DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 37o. Verordening, regelende liet open baar bewaarschoolonderivijs in de gemeen te Leiden. 38o. Verordening, regelende de voor waarden. waaronder ten behoeve van bij zondere bewaarscholen subsidie uit de ge meentekas worclt verleend. 39o Verordening, regelende de helfing van schoolgeld op de openbare bewaar scholen te Leiden. 40o Verordening, regelende de invorde ring va schoolgeld op do openbare be waarscholen te Leiden. Benoeming school-hoofd. Tengevolge van het aan den beer A. J J. Vérbrugge verleend eervol ontslag zal met ingang van 1 Januari a.s. eene vaca ture ontstaan van hoofd der opleidings school voor VLO aan de Langebrug A. Het komt B en "W. gewenscht voor in die vacature te voorzien door overplaat sing van het hoofd der O.L. school aan de Vrouwenkerksteeg, den heer D. Bosnia en de vacature, welke tengevolge van deze overplaatsing zal ontstaan, te doen vervul len door benoeming van een nieuw hoofd, waarvoor B en W. de navolgende voor dracht aanbieden: lo F. J. Itiks, hoofd eener openbare lagere school te Hollandscheveld (Ilooge- veen) 2o. J. Bokkeling. hoofd eener bijzondere lagere school te Boskoop; 3o J. v. d. YValle, hoofd eener open bare lagere school te Noordwolde. Verhuring stukje grond. Bij raadsbesluit van 18 December 1922 werd aan J. A. Kohschulte, destijds eige naar van het perceel Haarlemmerstraat No 72, bij verlenging, ingaande 1 Januari 1923, voor den tijd van 10 jaren het gebruik toegestaan van een gedeelte grond, groot 14 M2.. grenzende aan de binnenplaats van het schoolgebouw aan de Brandewijnsteeg (thans Vrouwenkerkkoorstraat geheeten), zu'ks tegen betaling van een jaarlijksclie vergoeding van 15.en met het recht voor den gebruiker om op den grond een gebouwtje te hebben. Van den tegenwoordigen eigenaar van het perceel Haarlemmerstraat No. 72, J. M. A. Kohschulte, te 's-Gravenhage. is een verzoek ingekomen, om het op 31 December a.s eindigend gebruik te bestendigen. Noch bij de Commissie van Fabricage, noch bij B. en YV. bestaat bezwaar het ge bruik te verlengen tegen de geldende ver goed in'g (15 gld. per jaar) en onder de be staande voorwaarden, waaronder de bepa ling, dat de gemeente het récht heeft van tusschentijdsche opzegging met inachtne ming van een termijn van zes maanden, „Poelmeer". Bij raadsbesluit van 2 Mei 1932 wérden aan de Oegstgeester Zwemvereeniging „Poelmeer', te Oegstgeest, behoudens rech ten van derden, voor den tijd van 10 jaren, ingegaan 1 Mei j.l.. verhuurd de oppervlak ten grond en water, groot pl.m. 4700 _M.2, tegen een huurprijs van 250.per jaai, ten behoeve van het daarop maken, heb ben en exploiteeren van een zweminrich ting. Thans is van de huurster een verzoek ingekomen om den huurtermijn alsnog op 30 jaren, te- willen stellen. Met de Commis sie van Fabricage zijn B. en W. van mee ning, dat bet bezwaar ontmoet voor een zoo lange periode de beschikking over het verhuurde geheel prijs te geven. Ten einde echter de huurster zooveel mo gelijk tegemoet te komen, verklaarden B. en W, zich bereid de verlenging van den huui termijn tot 30 jaren wel te willen bevorde ren, indien het beding werd gesteld, dat de gemeente na verloop van 20 jaren de be voegdheid heeft de huur geheel of gedeelte lijk te beëindigen, zoo het verhuurde voor eenia gemeenteli'k doel noodig mocht ziin. De huurster heeft nader medegedeeld zich hiermede te kunnen vereenigen. Overdracht stukjes grond. B. en W. geven den Raad in overweging to besluiten kosteloos in eigendom en on derhoud bij de gemeente over te nemen: a. van de naamlooze vennootschap „do Leidsche Bouwvereeniging", te Leiden, de strook grond, ter grootte van pl.m. 1200 M.2 deel uitmakende van het perceel, kadas traal bekend gemeente Leiden, sectie M. No. 4327, gelegen aan en nabij de S taai wijkstraat en de Heerenstraat b. van J. Overwerk, te Leiden, het strookje, ter grootte van pl.m. 4 M2., deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie K, No. 66, gelegen aan den Haarlemmerweg. Bijslag pensioenen. Onder verwijzing naar vorige jaren ge dane voorstellen geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten, om ook voor het jaar 1933 weer een bijslag op de in die voorstellen bedoelde pensioenen te verlee- nen. Gelden voor bijzondere scholen. In de Raadsvergadering van 7 November j.l. werd om praeadvies in handen van B. en YV. gesteld een adres van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereeniging, alhier, houdende verzoek medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leermid delen ten behoeve van de school voor U. L.O. aan de Hooglandsche Iverkgracht 20a. Ter toelichting van dit verzoek merkt het bestuur op. dat het aantal leerlingen van deze school en wel in het bijzonder dat van de 2e klasse, sedert September j.l. der mate is toegenomen, dat uitbreiding van de leermiddelen noodig is. Naar de meening van B. en W. behoo- ren de kosten van de aanschaffing van leer middelen, welke door het schoolbestuur zijn geraamd op 1000.in dit geval niet tot de onderhouclsuitgaven, welke moeten worden bestreden uit de ingevolge artikel 101 jaarlijks te verleenen exploitatievergoe ding, maar tot de kapitaalsuitgaven, be doeld in artikel 72 dev wet. B. en W. stellen den Raad voor, hier voor bovengenoemd doel een bedrag van hoogstens 1000 gld. ter beschikking te stel len. Bij een om prae-a/dvies in handen van B. en W. gesteld adres verzoekt het be stuur van de Vereeniging voor Christe lijk onderwijs alhier de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor den verbouw van de school voor gew.oon 1. o. aan do Middelstegracht 119, waarvan de kosten zijn geraamd op 2.417.S0. Deze kosten behooren niet tot de onder- houdsuitgaven welke moeten worden be streden uit de in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 bedoelde exploitatie vergoeding. Aangezien het schoolbestuur bij zijno aanvrage de wettelijke voorschriften in acht heeft genomen, geven B. cn YV. den Raad in overweging, te besluiten, de ge vraagde medewerking te verleenen en een bedrag van hoogstens 2418 ter beschik king te stellen. Een bouw-kwestie. Naar aanleiding van het in de Raads vergadering van 10 October jl. om bericht en raad in handen van B. cn YV. gestel de adres van YV. K. Bekooij, alhier, be treffende overdracht van een strookje grond aan den ijlsingel, hebben B. en YV. omtrent de toedracht van deze aangele genheid zoowel van den Directeur van he't Bouw- en YVoningtoezicht als van den Directeur der Gemeentewerken nadere, schriftelijke inlichtingen ingewonnen. Uit de door deze hoofden van dienst ter zake uitgebrachte rapporten. welke B. en YV. met het adres van YV. K. Bekooij in de Leeskamer ter lezing hebben neder- gelegd en naar den inhoud waarvan zij kortheidshalve verwijzen, blijkt, dat adres sant zonder de vereischte vergunning met 'de verbouwing van perceel Zijlsingel no. 16 was aangevangen en dat de opmerking in het adres omtrent door een ambtenaar van het Bouw- en YYteningtoezicht aan adressant gedane mededeelingen onjuist is. Mitsdien geven B. en YV in overwe ging het adres thans als afgedaan te be schouwen. HET MARKTTERREIN. Zooals bekend is, had de wijziging van de erfpachts-overeenkomst met de Socië teit „Amicitia" tot gevolg, dat het politie posthuis aan de Steenstraat, waarvan een gedeelte wordt gebruikt als marktkantoor voor den verkoop van penningen, m'oest worden verplaatst. Liet het zich toen nog aanzien, dat het nieuwe veemarktplan binnenkort zou worden verwezenlijkt en dat in verband daarmede de door de verplaatsing van dit posthuis noodig wor dende bouw van een nieuw marktkantoor- tje op het terrein van de bestaande vee markt kon worden vermeden en dat met een tijdelijken oplossing kon worden vol staan, nadien hebben, zooals B. en YV. reeds eerder mededeelden, de tijdsomstan digheden zich dermate ongunstig ontwik keld. dat binnen afzienbaren tijd aan de stichting van een nieuwe veemarkt niet kan worden gedacht, zoodat noodgedwon gen thans wel moet worden overgegaan tot het treffen van die voorzieningen met be trekking tot de beslaande veemarkt, welke geen langer uitstel geaoogen. Besloot de Raad reeds on dien grond in ziin zitting van 5 September jl. tot bet maken van overdekte toegangen tot de veemarkt en van een tweetal verhoogde standplaatsen met balies voor runderen, thans zal dus, nu het politieposthuis op zijn nieuwe plaats niet meer voor marktdoeleinden kan worden gebruikt, tot den bouw van een nieuw marktkantoortje op een aan de gemeente toebehoorend terrein aan de le Binnenvestgracht moeten worden overge gaan. in welk gebouwtje dan tevens een verblijfplaats ware in te richten voor de met het onderzoek van het marktvee be laste veeartsen. Met het daartoe door den Directeur der Gemeentewerken ontwor pen plan, dat tevens in den bouw van een nieuw openbaar urinoir voorziet, kan het College van B. en YV., evenals de Commis sie van Fabricage en de Commissie voor den Markt- en Havendienst, zich vereeni gen. De kosten van een en ander worden in totaal geraamd op 4250.waarvan f 700voor den bouw van het urinoir benoodigd, uit den desbetreffenden begroo- tingsoost van bet loopende jaar kan wor den bestreden, zoodat alsnog een bedrag van f 3550.moet woixlen beschikbaar gesteld. Aangezien echter als gevolg van het thans ingediende plan op het bij bo venvermeld besluit van 5 September jl. beschikbaar, gestelde bedrag ad F 2295. een som van 950.kan worden be spaard. kan thans met afschrijving van een bedrag van f 2600.van den post voor „Onvo-orziene Uitgaven" van de be groot ing dienst 1932, waarop nog 29.253.92 beschikbaar is, worden volstaan. SANEERING BOUWELOUWESTEEG— PARADIJSSTEEG. In de raadsvergadering van 21 Maart 1932 werd voorloopig goedgekeurd een plan van onteigening, beoogende de sanee ring van het bouwblok Bouwelouwensteeg Paradijssteeg. Teneinde belanghebbenden overeen komstig art. 80 der onteigeningswet in de gelegenheid te stellen hunne eventueele bezwaren te doen hooren, is het plan met de bijbehoorende stukken voor een ieder ter inzage gelegd. Een zeven-tal bezwaar schriften is ingekomen, welke bezwaar schriften of gericht zijn tegen het bloote feit, dat het perceel van den reclamant in het onteigeningsplan is opgenomen, óf betrekking hebben op mogelijk te lijden j bedrijfsschade bij onteigening. Vermits de desbetreffende perceelen alle vallen, het zij in de nieuwe bebouwing, hetzij in de nieuwe geprojecteerde' straten en zonder j het beschikkingsrecht over die perceelen bet plan derhalve niet uitvoerbaar is, kan BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Yrolwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. ook naar het oordeel van de Gezondheids commissie, op de ingediende bezwaren niet worden ingegaan. Bij beschikking van de Ministers van Binnonlandsche Zaken en van Financiën d.d. 15 October 1932 werd inmiddels voor de uitvoering van het saneeringsplan tegen een rente van 5 pet. en een aflossing in 75 jaren een voorschot uit 's Rijks kas toege kend van 200.000, op welk bedrag de to tale kosten van onteigening, van oprui ming van de krotten en van den straataaai- leg verminderd echter met de geschatte waarde van het vrijkomende bouwterrein worden geraamd. Over het voorschot is een jaarlijksclie annuïteit verschuldigd van 5.132 pet, In de betaling van deze annuiteit, over eèn voorschot van ƒ200.000, 10.264.— bedragende, verleent het Rijk een 'bij drage ten beloope van de helft, zoodat voor rekening van de gemeente blijft oen som van ten hoogste 5.132. Ook voor den bouw der woningen is be reids voorschot uit 's Rijks kas aange vraagd, op de toekenning waarvan, blij kens het in de Leeskamer ter visie liggen de antwoord van den Minister van Binnen- landsche Zaker. wel uitzicht bestaat. Y'oorts deelen B. en W. nog mede, dat hot in hun voornemen ligt te zijner tijd voor te stellen den bouw en de exploitatie der woningen op te dragen aan de Ver eeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, welke vereeniging daartoe genegen is. Het College zal zich in middels nog beraden over de wijze van be schikbaarstelling van den grond, n.l. uit gifte in erfpacht of verkoop, en in het voorstel in zake den woningbouw van onze zienswijze omtrent deze aangelegenheid doen blijken. De voorbereiding van het saneeringsplan is blijkens het bovenstaande thans zoover gevorderd, dat het definitieve onteigeningS- besluit kan worden genomende geldig heidsduur van het aangehaalde voorloo- pigo raadsbesluit is bij Koninklijk Besluit van 22 Augustus 1932 met 6 maanden, der halve tot 21 Maart 1933, verlengd, zoodat vóór dien datum het definitieve besluit moet worden genomen. Mede behoort thans een besluit te wor den genomen tot aanvaarding van het rijks- voorschot (met bijdrage) en tot regeling van een en ander op de begrooting 1932. Op de begrooting moet worden uitgetrok ken een uitgaafoost voor de uitvoering van het saneeringsplan ad ƒ260.000, een ont vangst-post wegens rijksvoorschot ad 200.000, terwijl voor het verschil ad 60 000, zijnde de getaxeerde waarde van het te verkrijgen bouwterrein, voorloopig de post geldleening moet worden ver hoogd. LAATSTE BERICHTEN DE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. GUIMBRITIERE VOORLOOPIG UIT DE BAAN. Hedenmiddag is Guimbretière wegens doen ïtton, vermoedelijk tijdelijk uit de baan gegegaan. Hij is onder doktersbehan deling en heeft 4 uur gekregen voor neu- tralisatie. Zijn koppelgenoot Peix blijft in de baan en rijdt voorloopig samen met het koppel Y\rambst—Broccardo. De stand van hedenmiddag. Na de klassementsprinten van heden middag half 3 was de stand van de Zos- daagsche tegen 3 uur als volgt: P. van Kempen—Pijnenburg 392 punten op 1 ronde: 2 Rausch—Huertgen, 149 pun ten: op 2 ronden: 3. Charlier—Deneef 161 punten; op 7 ronden: 6. Guimbretière op 5 ronden: 5. YVambstBroccardo 47 punten; op 7 ronden: 6. Gruimb-etière— Peix, 00 punten; op 9 ronden: 7. Goebel Schorn 107 punten; op 10 ronden: 8. Jan van KempenBogaert, 247 punten; 9. DinaleVan der Heijden, 152 punten; 10. K. van "NekVan Hout, 134 punten. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. TYVEE DOODEN. Hedenmiddag omstreeks 2 uur heeft op den onbewaakten overweg op den St. Joos- terweg onder de gemeente Echt een ern stig ongeval plaats gehad. De gebroeders Delsing, manufaoturiers to Echt reden mpt een auto van Echt naar Roermond. Bij den onbewaakten overweg bemerkten zij niet dat de sneltrein van Maastricht naar Amsterdam naderde. Do auto werd door den trein gegrepen en ongeveer 30 M. mee gesleurd. Het voertuig werd totaal ver nield. De 38-jarige A. Delsinge gehuwd, werd op slag gedood. Zijn ongetrouwde broer H. Delsing werd zeer ernstig ge wond en is stervende naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. NOODLANDING. Te omstreeks 2 uur hedenmiddag is het militaire vliegtuig X 14 van Soestorberg bestuurd door luitenant YVittert van Hoog land en sergeant van Eenige, vermoedelijk tengevolge van een motor-defect een nood landing moeten maken nabij strandpaal 52 te YVijk aan Zee. Persoonlijke ongeluk ken hebben hierbij niet plaats gehad. Het vliegtuig zal vermoedelijk tot morgenoch tend blijven om ter plaatse gerepareerd te worden. Vleeschdestructie. Naar wij vernemen heeft de gemeente Hilversum op grond van een raadsbesluit van 9 November 1932 een contract aange gaan, voor de destructie van afgekeurd vee en vleesch met do N.V. Nederlandsche Thermo-Chemische fabrieken te Amster dam. TRI FORAMMF.N HITLER RIJKSKANSELIER IN SPE. Het antwoord is thans aan Hitier. BERLIJN, 22 November (V.D.) Het ant woord van den staatssecretaris van den rijksdienst is hedenmiddag om had 2 aan Hitier overhandigd. Het gaat op alle de tails in en laat de mogelijkheid voor ver dere onderhandelingen open. In een slot alinea wordt de verwachting uitgesproken, dat Hitier, nu alle vragen zijn opgehelderd, nog in den loop van den nuddag definitief zal antwoorden, of hij Hindenburgs op dracht aanvaardt. DE ECONOMISCHE WERELD CONFERENTIE. De definitieve datun nog niet vastgesteld. GENèVE, 22 November (V.D.) De kleine organisatie-commissie van den Yrolken- bondsraad voor de bijeenroeping van de Economische Wereldconferentie heeft heden na een langdurige geheime bespreking be sloten den definitieven datum van de ope ning der conferentie pas in de Januari-zit- ting van den Volkenbondsraad vast to stel len. De voorbereidende commissie van des kundigen is in verband hiermede voor een tweede zitting in het begin Januari bijeen geroepen. De Economische Wereldconferentie zal in verband met de heden gehouden bespre kingen waarschijnlijk niet vóór het einde van April of begin Mei 1933 bijeenkomen. Algemeen werd de aandacht getrokken door een verklaring van Norman Davis dat de voorbereidende commissie van deskundigen ook punten op de agenda zal zetten, die een lastig po'itiek karakter dragen Men meent hierin een aanwijzing te zien, dat Amerika zijn voorbehoud, dat de Economische YVe- reldeonferentie zich niet mag bemoeien met het internationale schuldenvraagstuk en met de internationale tariefpolitiek heeft opgegeven. Driejarig kind uit derde verdieping gevallen. BERLIJN, 22 Nov. (V.D.) Gisteravond tegen half negen stortte een 3^-jarig knaapje uit de derde verdieping van een huis in do Wrangelstrasse te Berlijn op straat. Merkwaardigerswijze liep het knaapje slechts een lichte hersenschudding en eenige ontvellingen op. Het kind was tijdens 'de afwezigheid der ouders uit het raam op een bouwsteiger, die langs do der de verdieping liep, geklommen. Een vrouw van een aan den overkant gelegen perceel zag dit en riep het knaapje. Van schrik viel het kind naar beneden. Toen do vrouw hein doodelijk ontsteld to hulp snelde, kwam hij, alsof er niets gebeurd was, naar haar toe. Een vreeselijke misdaad. PARIJS, 22 Nov. (V.D.) In het dorp Loye in de nabijheid van Avranches be woonde een lanuarbeidersgezin met een vijfjarig dochteitje en tien bö-jarigen vader van de vrouw, een klein huisje. Er heersch- te voortdurend ruzie tuss-chen het echtpaar en den ouden man. Nadat er gisteren weer ruzie was geweest, wierpen de man en do vrouw zich op den vader cn sloegen hem dood. De vader nam toen het vijfjarig doch tertje, dat de misdaad had gezien en een lastige getuige kon worden mee naar liet in de nabijheid gelegen bosch en hing zijn kind aan een boom op. Dorpsbewoners von den het lijkje en stelden de politie op de hoogte, die de beide misdaden ontdekte en het ontaarde echtpaar arresteerde. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelius, z. van D. v. d. Reijden en S. G. H. Fluiter. Ma'rgaretha Geertruida, d. van L. C. v. d. Aar en A. J. v. d. Wal. Casper Johannes, z. van C. J. van Es en E. H. Svhlagwein. Ar nold, z. van D. Hanno en YV. C. Swanen- burg. YY'ijnanda, d. van G. W. Vermeer en M. K. Verschoor. Cornelis, z. van G. C. Hamoen en C. Boer. Gijsbert, z. van G. C. Hamoen en C. Boer. Abraham Jo hannes, z. van-A. J. van Wijk on G. Fakkel. Jannetje Gerry, d. van L. Mensink en M. J. Rutgers. Marie Cornelia Elisa-boih, d. van J.'C. Gijkema en C. E. Lakkerwa. Paula Clasina, d. van P. L. Ilessing en U. C. Yroorbij. Duco, z. van I. M. v. d. Vlerk en H. P. Ludeling. Overleden:. J. de Hou gesch. vr. 74 j. A. Knottenbelt z. 19 j. C. van Vrec- dendaal m. 74 j. C. Branse-Reeser vr. Boter. 1268 K.G. boter f 1.45—1.60, YVoiboter f 1.201.45 per K.G. Vee. 529 runderen, w.o.: 410 vette 5665 per Kilo; handel stug. 61 gelde 85-— 145 per stuk; handel stug. 30 melk 1.40 2.20 per kilo; handel stug. 16 paarden 70 130; handel stug. 71 vetle kalveren 7090 perkilo; handel stug. 181 nuchtere kalveren slachtkalveren 617; handel stug. Fók- kalveren 1416; handel stug. 401 vette var kens slacht: 2630 ct. per kilo; handel ma tig; 4 magere varkens 712 per stuk; han del stug. 193 biggen 48 per stuk; handol stug. 1136 schapen 8—20 per stuk; handel stug. 33 bokken 38 per stuk; handel ma tig. BODEGRAVEN, 21 Nov. Kaas. Aange voerd 175 partijen Goudscho kaas waaron der 173 met rijksmerk, totaal 6238 stuks, wegende 56142 kg. Prijs met rijksmerk lo soort 3134, 2e soort 2830. Handel matig. HAZERSWOUDE, 22 Nov. Eierenvei- Iing. Aanvoer 1328 stuks. Prijzen: kippen eieren 5.508.05 en eendeneieren 3.70 4.70 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 21 Nov. Groentenveiüng. Andijvie 0.50—1.20, sla 0.405.00 per 100 krop, tomntn A 8.70 —16.40, B f 11.50—17.50, C 5.00—9.00, CC 1.602.90, 2e soort (uitschot) 0.507.10 per 50 kg. AMSTERDAM BEURSÜOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN BREESTRAAT 19 22 Nov. 1982 LEIDEN, 21 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie U.50L.5", kroten 1.001.40. bloemkool I 5.80—11.10, idem II 1.004.70, roodekool f 2.505.80, sa- voyekool 1.905.10, groenekool 2.50 4.10, pieterselie 0.501.20, nrei 1.50 2.60, Kropsalade 1.507.90, selderie 0.901.80, bleekselderie f 312, knol- selderie 1.102.90, wortelen 3.507.90, per 100 kg.: kroten 12, kroten gek. 3 7, snijboonen 3040, stokboonen 42 50, witloof 1820, spinazie 2026, uien 45.50, wortelen 27, spruiten I 69, idem II 25. 22 Oct. Vette Varkens. Totaal aan voer 436 stuks. 422 zwaar 2.830 cent en 14 licht 27—29 cent per kg. licht gewicht. Handel matig. ROTTERDAM. 22 Nov Vee. Aangevoerd. 198 paarden, 23 veulens, 1655 magere run deren, 817 vette runderen, 198 vette kalve ren, 540 nuchtere kalveren, 590 graskalveren 536 schapen of lammeren, 99 biggen, 12 bokken of geiten Koeien 13—17 5, 25—27, 30—32; ossen 16 —17, 21—23, 26—29; stieren 15—17, '19—21, 23-24; vette kalveren 27.5—32.5, 37.5—45, 52 5-^-57.5 per KG.; Graskalveren 1-1—18 melkkoeien 120235, stieren 60- 280, gras- kal v. 20—40, werkpaarden 100—240, slacht- paarden 90- 130.' hitten 40-90, veulens 30— 50. Fok nuchtere ka]v. 814, slacht nuchtere kalv. 46, ka fkoeien 130- -245, pinken 50— 85', vaarzen 80— 125. biggen 48, biggen per week n 40 0 80 PURMEREND, 22 Nov. Kaas. 1 kleine boerenkaas per 50 Kilo met Rijksmerk 27.50. Handel matig. Industrie: Alg Kunstz. Unio Berkels Patent Calvó I 'elft crt. v. A K lichen in Accousl Ned Ford Phi I i ps Gem. Bezil Uni Lover Petroleum: Kon Olie Perlnk Rubber: A'dnin Rubber Deli Bat Rubber Vico Sbrhadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. ScheopvUnio Oude Root Mijnbouw: Booton Alg Exploratie Mi H V A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S U. Tabak: fTeli- MÜ- Senembah - Deli Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref Keesport Tin Platc- North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Ass Oil United St. Steel 44% lö'/s 68% 3% 1181/.. 131 Vl 112% 44% 16% «U/2 3%« 118% 130 1 ll%/2 150% 791/2 147% 78% 63% 27% 36 21 Va 62% 28% 35% 3% 68% 19% 31/4 19 15% 125% 16 124% 179% 111 78% 176% 46'/., m% 78 118 131% 143 17% 117 127% 1441/., 17% 11% 20%,5 16% 19%/7/« 1» 10 3% 181/0 3%6 ö'Vl» 6% ai/?' 491/-i 30 11% 2%a +V8 "Va 36 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.18^ /9 Londen 8.103/4 New York 2.49%e Parijs Brussel 34.49 Zwitserland 47.89 Milaan 12.75 Madrid 20.35 Oslo 41.40 Kopenhagen 42.30 Stockholm 43.35 Wcenen Praag 7.38 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3