WILT U IETS WETEN? FAILLISSEMENTEN RECHTZAKEN DONDERDAG 17 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE BRAND OP DE „P. C. HOOFT". Nog steeds een vlammenzee. Gistermiddag to ongeveer half vier sloeg het vuur even achter het middengedeelte van de „P. C. Hooft" weer fel uit. De drij vende stoombrandspuit „Jan van der Hey- den" lag nog steeds aan den stuurboord kant. over welke zijde het schip slagzij maakt, gemeerd. Voor het werk in het in wendige van het schip heeft zij rookmas- kcrs, zuurstofmaskers, snij-apparaten en ander materiaal aan boord. Behalve hoofd brandmeester Brunet de Rochebrune, de hoofdingenieur L. J. van Thiol en de schei kundige der brandweer, de heer H, R. Mol heeft gistermiddag ook de commandant, de heer C. Gordijn Jr. een inspectietocht door het schip gemaakt. Er werd nog steeds op plaatsen, waar succes van dit werk verwacht kon worden, met drie stralen wa ter gegeven. Ook de „Jason" wordt voor eventueel noodzakelijke assistentie gereed gehouden. Explosie in het achter schip. In de lagere regionen van het midden- en achtergedeelte van de .,P. C. Hooft" zet het vuur zijn verwoestingswerk nog voortdurend voort gistermiddag 3 uur havenmeester v. d. Poll was toen juist eens poolshoogte gaan nemen sloegen de vlammen, die hun voedsel vinden in de door de machinekamer stroomende olie hoog uit de achter den schoorsteen gelegen open kappen boven deze ruimte. Om streeks dit tijdstip had in het achterruim, ter zijde waarvan tunnels loopen, een hevi ge explosie plaats, gepaard gaande met hoogopsehietendo vuurtongen. De brand weer heeft deze plaats met groote hoe veelheden water bestookt, evenwel zonder succes. Eerst stegen roetzwarte rookmas- sa's omhoog, doch weldra kreeg de don- kerroode gloed van het vuur weer de over hand. en deed zich het doffe gedreun van oxplodeerende gassen hooren. De bakboord kant van het schio is gloeiend heet en de huis is op verschillende plaatsen eenigszins uitgezet. Voor de vrees, dat een of meer scheersplaten waartegen aan den bui tenkant nu en dan ter afkoeline eenige stralen gericht worden zich zullen bege ven. met als mogelijk gevolg, dat de bran dende olie zich over het IJ water ver spreidt, is dan ook niet geheel ongegrond. De met een speciale installatie voor het welscheppen van brandende olie uitge ruste boot van den reinigingsdenst bleef dan nok des avonds en des nachts in de onmiddellijke nabijheid van de „P. C. Hooft" op haar post, evenals de drijvende stoombrandspuit ,.Ja:i van der Hevde" en een motorboot van de politie. Het is nu wel duidelijk gebleken, dat tecen de bran dende oliemassa weinig valt uit te richten; niettemin zullen de brandweerautoriteiten, als de gelegenheid tot krachtig ingrijpen zich onverhoopt mocht voordoen, daarvan zonder aarzelen gebruik maken. De tragiek van een voortgezetten strijd voor een reeds verloren zaak. AANSLAG OP EEN WINKELIER. Donderdagavond is te St. Maarten-Vlot brug oen'schot gelost door iemand die zich eenjgs/ms verdekt had opgesteld, in 'iet struikgewas langs den Ruygenweg. Het schot werd gelost op den winkelier A. de Boer, die in zijn rijtuig passeerde. De Ko gel doorboorde de pet van den winkelier en veroorzaakte een schaafwond aan üet hoofd. De politie stelt een onderzoek in. De aans»ag, meldt de „Tel.' verder, is vermoedelijk een poging tot roof geweest. De heer de Boer keerde huiswaarts van het venten, toen kort bij zijn woning, in den Ruigeweg vanuit het langs dezen weg groei ende kreupelhout e-en schot op hem werd gelost. De kogel ging hem langs het hoofd, znodat s.echts een bloedende wonde ont stond. De heer de Boer riep hevig ontdaan om hulp, waarop de dader op een fiets sprong en de vlucht nam in de richting Burger- brug. In den dichten mist was hij terstond verdwenen. Omwonenden snelden te hulp en brachten de getroffene naar huis, waar de geneesheer een hoofdwonde constateer de. vermoedelijk veroorzaakt door een re- vol verschot. Indien de kogel even lager had geraakt, zou de dood oogenblikkeajk zijn ingetreden. FRAUDE BIJ DE R. E. T. Betrekkingen tegen steekpen ningen vergeven. Betrok ken inspecteur onmiddellijk ontslagen. Naar de „Msb." verneemt is bij de Rot- terdamsche Eleetrische Tram een zeer erns tig geval van fraude aan het licht gekomen. Het betreft hier de inspecteur van het Ver voer, de heer S., die evenals onder de R. E. T. M. zoo ook bij de R E. T. een groote vertrouwenspositie bekleedde en feitelijk de schakel vormde tusschen de directie en het personeel. Naar thans is gebleken, heeft deze func tionaris jarenlang betrekkingen bij de R. E. T. tegen steekpenningen vergeven. Wanneer sollicitanten hem een bepaald bedrag be loofden zou hij zoogenaamd een goed woordje voor hen doen. In feite had hij ech ter over de al of niet aanneming te beslis sen, zoodat hij cemakke.ijk spel had om de baantjes bij de R E. T. eenvoudig tegen geldsommen te verkoopen. Deze bedragen waren soms vrij aanzien lijk. Het was regel geworden, dat werkloo- zen bij derden geld gingen lecnen om hier mede een betrekking bij de R. E. T. te ver krijgen, hetgeen als er voldoende geld op tafel kwam, immer tot het gewenschte ge volg leidde In hoeverre dit systeem ook bij de ver deeling der functies en bij bevorderineen werd toegepast, konden wij niet achterha len, doch ook hieromtrent- wordt momenteel een nauwgezet onderzoek ingesteld. Het laat zich begrijpen, dat betrokkenen, die op deze wijze een baantje bij de R E. T. hadden gekregen, het stilzwijgen over deze obscure affaire bewaarden. Het vermoeden, dat men op deze wijze bij de R. E. T. te recht kon, is echter al lang uitgesproken. Nu deze fraude toch openbaar geworden is, de wijze waarop is ons onbekend komen natuurlijk als een lawine van alle zijden de inlichtingen los. Het gemeentebestuur heejt dc zaak ter verder onderzoek in handen gegeven van den Juslitioneelen Pohtiedienst, die nn al reeds eenige dagen bezig is met een uitge breid verhoor van het personeel. De betrokken inspecteur S is natuurlijk op staanden voet ontslagen in afwachting van de rechtsvervolging, welke tegen hem is ingediend. DE ..CERES" GEKENTERD. Op de Zwarte Zee. Naar Reuter uit Boekarest seint is het stoomschip „Ceres" uit Amsterdam op de- Zwarte Zee gekenterd. Boven deze zee woedt al sedert eenige dagen een hevig onweer. Het schio was in een dichten mist geraakt en trachtte dc haven van Constanza binnen te loopen. Het schip is zinkende en geeft S.O.S.- seinen. Ook eenige andere schepen hebben schipbreuk geleden. De Ceres" is een boot van de Neder landsche Koninklijke Stoomboot Mij., me tende bruto 28S0 ton, gebouw in 1919. Op 7 November verliet het schip Saloniki. waar het eenige dagen later weer binnen gesleept werd omdat het bij een stranding averij had opgeloopen. De .Ceres werd toen voorloopig her steld en vertro.k naar de Zwarte Zee waar het noodweer het schip blijkbaar noodlot- tis is geworden. Wat anderen er van zeggen AAN DE KATHOLIEKEN VAN LEIDEN! In het begin van het jaar heeft het te stuur van het R. K. Nationaal Tehuis „Luctor et Emergo' te Nijmegen aan Bur gemeester en Wethouders iiec verzoek ge daan ook dit jaar wederom een bloemendag te mogen houden, evenals het vorige jaar. Op dit onderzoek hebben B. en W. at wij zend bes^hiKt; wel werd het houden van een collecte langs de huizen der ingezete nen toegestaan. Deze z.g. medewerking kon echter moei lijk anders worden bescnouwd dan als „een gebaar Het houden toch van uie cohesie werd door het gemeentebestuur weer groo- tendeels onmogelijk gemaakt, vooreeist, omdat daarvoor een zoodanige datum werd vastgesteld, dat tijd voor een behoorlijke voorbereiding ten eenenmale ontbrak en vervolgens omdat die collecte dan had moe ten geschieden twee dagen na de eer ste inzameling ten bate van het algemeen crisisKiomité. Ons bestuuf heeft toen ge#acht alsnog van B. en W. toestemming te verkrijgen tot het houden van een bloemendag, waarbij onzerzijds overtuigend is aangetoond, iat „Luctor et Emergo" vooreerst een na ,io- nale instelling moest worden genoemd en vervolgens, dat in „Luctor et Emergo" ook vele Leidsche patiënten verpleegd zijn en nog verpleegd worden. Niets heeit echter mogen baten. Sinds het College van B. en W. in het befaamde stelsel van de „algemeenheid' terecht is gekomen, worden vooreerst en in hoofd zaak onze katholieke instellingen en ver- eenigingen hiervan de dupe, al bezitten deze vereenigingen een uitgesproken natio naal karakter en al zijn sommigen ervan instellingen volgens de Armenwet, waaraan B. en W. hunne medewerking niet mogen onthouden. Terloops zij er hier nog op gewezen, dat dit stelsel van „algemeenheid" blijkbaar bovendien zeer willekeurig wordt toege past. Men oordeele slechts. Het zou werkelijk de moeite loonen eens een lijstje aan te leggen van allerlei instel lingen, die in den loop van dit jaar roe stemming verkregen van B. en W. tot tiet houden van collecten of bloemendagen en daarb.j tevens eens na te gaan hoeveel en welke van die instellingen of vereenigingen inderdaad danspraak zouden kunnen ma ken op die „algemeenheid". Twee frappante gevallen mogen hier niet onvermeld blijven. Zeer kort na de weigering aan „Herwon nen Levenskracht" werd met toestemm:ng van B. en W. een bloemendag gehouden door de Nederl. Hervormde Diaconie, ten bate van het Kinderhuis „Voordorp", zoo als op de busjes prijkte. Een algemeene instelling en een alge meen doel???? Naar ons ter oore kwam, is dezer dagen door B. en W. toestemming gegeven aan de Afd. Leiden van den Bond van Ned. On derwijzers, om gedurende veertien da gen een beroep te doen op de milddadig heid van de Leidsche ingezetenen ten be hoeve van een Sinterklaasviering. Zeker ook vanwege de algemeenheid? zoowel van de aanvragende vereeniging a's van de algemeenheid van het doel? Het heeft er o.i. inderdaad allen schijn van, dat dit stelsel van de „algemeenheid" bij het College van B. en W. als afweer- wapen moet dienst doen, indien onze in stellingen terecht meenen een beroep te moeten en te mogen doen op de milddadig heid van de Leidsche ingezetenen. Hoe dit ook zij. het R. K. Nationaal 'fp huis „Luctor et Emergo" is mede de dupe geworden van dit stelsel. Toch zou ons bestuur ook dit jaar gaar ne nog iets doen ten bate vis de e zoo nut- tiaa en noodzakelijke instelling. De Zeereerw. heer n P.isto<rs hebben ons bestuur zeer bereidwillig toegestaan op een daarvoor geschikten Zondag aan de uitgangen der kerk, na alle H.H. Missen eene collecte te houden, welke voor de Pa rochie van O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Përe) en de St. Petrusparochie aan staande Zondag, 20 November zal plaats hebben. Wij mogen ons ontslagen achten nog na der uwe aandacht te vestigen op het vele en sohoone werk van reclasseering, door het R. K. Nationaal Tehuis „Luctor et Emergo" verricht. Zulks is bij de viering van bet tweede lustrum wel overtuigend gebleken en ook erkend geworden. Maar niet minder overtuigend is toen gebleken, dat bedoelde instelling dringend behoefte heeft aan finantieelen steun /an geheel Katholiek Nederland. Wij mogen hier volstaan met een enkele aannaimg uit het Bisschoppelijk woord, ter gelegenheid van dat tweede lustrum ge sproken, door Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht. Mgr. gaf zijne volle goedkeuring aan deze stichting Het speet Mgr., dat „Luctor et Emergo" met geldelijke moeilijkheden te kampen heeft. Mgr. was dan ook naar Nijmegen gekomen om bijzondere aandacht te vesti gen op dit tehuis, dat aller ste„n waardig is. Moge, zoo zeide Mgr., Katholiek Nederland dit goed begrij- pen en steun verleenen naar best vermog-en. Ten slotte richtte Zijne Hoogw. Exc. zich speciaal tot de pers, die hij dankte voor hare aanwezigheid, en tot wie hij met klem het verzoek richtte, zijn gesproken woord in deze vergadering zooveel mogelijk te verbreiden, tot steun, opdat kathol ek Nederland doordrongen moge worden van de noodzakelijkheid van dit N a- tionaal Katholiek Liefde werk. Wij deen daarom een dringend beroep op de Katholieken van Leiden en in het bijzonder op de parochianen van de Mon Père en de St. Petruskork, aanstaande Zondag onze collecte milddadig te ge denken; ten eerste om het schoone doel, waarvoor uw offers wordt gevraagd en ver volgens ook als een waardig protest tegen de geweige.de medewerking van officieele zijde, eene medewerking, waarop „Luct-or et Emergo", èn als Nationale instelling en als instelling volgens de Armenwet recht had. Door ons zal nader worden bekend ge maakt, wanneer deze collecte voor de Har- tebrugparochie en voor de St. Josephparo- chie zal worden gehouden. Moge de opbrengst van de a.s. Zondag te houden cohecte opnieuw het bewijs leve ren, dat het devies van bedoeld R. K. Na tionaal Tehuis te Nijmegen niet alleen in het verleden maar ook nog in onze dagen op ons Katholieken in het algemeen volko men van toepassing blijft: „Luctor et Emergo" „Ik worstel en ik overwin". H. LOMBERT, Secr. Algem R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman". Leiden, 15 November 1932. Vraag: Kunt u mij de naam en adies sen opgeven van de adviseurs van de R. K. Kiesvereeniging en Staatspartij Antwoord: De R. K. Staatspartij heeft geen geest, adviseurs. Vraag: Indien een tooneelstuk twee avonden wordt opgevoerd en de ee.sie avond alleen gegeven wordt voor donateurs en leden, moet dan voor den tweeden avond nog auteursrechten betaald worden. Antwoord: Algezien van een bij zondere regeling in een bepaald geval, moeten steeds auteursrechten betaald wor den voor iedere opvoeding. Een avond voor leden en donateurs staat met elke andere opvoering gelijk. Vraag: Welk verschil bestaat er tus schen fiscale rechten en invoerrechten en vveike beschermen de producten van Ne- deriandscnen bodem het best. Antwoord: U bedueit het verschil tusscnen invoer.echten, vveike een fiscaal karakter dragen, en invoerrechten, we:tie een beschermend, een protectionistisch Ka rakter hebben. Fiscale invoerrechten zijn zóó laag, da't zij den invoer niet belemme ren; het is in tegendeel de bedoeling, dat er veel wordt ingevoerd, want hoe giooter de invoer des te grooter zijn de baten voor de schatkist. Beschermende rechten evenwel zijn hoog, en hebben juist de be doeling den invoer tegen te gaan. Wanneer men hel Nederlandsche product kunstmatig beschermen wil, is het duidelijk, dat /an deze twee soorten invoerrechten de pro tectionistische rechten in aanmerking ko men. Vraag inzake geldleening. Antwoord: Wend u eens tot de Bank van Leening, afd. Pensioenvoorschotten en Geldleeningen, Nieuwsteeg 4. Vraag: L. N. inzake straatbelasting. Antwoord: Of u verplicht zult zijn ■als huurder de straatbelasling te betalen, hangt af van uw huurcontract. Staat daar in een gelijkluidende zin als in het door u toegezonden uitknipsel, dan behoeft u vol gens den kantonrechter niet te betalen. Doch waarschijnlijk hebt u als weekhuur- der geen contract. Dan kan de huur per w?ek worden opgezegd en kunnen de huur voorwaarden ook met inachtneming van dezen termijn worden gewijzigd. Ook van uw kant kunnen de voorwaarden gewijzigd worden, doch u riskeert dan natuurlijk oen opzegging. U kunt weigeren voortaan «Ie straatbelasting te betalen, hetgeen dus zoggen wil, dat u niet langer huren vilt» te en ie tot dusver .-cdende voorwaarden. Van de ande.en 1:;- it heeft dan de huis- baas net le.iit u de huur op te zeggen, wat hij ook hoogstwaarschijnlijk wel doen zal. MIJN 11. Wij hebben nog nooit een hondje ge had. Weet je wat, ga met me mee naar binnen, dan zullen wij het Ma samen vra gen. Hij deed nu weer een andere deur open en we kwamen in een groote kamer, waar een lieve dame in een gemakkelij- ken stoel zat te handwerken. Vraag: Is het geoorloofd voor een dienstplichtige tijdens zijn verloftijd in het Buitenland te vertoeven. Kan de opheffing voor een dienstplichti ge worden verkregen van de bij de Belgi sche grens te storten gelden voor esn rij wiel wanneer men b.v. om den weg te be korten over Belgisch grondgebied fietst. Antwoord: Wanneer u tijdens aen verlof in het buitenland wilt vertoeven, kan niemand u dat beletten. Wanneer u zich tijdens uw groot verlof in het buiten land vestigt, is u verplicht den burgemees ter van uw vroegere woonplaats daarvan op de hoogte te stellen. Wat vrijstelling van een rijwiel betreft, zult u zich moeten vervoegen bij het Belgi sche consulaat. V r a a g de G. te O. Antwoord: U vraagt voor wie de ad- vocaatskosten zijn bij een proces wegens verzet tegen de politie. Wanneer u zelf een advocaat hebt genomen, meet u die zelf betalen, doch wanneer u een advocaat is toegewezen, zijn de kosten voor rekening van het rijk. Wanneer tot hechtenis is ver oordeeld, zijn de kosten eveneens voor het rijk. Vraag: Hoe maakt men een gescheurde gummi jas? Antwoord: Plak de scheur aan de binnenkant dicht met een stukje leuko plast of hechtpleister. Vraag: Hoe reinigt men een smeer- oPevat zoodanie dat het tp gebruiken is om een varken in te pekelen Antwoord: Behandel het vat met f'ink warm zeepsop of soda-water. Hel"t dit niet voldoende kook het vat dan uit in sodawater. Vraag: Hoe verwijdert men ketelsteen uit een waterketel na het al geprobeerd te hebben met geest van salmoniak en gee«t van zout Antwoord: Geest van zout of zout zuur is een. der scherpste middelen om ke telsteen te verwi deren. Is de hag ketel steen zoo dik dat dit middel niet voldoen de resultaat oplevert dan zal u genood zaakt zijn de ketel uit te bikken. Vraag: Heeft mevrouw recht een meisje af te schrijven, wanneer informatie persoonlijk ongunstig is, en als deze zich reeds verhuurd heeft. Heeft een meisje recht een dienst af te schrijven, wanneer zij zich reeds verhuurd heeft. Antwoord Zoowel de mevrouw als het dienstmeisje hebben het recht, de reeds aangegane overeenkomst af te schrijven, echter met inachtneming van den opzeg termijn, hetgeen beteekent met uitbetaling van een schadeloosstelling, gelijk aan het loon. dat verdiend zou zijn gedurende den opzegtermijn. Dit geldt voor beide par tijen; in de practijk komt er echter van schadevergoeding, door het dienstmeisje in zoo'n geval te betalen, weinig terecht. Vraag: Kunt u mij het adres- opgeven van de Secr.-Penningm. van het N. O. G. (Nederlandsche Onderwijzers Genootschap) Ook van de Secr.-Penningm. van den R. K. Bond van Onderwijzers. Is het u bekend of de laatste bond'ook geld geeft voor le hypotheek? Antwoord Secr. van het N. O. G. is 'de heer F. A. Schilthuiizen Jr., Hooge Morschweg 72, penningmeesteresse mej. A. A. M. van Pareeren, Jan van Goyen- kade 27, Leiden. Secretaris van den R. K. Bijz. Onderwij zers Vereeniging in het Bisdom Haarlem is de heer W. J. Speller. N. Gracht 22, Haarlem; penningmeester is de heer Th. v. d. Ivrogt, de Laat de Kanterstraat 30, Leiden. Gelden, als door u bedoeld, worden niet beschikbaar gesteld. De vereeniging bezit niet zulk een grocte kas. Uitgesproken: H. A. van Bruggen, melkslijter, Haar lemmermeer. Cur.: Mr. B. W. Stomps, Heemstede. A. J. C. Smulders, winkelier, Aals meer, zijn zaak uitoefenende te Amster dam. Cur.Mr. R. H. Dijkstra, Amsterdam. Keizersgracht 574. A D Dol, timmerman. L i s s e. Cur.: Mr B. W. Stomps, Heemstede. WIE ZIJN TIJD BEGR*J?T, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS EN IK. 12. „Dag Ma", zei de jongen, „kijkt U eens wat een lief klein hondje. Hij schijnt verdwaald te zijn en is me op straat ach terna geloopen en bleef voor de straatdeur bij mijn fiets zitten. Mag ik hem houden, ik zal zelf heelemaal voor hem zorgen". HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen J. H. T., uit V o o r s c h o- ten, die op 3 Nov. jl. terecht stond we gens wederspannigheid tegen de politie te Voorschoten en waarbij de agent van politie A. A. H., bloedend werd gewond. Tegen verdachte was geëischt 14 da gen gevangenisstraf. Verdachte werd ver- oordee'd tct 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk met 3 jaar proeftijd Het Hof deed uitspraak in de zaak te lgen J.' S., Warmond, die op 3 Nov. jl. terecht stond, omdat hij niet onmiddellijk een voor den openbaren dienst bestemd gebouw te Warmond op de eerste aanma ning heeft verlaten, en daarna den ge meente-opzichter de Vr., heeft beleedigd en bovendien mishandeld. Tegen verdachte was geëischt 14 dagen gevangenisstraf. Verdachte werd veroordeeld tot 25 sub. 10 dagen gevangenisstraf. Vee- en VleeschkeuHngswet. Voor het Kantongerecht te Leiden heeft gistermiddag terecht gestaan de slager K., die in zijn winkel en werkplaats in voor raad heeft gehad vleesch, dat bedorven, althans ondeugdelijk was. Nadat de vèrbalisant-keurmeester als getuige was gehoord, eischte het O. M. een geldboete van 60.— subs. 30 dagen hechtenis. Als gemachtigde van K. trad op Mr. L. We ijl te Leiden, die het ten laste ge'egde erkende. Hij achtte niettemin het ten Irste ge'egde niet strafbaar omdat in de dag vaarding niet stond vermeld dat het vleesch niet voor uitvoer bestemd was. In gevolge artikel 50 van de Vee- en Vleesch- keuringwet had zulks in de dagvaarding moeten zijn gesteld, omdat daar uitdruk kelijk wordt bepaald dat deze wet niet van toepassing is op vleesch dat voor uitvoer bestemd is. Op deze gronden concludeerde hij tot ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter zal a.s. Woensdag schriftelijk vonnis wijzen. ST00MVAARTBERICHTE1V STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS (uitr.) pass. 15 Nov, te Perim. POULAU RCEBIAH (uitr.) pass. 16 Nov. Vlissingen naar Antwerpen. POELAU TELLO (thuisr.) vertr. 16 No vember van Napels. KON. PAKETV. MIJ. AJAX arr. 16 Nov. van Catania te Ve netië. CERES arr. 16 Nov. van Bourgas te Varna.. IRIS arr. 16 Nov. van Odense te Go thenburg. MEROPE arr. 16 Nov. van dc Levant te Amsterdam. OD\SSEUS arr. 16 Nov. van Hamburg te Stetton. SIGLI vertr. 15 November van Belawan naar Rangoon. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK vertr. 16 Nov. van Amsterdam naar Rotterdam. HOLLAND—0 0ST-AZIE LIJN. GROOTEKERK (uitr.) pass. 15 Novem ber Dungeness. ZUIDERKERK (thuisr.) vertr. 15 Nov. van Manila. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCHIBA arr. 16 Nov. van Buenos Aires te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX, Japan-Rotterdam arr. 15 Nov. te Londen. CLYTONEUS, Java-Amsterdam vertr. 15 Nov. van Colombo. DICMED, Japan-Rotterdam, arr. 15 Nov. te Dairen. ELPEXOR, Yokohama naar Liverpool arr. 14 Nov. te Singapore. MYRMIDON, Batavia-Amsterdam ver trok 14 Nov. van Port Said.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10