brabant vannacht door deze aardbeving getroffen is. Mogelijk ligt de haard ook tien km verder, misschien in Duitsehland. Geen zware beving. „Of het een bijzonder hevige beving is ge weest?" vroegen wij. „Voor ons land wel", zei de heer Van bracht in het 18de amendement. Hij is nl. van oordeel, dat voor dit amendement is gewijzigd of ingetrokken, elke verandering een terugkeer zou beteekenen der salons en de kans op een werkelijke hervorming zou verslechteren, zoo niet geheel zou ver nietigen. DE GODSDIENSTSTRIJD IN MEXICO. Een nieuw „leervak" voor de lagere scholen. Naar uit Mexico-City vernomen wordt, overweegt de federale regeering thans maatregelen, „waardoor voor goed een einde zal worden gemaakt aan het gods dienst-vraagstuk in Mexico". Volgens het leerplan van alle lagere scholen zal er in de toekomst een of meer uren per week besteed worden vnci het leervak „godsdienstbestrijding De anti-godsdienstige vereeniging „De fensa contra el fanatisme" heeft een re quest aan de regeering gezonden, waarin deze wordt uitgenoodigd, de kerken op de- Dijk, „want de seismograaf in Heerlen heeft haar wel geregistreerd, maar de schok was van dien aard, dat de wijzer uit den koers is geslagen, zoodat alleen het beginpunt aangegeven wordt, maar het verder ver loop ontbreekt. Toch komen derge.ijKe aardbevingen bijna jaarlijks in ons land. Soms worden zij bemerkt door enkelen, een andermaal door een groot aantal menschen. zooals nu. Maar toch kan van een zware aardbeving niet worden gesproken, want buiten Europa zal zij wel niet zijn waarge nomen". Merkwaardig is, dat voorbijrijdende vrachtauto's, ten minste de zware wagens, ook door De Bilt worden genoteerd. Men ziet dan alleen een verdikking van de lijnen, maar afwijkingen naar buiten komen nie' voor. De gevoeligheid van do instrumenten in het seismologisch paviljoen, vertelde dr. Van Dijk ten slotte nog, is zoo groot, dat zelfs de warmte-uitstraling van den meteo roloog de uitkomsten kan beïnvloeden. Van daar, dat de weerkundigen als regel bij waarschuwing, dat een aardbeving is ge voeld, rustig afwachten hoe zij zal worden geregistreerd en pas na enkele uren de re sultaten gaan aflezen, die ten minste zui ver en nauwkeurig zijn. MATERIEELE SCHADE. Vrouw met stomheid geslagen. In Uden heeft, aldus de corr. van de „Te.." de aardschok de geheele bevolking uit den slaap gewekt Vele woningen kre gen materieele schade Van vele huizen vie len de schoorsteenen van de daken, terwijl de muren van woningen scheuren vertoo nen. Op sommige plaatsen vielen door de tril.ingen de schilderijen van de muren. Om halfvier heeft men in deze gemeente op nieuw eenige lichtere trillingen gevoeld. In Grave zijn de aardschokken van midder nacht eenige minuten vroeger waargeno men. Ook hier moet de aardbeving vrij he vig zijn geweset, daar in verschillende hui zen de bewoners in hun slaapkamers letter lijk uit de ledikanten zijn gesrhud. Men ver telde, dat in Grave de bewoners van een bovenhuis door hun bedden zijn gezakt. Uit St. Michelsgestel deelde men ons mede, dat tegen het middernachtelijk uur het vee in de stallen agnstig begon te loeien, kippen vingen luid aan te kakelen en vlogen angs tig door de hokken. Ook hier zijn verschil lende schoorsteenen naar beneden gevallen. Uit de omliggende gemeenten Niste'rode, Heesch, Nuland. Berghem, Haren en Megen meldde men nog dat in al deze plaatsen de aardschokken overal groote consternatie hebben verwekt. Vele ingezetenen ont vluchtten hevig ontsteld hun woningen. Ma terieele schade van eenige beteekenis is echter nergens aangericht. Wel vertoonen in vele huizen de kamerplafonds talrijke scheuren. In Oss is de 50-jarige mevr. K. uit de Torenstraat zoo hevig van de aardbeving overstuur geraakt, dat zij van schrik haar spraakvermogen verloor. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. EERSTE STEENLEGGING RUSTHUIS CALL AO. Voor het eerst zusters in de gemeente. Voor Katwijk aan den Rijn was het gis teren een gedenkwaardige dag, de dag waarop de eerste steen zou worden gelegd van het Rusthuis Callao, een huis waar zich zullen vestigen Religieusen, van de Orde van de Kleine Zusters, waarvan het Moederhuis is te Heerlen. Waarom dat zoo'n gedenkwaardige dag was? Nog nim mer heeft Katwijk het voorrecht gehad nonnen binnen zijn grenzen gevestigd te zien, nimmer het geluk gekend te kunnen profiteeren van de geestelijke voordeden, die de aanwezigheid van religieuzen biedt, nimmer ten volle kunnen meemaken wat het zeggen wil geholpen te worden door menschen die alleen beoogen God te die nen en de naastenliefde te beoefenen. Van al deze voordeelen, geestelijke en materiee le, zal ook Katwijk in de toekomst kun nen profiteeren als het „Rusthuis Callao" door genoemde Zusters zal zijn in gebruik genomen. Hopelijk volgend jaar Septem ber. Gisteren dan zou de eerste steen wor den gelegd van het mooie gebouw, dat zal komen te staan langs den Callaoweg-Nieu- wen Commandeurslaan, gelegen achter de kerk, grenzend aan kerk, pastorie, school, tuin, kerkhof; alles te bereiken zonder van den openbaren weg gebruik te maken. In de pastorie waren op den aangege ven tijd aanwezig met Pastoor Schiphorst Deken Homulle uit Leiden, Rector Blom en Pater Cremers van het St. Willibror- dus-College, de Overste en de Alg. Overste der Zusters uit Heerlen, Kerk- en Armbe stuur, leden van Katholiek Katwijk, archi tect Hendriks en Mevr. Hendriks, de aan nemer, de heer de Vreede te Noordwijk. Op het terrein waren intusschen opgesteld de kinderen der St. Josephschool die on der leiding van het hoofd der school, den heer Castenmiller, bij aankomst der ge noemde personen een geestelijk lied zon gen, speciaal voor deze gelegenheid door een der onderwijzeressen, Mej. Oudshoorn bewerkt. Hierna las pastoor Schiphorst de oorkonde voor die zou worden inge metseld. Deze luidt als volgt: PAX. Oor konde. In den naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes. In het jaar onzes Heeren 1932. Toen Pius de elfde Paus van Rome was, En Koningin Wilhelmina over Neder land regeerde, onder het bestuur van Haarlem's Bis schop Johannes Dominicus Josephus Aengenent, heeft op den 21sten Novem ber J. C. H. M. Schiphorst, pastoor der parochie van St. Joannes Geboorte te Katwijk aan den Rijn, in tegenwoordigheid van Deken A. H. M. J. Homulle van Lei den, Pater Rector Waldefridus Blom, Di recteur van het St. Willibrordus College, Lector Oscar Cremers O.F.M., de Alge- meene Overste der Congregatie van de kleine Zusters te Heerlen, de leden van het Kerk- en Armbestuur, architect J. P. L. Hendriks, aannemer W. P. de Vreede, opzichter L. A. v. d. Bosch en de verdere leden van Katholiek Katwijk, die allen deze oorkonde onderteekend hebben, en van vele andere belangstellenden de eer ste steen gelegd van het Rusthuis dat toe gewijd wordt aan den H. Joseph en komt te staan onder leiding van genoemde con gregatie. (handteekeningen) Katwijk aan den Rijn feestdag van Maria Presentatie 1932. Deze oorkonde werd hierna in looden bus gesloten, in den steen gemetseld waar na de eerste steenlegging plaats had. Na deze plechtigheid nam Pastoor Schip horst het woord en sprak ongeveer als volgt: Het is vandaag voor deze parochie een zeer gewichtige dag. Vandaag toch is hier op deze plaats de eerste steen ge legd van het werk der religieuse naasten liefde in Katwijk. Ze zullen dan eindelijk komen, die zus tertjes van liefde, om haar heerlijk werk te beginnen, haar werk van liefde voor Jezus Christus, van liefc!© door kinderen op te voeden, door meisjes te leiden, door de verpleegden te verzor gen, door met haar stil gebed en vroom voorbeeld ons te stichten. Zoo komen zij leeren niet met woorden maar met da den. En dat is het juist wat de wereld noodig heeft. Rechtvaardigheid en naas teliefde: het zijn de twee steunpilaren waarop de maatschappij moet worden op gebouwd of hersteld. Welnu, die liefde vooral, die komen zij hier leeren: ons Katholieken leeren de leer van Christus na te volgen in het dagelijksche leven; ons Katholieken leeren dat het niet ge noeg is naar de kerk te gaa,n en te bid den, maar dat wij ook de beginselen der .leer in het leven moeten toepassen; ons Katholieken leeren, dat wij zelf 'n voor beeld moeten zijn voor anderen, in het volbrengen van de heerlijke voorschriften van Christus. Maar ook de andersdenkenden komen zij leeren de kracht, den invloed, 't geluk- kigmakende van Jezus' leer. Daarom is dit zulk een gewichtige dag, omdat voor dat heerlijke werk vandaag de eerste steen gelegd is. Onze groote dank gaat dan ook uit allereerst tot God den Gever van alle goede gaven, omdat Hij aan Katwijk dit heerlijke geschenk gegeven heeft van het werk, het voorbeeld van deze Zusters. Maar vervolgens ook aan Overste en Zusters zelf, die. ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden energie en durf heb ben gehad, om op initiatief van hun on- vergetelijken Rector Driessen, dit gebouw hier te stichten. Dat God haar werk mo ge zegenen met Zijn rijksten en overvloe- digsten zegen en dat baar edele moed daarvoor beloond moge worden, dat is, meen ik, de beste wensch van mij en haar zelf. Na dan nog bedankt te hebben allen, die door hun aanwezigheid de plechtig heid zijn komen opluisteren, in het bijzon der den steeds volijverigen Deken, heb ik, zegt zijneerw., ten slotte nog een wensch tot architect, aannemer en alle bouw lieden: Toen aan een beroemd schilder ge vraagd werd, waarom hij met zooveel zorg en nauwkeurigheid aan zijn schilderstuk werkte, antwoordde hij: „Ik werk voor de eeuwigheid". Mijne heeren, ik vraag U: doe ook gij Uw werk met groote nauwge zetheid, want ook gij werkt voor de eeu wigheid. Dit bouwwerk zal vergaan, maar de vruchten van dit bouwwerk zullen blij ven, de vruchten van dit gebouw voor de zielen toevertrouwd aan de Zusters, zul len blijven in de eeuwigheid en zoo werkt ook gij voor de eeuwieheid. Mijne heeren. dit is mijn wensch. Moge God daarover zijn milden zegen schenken. De schoolkinderen zongen nogmaals een lied en intusschen werd door verschillen den van de gelegenheid gebruik gemaakt om een steentje te „metselen". De plech tigheid was hiermede ten einde, genoo- digden -gingen terug naar de pastorie, de vele belangstellenden huiswaarts en 'het werk aan het Rusthuis werd weer met haastigen spoed voortgezet. Brievenbus verplaatst. Door de Poste rijen wordt bekend gemaakt dat de hulpbus aan den Zeeweg verplaatst wordt naar de Julianalaan, in de onmiddellijke nabijheid van het Gemeentehuis.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6