„Zij-Crème" HET HUIS OP HET EILAND ZATERDAG 12 NOVEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND De bloedige gebeurtenissen in de vredes-stad Ge neve. De stembus in Duitschland en in Amerika. Verwachte gevolgen. Ook g ij, Genève? Met verwonde ring heeft de wereld kennis genomen van de bloedige gebeurtenissen, welke zich deze week te Genève hebben afgespeeld. Zwitserland ie een rustig land. Men klimt er op de bergen, valt er zoo nu en dan af; men ontvangt er de toeristen uit heel de wereld en knijpt ze met behoed zaamheid uit in dure hotel». Dat is alles zóó vredelievend, dat de Volkenbond geen betere verblijfplaats voor zijn vredesduif wist te bedenken dan juist Zwitserland. En van Zwitserland is weer Genève do meest vredelievende plek. Daar zetelt de Ontwapeningsconferentie, daar zweert men elkander de meest ontroerende broeder- sohaps-eeden. En juist daar moest deze week een vechtpartij, nog wel een politieke vecht partij, plaat» vinden, waarbij twaalf doo- den vielen. Wat een indruk moet daarvan zijn uit gegaan Stel u voor, dat in het Haagsche Vre despaleis een vergadering wordt gehou den van bevorderaars van den wereldvre de en in die vergadering zou men elkaar in de haren vliegen, dat de stukken er van afvlogen. Wat 'n toestand De oorzaak van den gespannen toestand moet gezocht worden in het drijven van den extremistischen socialistenleider Ni cole dezelfde man, die eenige weken ge leden het voorstel deed om alle personen, die een inkomen van 3000 of minder had den, vrij te stellen van belasting. Deze dwaas, wien de Geneefsche kiesgerechtig den het voorstel is n.l. onderworpen aan een referendum met beslistheid een waardig antwoord hebben gegeven, is door gegaan met zijn agitatie en vond vanzelf sprekend gemakkelijk aansluiting bij de communisten, die altijd in troebel water vissohen. Tijdens een vergadering de'r democra- tisch-nationale groep, welke Woensdag avond te Genève werd gehouden, verza melden zich vele socialisten en communis ten voor het gebouw en namen een dreigen de houding aan tegen de politie. Deze requi- reerde daarop militaire hulp en toen had men de poppen aan 't dansen. Met machi ne-geweren moest de menigte ten slotte uiteen gedreven worden. Den geheelen nacht en Donderdagsmor gens duurden de relletjes en samenscholin gen voort. Wegens ophitsing werd Donder dagmorgen Nicole gearresteerd. Hij zat juist in bad en werd eruit gevischt. Ook tegen twee communistische raddraaiers werd een bevel tot arrestatie gegeven. Het gebeurde heeft groote opwinding veroorzaakt onder de bevolking. In het na- burige Lausanne is het ook rumoerig ge weest, doch nu de autoriteiten eenmaal gewaarschuwd zijn, zal de rust niet moei lijk te handhaven zijn. De stembus. De stembus heeft deze week z'n werk weer gedaan. In Duitschland en in Amerika. Met een schoone lei kan de politiek weer beginnen. Maar, of er zooveel veranderd zal worden, is nog de vraag. In Amerika zal de uitslag van de pre sidentsverkiezing allicht meer invloed uit oefenen, vooral op de binnenlandische po litiek, dan in Duitschland. In Duitschland hebben de rijksdagver kiezingen betrekkelijk weinig verheldering gebracht. De affaire zal wel op den ouden voet worden voortgezet, althans voorloo- pig. President von Hindenburg heeft von Papen opnieuw zijn steun en vertrouwen toegezegd, hetgeen beteekent, dat de re geering bij de gratie van de noodveror deningen wordt gehandhaafd. Von Papen's positie is ongetwijfeld iet» sterker geworden, daar zijn tegenstanders een zij het niet groote nederlaag heb ben geleden. Zoowel de nazi's als het cen trum zijn verzwakt uit den strijd te voor schijn gekomen, zoodat zij in den nieuwen rijksdag geen meerderheid meer kunnen vormen. Zij zullen slechts parlementair kunnen regeeren, wanneer zij samengaan met de Duitsch-nationalen, die winst heb ben behaald, door hun steun aan von Pa pen. Waarschijnlijk is het ook maar het beste, dat de lijn van von Papen nog verder wordt doorgetrokken, want uit angst voor uet Duitsohe dreigement van herbewapening schijnen de mrogendheden in 't bijzonder Frankrijk aardig bij te draaien op net stuk van ontwapening. Het was een ge vaarlijke troef, welke de Duitschers uit speelden, maar ook uit hoog spel kan wel eens goed» voortkomen. Het Fransche ont wapeningsplan, hoewel nog niet in alle details bekend, wordt niet kwaad beoor deeld en er is weer kans, dat de Ontwape ningsconferentie weer vlot komt. Welke invloed de keuze van Roosevelt tot president van de Vereen. Staten zal uitoefenen, valt nog niet te overzien. Wij krijgen daar een nieuwen man, die vele mooi-klinkende beloften heeft afgelegd en van wien men een nieuwe koers verwacht. Als dat werkelijkheid wordt, zullen de re sultaten waarschijnlijk meer te zien zijn op economisch dan op politiek terrein. Daar de politiek echter tegenwoordig even zeer rond de economie draait als de eco nomie rond de politiek, maakt dat niet zoo'n groot verschil. Een verheldering van de economische si tuatie zal even goed met vreugde verwel komd worden. Wanneer mannen als Colijn en Aalberse de toekomst met zulke sombere kleuren schilderen, kunnen wij een straaltje licht best gebruiken. Bemoedigend is in ieder geval het on derhoud, dat de New Yorksche correspon dent van de „Vossische Zeitung" op den verkiezingsdag met Roosevelt heeft gehad en waarin deze gezegd heeft: „Amerika heeft zich met de ultra-pro- tectie zelf de grootste offers opgelegd. De boer moet heden ten dage voor zijn be hoeften 9 pet. meer betalen dan voor den oorlog, maar krijgt voor zijn producten 48 pet. minder. Een dergelijke tariefpolitiek is in strijd met de eenvoudigste beginselen van den internationalen handel. De eco nomisten hier en in het buitenland hebben terecht represailles en tariefoorlogen voor speld, maar tot dusver is niets gebeurd, om den toestand te verbeteren. De buiten- landsche markten voor de overschotten van onze landbouwproducten zijn a<l te loor ge gaan en het is de hoogste tijd om te red den wat er nog te redden valt. „One Democratisch tariefprogram strekt, met de onderscheiden landen verdragen te sluiten, welke den wederzijdschen goede- renruil bevorderen. Dat is het beginsel van welk» toepassing ik het herstel van den we reldhandel verwacht". Toen de journalist hem vroeg of het Congres zich niet tegen tariefhervorming zou verzetten, omdat de ervaring leert dat het veel gemakkelijker gaat, tariefmuren te verhoogen dan ze te slechten, antwoord de Roosevelt: „Ik geef toe dat het Congres niet gemakkelijk is, maar in vergelijking met uwen Rijksdag is het contact ermee toch maar kinderspel". Roosevelt vertrouwt dus het parlement mee te krijgen op den weg dien hij wil in slaan en de verkiezingen van Dinsdag moe ten hem in dat vertrouwen hebben ge sterkt. Europa zal het nieuwe geluid van de overzijde van den Oceaan stellig met voldoening hooren en er het geduld uit kun nen putten, om zelfs een eventueel uitstel der economische wereldconferentie zonder morren te aanvaarden. werkt zacht en weldadiJ; Wvr mud ontwaakt tot nieuwe schoonheid oMr/aar aanraking In prijzen van 20— 30*^> en 75 cent. 8767 SPORT VOETBAL I. V. C. B. OVERZICHT. Hopen we, dat het mooie herfstweer dat deze week zijn intrede deed, een voorbode zij van een periode droog èn zonnig voet- balweer. Dan kunnen de voetbalterreinen wat verbeteren, dan ook zijn de voetballers beter dan in regen en storm, bestand tegen het buitenspelen, dat in de afgeloopen we ken nu juist geen pleiziertje was. In de eerste klasse G. is een volledig programma vastgesteld met heel belangrij ke ontmoetingen, vooral nu blijkt, <lat er zoo wisselvallig gespeeld wordt. Voor S. J. C. staat er een zware wed strijd op het programma want G. D. A. heeft momenteel de leiding en deze Loos- duinsche club won bereids van Graaf Wil lem en Spartaan in uit-wedstrijden en met flinke cijfers. De wijze waarop bovendien Zondag jl. van H. B. C. werd gewonnen laat geen enkelen twijfel over de kracht van G. D. A. De Noordwijkers weten dus wat hun te wachten staat. Het zal aanpak ken worden van begin tot einde en alleen bij uiterste krachtsinspanning lijkt het ons mogelijk één puntje thuis te houden. Dat zal dan ree-ds een verdienstelijk resultaat zijn. H. B. C. blijft ondanks de zware neder laag tegen G. D. A. toch voorloopig nog een ernstig concurrent voor de eerste plaats en Spartaan zal daarmede onge twijfeld rekening moeten houden. T. Y. B. B. krijgt weer een goede kans om eenige punten, uit te loopen, wijl van D. O. N. K. wel gewonnen kan worden. Leonidas krijgt bezoek van Santpoort en ook dit belooft een interessante wedstrijd te worden, waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen valt-. In de 2e klasse O staat TeijlingenLei den op het programma. Een belangrijke wedstrijd, die de noodige spanning belooft. En wat zal de uitslag worden? Indien we afgaan op de tot nu toe door Leiden be haalde resultaten geven we den Sleutel stad-bewoners niet veel kans. Lisse gaat op bezoek bij Excelsior en zal daar wel verliezen, terwijl Blauw Zwart een kans heeft tegen Graaf Floris. Wilhelmus kan thuis winnen van Spar taan II en P. F. C. van Lenig en Snel. R.-K. S. V. „S. J. C Het belooft morgen op het Sporthof we4 een der belangrijkste kampen te worden, welke S. J. C. I zal leveren. Immers het gaat tegen den kampioenspreteudent G. D. A. I uit Loosduinen, welke club vorige week het sterke H. B. C. in eigen home liefst met 71 klop gaf. Dit mag echter de Noordwijkers niet ontmoedigen en een dergelijke uitslag verwachten wij dan ook niet van hen, want als ze van den beginne af de zaken serieus aanpakken zullen onze jongens zeker een waardige tegenpartij zijn voor de stoere Loosduiners en mogen wij nog wel op een gelijk spel rekenen. Vast staat, dat het een spannenden wed strijd zal worden, waarvoor veel belang stelling zal bestaan. R. K. S .V. „TEIJLINGEN.". Zondag a.s. om 2.30 uur speelt Teijlingen I tegen Leiden I op Sporthof. Aaji een voorspelling durven wij ons niet te wagen, daar het resultaat zoo menigmaal tegen overgesteld is. Op papier is Teijlingen ster ker, doch in het veld zal de uitkomst het leeren of dit van invloed is. Vast staat, dat het een spannende wedstrijd zal wor den Het tweede elftal heeft &.s. Zondag rust! Teijlingen Jun. maken de reis naar Stompwijk. Vertrek per auto om half twaalf vanaf de K. S. A. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A: KerkradeFim bria; ValkenburgR. K. V. V. L.; Sitt. BoysVolharding; CaesarV. V. H.Ché- vremontK. N. V.; MarsanaR. K. O. N. S. Eerste klasse B: KolpingUnion. Eerste klasse D: 's Heerenberg Altior; Swift—S. D. O. U. C.; Grol—V.D.Z. Eerste klasse E: DenekampZwol le; P. H.Quick; AchillesN. E. O.; Vos- taDe Zweef. Eerste klasse F: V. V. Z.-De Meer WilskrachtV. I. C.; FortitudoLimvio; E. M. M.-H. M. S.; Volenadm—D. E. M. Eerste klasse G: D. H. L.Graaf Willem; H. B. O.—Spartaan; D. O. N. K.— T. Y. B. B.LeonidasSantpoort; S. J. C.—G. D. A. Tweede klasse O: TeijlingenLei den; Wilhelmus—Spartaan II; Excelsior Lisse; P. F. C.Lenig en Snel; Blauw ZwartGraaf Floris. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging ,.D. 0. S." Het programma voor D. O. S. is morgen weer volledig. Na vele weken rust komt D. O. S. I weer eens in actie en wel tegen S. N. A. I uit Stompwijk. De Stompwij kers hebben in den laatsten wedstrijd laten zien, dat men ook met hen rekening heeft t-e houden. Het zal daarom aan spanning niet ontbreken. Aanvang 2 uur. D. O. S. II speelt om 12 uur tegen Alph. Boys I tegen wie een goed resultaat moei lijk te behalen zal zijn. Flink aanpakken is de boodschap. D. O. S. III gaat naar Wassenaar om daar te 2 uur de reserven van Blauw Zw. te ontmoeten terwijl D. O. S. IV naar Warmond gaat om S. M. C. III partij te geven. Aanvang 12 uur. De leden worden herinnerd aan de alge- meene ledenvergadering a.s. Din«da.<r ia Nov. des avonds half acht in het clublokaal R.-K. S. V. „V. V. L." V.V.L. I heeft Zondag vermoedelijk rust, daar het nog niet vast staat of zij een vriendschappelijken uitwedstrijd speelt. In ieder geval ra-den wij hen aan Zondag te trainen, vooral zij, die Zaterdagsmiddags niet kunneil. V.V.L. II speelt tegen de reserven van V.V.B. Dc wedstrijd begint om 2 uur. Men gelieve hiervan goed nota te nemen. Het zal voor V.V.L. II aanpakken worden, ,daar de uitwedstrijd op het nippertje ge wonnen werd. Een kleine overwinning kan misc-hien wel behaald worden, als er maar voldoende samengespeeld wordt. V.VX. I jun. speelt op eigen terrein om half één tegen S. J. C. I jun. Hier zal het eveneens aanpakken worden, om een behoorlijk resultaat te behalen. V.V.L. II jun. gaan op bezoek bij „Meer burg" om «aldaar do „Meerburg"-jun. te be kampen. Dit zal waarschijnlijk wel verlie zen worden voor de onzen, doch junioren, pakt flink aan, je kunt nooit weten. R.-K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). De dag van morgen belooft voor de voetballers van den Hooge Rijndijk druk te worden. Op het Meerburgterrein worden n.l. twee wedstrijden gespeeld. Om half één ontvangen de junioren het 2e juniorenelftal van V. V. L. uit Voorscho ten. Na de twee gelijke spelen wordt het eens tijd, dat de Moerburgers een over winning behalen, al zullen de Voorschote naren zich daarvoor niet zoo maar leenen. Aan spanning zal het niet ontbreken, en 't zou ons niet verwonderen, indien do punten gedeeld werden. Een Meerburgcombinatie speelt, om 2.30 uur, ook al op eigen terrein tegen R. W. D. I uit Leidon. Opgave van nieuwe leden aan het secre tariaat, Nieuwe Rijn 92, Leidon en bij den heer A. Pieterse, Hooge Rijndijk, Zoeter woude. ff. K. Sportvereen. „St Bemardus". A.s. Zondag speelt te 12.30 uur de jun. van „St. Bernardus" tegen jun. R. W. D. Dit belooft zeer zeker voor onze benjamiu- nen een zware strijd te worden, daar do Duivels zich niet zoo gemakkelijk zullen laten verslaan, maar jongens als gij allen uw uitersten best doet, dan zullen zij zeker de overwinning niet cadeau krijgen. Het eerste elftal ontvangt te 2 uur bezoek van Vogelenzang. Zullen deze jongens hun overwinningsreeks voortzetten? Het tweede elftal moet te 2 uur oen be zoek gaan brengen to Voorschoten, alwaar zij-V. V. L. II ontmoet. Het gezamenlijk vertrek is vastgesteld op uiterlijk 12.30 uur. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". V oetbal De beide senioren-elftallen, die deze week vrij zijn van competitiewed strijden zullen den vrijen Zondag benutten met enkele vriendschappelijke wedstrijden Het eerste trekt ten strijde tegen Meer burg I, 't tweede tegen K. F. C. I. Aangezien beide ploegen als sterke te genstanders bekend staan, zal het voor onze jongens aanpakken worden. Alle junioren komen ditmaal wederom in het veld. 't Eerste krijgt Lisse I op bezoek, reeds vorige week schreven wij over dezen wed strijd zoodat wij nu kort kunnen zijn. Jon gens aanpakken! Het 2de gaat naar V. V. B I, Tot nu toe hebben jullie nog niet veel succes gehad, wij zullen zien wat jullie er van terecht brengt. Wij wijzen er op dat deze wedstrijd om half een aanvangt en niet om 1 uur; heb vertrek is nu bepaald op half twaalf van af Hotel Den Burscht. Het 3de ontvangt Lisse II. Jongens, tracht ditmaal eens de puntjes af te snoe pen. Jullie zijn er toe in staat-! Onze Benjamins gaan naar Noordwijker- hout waar zij N. V. C. moeten bekampen. Enkele weken geleden leed dit elftal een zware nederlaag tegen het eerste, nu zijn zij overgeplaatst en zullen zeker on inlli© trachten revanche te nemen. Vooruit R. W. D.-ertjes, tracht allen het voorbeeld van jullie groote broers te vol gen. Wandelsport Morgen zullen een aantal Rood-Wit Antilopen deelnemen aan de Elfdorpenmarsch uitgeschreven door do Leidsche Sportclub. De start is om 1 uur van af Den Burcht, terwijl er alsnog gelegenheid zal zijn zich in te laten schrijven. Wij wensohon den deelnemers en organisatoren veel succes. FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 20) (Wordt vervolgd). Ze gingen eerst naar den grooten salon, die zooals Guy het meisje vertelde, altijd als het ware in gereedheid was gehouden voor de dierbare overledene, die vijf en twintig jaar geleden gestorven was. „Juffrouw Cheetham vertelde dat het met den kleinen salon precies eender was", merkte Cecily op, „de kamer hiernaast, die mevrouw Herbert en ik gebruiken. En boven waren ook kamers, die voor haar bestemd waren. Ik ben er nog niet in ge weest." „Die zijn precies in den toestand geble ven waarin ze waren toen Lady Bertram ze het laatste heeft gebruikt", lichtte Guy in. „In deze kamer zijn wel veranderingen aangebracht; verschillende schilderijen en andere kunstvoorwerpen zijn pas n a haar dood gekocht. Het was alsof Sir Ro derick voor haar de kamer steeds mooier wilde maken." Van den salon voerde hun weg naar de muziekkamer, waar een vleugelpiano en een orgel stonden die in een kwart eeuw niet waren bespeeld. Maar ze waren uit stekend in orde gehouden. Er was een uit gebreide muziekbibliotheek en Guy had gelegenheid op te mexken, dat zijn aan trekkelijke gezellin al even goed op de hoogte was van muziek als van schilder kunst en kunstnijverheid, waarvan ze haar kennis straks, bij het bezichtigen van de schatten in den grooten salon, aan den dag had gelegd. Cecily moest inderdaad een uitstekende opvoeding hebben gehad Van de muziekkamer kwamen ze in een kleineren salon, waaraan een kas vol prachtige, zeldzame bloemen grensde. Langs den salon liep een rij kabinetten, evenals alle kamers die ze tot nu toe ge zien hadden, vol van de schitterendste voortbrengselen van kunst en handwerk uit alle deelen der aarde. „Weet u wat?" zei Guy opeens, terwijl hij opkeek naar het glazen dak van de serre, waarop de regendruppels statig neer kletterden, „we moesten beginnen een ca talogus van de kunstschatten hier in huis te maken, terwijl ik hier ben! Ik heb er wel geen sikkepit verstand van, maar u bent vrij goed op de hoogte en in de bi bliotheek is al het* noodige materiaal voor handen. Het zou interessant werk zijn en als het regent kunnen we ten minste nog wat anders doen dan duetten spelen Cecily ging gretig op het plan in en zóó kwam de „Catalogue van de schilderijen en Kunstvoorwerpen, aanwezig op Wetsto- nes", Cumberland tot stand, een pracht uitgave in honderd exemplaren dié op ge schept papier gedrukt en in perkament ge bonden een bezit werd waar de verzame laars om vochten.. Maar Cecily moest den arbeid voltooien met de hulp van mevrouw Herbert, want Guy's verblijf duurde te kort om het te voleindigen. Ze gingen naar boven in druk gesprek over hun plan, maar hun opgewekt ge praat verstomde toen ze Ladj' Bertram's Boudoir binnen traden. Het was haast niet te gelooven dat dit vertrek in zoovele ja ren niet gebruikt was; zulk 'n indruk van bewoondheid maakte het. Een lage arm stoel was bij den haard geschoveneen werktafel stond er naast. Op een van de kleine tafels log een borduurraam met een half-afgewerkt patroon er in naalden en strengen zijde nog erbij. Overal waren boeken verspreid, aan den wand hing een guitaar en een piano stond bij een van de vensters, opengeslagen en met een Ita- liaansch lied op den muziekstandaard. De toetsen waren verkleurd en toen Guy een paar er van aansloeg, klonk een melancho liek accoord uit het oude instrument op. In dit heiligdom was geen piano-stemmer toegelatenEen leege vogelkooi stond niet ver van den haard.... Ze liepen verder, door Lady Bertram's kleed- en slaapkamer en diep onder den indruk van Sir Roderick's groote liefde, die haar verlies nooit was te boven geko men. kwam het tweetal op de gang terug. „We zullen de kamers precies zoo laten", zei Cecily met een stem waarin aandoe ning en weemoed trilden. „Het is een een voudige daad van piëteit." Na enkele oogenblikken verbrak Guy de stilte die even tusschen hen gevallen was. „We komen nu in het oudste gedeelte van het gebouw", kondigde hij aan, terwijl hij de deur aan het einde van de gang opende. ..Het dagteekent nog uit den tijd toen de kasteelen formecle vestingen wa ren." Aan de andere zijde van de deur gekomen bevonden zij zich aau den voet van eeu torentrap, die omsloten werd door eeuwen oud, massief muurwerk van ongelooflijke dikte. Dit deel van het huis was tamelijk uitgebreid; maar het werd aan de Zuid zijde aan het oog onttrokken door den langgerekten gevel in Italiaanschen bouw stijl. Er waren steenen gangen en trappen, kleine, laaggezolderde kamers, de meest© geheel leeg, andere met enkele vervallen antieke meubelstukken. Guy en Cecily be klommen de torentrap en traden op het dak, dat geheel overschaduwd was door het gebladerte van de hoogijopgroeiende boomen. Weer beneden gekomen bezochten ze een gelijkvloers-gelegen oude kapel, duister en somber, met een steenen altaar, ver sierd door vijf kruizen. Verder was de ruimte geheel ledig en het stof van eeuwen lag in de hoeken en op de overblijfselen van ruw beeldhouwwerk. „Ik zou wel eens willen weten wan neer die kapel het, laatst gebruikt is", merkte Guy op. „Dat moet eeuwen gele den zijn Ik weet niets van de vroegste ge schiedenis van het huis." „Iemand moet hier niet lang geleden zijn geweest", bracht Cecily in het mid den. Ze wees naar den steenen vloerhet stof en het vuil waren zonder twijfel on langs op enkele plaatsen verwijderd. „Iemand is het heel huis rond geweest", antwoordde Guy grimmig. „Ik geloof dat pr geen hoekje of gaatje is, waar de plun deraar niet heeft geneusd. Laten wc nu maar eens een kijkje nemen in den Weste lijken vleugel." Een zware, eikenhouten, met ijzeren na gels beslagen deur, voerde uit de resten van de middeleeuwsohe vesting naar een aanbouw uit later maar eveneens lang ver vlogen tijd. Do aanbouw bevatte verschei dene in eikenhout betimmerde kamers met gepleisterde plafonds en groote, met rijk smeedwerk versierde schouwen. „Met uitzondering van de ontbijtkamer en de rookkamer", zei Guy, ,is dit heele ge deelte in gebruik bij bet personeel. Als ik me hier ooit blijvend zou vestigen, zou ik nog enkele van de kamer® voor mezelf laten inrichten. Het is zonde en jammer, dat al die schoonheid zoo weinig tot haar recht komt. Maar gaat u mee naar boven; dan zal ik u iets interessants laten zien." Langs een stevigen eiken traj» gingen ze naar de tweede verdieping naar do kleine, donkere kamer, die Martin's ver blijf was geweest. De deuren van de groo te kluis stonden wijd open. „Dit is de plek, waar de juwoelensohat werd bewaard", legde Guy uit. „U kunt u waarschijnlijk mijn gevoelens wel voor stellen toen we de bergplaats leeg von den Het meisje staarde zwijgend naar de met wollen stof bekleede stalen planken, die kort. geleden nog een vorstelijk fortuin aan prachtige kleinooden hadden gedragen. Na een paar seconden verbrak Guy bet stilzwijgen. „Laten we maar weer gaan", stelde bij voor, met een doffe klank in zijn stem, „ik word er akelig van om naar die geplunder de brandkast te kijken. We moesten maar wat muziek gaan maken." Maar het was hun niet gegeven om zich dien morgen aan muzikale genietingen te wijden, want nauwelijks hadden ze zich aan de vleugel gezet of de butler kwam binnen met het verzoek of Sir Guy bij Lord Caradoc in de bibliotheek wilde komen. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13