MAANDAG 7 NOVEMBER 19o_ DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD PAG. 10 HILLEGOM. Koperen Bruiloft. Burgemeester en Mevrouw Pont herdachten gisteren hun ]21/J-jarige Echtvereeniging. Ofschoon aan dit feest geen ruchtbaarheid was gegeven, ging het niet onopgemerkt voorbij. Door de heeren Wethouders, Raadsleden, ambtena ren der Gemeente-secretaris, Openbare Werken, Gasfabriek, Politie werd een schat van bloemen, bloemstukken, bloemen manden, een fruitmand etc. aangeboden. Al gemeen en spontaan werd door alle ambte naren der gemeente-bedrijven aan deze hul de deelgenomen. Des middags maakten ve len van de gelegenheid gebruik den Burge meester en Mevrouw Pont persoon'ijk te complimenteeren, onder wie heeren Geeste lijken, de Wethouders, eenige Burgemees ters uit de omgeving ea. Ook van particu liere zijde toonde men dit feest te willen meevieren door bet aanbieden van vele bloemstukken. Een aardige attentie was het mede, dat de Commissie voor Ouden van Dage:i haar eere-voorzitter een schitte rende bloemenmand zond De wenseh van het Burgemeesterlijk Echtpaar was, dat de dag een intiem ka rakter zou dragen. Beiden toonden zich zeer erl-->-*elijk voor de betoonde 1 :ken van belangstelling. Met deze eenvoudige huldiging blijkt wel ten volle hoe Mr. Pont en Mevrouw in de nog geen vier jaren dat zij te Hillegom zijn, zich populair hebben weten te maken. Naast onze felicitatie spreken we de hoop uit, dat de Burgemeester met zijn gezin nog lang in ons midden mag verteeven. Kuipersgang. Door den heer C. Vi.s is aan het gemeentebestuur gevraagd om de Kuipersgang te mogen afsluiten van des avonds 6 tot des morgens 8 uur. Door B. en W. worden hiertegen geen bezwaren ge maakt. Wij gelooven, dat er voor die afslui ting geen enke'e reden, nog minder recht bestaat, en we gelooven niet dat andere rechthebbenden die aanvrage zullen steu nen. Brug vernieuwd. Over de Leidsche- vaart wordt de brug vernieuwd bij de Kalk ovens; dit schijnt hoog noodig te zijn en is een mooi werk. Voor de voetgangers is een hulpbrug gemaakt De voertuigen moeten vanuit Hillegom via StationswegLooster- weg en Margrietenlaan een f.inken om weg maken; wat dit betreft is het gelukkig, dat het in het bedrijf niet zoo druk meer is, ofschoon het verkeer tusschen Zilk en Hillegom altoos levendig is. Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoeken den alhier bedraagt volgens de laatste op gave 320, vorige week 307. Zuiver werkloos zijn er thans 288. Het overzicht der Gem, Arbeidsbeurs over de maand October luidt als volgt: De maand October ving aan met 250 en sloot met 307 werkzoekenden, een vermeerdering in een maand dus van 57. Deze 307 waren gesplitst in 296 boven de 18 jaar, 9 jonger dan 18 jaar en 2 vrouwen. Er kwamen in 15 aanvragen van werkge vers waaraan is voldaan door plaatsing van 14 personen boven 18 jaar en 1 beneden dien leeftijd. Geboren: Annie, d. v. C. Rusinan en M. E. Vermeij. Barbara Petronelia, d. v. J. A. Steanvoorden en C. M. Schrama. Maria Alma Christina, d. v. J. J. van Bcm- mel en A. S. W. Thies.. Ondertrouwd: J. Dekke en M. J. Laarman. P. Laan en J. van Beek. Overleden: W. van Braak m 69 j. B. de Wreede m. 82 j. LISSE Inbreker gearresteerd. Zaterdag, in den vroegen morgen, nadat men reeds was opge staan, kwam de vrouw van den landbouwer L. v. d. Zon, woonachtig op de 3e Poellaan, tot de ontdekking dat een raam stond openge schoven. Zij vermoedde dat een inbreker in huis was. Zij riep haar man en tegelijker tijd vluchtte iemand het huis uit, sprong op zijn fiets, en zocht een goed heenkomen, v. d. Zon echter greep ook zijn rijwiel en zette hem na. Ter hoogte van de parochiekerk van de H. H. Engelbewaarders kreeg hij hem te pakken. Een verwoedde worsteling ontstond en er werden rake klappen uitgedeeld. De in breker wist zich los te rukken en zocht een goed heenkomen met achterlating van zijn fiets. Inmiddels was de chef van politie opge beld, welke zich ter plaatse verdekt opgesteld had, omdat hij verwachtte dat de fiets wel zou worden gehaald. Deze verwachting werd al spoedig bewaarheid en de chef van politie kon hem toen arresteeren. Het bleek een zekere J. Th. W. te zijn, woonachtig te Voor hout. Hij werd voor den burgemeester geleid en op diens last voorloopig in het arrestanten lokaal opgesloten. Er werd bij v. d. Zon niets vermist, zoodat waarschijnlijk de inbreker al gauw in zijn arbeid is gestoord geworden. Aan het kordate optreden van v. d. Z. is de zoo arrestatie te danken. ROELOFARENDSVEEN Tentoonstelling. Zaterdagmiddag had in de Pancratiuszaal de plechtige opening plaats van de handwerktentoonstelling van de meis jes der Maria-congregatie. Aanwezig waren de zeereerw. heer pastoor, de beide kapelaans, de dames van het eere-comité met 'haar heeren, de bestuursleden van de beide congregaties en nog enkele genoodigden. De weleerw. heer C. Meereboer, directeur van de beide congregaties nam het woord en heette allen van harte welkom, onder dank zegging voor de talrijke opkomst. Zijneerw. zette in enkele woorden uiteen, met welk doel deze tentoonstelling was op touw gezet, n.l. Gods eer te bevorderen door gevoel voor saamhorigheid aan.te kwecken, en ieder naar smaak en aanleg haar talenten te laten ont wikkelen in dienst van God en den naaste. Daarna verzocht spr. den burgemeester deze tentoonstelling te willen openen. Deze begon met te vertellen, dat het maar zelden voorkomt dat een heer een tentoonstelling uitsluitend van dameshandwerken zal openen. Niettegen staande dat maakt spr. dankbaar van de ge legenheid gebruik en brengt naar voren, dat naast het geestelijk doel dezer tentoonstelling toch stellig ook wel het materieele doel, n.l. stijving der kas van de beide congregaties, een woordje mee zal spreken. Daarom wenscht spr. den directeur en den meisjes succes met deze tentoonstelling, en verklaart dan deze voor geopend. De pastoor nam hierop het woord en bracht naar voren, hoe bij een vorige tentoonstelling door de jongens een groot succes bereikt is, en meent daarom dat dit succes voor de meisjes 'n prikkel geweest is om ook eens te toonen, wat zij vermogen: vandaar dat spr. den meisjes een minstens zoo groot succes wenscht als de jongens gehad hebben. Kapelaan Verbeem meent deze gelegenheid niet te mogen laten voorbijgaan, maar neemt ze waar om te wij zen op de onderlinge naijver die er steeds geheerscht heeft tusschen de jongens- en meisjescongregatie. Spr. constateert dankbaar dat uit dit kleine kwaad nu door deze ten toonstelling iets goeds geboren is, maar waar schuwt toch voor de toekomst en wil zoowel den jongens als den meisjes erop wijzen, dat allen toch tenslotte maar één doel beoogen, n.l. Gods meerdere eer en glorie. Mej. Toos van der Meer, plaatsvervangend presidente der Mariacongregatie, gaf hierna een kort overzicht van de bezienswaardigheden der tentoonstelling, terwijl mej. N. Winnubst, pre sidente der tentoonstellingscommissie, dank zeide aan allen, die zoo bereidwillig hun hulp en medewerking hebben verleend. Daarna werd door den burgemeester het lint doorge knipt waarmede de tentoonstelling officieel was geopend. Bij het binnentreden van de groote achterzaal viel reeds terstond te con- stateeren, dat onze verwachtingen verre over troffen waren. Wat hier door de meisjes, die voor het meerendeel nimmer vakonderwijs ge noten hebben, is gepresteerd, is meer dan de moeite waard. Fraaie handwerken, zooals kunstnaaldwerk, knoopwerk, borduurwerk, doorstopwerk, schil der- en teekenwerk naast de meer nuttige, zooals brei- en haakwerk, meerendeel in kle dingstukken vastgelegd, 't is alles mooi en netjes, soms zelfs kunstig. In bizonderbeden treden is ondoenlijk door de hoeveelheid en de verscheidenheid, daarom zouden we ieder willen aanraden, zelf te komen kijken en be- oordeelen. De zaal is nog tot hedenavond 10.30 uur geopend. De dames die hier de prij zen hebben moeten toekennen, twee gediplo meerde krachten der Leidsche Vakschool, hebben hier zeker geen gemakkelijke taak ge had. Een eere-prijs verwierf mej. J. van der Meer met een kapstokkleed. Van verschillende groepen en afdeelingen werden de eerste prij zen behaald door de dames J. v. d. Meer, P v. Velzen, P. Koek, B. Klein, A. v. d. Meer, T. Bakker, A. v. Berkel. C. van Veen, A. de Prie, A. v. d. Meer en C. van Rhoon, terwijl ook nog verschillende tweede prijzen werden toegekend. Een bijzondere vermelding verdienen enkele groenen uit de tentoonstelling, zooals de op dracht van een congreganiste, en de les van een missiezuster aan kleine negers. En wat we tot het laatst bewaard heb ben bijzonder mooi is ook de stand, waarin bij het geschilderd portret var den pastoor de verschillende kerkgewaden en kussens zijn tentoongesteld, die door de meisjes zelf zijn vervaardigd, en die met een gouden ciborie, door de parochianen aan hun Herder zijn aan geboden ter gelegenheid van zijn 60sten ver jaardag. D=t dere tentoonstelling een waar succes Is Vleek reeds uit den stroom van bezoekers, die Zaterdagavond en den rfeheelen Zondag een en ander kwamen bezichtigen. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP BOSKOOP. Volksbond. Vrijdagavond j.l. hield de Volksbond maandelij'ksche vergadering in liet R. K. Verenigingsgebouw. De voorzitter de heer G. v. Capel deelt mede, van het gemeentebestuur al hier een circulaire te hebben ontvangen, betreffende den te geven ont-wikkeliigs- J cursus voor jeugdige werkloozen. Een der leden vraagt of er geen stappen ge daan kunnen worden, om de leeftijds grens van 23 jaar te verruimen, of zoo noodig geen grens te stellen. Kap. Hof stede antwoordt hierop, dat dit niet mo gelijk is, daar op de eerste plaats over het algemeen wordt aangenomen, dat een 23-jarige leeftijd wel voldoende is, om een vak grondig te kennen en op de tweede plaats de deelname dan veel te groot, kan worden. Dit brengt niet alleen finantieele moeilijkbeden met zich mede, maar een grooter lokaal, dat dan na- I tuurlijk onontbeerlijk is, zal moeilijk te vinden zijn. De heer v. d. Staak meent, dat, wan- 1 neer er personen zijn, die den 23-jarigen leeftijdgrens heben overschreden. deze zioh beter persoonlijk tot B. en \V. kun- nen wenden. Wellicht dat er voor der- gelijke personen geen bezwaren zullen worden gematfkt, den cursus te volgen, te meer daar het aantal deelnemers tot op heden nog zoo gering is. Hierna werd de vraag behandeld, om vrijstelling van contributie te verleenen, bij werkloosheid. De heer Keesen ant woordt hierop, dat art. 9 van het huis houdelijk reglement zegt, dat voor leden, welke werkloos- of in militairen dienst zijn. vrijstelling van contributie kan worden verleend. De vraag om vrijstel ling, is ook in andere plaatsen tredaan. Wanneer men echter het art. anders op vat, en leest, dat vrijstelling wordt ver leend, kan men volgen® soreker de boel wel inpakken. Een algemeene maatstaf moet worden aangelegd. Voor vriistelling van contributie, zullen in het vervolg in aanmerking komen, alléén zij. die abso luut geen inkomsten hebben. In het ver leden heeft nvm dergelijke aanvragen ook gehad. Het gevnls: hiervan 's ge veest. dat in verschiVende^ af 'eMinven gesticht werd het z.g. comité „Hu'n in Nood"'. Op vergaderingen werd een busje geplaatst, waarin een ieder naar ver- Voorstel inzake de verhuring van de woningen Reyerskoop no. 353, Emmakade nos. 32, 35, 38, 39 en 40. Zonder discussie of h. st. aangenomen. Voorstel tot verhuur van een gedeelte van het terrein aan de Zuidkade aange kocht voor verbetering der volkshuisves ting. Dit voorstel is door B. en W. tot de vol gende vergadering aangehouden. Voorstel tot vermindering van buren. Zonder discussie of h. st. aangenomen. Voorstel tot aanvulling en wijziging van de steunregeling voor werklooze arbeiders. De steunregeling. De heer Noest vraagt waarom aan de werkloozencommissie onthouden is inzage te nemen van den brief aan den Minister. Tevens vraagt spr. of de zomermaanden door B. en W. of door den Minister zijn toegepast. Spreker kan zijn stem niet ge ven, wanneer hij niet weet, wat er gead viseerd is. De heer 't Hart kan zich niet met de nieuwe regeling vereenigen, daar het vol gens hem voor de betrokken werkloozen een achteruitgang is mplaats van vooruit gang. De heer de Wolf stelt er als lid van de commissie prijs op inzage te krijgen van de brieven, welke aan den Minister worden verzonden. De voorzitter deelt mede, dat het niet verstrekken van de uitgaande correspon dentie een besluit is van B. en W., daar zij geen controle door de commissie op hun pandelingen wenschen te ondervinden. In het schrijven aan den Minister hebben B. en W. absoluut niets geadviseerd. De Mi nister kon zich met de oude regeling niet vereenigen en gaf daarom voor het geheele jaar een nieuwe regeling in overweging. Deze was beter, dan die de gemeente tot nu toe had. Maar a<lles heeft z'n grenzen, en men moet blij zijn op dezen weg te kun nen voortgaan. De gansche Raad doet wat in haar vermogen ligt om de nood m Bos koop te lenigen. Dag in dag uit overweegt het college voor ieder afzonderlijk wat tiet beste is en wanneer dan gekozen moot worden tusschen de zomerregeling of een regeling voor het geheele jaar, dan kunnen B. en W. dit beoordeelen. Wethouder van Gelderen deelt mede, dat in een vergadering van de commissie ook de heer 't Hart z'n stem voor deze re geling had gegeven. De heer 't Hart blijft in sommige op zichten van opinie verschillen, ook wat be treft de inzage van brieven van B. en W. aan den Ministei?. Ook de heer Noest wil inzage van de brieven, en zien of de fout bij den Minis ter of bij het college schuilt. De regeling wordt in stemming gebracht en met 112 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren 't Hart en Noest. Voorstel betreffende brandstoffenbijsiag aan ondersteunde werkloozen. Zonder dis cussie of h. st. aangenomen. Voorstel met betrekking tot de ontwik keling van jeugdige werkloozen. Ontwikkeling voor jeugdige werkloozen. De voorzitter deelt, alvorens tot verdere behandeling van dit punt over te gaan, mede, dat zich een 30-tal cursisten hebben aangemeld. De heer Mesman kan niet anders doen, dan het grootsche plan van B. en W. toe juichen. Hij waardeert het zeer, dat de leeraren zich beschikbaar hebben gesteld. Een kleine opmerking meent spreker wel op z'n plaats, dat, wanneer er cursisten zijn die dergelijke plannen van B. en W. niet waardeeren, door zich onbehoorlijk te ge dragen, zij van de cursus worden verwij derd. De heer Boekraad maakt bezwaren tegen 300.voor lokaalhuur. Dit bedrag kan misschien worden uitgeschakeld worden door uit te zien naar een of ander go- meentelokaal dat voor dit doel kan wor den ingericht. Op de 2e plaats stelt de heer Boekraad de vraag of de uren welke be doeld zijn voor onderricht in electriciteit enz. niet beter benut kunnen worden voor een cursus in bouwvakken. Ook de heer v. d. Staak juicht het plan van B. en W. toe, maar vindt het wel een beetje absurd, dat in dezen crisistijd een bedrag van 500.moet worden betaald alleen aan belooning voor de leeraren. Een uurloon van 1.25 moet volgens spre ker eens nader onder de oogen worden ge zien. Dan was het wel gewenscht als ook de bouwbedrijven iets meer naar voren werden gebracht. Een punt van bespreking zou tevens uitmaken het feit, dat er twee autotochtjes op het program staan, die be doeld zijn als excursies. Een pleziertje is graag te gunnen, maar of deze autotochtjes tekens als ontwikkeling worden beschouwd blijft de vraag. De heer de Wolf betreurt, dat zoo weinig belangstelling ia getoond van de zijde 7an de jeugdige werkloozen. De heer 't Hart heeft met vreugde bet voorstel van het college tegemoet gezien, maar meent, dat, wanneer de organisaties meer hadden aangedrongen op deelname aan dezen cursus, de belangstelling wel grooter zou zijn geweest. Nu is er alleen iets gedaan voor ontwikkeling. Zal er ook voor ontspanning iets worden gedaan? De voorzitter brengt dank aan de hee ren over hun warme belangstelling in deze zaak. Het is inderdaad een treurig ver schijnsel, dat zoo weinig zich hebben aan gemeld, maar, mocht dezen cursus een mis lukking worden, dan kan er nooit geze0d worden, dat de gemeente geen moeite heeft gedaan om de jeugdige werkloozen meer te onwikkelen. Spreker hoopt, dat in de 2de helft van de week het aantal nog zal vermeerderen. Wat kan de gemeente nog meer doen? Een verwarmd lokaal, leermiddelen en een keur van leeraren, en dat alles voor niets. Wat betreft leerlin gen, die zich gedurende de lessen onbe hoorlijk gedragen, is in een vergadering met de leeraren een reglement samenge steld. Het uurloon van 1.25 is gebaseerd op de gemeente Alphen, waar ook een derge lijke cursus wordt gehouden. Spreker is verder van meening, dat een excursie naar Oudenbosch en Aalsmeer, eenerzijds tot ontwikkeling, anderzijds tot ontspanning behoort. Aan de gemeenten Hazerswoude, Reeuwijk en Waddmxveen zal een pro gram worden gezonden. Deze gemeenten kunnen dan werkloozen aan dezen cursus doen deelnemen, wanneer een subsidie wordt verleend, of een bedrag per cursist wordt betaald. De heer Mesman wil uit den Raad 'n con trole-commissie benoemen, of den geheelen Raad in de gelegenheid stellen, de cursus te volgen. De heer Noest vraagt of de leiding on der de desbetreffende leeraren staat of on der toezicht van de organisaties. Wethouder van Gelderen meent, dat eventueele klgchten via den bestuurders- bond moeten worden ingediend. Spreker meent tevens, dat een woord van waardee ring aan den voorzitter van het colleige wel op z'n plaats is. Het voorstel wordt verder zonder h. st. aangenomen. Voorstel tot benoeming van leden der commissie voor werkloozenaangelegenhe- den. Benoemd werden de heer Redegeld, M. Jongejan en L. 't Hart. De heer de Wolf, die op de voordracht stond, was reeds in de commissie, maar is niet herbenoemd. Aanbieding van het ontwerp der begroo tingen voor 1933 van gemeente, gemeente bedrijven en burgerlijk Armbestuur. Aanbieding ter vaststelling van twee concept-besluiten tot wijziging der gemeen- tebegrooting 1932. Rondvraag. De heer Boekraad brengt den onhoudba- ren toestand in Laag-Boskoop ter sprake. De heer Mesman vraagt, of er geen ver ordening is op het nazien van stuurinricn- ting en remmen van auto's; ten 2e in welk stadium de te verwachte regeeringssteun voor Boskoop is. Op de eerste vraag antwoordt de voor zitter; dat er gezocht zal worden naar maatregelen, om een dergelijk toezicht op auto's te houden. Het antwoord op de tweede vraag, was voor publicatie niet ge schikt. De heer Noest vraagt antwoord op z'n vraag welke hij in den loop der vergade ring heeft gedaan, wat betreft de ontspan ning van werkloozen. De voorzitter antwoordt, dat dit moet worden overgelaten aan de vakorganisa ties en de bevolkingsgroepen. De heer v. Kleef brengt namens den Raad dank aan den heer de Wolf voor zijn gedane werkzaamheden in de werkloozen commissie sinds 1923. De voorzitter sluit zich bij deze woorden aan, en vraagt den heer de Wolf of hij op zijn tegenwoordigheid mag rekenen totdat de heer Jongeleen zijn benoeming heeft aanvaard. De heer de Wolf antwoordt hierop, dat die wel niet gewenscht te achten is, daar het meerendeel van den raad zich tegen zijn herbenoeming heeft uitgesproken, en dus de door hem gedane werkzaamheden in de commissie niet op prijs schijnen te stellen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering. mogen iets inwierp. Uit den inhoud van het busje werden conotributiegelden be taald voor personen, welke vrijstelling hadden verkregen. Deze mededeeling was aanleiding dat een der leden voor stelde dienzelfden avond hiermede aan te vangen. Dit voorstel werd aangenomen Het woord werd hierna verleend aan den heer T. Keesen. Als onderwerp voor zijn toespraak had deze spreker geko zen „Herstel der Maatschappelijke ordt volgens Quadragesimo Anno". In een zeer mooie en duidelijke uit eenzetting gaf de heer Keesen den in houd weer van genoemde Encycliek. Hij mocht dan ook na zijn toespraak een warm en hartelijk applaus in ontvanpS't Bij de rondvraac werden nog enkele vragen veste'd welke alle door den voorz. bevredi- d ""orden be nt-woord. Niets meer aan dc orde zijnde sloot de voorzitter met den ohr. groet de ver gadering. Gunning. De verbouwing en uitbrei ding van het pompstation te Hazers woude, behoorende tot de gemeentewa terleiding van Boskoop, is gegund aan den op één na laags ten inschrijver de Zuid-Nederl. Beton-IJzerbouw, den Bosoh voor de som van 43270,—. Gewetensgeld. Bij den gemeente ontvanger alhier is aan z.g. gewetens- geld een bedrag van 752.28 gedepo neerd, ten behoeve van 's Rijks schat kist. Nabericht. Nader vernemen wij, dat het te water raken van de vrachtauto van den heer J. S., waarbij een zestal inzittenden konden worden gered, te wijten is aan een defect aan de stuurin richting. Geboren: Johahnnos z. van M. v. d. Willik en N. Tol Cornelis Gerrit z van C. Neven en M. Boom. NIEUWKOOP. Verkooping. Door Notaris J. F. W. J. van der Heijden te Mijdrecht en R. van den Berg te Oudshoorn werd in ho tel „Het Vliegende Paard" publiek ver kocht ten verzoeke van den heer M. A. van der Sar een boerenwoning met 8 H.A. weiland, waarvan koooper werd de heer P. Stam alhier voor 8700. Geboren: Maria Wilhelmina d. van M. J. Schutter en W. Wahle Gerarda d. van G. Leliveld en C. S. van der Voorn Gerarda Benjamin d. van C. de Koning en M. Blom Jan z. van Ph. Zekveld en J. K. Jonker Bardina d. van D. Kranenburg en A. den Hollan der. Overleden: jF. C. Schreiner 64 j. Gevestigd: K. de Graaf, dienst bode, uit Zwammerdam A. de Wildt, landbouwer, uit Leerdam C. C. M. Boon, dienstbode, uit MijdrechtJ. Kas, dienstbode, uit Ter Aar A. de la Fon- teijne uit Amsterdam C. M. Stevens uit 's-Hertogenbosch. Vertrokken: J. Baar, boerenkn., naar Zoeterwoude H. J. Groencendijk en gezin, koopman, naar Kamerik E. Slotboom, dienstbode, naar Hazerswoude G. Visser, dienstbode, naar Wilnis G. Zijcrveld, boerenknecht, naar Zeven hoven H. Kuijf, schipper, naar Lei den B. de Rijk, dienstbode, naar Mij drecht W. Klomp en gezin, veehou der, naar Bodegraven G. V. van der Meché-, boerenknecht, naar Schoterland A. E. Bruinsins naar Zwammerdam. ZOETERWOUDE. Hanze. Donderdagavond vergaderde na een langen rusttijd de R. K. Midden stand vereeniging. De heer Joh. Vlasveld, voorziter, opende de vergadering met een opwekking tot meer animo. De notulen werden na lezing onveranderd vastgesteld. Vier nieuwe leden werden daarna geïnstal leerd door den geest, adviseur, den wel eerw. heer H. Brans, waarbij Zijneerw. er op wees dat meer dan ooit het toetreden van leden in onze standsorganisatie een verheugend feit is. Immers, de strijd die zich steeds sterker toespitst in het gods dienstig economisch leven eischt van ons Katholieken de grootste mogelijke een dracht. Tegen de ballotage van de opgegeven le den, de heeren J. W. v. Leeuwen Jzn. en G. Ammerlaan, waren geen bezwaren ge maakt. De reeks ingekomen stukken was dit maal zeer omvangrijk. Er werden hierbij geen besluiten genomen en alle stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De heer C. G. v. Es bracht verslag uit van de laatste Centrale Raadsvergadering, waarbij de verslaggever er zijne ontstem ming over te kennen gaf, dat het bestuur geen propaganda voor het bezoeken van de jubileumfeesten had gemaakt. Den ver slaggever werd door den voorzitter erop gewezen* dat hij in zijn taak te ver ging en alleen maar verslag moest geven. Voor de a.s. Centrale Raadsvergadering werden afgevaardigd de heeren J. J. Roder- rijk en Th. Opdam. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat 25.beschikbaar was gesteld aan het Hoofdbestuur bij het jubileum van den Bond voor het fonds dat gesticht wordt ter credietverleening aan middenstanders. Hierover ontspon zich een heftig debat. De vergadering werd sanctie gevraagd voor dit uitgegeven bedrag. Na vele af keuringen werd ten slotte de uitspraak gedaan over deze kwestie, voor ditmaal werd de uitgaaf die reeds gedaan was goed gekeurd met een afkeuring over de han delwijze en met bepaling, dat sommen die niet begroot zijn in den vervolge niet uit gegeven mogen worden zonder goedkeuring der alg. vergadering. Een voorstel om 20.te geven aan het PI. Crisis-Comité werd met alg. stemmen aangenomen. De voorziter'deelde mede, dat de Zeer eerw. Pater Directeur van het Retraite huis St. Clemens 'n propaganda-avond zal komen geven. De Ziekteverzekering werd nog bespro ken, waarna de rondvraag begon. Een der leden wil het bestuur opdragen bij het Ge meentebestuur er op aan te dringen net instituut schoolartsen tot stand te bren gen. Dit voorstel wordt van alle kanten gesteund, zoodat het bestuur in deze ac tief zal zijn. De heer A. v. Remmen ver krijgt het woord om een lang betoog ~tc houden naar aanleiding van de installatie rede. Deze spreker heeft hiermede een pro paganda bedoeld voor de Burgerwacht met een beschouwing over het gevaar van drie oorlogen, waarvan er twee werden ge noemd. Na de sluiting werd een na-vergadering van het Retraitefonds gehoudenen, waar in besloten werd dat het reglement gewij zigd wordt met de bepaling, dat een ild die na 20.— bijeengebracht te hebben zijn maandelijksche betaling kan beëindigen. j. Vader moet op z'n teenen loopen als het jonkske slaapt; maar als Vader rusten 1 wil....

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10