WOENSDAG 9 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 1 POGING TOT DOODSLAG. Voor de rechtbank te Arnhem heeft gis ter terecht gestaan dc 40-jarige koopman W. H. F. uit Enschede, die in den nacht van 17 op 18 Juni jl. gepoogd heeft uit deze gevangenis te ontsnappen. De man had met een stuk ijzer van een ledikant, waar aan hij een scherpe punt had geslepen, een paneel uit de deur van de ziekencel, in wel ke cel hij wegens een lichte ziekte was ondergebracht, gebroken. Eenmaal buiten de cel zijnde, heeft hij een surveilleerenden bewaker overvallen en getracht dezen te overmannen. Tijdens de worsteling, die daarop ontstond, heeft hij den gevangen bewaker eenige wonden aan de rug en buik toegebracht. Toesnellende gevangen bewakers hebben den uitbreker in verze kerde bewaring gesteld. Gister heeft de man wegens poging tot doodslag en lichamelijk letsel tengevolge hebbende, voor de Arnhemsche rechtbank terecht gestaan. Tegen hem werd een verlenging van zijn gevangenisstraf geëischt van één jaar (de man moest nog tot 1935 zitten). De verdachte was destijds veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf wegens een serie inbraken in Twente. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-competitie. De uitslagen van Zondag 6 Nov. luiden: Afd. A: R. W. D. I—Lisse l'afgelast;. Teijlingen IV. V. L. I 01; S. N. A. I S. M. C. I 8—1. Afd. B: St. Bernardus IA. S. C. I 11; Meerburg IForeholte I 11; V. V. L. II—K. F. C. 1—0; B. W. D. II—Leiden I 2—5. A f d C.r S. M. C. II—R. W. D. IV 1—1; Foreholte IILisse II 14; Nubia IN. V. C. I 3-0. Het wedstrijdprogramma voor a. s. Zon dag luidt: Afd. A: R. W. D. ILisse I, 2.30 uur, M. v. Heuzen; V. V. L. IS. J. C. I, 1 uur, G. E. Bakker; S. N. A. ITeijlingen I, 1 uur, N. J. v. d. Akker. Afd. B: Leiden IA. S. C. I, 1 uur, J. v. d. Geer; Foreholte IK. F. C., 1 uur* H. v. Veelen; Meerburg I—V. V. L. II, 1 uur, F. Homan; St. Bernardus IR. W. D. II, 1 uur, A. Knecht. Afd. C.: Nubia I—S. M. O. II, 2.30 uur, A. J. Waaier; R. W. D. IIILisse II, 1 uur, Righart v. Gelder; N. V. C. IR. W. D. IV, 1 uur, G. v. Abswoude. Lisse beboet met 2.50 voor het staken van den wedstrijd V. V. L. ILisse I de uitslag 10 voor V. V. L. Nog vermelden wij de adressen van de scheidsrechters: F. Homan, Teijloosstraat 21, Sassenheim; A. Knecht, Hoekstraat 14 Sassenheim. De vereenigingen worden verzocht bij terreinafkeuring ook de heeren scheids rechters hiervan in kennis te stellen. C. J. v. LEEUWEN, secr.-penningm. H. v. HAASTEREN, compt.-leider. A .S. C.—Lugdunum. In verband met de a.s. Zondag te ver wachten grooten toeloop, verzoekt het A. S. C.-bestuur ons mede to deelen. dat het aantal tribuneplaatsen belangrijk zal wor den uitgebreid. Bovendien wordt vanaf hedenavond 6 uur bij den heer B. Devilé, Nieuwe Rijn 26, gelegenheid gegeven zich vroegtijdig van toegangskaarten te voorzien. DAMMEN Bordpnwedstrijden Damclub Leiden. Gisteren zijn de volgende partijen ge speeld om de borden-volgorde: J. H. v. d. WijngaardS. v. d. Brink 02 M. OptendreesC. Tennissen 20; T. D. v. d. BoschJ. W. Schüss 11; N. v. d. MeyN. Wassenaar 11; J. DreefJ. J. van Dijk 1—1A. v. d. Reek—C. Colpa 1—1 De stand van de borden-volgorde is nu: gesp gew rem verl. pnt. M. Optendrees 11 7 3 1 17 S. v. d. Reek 7 5 2 12 P. v. d. Stel 5 4 1 9 C. Teunissen 6 3 1 2 8 P. I.jetvoet 11 3 2 6 8 T. D. v. d. Bosch 6 3 1 2 7 C. Gastelaars 4 2 2 6 C. Sirag 4 3 1 6 J. Laven 7 2 2 3 6 J. W. Schüss 6 2 2 2 6 N. Wassenaar 9 2 1 6 5 A. G. de Jeu 3 2 1 4 C. Colpa 5 1 1 3 3 J. Dreef 5 3 2 3 P. v. Mastrigt 3 1 2 2 J. II. v. d. Wijngaard 7 2 5 2 X. v. d. Me ij 1 1 1 J. J. van Dijk 1 1 1 J. Hollem 1 1 G. v. Zwieten 3 3 ATHLETIEK LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. DE NATIONALE SINGELLOOP. De inschrijving voor den Singelloop op Zaterdag 12 dezer is gesloten. Er zijn 26 deelnemers, waaronder de bekende loo- pers Groeneweg,Wyburg, van Pro Patria Rotterdam; Maes en Smittenaar van Zwa luwen den Haag; J. Kemp van D.O.S. Rot terdam en anderen, zoodat het een span nende race belooft to worden. Verstpkf KANTOREN TE: 1/ ALPHEN a d. RIJN - litationsslraat 34-36 BODEGRAVEN, icdereiyDinsdag 10 12 uur, Hotel „vair Kaa ten" LEIDEN, iederen Vrijdag 1012 uur, Hotel „Bellevue" 8657 De volgende prijzen werden beschikbaar gesteld: De Citysleutels, wisselprijs, uitge loofd door de -Directie van het City-thea ter, 2 K.N.A.U.-kruisj'es van de Kon. Ned. Athl. Unie, medailles van den Zuid-Holl. Athl. Bond, van de- Leidsche Courant, van het Leidsch Dagblad, van het Algemeen Sportblad, van den Ned. Bond v. Lieh. Op voeding, van de Vereeniging U.V.S., van de Firma Meykamp s Sport- en Wapenhan del. Verder werd door den Commandant van het 4e Reg. Inf. gratis het gymnastieklo kaal ais kleedgelegenheid beschikbaar ge steld, terwijl door de Firma J. v. Schraven- dijk wederom geheel gratis een volgauto voor de eventueele uitvallers op te ne men, werd toegezegd. LUCHTVAART ERNSTIG VLIEGONGELUK. Volgens een bericht uit Asuncion is een groot Boliviaansch militair vliegtuig, dat over den Gran Chaco boven Paraguayseh gebied vloog, neergestort. Dertien Bolivi- aansche officieren zijn daarbij om het leven gekomen. STADSNIEUWS DE LAKENHAL. Verschenen is het verslag van den toe stand van het Stedelijk Museum de Laken hal te Leiden gedurende het jaar 1931. Het aantal leden der commissie werd, na wijziging van de desbetreffende Veror dening door den Raad, gebracht van acht op negen leden- Als nieuw lid werd benoemd mr. J. Slag ter, die tevens als secretaris-penningmees ter der Commissie optradzijn installatie geschiedde op Mei. De Raad benoemde opnieuw de aftreden de leden: Prof. dr. J. A. G. Barge, den heer W. J. J. C. Bijleveld en ir. A. G. Bosman. Teneinde de nagedachtenis te eeren van twee zeer verdienstelijke leden der Com missie werd besloten om het Oostelijk zij vertrek van het paviljoen te noemen „du Rieukamer". naar P. du Rieu Jr. overleden in 1892. De z g.n. oud-Hollandsche kamer, vroe ger bestuurskamea. zal in 't vervolg „Pley- tekamer" lieeten naar dr. W. Pleyte, over leden in 1903. De Raad benoemde in zijn zitting van 19 Januari den heer A. Coert. adjunct-direc teur. die na het overlijden van den heer Overvoorde met de waarneming der direc tie was belast, tot directeur. Ingevolge den wensch van den Raad is het weekloon der bewakers verhoogd moe ten worden en gebracht op 20.De be wakers werden van eenvoudige donker blauwe uniformen voorzien. .Tot buitengewoon bewaker, om op to treden bij verlof of ziekte der bewakers, werd aangesteld J. Dool. Tentoonstellingen. 24 April tot 7 Mei: Tentoonstelling van schilderijen en Grafisch werk door Tinus van Doorn. Georganiseerd door de Leid sche Kunstvereeniging. 728 September: Tentoonstelling van Oostersche Handschriften. Georganiseerd door de Historische Commissie der Rijks- Universiteit. in samenwerking met de Com missie van Uitvoering van het XVIIIe In ternationale Oriëntalisten-Congres. 19 December3 Januari 1932: Tentoon stelling van Plastiek en Grafisch werk door Oswald Wenckebach. Georganiseerd door de Leidsche Kunstvereeniging. Lezingen. 25 Maart: Lezing van mr. S. J. Fockema Andreae over oude kaarten, betreffende het Hoogheemraadschap Rijnland. Geor ganiseerd oor de Yereeniging Oud-Leiden. 24 November: Lezing van den heer W. Jos. de Gruyter over Uedondaagsche Euro- peesche Schilderkunst, Georganiseerd door de Leidsche Kunstvereeniging. Den 12cn Juni waren de Papezalen door de Commissie afgestaan voor de ont vangst door bet Gemeentebestuur van het Congres van Directeuren van Gemeente werken. Den 18en Juni ontving het Gemeentebe stuur de Nederlandsohe Yereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid" en den 19den Juni de Yereeniging „Oost en West". Beide recepties werden eveneens in de Pa pezalen gehouden. Den 9en September recipieerde het Ge meentebestuur des avonds de leden van het XVIIIe Internationale Oriëntalisten congres in de benedenzalen van de Laken hal. waarvoor door dc Commissie de H-ar- teveldzaal, de tentoonstellingszaal naast de Primitievenzaal alsmede de Papezalen beschikbaar waren gesteld. Ook Hand- schriften-tentoonsteling bleef dien avond geopend. Waar dit noodig bleek was een tijdelijke verlichting aangebracht. Voor deze ontvangst werd de oude ingang aan den Ouden Singel gebruikt. Bezoek. Het Museum werd bezocht door 5S96 betalende personen en 5283 niet btealen- den op Zon- en Feestdagen. Totaal 11179, In 1930 waren deze cijfers resp. 73-13 cn 5366. Totaal 12709. Er is dus een niet onbe langrijke teruggang 530 in het aantal bezoekers en voor het grootste deel in de betalende categorie, aan welke omstandig heid de slechte tijden niet vreemd zullen zijn. Verschillende groepen en klassen van schoolkinderen onder leiding der onderwij zers bezochten het Museum, Legaten. Aan het Museum werden gelegateerd: lo. Door wijlen mr. Menno Rijke te 's-G ra ven ha ge: Twee medaillons, voorstellende resp. Pe trus Camper en Adriaan Gilles Camper, een tabakspot toebehoord hebbende aan Jacob Geel en een buste door Ridder de Stuers. ?o. Door N.N.: Een som van 1000.vrij van rechten. In de testamentaire beschikking werd ver zocht. de herkomst van dit legaat niet openbaar te maken. Aanwinsten. Aan het Museum werd ten geschenke geseven Door mei. M. C. de Bruyn te Leiden: Een Biedermayer Haard door mevrouw Weduwe C. Brandts geb. Mussert te Bilthoven: een boekje, gebonden in perkament: „Korte Schets verhandelende het Droog maken van het Groote Meer enz. door Conradus Zumbach de Koestelt. Quarto, te Leiden bij Gerardus Potvliet 1743"; door dr. J. F. G. Essen, te Monaco.: lo een schilderij door Isaac Israëls: portret van een komiek, olieverf op doek h. 36 br 25. Rechts boven voluit gemerkt; 3o. een teekening in zwart krijt door Isaac Israëls, .Straatgezicht te Amstrcdam, h. 50. br. 46. Rechts onder voluit ge merkt door den heer W. J. J. C. Bijleveld te Leiden Een ,badi entje met gesneden ivoren hand vat, ]f)e eeuwsch Leidsch werk, gemaakt door Keereweer, destijds wonende op de Aalmarkt door den heer G. Groenendiik te Leiden: Een zeer kunstig gemetselde getorste dakschoorsteen, afkomstig van een afge broken huis in de Narrastraat-, ongeveer 50 jaren geleden gemaakt door den met selaar Rietbergen te Leiden; door den heer R. A. Kaiser te Bloemen- daal Ean verguld metalen penning, vervaar digd bij gelegenheid der gouden bruiloft van de ouders van den schenker in 1893, destijds wonende te Leiden. De voorzi'de vertoont de borstbeelden van het gouden bruidspaar: Johan WillemK aiser en Jo hanna Buisman, oor J. P. M. Menger. Middellijn 50 c.M. Naar het Museum werden overgebracht: Een hardsteen en deurkalf met onsehrift: „Jan Pot age Poort", laatste helft 19e eeuw, afkomstig van de afbraak on de Lammermarkt. Dit stuk was intusschen door de straatjeugd reeds in tweeën ge broken. Vijf sluitsteenries van zandsteen met gebeeldhouwde kinderkopjes, afkomstig van de afbraak van het perceel Hooge- .woerd No. S3. Een 17e eeuwsch Leidsch weefgetouw met gebeeldhouwde koppen aan de boven einden der stijlen, afkomstig van de Ste delijke Werkinrichting. Twee pilasjers van Bentheimer zand steen. beain 17e eeuw behoorende bij de eikenhouten kroonlijst met fries, die reeds kort na den brand van het Raadhuis naar de Lakenhal was overgebracht. De voorwer pen vormen te zamen een schouw, vroeger aanwezia in de kamer v°n den commissaris van nolitie op het. Raadhuis. Afkomstig van de ruïne van het Raad huis. Van het Gemeentehuis werden ontvangen dp overbY'fsëlen van den door den brand van Tipt Raadhuis vernielden ambtsketen van den burgemeester. Aangekocht. Aangekocht werd een schilderijvan An dreas Schelfhout: Gezicht op den Vliet, met in het verschiet Leiden en rechts een voorstelling van het kasteel CrOnesteyn in welstand. Wintergezicht met ijsvermaak. Olie verg op doek h. 61, br. S0. Links onder voluit gemerkt. Een gravure van Houbraken naar een schilderij van G. de Moor Fil., voorstel lende Prof. Bernard Siegfried Albinus. Coll. Chir. Praeses van 17371770. in lijst. Een kannetje van griis on,geglazuurd aarde werk 16e eeuw. z.g. Jacoba-kannetje, opge graven onder Voorhout. Een eikenhouten tweedeurskabinet. op gelegd met wortemotenhout in stervorm, op getorsten kruisvoet. einde 17e eeuw. Een- Oostersch tapijt, Chiordes, 4 M 8.W M. Met goedkeuring van den Raad, werd het vroeger aangekochte schilderij van W. H. v. d. Nat: „Stilleven, roodo pruimen op tinnen schotel", geruild voor twee teefce- ningen van zijn hand, in het bezit der we duwe van den schilder. Naar wij vernemen zal met ingang van 1 Januari het Universiteitsbureau, dat sedert de oprichting is gevestigd, waar thans het instituut voor Chineesche taal en letterkun de is ondergebracht, verplaatst worden naar de pedcllenkamer in het gebouw der Uni versiteit. Voor het examen van Apothekers-assi stent zijn geslaagd ,de dames: M. P. J. Schreuder (Delft) en E. M. A. van der Drift (Delft). HET WERK VOOR DE BLINDEN. De braille-bibliotheek. Reeds tweemaal zijn de blinden uit Grave in Leiden geweest om de liefdadig heid wakker te schudden voor zich en hun misdeelde broeders, die zooveel zon en licht en schoonheid missen. Het is oen langen tijd nu rustig geweest, maar ieder zal zich nog het werk der broe ders van Grave herinneren, die hun blinde jongens van alles leerden, zoo zelfs dat wij, volwaardigen, verstomd en misschien ook wel wat beschaamd stonden over zooveel kennis, die velen van ons zich zelf moesten ontzeggen. En daarmee groeide de eerbied voor dat prachtige werk der broeders uit Grave, die hun blinde jongens wisten op te voeden in het idee, in de gedachte volwaar digen te zijn, door hen zooveel kennis te schenken van verstand en hart, dat het on begrijpelijk leek aan tastenden in 't duister de liefde te geven voor het leven, dat iet een wonder werd die kennis, die levensblij heid, waaruit een tevredenheid opbloeide, die nog wonderlijker afstak bij de onle/re denheid cn lusteloosheid, van velen in een volwaardige wereld. In het begin van dc volgende maand zul len de blinden weer hier komen en hot ver zoek om hieraan enkele woorden te wij den moest dan ook wel bij voorbaat reeds zijn toegestaan. Begin December dus! Dan zjillen de blinde musici uit Grave ■weer een week in Leiden komen, waar zij zoo gaarne zijn, omdat ook zij na hun vorige bezoeken de Leidenaars nog niet vergeten hebben, die hen overlaadden met geschon ken en hen zoo allerhartelijkst ontvingen. Zij zullen, daar kunt u zeker, van zijn, den weg nog kennen in het St. Antonius- patronaat van zaal naar zaal, van deur naar deur, de treden der trappen, zij zul len het gebouw herkennen als wij, die iet reeds meerdere malen zagen met onze oogen. Zij zullen niet loopen al weifelend, maar veilig en zeker in een omgeving die hun lief werd en waarheen zij nu reeds verlan gend uitzien. Ik schrijf dit nog maar als een inleiding, want vragen wil ik u voorloopig iets an ders, iets dat ook met het werk der- broe ders uit Grave, met het leven der blinden verband houdt. De afdeeling Leiden van de „Le Sage ten Broe^-Vereeniging" vraagt het u. Het is ge-en geld, dat zij vraagt, het is de steun van uw handen, uw werkkracht en een weinig ijver in stille uren. Het is de „Le Sage ten Broek-Vereeni- ging" die de zorg op zich heeft genomen voor de blinden-bibliotheek in Grave, de zorg om die uit te breiden en zoo dit prach tige werk der broeders te vervolledigen. Daartoe wordt door vele goede en ijve rige menschen in het land meegewerkt aan de uitbreiding der bibliotheek door voor ae blinden in uw vrije uren wat te „prik ken". U maakt dan in braille-schrift nieu we boeken voor de blinden, die zoo hun donkerblijde leven weer verrijkt zien. Een ieder kan dat en wij vragen ons af of dit geen prachtig werk zou zijn voor ver schillende van onze katholieke werkloozen, die zoo iets van al te lange droeve dagen zouden vullen met een werk van hooge waarde en die zich misschien daarmede reeds een tijdelijke belooning in nieuwe arbeid zouden verwerven, maar toch in ieder geval een daad zouden stellen van de meest onbaatzuchtige naastenliefde, door in eigen nood nog te willen arbeiden, voor den nood van anderen. Een ieder kan het en het kost niets dan' wat moeite en tijd. De dames der genoemde vereeniging wij zen u den weg. Het zijn mevr. van Oerle. Zoeterwoud- sche Singel 90 en rnej. I. Stumpel, Hooi gracht 40. Zij zullen u gaarne ontvangen en ver wachten u ook voor dit goede werk, lat wacht op u>ve daad. SOEP OP STRAAT. Gratis uit Maggi's rijdende keuken. Een redactiebureau krijgt bij tijd en wijle vreemde visite, maar toch wel eens visite, die vreemder lijkt dan zij in werkelijkheid is. Want wie, zooals wij hedenmorgen, plot seling een okergele dame op visite kregen, welke qualificatie alleen kon slaan op haar k.eedij zou in hei eerste oogp moeilijk kunnen bevroeden, welke verlan gens zulk een dame ten opzichte van ons zou kunnen koesteren. Zoo vreemd haar lange gele huishoudjas en het hoofdtooisel van dezelfde k'.eur hier opviel, zoo volkomen past dit costume in den prachtigen wagen van de Maggi's voe- dingsmiddelenfabrieken, waarheen zij ons vriendelijk dirigeerde. Een prachtige nieuwe wagen, op de meest practische wijze ingericht voor het doel waarvoor hij dienen moet, n.l. een rijdende Maggikeuken, waarin doorloopend door haar en haar drie medehelpsters met be hulp der Maggi-prcductcn de heerlijkste spijzen worden bereid. Het zien van zulk een prachtig ingerichte keuken moet wel de edele hartstocht op wekken van iedere rechtgeaarde huisvrouw en onze culinaire talenten schieten tekort om deze model-ingerichte keuken naar be- hooren te kunnen beschrijven. Het menu van heden vermeldde snert en ossenstaartsoep, twee van de vele heerlijxe. soepen, die de dames in ha ra keuken berei den en welk menu natuurlijk iederen dag af wisselt. Daarbij wordt op verzoek ook een proef gegeven van Maggi's Aroma. Allerlei soorten soeptabletten liggen er klaar om de twintig verschillende soorten soep te kun nen bereiden. Natuurlijk namen wij ook een proef, die zoo buitengewoon goed beviel, dat wij de huismoeders op het hart drukken, de Mag gikeuken eens met een bezoek tc vereeren. Want deze auto-keuken zal gedurende drie dagen in Leiden en de naaste omgeving KOMT ER NOG VEEL REGEN? Nadat de groote regentijd precies twee maanden had geduuitl kwam er tegen de maand November een plotseling einde aan. In mijn beschouwingen over dezen buiten gewoon regenrijken tijd heb ik dadelijk eenigen twijfel aan het definitieve einde er van uitgesproken maar aanvankelijk liot heb zich aanzien, dat deze twijfel ongegrond was, want de barometer begon snel to stij gen en er ontwikkelde zich een uitgebreid gebied van hoogen druk over Europa. Nu maakt zulk een gebied van hoogen druk altijd een einde aan den regen want voor het voortdurend en over groote uitge strektheden regenen is het noodig, dat een warme, waterdamprijke luchtstroom door een koude luchtmassa tot opstijging naar hoogere sfeeren wordt gedwongen, terwijl in een gebied van hoogen luchtdruk de lucht juist in dalende beweging is (de Duit' sche weerberichten noemen dit zoo kern' achtig: zusammen sinken van de luchtmag- ma). Toch zich dus eenige dagen geleden dat gebied van hoogen druk ontwikkelde moest de regen terstond ophouden. Deed het ook. Er gingen vier dagen met zoo goed als geen regen voorbij. Toen begon het echter weer opnieuw en gisteren viel er bijna den ge- heelen dag regen. Algemeen moet dit wel den indruk hebben gegeven, dat een nieuwe regenperiode begonnen is. Wat moeten wij nu hiervan denken? Hierop zou ik dadelijk kunnen antwoor den, dat mijn twijfel aan het definitieve ein de van den regentijd dan toch blijkt ge rechtvaardigd te zijn geweest. Het was bij na niet aan te nemen, dat de invloeden, die langen tijd zoo'n buitengewonen regenval teweeg hebben gebracht, zoo maar ineens konden ophouden te werken. Deze overwe ging houdt dan ook in, dat verwacht kan worden, dat regenachtig weer nog wel eeni gen tijd nu en dan zal voorkomen Intusschen zijn er toch wel belangrijke veranderingen gekomen in den algemeenen weerstoestand in Europa, die tot andere verwachtingen kunnen leiden. Het is vooral de uitbreiding van het gebied van hoogen druk in het Oosten, die de aandacht vraagt. Dit is een eerste voorteeken van den nade renden winter, dat wij in het oog moeten houden Voorloopig is West-Europa nog on der den .invloed van de warme lucht, die uit het Zuiden toestroomt en nog regenweer zal brengen maar het schijnt toch alsof een kentering begint in te treden, die ten slotte tot het einde van den regentijd leidt. (Nadruk verboden). blijven cn de dames zullen aan alle dames, die dit wenschen, gaarne gratis hun smake lijke Maggi-soepen aanbieden, die wij na onze proef gaarne aanbevelen. Speciaal voor onze lezeressen zij nog me degedeeld, dat zij ook op de onthoudings- dagen nog een keuze uit Maggi's soepen kunnen maken door op die dagen uit de vol gende vijf soorten te kiezen: Koninginne soep, Rumfordsoep, Selderysoep, Windsor- soep en Tomatensoep. Ook het gebruik van Maggi's Aroma is dan geoorloofd. Het is dus zeker de moeite waard deze eerste-klas-keuken dezer dagen eens met een bezoek te gaan vereeren. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1169. N. v. d. Vlist, Leiden, Haarlemmerstraat 17, aardappelhandel, te vens engros-verkoop. tDe engros-verkoop van aardappelen (Apothekersdijk 11), ie overgegaan aan: H. v. d. Vlist. Gistermorgen is door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aanbe steed: Het uitvoeren van rioleorings- en bestratingswerken op een terrein ten Z. W. van de Staal wijkstraat, ingeschreven was als volgt: C. Timmers, Noortdorp ƒ4400. A.-J. Langeveld, Leiden ƒ3939.A. J. de Later P. H. Meyers, Oegstgeest 2990. Firma Sanders Werner, Rijswijk 2G60. G. J. v. Valderen, Leiden 2649.H. Bakx H. Steenkist, Haarlem 25S0.Th. de Winter C. J. v. Wecren, Leiden 2580. L. P. de Geer A. Th. Stuifzand, Leiden 2577.P. Snoeker Co., Leiden 2470. H. C. Heemskerk, Leiden 23S7. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Het volgend Concert van bovengenoem de Vereeniging op Dinsdag 15 dezer zal gewijd zijn aan een liederenavond van den beroemden Franschen baryton Charles Panzera, die een belangrijk programma zal uitvoeren. Ongetwijfeld is een avond vaa groot kunstgenot te verwachten. De bege leiding zal verzorgd worden door mevrouw Madeleine Panzera. kamd, meneer?"

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7