DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 elde 5—3 1—0 0—2 2—1 J 1—1 6—1 6—2 D.I.O.D.C.L.J. A. A. v. LeeuwenC. Gastelaars 02E. v. d. GeestP. v. d. Stel afgebr.; C. WaniaS. v. d. Reek afgebr.C. J. KerkhofM. Optendrees 11; J. G. J. VerboomA. J. de Jeu 11; Th. YenemaT. D. v. d. Bosch 11; D. BeekhuizenJ. W. Schüss 11S. v. Bre- derodeJ. Laven 20; O. WolffP. v. Mastrigt 02; M. PolakP. Ligtvoet 02. Totaal 6—10. 30 November moet D.C.L. spelen tegen Z.D.V. in Den Haag. SPORT VOETBAL I. V. C. B. R. K. S. V. LEIDEN. Leiden I heeft 't niet tot een overwinning kunnen brengen tegen P. F. C. Een 41-ne derlaag was het resultaat. Moed niet verliezen jongens. Het derde wist 't tegen Nubia tot een 22 gelijk spel te brengen, terwijl de junioren een klinkende 51-overwinning behaalden op Meerburg. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Nubia I—Leiden III 2—2. Te 2 uur werd deze wedstrijd aangevan gen. Geruimen tijd vo.gt een gelijk opgaan de strijd, waarin de aanvallen van Leiden de gevaarlijkste zijn, terwijl de doorbraken van Nubia veelal stranden op off-side. Na een half uur spelens bekomt Nubia de leiding, wanneer de rechtsback van Leiden den bal onhoudbaar in eigen doel trapt. Van ontmoediging weten de Leidenaars ge lukkig niet en er wordt alles op gezet om het verloren terrein te herwinnen. Het zit Leiden echter niet mede en tot overmaat van ramp komt Nubia door een misverstand in de achterhoede gemakkelijk aan haar tweede doelpunt. Na de rust is Nubia voortdurend in den aanval en geeft de Leiden-verdediging de „handen" vol werk. Als nog een ha'f uur te spelen is krijgt Leiden wegens hands 'n pe nalty te nemen waaruit Kuipers scoort. Met ongewijzigden 6tand schijnt het einde te na deren, doch eenige seconden voor het eind signaal doelpunt Hooghamer op keurige wijze uit een voorzet van Kraan, waardoor een reeds vaststaande nederlaag in een ge lijk spel werd omgezet. Kolpings-Boys. Gisteren hebben beide elftallen voor de competitie gespeeld. Het eerste trok naar Warmond om daar S.M.C II te bekampen en kwam met een overwinning naar huis. Met 4—2 werd deze eerste overwinning in de competitie be haald. Ruststand 4—0. Kunnen we verheugd zijn over het resul taat dat het eerste elftal bereikte, het twee de verloor van R.W.D II met018 brr! 'Reeds in de eerste helft werd door de goed spelende R.W D. de stand opgevoerd tot 70, terwijl na de rust, toen een der achterspelcrs van de Boys moest uitvallen, de verdediging dermate verzwakt was dat R W.D. de stand tot dit fantastisch cijfer opvoerde. Tot het bittere eind hebben de Kolping-Boys echter moedig volgehouden. R. K. Sportvereen. „V.V.S.B." Gisteren is het een rustdag geweest voor onze Bavo-jongens en wij vertrouwen, dat een tweetal gedachten op deze dag bij ben voortdurend de hoofdrol hebben gespeeld en wel „het heuglijke nieuws, we zijn ge promoveerd naar de 3e klasse D. H. V. B. en „nu zullen we eens laten zien dat we onze plaats daar waard zijn". De eerste gedachte mogen we noemen een zeer aan gename, omdat in de reeds gespeelde wed strijden door ons is aangetoond, dat deze promotie alleszins rechtvaardig is, de twee de gedachte van meer ernstigen aard, zal zeker in vervulling gaan als al onze boy3 zich geven voor wat ze waard zijn en met inachteneming van een fair spel, mogen we wel weer e>ens herhalen van wat we schre ven bij aanvang van de wedstrijden in de 4e klasse „de eerstg indruk is de beste". Laat dit ook bij den aanvang in de 4e klasse het parool zijn en met deze voor nemens bezielt verwachten we ook in deze klasse meerdere successen te mogen boe ken. Boys, stelt uw aanhang niet teleur, met moed vooruit. KON. NED. VOETBALBOND. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Zaterdag ges] wedstrijden luiden: Eerste afdeeling. Aston VillaArsenal Bolton WanderersBlackpool ChelseaSheffield Wednesday Huddersfield TownW. B. Albion Leicester CityBlackburn Hovers LiverpoolDerby County MiddlesboroughEverton Newcastle UnitedManchester City 20 PortsmouthLeeds United 33 Sheffield UnitedBirmingham 21 Wolverhampt. Wand.Sunderland 02 De stand is nu: gesp. gew gel. verl. v.t. pnt. Aston Villa 15 10 4 1 40—18 24 Arsenal 15 11 2 2 47—25 24 Derby County 15 9 3 3 45—22 21 Hudd. Town 15 9 3 3 27—17 21 Sheff. Wedn. 15 8 3 4 32—21 19 Leeds United 15 6 7 2 20—15 19 Portsmouth 15 7 4 4 34—28 18 W. B. Albion 15 8 2 5 2905 18 Everton 15 7 3 5 27—24 17 Newc. United 14 7 2 5 26—21 16 Sunderland 15 1 3 6 27—29 15 Wol ton W. 15 7 1 7 33—37 15 Liverpool 15 5 4 6 31—29 14 BI. Rovers 15 3 5 5 30—31 13 Chelsea 15 5 2 8 24—32 12 Hh. United 15 3 5 7 25—36 11 Birmingham 15 4 2 9 18—26 10 Blackpool 15 5 10 24—35 10 Manch. City 15 4 1 10 27—32 9 Leic. City 15 1 7 7 17—36 9 Middlesbr. 14 3 2 9 21—33 8 Wolverh. W. 15 2 1 12 22—44 5 Tweede afdeeling. BradfordWil wall 30 BurnleyPort Vale 11 Charlton AthleticLincoln City 42 Grimsby TownBradford City 11 Manchester UnitedFulham 43 Nottingham ForestBury 02 Oldham AthleticSwansea Town 00 Plymouth Argyle—Southampton 11 Preston North EndNotts County 30 Stoke CSty—West Ham United 09 Tottenham HotspurChesterfield 41 ATHI ETÏEK R. K. Athlver. „De Bataven". Het programma van deze week is als volgt Dinsdagavond 8 uur 15 K.M. marsch; vertrek Pieterskerkhof; leider J. Dubbe- laar. Woensdagavond half acht indoortraining voor de ;-unioren, kwart voor negen indoor training voor de senioren. Deze indoortraining welke geleid wordt door den trainer, den heer J. Castelein, moet de belangstelling van „de Bataven" voor de volle lflO pet. hebben. Nog teveel wordt door de Bataven de indoortraining onderschat. Jongens, willen jullie komend seizoen iets prestoeren, dan moeten jullie de indoortraining-avonden bezoeken. A.s. Vrijdagavond acht uur 15 K.M. marsch, speciaal voor het 4 daagsche groep je. Junioren fo pas beginnende afstandloo- pers mogen dezen avond niet komen; zij komen Dinsdagavond. De leiding is in handen van Joop Dub- belaar, vertrek vanaf Pieterskerkhof. SCHERMEN LEIDSCHE SCHERMBOND. Kampioenswedstrijden op Degen en Sabel. De kampioenswedstrijden op degen, sa- bel en floret, voor Leiden en Omstreken, welke tot nu toe geregeld jaarlijks hier ters stede werden gehouden, en welke wed strijden werden uitgeschreven en georga niseerd door den heer D. Gijsberti Hoden- pijl, scbermleeraar alhier, zullen, aanvan gende dit jaar en vervolgens eveneens ge regeld jaarlijks, worden uitgeschrevn en georganiseerd door den Leidschen Scherm- bond. Een en ander is in onderling overleg en na wederzijds goedvinden geregeld. De wisselbekers, welke voor de wapens degen en sabel in omloop waren voor deze wedstrijden, zullen onder dezelfde voor waarden blijven rouleeren. Voor het wapen floret wordt een nieu we wisse'beker bechikbaar gesteld. De wedstrijden op degen zullen worden gehouden op Zaterdag 10 December aan slaande, en die op sabel op Zondag 18 De veriber eerstkomende. Beide wedstrijden zullen, met welwillen de medewerking van den heer D. Giisberti Hodenpijl, gehouden worden in de Scherm school „Gijsberti", alhier. De deelname staat open voor eiken ama- teurschenner uit Leiden en Omstreken. Licence d'amateur verplicht. Kosten van deelname 0.50 per persoon en per wapen. De inschrijvingen kunnen geschieden aan 't secretariaat van den Leidschen Scherm- bond (D C. Noll, Rijndijkstraat 69, Leiden). Sluiting der inschrijving resp. voor de gen en sabel op 3 en 11 Dec. a.s. De kosten van deelname moeten uiter lijk voor den aanvang der wedstrijden zijn voldaan. DAMMEN HAAGSCH DISTRI CTS-C OM PETITIE. D.I O. Den Haag—D.C.L. Leiden. Gisteren mocht het D. C. L. gelukken om in Den Haag tegen het sterke D.I.O. een voorloopige 106 overwinning te be halen. De 2 agebroken partijen van S. v. d. Reek en P. v. d. Stel zal de vermoedelijke uitslag wel weten dat S. v. d. Reek wel remise zal halen terwijl P. v. d. Stel in het nadeei staat. Hoogst waarschijnlijk zal de uitslag wel wezen 119 voor D.C.L. De uitslag van deze wedstrijd ia als volgt: POSTDUIVEN Leidsche Postduivenclub Op de gehouden jaarvergadering is het be stuur als volgt vastgesteld: Voorzitter: A. Vos- selman, seer.: A. W. Krol; penningm.: W. J H. Warntcke, 2e secr.: D. Gaijkema, 2e pen ningm.: F. de Haas; comm. materiaal T. F. Vlieland, Corn. J. Raaphorst. De kampioen schappen zijn dit jaar behaald door Vitesse vluchten: 1. A. W. Kral met 4306 p., 2. J. Rak horst 4260 p., C. Bosman 4220 p. Mid Rondvluchten: 1. A. W. Kral, 2684 p. 2 Th. Werter 4572 p., 3. J. Rakhorst 4570 p. Fondvluchten: 1. A. W. Krol 3868 p. 2. J. Vlie- genthart 3637 p., 3. Rakhorst 2852 p. Jonge duiven-vluchten: 1. J. Vliegenthart met 4747 p., 2. A. W. Krol 4770 p., 3. Th. Wer ter 4742 p. Kampioen Generaal: 1. A. W. Krol 18628 p. 2. Th. Werter 13463 p., 3. J. Vliegenthart 13144 punten. De vereeniging houdt haar clubtentoonstel- Iin 17-18 Dec. met als keurmeester de heer Saarloos. RECHTZAKEN SV/EEPSTAKE-LOTEN VERBODEN. Hooge Raad verwerpt het tegen het vonnis ingestelde beroep. De Hooge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan in de bekende zaak van de Sweep- stakeloten. Het tegen het veroordeelend vonnis ingestelde beroep is daarbij verwor pen. De Amsterdamsche winkelier A v. d. V. tegen wien indertijd, wegens overtreding van de Loterijwet proces-verbaal was opge maakt, was veroordeeld tot 3 boete. Namens verdachte was in cassatie aan gevoerd, dat de ten laste gelegde feiten niet zouden opleveren een overtreding der Lote rijwet en voorts dat ten onrechte gedaag de was ten laste gelegd „openstellen der deelneming in een loterij", daar niet ver- I dachte, doch de leden van de Hospitals i Trust Ltd te Dublin de gelegenheid tot I deelneming openstelden. De Hooge Raad overwoog dienaangaan de: Artikel 2 der Loterijwet 1905 verbiedt I o m. aandeelen in een loterij, die buiten het rijk in Europa is aangelegd of wordt gehou- den, te verkoopen, te koop aan te bieden of op andere wijze de deelneming in zoo- 1 danige loterij open te stellen of openlijk te bevorderen. De rechtbank had bewezen aangenomen, dat Van der V. een „sweepstake-ticket'' aan W. J, H. had verkocht en afgeleverd en waardoor deze H. in een loterij, in Ierland aangelegd en gehouden, kon deelnemen, en derhalve Van der V. terecht was veroor deeld ter zake van „de deelneming in een loterij, die buit-en het rijk in Europa is aan- ge'egd, openstellen". Het aangevoerde ongegrond bevindend, werd het beroep verworpen. UNIE-LOTEN IN STRIJD MET LOTERIJWET? De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde gisteren tot verwerping van bet cassatieberoep van den hoofdagent der handelsvennootschap Presto te Over- veen, die in verband met den verkoop der z.g. Unie-loten wegens overtreding der Lo terijwet door den kantonrechter tot 100. boete was veroordeeld, welk vonnis door de Amsterdamsche rechtbank in hooger be roep was gewijzigd in een boete van 300 en acht dagen hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Het O. M. zeide thans van oordeel te zijn, dat hier geen sprake is van een geld belegging. maar van een speculatie der koopers op een der prijzen. Immers de af lossing gechiedt pas over eenige tientallen van jaren en aanvankelijk slechts op mi nima :e schaal, terwijl het feit. dat er spra ke is van rentebetaling geen verandering in de zaak brengt. De procureur-generaal 19. Niet Lang daarna ging mijn baas ook naar bed, mijn mand ston-d in zijn slaap kamer, zoodat ik me heelemaal niet meer alleen voelde, Heerlijk sliepen we samen den heelen nacht. Den volgenden morgen kwam Ma mijn baas wakker maken, maar hij sliep gewoon door. Ik klom uit mijn mandje, ging dicht bij zijn bed zitten en blafte, zoo hard ik maar kon. beschouwde de Unie-loten dan ook als aan deelen in een loterij en niet als obligaties. Aangezien de Loterenwet den speelharts- tocht van het publiek heeft willen inbin den, achtte spr. het een verkeerde neiging, dat men op allerlei manieren de menschen toch een kans wil laten wagen. Telkens blijkt, dat de aanleggers van loterijen zich ten koste van het publiek sterk bevoordee- len De Hooge Raad zal op 19 Dec. uitspraak doen. »Tel." De fraude bij de militaire administratie te Breda. A. J. van de Goorbergh, vroeger slager, wonende te Breda, door de Rechtbank al daar veroordeeld tot 6000.boete, subs. 6 maanden hechtenis, ter zake, dat hij als leverancier van ontbijtspek het dubbele be drag dan het verschuldigde in rekening bracht en die onrechtmatig verkregen gel den aan een administrateur afdroeg, werd door het Gerechtshof te Den Bosch in hoo ger beroep vrijgesproken, op grond, dat naar het oordeel van het Hof, het ten laste gelegde niet bewezen ia. BUITENL. BERICHTEN. TWAALF D00DEN BIJ AUTOBUS- ONGELUK IN IRAK. Doordat een autobus nabij Sjargat over den kop is geslagen, zijn twaalf personen gedood, o.w. een twaalfjarig meisje, dat op weg was van Mosoel naar Bagdad, waar zij in het huwelijk zou treden. ONWEER EN HAGEL IN Z.-AFRIKA. Veel vee gedood. Uit Naboomspruit (Transvaal) wordt ge meld: Er heeft hier een ontzettend onweer gewoed, waarbij hagelsteenen met zooveel kracht zijn neergekomen, dat zij dertig cM. diep in den grond boorden. Vierhonderd runderen, tweeduizend schapen en dertig geiten werden gedood. Ontaarde moeder. Eeniee dagen geleden werd een zesjarig meisje bewusteloos gevonden op de rails van een Bevlijnschen locaalspoorweg. kort voordat een trein zou passeeren. Het kind werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hft aan de gevolgen van een ernstige sche- deïbreuk zwaar ziek ligt. Het onderzoek van de polite heeft thans aan het licht gebracht, dat hier een mis daad in het spel is, welke misdaad door de moeder van het -kind, de 25-jarige gehuw de vrouw Boddin is begaan. De vrouw heeft na een urenlang ver hoor een bekentenis afgelegd. Klaarblijke lijk wilde zij zich door den dood van het meisje in het bezit stellen van het bedrag der levensverzekering, die voor 4000 Mlc. gesloten was. Ook de man van do vrouw is in hechte nis genomen, daar hij van medeplichtigheid verdacht wordt. Wedstrijd tusschen oude auto's. Tusschen Londen en Brighton is een snel heidswedstrijd gehouden door 61 auto's, die alle voor 1905 zijn gebouwd. Niet min der dan 51 dezer oudjes legden het geheele parcours af en de wedstrijd werd gewon nen door een Daimler-auto uit 1894, die een gemiddelde snelheid van ruim 36 K.M. per uur ontwikkelde. NED. OOST-INDlE AUTO OVER DE SLOOT IN DE RIMBOE. Een der inzittenden aan bekomen verwondingen overleden. Zondagmiddag is op den weg Pangkalba- lam-Pangbalpinang een auto, waarin geze ten waren de heer Martens, een Chineesch passagier en de chauffeur, bij het uitwij ken voor een fietser, geslipt, en twee keer ovei den koop geslagen. De auto kwam over de sloot in de rimboe terecht De heer Mar tens is aan de gevolgen van de bij dit auto- ongeluk bekomen verwondingen in het hos pitaal overleden. Beide andere inzittenden bewamen geen letsel. 20. Dat was een ongewoon geluid voor hem, hij keerde zich dan ook heel gauw om en even later was hij opgestaan. Onder het aankleeden speelde ik met die fijne dingen, zooals zijn elastieken, zijn schoe nen en kousen en om hem te foppen, stop te ik een kous heelemaal onder zijn bed weg, zoodat hij er een heelen tijd naar moest zoeken. Eerst lachte hij, maar toen zei hij, dat ik dat niet mocht doen, omdat hij anders te laat op school kwam en om hem weer te helpen, heb ik zijn kous weer te voorschijn gehaaid. R. K. Sportvereeniging S. N. A. De op een zeer glad terrein gespeelde wedstrijd S.N.A. I—A.V.V. I is in een ver deeling der punten geëindigd. Als scheidsrechter Onrust om even 2 uur beginnen blaast, ontwikkelt zich direct een vlugge strijd waarbij beide doelen om beur ten in gevaar zijn, doch beide keepers geven voorloopig niet thuis. Als er ongeveer een half uur gespee.d is, neemt A V.V. door haar linksbinnen de leiding, die een voor zet van rechts weet te benutten (01). Met dezen stand kwam de rust. Na de rust is A V.V. het eerste in den aanval doch de S.N.A.-achterhoede weet van geen wijken. Ook de A.V.V-achterhoe de staat pal, doch als er nog tien minuten te spelen zijn, onderneemt S N.A. weer een aanval, waaruit de linksbinnen onhoud baar weet te doelpunten (11). Hierna werd fel om de leiding gestreden, doch hoe beiden ook werken, gedoelpunt wordt er niet meer en onveranderd komt het einde. Een uitslag die de verhouding goed weer geeft. De scheidsrechter leidde uitstekend. De wedstrijd S.N.A. 2—St. Bernardus 2 werd een kwartier voor het einde door den scheidsrechter gestaakt. De stand was toen 3—1 voor S N.A. De S.N.,A-Jun. verloren met- 90 van R.W.D.-Jun. Een volgende keer beter. R K. Sportvereniging Alph. Boys. In een zeer goed gespeelden wedstrijd wisten de Boys A.S.C. met een fiksche ne derlaag naar huis te sturen. Als onder lei ding van scheidsrechter Meier wordt afge trapt, ontwikkelt zich dadelijk een vlug spel met de Boys iets in de meerderheid. Het A.S.C.-doel wordt weldra bestookt, doch meer dan eenige corners leveren deze aanvallen niet op. De druk op het A.S.C- doel blijft aanhouden. Een goede kans om te scoren weet de mid voor der Boys te be nutten (10). De bezoekers laten zich dan niet onbetuigd en uit een penalty maken zij weer gelijk (11) Even voor rust is het de midvoor des thuisclub die andermaal het net vindt (21) Na de rust komen de Boys spoedig in den aanval. Keurig samenspelend naderen zij het A.S.C.-doel, een fel schot van den rechtsbuiten en de stand is 31. Nauwelijks is weer afgetrapt of de linksbinnen maakt €r 41 van. A S C. bracht alsnog den ach tertrio te verkleinen, doch de Boys-achter hoede laat zich niet meer passeeren. Aan de overzijde weet integendeel de rechtsbui ten nog eens het net te vinden! (51), waarmede einde komt. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Het is een slechte dag geworden, wat het puntenverzamelen betreft, voor S.M.C. Het eerste verloor in de laatste minuut den wedstrijd tegen N.V.C. met 2—1 waardoor N.V.C. meer kreeg dan haar toekwam. Het tweede speelde thuis tegen K. B. I. Dat de Boys er hoe langer hoe meer inko men, hebben zij gisteren bewezen. In de eerste 5 minuten was het reeds 01 en ge leidelijk werd de stand tot 04 opgevoerd, waarmede werd gerust. Na de rust is het S.M.C. dat zich gaat róeren en spoedig ligt de eerste goal in het K. B.-doel, welke na 10 minuten door No. 2 wordt gevolgd. Op een gegeven moment ligt de bal 1 meter voor het verlaten doel en met een grandioozee beenzwaai schopt de linksbinnen over den bal heen en loopt zelf in het doel. De bal werd naar de andere helft gewerkt en menige aanval van K. B. moet weer worden onderschept om verder onheil te voorkomen Nog eenige malen pro- beeren ook de S.M.C.-ers het doel van K. B. te vinden, maar de modder is hier voor K, B. een ware uitkomst. Alzoo kwam het einde met. 42 voor K. B. Het derde verloor met 51 van N.V.C. Ill, terwij] de Junioren in de malaise deel den en met 2l het loodje moesten leggen tegen Teylingen. ALPH IA—L F. C. 5—0. De thuisclub is gedurende den geheelen wedstrijd sterker geweest en heeft derhalve verdiend gewonnen Het veld was glad, doch wel bespeelbaar Als om twee uur het sein tot den aan vang wordt gegeven, verschijnt L.F.C. met 2 invallers. A.phia is volledig. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel, waardoor beide doelverdedigers eenige ma len handelend moeten optreden. Geleide.ijk komt Alphia in de meerderheid en haar midvoor weet eenige malen fraai door ie breken, doch telkens brengen de doelpalen voor L.F.C. redding Na eenige opleving in het L.F C.-kamp, waarbij de Alphia-achtcr- hoede zich geducht weert, neemt Alphia het spel weer in handen. Roodenburg geeft her haaldelijk goede voorzetten. Bij een scher pe voorzet van hem mist Duffels en de Ja ger heeft geen moeite om den stand op 10 te brengen. L.F.C, is langen tijd geheel ingesloten; een voorzet van Ktoodenburg benut Bout hoorn via den paal (2—0) Alphia is dan niet meer te houden en spoedig maakt de zelfde speler met een pracht schot in den uitersten hoek het derde doelpunt (30). In de Alphia-voorhoede is het vooral de midvoor, die telkens in de L.F.C-achter hoede verwarring doet ontstaan, doch de Latten brengen ook thans weer menigmaal redding. Na eenige vergeefsche tegenaan vallen der Leidenaars komt de rust. De tweede helft begint met een overwicht der gasten en de Alphia-veste wordt reeds spoedig bestookt. De achterhoede der thuis club blijkt in goeden vorm, zoodat succes uitblijft. De enkele schoten die nog voor Alphia gevaar opleveren, worden door kee per Radstok uitnemend gekeerd. Geduren de eenigen tijd begint het spelpeil aan beide zijden aanmerkelijk te zakken, doch Alphia, aangemoedigd door het pub.iek, komt weer in den aanval, maar voorloopig blijven doelpunten uit. Eindelijk heeft Zwaan succes, wanneer hij handig drie tegenstanders passeert en inschiet (40). L.F.C. speelt thans een verloren strijd, alleen aanvoerder Sigaar en Neuteboom blijven geestdriftig volhouden. De L.F.C.- voorhoede blijkt niet productief genoeg, terwijl overigens de verdediging van Alphia geen kans geeft om te scoren. Even voor het einde weet de Alphia midvoor nogmaals het net te vinden (50), waarmede het ein de komt. Voorwaarts I—Bodegraven III 5—5. Op een vrijwel onbespeelbaar terrein met minimum-afmetingen heeft het jeugdi ge Bodegraventeam met het veel forschere Voorwaarts I de punten gedeeld. Door toe doen van De Vos en Jongeneel had Bode graven al vrij spoedig een 30 voorsprong nadat de Vos eerst nog een penalty had gemist. Kort voor rust trapt een Bode- gravenback in eigen doel en met 13 wordt gedraaid. Na de hervatting verkleint de thuisclub al spoedig de achterstand om uit een corner de gelijkmaker te schoren. Een penalty wegens hands wordt door de thuis club in een doelpunt omgezet, nadat kort te voren een Bodegravendoelpunt niet was toegekend, omdat de arbiter buitenspel meende te hebben geconstateerd, doch daarna tot de ontdekking kwam, dat hij verkeerd gezien had, waarom hij het leder onpartijdig opwierp waardoor Bodegraven een zuiver doelpunt ontging. De Vos. bracht den stand weer op 44, tien minu ten voor het einde hernam de thuisclub de leiding, doch in de laatste minuten gelukte het Jongeneel met een fraai doel punt de score op 55 te brengen, waar mee het einde kwam. Sportver. „Klimop". De Zaterdagmiddag gespeelde' wedstrijd tegen T. O. P. eindigde met den stand 3—3. De Zondag gespeelde wedstrijd van Klimop IIVroom en Dreesmann eindigde met 20 in 't voordeel van Vroom en Dreesmann. 1

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10