Het Begrootingsdebat in de Tweede Kamer WOENSDAG 9 NOVEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 EEN MERKWAARDIG BETOOG VAN DEN LEIDER DER VRIJZ.-DEMOCR. REDEVOERINGEN VAN DE HEEREN BRAAT EN PEEREBOOM Het grootste succes misschien, dat de sociaal-democraten met hunne Haagsche betooging hebben bereikt, is, dat de Al- geinecne Beschouwingen over de Staat*» be-grooting, welke gisteren in de Tweede Kamer werden geopend, naargeestig en miezerig zijn verloopen, en dit tengevolge van de afwezigheid der sociaal-democrati sche sprekers. Het is namelijk een vast parlementair gebruik, dat bij de Algemeene Beschouwin gen eerst de- oppositie het woord voert en daarna de partijen, die geacht wor den het dichtst bij de re-geering te staan, aan het debat deelnemen. In de laatste jaren was het doorgaans de heer Albarda, die het debat opende, daarna volgden dan de leiders der andere partijen. Ditmaal echter leidde de afwezigheid der sociaal-democraten ertoe, dat de eerste spreker bij de debatten de heer Bra at (Pltl.) was; en wie ook maar eenigszins op de hoogte is van de redevoeringen van dezen parlementariër zal begrijpen, dat zulk een opening van zulk een gewichtig debat eigenlijk een aanfluiting moet worden ge acht van wat men wel eens een parlemen tair tournooi pleegt te nemen. Het was met dezen spreker weer het oude liedje: de regeering doet niet genoeg voor de boe ren; hare handelspolitiek vergroot de cri sis inplaats van die te verlichten; er kan best meer dan 25 pet. Kederlandsch graan in ons brood worden verwerkt; er kan ge noeg bezuinigd worden op de cumulatie van hooge salarissen en pensioenen; de luchtpostdiensten en de spoorwegen zijn al evenzeer dankbare bezuinigingsobjecteu enz. enz. Nadat hij onder geklop van den voorzit ter gezegd had, dat de Regeering dikwijls bonden slaat, om er daarna pleisters op te leggen, diende de heer B r a a t een mo tie in van deze strekking, dat niemand meer dan 4000.mag trekken uit de cu mulatie van salarissen en pensioenen of van pensioenen alleen. Al weinig meer stichtend dan deze rede van den heer Braat was die van den her vormd gereformeerden afgevaardigde, wiens liedje ook al vooraf bekend is, en die ook ditmaal weinig van het bekende wijsje af week. Wij glijden af naar de revolutie en wij zullen blijven afglijden naar de revolu tie, zoolang het Protestantsche karakter der natie niet in de Grondwet is vastge legd; op de salarissen der religieusen moet worden gekort en de goederen in de doode hand moeten worden belast. Als wij den heer Peereboom goed hebben ver staan en goed hebben begrepen, dan zou het eigenlijk zoo moeten zijn, dat de Room- sche doode hand wel en de Protestantsche niet werd belast. De eenige oase in deze woestijn van dorre denkbeelden was de rede van den vrijzin- nig-democratischen leider, den heer Mar- chant, die weliswaar geen groote lijn in zijn betoog wist te leggen, maar die dan toch vele dingen zeide, waarnaar men niet alleen met pleizier kon luisteren, maar die ook door het geheele land of door groote groepen daarin ter harte kunnen worden genomen. Het was wel een geheel andere Marchant, die nu sprak dan de Marchant, die het vorige jaar de welbekende salaris motie stelde. Hij gaf thans te verstaan, dat het salarispeil niet zou kunnen worden ge handhaafd; dat vele gemeenten salarissen betaalden, die te hoog zijn en een te groe ten last leggen oj> de belastingbetalers. Met de wijze van bezuinigen van het rap port-Welter was hij het echter evenmin eens als met die der Regeering. Dat was te zeer aceountantswerk; er werden te zeer bezuinigingen voorgesteld als die op het onderwijs, welke de krachten aantasten, waaruit het herstel^ moet voortkomen. Bij zijne bespreking van de politieke situatie, ontstaan door het uitstel van de behande ling van het wetsontwerp tot heffing van 30 opcenten op de invoerrechten ging de heer Marchant van de veronderstelling uit, dat de Regeering dit ontwerp ofwel zal handhaven ofwel zal intrekken. Wij ver moeden, dat deze veronderstelling onjuist zal blijken en meenen daarom over deze uitvoerige beschouwingen niet al te veel te moeten zeggen. Het merkwaardigste in de rede van dea heer Marchant wa-s zeker wel die passage, waarin hij te verstaan gaf, dat deze Re geering onvoldoende vertrouwen heeft van de zijde van ons volk en dat de basis, waarop zij staat verbreed diende te worden, waarbij avances aan de R. K. Staatspartij niet onduidelijk waren. Hij keurde bij zijne interessante bespreking van het parle mentaire stelsel de houding onzer parcij goed, toen zij weigerde het mandaat te vernieuwen van de senatoren, die tegen de Pachtwet hadden gestemd. De zitting eindigde met een sympathiek 6 minuten speechje van den heer Duymaer v. Twist (A.R.) ten behoeve der binnen schippers. BUITENLAND VOLKENBOND PILOTTI PLV. SECRETARIS GENERAAL. Volgens onzen Geneefschen correspon dent is er overeenstemming bereikt tus- schen Sir Eric Drummond en Mussolini dat de Italiaa-nsche rechtsgeleerde Maximo Pi- lotti plaatsvervangend secretaris-generaal zal worden van den Volkenbond. DUITSCHLAND Coalitie der burgerlijke middenpartijen? Rijkskanselier von Papen heeft in een interview met den hoofdredacteur van de ,.Trans-ozean-Nachrichtendienste" zijn oor deel over den uitslag der verkiezingen ge geven, dat samengevat hierop neerkomt: De toestand is. afgezien van eenige par tij-politieke sterkteverschuivingen, weinig veranderd. Deze verschuivingen zijn echter niet van dien aard, dat zij reden zijn tot koersverandering. De regeering zal, gesteund door het ver trouwen van den rijkspresident, vasthou den aan het principe van boven de par tijen te staan, en zich bovenal wijden aan de instandhouding der orde, het herstel der welvaart en van den eerbied voor de wet. Von Papen sprak de hoop uit. dat in den nieuwen Rijksdag een voldoende aantal personen zou zitten, dat bereid is aan deze taak mede te werken. Het voornaamste resultaat der verkie zingen was, volgens von Papen, dat de na zi's en het centrum geen meerderheid kun nen krijgen zonder hulp der D.-Nationalen. Numeriek is er een meerderheid van nazi's en communisten, maar een coalitie tus- schen hen, tenzij een samengaan in enkele speciale gevallen, achtte de kanselier niet denkbaar. Misschien zou liet toch mogelijk zijn een erondslag" te vinden waarop die pnrlren. welke voor orde, wet en een christelijke ereldopvatting opkomen, samen kunnen gaan. De N.S.D.A.P. heeft dezer dagen in het Saargebied een pamflet verspreid dat scherpe aanvallen op de Regeeringscom- misie inhield. De Regeeringscommissie bruik makend van de verordening, waarbij in het Saargebied militaire en op militaire leest geschoeide organisaties Avorden benden, heeft Dinsdag de S.A. en S.S. der N.S.D.A.P. verboden. Een huiszoeking in de bureaux der N. S.D.A.P.. welke 4 uren duurde, heeft vol gens mededeeling van de politie geen re sultaat opgeleverd. HITLER'S LIJFBLAD VERBODEN. Het Nat. Socialistisch dagblad „Der Voelkische Beobachter'' is tot 14 November verboden. Van nat.-soc. zijde wordt verklaard, dat de reden is een artikel, getiteld: „Heer von Papen houdt een radiorede vol laster te gen Adolf Hitler". BULGARIJE OOK KONINGIN GIOVANNA GAAT HAAR LAND VERLATEN. Uit vrees voor aanstaande onlusten. Naar de Romein-sche correspondent van de „Daily Herald" meldt, maakt, nadat ko ningin Marie van Joego-Slavië Donderdag avond jd. in het geheim naar Tsjecho-Slo- wakije is vertrokken,- thans ook koningin Giovanna van Bulgarije toebereidselen om haar land te verlaten in verband met de ernstige onlusten, welke daar dreigen. Naar verluidt, zal zij haar intrek nemen in de koninklijke Villa Capodimonte buiten Napels. Men weet nog niet of zij alleen naar Italië komt of dat koning Boris haar op haar reis zal vergezellen. Op het oogenblilc verkeert Bulgarije in een toestand van het openlijk verzet en de generaals eischen van koning Boris, dat hij de dictatuur zal invoeren, om dit ver zet te onderdrukken. Koningin Giovaiina's reis naar Italië schijnt een duidelijke aanwijzing te zijn, dat koning Boris' plannen voor een mm- tairc: dictatuur thans een vasteren vorm beginnen aan te nemen. FRANKRIJK BENADEELING DOOR BANKIERS. Voor vijftig millioen francs per jaar. Den 26sten October j.l. werden bij het parket ongunstige praktijken van bepaal de Zwitsersche financiers aangebracht, die Franschen kapitalisten hun bemiddeling verleenden voor de ontduiking van do be lasting van IS pet. op buitenlandsche goe deren. Employé's van de directie der Banque Oommcrciale te Bazel begaven zich geregeld naar Parijs, waar zij effecten ent ingen van Fransche bezittere, de coupons in Zwitserland verzilverden en het geld aan hun cliënten brachten. Een huiszoe king verricht in een apothekerswerkplaats stelde in staat verscheidene documenten in beslag te nemen, om., lijsten, waarop de cliënten eenvoudig met nummers waren aangeduid. De rechter van instructie stelde drie personen, allen Zwitsersche onderda nen, in staat van beschuldiging wegens overtreding van de wet van 29 Maart 1914. Het bedrag, waarvoor de schatkist is be nadeeld, zou jaarlijks vijftig millioen francs hebben bedragen. Het is volgens voorschrift echter niet mogelijk het onderzoek ui; te strekken verder dan 1929. De apothekers- werkplaats bestond al sedert zes jaren. De rechter legde bij de Eransche banken be slag op het act-ièf van de Banque Commer- ciale van Bazel. AUSTRALIË AUSTRALISCHE MATROZEN VERLATEN OORLOGSSCHEPEN. Zij eischen herstel van hun bekorte soldijen. Tweehonderd manschappen van de aan de Prince's Pier gemeerde Australische oorlogsvloot stapten gisterenavond aan land en hielden een vergadering als protest tegen verminderingen van hun soldij op grond van een financieele noodwet. De of ficieren drongen er bij de manschappen op aan om niets te doen, dat den indruk zon kunnen wekken van muiterij, doch enkele woordvoerders der matrozen uitten net dreigement dat, tenzij aan hun grieven ge hoor werd geschonken, ongeveer 3000 ma trozen, die door de sold ij verlaging waren getroffen, definitief zouden overgaan toe een actie. De matrozen werden er door hun leiders toe overgehaald, aan boord der schepen terug te keeren, die heden naar Jarvisbay zullen vertrekken. BUITENL. BERICHTEN. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN 10 dooden, 3 zwaar gewonden. In de buurt van Valencia heeft volgens een berc-ht uit Madrid een ernstig auto- ongeluk plaats gehad. Een bus werd op een spoorwegovergang door een trein gegrepen Tien personen werden gedood en 3 ernstig gewond. SCHEEPSRAMP IN BOVEN-EGYPTE. 26 dooden. Te Beba in boven-Egypte zijn zes perso nen verdronken doordat een scheepje, waar in zich 26 personen bevonden, is vergaan. De menschen wilden een bezoek brengen aan een kerkhof, waarvoor zij van een boot gebruik moesten maken. Noodlottige vergissing. In de kazerne van het 7e (Beiersche) pio niersbataljon heeft gisternacht een ernstig ongeval plaats gehad. Een soldaat eerste klasse van genoemd bataljon werd door den schildwacht der ka zerne aangezien voor een inbreker en na meermalen aangeroepen, waarop geen ant woord volgde, met. een schot ernstig ge wond. De man is denzclfden nacht aan de gevolgen overleden. WAANZINNIGE IN EEN KLOOSTER. Na langdurig revolvergevecht door een soldaat neergeschoten. In het klooster van Jesus en Maria te Highland Mills in den staat New York heeft zic-h dezer dagen, naar de „Daily ie.e- graph" meldt, een vreeselijk drama afge speeld. Een krankzinnig geworden man Anthony Churillo geheeten, die vroeger als bediende aan het klooster was verbonden, doch in April j.L wegens wangedrag ontslagen werd, stormde plotseling "het klooster binnen, ter wijl hij een revolver trok en er blindelings op los begon te vuren. Een der schoten doode 'n ouden huisbewaarder, die hem in den weg trad. De waanzinnige sloot zich vervolgens in een der cellen op, den zusters en zeventig meisjes, die in het klooster worden opge voed, "toeroepend, dat zij zich moesten over geven. De moeder-overste, die geen oogenblik haar tegenwoordigdheid van ge°<-' verloor, beval haar onderhoorigen, zich naar de hoo- ger gelegen verdieping te begeven, waar zij bijna vijf uur in angstige spanning verble ven. Gedurende al dezen tijd vuurde Churil lo den eenen kogel na den anderen door het plafond, zonder echter iemand te treffen. Intusschen was de commandant van de naburige staatskazerne gewaarschuwd. De troepen, welke terstond werden uitgezon den, konden echter aanvankelijk het ge bouw niet naderen, daar de waanzinnige vrij uitzicht had op den weg, welke er naar toe leidde. De banden van de auto's, waar in cTe Irc :on werden vervoerd werden door den steeds door vurenden waanzinnige ge heel met. kovels doorzeefd. De zusters en de aan haar toevertrouwde meisjes baden al dien tijd hardop en zon gen gezamenlijk het „Ave Maria" De soldaten omsingelden later het ge bouw en begonnen het vuur door het raam van de cel te beantwoorden. Het gevecht had reeds verscheidene uren geduurd en door den waanzinnige waren ongeveer tweehonderd schoten gelost, toen eenige soldaten er in slaagden de cel bin nen te dringen, waar zij terstond dekking zochten. Tenslotte plaatste één hunner zijn kepi op een badkuip, waar achter hij zich had verborgen. Churillo vuurde op het hoofd deksel en terstond beëindigde de soldaat nu den strijd met een geweerschot door liet hart van den waanzinnige. BLOEDWRAAK OP STRAAT. Een moorddadig gevecht in de straten van Buenos-Aires. In de hoofdstad van Argentinië heeft zich op straat een ontzettend tooneel afgespeeld. Niet minder dan 16 personen zijn gedood. De leden van twee families, die elkaar bestrijden, openden midden in de stad een revolvervuur. Binnen tien minuten waren allen óf stervende óf reeds gedood, met uit zondering van een meisje van 16 jaar, dat kans had gezien te ontkomen. Dertig kleine kinderen blijven onverzorgd achter. ROOFOVERVALLEN In het noorden van Berlijn zijn gister morgen twee bankloopers, die een bedrag van 1700 Mk. van de bank hadden gehaald, ddor 2 mannen overvallen, die de bankloo pers van jsm fiets wierpen, het geld roof den en zich daarna met de fietsen van de beroofden uit de voeten maakten. Hoewel zij spoedig achtervolgd werden, gelukte het den bandieten toch te ont-ko- Twee bandieten drongen gisteravond in het stadsgedeelte Erie te Gelsenkirchen een winkel binnen, waar levensmiddelen verkocht worden. Zij hielden de aanwezigen met hun revolvers in bedwang en roofden den inhoud van de kas. De huiseigenaar werd op de trap door de roovers neerge schoten en is kort daarop in het ziekenhuis overleden. De roovers zijn ontkomen. Spaansche fabrikant beroofd. Naar „El Mati" uit Barcelona meldt, is een fabrikant, die met zi;n auto op weg was van Vallvidura naar Sa-badell, beroofd van portefeuille, inhoudende 8000 peseta's en van een gouden horloge met. ketting. De dader had een dik touw over den weg ge spannen fcusschen twee boomen, zoodat de fabrikant zich genoodzaakt zag te stoppen. Verder is te Barcelone een overval ge pleegd op de eigenares van een winkel, die van een som van vier duizend peseta's be roofd werd. „Betaal ons, of wij eten niet". Ambtenaren en gemeentepefsoneel heb ben gedurende twee dagen verschillende openbare gebouwen te Warschau bezet, waar zij tot hongerstaking overgingen, om zoodoende hun eischen tot uitbetaling van achterstallige salarissen kracht bij te zet ten. De stad is er in geslaagd, een leening te sluiten, waardoor het mogelijk wordt, een gedeelte uit te betalen.. KERKNIEUWS St, Clementsretraitenhuis te Noordwijkerhout. Vrijdag 1821 Nov. Kerkzangers 6.50 Zaterdag 2629 Nov. Mannen 6.50 Dinsdag 29 Nov.2 Dee. Heereu L. T. B. 10.Woensdag 710 Dec. St. Joseph- gez. (voltallig) 6,50; Zaterdag 1013 Dec. St. Josephgez. 6.50; Dinsdag 1616 Dec. Jonge Mannen 6.50; Zaterdag 1720 Dec. Gehuwde Mannen 6.50 Donderdag 2225 Dec. St. Josephgez. (voltallig) 6.50 Zon dag '252S Dec. St. Josephgez. (voltallig) ƒ6.50; Dinsdag 36 Jan. 1933 Jonge man nen 6.50 Zaterdag 710 Jan. Gehuwde Mannen 6.50; Dinsdag 10^13 Jan. Ge huwde mannen 6.50; Zaterdag 1417 Jan. Mannen en Jongelingen 6.50; Dins dag 17—20 Jan. Gehuwde Mannen ƒ6.50; Zaterdag 2124 Jan. Gehuwde Mannen ƒ6.50; Dinsdag 2427 Jan. Mannen en Jongelingen 6.50 Zaterdag 2831 Jan. Mannen en Jongelingen ƒ6.50; Zaterdag 17 Febr. Gehuwde Mannen 6.50; Dins dag 70 Febr. Militieplichtigen 6.50; Zaterdag 1114 Febr. St. Josephgezellen 6.50; Dinsdag 1417 Febr. Jongelingen v. 1517 j. ƒ6.50; Zaterdag 1821 Febr. Jon ge Middenstanders 10.Dinsdag 2124 Febr. Gehuwde Vrouwen 6.50Zondag 26 Febr.Maart Heeren Middenstand ƒ10.— Zaterdag 47 Mrt. Mannen 6.50, Dinsdag 710 Maart Meisjes 6.50. RECHTZAKEN RECTOR R. H. DRIESSEN t Te Heel is gisteravond onverwachts overleden de zeereerw. heer R. H. Dries- sen. rector van het St. Annagesticht ai^aav. Z.Eerw., die in het klooster „Klein Beth lehem'' woont, had een wandeling gemaakt langs de nieuwe gebouwen van het klooster „Sint Anna'', waa'r hij later door de werk lieden <Iood werd aangetroffen. Vermoede lijk is hij tengevolge van hartverlamming overleden. De Zeereerw. heer Driessen werd 31 De cember 1873 te Weert geboren. Op 1G Maart 189S werd hij priester gewijd en op 30 Sep tember d.a.v. benoemd tot rector van het klooster .van de kleine zusters van „St. Jo- seplfte Heel. Gedurende meer dan 30 jaar heeft rector Driessen veel gedaan voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der aan zijn zorgen toever trouwde religieusen en haar huisgenooten Onder zijn leiding werd het groote ge bouwencomplex nog uitgebreid. Een jaar geleden werd rector Driessen ernstig onge steld en zag hij zich genoodzaakt de geeste lijke leiding grootendeels op jongere schou ders over te dragen. MISSIE-CONGREGATIE. Zondag 2 October 11. werden in het mis siehuis St. Franciscus Xaverius te Buenos Aires (.Argentinië) 7 Fraters S. V. D. door Mgr. Alberti, bisschop van La Plata tot- priester gewijd. Alle nieuw-gewijde be- hooren tot de Zuid-Amerikaansc*he Provin cie der S. V. D„ terwijl er 4 afkomstig zijn uit Argentinië en 3 uur Brazilië. Zondag 30 October (feest van Christus' Koningschap) ontvingen 14 diakens van de Missie-congregatie SteylUden in de ka pel van het Duitsche Studiehuis te Rome de H. Priesterwijding. Dc plechtigheid werd verricht door Z. E. kardinaal Marchetli. kardinaal-vicaris van Rome. Op het feest van Allerheiligen droegen de nieuw-gewij- den hun plechtige eerste H. Mis in het Colleeio del Verbo Divino op. POGING TOT DOODSLAG. De Haagsche rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in de zaak tegen den 34-ja- rigen A. G. te Öelft, tegen wien door het O. M. een jaar gevangenisstraf is geëischt waarvan 6 maanden voorwaardelijk ter zake van poging tot doodslag gepleegd op zijn gewezen echtgenoote op 29 Febr. jl. te Rijswijk. G. werd veroordeeld tot 6 maan den voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. OPLICHTING? De 46-j'arige S. G. heeft terecht gestaan wegens oplichting van verschillende perso nen, zich uitgevende als doctor in de han delswetenschappen, en hoorde ter zake een jaar en zes maanden gevangenisstraf te gen zich eischen. De Haagsche rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak ver dachte vrij. BOSSCHE VOOGDIJKWESTIE. De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Hertogenbosoh heeft de volgende nadere conclusie genomen: Naar mij van bevoegde zijde wordt me degedeeld, heb ik, blijkens mijne conclusie, het motief, waarom de rechtbank in Den Bosch het herstel in de voogdij van mej. B. weigerde, verkeerd begrepen, en daar door onjuist weergegeven. Immers zou uit hare overwegingen, wel ke ik in mijne conclusie heb overgenomen, gebleken zijn, dat de rechtbank alleen althans hoofdzakelijk hare beslissing steun de op de verklaring van de vrouw (en haar raadsman), dat zij hare kinderen een goe de maatschappelijke opvoeding zal geven en hen vrij zal laten in het vervullen van hunne godsdienstige plichten. Uit deze verklaring volgde, naar de rechtbank overwoog, dat bij herstel in de voogdijk de leiding, welke minderjarigen noodig hebben althans op godsdienstig gebied zal ontbreken, zoodat derhalve de belangen der minderjaTigen door het herstel in de voogdij niet zullen worden gediend en mitsdien zich daartegen ver zetten. Hiertegenover staat de zekerheid, dat de kinderen thans een goede opvoe ding genieten en ook hun materieele be langen worden gediend. Het den kinderen vrijlaten in het ver vullen van hunne godsdienstige plichten, was derhalve naar mij verklaard werd de reden, waarom werd aangenomen, dat de leiding op godsdienstig gebied zal ontbreken. De rechtbank heeft juist de principieele godsdienstige kwestie terzijde gelaten en niet doen gelden. Dat ik en waarschijnlijk het Hof met mij den indruk heb gekregen, dat de rechtbank meende dat de gewensehte lei ding op godsdienstig gebied zal ontbreken omdat de kinderen door het herstel zullen komen onder leiding zooals ik in mijne conclusie aannam van eene vrouw aan wie het door de R. K. Kerk verboden is haar godsdienst uit te oefenen, vindt zijn reden hierin, dat de secretaris van den voogdijraad, die verklaarde het vonnis der rechtbank te verdedigen em het stand punt van den voogdijraad en zooals ik begrepen heb van de rechtbank na-der te toonen, de zaak zuiver principieel heeft gesteld en, zooals ik in mijne conclusie heb herhaald, zich op het. standpunt stelde, dat bij herstel in de voogdij de vrees bestaat, dat de continuiteit- in den godsdienst zal worden onderbroken, nu deze kinderen op dezen ontvankelijken leeftijd zullen 'komen onder leiding van een vrouw, die zelf niet Roomsch-Katholiek kan opvoeden, waar door zij de behoorlijke opvoeding zullen missen, die zij thans hebben, welke wel een waarborg is. dat zij een goede R. K. opvoeding zullen behouden. Daar dus titans ook de rechtbank deze kwestie niet van een principieel godsdien stig standpunt uit heeft beschouwd en be slist, en dit slechts het standpunt van den voogdijraad blijkt te zijn, is er m. i. des te meer reden, na het door mij ingesteld on derzoek, aan te nemen, dat, daar het echt paar nader verklaarde niet alleen de kin deren te zullen vrijlaten in het vervullen van hunne godsdienstige plichten, doch dit zelfs te willen bevorderen, en daar alle andere omstandigheden een terugkeer in het gezin gewenscht maken, het herstel in dc voogdij gewenscht is.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6