LOSSE Mie VRIJDAG 4 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 LEI DSCHENDAM. K.J.M.V. Maandagavond 7 Nov. a.s. te 7.30 uur precies zal de heer H. P. v, d. Wiele, Leeraar M.ÜDelft, voor de K.J.M. V. spreken over Loonen en Werkloosheids problemen. Het belangrijke van deze lezing zal ongetwijfeld een groote belangstelling trekken. TER-AAR. De actie ten platteland*. Op initiatief van eenige heeren werd deze week een bij eenkomst gehouden in het R. K. Vereni gingsgebouw, ter nadere bekendmaking van deze actie, die wil trachten vertegenwoor digers van land- en tuinbouw, meer prac tici, in de Tweede Kamer te krijgen. De heer Post opende de bijeenkomst met den Chr. groet, heette welkom de aanwe zigen, bijzonder den heer M. P. v. d. Weij- den. Door het Comité aangewezen, besprak de heer v. d. Weijden dezen avond enkele punten aangaande de actie. Ofschoon ten volle apprecieerend wat de tegenwoordige Kamerleden in het belang van land- en tuinbouw doen, achten we het noodig dit aantal aan te vullen met practisohe men- achen, naar evenredigheid, waarop die groep aanspraak kan doen gelden. Vooral ook om de Kamerleden en Regeering op practisch gebied voor te lichten. Het heeft lang geduurd voor de noodtoestand bekend was. De tweede vraag is: hoe zullen we daar toe geraken? S-pr. gaat na hoeveel practi- sóhe Landbouw-candidaten de R. K. Staats partij heeft. Voorts is het noodig, dat meer land- of tuinbouw-candidaten gesteld zullen worden, omdat het zich in de naaste toekomst laat aanzien, dat, wil met onze geheele land en tuinbouwende bevolking ten gronde gaan, krachtige agrarische maatregelen zullen ge nomen moeten worden ten opzichte van het buitenland. Ook bij een regeling van Hypo theekwezen in den land- en tuinbouw en verder Crediet zullen onverwijld maatrege len moeten worden getroffen, waarbij des kundige voorlichting van het hoogste be lang is. Zou de Export met dezelfde moei lijkheden blijven gepaard moeten gaan als den laatsten tijd, dan zal in de richting van autarchie en planwirtschaft gegaan moeten worden. Ook het vraagstuk van de zoo vol waardige gulden houdt met de onmogelijke verhoudingen ten nauwste verband. Hoe zullen we daartoe geraken, aldus spr. Het behoeft geen nader betoog, dat dit zal bereikt worden in en door de R. K. Staatspartij. Onder de bloem van Hollands- Katholieken begint een wanhoopsstem- ming te heerschen. Ondanks de Ktegeerings- hulp blijft de toestand buitengewoon zorg wekkend. De werkloosheid op het platte land grijpt verwoestend om zich heen. De hypotheekboeren en tuinders gaan goed deels ten onder en zullen allen verdwijnen indien geen hulp wordt geboden. De toe stand op het platteland is zoodanig, dat er een onmetelijk Godsvertrouwen noodig is, in deze tijd van vreeselijke beproeving om niet tot wanhoop tevervallen. Het mag ech ter niet aldus worden, dat communisten en socialisten vat krijgen op onze plattelan ders. Daarom moet in eht raam der Staats partij getracht worden, te bereiken wat be reikt kan worden. Door onze actie moet of is misschien al wakker geschud het geheele platteland. Het moet daar de menschen duidelijk wor den, dat wanneer iemand z'n hoofd moet worden gewassohen hij daar zelf toch bij moet zijn. Wij zullen de vergaderingen van de R. K. Kiesvereenigingen beter moeten bezoeken. Het kleine beetje verstand dat men ons plattelanders over het algemeen toedenkt, moeten gebruiken om ouze eigen menschen naar voren te brengen. Zij, die aan den lijve gevoelen de noodtoestand in de bedrijven. Dan zal er misschien verbete ring komen in den toestand dat er wel wetten zijn voor zangvogels en trekhonden, maar geen rechtspositie en menachwaardig bestaan voor boer en tuinder en gezin. Waarvoor het petitionnement aan de Staatspartij? Dit is noodig om de leiding te overtuigen wat leeft op het platteland, om eigen vertegenwoordigers te hebben. Onze actie is meer practische menschen ge kozen te krijgen in de Sta ten-Gene ra a/1. Dit kan en mag alleen voor ons Katholie ken gebeuren door de R. K. Staatspartij. Wij weten dat de Regeering staat voor een schier bovenmenschelijke taak, doch er zijn verschillende dingen die anders hadden moeten gebeuren. Spr. treedt in details over deze punten en concludeert dat de po litiek voor het platteland van belang is. (Applaus). Nu werd er gelegenheid gegeven tot het vragen stellen, waarvan werd gebruik ge maakt. Er kwam naar voren of de R. IC. Staatspartij deze actie goedkeurde, waarop de heer v. d. Weijden antwoordde, dat een comité is geweest bij den voorzitter van de R. K. Staatspartij, Mr. Goseling. Deze had er niets op tegen, maar het moet binnen het raam van de Partij blijven De gelegenheid werd opengesteld tot het teekenen van het petitionnement, waarvan 190 leden gebruik maakten. Na nog een schaalcollecte gehouden voor de onkosten van dezen avond, die ruim schoots gedekt werden, ging de heer Post over tot sluiting. Spr. bracht een woord van dank aan den heer v. d. Weijden, die zoo welwillend is geweest dezen avond te ko men spreken en naar spr. hoopt, niet zon der succes. Men ziet zegt spr. hoe noodig het is en plicht, lid te zijn van de Kiesver- eeniging. Laten wij alles wat gepasseerd i6 over het hoofd zien, en ons allen aansluiten bij de R. K. Kiesvereeniging van Ter-Aar. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle le- den met den Burgemeester, den heer Bod- dens Hosang als voorzitter. Na opening der vergadering met gebed, werden de no tulen van de vorige vergadering, na op verzoek van den heer Tondu te zijn aange vuld, vastgesteld. Ingekomen was een verzoek van don voogd over de kinderen Bloemberg, houden de het verzoek om onder afbetaling van 1000.welk bedrag de gemeente ten abgemeene nutte aanwenden moet, volledi ge kwijting voor de vordering te verlee- nen. Waar terzake reeds rechtsmaatregelen zijn genomen, stelden B. en W. voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus werd besloten. Een verzoek adihaesie te betuigen op een verzoek van den Raad van Berkenwoude op zijn request aan den Minister inzake toepassing der Crisis-varkenswet werd eveneens op voorstel van B. en W voor kennisgeving aangenomen. Van de Com missie tot naziening der begrooting 1933, bestaande uit de heeren Noordam, van Ruiten en Tondu, was een rapport inge komen, waaruit bleek dat de rapporteurs zich in het algemeen wel konden vereeni gen met de posten welken teikenjare op de begrooting voorkomen, doch zij meen den te moeten opmerken dat een belangrij ken post in verband met de uitvoering van een a.s. groot werk, niet op de begrooting voorkwam, daartegenover wel een post voor steunverleening, groot 12.000.Om dat deze posten met elkander in nauw ver band staan met de daaraan verbonden be lasting* erhooging, gaf de heer Tondu na dere inlichtingen over de bedoeling, vast gelegd in het rapport. Spr. was van oor deel dat een begrooting niet alleen als een stuk administratief werk moet worden be schouwd, doch als een richtige lijn voor de ingezetenen en het zijns inziens niet aan gaat de begrooting nu zonder meer vast te stellen met als noodzakelijk gevolg bin nen afzienbaren tijd een ingrijpende wij ziging. De voorz. deelde hierop mede, dat weliswaar in een vorige geheime vergade ring in principe is besloten tot uitvoering van een groot werk, doch toen dit besluit werd genomen de begrooting 1933 reeds was gemaakt en dat het college van B. en W. nog niet in staat is geweest een ra ming in details te geven. Mocht de Raad zich echter uitspreken om alsnog een be drag voor dit werk op de begrooting te brengen, dan zullen B. en W. zich daarte gen niet verzetten. Weth. Boot merkte op dat hij tegen elke belastingverhooging is, hoewel daaraan niet is te ontkomen, doch dat het de bedoeling is van B. en W. uit voering van crisiswerken te bevorderen om verhooging der belasting tot een mini mum te beperken. Op voorstel van de oom missie werd daarna z. h. s. besloten de post werkloozensteun te verlagen tot 6000.en een post groot 15.000.voor uitvoering van het in voorbereiding zijnde werk op de kapitaaldienst te brengen. Na rijp beraad werd vervolgens eenstemmig besloten de opcenten op de gemeentefonds belasting van 20 op 60 te brengen en die der vermogens-belasting van 30 op 50 op- oenten. De post rijwieltoelagen voor de veldwachters werd teruggebracht van 60 op 40. De heer Van Ruiten kwam daar na met een voorstel om voor het lidmaat schap van den A. N. W. B. te bedanken, omdat de daarvoor verschuldigde contri butie groot 25 even hoog is als in veel grootere gemeenten. Hij wilde wel een subsidie geven groot 10. De heer Noor- dam steunde dit voorstel en werd door den heer Tondu bestreden. In stemming ge bracht werd het voorstel verworpen met 43 stemmen. Voor de heeren Van Ruiten, Noordam en de Vette. Zonder h. st. werd daarna de begrooting vastgesteld. Van den heer Hoogendoorn, pachter van gemeentegrond, was een verzoek ingeko men om hem 60 pet. pachtverlaging toe te staan. B. en W. stelden voor de pacht som te verlagen tot 150 per H.A. De heer Noordam kon zich hiermede niet vereeni gen en wilde 50 pet. toestaan, gesteund door den heer Tondu. Weth. Lieverse be streed dit voorstel en wilde 40 pet. toe staan. Het voorstel-Noordam in stemming gebracht, werd aangenomen met 43 stem men. Voor de heeren Anker, Tondu, Noor dam en de Vette. Zonder h. st. werd ver volgens besloten op voorste) van B. en \V. de verordening op de levering van electri- citeit te wijzigen in dien zin, dat het mo gelijk zal worden gemaakt de verschuldig de kabelhuur af te koopen. Van heb be stuur der Middenstandsvereeniging was een request ingekomen, houdende het ver zoek tot verlaging der waterleiding-tarie ven te willen besluiten. Bedoeld verzoek werd in handen gesteld van de Bedrijven- commissie ter adviseering. Dan was er nog een verzoek ingekomen van eenige werk- loozen uit Hoogmade om toeslag te mogen ontvangen voor het gemis van gratis tuin grond, zooals de werkloozen te Woubrugge hebben genoten. De meerderheid van B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beslis sen, omdat, toen de bedoelde tuingrond beschikbaar werd gesteld, slechts 2 werk loozen uit Hoogmade zich hadden gemeld en bovendien het verzoek onderteekend is door een werklooze, die sedert 15 October J. pas werkloos is geworden. Weth. Boot herinnerde aan het feit dat ook nog enkele werkloozen uit Woubrugge teleurgesteld moesten worden, omdat de gemeente geen geschikte tuingrond meer beschikbaar kon stellen. Weth. Lieverse brak nog een lans voor de verzoekers, er op wijzende dat toen de gemeente gratis grond ter beschikking stelde, bedoelde menschen reeds grond te Hoogmade hadden gehuurd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd zonder h. st. besloten. Gekomen aan de rondvraag informeerde de heer de Vette naar de juistheid van voorkomende mo'eilijkheden bij slachtingen in het noodslachtgebo-uw te Hoogmade zoo dra aldaar een ander dan de beheerder van.het gebouw.een noodslachting verricht. Nadat de voorz. hierop had geantwoord dat deze moeilijkheden inderdaad aldaar voorkomen en ontstaan door concurrentie strijd, doch dat de beheerder van het ge bouw verplicht is het gebouw ook aan an deren ter beschikking te stellen, sloot deze de openbare vergadering. UITHOORN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergaderde Woensdagmiddag te 2 uur. Voor 't gebruik van zijn eigen auto in dienst van 't slachtbedrijf wordt aan den directeur van dit bedrijf 300 gegeven. Eenmaal per week zal dan de auto wor den schoon gemaakt door het personeel van het abattoir. Aan ondersteunde gehuwden en onge huwde kostwinners wordt over het tijdvak 30 Oct. 19321 April 1933 een brandstoffen- toeslag van 1.per gezin per week ge geven worden. B. en W. wenschten volgens art. 23 van het reglement van orde in te stellen een commissie van onderzoek voor de begroo ting van inkomsten en uitgaven der ge meente over het aar 1933. Zij stellen voor te benoemen de heeren E. J. Bosman J. Duiker Jzn., en Th. J. Konst. Genoemde heeren betoogden allen, dat het bestaan van deze commissie geen zin heeft. Of schoon de voorzitter hiermede het niet ge heel eens is, wordt toch op voorstel van de heeren Bosman en v. Vliet het voorstel ingetrokken en zal het bewuste art. 23 mettertijd geschrapt worden. De werkloozencommissie-verordening doet den mond van den heer Duiker ope nen. Hij kant zich tegen wethouder D. Ver woerd, die als voorzitter in deze com missie zal plaats nemen. Tot commissie leden worden benoemd de heeren G. 3. Goudriaan Am. v. Ommeren, P. W. Kennis (werknemers), W. J. Oudshoorn, J. M. Strij- land en S. Koolo (werkgevers); voorzitter D. Verwoerd, secretaris J. N. Wagenaar. De subsidie voor den tuinbouwcursus I 1932/33 zal per inwonenden leerling bedra gen 5.per cursusjaar. De Raad besluit de reserve van het slachtbedrijf te beleggen in 15 schuldbrie ven, ten laste van het Koninkrijk der Ne derlanden rentende 5 pet. tegen een koers van 105 en raadsbesluit dienaangaande dateerend 12 Sept. 1929 en 30 April 1930 in te trekken. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. De Heerenweg. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente hebben Ged. Sta ten der provincie Zuid-Holland telegrafisch geadviseerd, de Heerenweg, gelegen in den polder Vierambacht onder deze gemeento voor het verkeer af te sluiten, omdat deze weg in een zeer slechten toestand ver keert. Gevestigd: C. M. Prook van Alpben aan den Rijn. H. Buitelaar, idem. J. Jellema en gezin van St. Pancras. C. A. M. Moens van Barwouts waarder. H. J. Jellema van Zeist. D. Reinsma van Wonseradeel. J. van der Wegen en go- zin van Oegstgeest. Vertrokken: J. J. Wiethoff naar Leiderdorp. J. van Leersum naar Alphen aan den Rijn. G. Anker idem. D. Hu bert en gezin naar Leimuiden. A. Prins naar Haarl-meer. P. Kinkel idem. W. Hoogen boom en gezin naar Alkemade. E. Kuipers idem. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Het lid van den Raad van Stompwijk, de heer K. Bloemheuvel (S.D.A.P.), zal in de eerstvolgende Raads vergadering eenige vragen stellen aan den Burgemeester als hoofd der politie, in verband met het feit, dat het lijk van den heer W., die bij het auto-ongeluk aan den Veenweg is omgekomen, per vuilnisauto is vervoerd geworden. Te water. Hedenmorgen, toen de melkhandelaar R. met een vracht melk naar den Haag toog, kwam hij ter hoogte van den landbouwer Kerkvliet, doordat zijn paard schrikte, met paard en rijtuig te water. Het paard kon met moeite door de ijlings toegeschoten omwonenden gered worden. De melk was dusdanig aangelengt, dat zo voor de consumptie waardeloos was. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Margarine distributie. Het aantal ge zinnen dat alhier in aanmerking komt voor onvermengde margarine bedraagt in deze Gemeente tot heden slechts 5, aangezien aan de kostwinners van groote gezinnen zooveel mogelijk en in de eerste plaats werk verschaft is en alleen steuntrekkende groote gezinnen hiervoor in aanmerking komen. NIEUWVEEN. Gevestigd: J. W. Donk, van Wad- dinxveen; L. Combió van Koudekerk; P. Geib van Utrecht; B. v. Heusden van Al phen aan den Rijn; J. Resting van Ter-Aar, S. M. Lugtigheid van Zeist; H. Bout van Boemenclaal; S. H. Storm van Naarden; A. J. Spekman van Amsteidam; J. Hooger- vorst van Ter Aar; Adr. G. de Rijk van Lei muiden. Vertrokken: N. A Hubert naar Aalsmeer; .E. M. H Tenge, naar Amster dam. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Patronaatsfeestavond. Gisteravond had in de St. Josephzaal de Patronaats feestavond plaats, welke behalve door de ZeerEerw. Deken en beide Kapelaans werd bijgewoond door de ouders der patronaats leden en vele belangstellenden. Kapelaan P. Jong sprak bij den aanvang een wel komstwoord tot de aanwezigen en rele veerde verder het doel en de beteekenis van het Patronaatswerk voor de jongens. Nadat gezamenlijk door de aanwezigen het lied „Roomsohe Blijdschap" was ge zongen, kwam het meer vroolijke deel van dezen avond aan de beurt en kregen we te zien en te beluisteren het optreden der le den van de St. Pancratius afdeeüng, die door de vertolking van enkele leuke klucht stukjes de aanwezigen kostelijk amuseer den. Ook de filmvoorstelling na de pauze bracht een aardige afwisseling. Nadat ook nog tijdens de pauze de prijsuitreiking plaats vond aan degenen, die deel hadden genomen aan de vervaardiging van teeken en huisvlijtstukken, sprak de Deken bij 't einde een opwekkend slotwoord, waarin spr. de aanwezigen aanspoorde mede te wer ken aan een steeds meerdere opbloei van het Patronaat, tot heil van den toekomst. Te ruim elf uur werd hiermede de welge slaagde feestviering besloten. Zanguitvoering. Voor een bijna geheel gevulde St Josephzaal gaf gisteravond de R. K. Gemengde Zangvereeniging „Oefe ning baart Kunst" onder leiding van haar Directeur, den heer Th. van Niekerk te Leiden, haar jaarlijksche uitvoering. Bij den aanvang sprak de voorzitter, de heer J. Bruinis, een kort openingswoord, waarin spr. de talrijke aanwezigen het welkom toeriep en hem een genotvollen avond toe- toeriep en hen een genotvollen avond toe dat gedurende den avond dezen wensch ten volle in vervulling is gegaan. Als steeds wist dit koor onder de bekwame leiding van den heer Niekerk de aanwezigen een avond van kunstgenot te bereiden. De vertolking der verschillende nummers van het programma, kwam ook thans weer bijzonder tot haar reoht; door de duidelijk en beschaafde uitspraak der woorden was de tekst der liederen van het begin tot 1 einde duidelijk te volgen. Het koor zong met veel gevoel en warmte, waardoor de voordracht een keurig harmonisch geheel verkreeg. Deze directeur heeft er inderdaad slag van zijn koor tot een hoogte op te voeren dat het steeds een genot is het te beluiste ren. Aan dezen avond verleenden voorts hun gewaardeerde medewerking do hee ren P. Couvee (viool) en P. Snel (piano), die evenals het koor na ieder nummer een welverdiend applaus in ontvangst hadden te nemen. „Oefening baart Kunst" en niet het minst haar directeur kan op een suc cesvollen avond terugzien. Miltvuur. Onder het vee van mej. van Zw. werd gisteren een geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver werd naar de nood slachtplaats overgebracht en vandaar naar het abattoir te Leiden voor vernie tiging. Opgepast. Door een wielrijdster werd bij de politie aangifte gedaan van de ont vreemding of vermissing van een belasting plaatje van haar rijwiel, hetwelk zij voor het vereenigingsgebouw in de Julianastr. had neergezet. HET WEER OP ZONDAG. ONZEKERE VOORUITZICHTEN. TOCH NADERT DE WINTER IN HET OOSTEN. De nu bijna afgeloopen week bracht ons het einde van een periode van buitenge woon overvloedigen regen. Merkwaardig is daarbij, dat nog steeds zeer warme en vochtige luoht uit het Zuiden wordt aan gevoerd zonder dat het tot verderen regen kwam. Omstreeks het midden der week kwam het weer bij ons onder den invloed van het gebied van hoogen druk, dat zich naar het Zuidelijk gedeelte van het Vaste land had verplaatst. De afkoeling, waarop een week geleden nogal veel kans was, werd door een nieu wen inval van warme lucht verijdeld en het is deze zelfde warme luchtstroom, die ons in de tweede helft der week zulk zacht weer bracht. De vooruitzichten voor het weer worden nu nog geheel beheerscht door de vraag of deze warme luchtstroom zal aanhouden. Daarop schijnt nogal veel kans te zijn om dat men in de eerste plaats moet aanne men, dat de oorzaak van den aanvoer van warm-vocktige lucht uit het Zuiden, die in den laatsten tijd zoo sterk is geweest, thans nog overheerschend is. Evenwel moet er rekening mede worden gehouden, dat over Oost-Europa zich in den laatsten tijd een uitgestrekt gebied van lichte vorst ont wikkeld heeft en dat, zoodra de wind een O is zijn naam krijgt, de temperatuur hier te lande veel lager zal worden en het vries punt kan naderen. Heel lichte vorst is trou wens Dinsdagnacht reeds voorgekomen. Bij nieuwe barometerdaling kunnen wij op zacht en regenachtig weer, maar bij stij genden barometer op een daling van de temperatuur rekenen met stil, nevelachtig weer en misschien lichte vorst, des nachts. In het algemeen zijn echter de vooruit zichten zeer onzeker. Bepaalde aanwijzin gen. dat het weer in de eene of andere richting zal omslaan, zijn er niet. (Nadruk verboden). Andere bladen schrijven VRIJE KATH. KERK. Voor moderne behoeften. De T ij d schrijft: Naar ons bericht wordt, zal a.s. Zondag door mgr. J. H. Bonjer als „suffragaan-bis schop voor Nederland" worden gewijd „de kathedrale St. Albaanskerk in Den Haag". Men moet bij deze kathedrale kerk niet aan ©en kathedraal denken, daar het tem peltje maar „ten hoogste plaats biedt aan 200 menschen". Men weet, dat de Vrije of Liberale Katholieke Kerk in ons land niet hard vooruitgaat sedert het nieuwtje eraf is. Intusscbe'n zullen moderne kunstenaars kerkje, vaatwerk en de kerkgewaden zoo veel mogelijk aanpassen aan don modernen smaak. En zooals de officieele mededee- ling luidt „zullen volgens het principe der Vrije Eath. Kerk de Secramenten wor den bediend aan allen, zonder onderscheid te maken tusschen leden en niet-leden". Gevoel om „in een gewijde ruimte tot zich zelf in te keeren" is voldoende. Men weet trouwens, dat de vrije katholieken niet in de godheid van Christus gelooven en al leen de hiërarchie en gebruiken der Ka tholieke Kerk nabootsen, om aan de mo derne behoeften van theosofen tegemoet te komen. Ook moderne protestanten ergeren zich daaraan en prof. Obbink schreef erover in „Christendom en Cultuur". „Als men in onze somenleving een paar kippen steelt, wordt men door het gilde van Hermandad bij de kraag gegrepen en des- gewensoht achter slot en grendel gezet. Geheel anders is het echter op geestelijk gebied. Daar mog men een klassieke litur gie, die moeizaam elders1 in honderden ja ren geroeid en gevormd is, zonder bilkken en blozen overnemen en er dan een inhoud aan geven, die niets meer met de Roomsch- Katholieke gemeen heeft. Wat men inner lijk en absoluut en principieel verwerpt, neemt men naar den vorm, die het onver vreemdbaar geestelijk eigendom der Room- schen is, schaamteloos over". LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, handschoenen, damescein tuurs, portemonnaie met inlhoud, ledige portemonnaie, medaille Ned. Ver. van Huisvrouwen, schooltasoh inh. flesoh en overal, bankbiljet van 10.—, dames- taschje van A. van Nieuwenhuyson, R.-K. kerkboekje, 2 sleutels en mes aan riemp je, damestaschj© met inhoud, carbit-lamp, schroefdop van een benzinetank, manspet, rijwiellantaarn, roeibootje, paar dameskou sen, rijwielbelastingplaatje, rijwielbelas- tingplaatje in etui, horlogehanger, auto nummerplaat H.7099S en Hz. 770, bril met hoornen montuur, zilveren damesarmband horloge met zwart bandje, vulpotlood van F. van Harteveld, lorgnet in etui, pakje inh. boodschappen enz., gouden zegelring, le deren jongensmuts met bont, damespontof- fel, gulden, bus verf, rentekaart van P. Gadri, steeksleutel, Alpinomute, zakspie- geltje, portemannoie van A. H. Beets, gor dijnroede. aanhanger met groen steentje, fiefcssleulol, zilveren broche, bronzen broche, damesvnlpen in etui, eano, eenig klein geld, rood mutsje, zilveren rozen krans in etui, oliejas, stemvork, vat olie, fietsbel, rozenkrans, 5 H.G.-gewicht, da mesjurk, kindertaschje. portefeuille van P. L. M. ten DijkBos, damesschoen, rol zeil, vulpen, mansjekker, lederen motorjekker, balk, passer, paarlmoeren broche, paar motorbroekspijpen. Gevonden in de elect.risChe tram (stads- lijn). Heerenhoed, tasch inh. thermos fles oh, reticule, parapluie, paar handschoe nen, handschoen, pakje inh. voetbalschoe nen, meterstok. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: Paranluie, ceintuur, etui met sleu tels. handschoen. Gevonden in het Postkantoor: Aoten- tasoh, parajüuie. handschoen, wandelstok, bril met kettinkje. Terug te bekomen en inlichtingen te ver- krijtren ten politiebureele alhier, eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. zijn op Kantoor-uren aan ons Bureau verkrijgbaar ad/I 0.05. ALSOOK BIJ: Sigarenmagazijn^,INSUClNDE" Heerenstraat hoek Aoetqrw. Singel Sigarenmagazijn Fa. SfcMERWIL Hoogewoerd hooi Watefltfeeg. Sigarenmagazijn „HAVENBKUG" Sigarenmagazijn A. KOSSEN oh. de Withstraat 42. - rtlOSK PRINSESSEKADE

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6