Kloosterhalsem BUITENLAND Spierpijnen NED WEST-INDIE UIT DE OMGEVING VRIJDAG 4 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ONTWAPENING. HET WAPENPROBLEEM. Het Geneefsche consult. Het bureau der ontwapeningsconferentie is gisteren weder bijeengekomen. Alle staten, die in het bureau vertegen woordigd zijn, hadden hiervoor gedelegeer den naar Genève gezonden behalve Duitschland. Sovjet-Rusland is vertegenwoordigd door den ambassadeur te Parijs. De meeste leidende staatslieden zijn ech ter nog niet te Genève aangekomen en wor den hier eerst tegen het midden van <je volgende week verwacht. Op verzoek der Fransohe gedelegeerden is besloten, dat Paul Boncour morgenoch tend een overzicht van het nieuwe Fran- sche plan zal geven. Vandaag heeft het bureau zich bezig ge houden met het rapport van prof. Bour- quin over het internationale toezicht op de naleving der ontwapenings-conventie. Het belangrijke was hierbij de bemoedigende verklaring van de gedelegeerden van Ame rika en Engeland dat him regeeringen be reid zyjn een uitbreiding van de bevoegd heden der permnanente ontwapeningscom missie boven die welke in het ontwerp- conventie der voorbereidingsoommissie- Loudon waren neergelegd, in overweging te nemen. Deze verklaringen zijn een belangrijke stap van toenadering tot het Fransche standpunt. Intusschen maken Amerika en Engeland daarbij het begrijpelijke voorbehoud, dat hun eindbeslising over de mate van uit breiding van internationaal toezicht zal afhangen van de mate van bewapenings vermindering, die de ontwapeningseonven- tie zal brengen. Henderson deed gisteren nog een mede- deeling dat zeven ee-n veertig staten zich bereid verklaard hebben tot de verlenging van de ontwapenings-vacantie van 1 No vember met vier maanden. Overeenkomstig zijn voorstel werd be sloten deze verlenging van de bewapenings- vacantie als in werking getreden te be schouwen. Massigli verklaarde hiertegen geen be zwaar te hebben, doch herinnerde er aan, dat Frankrijk's toestemming gegeven j,s in de veronderstelling, dat alle nabuurstaten van Frankrijk zich ook aan de bewape- ninesvacantie zullen houden. In dit verband wees Massigli er op, dat een der buren (Duitschland) op de gestelde vraag omtrent verlenging der bewape- ningsvacantie niet had geantwoord. DUITSCHLAND DE DUITSCHE CONTINGENTEER INGS- PLANNEN. Voorloopig geen beslissing? De Rijksregeering heeft zioh in haar Woensdag en gisteren gehouden zittingen met landbouwkwesties bezig gehouden. Het kabinet is van oordeel, dat een daling der graanprijzen verhinderd dient te worden Dragelijke graanprijzen zijn voor den landbouw niet slechts een vereischte we gens hun algemeen economisch belang en wegens de noodzakelijkheid tot instand houding van den graanbouw, maar tevens omdat voorkomen moet worden, dat de ten behoeve van den landbouw van Oost- Duitschland bestede middelen in gevaar worden gebracht. Derhalve heeft het Rijks kabinet tot bet nemen der in verband met een en ander noodzekelijke maatregelen besloten. Even dringend noodzakelijk acht de Rijksregeering het. anders evenzeer in ge vaar gebrachte takken van den Duitschen landbouw te beschermen, ten einde het evenwicht tusschen de onderscheiden agra rische productietakken te handhaven en een gezonde uitbreiding van sommige on- derdeelen ten koste van andere te verhin deren. In overeenstemming hiermede heeft de regeering haar goedkeuring gerecht aan de contingenteering van den boterinvoer, overeenkomstig de met verscheiden landen getroffen afspraken. Voorts heeft zij kennis genomen van het raoport der commissie, die in Brussel, Den Haag, Rome, Parijs en Kopenhagen onderhandelingen heeft ge voerd over de contingenteering van nog andere producten va<n land-, bosch- en tuin bouw, speciaal van bewerkte agrarische producten. Het kabinet heeft maatregelen genomen, opdat het hierop betrekking heb bende omvangrijke materiaal onverwijld wordt geschift en bewerkt. Nadat dit zal zijn geschied, zal zij ten aanzien van de afzon derlijke kwesties besluiten nemen. Tot zoover het communiqué der Rijksre geering. Naar het Wol ff-bureau voorts verneemt, staat het tijdstip, waarop in de contincen- teeringskwestie een beslissing zal vallen, nog niet vast. In goed ingelichte kringen verwacht men echter niet, dat de beslis sing nog in den loop dezer week zal af komen. PRU19EN EN HET RIJK. Braun doet een beroep op Hindenburg. De Pruisische minister-president Braun ontving gistermiddag de vertegenwoordi gers der pers en gaf hun een overzicht van de onderhandelingen van het oude Pruisi sche staatsministerie met den rijkscommis saris. Hij verklaarde, dat alle pogingen om tot een overeenstemming te geraken, mis lukt waren. Hij zag zich daarom genood zaakt, zich heden opnieuw tot den rijkapro- sident te riohten. Kloosterbalsem Is steeds onscha delijk en is het onovertroffen wrijf- middel bij rheumatlek, rheumati- sche zenuwpijnen, jicht, spit, stram heid, spierverrekkingen, enz. Ook echter ongeëvenaard bij brandwon den, uitslag, oude-, en nieuwe won den, zweren, puisten, muggebeten. Neemt Jas ook bij won Jen en zweren, huidaandoeningen brandblaren, enz. 'n Pijn om razend te worden bij 't bewegen van den arm. ,En toch had ik niet din tijd om tn een arm stoel te gaant zitten ek af te wachtenof de pijn bij toeo l eins iou gaan bedaren. Dus sleepte ik mj vootl, dfzwijls bijna boven mijn krachten. Ue Li mijn bovenarm begon, zetle zich vo rjtot in mijn nek, soms zoo hevig dat het huile mij nader stond dan het lachen. Gewone spjét rijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinnen om die ëewone pijn te genezen. Ten einde ra d ben in met Kloosterbalsem be gonnen. De itwerhing is enorm geweest. Na de eerste bel indeling verminderde de pijn al en na voort ezet gebruik zijn al mijn pijnen geheel verdu men. Ik ben gelukkig de groote pijndooder, ie men Kloosterbalsein noemt, te hebben aangewend. Bovendien ben ik nu ook af van het s ikken van allerlei geneesmiddelen, waarvan mijn maag van streek raakte"' E. v. C. te A, (Origineel ter inzage). AKKER'S Per pot vanaf 60 centl ,Ceen gOUd ZOO goed" Alom verkrijgbaar! In een open brief zal Braun hem uiteen zetten, hoe de dingen zich na de ontvangst bij den rijksprêsident ontwikkeld hebben, o.m. dat een loyale uitvoering van het von nis van het staatsgerechtshof nog niet heeft plaats gehad dat men daarentegen met kleingeestige middelen tracht te verhin deren, dat de oude Pruisische regeenng opnieuw in functie treedt. Verder zal Braun den rijkspresident er op wijzen, dat hij de aangewezen persoon is, om het vonnis uit te voeren. Tenslotte zal hij den rijkspresident me- dedeelen, dat hij alles gedaan heeft, om tot een overeenstemming te geraken en dat het hem des te meer leed moet doen, als hij zich nogmaals genoodzaakt zou zien, zich tot het staatsgerechtshof te wenden. DE BERLIJNSCHE VERKEERSSTAKING. Arbitrale uitspraak. In de Berlijnsche verkeers-staking is gis teravond een arbitrale uitspraak ge\eid. De loonovereenkomst wordt verlengd in dier voege, dat van 1 November af de loo- nen met 2 p£g. per uur worden verlaagd, de overeenkomst is opzegbaar met een maand. "De vertegenwoordigers der vak bonden hebben de uitspraak afgewezen, terwijl de vertegenwoordigers der maat schappij hebben gevraagd haar bindend te verklaren, hetgeen ook geschied is. De politieke politie heeft gistermiddag ruim 50 poster® gearresteerd; zij heeft zich tot dezen maatregel genoopt gezien om dat naar haar meening de achtergrond der staking meer op politiek dan op econo misch gebied is te zoeken. De nat.-soc. bedrijfscellen-organisatie van Groot-Berlijn heeft een oproep gepu bliceerd, waarin wordt gezegd: „de stem ming van het personeel leverde een over weldigende meerderheid op voor de staking tegen de nieuwe loonsverlagingen. De sta king wordt door ons als economisch en mo reel gerechtvaardigd beschouwd; er moet een eind komen aan de eeuwige loonkortin- gen. Deze verkeersstaking in Berlijn zal niet het eind, maar waarschijnlijk het be gin zijn van grootste stakingsacties in de naaste toekomst. Een eensgezind front van alle bij de verkeersmaatschappij te werk gestelden moet gevormd worden. Hoog de vlag van het Duitsehe socialisme, voor den vrijen staat der Duitsehe arbeiders". AMERIKA DE LAATSTE RONDE. Hoover en Roosevelt nog volop in actie. De twee voornaamste candidaten voor het presidentschap beginnen thans de laat ste ronde van hun geweldigen strijd om den presidentieelen zetel, Hoover in het wes telijk centrum, Roosevelt in den staat New York. De democraten, die zich thans zeker voe len van de overwinning, zullen zich er meer op- toeleggen, hun positie te conaolideeren, dan nieuwe aanhangers te winnen, terwijl Hoover's partij, naar men aanneemt, een nieuwen resoluten aanval zal ondernemen op de tegenstanders en een wanhopige po ging zal wagen, om het verloren terrein te herwinnen. Yrij algemeen is men van oordeel, dat al® Hoover verslagen wordt, dit te wijten is aa-n het feit, dat hij president ia geweest in de periode der depressie. Het tijdschrift „Literary Digest", publi ceert het resultaat van een door het blad georganiseerd „plebisciet", waaraan drie millioen kiezers hebben meegedaan. Bij deze volksraadpleging kreeg Roose velt 50 percent stemmen meer dan Hoover. En wat de kiescolleges betreft Roosevelt behaalde er in 474 de meerderheid Hoover slechts in 57. De socialistische oandidaat Thomas kreeg 4.8 percent der stemmen doch in geen enkel kiescollege de meerderheid. Op te merken valt dat bij een soortgelij ke stemming, door de .Literary Digest" uit geschreven bij de vorige presidentsverkie zing, de resultaten nauwelijks vijf percent verschilden van de „officieele uitslagen der eigenlijke presidentsverkiezing. BUITENL. BERICHTEN. DUBBELE ROOFMOORD TE KEULEN. Vrouw en postbeambte de slachtoffers. Woensdagochtend zijn te Keulen een 61- jarige kamerverhuurster en een postbe ambte, belast met het bezorgen van geld zendingen en het innen van kwitanties, ver moord, en wel waarschijnlijk door een jon geman, die bij de vrouw een kamer had ge huurd. Vermist worden een bedrag van 2800 mark in contanten en een brief, bevatten de 100 francs. Voor het opsporen van den moordenaar is in totaal 1000 mark uitge loofd, benevens 10%van het bedrag, dat teruggevonden mocht worden. Doordat de route, die de- postbeambte had af te leggen, voor den geheelen dag was vastgesteld, werd hij eerst om zeven uur 's avonds vermist. Later werden de moor den ontdekt, toen een neefje der kamerver- huurster zijn tante wilde bezoeken en op zijn bellen niet opengedaan werd. Het kind haalde een slotenmaker, waarna alras bleek wat zich in de woning had afgespeeld. De moorden zijn, naar de politie verklaar de, reeds des ochtends omstreeks half negen gepleegd. De postbeambte werd door den moordenaar, die zich voor student in de me dicijnen had uitgegeven, naar de woning gelokt, doordat de pseüdo-student een post wissel aan zij'n adres had verzonden. Toen de beambte de kamer van den man betrad, moet hij door dezen neergeschoten zijn, waarna de moordenaar ook de kamerver huurster door een schot in het hoofd van het leven beroofde. HET „NI0BE"-PR0CES. De kapitein van het verongelukte Duitsehe opleidingsschip vrijgesproken. Gistermof^en is onder groote belangstel ling in de marineschool Kiel-Wik voor de marinerechtbank het proces begonnen tegen den commandant van het verongelukte Duitsehe opleidingsschip „Niobe", kapitein- luitenant Ruhfuss. Zooals men zich zal her inneren, is het zeilschip op 26 Juli j.l. ver gaan, waarbij 69 opvarenden, voor het mee- rendeel adelborsten, den dood in de golven hebben gevonden. In de acte van beschuldiging werd ver klaard, dat de veronderstelling gerechtvaar digd is, dat het ongeluk vermeden had kun nen worden. De beschuldiging was geba seerd op art. 526 van het wetboek van straf recht, dat betrekking heeft op het door on achtzaamheid doen verongelukken van een schip. Twintig getuigen waren gedagvaard, o.w dertien vroegere opvarenden der „Niobe" die gered konden worden. Uit een rapport van den inspecteur van het marine-onderwijs bleek, dat kapitein luitenant Ruhfuss als officier en als com mandant van de „Niobe'' op een schitteren den staat van dienst kan terugzien. Zijn prestaties als officier waren van dien aard, dat hij uit de talrijke gegadigden, tot com mandant van het opleidingsschip werd ge kozen. Ruhfuss verklaarde vervolgens al? com mandant de volle verantwoordelijkheid voor het gebeurde te dragen. Na een beschrij ving te hebben gegeven van het ongeluk zeide hij: Ik gevoel mij niet schuldig. Ik heb naar mijn beste weten en geween alle maatregelen getroffen, die mij als ouden zeiler bij gevaar noodzakelijk voorkwamen Ik had geen reden meer zeilen in te halen, daar ik op grond van mijn ervaring niet kon verwachten, dat de onweersbui door zulk zwaar weer zou worden gevolgd. Bij de bespreking van de vraag hoeveel tijd verstreken is tusschen het oogenblik, dat de zee hol ging staan en dat het schip als verloren besohouwd moest worden, zeide Ruhfuss dat het om deelen van seconden ging. Het proces eindigde tenslotte met vrij spraak van den commandant. MASSA-ONTVLUCHTING UfT EEN LEPR0SEN-ASYL. Vier en veertig leprosen zijn ontvlucht uit een asyl te Tichileshti in de Donau-delta en begeven zich thans naar de Donau-haven Tulcea. Iedereen neemt verschrikt de vlucht, wanneer zij na'deren. De politie aarzelt op hen toe te treden en roept hun toe. halt te houden, maar de leprosen nemen hiervan geen notitie en zetten hun tocht voort. ZWARE STORM OP CURACAO. Brug te Willemstad gebroken. Aneta seint uit Willemstad: Als gevolg van liet passeeren van een matigen orkaan ten Noorden van Curagao stond Woensdagnacht een sterke Zuidenwind op de havenmonding, hetgeen gepaard ging met hevige regens. Hoe wel de brug was opengedraaid is deze toch in twee stukken gebroken, waardoor het brug- verkeer waarschijnlijk voor veertien dagen zal zijn gestremd. Verder is weinig schade aan gericht. De pier van Bonaire is beschadigd. Op Aruba werd geen schade aangericht. De brug, waarvan in bovenstaand telegram sprake is, is de St. Annabaai overspannende, Emmabrug, een lange pontonbrug, die de eeni- ge communicatie vormt tusschen de beide groote stadsdeelen Otrabanda andere oever en Punda van Willemstad, waarover dus voortdurend een druk auto- en voetgangers verkeer plaats vindt. Voor binnenkomende schepen de brug ligt niet ver van den in gang der St. Annabaai, dus dicht bij zee moet de brug steeds opengedraaid worden. Een stremming van het brugverkeer voor veer tien dagen beteekent dus voor de inwoners van Willemstad en ook voor die van Emma- stad het établissement der Curagaosche Pe troleum Industrie Maatschappij op Negropont in het Schottegat en omgeving een groot on- ALKEMADE. Directe belastingen en accijnzen. Met in gang van 15 November a.s. wordt het ontvang kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier, omvattende de gemeenten: A 1 k e m a- de, Leimuiden, Rijnzaterwoude en Woubrugge (H oogmade) opgeheven en gevoegd bij het kantoor dier middelen te Lei den, 2e kantoor, aldaar gevestigd Langebrug 20 In verband hiermede zijn de volgende werk zaamheden opgedragen aan het postkantoor te Roelofarendsveen. 1. behandeling der aangiften voor de ge slachtaccijns in de gemeente Alkemade; 2. afgifte geleibiljetten voor accijnsgoederen; 3. afgifte van consenten tot uitvoer van groenten, zouters. De aandacht wordt verder nog eens geves tigd op de mogelijkheid van betaling van alle directe belastingen ten postkantor (kosteloos). De genoemde vier gemeenten vallen voorts niet langer onder de inspectie Alphen aan den Rijn, doch gaan behooren tot de inspectie Lei den, 2e afd. Zoodat men zich voor alle za ken (ook b.v. reclames tegen reeds door in specteur te Alphen aan den Rijn vastgestelde aanslagen) tot de kennisgeving van den inspec teur behoorende, na 14 November dient te ver voegen te Leiden, Breestraat no. 40. Vleeschkeuring. In den loop der maand October zijn ter Secretarie aangegeven de vol gende slachtingen. Bedrijfsslachtingen: 13 koeien, 25 varkens, 4 schapen en 2 geiten. Huisslachtingen 2 koeien, 6 varkens en 3 gei ten. Noodslachtingen: 4 koeien, 2 kalveren, 2 varkens en 5 schapen. Ingevoerd werd 42 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen f 276.75. Werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkloozen is in de afgeloopen maand weer toegenomen en bedraagt thans 80. Drankwet. Door B. en W. is aan K. Sta pel te Amsterdam het gevraagde verlof A ge weigerd op grond van de omstandigheid, dat de door hem aangewezen localiteit niet vol deed aan de gestelde eischen. Gevestigd: Th. E. M. Bakker van Mil- lingen A. J. M. Halvemaan van Hilversum J. M. Bosman van Amsterdam L. A. Verhaar van Haarlem J. C .de Jong van Weert M. Th. de Boer van Lisse B. J. Geerling van Groningen C. Michel en gezin van Rotterdam C. Vervaet van Haarlemmer meer J. Olyerhoek van Den Haag M. M. van Berkel van Leiden P. W. Strijk van Haarlem E. Medema en gezin van Wilnis. W. Hoogenboom en gezin van Woubrugge. Vertrokken: Th. M. M. Hoogenboom naar Oegs*geest J. R. M. Hermsen naar Am sterdam N. Bijl naar Delft C. G. M. de Jong naar Boxmeer Wed. N. L. Rodewijk en C. A. Bouwmeester naar Delft. A. H. de Vries en gezin naar Hilversum J. B. M. Goebertus naar Hilversum. C. Bosman, naar Leiden H. /an der Drift en gezin naar War mond. P. M. van der Velden en gezin naar Den Bommel H. A. M. Otten naar Den Haag C. Verwey naar den Haag. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer gaat langzaam aan verminderen en van het product bloem kool komen nog maar enkele duizenden per veiling. De prijs is de laatste dagen aan het aftakelen, Alles, zelfs de beste kwali teit blijft onder de 10.per 100. Het meerendeel gaat voor 6.tot 7.60 in de eerste soort. Tweede soort brengt van 1.50 tot 3.40 op. Uien gingen iets naar 'beneden en gaan voor 4.30 tot 4 00 per 100 K.G. Voor roode en gele kool is ook minder vraag, met prijzen variecrend van 3.6Ö tot 5.70 per 100. Breekpeen gaat al leen in de beste kwaliteit goed weg tegen prijzen van 2.— tot 2.80 per 100 K.G. Voor conserven wordt bijna niet® gevraagd en een groote massa van dit artikel heeft van de vele regenbuien geleden en zal niet bewaarbaar blijken. In het algemeen is de kleingornd door de regen in een slechten toestand. VOORDWIJKERHOUT. Verdronken. Gisteravond is in de Zilk het 2 *4-jarig zoon tje van den heer R. P. de Groot door verdrin king om het leven gekomen. Winkelweek. Gisteravond had in de groo te zaal van het café van mej. de wed. Brama alhier een vergadering plaats van de winke liers, welke vergadering uitgeschreven was door het comité uit de Hanze, belast met het organiseeren van een winkelweek. Te ongeveer half negen opende de voorzit ter, de heer N. H. de Klerk de vergadering, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat de besprekingen in goe de harmonie zouden worden gehouden. Vervolgens deelde hij mede, dat 43 winke liers zich hadden opgegeven en dat de burge meester zich bereid heeft verklaard de winkel week te openen. Op 25 November zal de opening plaats vin den. Donderdag 24 November zullen de strooi biljetten bij de inwoners bezorgd worden. Na de opening zal er een muzikale optocht door het dorp gehouden worden, eveneens op Zaterdag 26 November en 3 December. Dinsdag 6 December te 8 uur heeft de slui ting plaats eveneens in de zaal van mej. Brama 8 December wordt de uitslag van de ver loting der prijzen, beschikbaar gesteld door de winkeliers, bekend gemaakt. Tot en met Zaterdag 5 November bestaat er gelegenheid voor de winkeliers om zich alsnog voor deelname aan de winkelweek op te geven Nadat de heer Buschman nog een korte uit eenzetting over een winkelweek had gegeven, sloot de voorzitter onder dankzegging, de ver- gl dering. Na de vergadering gaven zich nog 3 winke liers voor deelname op. St. Nicolaasfeest. 7 en 8 December a.s. zal het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van den R.K. Volksbond gehouden worden in de groote zaal van het café van mej. de wed. J. L. Brama. Overgeplaatst. De heer A. Mieras, brie venbesteller alhier, is als zoodanig overge plaatst naar Katwijk aan Zee met ingang vaa 4 November. Brand. Hedenmorgen is brand uitgebroken in het café van der Vos se in de Zilk. Het café brandde inwendig bijna geheel uit. De schade is aanzienlijk; de oorzaak van den brand is onbekend. De brandspuit van de Zilk verleen de assistentie. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de maand October 1932 werden door den agent van de Arbeidsbemiddeling alhier 45 personen op nieuw ingeschreven als werkzoekende, van de vorige maand waren er overgebleven 74, to taal 119. Afgevoerd werden 34 personen, zoo dat aan het einde van de maand October nog stonden ingeschreven 85 personen. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeente politie in de Zilk is als gevonden gedeponeerd een bankbiljet. Inlichtingen hieromtrent zijn bij de politie te verkrijgen. LISSE. Hanze. Door de R. K. Middenstands- vereeniging „de Hanze" werd een ledenver gadering gehouden. Na de oipening door den voorzitter werden de notulen voorgelezen en vastgesteld. Dc voorzitter deelde mede, dat door 34 cursisten deelgenomen wordt aan den Han delsavondcursus. Dank werd gebracht aan het Gemeentebestuur van de Haarlemmer meer voor de verleende bijdrage in de kos ten voor do cursisten uit deze Gemeente. Als afgevaardigden naar den Centrale Raad op 16 November a.s. te houden to 's-Gravenhage werden benoemd de heeren H. Slootbcek en J. G. Handsdorps; als plaatsvervanger de heer Joh. Maarschalk. Agenda en begrooting van den Centr. Raad werden uitvoering besproken Voorstel Sc'hagen oa. kon geen steun vinden. Enkele opmerkingen werden gesteld aangaande de begTOoting 1933. Deze zouden schriftelijk doorgegeven worden aan het Centraal Bu reau. De afgevaardigden kregen verder vrij mandaat. Als nu volgde bespreking St. Nicolaas- reclame te houden door het Comité „Lisae Vooruit". De naar voren gebrachte voor stellen werden breedvoerig besproken. Het bestuur kreeg opdracht der vergadering dit punt naar goed vermogen af te werken in het comité voornoemd. Bij de rondvraag wees de heer H. v. d. Eerden nog op het nut van den Radio-cur sus, te geven door den heer Meeuwen en spoorde een ieder aan deze te volgen en zich alsnog voor deelname op te geven. De kosten bedragen 3.50, De voorzitter bracht hierna dank voor de aangename en leerzame besprekingen. Ge zien de belangrijke agendapunten, had grootere opkomst wel verwaeht kunnen worden. Hierna sluiting. Bouwvergunningen. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer CLangeveld, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een garage langs den Grachtweg en aan den heer F. C. J. van der Eerden alhier tot het 'bouwen van een terreinafscheiding voor zijn perceel Heereweg no. 10. Geboren; Gerardus Johanna, z. v. J. Hoogkamer en M. J. Beijk. Jozef, z. v. J. J van Rijssel en M. G. de Looker. Wil- helmina Hennine Albertdne, d. v. G. Tiche laar en H. P. R. Winkel. Marrigje, d. v. W. de Wit en J. van Leeuwen. Ondertrouwd: Willem Uit den Bo gaard, 23 jaar, te Warmond en M&rgje Wijnhout, 27 jaar te Lisse. Overleden: 'RV>setta Petronella Geer ling, 3 maanden. Adrianus Schipper, 80 jaar, wed. van A. de Bie. Gevestigd: Th. Jaufmann uit Duitschland; J. Oosterling uit Haarlem. V ertrokken: W. Friedeberg en gezin naar Berlijn; H. Tengg naar Amsterdam; A. A. A. van Holstein naar Harlingen; E. Fröhlioht naar Amersfoort.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5