CITY-THEATER Sir John Simon's groote ZATERDAG 19 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Tarwewet. Door een controleur op de naleving van de Tarwewet is ïri samenwer king met de gemeente-po.itie proces-verbaal opgemaakt tegen de bakkers B. en C. al hier, waarbij bij laatstgenoemde een partij nieèl in beslag werd genomen. Tegen den graanhandelaar B. te Rijp we tering werdén niet minder dan 4 processen- verbaal opgemaakt. Mond- en Klauwzeer. In deze gemeen te is deze veeziekte reeds op een 5-tal boer derijen geconstateerd. We zullen hopen, dat deze ziekte, nu het vee voor het grootste gedeelte al op stal is. tot deze gevallen zal beperkt .kunnen worden •Geboren: Paul us C'ornelis Wouterus, z. v. Nicolaas van der Meer en Maria Mar tha Barbara Bakker. Johannes Engelber- tus. z. v. Petrus Jacobus van Es en Veroni ca "Scholte Adriana Jannigje, d. v. Abra ham ltoèloffs en Gerritje van Leeuwen. Pieter, -z. v. Cornells Ilermanus Hijzelen- doorn en Jetje Hijzelendoorn. Petrus, z. v. Petrus Kennis en Cornelia Wilheilmna Van Dijk. Maria Ermina, d. v. Johannes Petrus Straathof en Maria Adriana Eliza beth van Beijeren. Overleden: Cornelia Schrama, oud ?7 jaren, weduwe van Petrus Kraan. Gehuwd: Hendricus Hermanus Elfe- ring jm. oud 30 j. en Cornelia Johanna van der Hoorn. Ondertrouwd: Peter Roodenburg jm. oud 27 j. en Johanna Putters. HILLEGOM Winkelweek gaat niet door. Wegens ge brek aan deelname zal de Hillegomsche Win kelweek niet doorgaan. KATWIJK AAN ZEE Nederlandsch-fabrikaat-winkelweek. In een gisteren gehouden vergadering heeft het bestuur der plaatselijke middenstandsvereeni- ging in principe besloten, van 10 tot en met 17 December a.s. een Nederlandsch-fabrikaat- winkelweek te houden. Een en ander in sa menwerking met de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" Aan de winkelweek zullen verschillende at tracties verbonden worden, o.a. stelde de firma van Melle 12 prachtige klokjes als prijs be schikbaar, terwijl de toezegging is gedaan, z.n. nog meerdere ter beschikking te stellen. Op 12 en 13 December zullen in een zaal industrieele films vertoond worden, de vertoo ningen zijn voor iedereen gratis toegankelijk, In een op Donderdag 22 November a.s. te houden vergadering van winkeliers zullen de plannen nader uiteengezet worden. Ruim 30 winkeliers leden van de vereeni ging „Nederlandsch Fabricaat" hebben nu reeds besloten aan de winkelweek mede te werken. Gezien het resultaat van de voorbereidingen beloofd deze winkelweek een succes te wor den en komen wij later hierop terug, LISSE De inbraak in het Bondsgebouw. Twee minderjarige jongens alhier drongen in den nacht van 28 op 29 October in het café van den R.K. Volksbond alhier binnen en eigen den zich 30, een missiebusje, dranken en glaasjes toe. De officier van Justitie eischte tegen den oudste 6 maanden gevangenisstraf, hij werd gistermorgen veroordeeld tot 4 maanden. De jongste wordt ter beschikking van de regee ring gesteld. Hoog bezoek. Donderdagavond te half S uur werd in de parochiekerk van de H. Aga- tba een plechtig lof gecelebreerd, waarondei een predicatie gehouden werd voor de Zweed- sche missie. De hierna gehouden openschaal- collecte, welke door zijn hoogterw. excellentie Joannes Erik Müller persoonlijk werd ver richt, bracht S 161.25 op. Dammen. De uitslag van de 6e ronde om het damkampioenschap van Lisse is als volgt: Hoofdklasse: G. v. d. WitC .Zuiderduin 02, J. v. d. LaanC, Blom 11, Jac. v. d. PoleP. C, de Jeu 20, N. v. d. PoelC. Gastelaars n.o., A. v. d. PoelC. Hobo 11. Ie klasse: K. EssenP. Kooy 02, H. Bak ker—J. Duivenvoorden 11, J. v. d. Meulen C. Duivenvoorden n.o., A. WijnhoutJ. Over- duin 20, J. SchilderG. Balkenende 02. 2e klasse: A. v. DijkA. v. Leeuwen n.o., v. d. LeidenH. Vergunst 02, P. Sprokkelen- burgW. Octelaar 11. DannijsL. Boogerd 20, P. v. d. ZwetD. Vergunst 11. Uitslag afgebroken partijen 5e ronde: J. HoboN v. d. Poel 02, C. GastelaarsJac. v d. Poel 1—1. R0EL0FARENDSVEEN. Bond voor Groote Gezinnen. Gister avond gaf bovengenoemde Bond in de St. •Pancratiuszaal alhier een uitvoering ten bate van dit mooie fonds. De avond werd geopend met een toespraak van den Geest. 'Adviseur den weleerw. heer kap. Meere- boer, die de talrijke bezoekers een hartelijk welkom toeriep en allen vroeg het sympa thieke werk van den Bond, vooral in deze tijden te willen steunen. Daarna traden voor het voetlicht een 10-tal dames, die eenige reidansen op onberispelijke wijze uitvoerden. Hierna voerden de meisjes van de Congregatie op het blijspel „De Onte- vreden Waschvrouw" Dit blijspel werd .•vlot gespeeld en de meisjes mochten dan 'ook een dankbaar applaus in ontvangst "némen. Nadat nog enkele reidansen waren uitgevoerd, werd deze welgeslaagde avond door den Geestel. Adviseur ges'oten. Tijdens de pauze had de verloting ten ."bate van het Fonds plaats. De uitslag is als vólgt: No. 472, le prijs; No. 425 2e pr.; No. 352 3d pr.; No. 320 4e pr.; en No. 269 5e pr. NOORDWIJK „De blijde wereld". Maandag- en Dins dagavond te half acht zal de R.K. Dames- tooneelclub „De blijde wereld", wederom een uitvoering geven, waarbij zij voor het voet licht zullen brengen „Groote Zus". Als wij de groote successen in herinnering brengen van deze club en wij memoreeren hierbij het too- neelstuk van vorig jaar „Langs ongebaande wegen", dan verwachten wij voor die avonden een groote belangstelling, temeer daar de baten bestemd zijn voor den Naaikring van het R.K. crisis-comité. OUDEWETERING. Uitvoering. Woensdag a s. geeft do R. K. Tooneelvereeniging St. Theodulfus haar eerste uitvoering van dit seizoen, waarbij opgevoerd zal worden het bekende stuk „Het Geheim" bewerkt naar het Vlaamsch door G. Nielen. Wegens de tijdsomstandigheden zal maar een avond gespeeld worden. Zondagmiddag te 2 uur is de groote repetitie, we.ke voor kinderen beneden 16 jaar toegankelijk is. Met een vroolijke een-acter wordt het pro gramma besloten. OEGSTGEÊST. Winkelweek. De te houden winkelweek omstreeks St. Nico.aas belooft iets grootsch te worden. Het aantal deelnemers, dat ver leden week 21 bedrag, is gestegen tot 60 en er kan dus van een algemeene deelname worden gesproken. Het comité heeft haar handen vol om alles goed te regelen. Uitvoering. Maandag geeft ons Har moniegezelschap „Triumph' een uitvoering voor hare donateurs en kunstlievende leden waarbij de dames-tooneel-sectie (onder lei ding van Mevr. Spitzer— Gubbi) een k.ucht- spel in drie bedrijven zaj opvoeren. Gevestigd: A. C. Rtohrman, Endo- geest, van Arrihem; A. W. Maa van Way en gezin, Mauritslaan 17, van Den Haag; E. v. Putten. Mauritslaan 17, van Den Haag, M. H. JamesThomèe en gez. Emmalaan 85, van Apeldoorn; Jac. Glasbergen, Gevers- str. 65, van Leiden; K. A Hendriclis, Rijng. straatweg'161, v. Posterho'.t; C. P. v. Mant- gem, Terweeweg 55, van Amsterdam. V ertrokken: W. v Leeuwen en vr., naar Zoeterwoude; J. J. Wijnsveen naar IJsseJ.muiden; J. v. Leeuwen, naar Leiden; M. C. Ooienbrander en gez, naar Delft; D. Breedijk naar Leimuiden. Geboren: Alida Apolonia Maria, d. v. A. J. Peeters en A. C Goddijn. Jacob Hendrik, z. v. J. H Wolkers en J. v. d. Heij- RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer verminderde en alhoewel men bij een verminderde aanvoer betere prijzen zou verwachten, was zulks nu niet het geval'. Integendeel. Deze ging zelfs langzaam aan doch seeds naar beneden. Be taald weid voor Troschrysanthen in de ge wone éoorten van 49 ct. per bos. betere soorten brachten van 1017 op. Lang geen loo- nende prijs. Rozen gingen per bos van 20 st. voor 2162, Chaboudanjers 4590 per 100, Grootbloemige Chrysanthen 59 ct. per stuk. TER-AAR. Het Crisis-Comité vraagt medewerking. Door het plaatselijk Crisis-Comité alhier is aan verschillende zang- en muziekver- eenigmgen de medewerking gevraagd voor het geven van een weldadigheidsuitvoering ten bate voor het crisis-comité. Naar wij vernemen hebben vele vereenigingen zich bereid verk.aard dezen avond op te luiste ren. Deze uitvoering zal vermoedelijk ge geven worden in het begin van het volgen de jaar. Het aantal werkloozen. Op het mo ment staan bij het Agentschap van de Ar beidsbemiddeling ingeschreven 10S werkloo- VOORSCHOTEN Bazar. De bazar ten bate van het crisis comité, zal worden gehouden van Dinsdag tot en met Donderdag a.s. in de gymnastiekzaal achter het raadhuis. De officieele opening heeft plaats Dinsdagmiddag om half drie namiddag De bazar blijft geopend tot 6 uur en is vervol gens geopend van 7.3011 uur. Woensdag en Donderdag is de bazar geopend vanaf 3.30 uur n.m. Er zijn verschillende attracties en een bezoek is ten zeerste aan te bevelen. WASSENAAR. Diefstallen. Ten nadeele van den heer v. S. zijn vanaf diens terrein langs den Katw. weg twee balen bloembollendek ont- vreenid. De heer D. deed aangifte van verduis tering van geld, gepleegd door v. K. te Woerden. Granaat gevonden. Op een terrein tus- schen Kerkstraat en Storm van VGrave- zanderweg is een granaat gevonden. Deze is op het politiebureau gedeponeerd. WARMOND Voyksbond. Onder zeer groote belang stelling had in hotel „De Stad Rome" een algemeene vergadering plaats van de afdee- ling Warmond van den Ned. R.K. Volksbond, onder voorzitterschap van den heer J, Hogen- boom. Nadat deze de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze had geopend sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen, der tot den spreker van den avond, den heer Haarl.straat 52 Telef. 1483 18 November is onze geheel nieuwe Movietone geluidsinstallatie van de wereldberoemde Transformer Works in werking getreden. Door deze HYPERMODERNE installatie zal het gesproken woord GLASHELDER en de muziek een GENOT VOOR HET 00R zijn. Bovendify hebben wij beslag kunnen leggen op een wmtal\ilmwerk<>iL Ha' grootste film- inaatscha\pjeni .der prormctib.19321933 IS Novenlber hpYiden >rij\ meteen waardig Feestprogivmma wn de Fo)^ Filn^Corporatioil (Such men are dangerous) Sprekend, muciakerend en zingend filmwerk met WARNER BAXTER en CATHERINE DALE OWEN Isüe Veriooning voor Leisien VERDER EEN REPRISE VAN DE SUCCESFILM. met JANET GAYN0V en CHARLES FARR-LL Dan nog het CITY-NIEUWS sprekend nieuws mei o.a. de LEiGSCHIE Sa A3 SS EL LOO? om de „City-Sleutels" y Reduciiebons daze week niet VOLWASSEKEN. Angenent, De voorz. sprak er zijn voldoening over uit, dat zoo velen ter vergadering waren gekomen om naar de red van den heer Ange nent te luisteren en spreker twijfelde niet of het zou een zeer leerzame rede zijn. Hierna werden door den secretaris de no tulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging zonder op of aanmerkin gen vastgesteld. Vervolgens was het woord aan den heer Angenent, die als onderwerp gekozen had: „De bedrijfsradepwet". Deze wet, aldus spreker, werd tweejaar geleden op het con gres te Utrecht reeds door minister Ver schuur besproken, waarbij hij verklaarde dat zijn streven er op gericht was deze wet in de Staatscourant te krijgen. Minister Verschuur, aldus spreker, heeft woord gehouden, want deze wet is met groote meerderheid door de Tweede Kamer aangenomen. Uitvoerig toonde spreker aan dat deze wet volkomen past in het kader van de bekende encycliek Quadra- gesimo Anno en een stap in de goede richting is om te komen tot een betere verhouding tus- schen werkgever en werknemer. Of deze wet tot haar recht zal komen, aldus spreker, zal uitsluitend aan werkgevers eö werknemers lig gen .Nadat spreker de inhoud dezer wet be sproken had, besloot hij zijn rede met een op wekking aan een ieder om deze wet te maken tot een succes. De spreker had van den voor zitter een woord van harteliïken dank in ont vangst te nemen voor zijn duidelijke en hel dere uiteenzetting. Hierna deelde de voorzitter mede, dat in de maand December de bekende film „Kente ring" zal worden vertoond. Deze film, aldus spreker, beoogt een overzicht te geven van den toestand voor het verschijnen en na het vér- schijnen van de encycliek Rerum Novarum en het behoeft zeker geen betoog, dat dit een bui tengewoon interessante film is. Spreker spoor de de aanwezigen dan Ook krachtig aan deze film met de huisgenooten te komen zien. Ver volgens werd door den voorz. aan de heeren Groen in 't Woud en M. Sikking een woord van dank gebracht voor alles wat zij in de jaren van hun lidmaatschap van de Commis sie der St. Nicolaasfeesten voor dit dankbaar werk hadden gedaan. Bij de gebruikelijke rondvraag verzocht de heer We/ers Jr. een retraite aan te vragen voor gehuwden of ongehuwden daar een ge wone retraite voor de leden van den Volks bond nog al moeilijkheden opleverde. De voor zitter zeide dit voorstel gaarne in overweging te zulle nemen. Tot slot \-erd overgegaan tot de traditioneele verloting van carbonade. spek en worst, hetgeen natuurlijk zeer in den sma^k viel en velen konden met een derg-dijk prijsje huiswaarts keeren. Hierna werd de zeer ge animeerde bijeenkomst gesloten. Onderwijs. Ijl verband met het vertrek van den heer D. Janssen, hoofd der O. L. school alhier is als tijdeliik hoofd benoemd raej. M. H. Singeling te Leiden. ONTWAPENINGS- POLITIEK Waarom verlangt hij een ni uw anti-oorlogspact? HET WANTROUWEN TEGEN DUITSCHLAND. LONDEN, 14 November 1932. Toen Sir John Simon Donderdag zijn groote rede over de ontwapenïngspolitiek m verband met Duitschlands aanspraken op gelijkheid van militairen status gehouden had, stond Sir Austen Chamberlain op, en maakte zich naar hij hoopte tot den tolk van het Huis door te verklaren, dat het geluisterd had naar „een van die redevoeringen, welke den loop der ge beurtenissen wijzigen". Hij deed zelfs een vruchteloos beroep op den leider der opposi tie, mr. Lansbury, om zijn motie van afkeuring in te trekken en den minister van Buitenland- sche Zaken terug te sturen naar Genève met een algemeen votum van goedkeuring en een nationaal mandaat voor zijn politiek. Persoonlijk staan wij tegenover dergelijke pogingen om een bepaalde politiek een „hoe- ra"-succes te bezorgen, nogal sceptisch. Het buitengewone belang van Sir John's rede zal niemand ontkennen; zij werd bovendien voor gedragen op dien bijna doceerenden toon, wel ke bij zulk een onderwerp beier past dan schit terende rhetoriek. Wie een rede houdt over een zaak van wereldbelang en zijn woorden onderstreept met dramatische gebaren en he- i- 1 roische stembuigingen, maakt zich schuldig aan dezelfde fout als iémand die een kluchtige ge schiedenis vertelt, en daarbij voortdurend schaterlacht. Het is de toehoorder, en niet de verteller, die lachen moet. Sir John had niet alleen het Lagerhuis of het Engelsche volk, maar de heele wereld en in het bijzonder Duitschland tot gehoor. Zijn rede was wei-overwogen en berustte klaarblij kelijk op een compromis tusschen twee stroo mingen in het kabinet. Niemand kan dan ook beweren dat de voorstellen, die hij in groote lijnen aangegeven heeft, een onaantastbare en onfeilbare oplossing aan de hand doen. De Duitsche perscommentaren zijn tot nu toe veel gunstiger geweest, dan men hier verwacht had, maar tenzij de door Sir John voorgestelde po litiek de Duitsche regeering aanleiding geeft de ontwapeningsconferentie bij te wonen, heeft de rede haar doel gemist. Heeft op bet oogen- blik, waarop deze brief u onder de oogen komt, von Papen verklaard dat hij op de door Sir John Simon gelegde grondslagen de ont wapeningsconferentie zal bijwonen zonder vooraf van de mogendheden een formeele er kenning van Duitschlands gelijkheid van status te eischen, dan is het Britsche succes volko men. (Dit is echter niet geschied. Red.) Toen Sir Austen zijn overigens fraai geformuleerd „hoera" op Sir John's rede uitbracht, was het in ieder geval nog te vroeg om te beoordee- len, of zij werkelijk een oplossing zou bren gen voor het kritieke vraagstuk van Duitsch lands „status". Alle vriendelijkheden, die, zoowel de minis ter als zijn beroemde voorganger aan het adres van Duitschland richtten, beletten niet dat bei den blijk gaven van eer onmiskenbaar wan trouwen in de eigenlijke bedoelingen van dat land. Sir John sprak van „onzekerheid" een euphemisme, dat wel door niemand ver keerd zal worden uitgelegd .Het wantrouwen (of „onzekerheid" zoo gij wiltl sprak trouwens uit de voorstellen zelf. in het bijzonder uit het stelsel, volgens hetwelk de mogendheden zich in étappes zullen ontwaoenen tot het Duitsche peil. Natuurlijk zou. zelfs met Hen besten wil ter wereld, een onmiddellijke ontwapening tot dat peil om technische redenen onmogelijk zijn, doch de Britsche regeering is er vóór alles op bedacht dat de .gelijkheid" niet tot stand zal komen doordat Duitschland zijn bewape ningen uitbreidt. Maar ofschoon, bij doorvoe ring der Britsche voorstellen, Duitschlands ge lijkheid van status principieel erkend zal zijn, zal het jaren kunnen duren alvorens ook een practische gelijkheid geschapen wordt. Een ander bewijs van wantrouwen kan hier in gezien worden dat als voorwaarde voor het toestaan van principieele gelijkheid van status Duitschland een nieuw „pact" zou moeten me- de-onderteekenen, waarbij alle Euroeesche mogendheden zich verbinden in geen geval haar toevlucht te nemen tot geweld. Het voorgestelde antl-oorlogspac. Naar den vorm wordt geen onderscheid ge maakt tusschen Duitschland en de overige on derteekenaars van zulk een pact, dat zou wor den ingelascht in de ontwapeningsconventie. Maar feitelijk bestaat zulk een verschil Wél, geheel afgezien nog daarvan of Duitschland er een nieuwe poging in zien zal de door het vredesverdrag vastgestelde grenzen voor onaf- zienbaren tijd te waarborgen. Het verschil is hierin gelegen dat Duitschland, door iets te ondernemen in strijd met het pact, hierdoor alle voordeelen welke de ontwapeningsconven tie het verzekert, zou kunnen inboeten, terwijl daarentegen een der andere mogendheden in dien zij het pact niet nakwam, niets verlie- De volmaakte ,;status van gelijkheid" wordt aldus afhankelijk gemaakt van een voorwaar de, die, wel-is-waar, in theorie allen gelijkelijk bindt, maar welke, in verband met een ont- wapeningsconventuie, door sancties slechts ge- garandeer wordt voor zoover de naleving Duitschland aangaat Toch zouden wij het voorgestelde pact niet alleen willen beschouwen als een bewijs van gering vertrouwen der Britsche regeering in de oogmerken van Duitschland. Te Londen im mers moet ook rekening gehouden worden met het wantrouwen Van Frankrijk zelfs al deelt men dit niet. Ook voor dat land tüoeten de Britsche voorstellen aannemelijk gemaakt wor den, en dit kan het best geschieden door krachtiger waarborgen voor de „veiligheid" aan te bieden. Er is trouwens ook in Engeland een politieke school, welke het standpunt ver dedigt dat ontwapening het gevolg moet zijn van verhoogde veiligheid, en dat het onjuist is van de veronderstelling uit te gaan dat groo- tere veiligheid het automatisch gevolg van be perking der bewapeningen zijn zal. Aan het feit dat mr. Mac Donald dit onvoldoende in 't oog gehouden heeft, schrijft men de gedeelte lijke mislukking van zijn ontwapeningspolitiek in vorige jaren toe. Toch heerschte in het Lagerhuis eenige ver wondering, zoo niet ontstemming, wegens het feit dat Sir John Simon opnieuw een „plechtig pact" aan de mogendheden wilde voorleggen. Ook buiten Engeland zullen velen opmerken: wij hebben het fundamenteele Vol kenbondspact, het Locarnopact en het Briand- Kellog pact. Als deze drie niet voldoende bin dend zijn, wat is dan /iet nut van een vierde en soortgelijk pact? Eén goed slot op een brandkast is beter dan vier slechte sloten Wij hebben reeds opgemerkt dat de Brit sche regeering, hetzij omdat zij zelf onvol doende vertrouwen stelt in de ontwikkeling van den geest in Duitschland, hetzij omdat zij Frankrijk ter wille wenscht te zijn, een middel gezocht heeft om de trapsgewijze ver wezenlijking van Duitschlands „gelijkheid" af hankelijk te maken van de mate van vrede lievendheid, welke Berlijn aan den dag legt. Vandaar dat zij een speciaal Europeesch anti- oorlcgspact wil maken tot een essentieel be standdeel der ontwaoeningsconventie. Bovendien stelt de Britsche re^eering zich op het eigenaardige, maar misschien niet zoo verwerpelijke standpunt, dat de vorige „pac ten" vooruitgsloopen waren or> de weréldmee- ning, en dat het toch aan deze. en niet aan den goeden wil der staatslieden is. dat zij hun kracht moeten ontleenen. Zij meent dat eerst in den allerlaatsten tijd in de groote landen de anti-eorlogsgeest werkelijk de overhand be nomen heeft en dat. wat eenige jaren geleden een verbintenis tusschen vooruitstrevende staatslieden was. thans omgezet moet worden in een uit den geest der naties zelf geboren p1»-ht?rfe overeenkomst. De moree'e waarde van deze oovatting mag niet onderschat worden. Toch gelooven wij dat bij de Britsche rerfeering no<* een andere over weging voorzit. Zij vraprft zich af in hoeverre, onder zekere omstor,digheden. een von Papen, of eventueel een Fit'er, zich gezonden zal achten door een pact, ondertekend door Streseman, Brue-unrf of Curtius. Zoo zij den tege«woord!gen R"kskanselier al niet ervan verdenkt de verplichtingen, door een voorgan ger aanvaard te zullen loochenen, z'i weet niet welke internrtt=fie hij of een oovoHer on een gegeven oorfenblik aan die verkicMingei he-h- ten zal. Kortom, zij ver'angt d't de nationalis tische regeerders van Duitschland zelf een anti-oorlogspact zullen o"derteekenen, dat voor hen, zooal niet wettelijk dan toch mo reel, een veel hindender waarde zal hebben dan de overeenkomsten, vroeger aangedaan door ministers wier nationaal beleid zij afkeu- ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de dames T. E. W. Lignac (Den Haag) en N. Vupderink (Zeist) en de heeren D. Bruins (Wassenaar), F. J. C. Viëtor (Rotter dam) doctoraal-exarnen Nederl. letteren mej. C. A. H. Brunt (Wassenaa r); doctoraal-examen Godgeleerdheid de heer J. D. Michon (Den Haag). Voor het examen Aoothekers-assistenfc zijn geslaacd de heeren T. E. Wildemeijer, Broek en Waterland, en N. J. Sturm, Leek.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10