DONDERDAG 17 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. WAT IS EEN ZESDAAGSCHE? OPWINDENDE SENSATIE. Onder welke bepalingen wordt 145 uur achter elkaar doorge trapt? Fascineerender dan op de open baan. Met de a.s. Zesdaagsche wielerwedstrijd te Amsterdam in zicht zullen er zijn, die zich afvragen, hoe zulk een wedstrijd toch eigenlijk wel verloopt, of er nu maar zes dagen en nachten wordt doorgereden. Tot goed begrip publiceeren wij daarom een uiteenzetting over zulk een Zesdaag- sohen Wielerwedstrijd, welk artikel van den wielerdeskundige H. Vuijk, wij ontiee- nen aan „De Nieuwe Dag". Hoe wordt een Zesdaagsche verreden? Bij een „Zesdaagsche" wordt het systeem der koppelwedstrijden gevolgd, hetgeen dus zeggen wil, dat meerdere paren van twee rijders eraan deelnemen, die samen den wedstrijd betwisten tegen de andere kop pels. Voor de goede orde geeft men beiden rijders van elk koppel een tricot van de zelfde kleur. Nu zijn er koppels die er zeer aan gehecht zijn, bij alle „Zesdaagsohen", die zij in een seizoen bestrijden, steeds in deze'fde kleur uit te komen, met een soort bijgeloof. De baan waarop gereden wordt, is niet groot. Zoo meet bijv. die in Amsterdam maar 166.6 M. Zes baanronden moeten dus worden afgelegd om een km. vol te maken D© bochten zijn heel steil, omdat zij betrek kelijk nauw zijn en dit geeft een heel eigen aardig gezicht, want daardoor liggen de rijders zoowat op hun zijde, als zij door de bochten gaan. Begonnen wordt steeds met een eerc- ronde voor elk der koppels, zoodat het publiek gelegenheid heeft zich het beeld der favorieten goed in te prenten. Dan stel len de rijders, van elk der koppels één, zich aan den stort op en spoedig daarna neemt de wedstrijd een aanvang. Nu is het de bedoeling, dat niet alleen zooveel mogelijk ronden worden afgelegd, maar ook betee- kent het gelukken van een weglooping het „lappen" van alle anderen, zooals dat in wielerbaanjargon heet, voor een koppel heel veel, want daardoor komt het een heele ronde op de overigen voor. Het is dus vanzelfsprekend, dat de koppels elkander erg in de gaten houden en zioh met hand en tand vededigen. Loopt een der rijders met een plotselinge spurt weg, dan komen de anderen terstond in actie, om te trach ten den vluchteling weer in te* halen. Dat noemt men een jacht. De rijders van een koppel mogen elkander zoo dikwijls aflos sen, als zij willen, waarbij het voorschrift is, dat van elk koppel steeds één rijder in de baan moet zijn. Het aflossen. Die aflossen is aan strenge eischen ondtr- worpen. Ware dit niet het geval, dan zou den de renners er maar met dé pet naar gooien. Daarom is voorgeschreven dat de rijders bij het aflossen hun koppelgenoot aantikken, of, indien dit in het gewoel op de baan niet mogelijk is. dat dan tenmin ste de voorwielen van beide rijwielen op gelijke hoogte liggen. Dit „aantikken" is geleidelijk ontaard in elkander afduwen, hetgeen zijn oorzaak heeft gevonden in het feit, dat bij de tegenwoordige manier van het rijden van een „Zesdaagsche" het „rondjespikken" wel de voornaamste rol speelt en het er dus op aan komt, dat bij het aflossen zoo min mogelijk snelheid wordt verloren. Voldoen de rijders niet aan de voorschriften, dan loopen zij straffen op die, wanneer de rijders het al te bont maken, op strafronden uitdraaien. Zij wor den dan met één of meer verliesronden be straft. Nu kan het gebeuren, dat meerdere kop pels aan het eind op gelijke hoogte liggen dus evenveel ronden hebben afgelegd. In dat geval zal de zege beslist worden door het aantal punten, hetwelk de koppels in de zes dagen hebben behaald. Daarom worden eiken dag een aantal klassemen ten verreden en wel dagelijks tot 3 uur des middags, te half vijf, 's middags en des avonds te 10 uur, 's nacht te 2 en te 4 uur in den morgen. Alleen op den eersten avond vindt het klassement om half elf plaats, dus een half uur na het begin reeds Telkens volgen elkander zes klassements spurts op, waarbij de vijf eersten, die over de streep gaan van vijf voor het eerste tot één voor het vijfde koppel krijgen. (Mo gelijk is het ook, dat de puntentelling eenigszins gewijzigd wordt. Dat is op dit moment nog onbekend). Wel staat vast, als eenmaal een zekere puntentelling is ingevoerd, deze voor alle spurts hetzelfde moet blijven, gedurende den geheelen wed strijd. Zes dagen zijn eigenlijk 144 uren, maar men heeft er, naar Duitsch model, nog een uur extra aan toegevoegd, in welk uur onafgebroken spurts worden verreden. De wedstrijd wordt echter gewonnen door dat koppel, hetwelk het grootst aantal ronden vóór is, zelfs al had het geen enkel klasse- mentspunt gewonnen. Slechts bij gelijken stand geeft een puntenvoordeel den door slag. Nieuwe koppels. Nu kan het voorkomen, dat bijv. door 'n val een rijder, soms beide rijders, van een koppel niet in staat is te rijden. In dat ge val beslist de jury, dat de ronden, die zulk een koppel daardoor verliest, niet zullen worden aangerekend. Dat verzwaart de taak van de jury zeer, want deze moet er voortdurend rekening mede houden, dat de rijders simuleeren. Er is daarom steeds een dokter aanwezig, wiens advies daarbij wordt ingewonnen. De renners, die niet in actie zijn, dus wier maat in de baan is, rusten zoolang uit in hokjes, die aan den binnenkant van de baan zijn opgesteld. Daar heerscht altijd een druk gedoe, want elk koppel heeft een manager, die de leiding in het kamp heeft en bovendien eenige helpers, die voor het fietsenmateriaal zorgen. De manager is meestal tevens masseur en voorts een goed wielersportkenner. Hij is het, die zijn pu pillen aanwijzingen geeft, wanneer het juiste moment gekomen is om te trach ten een -ondje te pikken. Hij houdt voort durend den stand van den wedstrijd in het oog en ontlast de renners van alle overige zorgen. Hup taa is heel belangrijk. Neutrale tijd. Gedurende de uren van 's-morgens zes tot twaalf wordt de wedstrijd geneutrali seerd. Dan gaan de rijders om beurten drie uren slapen in cabines, die in een ander deel van het gebouw zijn opgesteld. In dien tijd rijden zij, die niet rusten in een slakkengangetje over de baan. Zij mogen dan geen rondjes winst maken en wan neer zij toch eens den lust daartoe hebben wordt hun die winstronde niet aangere kend. Ook 's avonds tusschen 6 en 8 uur is de wedstrijd geneutraliseerd, teneinde den rijders gelegenheid te geven den hoofd maaltijd te gebruiken in de gemeenschap pelijke keuken. Ook dat geschiedt om beur ten. door elk der rijders van een koppel afzonderlijk, want één van hen moet steeds in de baan zijn. Als één van de rijders van een koppel den striid om de één of andere reden staakt, blijft- zijn maat toch in den strijd. Hij rijdt dan telkens vier uur. om daarna gelegenheid te krijgen gedurende vier uur te rusten. De rijder blijft dan in reserve voor het geval ook een ander kopped on volledig mocjit worden, waarna de jury 'n nieuw koppel vormt. Dit nieuwe koppel zet den striid voort met een verliesronde meer dan die rijder van dat koppel tot daaraantoe aan achterstand had. Vermeld dient nog te worden, dat door de bezoekers en door eenige firma's dikwijls premies voor extra spurts worden uitge loofd. hetgeen dikwijls veel ertoe bijdraagt om den wedstrijd interessanter te maken. Dat bij zulke spurts en bij de jachten het publiek zeer meeleeft, is licht te be grijpen. Bij een „Zesdaagsche" gaat het dan ook steeds veel geanimeerder toe dan bij wedstrijden op open banen. Er is meer contact tusschen de rijders en het publiek Het is er veel intiemer en daardoor ont staat ook een heel andere sfeer Een sfeer die men niet kent, wanneer men nooit een „Zesdaagsche" heeft bijgewoond. Alles is veel enthousiaster, veel geanimeerder dan bijv. wedstrijden op open banen en het schouwspel op zichzelf is veel opwinden der. Doordat de baan zoo klein is, lijkt het alsof de rijders veel harder gaan dan op een open baan. Het rijden op zichzelf is ook geheel anders. Er zit iets flitsends in, hetereen veroorzaakt wordt door de nauwe bochten, waar de rijders doorheen vliegen. Dat fascineert zoo, dat wij ons al heel erg zouden moeten vergissen, als onze land genooten er niet evenzeer door zouden worden bevangen, als de bezoekers van dergelijke wedstrijden in het buitenland. Wij gelooven van eerder, dat zij er net zoo warm bij zullen worden. Wij weten reeds, dat do ondernemers van dergelijke wedstrijden in Dortmund, Keulen, Brussel en Parijs altijd erg blij zijn, wanneer er Nederlandsche bezoekers komen (hetgeen ook steeds het geval is), want- die zijn daar wel het meest enthousiast van allemaal. Aan succes zal het, naar onze meening, niet ontbreken. Velen wachten dan ook met ongeduld op het startsohot, hetwelk Vrijdagavond 18 November te tien uur zal weerklinken. Dit is slechts een gebrekkige schildering van het geen bij een „Zesdaagsche" ge beurt. Om daarover te oordeelen, moet men het schouwspel medemaken. VAN KEMPEN OVER BERLIJN. Gisteravond met den trein van 9.14 is Piet van Kempen, vergezeld van zijn vrouw in Amsterdam gearriveerd. Aan het station was de heer J. Perel, namens de directie van de Zesdaagsche ter begroeting aanwe zig. Piet van Kempen was zoo welwillend, aan een verslaggever van „De Tijd" nog het een en ander te vertellen over de Ber- lijnsche Zesdaagsche. „Er was niet te rijden", zeïde Piet, „alle koppels waren tegen ons. Wanneer een Duitscher een tusschenrit trok en ik wilde hem achterna, waren er eensklaps naast, voor en achter mijn fiets een aantal ren ners en was het mij onmogelijk voor te ko men. En den laatsten dag gebeurde het erg ste, dat mij ooit overkomen is. Een jacht wordt ontketend, wij trappen, dat het een lieve lust is. Jan Pijnenburg lost mij af, ik hem na eenige ronden en zoo gaat het voort, wel een kwartier lang. Maar ik be merk dat wij inhalen, eerst één, daarna twee, vervolgens drie ronden. Nu zijn wij aan de kop. denk ik, wanneer de kalmte is ingetreden. Maar dan wordt geannonceerd, Van Kempen en Pijnenburg vijf ronden achter! Dat was te veel en toen ben ik er mee uitgescheden. Jan, die aanvankelijk hetzelf de wilde doen. besloot na overleg met de directie verder te rijden." Ziet hier het relaas van Van Kempen zelf, zooals hij het vertelde. Zijn vrouw voegde er nog in haar Vlaamsch dialect aan toe: „Het is bar, nooit heb ik zoo iets ge zien. maar Piet zal wraak nemen in Am sterdam; al is hij 32 jaar, hij behoort nog bij de allerbesten. Enfin u zult het wel zien." Pijnenburg, die met dezelfde trein als Van Kempen uit Berlijn is vertrokken, is naar Utrecht doorgereisd en zal Vrijdag morgen arriveeren. HOCKEY NEDERLAND—BELG IE. Het Belgische elftal saamgesteld. Het selectie-comité van den Belgischen Hockeybond heeft do nationale ploeg sa mengesteld, die Zondag a.s. in het Stadion tegen Nederland in het veld zal worden gebracht. Die ploeg is als volgt-: doel: Vandebergeho (Racing Brussel); achter: Corez (Racing Brussel) en Wel lens (idem); midden: Dckeyser (Racing Brussel), Adelot (Daring) en Putz (Racing Brussel); vóór: Seeldrayers (Racing Brussel), Rens burg (Rasante), Rens (Racing Brussel), Lejeune (Rasante) en Portielje (Racing Brussel). Invallers: Nuyens (Orée), Pacquet (Leo pold), Malieu (F. C. Luik). ZWEMMEN NATIONALE WEDSTRIJDEN H. Z. EN P. C. Drie Ned. rocords verbeterd. Gisteravond vonden ter gelogenheid van het 21-jarig bestaan van de Haagsche Zwem- en Polo-Club onder zeer groote be langstelling in de „Regentes" nationale zwem- en polo-wedstrijden voor dames en heeren plaats. De getoonde sport was van zeer goede kwaliteit, waarvan een drietal nieuwe Ned. records het bewijs waren. Bij de 100 m. vrije slag voor heeren slaagde de Utrechtenaar J. Daatselaar (U. Z. Cer in met een tijd van 1 min. 3.4 sec het bestaande Ned. record ten name van Henk van Essen met 0.2 sec. te verbeteren. Tweede werd G. Ingenluyff (H. Z. en P. C.) in 1 min. 4.8 sec. J. de Haas (Z. I. A. N.) en G. Rigter (R. Z. C.) zwommen dead heat in 1 min. 6.4 sec. Het tweede Ned. record werd gevestigd door Mej. F. Hessel (Het Y Amsterdam), op de 100 m. schoolslag voor dames senio res. Zij werd op dit nummer eerste in den tijd van 1 min. 27.6 sec. en verbeterde daarmede het op naam van haar clubge- noote J. H. Huybers staande record met 0.2 seconde. Tweede werd mej. G. Brouwers (R-. D. Z., Rotterdam) in 1 min. -29 sec.; derde mej C. Luyke (S. Z. C., Schiedam) in 1 min. 32.8 seconde. Het derde record, dat er aan moest ge looven was dat van de 4 x 200 m. estafette vrije slag voor heeren. Hiervoor versche nen 5 ploegen aan den start. De A. Z. 1870 in wier ploeg o.a. G. van Voorst meezwom leverde een zeer mooie prestatie. Deze vereeniging slaagde er in het op naam van Het Y staande record met niet minder dan 16 sec. te verbeteren en te brengen op 10 min. 28 fiéc. Tweedë werd hier de H. Z. en P. C. wel ke eveneens onder het oude record zwom en een tijd maakte van 10 min. 42 sec. Derde werd D. J. K. (Amsterdam) in 11 min. 1.8 sec. LETTEREN EN KUNST CARRY VAN BRUGGEN OVERLEDEN. Gisteravond is de bekende schrijfster Carry van Bruggen in haar woning te La ren overleden. De begrafenis zal plaats vinden Zaterdag a.s. des middags te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Laren. NED. OOST-INDlE WINDHOOS OP GED0NG TAT0AN. Aneta seint uit Buitenzorg: De resident van de Lampongsche districten seinde aan de regeering, dat in het kolonisatiegebied Gedong Tatoan door een windhoos 34 hui zen zijn verwoest. Een persoon werd ge dood, twee personen zwaar gewond en acht licht gewond. TE HOOG! Dat is mis! En een rietslamp, die te hoog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók mis! 20 DE HAARLEMSCHE HANZE. NAJAARSVERGADERING VAN DEN CENTR. RAAD. In „Amicitia" te 's-Gravcnhage, werd, zooals reeds gemeld, de 48ste Centrale Raadsvergadering van de Hanze in het Bisdom Haarlem gehouden, onder leiding van den bondsvoorzitter den heer C. J. G, Struyoken. REDE VAN DEN VOORZITTER. Aan de openingsrede van den bondsvoor zitter ontleenen we nog het volgende: Onlangs hebben wij in de bladen kunnen lezen, dat enkele katholieke middenstan ders uit den lande onlangs voor politieke doeleinden een bijeenkomst hebben gehou: den. De bedoelde bijeenkomsten hielden blijk baar verband met een paar geschriften over den middenstand en de politiek, die dezen zomer zijn verschenen. In onze Middensta-ndskrant is aan die geschriften voldoende aandacht bosteed. De actie voor neutrale belangen-politiek. Tercbt heeft de leiding van den Ned. R.-K. Middenstandsbond het noodig geoor deeld. dat krachtig werd opgekomen te gen bctoogen, waarin de katholieke mid denstand in het vaarwater van een neu trale belangen-politiek werd gelokt- met crit-iek en met „argumenten", die ook op zichzelf al het scherpste verzet moesten uitlokken De enkele katholieke middenstanders, die, zooals ik reeds zeide, onlangs voor po litieke doeleinden zijn bijeengekomen, heb ben zich dan ook gelukkig aan den ban van deze geschriften weten te onttrekken. M-en hee-ft nu blijkens een bericht in de ners besloten overleg te plegen met de R -K. Staatsnartii en met den Ned. R.-K. Middenstandsbond. We moven dus aannemen, dat de bedoe ling voorzit met deze actie geheel terug te keeren tot organisatorische banen. Met politiek in den zin van personenpo- litiek mogen onze sociale groepen zich niet bemoeien, in geen enkel verband en in geen enkelen vorm, noch in onze sociale organisatie, noch in de R.-K. Staatspartij. Verkiezingsactie mogen en moeten wij uitsluitend voeren in onze Staatspartij en volgens de reglementen van die Staats partij. Wel kan het van belanor zijn, dat de vraagstukken van den middenstand, voor zoover zij on politiek terrein liggen, onder onze katholieke middenstanders meer be- lan"stellino: genieten. Maar ook daarvoor hebben wij geen stu dieclubs in de R.-K. Staatspartij noodig. De bestudeering van die vraagstukken hoort thuis in onze eigen vereenigingen. Men kan daarvoor in onze eigen organisa tie anarte studieclubs vormen. In den N. R. K. M. is reeds jaren gelden tevergeefs op de vorming van dergeli'ke studiekernen aangedrongen. Maar hoe dit ook zij, de be landen van den middenstand zijn alleen veilig, als zijn egen organisatie, en alleen die, voor die belanven opkomt. Wij moeten voortbouwen aan de verster king van onzen stand langs den beproefden weg: in onze eigen organisatie onze wen- schen en programpunten uitwerkenze door onze organisatie naar voren brengen bij de leiding onzer R.-K. Staatspartijen daarnaast als leden van de R.-K. Staats partij medewerken voor de belangen van onzen stand bij de samenstelling van het- program en bij de candidaatstelling. Onze leden steeds mee maken tot ac tieve leden van de eigen vereeniging en van de Kiesvereeniging, daar moet het heen In dien zin mogen wij ook hopen, dat de arbeid en de strijd van onze Katho lieke Staatspartij in de komende maan den mede zal beteekenen een versterking der sociale positie van onzen midden stand DE BEGROOTING. Langdurige discussies ontsponnen zich in het verdere verloop der vergadering om trent de op de begrooting voorkomende post van ƒ1500 ten behoeve van de pro paganda, waarbij de nood der groote en kleine afdeelingen menigmaal tegen elkan der werden uitgespeeld. Rector Bots trachtte ten slotte met en kele bezadigde woorden, waarbij hii vooral op de noodzakelijkheid van een solidairen gezins^eest bij de verschillende afdeelingen onderling den nadruk legde, het nut en noodzakelijkheid dezer aangevraagde post aan te toonen. Nadat de heer v. d. Brule nog had aan getoond, dat dit voorstel geenszins een bevoordeeling van de groote tegenover de kleinere afdeelingen inhoudt, en aanne ming van het voorstel had bepleit, kwam de post in stemming en werd met 232 te gen 60 stemmen aangenomen. Hierna werd gepauzeerd. Na de heropening deru vergadering werd allereerst de algeheele begrooting op een bedrag van 50.000 vastgesteld en in haar geheel goedgekeurd. HET ECONOMISCH INSTITUUT VOOR DEN MIDDENSTAND. Vervolgens hield de heer J. J. R. Schmal, secretaris van het Instituut en hoofd van de onderafdeeling voor middenstandsaan- gclegenheden van het Departement van Economische Zaken en Arbeid, een inlei ding over: „Het Economisch Instituut voor den Middenstand". 'Spr. wees er vooral op, dat in verschil lende geschriften door economisch-voor- aanstaanden er overal met nadruk de aan dacht op wordt gevestied, dat ook heden ten dn co met den Middenstand, welke sommige weieens voor dood hebben wil len verklaren, toch nog geducht rekening dient te worden gehouden. Daartegenover staat echter, dat voor den Middenstand nog tal van vraagstukken bestaan, welke om oplossing vragen. Hier ligt zoowel bij do diverse organisaties als bij de Overheid nog een belangrijke taak ten opzichte van den Middenstand te ver vullen. Teneinde deze taak te kunnen verwezen lijken, is tot de opriohting van het econo misch ipstituut besloten welk instituut met financieele medewrking ook van den Staat, is tot stand gekomen. Spr. behandelde allereerst enkele tech nische vraagstukken in engeren zin, waar bij bleek, dat rationalisatie van het klein bedrijf o.a. veel practisch werk voor de belangen, ook van den handeldrij-venden middenstand, heeft verricht. Gebleken is reeds, dat een instituut, als bovengenoemd, zij het dan nog slechts en kele jaren bestaande, het redmiddel voor den kleinhandel belooft te worden. Spr. toonde dit met enkele voorbeelden uit de practijk van sommige bedrijven aan. Spr. hoopt ten slotte dat het instituut zich de leuze zal mogen stellen: Nu is het de tijd om over nieuwe dingen te spreken. De voorz. bracht den heer Schraal een hartelijk woord van dank en bra-cht tevens in zijn dankwoord hulde aan den Min., die het mogelijk heeft gemaakt, dat een der gelijk instituut, waarbij de Middenstand zulk een groot belang hooft, in hot leven werd geroepen. B ESTUUR S V ER KI EZING. Bij de verkiezing van twee leden van het Hoofdbestuur, vacature G. Dekker te Am sterdam en P. J. M. van Tetering te Haar lem, werd laatstgenoemde herkozen, ter wijl in de plaats van den heer Dekker, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer H. G. Ruhe werd gekozen. De voorzitter sprak enkele woorden van waardeering en dankte ook den heer Dek ker voor hetgeen deze gedurende 15 jaren voor deze organisatie had gedaan. Spr. stelde voor den heer Dekker tot eerelid van de Haarlemsche Hanze te benoemen, welk voorstel onder luiden bijval door de vergadering werd aangenomen. heer Dekker dankte met enkele woor den, bepaling van de plaats voor d© vol gende Jaarvergadering, werd aan 't hoofd bestuur overgelaten. Vervolgens hield dr. P. G. Knibbe, se cretaris van de Kamer van Koophandel Leiden, een inleiding over: DE GOEDERENRUTL MET DUITSCHLAND. Na vooraf enkele cijfers omtrent den in- en uitvoer te hebben geciteerd, wees spr. op de toenemende verarming, welke ons land tengevolge dezer maatregelen allerwe- ge begint te ondervinden en de economi sche structuur zich spoedig dient te wjizi- gen, willen wij niet geheel en al ten onder gaan. Spr. laakte daarbij onze laksche hou ding. Zonder misbruik onzer positie te ma ken, dienen wij wel degelijk onzen invloed ton opzichte van den goederenruil met Duitschland te doen gelden ten einde bei de partijen recht te doen wedervaren. Spr. besloot met den wensch dat spoe dig oen centralisatie betref.'endo den goe derenruil met Duitschland tot stand moge komen opdat deze voor Nederland zoo be langrijke materie in goede banen zou mo gen worden geleid. VOORSTELLEN VAN HET HOOFDBESTUUR. Hierna kwamen de voorstellen van het Hoofdbestuur aan do orde. Allereerst kwam ten sprake een voor stel opheffing van het weerstandsfonds en de betreffende gelden t.e voegen bij bet stamkapitaal van het voorschotinstituut. Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Het voorstel tot concentratie der Hanze- buïcaux was reeds in de morgen vergadering zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VOORSTELLEN VAN DE AFDEELINGEN. In behandeling kwam verder een voor stel van de afd. Schagen betreffende bet heffen ecner progresieve bondscontribut-ie, zonder do Bondsfinanciën echter in gevaar te brengen. Het voorstel-Schagen werd na langdurige besprekintr overeenkomstig het praeadvies van het Hoofdbestuur, waarbij doorvoering van een dergelijk stelsel practisch onuit voerbaar werd geacht, met groote meerdcr- he:d verworpen. Aaneaande bet voorstel van de afdeelint? Voorhout betreffende den goederenruil met Duitschland werd verwezen naar het praeadvies van het Hoofdbestuur, hetwelk in verband met de inleiding van dr. Knibbe en de discussies ter vergadering dienom- trent nader zijn standpunt hoopt te be palen. Ook ten aanzien van het voorstel-L e i- d e n, betreffende de Handelspolitiek te genover Duitschland, werd besloten het praeadvies van het Hoofdbestuur t© vol gen. Eveneens gold dit ten opzichte van heb voorstel 's Gravenhaee, hetwelk meer een heid in het R.K. Middenstands-onderwijs wenscht. Het voorstel Amsterdam betreffende de instelling van een lcermiddelenraad werd door genoemde afdeeling ingetrokken. DE WINKELSLUITINGSWET. Hierna hield mr. J. A. G. M. van Hellen- berg Hubar, directeur van het Nationaal- Hanze-Bureau cn lid van de Tweede Ka,mer der Staten Generaal, een inleiding over: ,.De Winkelsluitingswet, haar practijk en uitvoering". Na de rede van mr. van Hellenberg Hu- bar was er gelegenheid tot het stellen ran vrocen. Den inleider werd een aantal vragen gesteld, waarbij o.m. gewezen werd op do groote tekortkomingen van deze wet welke wet door het raeercndcel als een doodgebo ren kind werd gekwalifioeerd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7