UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN AMSTERDAMSCHE BEDRSÜOTEERIÜG DINSDAG 15 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ROELOFARENDSVEÉN. D.O.S.S.N.A. 51. In een vlug ge- speelden wedstrijd klopte D.O.S.—S.N.A. niet llinke cijfers. D.O.S. profiteerde het eerste van de vrij sterke wind en al direct wordt het S.N.A.-doer belegerd. Toch duur de het nog vrij lang voor D.O.S. op geluk kige wijze de leiding kan nemen (10). De S.N.-verded. werkt wat ze kan en geeft niets op. S.N.A. geeft flink partij dooh ook de D.O.S.-achterüocde, met in laatste in stantie „do Koning" is goed in vorm. Bij een volgende aanval krijgt D.O.S. een pe nalty toegewezen welke in een doelpunt wordt omgezet (20), en wanneer een paar S.N.A.-ers Bosman wat al te hard bewaken volgt weer een penalty, die de S.N.A.-kee- per schitterend stopte; diioct hierna is het rust. Als weer is aangevangen blijken de Stompwijkers er zin in te krijgen, bij een algemeeno aanval trapt oen der D.O.S.- backs in eigen doel (21). S.N.A. blijft aan vallen en we denken reeds aan den gelijk maker, doch de D.O.S.-voorhoedo trekt er vliegensvlug op uit en van Es schiet een voorzet van reohts ineens in (31). Nu is D.O.S. steeds in de meerderheid en een schuin schot van Bosman treft doel (41). Nog is het niet genoeg en no. 5 ligt even later achter de S.N.A.-doelman (51). De voorhoede van S.N.A. trekt ook nog eens ten aanval, dooh het mooie schot springt tegen <le lat in het veld terug en onver anderd komt het einde. D.O.S. 2 klopte Alph. Boys I met 32, een overwinning die ze alleszins verdien den. D.O.S. 3 reisde tevergeefs naar Wasse naar, want 2 wedstrijden op denzelfden tijd is met een terrein onmogelijk. D.O.S." 4 leverde goed werx door S.M.C. 3 in eigen huis met 011 te kloppen. WASSENAAR. Aan de gevolgen overleden. Mevr. N., die de vorige week zwaar werd gewond bij de botsing tussohen een auto en een woon wagen, is in den afgeloopen nacht in het K. K. Ziekenhuis aan het Westeinde te 's Gravenhage overleden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. Door den R. K. Volksbond werd het Patroonsfeest St. Willibrordus herdacht. Zondag werd deze feestviering ingezet met een algemeene H. Communie der .eden. Als gewooniijK werd deze her denking gisteravond besioien met een ge zellige bijeenkomst der leden en hun huis- genooten in de St. Josephzaal. Dc voorzitter, de heer Ruyssenaars, sprak bij den aanvang een openingswoord tot de zeer talrijk aanwezigen, die de zaal geheel vulden. Spr. heette hen we.kcm, inzonder den Hoogeerw. Deken, Geestelijk Adviseur en afgevaardigden der zusterafdeelingen. In zijn verder openingswoord wees spr. in den breede op de noodzakelijkheid van een drachtige samenwerking, het getrouw be zoek aan de cursusavonden en het volgen der leiding. Nadat de aanwezigen het Bondslied had den gezongen nam de Geestelijk Adviseur, kapelaan Koopman, het woord tot het hou den van een toespraak Spr. vond het een heer'.ijk gezicht zoo'n volle zaal en geloofde niet dat het een ge wone ledenverj--dering was. Jammer dat deze laatste bijeenkomsten niet zoo druk worden bezocht. Spr zegt, dat we hier ge komen zijn om het Patroonsfeest te vieren en daarom wil spr. een woord van opwek king naar voren brengen. De Geestelijk Ad viseur wijst vervolgens op de noodzake ijk- heid, vooral in dezen tijd mannen te hebben van karakter. Spr. beveelt daartoe aan het getrouw cursusbezoek, retraitewerk en al hetgeen wat- tot dit doel kan leiden. Spr. wekt krachtig op tot paraatheid, om mede te strijden tegen bolschewisme en ongeloof alvorens het té laat is Met een mooie oero- ratie op het strijdlied van het R. K. Werk liedenverbond besluit spr. zijn kernachtige toespraak. Het meer vroolijke deel van den avond werd verzorgd door het gezelschap Tuba en Johan Schmidt-Di Vista die het hun optre den bij de afwikkeling van hun repertoire een groot succes hadden en de aanwezigen nog geruimen tijd gezellig bijeen hielden. BODEGRAVEN. St. Jooephgczellen. Gisteravond werd in de bovenzaal van het patronaat voor een propvolle zaal B. Brugman's mario nettentheater vertoond, uitgaande van de St. Josephgezellenvereeniging. Precies acht uur opende de vice-praescs dezen avond met den gezellengroet en heette alle aanwezigen van harte welkom. Spr. bracht o.a. naar voren, dat de leden dezen keer door omstandighedec zelf geen uitvoering konden geven, en daarom dit gezelschap hadden aangevraagd. Spreker wenschte, dat allen zich dezen avond zou den amuseeren. En na zoo hier en daar do beoordeelingen gehoord te hebben, kan de St. J. G. V., gelooven we, met voldoening op dezen avond terugzien. Er is veel ge noten, hartelijk gelachen, on tevens kon men de geheele voorstelling z'n oogen de kost geven aan de keurige verlichting, en marionetten. Te even half elf sloot de vice-praeses dezen bijeenkomst, waarna allen, naar onze meening welvoldaan huiswaarts keerden. HAZERSWOUDE. Personalia. Met ingang van 1 Jan. a.s. wordt de assistent-dienst.geleider, de heer A. Stuive, alhier, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Huizen N.-H. LEIDERDORP (H.R.). Volksbond. De leden worden er aan herinnerd, dat Woensdag 16 November een ledenvergadering zal worden gehouden. Er staat iets zeer belangrijks op het program ma. Het bestuur rekent op een goedo op komst. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen 9.15 uur. De vergadering wordt zoo noodig voortgezet des namiddags 18.43 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Ver zoek van W. Onderwater alhier om gedeel telijke ontheffing van een bouw verbod; 3. Verzoek óm subsidie van de R. K. Vereeni- ging „Het Wit-Gele Kruis', Hooge Rijndijk alhier; 4. Als voren betreffende de Vcreeni- ging „Helpt Elkaar" te Leiderdorp; 5. Als voren betreffende de R. K. Hoogere Burger school te Leiden; 6. Verzoek van de Patro- naatscomissie te Zoeterwoude Dorp, om een subsidie beschikbaar te ste.len voor het ge ven van een ontwikkelingscursus; 7. Ver zoek van de oudercommissie om een toe lage over 1933; 8. Verzoek van den deur waarder der plaatselijke belastingen om toekenning van een belooning; 9. Verzoek van J. C. Rossenberg om hem een tegemoet koming toe te kennen als bedoeld in art. 13 der L.O.-wet 1920; 10. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot wijziging der steunrege ing; li Als voren om over te gaan fet het aanleggen eener gasleiding voor het Dorpsgedeelte; 12. Als voren tot wijziging der gemeente begrooting 1932; 13 Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot opnieuw vaststelling der verorde ning op de heffing en invordering eener hondenbe asting; 14. Vaststelling der be grooting van het Waterleidingbedrijf en gemeente-begrooting 1933; 15." Rondvraag. Ge beren: Cornelia Theodora, d. van J. v. d. Meer en C. C. v. d. Hulst. Bou- dewijn Albertus, z. van A. P. Molenkamp en E. J, Hoogeveen. Jacobus Gerardus, z. van A. J. v. Kempen en A. M. de Groot. Regina Martina Cornelia, d. van N. Hoo geveen en A. C. v. d. Poel. Antonius Franciscus, z. van J. Redegeld en G. do Rijk. Bernard us Antonius, z. van P. J. v. d. Berg en J. G. J. Bosman. Gerardus Antonius, z. van A. Rietveld en P. Pel. Johanna Maria Adriana, d. van C. H. Vere burg en A. M. A. Leune. Frederik Ger- rit, z. van G. v. Leeuwen en M. v. d. Voor de. Jacobus Antonius, z. van L. A. Zand bergen en C. M. v. Veen. Gehuwd: J. Hoogervorst en A. Q. Hoo- genboom. J. H. van Es en M. C. Dolle. P. M. Voskuil en W. E. v, d. Hoeven. ZWAMMERDAM. Geboren: Georg Gehrad, z. van P. van Dam en J. Meinen. Marietje Johan na, d. van F. D. Pijnacker en A. A, de Bruin. Ondertrouwd: T. Domburg jm. 22 j. en S. C. van Leeuwen jd. 21 j. té Bode graven. J. van den Hooren j.m. 26 j. te Bodegraven en J. B. Niemöller jd. 25 j. BURGERLIJKE STAND "ij LEIDEN. Geboren: Maria Johanna dr. v. J. W. Ph. v. d. Noordaa en A. Veldmeijer. Ca- tharina Maria Theresia en Cecilia Anna Theresia drs. v. J. G. v. Winden en H. A. v. d. Krogt, Paulus z. van P J. v. Steijn en P. J. Langezaal. Apolonia Maria d, v. J. W. van Eijk en C. M. v. Kruyssen. Jacob z. v J. v. d. Stelt en G v. d. Steen. Theodorus Jo3ephu6 Bernardus, z. v. H. P. j Haan en C. J. Pierlot GeJrtruida d. v. J. v. d. Linden en G. Tegelaar. Bernard T. v. L. Brouwer en D. Reitsma. Hugo- rina d. van J. v. Saarloos on H. Blijenburg. 1 Antonia d. v. A. Leuering en A. van Po- lanen. Catharina d. v. J, A. Pison en H. Bavelaar. I Ondertrouwd: N. A. C. van Beeck jm. 29 j. en H. Th. M. Pion Post jd. 27 j. H van Hees jm 26 j. en E. J. M. Bursch i jd- 25 j. j Gehuwd: J. H. 0. Colla. jm. en A. Th. I C. Laken jd. j Overleden: N. KruiswijkKersber gen vr. 71 j. A. M. v. d. VeldenGuleij I vr. 63 j. LAATSTE BERICHTEN DE BEKENDE DICHTER VAN LEVENS LIEDJES DIRK WITTE OVERLEDEN. Naar wij vernemen was de bestuurder van de auto, welke in den afgeloopen naoht tusschen de Kruislaan en de Duivendrecut- sohe brug in de Weespertrekvaart is gere den, de vooral in vr.eger jaren zeer poou- laire dichter en voordrager van levenslied jes Dirk Witte. Zooals gemeld is de heer Witte bij het ongeval om het leven geko men. De heer Witte, die in den houthandel werkzaam was, bezat een groot talent voor het maken en ook voordra-gen van vroo lijke en ernstige echt-Hollandsche liede ren, die dan ook hun weg onder een zeer talrijk publiek vonden. Vooral ook in de mobilisatiejaren heeft de heer Witte tal- looze gemobiliseerden met zijn vertolking van het levenslied aan zich verplicht. AUTO TE WATER. Een persoon verdronken. De concierge van de cocainefabriek aan de Duivendrechtsche kade tusschen len Kruislaan en den Dpivendrechtschen brug hoorde in den afgeloopen naoht omstreeks twee uur het hevig remmen van een auto en vervolgens een plons. De man spoedde zioh naar buiten, waar hij constateerde, dat een auto bijna geheel onder het water van de Weespertrekvaart was verdwenen. On middellijk alarmeerde hij de brandweer; toen deze ter plaatse kwam waren daar reeds eenige agenten met een roeiboot met het onderzoek bezig. Een der brandwachts is hierna op de auto geklommen, die op zijn kant bleek te liggen; onder water tastende voelde hij door de gebroken ruit oen arm. Met gezamenlijke hulp werd daarop net lichaam van een naar schatting 50-jarig persoon uit de auto getrokken en op den wal gebracht. Het bleek, dat cr zich goen meerdere personen in bevonden. Het personeel van de G.G. en G.D. is op- der leiding van een dokter geruimen tijd bezig geweest te trachten de levensfeesten bij het slachtoffer op te wekken; deze oo- gingen zijn vruchteloos gebleven. Volgons een kaartje dat de verdronkene in den zak had, is hij do heer D. H. Witte, directeur van de N.V. De Nederlandsche Mijnhout- handel, kantoor houdende aan het Damrak te Amsterdam. Het rijbewijs, dat gevon den is, wees uit. dat de heer Witte te Bus- sum woonde. Het s'achtoffer is per auto naar het Binnengasthuis vervoerd. De auto is door de reddingwagen van do brandweer op het droge gebracht. Geconstateerd is, dat de wagen uit de richting Amsterdam kwam. De heer Witte was dus vermoedelijk op weg naar zijn woonplaat-s. ERNSTIGE AANRIJDING TUSSCHEN AUTOBUS EN VRACHTAUTO. Zes gewonden, waarvan twee ernstig. Vanochtend omstreeks half negen is op den Helderschen weg een autobus van den dienst AlkmaarDen Helder, welke om 8 20 uur uit A.kmaar vei trokken was, even voorbij de gasfabriek aangereden door een niet grint beladen ford-auto. bestuurd door J. C. Smit uit Alkmaar. Deze laatste was door het passeeren van eenige fietsers mid den op den weg gekomen en zag zich teen plotseling voor de autobus geplaatst, welke hij tengevolge van den dichten mist niet eerder had gezien. Hij had echter steeds signalen gegeven en zijn lichten laten bran den. De bus werd met groote kracht in de flank aangereden, waardoor de linkerkant als een sardineblikje werd opengescheurd. Nagenoeg alle passagiers bekwamen letsel. De chauffeur M. de Waa., bleef ongedeerd. Het erg3t was ei aan toe de 38-jarige W. A. Hölzel uit Alkmaar, die behalve groote snijwonden aan het hoofd een zeer ernstige fractuur aan het linkerbeen had opgeloo- pen. Voorts klaagde hij over inwendigen pijn. Mevrouw N. Govers-Nieuwland uit Oterleek had eveneens het linkerbeen ge broken. Vermoedelijk heeft ook het linker been gebroken de 36-jange E. Beklcer-Kos uit Hoogwoud Verder waren lichtgewond de 64-jarige wed H. Klcmp uit Heilo, de 53-jarige koopman G. de Boer uit Alkmaar en de 26-jarige J Ochque-uit Alkmaar. De twee ernstig gewonden werden, na voor- loopig verbonden te zijn. per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. De overige gewonden werden met auto's welke door passeerende automobilisten ter be schikking werden gesteld naar hetzelfde ziekenhuis vervoerd Enkele passagiers kwamen met den schrik vrij. De autobus was vreeselijk gehavend en vertoonde een chaos van glasscherven, houten splinters en grint. De vrachtauto was eveneens dermate beschadigd dat zij niet verder kon rijden. WOONHUIS AFGEBRAND. Hedennacht is door onbekende oorzaak de wonintr van zekeren Jaspers gelegen a-kn den Heikant te Beek onder Princen- haee, afgebrand. Toen de brand te om streeks 12 uur uitbrak was de man, die op een fabriek werkzaam is, niet thuis. De vrouw wist zich met haar drie kinderen in veiligheid te brengen. De inboedel ging ge heel in de vlammen op. DE TYPHOON IN JAPAN. WAARSCHIJNLIJK MEER DAN DUIZEND SLACHTOFFERS. Dertig duizend huizen vernield. TOKIO, 15 Nov. (V.D.). Het aantal slachtoffers van den typhoon, die in ver schillende Ueelen van Japan groote ver woestingen heeft aangericht, wordt op ruim duizend geschat. Men vermoedt dat ongeveer dertigduizend huizen zijn ver nield. Nauwkeurige gegevens heeft men hieromtrent nog niet. aangezien de mees te verbindingen tusschen Tokio en de kust zijn verbroken. Het ten Oosten van Shu- zuoka liggende dorp Kashiwabara is ge heel vernield door een brand, dio tijdens den typhoon ontstond en zich met razonde snelheid uitbreidde. Ook te Numazu wer den vele huizen door brand vernield, ter wijl Tokio gedeeltelijk in het donker werd gehuld. Vele spoorwegverbindingen, o.a. tusschen Tokio en Osaka zijn verbroken. HET FRANSCHE ONTWAPENINGS. PLAN. Onvoldoende voor Duitschland. GENEVE, 15 November. (V. D.). In Duitsche kringen te Genèvc is men van rneening, dat het gisteren ge_ r.bliceerde Fransen e ontw_ c iincs;.lan niet kan woi- den beschouwd als een voldoende tege moetkoming aan den eisch van Duitsch land inzake rechtsgelijkheid en dus geen aanleiding kan zijn om wijziging te bren gen in do tot nu toe door do Duitsche rijksregeering aangenomon houding tegen over de Ontwapeningsconferentie. twintig gewonden bij autobusongeluk. PARIJS, 15 Nov. (V. D.) Tengevolge van den mist kwam gisteren in de nabij heid van Tarbes een autobus in gotsing met een particuliere auto. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd, waarbij twintig passagiers van de autobus gewond werden. De prins van Wales voor de microfroon. LONDEN, 15 November (V. D.). He denavond zal de prins van Wales ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van de B.B.C. (British Broadcasting Company,) een boodschap voor de radio uitspreken. LEIDEN, 14 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie O.601.90, kroten 1.001.50, bloemkool I 5.4010.idem II 1.004 00, roodokool 2.10—6.00, sa- voyekool 3.50—5.40, groenokool 1.50 3.50, pieterselie 0.601.20, prei 1.00 2.20, kropsalade 1.004.50, selderie 0.501.50, bleekselderie 815, worte len 1.506.90; per 100 kg.: kroten 1 2.50, kroten gek. 37, snijboonen 20 40, stokboonen 4960, witloof 1520, spinazie 1525, spruiten I 812, sprui ten II 27. Vette Varkens. Aanvoer 659 stuks, waarvan 549 zwaar 28—30 cent en 10 licht 28—29 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. ZOETERWOUDE, 14 Nov. Veiling „Ik leer nog"'. Prijzen: kippeneieren 7.90 8.30, kuikeneieren 6.207.00, eendeneieren 4.40—4.70 per 100 stuks; kaas 1530 cent per pond; kippen 4585 cent, hanen 0.50 1.35, duiven 8—11 cent, eendon 55 cent en konijnen f 0.801.50 per stuk. HAZERSWOUDE, 14 Nov. Eierenvei- j ling. Prijzen: kippeneieren 7.008 65 en i eendeneieren 4.504.75 per 100 stuks. ROTTERDAM, 14 Nov. Buitenl. Granen Stemming vast. Rogge Zuid-Russische disp. 3.70, Ca nada no. 2 disp. 3.95, La Plata Rogge I diso. 3.85, Bahia Blanca disp. 3.95. Gerst Amerikaansche No. 2, disp. 81, 6061 kg. Donau disp. 78. 6263 kg. Rus- sische disp. 79, 65 leg. Russische disp. 85.—. j Haver. Canada No. 3, diso. 4.95, Can. I Feed I, disp. 4.85, 83 p. White Clipped disp. 4.50, 5152 kg. Boheemsche aan- I gek. 4.45, 4647 kg. La Plata f. a. g. disn. f 4.20. Mais per 2000 kg. La Plata aangekomen 73, dito stoomend 73, Donau-Galfox disp. 74, dito stoomend 71.50, La Plata cinquantine disp. 84, Amerikaansche mixed mais aangek, 72 50, dito stoomend S3, gele platte Zuid-Afrikaansche no. 4 disp. 75. witte platte No. 2 stoomend 73.—. Pub'ieke veiling. De tarwe-centrale veil de heden: Groninger B 4.50, Friesche B 4.60, Noord-Holandsohe B f 4.604.65, Limburgsche B 4.65, Geldersche Ris A 4.85, alles per 100 kg. plus 1 pet. vei- lingskosten. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst: 4.50—5.25. Haver 4.50—5.50. Erwten kleine groene 9—13. Schokkers-erwten 14.00—15.50. Verder van 813. Bru'ne boonen f 9.2510. Alles per 100 kilo. ROTTERDAM. 15 Nov. Vee. Aanvoer: 1270 magere runderen, 204 schapen, 796 vette runderen, 240 vette kalveren, 570 nuchtere kalveren, 310 graskalveren, 178 schapen of lammeren, 3 varkens en ovcr- loopers, 70 biggen, 13 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 1317,5, 24 27 en 31—32.5 cent, osse nlfl—17. 21—23 en 2620 cent; stieren 1517, 1921 en 23 24 cent. vette kalveren 27.532.5. 37.545 en 52.5—^57.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 120235. stieren 60280. graskalveren 2040, werk paarden 100240. slachtoaarden f 90 130. hitten 4090. veulens 30—50, nuchtere fokkalve~en 8—14. nuchtere slachtkalveren 46, kalfkoeien 130 245; pinken 50—85, vaarzen 90125, biggen 4—8, biggeii per week 40—80 ct. Overzicht: Do aanvoer van vette koeien cn ossen was tamelijk. De handel was kalm, dezelfde pri'zen werden wederom bedon- gen. Een enkel prima spoe'.ingbeest ging nog tot 1.5 cent boven .noteering. De aan voer van stieren Was voor dezen tijd flink te noemen, de handel was stroef en de priizen waren lager. De aanvoer van vette kalveren was tamelijk. De handel redelijk eerste kwaliteit ging gemakkelijk van de hand, overige soorten stroef. De prijzen bleven echter vrijwel stationnair. Op do magere markt was de aanvoer van melk en kalfkoeien nog tamelijk ruim, de han del was kalm, dezelfde prijzen konden ge makkelijk bedongen worden. Graskalveren met minderen aanvoer. De handel was iets williger, vandanr dat de prijzen iets stijver waren. De aanvoer van nuchtere fok- cn slachtkalveren was matig. De han del tamelijk. De prijzen worden gemakke lijk bedongen. De aanvoer van werk- en slachtoaarden hitten en veulens was niet bijzonder groot. De handel was slap, de prijzen liepen iets terug. Biggen niet ta- melijkcn aanvoer en vluggen handel. Iets höogero prijzen. Schapen met kleinen aan voer. De handel was iets boter en de prij zen iets hooger. BODEGRAVEN, 15 Nov. Kaas. Aange voerd T59 partijen Goucsche knas w.o. 256 met ri ksrre k, totaal 9065 stuks, wegende 81585 kg. Prijs met ri:!:smerk le soort 32 I —34, 2e soort 28—30 en zwaardere 35. Handel flauw. BIOSCOPEN. Casion: Volwassenen. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Nor. Groen tenveiling. Bloemkool I per 100 9.30— 14.10, peen per 100 bos 6.40—9.20; peen por kist van 20 kg 0.60—1.00, roodekool 8.4010.00 en gelekool 5.106.00 per 100 stuks. Aanvoer: 22700 bloemkool; 1600 bos peen; 2300 kg. peen; 700 roodekool; 900 geleokol. R0EL0FARENDSVEEN, 14 Nov. Groentenveiling. Bloemkool 18 cent, wittekool 2 cent, savoyekool 45 cent, roo dekool 45 cent per stuk, snijboonen 3.60—3.75, idem stek 1.90—2.30 per 10 kg., andijvie 1.30, sla 0.50—5.80 per 100 krop, tomaten A 5.60—15.20, B. 10— 15, O 5.00—9.70, CC 1.50—2,70, 2e soort (uitsohot) 0.80—3.90 per 50 kg. BOSKOOP, 14 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 20—36 cent, Hadley 40—90 cent, Clau dius Pernet 4590 cent, Columbia 3570 cent, Butterfly 3582 cent, Mac Keiler 60 85 cent. Mme Jules Bouehé 25—37 cent. Rosaladia 3006 cent, Florex 70120 cent, Phoebo 5070 cent, Potin 3060 cent, Chas. P. Kilham 2560 cent* Edith Helen 80140 cent, Aug. Noack 45—SO cent, Else Poulsen 5080 cent, Briarcliff 40—81 ct., Ellen Poulsen 3052 cent. Chrysanten, grootbloemig 80160 cent, idem tros 8—25 cent. Clematis Prins Hondrik 3.403.G0, anjers 714 cent. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN BREESTRAAT 19 1& Nov. 1932 Industrie: Alg Kunslz. Unie Hcrkels Pntent Cnlvé Doltt crt. v. A. Küchenin Accoust Nod Ford Philips Gern. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Pcrlok Rubber: A dam Rubber Doli Bat Rubber Vico Sorbadjadi Scheepvaart: Oude Vnart Nod. Schciipr. Unio Oude Boot Mijnbouw: Boetop Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Jnva Cultuur N ISU. Tabak: Deli Mij. Senerabab Dcli Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smolting Anaconda Ass Gas Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kcnnecolt Copper Milwaukee ld Pref Koesport Tin Plate North American Nevada Shell L'nion United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater As6 Oil Uniteil St Steel 4ó% 21V3 645/g 120 134 80'/, 1871/u 48»/, 851/2 132i/i H7l/2 lb>/2 171/,. 2-;/,s 20'/, 3"/a IV* 7{,/n2 3H/iö 13 Va 2'"/W 4V32 50»/4 32*/s 6l-/iö hi 51/, 27a 5l/u> 39-Va 2.30 u. I 31 l/n II 41/^/51/4 1271/0 184l/o H2-V, 1451/1 181/2 I6I/0 2l7iö 37, 1 U'V.s IV* 491/3 308/4 ö;/a «7* 5 73 2*/< 38l/2 WISSELNüTEFRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.20 Londen 8.271/4 New York o.48 90 9 7«5/us Brussel 34.54 Zwitserland 47.93 Milaan 12.76 Madrid 20.371 /2 Oslo 42.10 Kopenhagen 43.10 Stockholm 43.97 Weenen 34 SOnom. Praag 7.38 »/2 Boedapest BEURSOVERZICHT Van gisteren. De verwachting, dat do intergealliccrdo schulden op voor de Europeesche landen be vredigende wijze zal worden geregeld, komt de beursstemming op het continent ten goede en de A danische beurs vormde hier op geen uitzondering. Philips tradon op den voorgrond, die op ruime sohaal gevraagd werden, waardoor de nolecring 4 pet. ver beterde. Aku's onveranderd. Unilevers lichtelijk verhoogd. In Kon. Olie vonden de gebruikelijke omzetten plaats tegen 1 pet. hooger noteering. Sunikerwanrden la gen zeer vast, speciaal H.V.A.'s, die een 5 pot. aantrokken, onder invloed van de nieuwe suiker-verkooporgani&atie. Rubber* 2 pet. hooger. Tabakken vast docli stil. Scheepvaart-en en Mijnwaarden kalm en prijshoudend. Amerik. ïet.s lager, Duitsche obligaties vast, Nederlandsche Staatsfond sen prijshoudend. Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3