DONDERDAG 17 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND ONTWAPENING AANVAL VAN TARDIEU. Zijn ontwapeningsplan en dat van Herriot. Naar aanleiding van een artikel van Pertinax in de „Echo do Paris", waarin be weerd wordt, dat het nieuwe Fransche ont- wapeningsp.an vergeleken kon worden met het plan van Tardieu van Februari j.i., heeft de oud-minister-president thans in ge noemd blad een artikel gepubliceerd, waar in hij ten eerste constateert, dat zijn plan de numerieke en feitelijke militaire onge lijkheid tusschen Duitschland en Frankrijk had gehandhaafd, we.ke ongelijkheid door alle onderteekenaars van het verdrag van Versailles, als een noodzakelijke en onvoor waardelijke voorzorgsmaatregel tegen „den aanval.er van 1914"' was beschouwd. Ten tweede had zijn plan geen wijziging gebracht in het algemeene principe der Fransche militaire organisatie en de kwes tie der militietroepen niet aan de orde ge steld. Ten derde bevatte het plan van Februari geen voorstellen op Fransch initiatief tot wijziging der verdragen. Een derge ijk voor stel van Fransche zijde noemt Tardieu zon der voorbeeld, want zelfs de door Frankrijk aanvaarde wijzigingen in de herstelbetalin gen berustten slechts op feiten, die in de verdragen niet gegarandeerd waren. Tardieu acht het begrijpelijk en natuur lijk, dat het plan van de regeering-Iierriot principieel anders is dan dat van zijn vroe gere regeering. Hij stelt er echter prijs op, dat het publiek zich hiervan bewust is Tardieu oefent dan verder in zijn artikel scherpe critiek op het Fransche plan. De wijze, waarop het beoordeeld wordt, hangt af van het standpunt der Fransche politieke partijen, en dit oordeel loont zoover uiteen, dat de Fransche pers zelfs geen overeen stemming toont in de opvatting van den weerklank, dien het plan in het buitenland heeft gevonden. De ..Ere Nouvelle" schrijft, dat het ont- waneningsplan thans is voorgelegd aan de publieke opinie van de wereld en dat men moet afwachten, hoe die publieke opinie erop zal reaeecren. Frankrijk wcivert niet te onderhandelen, het zegt niet: Dit p'an moet genomen worden zooals het er ligt of worden verworpen. Het lid echter weten, of men eerlijk voorwaarts wil komen, en van elk land en van elke regeering wordt thans geëischt, dat zij zonder bijgedachten hun eigen standpunt bekend maken. De rede van sir John Simon. De Engelsche minister van buitenland- sche zaken, Sir John Simon heeft den pre sident der ontwapeningsconferentie. Hen derson, Woensdagavond laten mededeelcn, dat hij zijn aangekondigde groote redevoe ring over de ontwapeningspolitiek der En- gelsche regeering reeds Donderdagochtend zal uitspreken in een extra-zitting van het bureau der ontwapeningsconferentie. Van toonaangevende Engelsche zijde wordt er den nadruk op gelegd, dat de re devoering van Simon vooral ten doel heeft, een brug te slaan tusschen het Duitsche en het Fransche standpunt nopens de ontwa peningskwestie. ten einde den spoedigen terugkeer van Duit$c,hland ter conferentie mogelijk te maken. Dc redevoering bevat evenwel geen vastomlijnd voorstel of plan en beteekent volgens de Engelsche verkla ring geenszins een aanvulling van het Fran sche plan. DUITSCHLAND PARTIJLEIDERS BIJ VON PAPEN. Vóór een nationale concentratie maar niet met von Papen. Gistermiddag zijn, naar het W. B. uit Berlijn meldt, de besprekingen tusschen Rijkskanselier von Papen en eenige partij leiders begonnen. Omdat hij deze bespre kingen voor zeer gewichtig houdt en waar schijnlijk ook omdat zij langer zullen duren dan voorzien werd, heeft de Rijkskanselier zich genoodzaakt gezien de door hem aan gekondigde bezoeken aan Stuttgart, Karls ruhe en Darmstadt af te zeggen, hetgeen in politieke kringen nogal opzien heeft ge baard. In het begin van den middag kwamen de leiders van de centrumpartij, prelaat Kaas en Joos, in de Rijkskanselarij, later op den middag afgevaardigde Dingeldey voor de Duitsche Volkspartij en dr. Scheffer voor de Beiersche Volkspartij. Alle vertegen woordigers verklaarden zich voor een regee ring van nationale concentratie, maar pre laat Kaas voegde daar nog aan toe dat on der de tegenwoordige regeering geen enkele poging tot nationale concentratie succes kan hebben, met dus voor de tegenwoordige regeering de voor de hand liggende conse quentie (hetgeen dus voor von Papen even veel beteekent als een weigering om samen t.e werken). De Rijkskanselier zette als zijn meening uiteen dat niets mis'ukken mocht door per soonlijke quaesties. nu het erom gaat Duitschland te redden uit de tegenwoordige moeiliike positie. Heden vindt, een ministerraad plaats, waarin de ministers zullen bespreken wat hun te doen staat. Heden wordt ook het antwoord van Hitier verwacht, die wel de ontvangst heeft bevestigd van het schrij ven waardoor hij is uitgenoodigd voor een bespreking met von Papen, maar die nog niet heeft geantwoord wanneer hii bij den Rijkskanselier komt. Morgen, Vrijdag, zou von Papen dan den Riiksnresident op de hoogte brengen van wat hij met de partij leiders heeft besnroken en welke de mee ning is van het kabinet Uit het feit dat de Rijkskanselier de zoo gewichtige reis in Zuid-Duitschland heeft afgezegd, laat zich. volgens het W. B af leiden, dat de politieke situatie nog in het geheel niet duidelijk is en een bes'issing wellicht nog niet deze weck zal vallen. SPANJE EEN GROOTE STAKING TE SEVILLA. Uitgebreide politie-maatregelen. De bakkersnechts te Sevilla zijn gister ochtend in staking gegaan en hun voor beeld werd gevolgd door het tramwegper soneel en de taxi-chauffeurs. De leiders der staking trachten ook de haven- en transportarbeiders tot staking over te ha len. De orde wordt door de politie en mi litairen gehandhaafd. Volgens een nader bericht werd aan de door de communisten gegeven order tot staking slechts gedeeltelijk gevolg gege ven. In vijf andere plaatsen in de provin cie Sevilla verloopt de staking kalm. In Sevilla hadden in den loop van den dag eenige incidenten plaats. Er werden scho ten gelost op tramwagens, die de remises verlieten en bij een botsing tusschen syn dicalisten en communisten werden twee personen gewondverscheiden arrestaties zijn verricht. De bevolking ontvangt brood van de geniesoldaten. AMERIKA DE SCHULDENKWESTIE. „Er rroet iets worden gedaan". Hoover, die gistermorgen te Washington is teruggekeerd, heeft onmiddelliik zijn aandacht gewijd aan de schuldenkwestie, welke hii met zijn adviseurs heeft bestu deerd. Ee'st besprak hij de kwestie met Ogden Mills, den minister van Financiën, en later had hij een conferentie met Srim- son. den minister van Buitenkndsriie Za ken. Hoewel Hoover, naar United Press meldt, tegen verdere reductie of schrar»- ping der oorlovssrinilden zonder meer is, is hij naar verluidt overtuigd, dat er iets gedaan moet worden om den schuldenlas ten te verlichten en dat het oneewenscht zou zijn on het oocenblik betalingen van de verschillende debiteur-naties te vergen Hij voorziet wel is waar moeilijkheden met het Congres en de openbare meening, wel ke te^en verlenging van het moratorium zijn. Het Congres heeft het slotwoord in deze aangelegenheid en de regeering heeft slechts een adviseerende stem. Een hooge functionaris, wiens naam niet wordt genoemd, zeide van meening te zijn, dat de Europeesche schuldenbetalingen in de maand December zullen moeten worden verricht, omdat de termijnen afgezien van de betaling door Engeland betrek kelijk gering zijn. Ook Polen heeft intusschen tot de Ver. Staten het verzoek gericht de op 12 Dec. as. vervallende termijn der schulden uit te stellen, daar Polen op het oogenblik niet in staat is die betaling te doen zonder zijn eigen financieele posite in gevaar te bren gen. DE GODSDIENSTSTRIJD IN MEXICO. Naar de „Koelnische Volkszeitung" uit Vera Cruz verneemt, heeft een van dc lei ders der anti-kerkelijke beweging in Mexi co. de vertegenwoordiger der bondsregee- ring in Vera Cruz, Mende-z, verklaard, dat door de bondsregeering maatregelen wor den overwogen, „die aan den godsdienst strijd definitief een einde zouden maken." De regeering is voornemens de grondwet te wijzigen in dien zin, dat het onderwijs in de scholen niet meer op kerkelijken grondslag zal worden gegeven. BUITENL. BERICHTEN. RAMPEN BIJ JAPANS KUST. 250 Visschers omgekomen? Men vreest, dat er als gevolg van den typhoon, die Japan heeft geteisterd, aan de Oostkust bij Taira veertig visschers- schcpen zijn vergaan, met een totale be manning van 250 koppen, die waarschijnlijk om het leven is gekomen. Op verscheiden andere punten langs de kust moeten even eens talrijke scheepjes zijn vergaan. DE RAMP OP CUBA. Nog meer slachtoffers geborgen. Te Santa Cruz del Sur, dat, zooals men weet, door den wervelstorm op Cuba zwaar geteisterd is, zijn gisteren weer 484 lijken geborgen. Men gelooft echter niet, dat tiet aantal dooden hierdoor boven de 2500 zal stijgen, welk cijfer zooals men weet was gegeten als officieele raming van het doo- dental. MIJNONTPLOFFING BIJ GLASGOW. Vier dooden en elf gewonden. Door een ontploffing in een koelenmijn nabij Glasgow zijn gisteren vier mijnwer kers gedood en elf ernstig gewond. Dat is de derde mijnramp in Engeland binnen en kele dagen. VREESELIJKE ONTPLOFFING IN EEN CEMENTFABRIEK. Een doode en vier gewonden. In het aan de Beiersch-Oostenrijksche grens gelegen stadje Vils heeft in een ce mentfabriek een hevige ontploffing in een oven plaats gehad. Een der directeuren en vier arbeiders liepen tengevolge van den vonkenregen en de gloeiende cementmassa ernstige brand wonden op. De directeur is reeds in het zie kenhuis te Fuessen aan zijn wonden over leden. Een tweede zwaargewonde ligt op sterven. De moeder van den directeur, die te'e grafisch werd ontboden heeft kort na aan komst te Fuessen een beroferte gekregen en is thans ernstig ziek in het ziekenhuis te Fuessen opgenomen. Vader en zoon verongelukt. Op den weg LeipzigEilenburg is giste renavond een motorfiets, waarop twee per sonen zaten, tegen een stiistaanden wagen gereden. De machine werd geheel vernield en do beide berijders, vader en zoon, wa ren op sla.g dood. In het drijfzand. Op 29 October werd te Hameln de met selaar Lange, die een welput aan het met selen was, door drijfzand bedolven. Alle pogingen om den man te bevrijden misluk ten en ook, nadat men graaf- en andere machines aan het werk had gezet, gelukte het niet, den zandstroom te stuiten, zoodat de ongelukkige niet meer gevonden kon worden. Gisteren heeft men de werkzaamheden gestaakt, daar volgens de meening van deskundigen het lijk ongetwijfeld met het drijfzand meegetrokken is, zoodat het waar schijnlijk in het geheel niet meer in de welput ligt. HEVIGE STORM OP ZWARTE ZEE EN AEGEïSCHE ZEE. Aantal booten over tijd. Een hevige storm heeft op de Zwarte Zee en de Aegeïschc Zee gewoed. Het feit, dat een aantal booten, dat reeds binnen moest zijn, nog niet is teruggekeerd, heeft grooto ongerustheid verwekt. NA DE ONLUSTEN TE GENEVE. Nicole in hongerstaking. De groote raad van het kanton Genève heelt, met alle burgerlijke tegen de socia listische stemmen, de door de autoriteiten genomen krachtige maatregelen in verband met de stakingsbeweging en de handhaving der openbare orde, goedgekeurd. De in verband met de onlusten te Ge nève gearresteerde socialisten-leider Ni cole weigert sinds twee dagen alle voedsel. GROOTE VERDUISTERINGEN BIJ SOVJET-POSTER I JEN. Zeven millioen roebel verdwenen. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft een speciale enquête-commissie van het executieve comité bij de Russische Poste rijen verduisteringen op groote schaal ont dekt. Vastgesteld is, dat niet minder dan zeven millioen roebel, welke in de eerste helft san dit jaar bij verschillende postkan toren zijn gestort, nimmer hun plaats van bestemming hebben bereikt. Dit bedrag is door ambtenaren verduisterd. Moord op een houtvester. Gisterenavond werd in het bosch nabij Schleusingen het lijk gevonden van den 41- jangen staatshoutvester Decker, die met een collega een tocht door het bosch nad gemaakt. Op den weg naar huis moet üij zijn dood geschoten. Men vond geen wapens meer bij hem. Decker had eenigen tijd geleden een strooper aangeschoten, die juist dezer da gen uit het ziekenhuis is ontslagen. Men brengt den moord hiermede in verband. Trotzki op reis. Trotzki is gisterochtend om zeven uur in de haven van Pireaus (Griekenland) aange komen. Hij reist met zijn vrouw Natalia, in een luxe-cabine, en ontving niemand, tenzij een politicinspecteur, wien hij ver zocht geen belangstellenden tot hem toe te laten. Eenige communisten, die tegen Trotzki wilden demojistreeren, werden door de po litie weggewerkt. Om 4 uur 's namiddags zou Trotzki zijn reis voortzetten. KERKNIEUWS LUCHTVAART AMY JOHNSON IN SOEDAN GELAND. Weer verder gevlogen. De aviatrice Amy MollisonJohnson, die sinds haar vertrek voor de vlucht boven de Sahara meer dan 17 uur over tijd was, is Dinsdagmiddag te Gao (Soedan) ten Zuid-Westen van Timboektoe geland en spoedig daarop verder gevlogen naar Do- cala (Kameroen). DE ZEPPELINHAVEN TE SEVILLA. Zooals gemeld, is tusschen dr. Eckener en het gemeentebestuur van Sevilla, Dins dag een overeenkomst onderteekend, waar bij bepaald wordt, dat Sevilla tusschensta- tion wordt voor de tochten van het lucht schip „Graf Zeppelin" naar Amerika. Het gemeentebestuur van Sevilla heeft op zich genomen, een landingsmast en een waterstofinstallatie nog voor den zomer van het jaar 1933 aan te brengen. Dr. Ec kener verklaart zich bereid, jaarlijks min stens 18 landingen uit te voeren te Sevilla op de terugreis van Amerika naar Europa Landing op de heenreis is slechts ver plicht, indien ten minste vier personen moeten worden aan boord genomen. Sevilla zal voorts voor eenige tochten het Europeesche eindstation van de Graf Zeppelin worden, zoodra daar een lucht- schepcnhal zal zijn gebouwd van voldoen de capaciteit. MGR. AENGENENT BIJ Z. H. DEN PAUS. Nederland's Katho ieken en de politieke eenheid. De kerkelijke kunst. Een medewerker van de „Maasbode" te ïlome heeft een onderhoud gehad met Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem Mgr. Aenge- nent (die inmiddels weer is teruggekeerd) en deelt daarover het volgende mede: De Heilige Vader, aldus ongeveer Mgr. Aengenent, was vol lof voor het Nederland- sche Katholicisme. Den bloei van het ka tholieke leven in Nederland schreef Hij o.a. toe aan de prachtige organisaties en aan dc bewonderenswaardige Katholieke pers; de Paus noemde met name de Maasbode en De Tijd. Van de politieke organisatie sprekend, zei de Paus, dat de eenheid op dit gebied een bezit is, dat „avant tout, après tout, surtout et a tout prix'" dient behouden te worden. Voor die oenheid moet men ook be reid zijn, belangrijke offers te brengen, of fers van persoonlijke meeningen en van per- soon.ijke belangen, omdat immers de hoo- gere belangen, dat zijn die van den gods dienst, steeds moeten vóórgaan; deze zullen altijd schade lijden bij een verbreking van de politieke eenheid, terwijl zij alleen vol komen veilig zijn, zoolang de katholieken hun staatkundige eenheid bewaren. Over vloedige ervaringen in het buitenland zijn daar, om dit te bewijzen. Uit eigen beweging begon de Heilige Va der daarop te spreken over 4© kerkelijke kunst, vragend, of deze zich in Nederland blijft bewegen in de lijnen der kerkelijke traditie, zooals het kanonieke wetboek dat wil. De Paus vroeg, of de bisschop kennis had gencmen van Zijn toespraak bij de in wijding der pinacotheek en verheugde zich te hooren, dat de Nederlandsche pers hier over uitvoerig had bericht. Deze zaak ging den Heiligen Vader zeer ter harte; terwijl het goede in de nieuwe kunst aanvaard mag worden, sprak Hij zich scherp uit tegen sommige abominabele excessen van een ze kere moderniteit, die geheel in strijd zijn met de kerkelijke opvatting van de kunst. De Paus sprak dan ook de hoop uit, dat Zijn bezoeker als bisschop zich er zorg voor zou geven, dat die traditie der kerk in dit opzicht gehandhaafd blijft. Mgr. Aengenent kon antwoorden, dat dit het geval is en dat er in Haarlem, zooals in elk Nederlandsch diocees, een liturgische commissie bestaat, aan wier goedkeuring alle voor de versie ring der kerkën bestemde voorwerpen zijn onderworpen en die dus een waarborg vormt voor de handhaving der kerkelijke traditie. De Paus sprak Zijn tevredenheid daarover uit en tegelijk Zijn wensch dat deze commissies zullen b ijven werken in den door Hem aangegeven zin. In deze actueele kwestie, die reeds tot le vendige beschouwingen aanleiding heeft ge geven en zooeven ook door de Conferentie der Duitsche bisschoppen te Fulda is be handeld. grepen wij de gelegenheid aan, om naar de meening van Haarlems bisschop over den stand der kerke' üke kunst in Ne derland te vragen. Ook in Nederland, meen de Z.H. Excellentie, staan tegenover een conservatieve richting, die in liturgisch op zicht volkomen aan de tradities getrouw blijft, eenige moderne excessen, die daarvan grovelijk afwijken. Maar tusschen deze bei de beweegt zich een breede middenrichting yan moderne kunst, die er, zooal niet im mer, toch meestal op bedacht is aan de eischen en aan den geest der liturgie te be antwoorden. Deze werken moeten op zich zelf beoordeeld worden en kunnen, zoo zij aan den geest der Kerk beantwoorden, gaarne worden aanvaard. Tenslotte vermeldde Mgr. Aengenent, dat de Paus met belangstelling gesoroken had over het a.s. eeuwfeest der H Lidwina van Schiedam, wier leven Hij in de beschrijving van Huysmans zei gelezen te hebben, en Zijn bijzonderen zegen gaf voor de jeugdor ganisaties van het bisdom. Z.H. Excellentie wees met nadruk op het groote belang van 's Pausen woorden over de politieke eenheid en toonde zich zeer voldaan over zijn Romeinsch verbliif, waar uit hij o.a. zijn aanwezigheid bij de ope ning van het studiejaar der Gregorinana en bij het Requiem voor kardinaal v. Rossum in de Sixtijnsche kapel releveerde, waar over wij reeds vroeger hebben bericht. Retraite voor kerkzangers. Van 11 tot 14 November werd te Bergen (N.-H.) een goed gesiaagde retraite gehou den voor 94 kerkzangers uit het Bisdom Haariem, geleid door de Paters Redempto risten. Het muziekgedeelte werd door de zan gers zelf uitgevoerd en stond onder leiding van den heer A. Kertjens uit Amsterdam. Zaterdag werd volgen» program de Mis de Angelis en Zondag de drie-stemmige „Missa in honorem Mabhildis" van Hub. Cuypers gezongen. Het Gregoriaansoh stond onder leiding van den heer Grimbergen te Poeldijk, ter wijl de heeren De Jong uit Bleiswijk en Al uit Alkmaar hierbij als organist dienst de den. De treffende plechtigheid der her-intro- nisatie van het H. Hart-beeld, dat de bond het voor-vorige jaar aan het retraitehuis had aangeboden, werd verricht door den Pater-Directeur. Het beeld, door de zorg der eerw. Zus ters prachtig versierd, stond te midden van licht en bloemen. Gezongen werd het In- tronisatielied, voor deze gelegenheid ge componeerd door den heer C. Beuk uit Was senaar. Bij de generale H. Communie op Maan dag voerde het koor der eerw. Zusters de verschillende gezangen uit. Nadat bij het afseheid door den Directeur, Pater Philip- pona, woorden van tevredenheid en aan moediging waren gesproken, bedankte de heer A. Kusters, secretaris van den bond van Kerkzangers, voor de zoo schitterend geslaagde retraite. SPORT voetbal DIOC. HAARL. VOETBALBOND* R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Zoo juist ontvangen wij bericht, dat het eerste elftal naar de 3e klasse is over geplaatst. Op deze plaats bieden wij onze gelukwenschen aan. Wij zullen vertrouwen, dat de R. W. D.'crs zich spoedig in deze afdeeling zullen thuis gevoelen. f ENGELAND—WALES 0—0. Voor 20.000 toeschouwers speelde giste ren te Wrexham Wales tegen Engeland, welke ontmoeting puntloos verliep. Voor de rust was de Engelsche aanval beter dan die v. Wales, 't Gelukte Cunlif een doelpunt voor de Engelschen te ma ken, dooh dit punt kon niet worden toege kend, om reden hij het leder van te voren met de hand had bewerkt. Jack van Arse nal toonde zich een goed aanvoerder. Hij brak herhaaldelijk door, doch hij vermocht geen succes te boeken. De Engelsche rechtshalf Crooks speelde een fraaie pa** tij. In de tweede helft heeft het Engel sche elftal eveneens heel wat kansen ge had. Doch het schot was zoek of zeer slecht Bijna had Wales nog een doelpunt ge maakt, toen Hibbs in het Engelsche doel, die zeer onzeker verdedigde, den bal zoo slecht wegwerkte, dat het leder bijna over de lijn ging. De uitslag 00 is voor Engeland ietwat teleurstellend. Men had hooge verwachtin gen gekoesterd van dit team, vooral na den wedstrijd tegen Schotland. I.AWN-TENNIS DE TILDEN-TROEP OP MARLOT. Gisteravond werden de wedstrijden op de overdekte banen van Marlot voortge zet. Aangevangen werd met het gemengd dubbelspel tusschen Mevr. Dros-Canters en Nuesslein tegen mej. Rollin Couquerque en Barnes. Mevr. Dros Canters en partner wonnen den eer-sten set met 64, terwijl mej. Rol lin Couquerque en partner den tweeden set met 63 wonnen. Hierna werd de partij als geëindigd be schouwd Vervolgens kwam Timmer tegenover Tilden. Het was te voorzien dat Tilden zou winnen, doch Timmer komt alle eer voor zijn voortreffelijke wijze waarop hij partij heeft gegeven toe. De eerste set was met 64 voor Tilden. De tweede set won de Amerikaan met 62. De derde set had een spannende verloop. Timmer liep in van 13 tot 44. De volgen-'e game was voor Tilden, die tenslotte met een love-game den set (64) en daarmede de partij won. Tenslotte wonnen Najueh en Nuesslein hun partij tegen Tilden en Barnes met 6i 6—4. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 2DE KLAS KLEIN BILJART. Het programma der voorwedstrijden luidt: Donderdag 17 Nov.: 78.30 uur J. Brui- nincksB. Teegelaar; 8 3010.uur: J. BruinincksA. Speijer; 1011.30 uur: B. TeegelaarA. Speijer. Vrijdag, 18 Nov.: 78.30 uur: J. Brui nincksA. Speijer; 8.3010 uur: J. Brui nincksB. Teegelaar; 1011.30 uur. A. SpeijerB. Teegelaar. COMPETITIE N. B. B. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. b D. O. S. b voor de comp. N. B. B. luidt: A. J. Offenberg (D.O.S.) 138 31 18 4.45 C. Schouten (S.D.O.) 129 30 21 4.30 J. Chrispijn R. Kantebeen 97 32 17 3.03 132 32 17 4.12 W. Swaak 93 46 9 2.02 J. N. 114 46 18 2.45 De 4e partij door S. D. O. gewonnen w. n. o. S. D. O. 2 en D. O. S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd P. van CleefD. O. S. a voor de comp. N. B. B. luidt: P. Horree (D.O.S.) 134 42 20 3.18 H. de R-oo (P.v.Cl.) 135 41 14 3.29 H. Rietbergeu 114 37 10 3.0S A. L. van Iterson 106 37 11 2.86 P. Schouten 68 33 8 2.06 G. Teegela-ar 100 33 14 3.03 J. Hal, res. 42 34 7 1.23 H. Koet 94 34 8 2.76 P. v. Cleef 2 en D. O. S. 0 punten. COMPETITIE L. B. B. De uitslag van den wedstrijd 't Groene LakenO. G. voor de 3e klasse L. B. B. luidt: J. de Ru, res. (O.G.) 63 63 9 1.00 H. Barendse ('t Gr.L.) 100 63 11 1.58 J. Gressie 59 40 10 1.47 P. Meijers 100 40 12 2.50 D. Piket 68 49 5 1.38 B. Brandt 100 49 6 2.04 J. Chouffeur 90 69 8 1.30 N. v. d. Hoogt 100 69 8 1.44

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6