ZATERDAG 12 NOVEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HILLEGOM Gemeenteraad. Dc Raad dezer gemeente boudt een openbare vergadering op Donder dag 17 November a.s., nam, te 1.45 uur. Agenda: 1, Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur: In de vacature P. v. Lierop Jzn. worden door B. en W. aanbevolen: 1. J. M. Goemans, Weresteinstraat 86 en 2: J. W. M. van den Bosch, Meerstraat 7. 4. Voorstel tot opheffing van de onbewoonbaaj-verklaring van perceel Bethlehemslaan no. 6. 5. Voorstel tot het houden van een boomplantdag. 6. Voor stel tot het organiseeren van ontwikkelings cursussen voor jeugdige werkloozen. 7. Voor stel inzake de uitbreiding van de garantie der leeningen ten behoeve van de N.V. Electrici- teitsbedrijf H. L. S. 8. Voorstel tot het vaststel len van een regeling ex. art, 212, derde lid der gemeentewet. 9. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Schoolartsen- dienst. 10. Benoeming leden en plaatsvervan gende leden van de Scheidsgerechten voor Ambtenaren en Werklieden en van de Commis sie van G. O. voor de werklieden. 11. Schrij ven van Gedeputeerde Staten, inzake woning bouw ,,Higo", 12. Aanbiedingen van de be grootingen van het Burgerlijk Armbestuur, de Gemeente-bedrijven en de gemeente voor het jaar 1933, alsmede benoeming van een com missie to onderzoek doer begrootingen. 13. Mededeelingen. LISSE Volksbond. Onder leiding van den zeer- eerw. heer Vollaarts is door de leden van onze afdeeling van den R.K. Volksbond Woens dag-, Donderdag- en gisteravond een triduum gehouden, hetwelk morgen met een Alge- meene H. Communie zal worden gesloten. Dit triduum is gehouden ter viering van het Pa troonfeest van den H. Willibrordus, welk feest a.s. Maandag- en Dinsdagavond op fees telijke wijze zal worden gevierd. Hoewel de deelname aan het triduum niet direct gering is te noemen, had deze toch veel grooter moe ten zijn. Hyacinthenvernietiging. Donderdag j.l. was het wederom inleveren van de voor ver nietiging bestemde hyacinthen in verband met de teeltregeling. Niet minder dan 4000 manden vol werden dien dag vernietigd! Damkampioenschap. De uitslag van de 5e ronde om het damkampioenschap van Lisse is als volgt: Hoofdklasse: A. v. d. PoelG. v. d. Voet n.o. HoboN. v. d. Poel n.o. C. Gastelaars J. v. d. Poel xx. P. C. de JeuJ. v. d. Laan 02. C. BlomC. Zuiderduin n.o. Ie klasse: J. SchilderK. v. Essen 20. G. BalkenendeA. Wijnhout 11. J. Overduin J. v. d. Meulen 20 C. DuivenvoordenH. Bakker 20. J. DuivenvoordenP. Kooy 11. 2e klasse: P. v. d. Z\yetA. v. Dijk 20. D. VergunstDannijs 02. L. BoogerdP. Sprokkelenburg 02. W. Octelaarv. d. Lee- den 11. H. VergunstA. v. Leuven n.o. Uitslag afgebroken partijen 4e ronde: J. v. d. LaanC. Gastelaars 02. P. KooyC. Duivenvoorde 20. J. v. d. MeulenG. Balke nende 20. A. WijnhoutJ. Schilder 20. v. d. LeedenL. Boogerd 02. P. Sprokkelen burgD. Vergunst 02. De stand is nu als volgt: Hoofdklasse: C. Gastelaars 43 0 1 6 J. v. d. Poel 3 2 10 5 C. Zuiderduin 4 2 1 1 5 J. v. d. Laan 5 2 12 5 A. v. d. Poel 4 12 14 P, C. de Jeu 4 2 0 2 4 C. Blom 3 10 2 2 N. v. d. Poel 3 0 2 1 2 J. Hobo 4 0 13 1 C. v. d. Voet 0 0 0 0 0 le klasse: J. Overduin 5 3 117 J. Schilder 5 3 0 2 6 J. v. d. Meulen 5 3 0 2 6 P. Koov 5 2 2 1 6 H. Bakker 5 2 12 5 K. v. Essen 5 2 12 5 J. Duivenvoorden 5 13 15 C. Duivenvoorden 5 2 12 5 A. Wijnhout 5 112 4 G. Balkenende 5 0 14 1 2e klasse: P v. d. Zwet 5 3 2 0 0 Dannijs 5 3 2 0 8 W. Octelaar 5 3 2 0 8 P. Sorokkelenburg 5 2 12 5 H. Vergunst 4 2 115 D. Vergunst 5 2 0 3 4 J. v. d. Leede 5 12 2 4 A. v. Leeuwen 4 10-32 L. Bootferd 110 4 2 A. v. Dijk 110 0 2 Comité „Lisse Vooruit". Gisteravond hield het comité „Lisse Vooruit" een bijeenkomst in de veilingzaal der Coop. Veiling H.B.G., ter bespreking van de te houden St. Nicolaas- reclame. Velen der winkeliers hadden aan den oproep gehoor gegeven, Voorzitter v. d. Eerden betuigde in zijn openingswoord zijn volle tevre denheid daarover. Het plan is, wederom om bij ieder besteed bedrag groot 25 ct. een bon af te geven, welke recht geeft op het winnen van prachtige prijzen. Wederom wordt van iederen winkelier verwacht, dat hij drie prij zen beschikbaar zal stellen, welke in hun étalage tentoongesteld moeten worden. Over deze voorstellen werd machtiging der verga dering gevraagd. Het inleggeld werd bepaald op 5 voor georganiseerde en f 10 voor onge organiseerde deelnemers. De onkosten van de bonboekjes bedragen 10 ct. per stuk. De heer Groenewegen vindt de opzet prachtig, doch het inleggeld te hoog. Verleden jaar was dit f 2.50 De voorz. zegt, dat het verleden -jaar een bij legger is geworden. De heer Smink wil een voorstel doen, om de grootere zaken iets meer te laten betalen, omdat deze een grooter omzetvermogen hebben. De heer Souverein wil de geldbonnen eruit hebben, dan kan het goed- kooper. De vergadering werd eenigen tijd ge schorst, ter bespreking diverse voorstellen, ge daan uit de vergadering. Het bestuur stelt voor 3.50 voor georga- niseerden en 7 voor ongeorganiseerden. De prijzen, in totaal 95, geschonken door het Comité, worden gehandhaafd. Gelegenheid werd gegeven voor ongeorga niseerden, om alsnog toe te treden als lid der bestaande organisatie, wanneer deze vanaf 1 Oct. de contributie willen betalen. Vermoedelijk zullen er 70 deelnemers zijn. Er werd gevraagd zooveel mogelijk reclame te maken, en winkeliers, welke niet meedoen, als nog te bewerken. Onder een woord van dank voor de aangename discussies werd deze ver gadering gesloten. Geboren: Johannes Gijsbertus z: van C. v. d. Veek en A. Beijk Margaretha Johan na d. van I. C. Bouckaert en M. Balenende Anna d. van S. van der Voort en J. M. Smit Johannis Izaak z. van H. van Hoven en M. de Kooker Cornelis Adrianus Willem z. v. W. F. van Stein en M. A. Turnhout Anna Johanna Cornelia d. van J. Waasdorp en A. A. Molkenboer Aaltje Jacoba d. van C. Horsman en H. Baartse. Getrouwd: J. J. Aartman te Noordwij- kerhout en A. A. van Veen L. van der Lans en G. M. van den Berk Overleden: Jan van der Stelt 74 j. echtgen. van P. de Jong Margaretha Ba nen 76 j. wed. van H. Hoogkamer. Gevestigd: A. B. van der Meer van Haarlem J. van Tol en echtgen. van Haar lemmermeer E. van Dijk van Alphen a.n den Rijm Vertrokken: J. U. Möller naar Bloe- mendaal C. van Pijpen en gezin naar Sas- senheim P. van Wavcren en echtgen. naar Monster M. G. van der Horst naar West- stllingwerf W. A. Rhode naar Sassenheim A. A. van Veen naar Noordwijkerhout H. A. H. Knijn naar Hilversum A. H. Hoogkamer naar Haarlemmermeer. VOORHOUT Dieven van verschillende diefstallen aange houden. In ons anders zoo rustige dorp, is het in het afgeloopen jaar herhaaldelijk voor gekomen, dat diefstallen, inbraken en inslui pingen werden gepleegd door onbekende da ders. Thans is het den gemeenteveldwachter gelukt de hand te leggen op een dievenbende, die bovengenoemde feilen op hun geweten hadden, gepleegd ten nadeele van winkeliers, caféhouders en particulieren. Ontvreemd werden o.a. diverse flesschen likeur en advocaat. Als verdacht van deze diefstallen meermalen gepleegd, zijn op last van den burgemeester door den gemeente-veld wachter aangehouden: J. Th. W.; Th. J. van W.; A. J. H.; A. J. van W. en H. A. v. d. L. Ook werden nog aangehouden voor diefstal van druiven, sigaren en sigaretten J. T. W. en T. v. W. Voor verdacht van inkliraming in den nacht, gepaard gaande met diefstal van ster ken drank werd nog aangehouden J. W. en A. J. v. W. Allen, ingezetenen dezer ge meente, hebben een volledige bekentenis afge legd. De politie heeft door deze vangst een waar succes te boeken. Dat het een leer moge zijn voor de eventueele navolgers dat zij er zich voor wachten. Werkloozenzorg Het comité voor de ver zorging der werkloozen, heeft haar taak voor het komende winterseizoen wederom op zich genomen. De bedoeling is, om de werkloozen bezigheid en ontspanning te verschaffen. Het Parochie huis is daarvoor, evenals het vorige seizoen, geheel belangloos beschikbaar gesteld. Voor lectuur en verpoozing zal worden gezorgd. Door het comité zal worden getracht, dat regelma tig een spreker voor de werkloozen optreedt, voor het houden van een causerie over het een of ander nuttig of actueel onderwerp. Daarnaast zal voor zoover de middelen zulks toelaten aan de werkloozen een on dersteuning worden verstrekt Het comité hoopt, door de milddadigheid van de Voorhou- ters in de gelegenheid te worden gesteld, om dit onderdeel van zijn taak in voldoende mate te kunnen vervullen. Wekelijks zullen eenige jongedames een collecte houden door de gemeente, te beginnen op 21 November a.s. Het Patronaatsgebouw zal op 5 December a.s. voor de werkloozen wor den opengesteld. De door de Tooneelvereeniging „Vader Kolping" ten bate der werkloozen gegeven uit voering gaf een netto opbrengst van 101.11, welk bedrag aan het werkloozen-comité werd opgedragen, terwijl de muzikale collecte door j de gemeente gehouden, op de twee achtereen volgende Zaterdagen, een netto-opbrengst gaf van 94.83. Een woord van hulde aan deze vereenigin- gen voor hun sociale daad van medeleven ,is hier toch zeker op zijn plaats. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kringvergaderingen St. Vincentius- vereenigingen. Dit jaar zal de Kringvergadering der St. Vincentiusvereenigingen van den Rijnstreek alhier morgen plaats hebben. De agenda is ongeveer als volgt: Wel komstwoord door den President van Al phen. Opening met gebed. Notulen der vo rige Kringvergadering. Toespraak door den Eere-voorzitter, den Hoogeerw. Heer De ken van Alphen. Een woord door den afge vaardigde van den Hoofdraad te 's-Graven- hage. Lezing door den weleerw. heer H. L. J. H. Sondaal, kapelaan te Rotterdam. Ge legenheid tot het stellen van vragen. Slui ting met de gebruikelijke gebeden. Het conflict bij „de Industrie". Om trent het dreigend conflict bij de N.V. „de Industrie"' vernemen we dat de deze week gehouden besprekingen tot geen resultaat hebben geleid. Voorts dat de directie heeft medegedeeld, dat de aangekondigde verla ging tot Vrijdag a.e. is opgeschort. Boven dien werden de werknemers in de gelegen heid gesteld alsnog nader overleg met hun organisatie te plegen. Gevonden voorwerpen. 1 paar zwarte kousen; 1 rijwielplaatje in étui; 2 bankbil jetten van 10 gulden; 1 portemonnaie met inhoud. Fiets gestolen. Ten nadeele van B. in de Hoofdstraat is een rijwiel ontvreemd, dat hij voor zijn woning had geplaatst. De uitbreiding van het Katholicisme in het nabije oosten ISTAMBOEL, No». 1932. De verschillende politieke omwentelin gen die het nabije Oosten na den wereld oorlog heeft meegemaakt, bracht ook een groote verandering te weeg op godsdienstig gebied. In de vele afzonderlijke staten, waarin het voormalige Turkije is uiteenge vallen, heerscht op het oogenblik, dank zij den steeds groeienden invloed der We^t- Europeesche mogendheden, een godsdiens tige verdraagzaamheid die vroeger vaak ver te zoeken was. Deze verdraagzaamheid bestaat vooral hierin, dat het den staat absoluut onverschillig is tot welke gezindte of godsdienstige belijdenis men behoort. Maar al geldt dat misschien voor Syrië en Irak, ofschoon ook deze landen een tame lijk afwijzende houding aannemen tegen over den godsdienst, dan is dit zeker niet van toepassing op' Turkije. De grondwet der Republiek Turkije hul digt een totale scheiding van Kerk en Staat: de regeering oefent geen enkelen in vloed uit op de godsdienstige aangelegen heden der burgers. Zoo luidt tenminste de algemeene opvattingMaar de atheïstische staatsburgers, die tot geen en kelen godsdienst behooren, en dat zijn vooral de oud-mohammedanen, worden evenwel op allerlei gebied reusachtig be voordeeld. Toen na het uitroepen der Republiek het grootste deel der Armeniërs en Grieken het land moest verlaten, is het aantal Chris tenen in Turkije belangrijk gedaald. Thans is er hier in Turkije een zuiver 'atheïstische strooming waar te nemen, die zich steeds sterker uitbreidt, hetgeen nog te meer op vallend is omdat de Mohamedanen blijk baar van hooger hand order hebben gekre gen om hun godsdienstige gezindte niet al te duidelijk te demonstreeren. Het is nu slechts de vraag in hoeverre het Katholicisme zich bij deze gewijzigde toestanden zal weten aan te passen om een zoo groot mogelijk aantal meuschen tot zich te trekken. Als men ziet hoe het Protes tantisme in Turkije een geweldige activi teit ontplooit dan kan men reeds aanstonds constateeren dat zij den Bijbel reeds heb ben uitgegeven in het oude en nieuwe let terschrift dat thans in Turkije is ingevoerd. De tegenwoordige anti-godsdienstige stroo- mingen in de jonge Turksche republiek zijn voornamelijk te wijten aan het werken der Vrijmetselarij. De katholieke missionaris sen hebben echter in de laatste jaren ook niet stil gezeten en voortgebouwd op de grondslagen die door hun voorgangers ge legd waren. Zeker, er zijn reeds mooie suc cessen behaald, maar zij zijn toch veel ach ter gebleven bij de resultaten der Grieksch- geunieerden. Reeds meer dan 20 jaar gele den heeft de katholieke godsdienst volgens den Griekschen Ritus in Constantinopel vasten voet gekregen en in 1911. kon de Paus hier den eersten Grieksch-katholie- ken Bisschop benoemen. Destijds was de gemeente nog heel klein en durfde men geen groote verwachtingen koesteren. Volgens mededeelingen van de Pauselij ke Nuntiatuur en van den Griekschen Ka tholieken Bisschop leeft men t-hans, gezien de ervaringen der laatste jaren in blijde hoop dat er betere dagen zullen aanbre ken. Weliswaar gebeurt het heel zelden dat een Mohamedaan tot de Katholieke Kerk overgaat en de onverschilligheid op gods dienstig gebied neemt in Mohamedaansche kringen met den dag toe, maar voor de Ka tholieken liggen de kansen op een geheel ander terrein. De leerplichtwet die in 1930 werd afge- gekondigd, bepaalt dat alle kinderen tot hun veertiende jaar een Turksche volks school moeten bezoeken. Tengevolge van dezen maatregel zijn de Turksche ouders genoodzaakt hun kinderen, die tot nog toe een school bezochten die door broeders of zusters werd bestuurd, naar de regeerings- scholen te zenden, hetgeen veel duurder is, terwijl het onderwijs in de openbare scho len op lager peil staat. Intusschen zijn de scholen der Fransohe, Duitsche, Oostenrijk- sche of Italiaansche scholen ten ondergang gedoemd. Alleen de Grieksch-katholieken bezitten een oud privilegie zoodat hun scholen door de regeering erkend worden. Dit is nog de eenige mogelijkheid dat godsdienstige ouders hun kinderen naar een niet-atheis- tische school kunnen zenden. Deze scholen worden hoofdzakelijk bezocht door katho lieke kinderen en door de kinderen van de Grieksch-Orbhodoxen en juist uit deze kringen komen de meeste bekeering en. Hoe groot de beteekenis dezer scholen is, moge wel blijken uit het steeds groeiend aantal leerlingen en niet minder uit de felle haat waarmee de Orthodoxen het bestaan van deze school onmogelijk trachten te ma ken. De Orthodoxe geestelijke gevoelt maar al te goed het geestelijk overwicht van heb Katholicisme en daar de Orthodoxen in de pers een grooten invloed kunnen aanwen den, probeeren zij steeds het Katholicisme op alle mogelijke manieren te bestrijden. Maar al deze aanvallen loopen te pletter op de grootheid der Katholieke Kerk cke zich wonderbaar bij de toestanden in bet nabije Oosten weet aan te passen omdat de verschillende Ritussen in haast onbe grijpelijke eendracht naast elkaar leven. Het blijkt dat de Grieksch-lcatholieke gods dienstoefeningen door een steeds toene mend aantal Orthodoxen bezocht wordt: zij staan verbaasd over dezelfde liturgie en de diepe innerlijke godsvrucht waarvan zij getuigen zijn; zij blijven dan geregeld de liturgische diensten bezoeken totdat ze in de Katholieke Kerk Tust en vrede voor hun ziel gevonden hebben. Hoe sterk de Katholieke Kerk zich in het Oosten uitbreidt blijkt wel heel duidelijk uit het feit dat voor enkele jaren ook in Athene een Bisschop benoemd is. Thans zijn er in het bisdom Athene tal van scho len, weeshuizen en kloosters. Zeker, het zal nog geruimen tijd duren voor de Mohame daansche bevolking eenige aandacht gaat schenken aan het Katholioisme, maar het is thans slechts een kwestie van enke'e tientallen jaren of de Katholieke Kerk die hier vroeger slechts geduld werd, zal in het nabije Oosten tot grooten bloei en vollen wasdom komen. KERKNIEUWS Audiëntie. Z.H.Exc, de Bisschop van Haarlem zal de geheele volgende week in verband met zijn reis naar Rome geen audiëntie ver- leenen. 165. „Morgen „Goen dag.... „Morgen. 'n Groote mond wijd open. *n Groote hand doet een vergeefsche beleefdheidspo ging om er zich voor te leggen, koniï, te laat en door de geheele coupé klinkt het ggggggggggchohoh van den meneer, die nog niet heelemaal wakker is en het ietwat te kwaad heeft met gaap-stuipjes: ggchch Hij gee-ft het op to vechten tegen de slaap, laat z'n bovendeel achteruit glijden en z'n onderdeel-zijdelings vooruit enZeg, meneer, u meent toch niet dat de geheele coupé van u is?" Een meneer gespro ken, die ook juist tusschen zijn wijsvinger en een geknot snorretje een verraderlijk gaapje had trachten te camoufleeren. Het onschuldige kind in de hoek sliep al en zakte weer een stukje af naar het borstelsnorretje, dat onheilspellend begon te trillen onder een morgenkoorts van min stens 40 gr. Woedend sprong de snor op, met het pijnlijke gevolg dat het groote kind uit zijn wiegje viel op de armleuning. „Meneer, u meent toch niet dat de cou pé heelemaal van u is of dat is hier geko men ben om voor een slaperige meneer als steuntje te dienen „Nou, nou. meneer, ik vond het juist zoo lief van u. Nou is de heel goede indruk bedorven. U zag er zoo vriendelijk uit, toen u binnenkwam...." „Loop voor mijn part naar „Toe, toe, meneer. "We zijn toch op de wereld om mekaar te helpen. Het kost u toch niets. Het steunde zoo lekker.... „Vent, straks vlieg ik je an. Ik meende werkelijk dat het snorretje op springen stond. We zijn toch op de wereld om mekaar to helpen. Het kost u toch niets. Met dat eerste ben ik het eens, maar over dat niets kosten zou ik wel eens met u willen praten. Inviteert mij maar eens. Doch houdt uw portemonnaie bij de hand voor het geval dat het wel wat kost. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, Postre-k. 1209377. Men wordt Stichter(es) door ineens of bij gedeelten honderd gulden te schenken. Met zulke smerige vingers mag je niet piano spelen. Maar, moeder, ik speelde alleen maar op de zwarte toetsen. Berichten reeds geplaa-.st in een gedeelte onzer vorige opname. SCHEEPSRAMP OP DE WESTERSCHELDE. Vermoedelijk 3 4 personen verdronken. Hedenmiddag ongeveer halftwee heeft op de Wester-fSohelde onder de gemeente Hoedekenskerke een scheepsramp plaats gehad. Een tot nu toe onbekende motor boot, geladen met suikerbieten, is plotse ling gezonken. Vermoedelijk was het schip te zwaar geladen en heeft het tengevolge van den sterken wind, die hedenmiddag boven de Wester-Schelde woei, water ge schept. Men vreest dat 3 k 4 personen zijn verdronken. Zekerheid hieromtrent heeft men niet, doch ooggetuigen verklaren, dat zij 3 of 4 personen aan dek van do motor boot hebben gezien. In de nabijheid van de motorboot bevonden zich een vermoedelijk Groningsche klipper en een motorvissohers- vaartuig uit Bruinisse. Deze schepen kon den echter geen hulp verleenen, omdat de motorboot plotseling in de diepte ver dween. Reeds zijn een vat olie en eenige luiken te Hoedekenskerke aangespoeld. BEROOVING TE DEN HAAG. In den afgeloopen nacht heeft omstreeks 1 uur een berooving plaats gehad op den openbaren weg. Op genoemd tijdstip bevond zich in het Huygenspark een inwoner van Loosduinen in gezelschap van een 24-jarige publieke vrouw. Op een gegeven oogenblik werd de man plotseling vastgegrepen, tegen den grond geworpen, waarbij de aanrander om hem het schreeuwen te beletten, de hand op den mond drukte. Het slachtoffer werd vervolgens van zijn portemonnaie. met on geveer 20.— beroofd. De politie stelde onmiddellijk een uitge breid onderzoek in en het gelukte haar den dader nog dienzelfden nacht aan te houden. Het bleek te zijn de 22-jange loswerkman Kwonende aan den Zuidwal. De man heeft een bekentenis afgelegd. Naaf de porte monnaie. die hij op straat had weggewor pen. wordt nog gezocht. Zoowel K. als de vrouw zijn in bewaring gesteld, laatstge noemde wegens medeplichtigheid aan be rooving. MIJN BAAS EN IK. 1. Daar zit ik nu. Overal heb ik naar mijn huis gezocht, maar ik kan het niet meer terugvinden. Wat zal mijn moedertje onge rust wezen en ik heb ook zoo'n honger en ben zoo moe. Eerst moet ik maar eens wat gaan uitrusten en nog eens goed nadenken, van welken kant ik gekomen ben. Wat dom, om niet beter op den weg te letten. 2. Ziezoo, nu ben ik iets uitgerust en zal maar weer gaan zoeken. Het is net of ik in de rondte loop te draaien, iederen keer zie ik dezelfde huizen. Wacht, daar komt een jongen aan, hij wil juist op zijn fiets springen, ik zal hem even den weg vragen, want hij kent natuurlijk mijn moeder. „Waf, waf", neen, hij kijkt heelemaal niet naar me, het beste is, dat ik naar hem t-oeloop. 3. O, lieve help, daar rijdt hij juist weg, wacht, ik hol hem achterna. O, nu ziet hij me gelukkig, ik hoop, dat hij zal afstappen, dan kan ik tenminste rustig met hem pra ten. Eigenlijk ben ik veel te moe om zoo hard te loopen. Hij begrijpt heelemaal niet, dat ik hem wat vragen wii. „Woef, Woef', toe meneer, wilt U niet even naar me luisteren? Ik ben verdwaald, ik zoek mijn moeder, ik wil zoo graag naar huis, ik kan haast niet meer vooruit, want ik heb al zoo lang loopen zoeken en ben nog maar heel klein, woef, luistert U nu even Begrijp je dat nu, hij denkt bepaald, dat ik met hem aan het spelen ben, hij verstaat me heelemaal niet, hoe is dat toch moge lijk, ik praat toch duidelijk genoeg. Moeder vertelde me altijd, dat de mensehen zoo knap waren en dat zij ons wel konden ver staan. Ik ga maar zitten, want het helpt me toch niet. 4. O, wat voel ik me ongelukkig alleen in die groote wereld. Moedertje! Moedertje! waar ben je nu, waarom zoek je me niet, toe moedertje kom me nu halen. Ik ga hier zitten en blijf op je wachten De jongen fietst flink door, maar hij kijkt- iederen keer om, en jawel, daar komt hij terug. „Kom dan joggie", zegt hij. Met mijn laatste krachten loop ik naar hem toe. Op den hoek van de straat stapt hij af, loopt nog even een huis verder, zet zijn fiets tegen den muur en gaat naar binnen Met mijn tong uit mijn bekje hijg ik naar adem en ga bij den fiets zitten in de hoep, dat hij weer gauw naar buiten komt en me dan even thuis zal brengen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10