HET HUIS OP HET EILAND VRIJDAG II NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 LETTEREN EN KUNST CHRISTINE VETTER t In memOriam. Op Donderdag-middag 3 November werd op het R. K. kerkhof te Zutphen begraven de 73-jarige Christine Vetter, een der baan- breeksters van de R. K. Vrouwenbeweging in Nederland, een Christinne in den vollen zin van het woord, waarop Roomsch Neder land in waarheid groot mag gaan. Tot Mei 193-2 is zij steeds inwoonster van Zutphen geweest. De jeugd van Zutphen in alle rangen en standen heeft genoten van haar paeda- gogische talenten. Maar de onderwijzeres en de sociale werkster waren in haar zóó één, dat onder hare leerlingen oudere en jongere werklieden steeds plaats namen. Ofschoon spaarzaam bedeeld met tijde lijke goederen, heeft zij zoovele tijdelijke weldaden verspreid, dat men in haar een geheime kapitaliste vermoedde; terwijl de bron van hare vele weldaden ten slotte moest gevonden worden in haar spaarzaam leven voot zioh zelf, om geheel haar inko men te kunnen gebruiken in den dienst der naastenliefde. Haar groote liefde tot het volk bracht haar in conflict met den grooten volks vijand, den aleohoh De jaren, dat zij Presi dente was van de Maria-vereeniging wa~r de jaren van het grootst succes der katho lieke drankbestrijding. Tot de groote weldaden, die zij bewees aan ons Roomsch Nederlandsch volk be- hooren ook haar novellen. Zooals de tegen woordige stand onzer letteren is, zijn er velen, die de geschriften van Christine Vetter geen plaats geven in de „Letter kunde". Ieder die haar leest, kan haar geda-chtengang duidelijk volgen. Het doel van haar schrijven is niet door schoonen vorm te behagen, maar de waarheid van onze mooie Roomsche beginselen te aan schouwen in het leven van onze burger en werliedengezinnen. Duidelijkheid en tendenz bannen haar van den „Parnassus" onzer nieuwe kunstenaars; toch blijven haar novellen een weldaad voor onze Room sche gezinnen, waarvoor zij de hemelsohe belooning geniet op „de eeuwige heuvelen Als na deze onrustige, troebele tijden het men8chdom weer smaak gaat vinden in het „ware, goede en schoone". zuben d novellen van deze heilige christin, de schet sen door haar dertig jaren lang maande lijks opgeteekend in 't „Offer", als cijns penning van haar practischen eerbied voor 't H. Sacrament des Altaars, een vaste plaats vinden in de huisbibliotheek van ieder Nederlandseh christelijk gezin. Christine Vetter moge met zoovele ande re heilige Nederlandsche vrouwen van uit den Hemel ons vaderland en onze tobben de wereld helpen door de kracht van haar gebed bij Gods troon. W. G. A. VAN BERKEL Arnhem, 6 Nov. 1932. Pastoor. „Tijd." GEMENGDE BERICHTEN KOLENDAMPVERGIFTIGING. Twee meisjes naar het ziekenhuis overgebracht. Toen de heer A. Bennema te Ide, ge meente Vries, (Fr.), dezer dagen zijn kachel had bijgevuld, vergat hij de schuif open te zetten, zoodat zioh kolendamp in de ka mer verspreidde. Toen even later de be woner en zijn vrouw zich onwel gevoelden, begaven zij zich naar buiten, waar ze spoe dig weer op verhaal kwamen. De beide dochters des huizes, resp. 16 en 17 jaar, waren er echter erger aan toe, doordat zij geruimen tijd in het vertrek bleven. Op medisch advies moesten zij worden overgebracht naar het Acad. ziekenhuis te Groningen. Gisteren was hun toestand naar omstandigheden redelijk. „Msbd." DE AANRIJDING TE DE BILT. Het slachtoffer overleden. Naar we vernemen is het slachtoffer van de aanrijding, welke Woensdagavond te de Bilt plaats had, waarbij de 45-jarige mej. B., door een passeerenden auto werd gegre pen en zwaar gewond in de Rijksklinieken te Utrecht moest worden opgenomen, gis termorgen aan de bekomen verwondin gen overleden. Drie kinderen krijgen brandwonden. In Dongjum bij Franeker heeft in de wo ning van den arbeider M. B. een ernstig on geluk plaats gehad. Dien6 drie kinderen, van resp. 6, 3 en l1/, jaar, zaten naast el kaar op een bank achter de tafel, toen de jongste aan het tafelkleed trok, waarop een groote kan met kokend-heete koffie stond. De kan viel daardoor om en de kinderen kregen de koffie over zich heen. Twee hun ner liepen ernstige brandwonden op, de kleinste zelfs zoo, dat men voor zijn leven vreest. Het derde kind kwam er vrij goed af. OPHAALBRUG AANGEREDEN. Scheepvaart gestremd. Gistermorgen omstreeks vier uur is een tractor met aanhangwagen, komende uit de richting Waardenburg en gaande in de richting Culemborg bij het passeeren van de brug over de Linge te Geldermalsen in den Rijkstraatweg UtrechtDen Bosoh tegen het ijzeren gestel van het midden stuk der ophaalbrug gereden. Deze brug is zeer smal. De botsing was zoo hevig, dat het geheele ijzeren jukwerk afknapte en in de Linge terecht kwam. De tractor zelf bekwam geeij schade, doch de aan hangwagen werd zeer ernstig beschadigd en geraakte bekneld, zoodat het verkeer over deze brug, dat in den nacht nog vrij druk is, geheel gestremd was. Het verkeer moest worden omgelegd over de bruggen Averzaath en Zoelen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Tegen het aan breken van den dag is het gelukt de aan hangwagen van de brug te verwijderen en kon het verkeer over de brug worden her steld. Het scheepvaartverkeer blijft echter nog gestremd, daar de brug niet opgehaald kon worden en het zware ijzeren bovendeel midden in de rivier ligt. DOORBRAAK AAN DE SCHIPBEEK. De oude stuw ingestort, een damwand bezweken, een landhoofd weggeslagen. Nadat het na lang tobben gelukt was 'n opening te krijgen in den kistdam voor de oude Schipbeek boven de gebouwde nieu we stuw, kreeg de oude stuw het gister morgen in de vroegte zóó hard te verant woorden, dat ze met een hevigen knal in eenstortte. Met donderend geraas stortte zich de nu loskomende watermassa in het ongeveer drie meter lager liggende bas sin, waarin de nieuwe stuw is gebouwd. Een houten damwand, die verder in den benedenloop was aangebracht ter geleide lijke doorlating van het afkomende water bezweek ook vrijwel direct onder den dTuk van het water. Stutbalken beneden strooms en staalkabels bovenstrooms knap ten als lucifers en naaigaren door, waarna de houten damwand met razende snel heid wegdreef naar de richting Bathmen. Ongeveer een kilometer beneden de stuw- werken sloeg daarna 'een landhoofd weg van de Temminksbrug. Dicht bij de ge bouwde st.uw stond een tijdelijke woning van den aannemer. Haastig moest deze met znn gezin het houten verblijf ontrui men, daar groote massa's afbrokkelende trrond gevaar deden ontstaan tot wegspoe ling van de woning, die reeds tot onder den vloer was ondermijnd. Alles is zonder persoonlijke ongelukken afeeloopen en ook de beschoeiing van de beek heeft betrekkelijk weiniv geleden, ondanks bet feit dat het water boven den oorspronkeliiken kistdam in enkel© uren ti'ds ongeveer 1.80 is gevallen. Het water uit het overstroomde gebied loopt thans met erroote snelheid buiten de stuwwerken via de oude Echipbeek terug naar de ge graven Schinbeek. Voor de bewoners van de ondergeloopen streken is dus deze door braak een zegen geweest. Schip gezonken. Gistermiddag is in de Parkhaven te Rot terdam het motorschip „Tijdgeest 3", dat geladen was met 33 ton ma is en een partij hout gezonken. Het schip had deze lading aan de Maashaven ingenomen en toen de schipper, G. Bosman uit 's-Gravenzande, koers naar de rivier zette, merkte hij al aanstonds, dat het schip water maakte. Hij heeft toen getracht de Parkhaven binnen te loopen, doch voor assistentie arriveerde, zonk het schip. Bosman en zijn vrouw heb ben zich even voor dit gebeurde in een roei boot in veiligheid gesteld. Zeventiende eeuwsch huisje op Ameland afgebrand. Den vorigen nacht is t bekende, aan den Badweg te Nes op Ameland staande 17de eeuwsch huisje afgebrand. Na het ontdek ken van den brand was het geheele dorp, door klokgelui, spoedig in rep en roer. Men trachtte met emmers water den brand te blusschen, maar dit mocht niet baten. De brandspuit, die eenigen tijd later verscheen kon wegens gebrek aan water niets uitrich ten. De oorzaak van den brand is onbekend. DE ROOFOVERVAL TE RESSEN. Signalement van den dader. De commissaris van politie te Nijmegen verzoekt opsporing, aanhouding en voorge leiding van Gerard Johannes de K., sla gersknecht, oud 21 jaar, geboren te Kleef, doch van Nederlandsche nationaliteit, wo nende te Nijmegen, verdacht van poging tot doodslag op een politieagent te Nijmegen gepleegd en van poging tot diefstal, verge zeld van poging tot moord of doodslag te Ressen, gemeente Bemmel, gepleegd. Hij is in het bezit van een vuurwapen. Lengte 1.65 a 1.70, tenger postuur, bleek gelaat, zonder baard of knevel, Lichtblond uiterlijk, rood omrande oogen, witte slappe boord, zwarte schoenen, bruinachtige overjas, vermoede lijk met een band en met teervlekken in den rug, en een fantasiebroek. De man zal ver moedelijk trachten met een schip naar het buitenland te ontkomen. De toestand van het slachtoffer is, naar wij vernemen, iets vooruitgaande. DIT IS UW BOEK UIT DE RADIO-WERELD Programmal van Zaterdag 12 November. Huizen, 1875 m. Uitsluitend K.R.O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-sex- tet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Concert door de kapel van de Garde Republicaine (Gramofoonplaten). 5.15 Sportpraatje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.40 Vervolg gramofoonplaten. 7.10 Dr. J. ten Berge over de „Geschie denis en ontwikkeling van de Ziekenverple ging". 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Solistenconcert o.l.v. Joh. Gerritsen m.m.v. Elisabeth Schumann, sopraan, met inleiding van Willy d'Ablaing. Circa 9.15 Vaz Dias. 10.00 Microfoonvertelsel door Ed. Hoor- nik. 10.15 De KJRIO-Boys o.l.v. Piot Lusten houwer. Hilversum, 296 m. Uitsl. VARA-prograanma. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: „De Flierefluiters", J. Lemaire, de clamatie; J. B. McCarthy, orgel en VARA- tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 12.00 VARA-kleinorkest o.l.v. P. Duchant en Gramofoonplaten 2.15 Gramofoonplaten. 2.50 Lezing. 3.10 „De Notenkrakers" o.l.v. D. Wins en Gramofoonplaten. 4.30 Paul Kiès: „Ontwapening''. 4.50 Zang door „De Wielewaal" o.l.v. P. Tiggers en Causerie. 5.40 Literaire voordracht A. M. de Jong. 6.00 Groningsche uitzending. Causerie en Gramofoonplaten. 7.00 Voor het Platteland. 7.30 Gramofoonplaten. 7.40 Herhaling SOS-berichten. 7.45 „Als het komen zou", hoorspel van M. Dekker. 8.30 Bonte Avond, m.m.v. „Do Dorpsbar bier'', „De Flierefluiters", het VARA-Bala- laika-ensemble, A. de Vries, toespraak. P. Holman, conférencier e.a. 11.00 Voor de Transportarbeiders. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en weerbericht. 11.05—11.20 Lezing. 12 20 Northern Studie-orkest o.l.v. J. Bridge. 1.05 Orgelspel R. New. 1.502.50 Commodore Grand-orkcst o.l.v. J. Muscant. 3.50 Eugene Pini en zijn tango-orkest m. m.v. Emily Gardner, sopraan. 5.05 Orgelspel Reg. Foort. DE MOORD TE 0SS. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Lezing. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Eerste acte van Puccini's opera „Ma dame Butterbly". Leiding: R. Ainsworth. 8.40 Gramofoonplaten. 9.20 Berichten. 9.40 Hoorspol. 10.10 BBC-orkest o.l.v. Hely-Hutchinson. 11.05 Lezing. 11.1012.20 Dansmuziek door Ambroso en zijn Band. „R a d i o-P a r i 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert. 12.20 Omroeporkest. 4.05 Omroeporkest. 5.05 Concert. 9.05 Declamatie 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivcx". 1.502.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 L. Preii's orkest. 7.50 Klassieke muziek m.m.v. Kameror kest o.l.v. F. Mahler en solisten, o.a. Wer ken van Lully en 'Rhmeua. 8.4510.20 Vroolijke avond m.m.v. hot Omroeporkest en A. Andreasen (liedjes). 10.2011.35 Dansmuziek o.l.v. Warny. Langenberg 473 M. 6.25—7.20 en 11.20—12.10 Gramofoonpl. 12.201.50 Concert o.l.v. Wolf m.m.v. so listen. I.552.45 Gramofoonplaten. 4.205.35 Toonkunst-kleinorkcst m.m.v. solisten o.l.v. Spitz. 7.25 Uit Frankfurt-: Omroeporkest ol.v. Rosbaud m.m.v. J. Stern, bariton. Weber- Wagner-programma. 8.20 Uit Frankfurt: Gevarieerd program ma. 10.00—11.20 Concert o.l.v. Wolf. II.2012.20 Dansmuziek (gramofoonpl.) R o m e, 441 M. 8.05 „Un ballo in maschere", melodrama in 4 actes van G. Verdi. Leiding: R. Santa- relli en E. Casolari. In de pauze: Voor dracht en na afloop: Berichten. B r u a s 1, 508 e n 338 M. ,338 M.12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest ol.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l v. Kamps. 6.20 en.H.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 10.30 Max Aloxys' orkest. 508 M.12.20 Omroepkleinorkest o.l.v, Lee mans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Andr'. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest ol.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Kuiups. 10.30 Zie 338 M. Zeesen, 1635 M. 7.25 Concert door het Frankfurter Om roeporkest o.l.v. H. Roebaud m.m.v. solisten. Hierna: Vroolijke Avond. 9.40 Berichten en hierna lot 11.50 Dans muziek door Oscar Joost en zijn orkest. BRANDKAST 0PENGEB00RD. Gisternacht hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot het gebouw van do bakkerij der Coöperatieve HandeMouncr aan de Antonius Brouwerstraat te Hilver sum. Door verbreking van. een zolderraam boven een plat zijn zij in het. perceel ge komen. Een in een benedenlokaal slaande, brandkael, werd bij bet slot opengeboord en opengesneden. Do buit bedroeg 122. Door een buitendeur hebben do onge- noode gaston het gebouw weer verlaten. WIJ KOCHTEN HET VOOR U EN SCHEN KEN HET U ALS PRE- j MIE VOOR DEN PRIJS VAN VIJF EN NEGENTIG CENTS VERKRIJGBAAR AAN ONS BUREAU N.V. DE LEIDSCHE COURANT Onderzoek in vollen gang. In verband met den moord op den der tigjarigen caféhouder J. v. d. Pas te Osa heeft de politie twee mannen aangehouden, doch later moesten zij weer op vrije voeten worden gesteld. Deze personen hadden op den avond vóór den moord in het café van den verslagene, diens dertigsten verjaardag meegevierd. De politie wordt bij het onderzoek, dat zij ijverig voortzet, danig bemoelijkt, door dat de omwonenden een gereserveerde hou ding aannemen. Intusschen wordt een nieuw spoor gevolgd, dat mogelijk de op lossing brengt. FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 19) Zoo kwam het dat Guy Bertram de vol gende week wéér in een eerste-klas com partiment van een naar het Noorden da verenden express-trein zat, ditmaal alleen met zijn eigen gedachten als gezelschap. En die gedachten waren niet bijster vroolijk. Hij was uit Londen weggegaan in een stroomenden regen, die gedurende vrijwel de heei reis bleef doorgutsen. Een grauw wolkendek hing laag over de lan den, waardoor de trein zijn haastigen weg vervolgde en de dikke druppels, die tegen de coupévensters kletterden en er in straaltjes langs sijpelden maakten Guy's stemming nog droefgeestiger dan ze bij zijn vertrek al was geweest. Hij daoht aan Peggy.... zijn gedachten hadden zich vaak met haar bezig gehouden de laatste week Vóór Richards onwelkom bezoek zou het niet bij hem zijn opgekomen zichzelf de vraag te stellen of zijn gevoelens voor het meisje dieper gingen dan oppervlakkig aar dig vinden. Hij was driemaal in zijn leven in haar gezelschap geweest en in de tus- schenpoozen tusschen die ontmoetingen had hij nauwelijks een enkelen keer aan haar gedacht. Hij had zich tot haar aan getrokken gevoeld, maar méér ook niet; ze was immers een heel knap en vroolijk meisje, dat onderhoudend wist te praten Dus was het niets bijzonders dat hij haar bijzijn op prijs stelde. Maar na de wande ling op dien Zondagmiddag, nu bijna twee weken geleden, was hij tot de overtuiging gekomen dat haar aantrekkelijk persoon tje dieper indruk op hem had gemaakt, dan hij zich toen bewust was geweest. En telkens was het verlangen naar een nieu we ontmoeting bij hem opgekomen en had hij heftige spijt gevoeld over zijn zonder veel verzet gegeven belofte. Maar toen hij deze gaf, had hij niet geweten wat hij nu wist George Greenfield had hij sedert dien Zondagmiddag niet meer gezien en even min had hij iets van. hem gehoord en Guy veronderstelde dat zooals ook inderdaad het geval was, Richards niets gezegd had van zijn bezoek bij hem. Hij vroeg zich af wat George wel zou zeggen, als hij er van wist en nog meer interesseerde hem hét antwoord op de vraag wat Peggy van hem zou denken wanneer ze hoorde hoe gemak kelijk hij zich tot de belofte had laten verleiden haar niet weer te zienzóó ge makkelijk dat het wel lee-k of het hem niet kon schelen of ze leefde of dood was Van Calthorp met wien hij geregeld in verbinding was gebleven, doch die al dien tijd niets nieuws te vertellen had gehad in de zaak die hem zoozeer ter harte ging, had hij, even voor zijn vertrek een brief ontvangen dien hij in zijn zak had gesto ken. Hij had het te druk gehad met zijn toebereidselen, om op zijn gemak van den inhoud kennis te nemen, maar nu in den trein had hij gelegenheid genoeg hem te lezen. Zie hier wat zijn vriend hem mede deelde: „Beste Guy, Daar ik geen gelegenheid meer heb je vóór je vertrek op te zoeken, laat ik je door dezen even weten, dat we in Italië weer het een en ander gewaar zijn geworden. De ontdekking die wij weer hebben gedaan maakt het mys terie weliswaar grooter, maar of ze voor ons doel van veel nut zijn, meen ik tot mijn spijt te moeten betwijfe len. Lady Bertram blijkt niet in Ita lië begraven. Haar lijk is indertijd naar de kust vervoerd en aan boord van een jacht gebracht, dat. Sir Ro derick speciaal voor dat doel gehuurd schijnt te hebben. Waarheen de reis ging is niet bekend; maar Engeland moet wel de bestemming van het schip zijn geweest, daar Sir Roderick een veertien daeen later on Wetstones te rug was. We hopen binnenkort zeker heid te kriieen, omtrent het reisdoel van het jacht. Het kind stierf een dag na het ver trek van het reisgezelschap uit Fo- ligno. Het werd begraven in Spoleto: de eerste stad waar zij kwamen op hun wee naar de kust. In Snoleto be vindt zich een grafsteen met het op schrift: „Aan de nagedachtenis van den zoon van Sir Roderick Bertram, 8e Baronet van Wetstones, Cumber land. Geboren 14 Maart 19 overle den 17 Maart van hetzelfde jaar" Dat is alles." Calthorp's brief eindigde met een kor ten groet. „Eindelijk Weèwick'*, dacht Guy met een gevoel van onuitsprekelijke opluchting, toen de lange, melancholieke treinreis vol bracht was. Het was bijna donker toen hij op het perron stapte de regen had opge houden en de rit in het rijtuig dat in Kes- wiek voor hem gereed stond, een rit onder een helderen hemel vol sterren, door een vochtig-frisschen zomeravond, was een ware verkwikking na de sombere uren in den trein. Aan de landingsplaats lag een boot voor hem gereed en daarin ontdekte hij twee gestalten in lange mantels Cecily en mevrouw Herbert. „We zijn maar eens overgestoken om u te verwelkomen", begroette de oudere dame hem, toen hij in de boot stapte. „De regen heeft ons den heelen dag in buis gehou den het meer is zóó mooi bij het licht van de sterren, dat we de verleiding niet kon den weerstaan om nog een tochtje te ma ken." Guy was buitengewoon verheugd met het onverwachte gezelschap. Tijdens het laatste deel van den rit was het geweest, of iets van het mysterie dat over het land goed hing, zich op hem ging leggen als een druk, maar alles was nu anders, terwijl mevrouw Herbert opgewekt babbelde over duizenderlei kleinigheden en het vroolijke, jonge meisje naast hem, dat het roer hield met een eenigszins onregelmatige koers de boot naar het eiland stuurde. HOOFDSTUK XIII. Het groote werk. Lord Caradoc had al ontbeter toen Guy den volgenden morgen beneden kwam, maar Cecily en mevrouw Herbert wacht ten op den gast in de ontbijtkamer. „Vader is haast nog niet uit de biblio theek te voorschijn gekomen sinds we hier zijn", vertelde het jonge meisje. „We zijn Zondag - in Morthwaite naar de kerk ge weest en na de lunch heb ik hem zoo ver gekregen dat hij met. mij hef, park heeft rondgewandeld. Hij was in één woord ver rukt en zei dat Sir Roderick een geboren tuinarchitect moet zijn geweest. Op den duur zal hij wel veel pleizier in den tuin en het park krijgen, maar voorloopig heeft de bibliotheek nog grooter attractie voor hem." Het was een regenachtige ochtend. Na het ontbijt stak Guy in de rookkamer een pijp op en terwijl hij naar de van de hoo rnen vallende droppels tuurde, vroeg hij zioh af, wat hij in vredesnaam zou gaan doen, de kranten zouden niet voor den vol denden dag komen Plotseling ging de deur open en Cecily kwam binnen. Ze had blijkbiuir evenveel behoefte aan afleiding als hij en in haar jeugdige onschuld scheen ze gaarne bereid om vriendschap te sluiten met den logé, iets waartegen Guy, in zijn verlangen naar prettig gezelschap, niet hot minste bezwaar had. „Zullen we het huis. eens rondgaan!" stelde het meisje voor. ,Er is een heele- boel te zien en ik heb op u gewacht om als gids dienst te doen." „Bent u nog niet in allo kamers ge weest?" „Neen, nog maar in een klein deel er van." „Gaat u dan maar mee. Het is net iets voor een regenachtigen morgen. Het hurs is een soort museum vol kunstschatten. Al leen ben ik niet. zoo'n erg geschikte gids, want ik ken zelf ook lang niet alles, maar ik zal mijn best doen Er moest eigenlijk een catalogus van ziin het, materiaai er voor is aanwezig. Zullen wc dan maar be ginnen V' fWordfc vervnltrdY

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13