WOENSDAG 9 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. iu GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE UIT DE OMGEVING ELECTRISCHE TOESTELLEN IN DE BADKAMER. En de gevaren, die er aan zijn verbonden. De electrotechnisch-adviseur bij de Ar beidsinspectie te Den Haag deelt het vol gende mede: Een dezer dagen voorgekomen doodelijk ongeval door electriciteit in een badkamer vestigt weer eens de aandacht op het ge vaar. dat het gebruik van verplaatsbare electrische toestellen als haardrogers, kook keteltjes, straalkachels, losse lampen e.a. in een badkamer met zich kan brengen. vOm dergelijke ongevallen zooveel mo gelijk tegeu te gaan, wordt veelal in bad kamers het aanbrengen van eontactdoo- zen (stopcontacten) met aardcontact voor geschreven, of wel het gebruik van con- tactdoozen geheel verboden Welke van beide maatregelen de voorkeur verdient, is niet direct te zeggen, al lijkt de laatste oplossing ook op het eerste gezicht de meest afdoende. Door-het aanbrengen van contactdoozen met aardcontact en het ge bruik van een aansluitsnoer met een extra koperdraad er in die als aarddraad dienst doet, wordt, mits de aardleiding overal goed in orde is, voorkomen, dat de toestellen uitwendig onder spanning komen te staan. Een aardleiding en speciaal die aan een verplaatsbaar toestel, kan evenwel maar al te gemakkelijk defect raken, wat niet be merkt wordt vóór het soms reeds te laat is. Bovendien beveiligt men met een aard leiding nog niet het snoer. Het tweede middel, n.l. het geheel^ weglaten van de con tactdoos uit de badkamer kan er echter toe leiden, dat aangesloten wordt hetzij door middel van een verlengsnoer op een gewone contactoos zonder aardcontact in de gang of de slaapkamer, hetzij op een lampfitting. Dit laatste was bij het onder havige ongeluk het geval. Een verpleegster in een ziekenhuis wilde, terwijl zij zich in het bad bevond, het haar drogen met een electrischen haardrogerzij had dit toe stel daartoe met een fittingsstopcontact aangesloten op de lampfitting boven het bad. De haardroger had blijkbaar sluiting en zoo kwam het dat de verpleegster, toen zij met den haardroger in aanraking kwam, door den stroom werd getroffen. Men vond haar levenloos in het bad. Een afdoende beveiligingsmiddel zou het gebruik van zeer lage spanning kunnen zijn. bij wisselstroom gemakkelijk te vei- krijgen door middel van een kleinen trans formator. Dit middel is echter practisch niet uitvoerbaar, -omdat- onze toestellen nu eenmaal voor de gebruikelijke netspan ningen zijn gebouwd. Een pitictische op lossing die wél te overwegen zou zijn, zou bestaan in het toelaten in de badkamers van contactdoozen met aardcontact, mits aangesloten via een vast opgestelden iso- leeringst-ransformator, met spanningsver houding 1 1. Zulk een transformator geeft een even hooge spanning als waarop hij wordt aangesloten, doch het secundaire stroomsysteem is van de aarde geisoleerd een aanraking van een defet electrisch toe stel heeft dan nog niet direct noodlottige gevolgen, indien de aardverbinding in gebreke mocht blijven, terwijl aanraking van een defecte plaats van het snoer even min tot een stroomovergang zal aanlei ding geven. Zoolang echter dergelijke isoleerings- transforma-toren speciaal voor badkamer- gebruik niet in den handel zijn, is de beste raad dien men kan opvolgen, om in de badkamer géén gebruik te maken van ver plaatsbare electrische toestellen. Mocht iemand om bepaalde redenen' dit wel wen- schen te doen, late hij zich dan eerst- ter dege door een deskundige laten voorlich ten. ONTSNAPTE GEVANGENE THANS GEARRESTEERD. De recherche te Arnhem heeft gister namiddag gearresteed den gevangene uit de strafgevangenis te Haarlem, die daar was uitgebroken. De inspecteur der recherche Tan der Kroft, heeft met eenige rechercheurs, gis terochtend het station Arnhem bewaakt teneinde na te gaan of in een der treinen de ontsnapte gevangene aanwezig was. Men wist dat deze in den afgeloopen nacht in Halfweg bad ingebroken, om zich van kleeren te voorzien. Hij zou daarna trach ten naar Duitschland te ontsnappen. Inderdaad vond men hem gistermiddag in den trein naar Duitschland. Hij werd ge arresteerd en zal weder op transport woi- den gesteld naar Haarlem. OM EEN FOTOTOESTEL. Wat samenwerking vermag. In de étalage van een fotohandel aan de Hoogstraat te Schiedam, aldus de „Schied. Crt.'', werd vorige week bekend gemaakt, dat Zaterdag aan den 50sten kooper een fototoestel, dat was uitgestald, cadeau zou worden gedaan. Zaterdagmorgen verscheen in een nabu- rigen winkel een man, die vroeg, of men hem kon helpen aan halve stuivers. Toen men voor 1.26 had gewisseld, stapte de man naar buiten en.... deelde halve stui vers uitDe menschen, die een „munt" kregen, stelden zich vervolgens netjes op in een rij, met den kop van de file vlak voor de deur van den winkel in foto-artike len Toen om 9 uur de winkeljuffrouw ver scheen stapte met haar de eerste klant den winkel binnen en.... koebt van 2 1/2 cent pennetjes om foto's op te prikken. Ook een tweede klant bleek om pennetjes te. komen, no. 3 idem, no. 4 idem, enz., enz., tot no. 50! En die maakte aansuraak op het foto toestel. De winkeljuffrouw deed het wel niet van ganscher harte, maareen woord een woord En de 50ste klant, één van degenen, die de vorige week pen paar nachten voor de deur van denzelfden win kel had gebivakkeerd, ontving het toestel. Dit zou later onder 50 „samenwerkende werkloozen" worden verloot Vergadering van den Raad der gemeen te op Vrijdag 4 November des nam. 7 uur. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heer Jac. van Beek, die met kennisgeving afwezig is. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. v. d. Meulen, die de vergadering opent met ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver leest de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. De voor zitter doet mededeeling van ingekomen stuken w.o. Missive van en Minister van Binnenlandsche Zaken in betrekking tot steun verleening aan ongeorganiseerde bouw vakarbeiders, waarvan nadere gegevens zullen worden aangevraagd. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van Raadsbesluiten. Verslag van den Keurings dienst voor Waren. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Bezuinigingsvoorstellen. Van de commissie tot nazien der begroo ting 933 bestaande uit de heeren W. Lom- merse, C. A. van Dam en L. Noordam, was rapport ingekomen, waaruit bleek, dat de commissie meende te moeten opmerken: a. Dat het ben gewenscht voorkwam, de rege ling van de jaarwedden van de ambtena ren der gemeente nog voor 1 Jan. in den Raad te doen behandelen, b. De belooning voor het schoonmaken der secretarie te verminderen met 25. c. De subsidie aan de Vereeniging tot bestrijding der T. B. C. met 100 te verminderen, d. Het personeel van de gemeentewerklieden met een werk kracht te verminderen, e. Terwiil door de meerderheid der commissie wordt voorge steld de subsidie voor bewaarschoolonder- wijs te schrappen. De voorzitter deelt me de, dat de opmerkingen van de commissie door B. en W. zijn besproken. Wat het eerste punt betreft zijn B. en W. overtuigd, in verband met de tijdsomstandigheden dat tot verlaging moet worden overgegaan, maar achten het gewenscht in deze geen beslissing te nemen voor van Ged. Staten hieromtrent nadere gegevens zijn ingeko men. Bij de bespreking bleek, dat de raad zich hiermede kon vereenigen, maar bij de beslissing van deze zaak de vrijheid wil de behouden overeenkomstig eigen ziens wijze te handelen. In betrekking tot verla ging van het loon voor het schoonmaken der secretarie stellen B. en W. voor dit bedrag met 15 te verlagen en het on 60.te brengen, waarmede de raad, nadat door den voorzitter enkele vragen zijn beantwoord, genoegen nam. Wat het voorstel der commissie betreft inzake ver laging van bet subsidie voor T. B. C.-be- strijding, meenden B. en W. dit ten stel ligste te moeten ontraden, aangezien fi- nancieele hulp aan deze vereeniging nog meer dan tot lieden, noodzakelijk zal blij ken te zijn in de gegeven omstandigheden. De heer A. J. de Jong wijst op de drukken de omstandigheden, waarvoor het gevaar grooter is dat nog meerdere T.B.C.-lijders zullen komen, zoodat de vereeniging de steun der gemeente ten zeerste behoeft. De heer W. Lommerse informeert of de steun, die door Rijk en Provincie wordt verleend, afhankelijk wordt gesteld van hetgeen door de gemeente wordt gegeven. De voorzitter zegt. dat wel wordt geïnfor meerd wat door de gemeente voor deze zaak wordt gedaan, maar dit niet afhanke lijk is van hetgeen door Rijk en Provincie wordt gedaan. Na breedvoerige bespreking waaraan versohillende leden deelnemen, stellen B. en W. voor het bedrag met ƒ50.te ver lagen en het op 450 te brengen, welk voorstel roet 6 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Tegen de heeren Kapteln, Schede. Jac, de Kort en A. J. de Jong. In zake het voorstel der commissie het aan tal gemeentewerklieden met één te vermin deren. hebben B. en W. met den gemeente- opzichter geraadpleegd en zijn tot de over tuiging gekomen dat het niet mogelijk is hiertoe over te gaan wegens de vele werk zaamheden die voortdurend moeten worden verricht, waarvoor een tweetal cemeente- werklieden onontbeerlijk zijn. Na eehou- den bespreking werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. tot handhaving van het tegenwoordige aantal besloten. De subsidie van bewaarscholen. Wat het subsidie voor het bewaarschool- onderwijs betreft is de meerderheid der commissie, de heeren C. A, van Dam en L. Noordam voor schrapping van het bedrag, terwijl de minderheid, de heer W. Lommer- se voor toekenning daarvan adviseerde. De voorzitter geeft omtrent bet verleenen van subsidie aan deze instellingen een breedvoerige toelichting, waaruit blijkt <iat voorheen de gelegenheid werd gegeven, wanneer een bewaarschool werd geopend waarvoor 20 kinderen waren ingeschreven, dat een bedrag van 100 per jaar werd toegekend. B. en W. achten deze instelling een groot belang voor de gemeente, en kun nen zich dan ook niet met het voorstel der commissie vereenigen. De heer A. J. de Jong wijst met nadruk op de opvoedkun dige waarde van dit onderwijs, en op de groote offers die door bestuur en belang hebbenden moeten worden gebracht. Na breede bespreking stelt de heer D. Buiten huis voor het bedrag van 100 ook weer voor dit jaar toe te staan. Dit voorstel, in stemming gebracht,, wordt aangenomen met 8 stemmen voor en twee tegen, n.l. de heeren C. A. van Dam en L. Noordam. Hier op kwam in behandeling de vaststelling dor gemeentebegrooting voor 1933. Bij de post verlichting deelde de voorzitter mede dat deze aanmerkelijk is verminderd, door het uitschakelen van lantaarns, die naar het oordeei van B. en W. maar eenigszins kon den worden gemist. De post subsidie Bur gerwacht, waarvoor 200 werd gegeven, is verminderd met 50. De heer Scheel vraagt, of deze post niet geheel zou kunnen vervallen, daar zijn meening is dat degenen die een Burger wacht wenschcn, deze zelf in stand moeten houden. Door den voorzitter wordt met nadruk instituut, en het verleenen van subsidie in hot algemeen belang. Na bespreking vaa dit punt, waaraan verschillende leden deel namen, stelt de heer Scheel voor geen sub sidie aan de Burgerwacht te verleenen, welk voorstel, gesteund door den heer J. A. van Vliet, in stemming gebracht, wordt verworpen met 8 tegen en twee voor, nJ. de heeren Scheel en van Vliet, zoodat het voorstel van B. en W. een bedrag van 150 voor 1933 disponibel te stellen werd goed gevonden. In betrekking tot de volkshuisvesting deelde de voorzitter mede, dat B. en W. zich tot den Minister hebben gewend in betrek king tot verlaging der huur van de wonin gen van de Vereeniging „Volksbelang", die met voorschot van het Rijk zijn gebouwd. Aangezien nog geen antwoord van den mi nister is ingekomen, zal het noodig zijn voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Bij de bespreking van dit punt stelt de heer Scheel voor de huur van alle gemeentewoningen met 10 pet. te verlagen, daar het naar zijn oordeel gewenscht is dat de gemeente een voorbeeld in deze geve aan particulieren, die dan ook ongetwijfe'd wel tot verlaging zullen overgaan, wat in de benarde tijdsomstandigheden noodig if. Door verschillende leden wordt deze zaak besproken, met het resultaat dat eerst antwoord van den Minister zal worden af gewacht en later deze zaak opnieuw aan de orde zal worden gesteld. Bij de post Werkverschaffing deelde de voorzitter mede dat met de Vereeniging Werkverschaffing een andere regeling is getroffen, en een bedrag van 500 aan de Vereeniging zal worden uitgekeerd. Daar voor het zagen van hout geen Rijksbijdrage wordt verkregen, zullen voortaan alleen personen boven den 65-jarigen leeftijd daar voor in aanmerking komen. Tevens een be drag van 1000 disponibel te stellen aan de Vereeniging voor werkzaamheden te verrichten door werkloozen, voor welke werkzaamheden wel steun van het Rijk wordt verkregen, waarmede de Raad ac- coord gaat. In verband met de regeling voor steun aan werkloozen, wordt door een der leden van de commissie voor de regeling, de wen- schelijkheid uitgesproken, dat commissiele den worden vervangen door anderen, daar dien arbeid veel van hen vraagt. De voor zitter wijst er op dat het in het belang van den goede regeling gewenscht is, dat do personen die zich er hebben ingewerkt, voorloopig zich blijven geven voor deze zaak, en dat voortdurende wisseling van personen niet goed is. De heer C. A. van Dam sluit zioh volkomen aan bij den voor- en zegt dat in deze een offer door de com missie moet worden gebracht ter wille van de gemeenschap. Bij de post belastingen wordt op voor stel van B. en W. besloten de opcenten van gemeentefondsbelasting te verhoogen van 80 op 100; en die van de personeele belas ting te brengen van 80 op 130. Goedgevon- vonden werd van de reserve der Waterlei ding een bedrag van 1500 te brengen op de begrooting tot dekking der uitgaven voor de gemeente. Hierop werd de ge meentebegrooting voor 1933 voorloopig vastgesteld met algemeene stemmen tot een bedrag, voor wat de gewone dienst be treft, aan ontvangsten en uitgaven van 165.264.24, met een bedrag aan onvoor ziene van 5709.08. De kapitaaldienst in ontv. en uitgaven op 15.365.40, met een bedrag van 9656.32. De begrooting voor het Waterleidingbe drijf voor 1933 werd met algemeene stem men vastgesteld, voor wat den gewonen dienst betreft aan ontv. en uitgaven op 14.500 en den kapitaaldienst opf 1463.50. Op voorstel van B. en W. werd besloten de conciërgewoning boven het raadhuis weer opnieuw onderhandsch te verhuren aan den heer Jac. van Pijlen, onder dezelfde voorwaarden, en het voormalige tolhuis eveneens weer aan den heer Th. W. van gewezen op de noodzakelijkheid van dit Niekerk voor 3 per week. Verlenging crediet buiten gewone uitgaven. Daar punt 8 der agenda, voorstel van B. en W. lot het verleenen van subsidie aan de Vereeniging Werkvei-schaffing, bij de gemeentebegrooting was behandeld, werd overgegaan tot punt 9: voorstel van B. cn W. tot verlenging van het crediet voor bui tengewone uitgaven bij de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. De voorzitter deelde mede, dat het door B. en W. noodig wordt geacht het crediet bij de Bank voor Ned. Gemeenten, voor een jaar te verlen gen, en het bedrag van 15.000 te brengen op 10.000, tegen een rente van 4^ pet., waarmede de raad, na toelichting door den voorzitter, zich kon vereenigen. Hierop komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een brandstoffenb'j- slag aan de ondersteunde werkloozen. De Minister van Binnenlandsche Zaken keurt goed, dat over het tijdvak 30 Oct. 1932, tot en met 1 April 1933 aan ondersteunde ge huwde en ongehuwde werklooze arbeiders, de laatste zoover zij kostwinners zijn, een brandstoffentoeslag van ten hoogste ƒ1 per gezin per week wordt verstrekt. De Regeering is bereid in deze bijslagen toe te kennen aan werkloozen, behoorende tot die categorieën welke voor Rijkssubsidie in aanmerking komen, een zelfde bedrag uit 's Rijks kas te verleenen als bij de steunregeling. Bij de bespreking van dit punt vestigt de heer Scheel er de aan dacht op dat personen met een gezin met eenige kinderen, die met 1 Dec. van do steun worden uitgesloten, omdat zij uit den Bond gaan trekken, er minder van zullen worden, omdat ook zij dan van deze bijslag niet zullen kunnen krijgen, en informeert of B. en W. dan genegen zullen zijn het I ontbrekende, dat minder wordt ontvangen, bij te passen. Besloten werd dat B. en W. zich in verbinding zullen stellen met den Minister omtrent deze zaak. Met alge- HILLEGOM. „Kunst na Arbeid". Bovengenoemde R. K. Tooneelvereeniging gaf Dinsdagavond in Hotel Sistermans een vlotte opvoering van het blijspel in 3 bedrijven „De adju dant van Hare Majesteit" van Jan Gros- feld. Het talrijke publiek heeft zich buiten gewoon vermaakt met de vele komische si tuaties die dit stuk oplevert. Rolkennis zoo wel als samenspel was zeer te roemen; vooral de regisseur verdient een pluim voor zijn creatie alszoodanig in zijn dubbel rol „de adjudant". Verder blonken uit de burgemeester, de wethouder en de secreta ris, waarbij aan de overige medespelenden niets te kort wordt gedaan. Gaf het tweede bedrijf een buitenge woon goed geslaagde spotternij op een plattelandsraadsvergadering, ook het derde bedrijf met de ontknooping was zeer goed. Tooneelvereeniging „Pater Servatius". ln de concertzaal van Hotel Flora gaf „Pa ter Servatius"', onderafdeeling der St. Jo- sephgezelLen alhier haar eerste uitvoering in dit seizoen, voor leden, donateurs, Ouders en tooneelliefhebbers. De groote zaal was tot in de uiterste hoeken bezet, wat een groote voldoening voor bestuur en leden mag heeten. Onder de aanwezigen merkten we op de Geestelijkheid der beide Parochies. Opgevoerd werd „De Vloek van een Roe ping", tooneelspel in 4 bedrijven van Jan E. Odijk. De zeer mooie recensies in diver se biaden hebben aan dit stuk een zekere populariteit gegeven in den goeden zin des woords, daar er een uiterst gezonde opvoe dende kracht van uitgaat. Het stuk werd uitnemend vertolkt; de zware hoofdrollen bleken goed verdeeld te zijn, doch alle spelers verdienen lof. De regie berustte bij den heer Van Leeuwen, waar zij in uitstekende handen was, ook het décor was uitnemend verzorgd. De toe schouwers- hebben van dit sublieme spel volop genoten en toonden dat door her haaldelijk applaus. Na afloop sprak de weleerw heer Kap. van Benten, directeur der Gezellen, een oprecht dankwoord. Bijz. Vrijw. Landstorm. De afd. Hille- gom en Omstreken van den Bijz. Vrijw. Landstorm heeft een schietwedstrijd ge houden in „Flora". De uitslag was, maxi- mum aantal punten 60: le prijs J. van Roode 56 p.2e pr. A. Pot man 56 p.; 3e pr. P. S. van Lierop 54 p.; 4e pr. P. Weijers 54 p.; 5e pr. K. J. van Bourgondiën 52 p.; 6e pr. G. Schrama 52 p. Verder zijn geschoten door C. Juffermans 44 p.; V. Seegers 51 p.; Jac. Hag e man 47 p.; A. Weijers 48 p.; G. van Leeuwen 52 p.; Th. v. d. Reep 48 p.; P. A. Boom 46 p.; C. Weijers Jzn. 44 p.; J. van der Lans 50 p.; Jac. Berkhout 52 p.; P. van der Drift 48 p.; P. H. Rusman 45 p.; J. de Groot 37 p.; Jac. dc Rooy 41 p.; J. Warmerdam 45 p.; A. de Groot 49 p.; C. Weijers 47 p.; P. Walkers 50 p.; P. A. van Kesteren 48 p.; M. Was senaar 45 p.; J. van Kampen 48 p. en H. Potman 52 p. Er werd dien avond best geschoten. KATWIJK. Werkloosheid. Aan het arbeidsbureau staan op heden ingeschreven: Stucadoors 20, Grondwerkers 53, Timmerlieden 35, Schilders 11, Metselaars 18, Losse arbei ders 107, Landarbeiders 72, Boerenarbei ders 2, Tuinlieden 2, Bloemisten 1, Vis- schers 22, Fabrieksarbeiders 5, Autogeen- ktsschers 1, Sneden 1, Aautogeenlasschers 1, Pottenbakkers 1, Broodbakkers 1, Kuipers 2, Varensgezellen 8, Chauffeurs 1, Scheep makers 9, Mandenmakers 2, Stokers 5, Bin nenschippers 4, Uitvoerders 1, Motordrij vers 1, Behangers-stoffeerder 1. Totaal 369 personen, waarvan 86 pet. gehuwd of kost winner. 1 Persoon geplaatst bij de werk verschaffing. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. We vestigen even de aan dacht op het feit, dat de R.-K. Dames Missie-Tooneelclub „St. Ursula" te Leiden ten bate der Missie in het Parochiehuis een uitvoering zal geven. Opgevoerd zal wor den: „De Ursula met haar 11000 Maagden". Het is een drama in drie bedrijven. Hierna een muzikale apotheose. Van een derge lijke avond blijve niemand weg. 't Is alleen zaak te zorgen dat men tijdig plaatskaar- ten heeft en men in de zaal komt. Want het is niet uitgesloten dat wie te lang wacht, niet meer teroht kan. Aanvang 7 uur. En ten bate der Missie. WARMOND. R. K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeni ging, De 'K'. K. Muziek-, Zang en Tooneel vereeniging St. Mathias, zal op Zondag en Maandag 13 en 14 November a.s. haar le Winteruitvoering geven, waarbij de afdee- ling tooneel zal opvoeren het drama in 4 bedrijven: ,,De Anarchist'', gevolgd door een klucht „Moppie als ongeluksvogel". Ook de afdeelingen muziek en zang ko men met een keurig programma voor den dag, zoodat ons weer wacht een avond van kunstgenot, zooals wij van deze vereeni ging gewoon zijn. Verloren en gevonden voorweroen. Als verloren voorwerpen werden ter Ge meente-secretaris aangegeven een gouden dames-armbandhorloge en als gevonden een rijwielbelastingplaatje. meene stemmen werd overeenkomstig het voorstel van B.-en W. besloten. Bij de rondvraag niemand der leden meer het woord vervangen, sloot de voorzitter, toen het middernachtelijk uur bijna was aange broken, de vergadering. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Niet veel wijziging in aanvoer, handel of prijzen. Troschrysan- then komen in groote verscheidenheid. Dit is dan ook het voornaamste artikel. Er komen nog kleine partijtjes Dahlia's en Pompon-Dahlia's die niet van 1ste kwali teit zijn. Betaald wordt: Chrysanthen van ƒ0.05 tot ƒ0.16, extra soorten van ƒ0.14 0.22, Dahlia's van 0.500.70, Parelanjers 0.350.65, Ohaboud-anjers ƒ1.051.20 p. 100, Asters van 0.100.15. Rozen per bor van 20 stuks ƒ0.20.45. VOORSCHOTEN. „Guido Gozelle". Zondag a.s. geeft on ze tooneelvereeniging haar eerste uitvoe ring in dit seizoen. Zij zal ten tooneele voe ren een spel van ernst en luim in 4 bedrij ven, getiteld: „De Rtoman van een kranten jongen'', van P. G. Meuwisse. Koewei het een stuk is waarin prima tooneelspel wordt vereischt, heeft „Guido Gezelle" het wel aangedurfd, daar zij in haar laatst gegeven uitvoeringen getoond heeft, dergelijke stuk ken te kunnen spelen. Het zal wederom een genoegelijke avond worden want bovengenoemd stuk is een prachtig tooneelspel waarin de krantenjon gen door zijn spel ons wel zal vermaken. Ook zij vermeld, dat de Ja^z-Band O.N.A. de pauzes zal opluisteren. Eenige leden zul len met toegangsbewijzen colporteeren, ter wijl des avonds aan de zaal, op den speel avond, eenseens kaarten verkrijgbaar zijn. W0UBRUGGE. Werkloosheid. Tot o>p heden staan bij de arbeidsbemiddeling alhier ingesohreven 62 werkzoekenden, terwijl 5 arbeiders zijn te werkgesteld bij het vernieuwen van bet dienstleidingnet van de waterleiding. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de af deeling Wasse naar van de Kom Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering. Door den voorzitter, den beer Polderman, wer den allen hartelijk welkom geheeten. Hierop doet de voorzitter mededeeling van een verzoek van de vereeniging Waa senaar Vooruit. Deze vereeniging had ge vraagd om de mogelijkheid te overwegen tot het houden van een lezing in Februari, toegelicht met lichtbeelden over het on derwerp: de behandeling, het onderhoud en verzorging van kleine villatuinen en de behandeling van kamerplanten. Het bestuur heeft gemeend hier gaarne op in te moeten gaan, en heeft de heer E. Th. Witte, oud- Hortulanus te Leiden, bereid gevonden deze lezing met lichtbeelden te houden. Ook stelt het bestuur voor op dien avond e>en prijsvraag te verbinden van bloeiende potplanten. Aldus wordt besloten. Vervolgens wordt bekend gemaakt den uitslag van de keuring van de prijsvragen voor heden. De jury had bestaan uit de heeren P. Bermentloo, Verboog en Witte. De uitslagen waren: Prijsvraag I luidende 3 soorten gr. bloe- mige Chrysanthenums afgesneden van ieder 5 stuks le prijs D. de Gans (kunstvoorwerp); le prijs J. H. Laurens. Prijsvraag II: De mooiste in pot ge kweekte groot-bloemige Chrysanthemum 3e prijs D. de Gans. Prijsvraag III: 5 soorten in pot gekweek te tros-Chrysanthemums2e prijs D. de Gans. Vervolgens wordt overgegaan tot verkie zing van twee bestuursleden; aftredend zijn de heeren A. van der Schans (herkies baar) en J. H. Laurens reglementair niet meer herkiesbaar. De heer van der Schans wordt met bijna algemeene stemmen als zoodanig herkozen. In de vacature-J. H. Laurens wordt gekozen de heer W. Maar- sen. Beiden namen hunne benoeming aan. Nadat door den voorzitter aan het ver trekkend bestuurslid waardeerende woor den waren toegesproken, wordt een pauze gehouden. Na afloop hiervan geeft de heer de Gans een demonstratie in bloembindwerk nu hoofdzakelijk met chrysanthemums. Hij laat op verbluffende wijze zien hoe gauw en mooi een bloemstuk is te maken met een voudige middelen, toovert een bloemstuk, een bloemenmand, versiert eenige cadeaux zooals een kistje sigaren en een parapluio keurig met bloemen, waardoor do aantrek kelijkheid van dergelijke chdeaux ten zeer ste door wordt verhoogd. Na afloop van deze demonstratie waarvoor hem een wel gemeend applaus wotdt toegebracht, stelt de heer Gans voor, voor de eerstvolgende vergadering een prijsvraag uit te schrijven voor bloemstukken door tuinknechts; hier toe wordt besloten. Hierop wordt door den voorzitter allen dank gebracht, den inzenders voor het ge- bodene, den heer de Gans voor zijn demon stratie en allen voor de gezellige samenwer king. Diefstal. Door de gemeentepolitie wer den bekeurd ter zake van strooperij. (dief stal van groen) op het landgoed Zuydwijk, zekere A. M. K. en diens broer W. A. K., beiden uit Den Haag. Eerstgenoemde bleek reeds eerder voor een dergelijk feit met den strafrechter in aanraking te zijn ge weest.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10