HET HUIS OP HET EILAND WOENSDAG 16 NOVEMBER 193* DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN EEN BOOM Berijder gedood, zijn broer zwaar gewond. Te Vlagtweddè is' gistermorgen een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Tengevolge van den mist en tevens doordat hij links van den wég reed, is de 19-jarige motorrijder G. W. uit W-eener (Oost-Friesland) togen een boom gesmakt en gedood. Zijn broer, die op do duo zat. bleef op den weg liggen en is in hoogst ernstigen toestand Sn het R.-K. ZiokcnhuiB te Win schoten OpgcnomeU. Eeh ijlings ontboden geneesheer raakte op weg naar de plaats van het ongeval met zijn auto in een sloot» Zijn medepas sagier werd daarbij gewond» Deze en de zwaargewonde duo-passagier werden naar het ziekenhuis te Winschoten overge bracht. AUTO IN DRENTSCHE HOOFDVAART. Goed afgeloopen. Gisteravond reed de heor Frummel, uit Vcendam, met zijn auto tengevolge van den dikken mist bij de Witte Wij.k to Smilde in dé Drentsche Hoofdvaart. De heer Pruinlimel wist zichzelf te red den. Dé auto werd ernstig beschadigd. Door een uit Assen ontboden kraanwagen Wérd de auto op het droge gebracht. TRAMBOTSING TE DRACHTEN. Een wals in stukken gereden. De tram, welke te ongeveer half één van Leeuwarden te Drachten moet aankomen, kwam tusschen de halten Opéinde en Nytap iil botsing met een stoomwals, Welke ter plaatse wordt gébruikt voor het verbete ren van den weg. Ton gevolge van den dichten mist had de machinist de wals te laat ontdekt. Wel remde hij uit alle macht, doch een botsing wasl niet meer te voor komen. De wals werd in tweeën gereden, een deel kwain in de sloot naast den weg terecht. Door den schok ontspoorden de lo comotief en twee personenwagens. Wonder boven wonder werd geen der inzittende passagiers gewond. Het verkeer ondervond van een en ander groote stagnatie. De pas sagiers wérden per bus naar Opcinde ver voerd, én vandaar konden zij mot een an dere tram de reis voortzetten. Trap van een paard. De 47-jarige landbouwer H. J. T., wo nende te Hoofddorp, had oen nieuw paard gekocht en bevond zich daarmee 111 den stal. Zijn knecht, die op liet land werkzaam was en verontrust.werd door, zijn iaaig uit blijven, ging tenslotte kijken en vond hem toén met een gapende wonde in het hoofd bewusteloos op den grond. Het paard had zijn ftièUWën éigenaar tégen het hoofd ge trapt. Nadat "dr. N. eerste hulp had verleend, werd de ongelukkige naai* 'het St. Ëilsa- bethsgiasthuis te Haarle mvervoerd: DE BRAND OP DE P. HOOFT. Ook gedurende défl titiddagv dén avond en den nacht heeft het op de „P. C» Hooft" nog steeds fel gebrand. Geconstateerd is, dat de oiie in de tanks, welke aan bak boordzijde liggen mede door hét vuur is aangetast; de dikke zwarte rookmnsa's welke uit den buik van het schip te voor schijn komen wijzen er dan ook wel op, dat het nog geruimen tijd duren zal. eer de duizenden tonnen olié. waarméde de tanks gevuld warén, zullen zijn opgebrand. Een boot van de Stadsreiniging blijft steeds ill de buurt om, voor het geval zich branden de olie over het water mocht vefspréidèfi, deze te verwijderen. Zij is daarvoor met een speciale installatie uitgerust, Ook de drijvende stoombfandspuifc „Jan van der Heyden" mot- een volledige post als be zetting en enkele motorbóoten van de po litie blijven de Wacht houden bij het schip, welks slagzij, dank zij 't feit, dat het met behulp van deu sleepboot tegen de nabij- zijhdè vrije ankerplaats, waar slechts 3 1/2 Meier water staat, ligt vastgedrukt, niet is vermeerderd, En zoo wacht men gelaton do vólkomen vernietiging van deden eens zoo fieren Oceaanreus af Een winkel uitgebrand. Door onbekende oorzaak ie gisteravond omstreeks kwart voor 12 to Den Hatt-g brand uitgebroken in den kruidenierswinkel op den hoek van dé Paulua Potterstraat en Van Ostadestraat. Toen do. bewoners van 't perceel den brand ontdekten, stond de wihikel reeds in lichte laaie, eoodat huö de uitgang naar de straat was afgesneden. Ovör een plat dak wisten zij zioli in veilig heid te brengen. De brandweer had den brand spoedig .onder dc knie, De bovenverdieping bleef gespaard. De winkel is totaal uitgebrand. UIT DE GEVANGENIS UITGEBROKEN. Sensationeels ontsnapping van een door Duitsche douane gearresteerden Nederlahder. In den nacht van Zondag op Maandag is dé Nijhiegehaar R., die te Wijier door do Duitscho douane gevangen werd gehouden op .seiisationèele wijze uit zijn gevangen schap ontkomen. Dc heer R., eierenhandelaar te Nijme gen dreef regelmatig handel op Duitsch- land, doch kwam daarbij en bulten zijn we ten, in strijd met de devieZenvoorschriftén. Zaterdag was de lieer R. opnieuw per auto Duitschland in geweest. Hij wilde des avonds op den terugweg de Duitsche doua ne bij Wijier passecren. Wie schetst zijn verbazing toen hij hier te hooren kreeg, dat er een arrestatiebevel tegen hem was uitgevaardigd en dat hij do douanè-ambte- naren slechts naar het arrestantcnlokaal te Wijier had te volgen 0111 daar te worden ingesloten, in afwachting van zijn over brenging naar de gevangenis te Kleef. Er zat natuurlijk niets anders op dan te gehoorzamen en de heer R. werd in de' cel ingesloten. De chauffeur van den aange houdene bracht dé tijding van dezé arres tatie naar Nijmegen over en de vrienden schaar, welke de heer R. daar ter stéde bezit, beraamde aanstonds plannen om den aangehoudene uit zijn gevangenschap te verlossen. In den loop van Zondag kreeg de heer 11. van verschillende vrienden bezoek, met wie hij zich door een luikje in de cel deur kon onderhouden. Het Nijmeegsch ge zelschap kwam echter niet alleen op vrien denbezoek, doch had tevetis een pootig lieer- meegebracht, voorzien van de noo- dige brëekwerktuigen. De avond viel, en ip liet café, 'dat vlak bij de cel gelegen is, en van Waaruit de caféhouder de arrestanten vail voedsel Voorziet- deden de Nijhlegenaars zióh ken nen als gulle gastén. De aanwezige stam gasten, mitsgaders de kastelein on iïien wil beweren ook een of meer douane ambtenaren werden royaal getracteerd, zoodat de stemming uitbundig werd en er weldra een geest Van verbroedering héerschiê. Vlucht in den nacht. Intusschen bègoh bij het arfêstantèulo- kaal de man met de breekwerktuigen in het nachtelijk duister zijli werk en hij ver richtte dat degelijk en goed. De zware sloten bleken geen beletsel; het werk was voor den man een peulleschilletje. DeUren werden vernield of uit de hengsels ge haald en teil slotte was de toegang tot tl'e cel van den gevangen Nijmegcnaai' gè- ba-aiid. DeZe had niet veel tijd lot beden king noodig èn was reeds Jb Volgende ïhi- ntllit óp ècu snelle vlucht door de weilan den. Over hekken en akkers nam hij zljti weg, totdat tén laatste de Hóldeuren èh daarmede de veiligheid van het Nederland- söhö grondgebied Was bereikt. Hier Wacht te ceil auto, die den heer R. spoedig te Nij megen bracht» I11 heb café bij het arrestanteillokaal te Wijier bleef de feeststemming hoogtij vieren. Dén volgenden morgen werd de ont snapping ontdekt. Nog nooit moet er in het dorpje Wijier zooveel pret gehecrScht hebben als dien morgén, over de poets, die de slimme Ne derlander de Duitsche douane gebakken had. Het spreekt wel vanzelf dat het feit van de ontsnapping in den Nijmcegschen vrien denkring Maandagavond op feestelijke wijze is herdacht. Omtrent de deviezenkwestie verneemt de „Tel." nog, dat dc heer R. bij zijn eieren- handel van de deviezenvöbrschriften door loopend groote moeilijkheden ondervond, doordat hij zijn geld niet naar Nederland kon krijgen, althans slechts tot een zeer gering bedrag. De heet R, heeft zich nu den laatsten tijd tevens toegelegd op den handel in tweedehands-auto's, die hij dan uit Duitschland in Nederland invoerde, om ze hier te verkoopeo. Dc heer R. meende zich aan geen strafbaar feit schuldig te maken, indien hij het gold, dat hij door zijn eiercnhandel in Duitschland verdien de, bestemde voor den aankoop van auto's, eveneens in Duitschland. Tot zijn schade heeft hij moeten ondervinden dat de Duitsche douahc er anders over denkt. Echt goed zijn Poeders alleen, h*q£\êer zij dc liand- teekenihg dragen vin Tien fabrikant A. Mijnhardt. MaagpoVderi Hoofdpijnnoc- ders, Kiespijnpoedéssf Hoestpoeders, Wormpöedérs, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. DEVIEZEN-OVERTREDINGEN. Te Bochum vijf Nederlanders gearresteerd. Te Bochum in Duitschland zijn vijf Ne- derlandsche onderdanen uit Amsterdam en Utrecht gearresteerd. Hun worden over tredingen van de devieZenverordeningen ten laste gelegd. Een bedrag van 74.000 Mark werd in be slag genomen. Twee auto's, waarover de mannen de beschikking hadden, zijn in be waring genomen. Alle vijf zijn zij ter be schikking van de justitie gesteld. Bij het filaal van de Deutsche Bank- und Discontogesellschaft té Bochum heb ben de lieden Duitscho effecten te koop aangeboden. Aangezien zij weigerden zich bp de gebruikelijke wijzé te legitimeeren. stelde de leiding der bank het departe ment van Financiën van hét geval in ken nis. Daar achtte men het raadzaam in te grijpen. Deswege zijn dan ook de mannen in bewaring genomen. Hot onderzoek is thans in volleft gang. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Eén kordaat oudje. Maandag, heeft de rijksveldwachter in samenwerking meb de gemeentepolitie te Zaandijk klaarheid gebracht iti een roof overval, die Donderdag j.l. bij het echtpaai H. Kroeso op het Langcpand te Zaandijk is gepleegd, aldus bericht de „Tel.". De beide oude niensohen, die den bewust en avond alleen thuis waren, zagen plotseling een man niet een masker voor hét gelaat binnenkomen. Met een revolver dreigend eischte hij geld van do oudjes. Mej. Kroese, meenende met een grap van den buur man te doen te hebben, ging kól'daat op deu onverlaat af en rukte hem liet hiaskei af. Dezé kordaatheid heeft het echtpaar waarschijnlijk géred. wailt de indringer, die zich in letterlijken zin ontmaskerd zag, nam overhaast de vlucht. Gelukkig stond de politie niet geheel zonder aan wijzigingen. Van het masker, een stuk van een laken, was een stuk achterge bleven, waarop een waschmerk stond, ei» UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 17 November. Huizen, 1875 M. 8.U0—D.lo en 10.Ö0 Graüioi'oonplatcn. 10.15 Morgendienst, 10.45 Ura'iiiofooiip.ateii. 11.30 Goded. halfuurtje; 12.152.00 Trioconcert. 2.00 Haiidwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing met muzikale medewer king. 5.00 Concert. P. v. d. Hurk, fluitS. Zandstfa, hoorn en J. Monissen, piano. 5.15 Cursus handenarbeid voor do jeugd. 0.15 Causerie over hét Standbeeld van Piet Heiu. 6.15 Knipcursus. 7.00 Journ. weekoverzicht. 7.45 Nod. Chr. Persbureau. 6.00 Dubbelkwartet „Euterpe"' o.l.v. A. Bak. 900—10.15 NR.CV-Winterlezing door Ds. G. B, Westenburg, 9.30—9,45 Vaz Dias en Gramofoonplaten. 10.15 Concert door het Utrechtsch .Strijk- kwartet» o.a. Forellcnkwiniob (met piano) Schitbert. 11.1511.30 Graimofoonplateii. H i 1 v e r s u m 296 M. A.V.R.Ö.-uibzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Concert Nel Nienkuys-EitheBj piano P. Ëkdert Bakker, viool en Egb. Veen, bc- gel» 11.00 Kookpraatje. 11,30 Vervolg concert. 12.002.15 AVRO-Kamerorkcst o.l.v. L. Schmidt en Graniofoonpl, 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuurtje. 5 00 Radio-Kiuderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. j 9.30 AYRO-Ivleiiiorkest o.l.v. N. Treep. 0.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les Fred Frey 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Uit het Gebouw voor K. en W.. Rot terdam: „Die Jahreszeiten (1ste dec!) van Jos. Haynd Residentieorkest, Chr. Orato- riumvercen., Jo Vincent, sopraan; L. v. Tul der, tenor en W Ravelli. bas. 9.30 Concertgebouw-orkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg m.m.v Wlacfimir Horowitz, piano. Pianoconcert Bes kl. t-, Tsehaikowski 10 15 Gramofoonplaten 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias 11.05 Gramofoonplaten. 11.15 12.00 Vervolg Kovacs Lajos en zijn orkest. Dave n t r y. 10.35 Morgehwijdiiig. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Chopiiirecital E. Isaacs. 12.50 Orgelconcert R. Foort. 1.35 Stedelijk obkésfc van Birmingham 0. l.v.'L, Howard. het was nu slechts zyak te zoeken naar de wasscherij, die dit merk gebruikt-. Inder daad slaagde de polite hierin na eeltige dagen, waarna gemakkelijk kon warded na gegaan, wie de dader moest zijn. Het bleek oen 21-ja,rigc jongeman uit Zaandijk te zijn. Toen de vrouw gisteren den jongeman weer voor zich zag, herkende zij hem ter stond, Na een scherpe ondervraging be kende hij de dader te zijn. De revolver, die hij op een erf verstopt had in dé nabij heid van zijn woning, werd op aanwijzing te voorschijn gehaald» Dit wapen was bij nader inzien gevaarloos, want halverwege in den loop was eeli stuk ijzer verstopt. Er kon düg niet anders dan met los kruit geschoten worden. 2.20 Voor dc scholen 4.25 Moschctto en zijn orkest. 5.20 Kinderuurtje. 6 20 Berichten. 6.50 Italiaansche liederen uit de 17e eeuw 7.10, 7.40 en .50 Lezingen. 8.20 Rndiotooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Lezmg. 10.00 Concert. E. Gerhardt. mezzo-ao- praan; A. Öammone, viool en Myra Hess. piano. 11.10 Korte kerkdienst. 11.25—12.20 BBC-Dausorkest o.l.v. II. Hall. ..Radio Paris", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Orkestconcert. 1.25 Zang door Robert- Murino. I.55 Vervolg concert. 6.50 Orkestconcert. 7.40 dito. 9.05' Concert door de Assoc. de» Concerts Colonne o.l.v. P. l'ttray 111 ntv.. Moj» M. Dar- ré, piano. O.a. Ouv. „Don Juftn", Mozart en „L'appi'cnti sorcier'', Duktts. Kalundborg, 1153 M. II.20—1.20 Concert uit ïest. „WivèkH. 2.80— 4.20 Radio-HarmoniC'orkost o.l.v. Gröncluhl. M.m.v. lv. M. 'itosendal, piano. 7.30 Radio-Hympliouie-orkosb o.l.v. Bruno Walter m.m.v. Frida Leider, zang. O.a. Bymphonie g kl t. Mozart on Till Ëulen- spiegcl, Strauss. D.5u11.50 Dansmuziek uit rest, „\Timb'\ Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gramofoonplaten. 11.20 Concert o.l.v. Ebcrts. 12.20 Concert o.l.v. Wolf 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o.l.v. W. Caspar, ui.m.v. R, Reich, piano. 7.20 Concert o.l.v. H. Rosbaud, m.m.v, F. Vi.ilker, tenor. 8.40 „Der letzte Kaiser van Mexiko'\ fcpcUvan X. Elwenspoeek. Regio: Ilcil. 9 45—11.20 Concert o.l.v Eysoldt. Rome. 441 M. S.05 „Mignon opera 111 3 bedrijven van Thomas. Orkestleider L. R. Santarelh. Koorleider: Casolari. Na afloop berich ten. Brussel, 508 en 338 M. 503 M.t 12.20 Omroepklelnorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Mcuföinans. 6.35 Gramofoonplaten. S.20 Omroeporkest o.l.v. IC. Walpot. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omrocpkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v IC Walpot. 6,50 'Rbdiokleinorkest o.l.v Leemans. 8,20 Vlaamsch concert o.l.v, Arthur Mou- lenians 10.30 Grinnofooniuuziek, Zee sen, 1635 M. u»55 Blaiiscoiieert uit Bremen o.l.v, Fredo Niemann. 9,40 Zie Löngeilberg. 9.30- 11.20 Oude eh lhodei'he dansmuziek o.l.v. G. Mimss. De eerste ilöchtvOrèt. Gisternacht heeft het te Meoreitveén en omgeving zóó govt'oreu, dnt de «ijken niet een buig ijs bedekt zijn. De andijvie heeft zeer geleden De volst dfötli zelfs ill koilde kassen vim de gHrdenlci's doof. FEUILLETON. Naar hot Engolsoh van ARCHIBALD MAR,SHALL. (Nadruk verboden). 23) „Ik moest eigenlijk niet naar je luiste-" ren, ondeugende jóiigén', zei Peggy na 'n poosje glimlachend door haar tranen heen, „maar ik kan er niets aan doen.'* „Natuurlijk kun je er niets aan doen, liefste!", verklaarde Guy met vuur. „Van het eerste, oogenblik af, dat we elkaar leerden kennen was het bestemd dat w* van elkaar zouden gaan houden, geloof jo Ook niet?" ,.Ik weet het niet", klonk het schuchter. „Maar", ze aarzelde even, en vervolgde blozend: „ik vond je dien eersten keer wel al erg aardig." „En ik jou aanbiddelijk'', .beweerde Guy, die het verleden zag door den bril van het heden. Ze bleven een poos bij elkaar zitten op de bank onder de dennen, verloren in het geluk Van dèzé oögènblikken van zaligheid maar tot Guy drong langzamerhand het besef door, dat er iets gedaan zou moeten worden. „Hoe zal ik het tegen je vader verant woorden, dat ik jo hart gestolen heb, lief ste vroeg hij. nadat hij zich voldoende overtuigd had, dat aan dit feit geen twijfel ion bestaan. Peggy, door deze vraag tot de kille, nuchtere werkelijkheid teruggebracht, keek bedrukt. „Ja.... je moet het hem natuurlijk gaan vertellen, hè? Wanneer ga je naar hem toe V „Hij is zeker 111 Glasgow op *t oogen- bjik, nietwaar? Ik ga vanavond eti zal hem zéggen, dat ik niets liever wil dail zoo spoedig mogelijk met jou trouwen I" „Hoe eerder hoe betel*. Zooals do toe stand nu is, hebben we niets aan elkaar. Ik verlang iedêten dag in Tlighgate te zijn en ik heb beloofd niet in Highgate te ko men. Iiier is 't wat audersik heb je hier toevallig ontmoet en kon toen niets anders doen dan je vertellen dat ik van je houd „Toch ben ik bang, dat vader erg kwaad zal zijn", meende Peggy angstig. En daar op: „Zal. ik het moeder vertellen?" „Dat moet je zeker dóen. En George ookOf zal ik hem het nieuws mededee* len? Ik zou op weg naar heb Noorden een bezoek op Wetstones kunnen brengen. Maar neen. laat ik dat toch maar niet doen dat zou me een lag langer van jou verwij derd houden, lieveling. Ik kan George be ter schrijven nadat, ik je vader heb gespro ken." Hun tecder afscheid werd gestoord doot het verschijnen, op den hoek van Hamp- stéad Lane, van een blinden man met een hond toen sloeg Peggy den weg naar High gate in en Guy, met een hart vol jubel, reed terug naar zijn kamers in do stad. Opnieuw bracht een express heul Noord waarts, ditmaal was het een naehttr^hi on den volgenden morgen zat hij aan 't ont bijt in een der groote hotels van de Schot- sche industriestad. Peggy had hem bij hun afscheid het adres van haar vader gege ven. Guy moest zichzelf bekennen, dat hij wel cenigszilis tégen het onderhoud op zag, maar dat weerhield hein niet om, zoo gauw hij zich opgeknapt had en ver zadigd was. het bezoek te gaan brengen, waarvoor hij de lange reis had onderno men. Richards bleek al een poosje gele den van huis gegaan een Sombere, saa ie woning in een sombere, saaie straat. Me neer was op kantoor wérd hem medege deeld en kort daarop vervoegde. Guy zich aan de loketten van de firma Me. Dougall, Richards en Co., Makelaars in Assurantiën. Het scheen een bedrijf van bcteökênis, gevestigd óp de eerste verdie ping van een der groote kantoorgebou wen in een drukke straat van de handels wijk der stad en Guy Zag, toen het loket waal-aan liij had geklopt werd geopend, '11 menigte personeel. Guy overhandigde zijn kaartje aan den bediende, die hem te woord stond. Hij be hoefde slechts even te wachten en werd toen in een groote kamer gelaten, waar Richards aan de ééne zijde van een groot, dubbel schrijfbureau zat te werken, 011 zijn compagnon Mc. Dougall aan den anderen kant-. Deze laatste verliet, na een belang stellend- nieuwsgierigen blik op den hem onbekenden bezoeker, het vertrek en Guv was alleen met Peggy's vader, die hom '11 stoel wees en zwijgend afwachtte wat de jongeman te vertellen zou hebben. „Ik heb uw dochter gesproken", viel Guy. die vertrouwend op zijn gelukkig gestern te niet precies bij zichzelf had ovedegd hoe hij Van wal zou steken, plompverloren uit. Er kwam een norsche, stroeve uitdruk king op Richards toch al niet bijster vrien delijk gezicht en Guv haastte zich er bij te voegen, dat hij het meisje op Hampslead had ontmoet, toen hij daar toevallig wan delde. „Wandelt u dikwijls op Hainpstcad?" informeerde Ric-hSrds met grimmig sftr- „Ncen", antwoordde Guy kort, „I11 ieder geval ben ik direct hierheen gekomen om u de hand van UW dochter te vragen." Richards was verrast én slaagde er niet in die verrassing te verbergen. Van onder opgetrokken wenkbrauwen keek hij Guy aan niet een snellen zlik en draaide ziell toen met een nijdigen ruk in zijn stoel 0111. „Bent u hier gekomen 0111 mijn toestem ming te vragen mijn dochter een huwe lijksaanzoek to luogCn doen?" De hatelijkheid, in Richards' stern was onmiskenbaar en Guy truehte deli vijandi- geii toon uf te wereh, door volmaakte open hartigheid. „Ik heb uw dochter al een huwelijks aanzoek gedaan, meneer Riohards. Ik kom uw toestemming vragen om met haar te trouwen." „li hebt een huwelijksaanzoek gedaan, terwijl 11 inij de belofte hebt gegeven, lmar niet meer Ie zullen ontmoeten of sprekcli klonk het scherp. „Dal is niet precies wat ik beloofd heb, ïmuir ik stel u voor deze kwestie ter zijde te laten. Waar liet op aan komt u uv ik van uw--dochter houd en zij van mij. U kunt alle informaties naar mij nemen die u noodig oordeelt en als 11 uw toestem ming geeft tot onze verloving, zal ik mijn bést- dr en haar gelukkig te maken» en mij zelf als de gelukkigste man ter wereld te beschouwen." AI "i u zic-h ou het standpunt kunnen stellen dat oi»k Richards alle reden had om siuh gelukkig te voelen, nu een knappe. bemiddelde joitge baronet de hand van zijn dochter kwam vragen. Maar zelf scheen hij er allerminst zoo over te denken hij vroeg alleen op korten nog sleed» verre van vriendeliiken toon: „Hop i» uw financieel© toestand?" ..Het is algemeen békend, dat ik op 't oogenblik in een tamelijk eigenaardige po sitie verkeer", antwoordde Guy. Xoonls u .ook ongetwijfeld zult weten, bon ik de erf- geiio.iAU van ©on zeer gefortuneerd man. die het evprgroote deel van zijn vermogen in kostbdro edels!oenen had belegd, en die zijn helaas gestolen." „Dat i« me inderdaad bekend', klonk hel koel. ..Maar nis 11 voor uw inkomen afhankelijk bent van een vermogen, waar van 11 zelf erkent, dat het gestolen is. dat u in elk geval hooit van uw leven in han den zult hebben, dan kunt 11 uw positie toch niet bepaald zeker noemen „Mijn inkomen is daarvan alleen niet. afhankelijk. Tk heb. of juiste gezegd zal hebben, wanneer al inipi geld belegd is. afhankelijk. Tk heb, of juister gezegd zal inkomen van vijfhonderd pond en ik bezit een buis. dat op het moment voor een jaarlijksch bedrag van twaalfhonderd pond verhuurd is." „Voor hoeveel „Twaalf honderd pond per jaar. Tk heb hyl gemeubeld verhuurd aan Lord Ca- radoe en ik ben overtuigd dat hij er niet dan noodgedwongen weer zou uitgaan. In- teirendeel, ik geloof dat hij lie! wel zal willen koopen." „En bent u bereid het te \orkoopen f' (Wordt vervólgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9