De dag begin! goed HET HUIS OP HET EILAND 12> DONDERDAG 3 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Twee vrouwen ernstig gewond. Gisteravond heeft er op den -Caberger- weg te Maastricht een ernstige aanrijding plaats gehad. Omstreeks half zeven bega ven de dames E. Gvan E. en A. G.S zich naar de stad. Ze hadden aan den Ga- bergerweg bij de dochter van eerstgenoem de een bezoek gebracht. De beide vrouwen hielden de rechterzijde van den weg tua- schen de tramrails. Met verblindende lich ten kwam haar een Belgische auto tege moet. Zij zijn toen plotseling door een ach teroprijdenden auto, bestuurd door den heer I. Jr. te Maastricht aangereden. Beide slachtoffers werden zwaar gewond en zijn in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis Calvariënberg overgebracht. De bestuurder, de heer I. werd bewusteloos opgenomen. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Oude man gedood. Dinsdagmiddag is te Boohotz door den trein, die om 4.26 naar Aen was vertrokken een oude man gegrepe-n, die op de rails liep. De ongelukkige werd ernstig gewond naast de rails neergesmakt. Het bleek te zijn zekere W. B., afkomstig uit Heerlen, verpleegde van het gesticht voor ouden van dagen te Bocholtz. In'bewusteloozen toestand is de man per brancard van het Groene Kruis naar het klooster der zus ters overgebracht, waar hij zonder bij ken nis te zijn gekomen een uur later den geest gaf, meldt de „Msbd.". DRIE KINDEREN OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks 3 uur stak het 5-jarig jongetje P. J. C. Lookerse de Wil- helminastraat bij het Wilsonplein te Haar lem, over, zonder op het verkeer te letten. Achter een stilstaande tram naderde een auto, die den jongen aanreed. In zeer erns tigen toestand is de jongen per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis overge bracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. Den bestuurder van de auto, die naar is komen vast te staan met mati gen gang reed, treft geen schuld. Gistermiddag had bij den spoorweg overgang nabij den Frieschenstraatweg te Groningen een doodelijk ongeval plaats. Al daar passeerde een vrachtwagen met een aanhangwagen geladen met bieten Het achtjarig zoontje van den heer Roels'sema uit Groningen trachtte van den eersten wa gen een biet te pakken. Hij viel en geraakte onder den aanhangwagen met het gevolg, dat hij spoedig daarop aan de bekomen verwondingen overleed. Dinsdag is het zevenjarig zoontje van den heer Den Otter te Dungen (N.Bron der een vrachtauto uit Boxtel geraakt en op slag gedood. Een bovenwoning uitgebrand. Te Enschedé is brand ontstaan in. het winkelpand aan de Haaksbergerstraat, waarin de comestibleszaak van den heer G. Mantel is gevestigd. De vrouw des huizes en twee kinderen, die te bed lagen, werden door de buren gewekt en konden zich zon der moeilijkheden in veiligheid brengen Aanvankelijk liet de brand zich nogal erns tig aanzien, daar de vlammen zeer snel uit de bovenverdieping sloegen. De brandweer, die het vuur met vier stralen op twee mo- torspuiten aantaste, was den brand spoedig meester. Alleen de bovenverdieping is uit gebrand. De winkel heeft vgel waterschade bekomen. Alles is verzekerd. De oorzaak wordt gezocht in kortsluiting. INBRAAK IN DE R.-K. PASTORIE TE HALFWEG. Van de dader(s) geen spoor. Dinsdagavond is, tijdens de zielevespers, in de R. K. pastorie te Halfweg ingebro ken. Dit is de tweede maal sinds korten tijd. Evenals verleden jaar hebben de da ders zich toegang verschaft door vanuit den tuin aan de achterzijde de pastorie binnen te dringen. Binnen zijnde, heeft men de deur, die ujtkorat op de gang ge sloten, om zich te hoeden voor overrom peling. De opbrengst vau de collecte, welke des morgens gehouden was voor de armen dér parochie, benevens andere gel den zijn buitgemaakt. Hoeveel nu totaal ontvreemd is, kan momenteel nog niet be kend worden gemaakt. De collecteschalen zijn buiten op het terras teruggevonden. Van de daders is geen spoor te bekennen. Tijdens de inbraak was alleen één van de dienstmeisjes aan wezig. Deze vertoefde met den hond in een kamertje naast den ingang. De zeereerw. heer pastoor hield de zielevespers, terwijl de eerw. kapelaan op het koor assisteerde. Te ongeveer kwart voor acht werd aan de pastorie door een jongen on een meisje aangebeld. Toen het dienstmeisje zich naar de voordeur begaf, bemerkte zij, dat de deur van de pastoors- kamer tegen de gewoonte in, gesloten was. Ook de kapelaan bemerkte dit. Spoe dig kwam men tot de ontdekking, dat vreemde gaston een bezoek hadden ge bracht. Opmerkelijk is, dat deze inbraak veel overeenkomst vertoont met die van verleden jaar. De dader(s) zijn toen onbe kend gebleven. Het vermoeden bestaat, dat geen orfbekenden aan het werk zijn geweest. De politie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. „Tijd". RECHTZAKEN HUURKOOP-ZWENDEL TE LEIDEN. Een nieuw onderzoek. Men herinnert zich hoe ton vorigen jare de Sleutelstad in beroering werd gebracht door het aan het licht komen van een zwendel op groote schaal in naaimachines ten nadeele van een Zweedsche Maat schappij, de „Husqvarna", welke hier te lande in eenige groote steden filialen heeft. Uit een door de Leidsohe recherche in gesteld onderzoek was komen vast te staan, dat de naaimachines bij tientallen waren afgeleverd, volgens het huurkoop systeem, aan personen, die niet alleen niet credietwaardig waren, doch die daar enboven door yertegenrwoordigers der Maatschappij waren aangezet, om telkens opnieuw hetzij onder eigen, hetzij onder anderer naam huurkoopcontracten te tee kenen, waarbij zij zich verbonden om de koop waarde van deze machines welke on geveer 200 bedroeg in kleine termijnen ad fl.per week of ongeveerte voldoen. Door deze agenten werd dan tevens bij de aflevering der machines aan de „klan ten" een adres opgegeven, alwaar zij de in huurkoop afgeleverde machines voor den prijs van pl.m. 50.weer van de hand konden doen. Het oude moedertje. Zoo kon het gebeuren, dat een oud-moe dertje uit een onaanzienlijke buurt in het bezit kwam van een half dozijn „Husqvar- na"-naaimachines, die in de origineele fa- brieksverpakking, den dag na de afleve ring wederom werden weggehaald door een naaimachinehandelaar. Zooals tijdens de behandeling in de eer ste instantie voor de Rechtbank te 's-Gra- venhage door den Officier van Justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, werd opgemerkt, had deze een zeer groot aantal personen, die zich op deze wijze aa<n oplichting had den schuldig gemaakt voor het gerecht kunnen dagen. Het O.M. had er de voor keur aan gegeven slechts de raddraaiers in deze kwestie voor te brengen in den per soon van een 44-jarig ex-reiziger en een gewezen naaimachinehandelaar, die ten voor wie zich tot gewoon» nfeakt de huid nfi het scheren met een wfbtHg „Zjj"-Crême in te wrijven. Geen brand|rig\evoel of iia- schnjnen moer, integendeo\J^/ gezicht blijft den gebeelou dag frisoh en zacht. 8445 In prijzen van 2030—45—75 ot. slotte bij vonnis van voormelde Rechtbank tot gevangenisstraffen van resp. 1 jaar en 6 maanden en 1 jaar werden veroordeeld. Bij de behandeling in hooger beroep voor het Haagsche Gerechtshof waren door het O. M. dezelfde getuigen als voor de Recht bank gehoord, gedagvaard. Jhr. mr. von Weiier, vice-president, leid de de zitting, raad she eren waren mr. War ren en mr. Bijnien. De advocaat-generaal, mr. Brants, nam het O. M. waar, terwijl als verdedigers voor de verdachten, die meen» den te zwaar te zijn gestraft, waar anderen ook schuldig waren, optraden mr. Boden- hausen uit Den Haag en mr. Nord Thom son uit Leiden. Onder gehoorde getuigen was ook de ge wezen chef van het filiaal Leiden der Mij. Husqvarna J. S., die alvorens hij zijn verklaringen aflegde, door den president op het gewicht van den eed en op de ge volgen van meineed werd gewezen met het oog op de rol, door hem in deze zaak gespeeld en zooals de president te kennen gaf een beetje verdaoht was om hot maar eens zacht uit te drukken, voegde hij er aan toe. Opzottelijke meinbed. Het was speciaal deze getuige die door mr. Bodenhausen scherp werd ondervraagd en wiens verklaringen herhaaldelijk door den president, de raadsheèren en den ad vocaat-generaal aan de hand van de fei ten uit het dossier werden bestreden. Mr. Bodenhausen deed ook met verlof van het Hof een 5-tal gewezen vertegen woordigers (colporteurs) van het Leidsebe filiaal hooren, wier verklaringen lijnrecht in strijd waren met die van getuige S. Mr. Bodenhausen constateerde o.a. dat zoo deze getuige waarheid sprak, drie van de getuigen a décharge zich aan opzette- lijken meineed zouden hebben schuldig ge maakt. Een en ander was voor den adv.-gen. mr. Brants, aanleiding om na het uitvoerig getuigenverhoor het Hof te verzoeken de zaak in haar geheel terug te verwijzen naar de instructie, daar het Z.E.A. noodza kelijk voorkwam, een grondig onderzoek te doen instellen naar gedragingen van alle daarbij betrokken personen eh voorts om de ter sprak gebrachte mijneed kwestie te doen onderzoeken. Mr. Bodenhausen zeide daarop, dat hij met betrekking tot dit laatste slechts ver- klarender wijze had gesproken en het niet noodig vond, dat van een en ander proces verbaal zou worden opgemaakt, waarop de adv.-gen. te kennen gaf in deze richting geen verdere stappen te zullen doen. Geen reclasseerings- rapport. Zoowel mr. Bodenhausen als mr. Nord Thomson, drongen er ahnog op aan, dat een reclasseeringsrapport omtrent hun cliënten zou worden ingewonnen, doch de adv.-gen., die ondanks herhaalde daartoe door hem gedane progingen aan den twee den verdachte geen positieve bekentenis van schuld kon loskrijgen (wel zeide deze dat hij achteraf schuld inzag), meende ten aanzien van hem daartoe geen aanleiding te kunnen vinden, Na eenigen tijd in raadkamer te hebben vertoefd, deelde de president mede, dat het Hof de behandeling dezer zaak schor ste en haar terugwees naar den rechter commissaris, ten einde een geheel nieuw onderzoek in deze in te stellen. GEDAGVAARDE NOTARIS BLEEF ONVINDBAAR. Een Amsterdams oh notaris die, ver dacht van medeplichtigheid aan oplichting sub. valschheid bij het opmaken van ver klaringen met betrekking tot het verzilve ren van zekere Duitsohè leeningen („oud UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 4 November. Huizen 1875 M. Alg. Programma verzorgd door den K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet. o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Piano-recital door Thea Sohrwiartz afgewisseld door gramofoonmuziek. 3.15 Gramofoonplaten (Paljas). 4.30 C. Hazelzet over een Muzikale We reldreis. 5.00 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Joh. Gerrit sen. 6.16 Albert Vogel over Welsprekendheid. 6.45 Het KRO-orkest. 7.10 Prof. dr. F. J. Waele over Grieken land. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Concert doorr het Stedelijk orkest van Maastricht o.l.v. Henri Hermans. Circa 9.15 Vaz Dias II.00 Gramofoonplaten. Hilversum 296 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht Hetty Beck. 10.30 VA'PJA-lvleinorkest o.l.v. P. Duchant 11.15 Keukenpraatje P. J. Kers. 11.45 Declamatie Hetty Beck. 12.00 AVRO-kleinorkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.00 Piet van 't Veer: „Caïro, de smelt kroes van het Oosten". 2.30—4.00 AVR O-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en Gramofoonplaten. 4.00 Gramofoonplaten. 4.50 Voor de jeugd 5.30 VARA-kleinorkest o.l.v, P. Duchant. 6.00 VARA-Maiidoline-ensemble o.l.v. J. B Kok. 6.15 Orgelspel J. Brookhouse McCarthy. 6.40 Lezing. 7.00 Vervolg orgelspel. 7.15 Vervolg Mandolineooncert. 7.30 VARA-kleinorkest o.l.v. P. Duohant. 8.00 Voordracht Mej, Dr, N. A. Bruining. 8.30 Concert. Frieda Belinfante, cello; J. Feitkamp, piano en fluit. 9.ÓÖ Lezing door Ds, J. J. Thomson. 9.30 Vervolg concert. '1000 Vrijz. Godsd, Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11,20 Lezing. 12.20 Orgelconcert Marjoroe Renton. 1.05 Shepherd's Bush Paviljoenorkë&t o.l.v. Harry Fryer. 2,20 Voor de scholen. bezit" of „nieuw bezit"), gisteren voor de Amsterdamsche rechtbank had moeten verschijnen, liet, nadat men langen tijd vergeefs naar hem gezocht had, ook 's mid dags om 3 uur nog op zich wachten. Wel had hij schriftelijk nog zijn bezwa ren tegen zijn vervolging kenbaar ge maakt. In dit eenige dagen geleden verzonden request wraakt de notaris o.m. den presi dent van de vierde kamer die bij de open bare behandeling van de strafzaak tegen den procuratiehouder van den voortvluchti- gen financier, zou hebben toegestaan, dat de subst. officier van justitie mr. Van Dul- lemen hem, verdachte, die daarbij niet aanwezig was, „op de grofste wijze in het openbaar lasterde en. smaadde" en dat ge noemde officier hem bij een andere straf zaak smalend heeft behandeld. Voorts protesteert verd. er tegen, dat de dagvaarding is uitgebracht zonder dat de sluiting van de instructie in kracht van gewijsde was gegaan. 4.15 Northern Studio-orkest.. 5.05 BBC-ctensorkest o.l.v. H. Hall. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten, 6.50 Schumann's Liederen door R. Mait- land. 7.10, 7.25 en 7*350 Lezingen. 8.20 Operaconcert m.m.v. BBC-orkeat, koor en solisten o.l.v, Ch. Webber. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert door Troise and the Hando vers (Mandoline-orkest). 10.55 Lezing 11.0012.20 Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. „R a d i o - P a r i s", 1724 m. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 en 7.40 Concert door het Krebtly- orkest. 8.20 „Die Entfiihrung a us dem Serail'', opera van Mozart m.m.v. solisten on orkest o.l.v. H. Defosse. Kalundborg, 1153 ra. 11.20—1.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2,20—4.20 Concert door het R'adio-Har- monieorkest o.l.v. L. Grömjakl, man.v. Beate Novi, viool. 7.30 Kerkelijke muziek door Gemengd koor en orgel o.l.v. M. Wöldike. 0.a. Motet. II. Sch ii I z. 8.35 „Mozart's Jeugd", hoorspel. 9.55—10.35 Napolitaansc-he muziek door het Bracony-Trio (mandoline-mandola-luit). Langenberg, 473 m. 6.257.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Orkestconcert o.l.v. Kraus. 12.201.50 Concert door het Omroepor kest o.l.v, Kühn. 4.205.35 Concert. 7.207,40 Uit Weenen: Gevarieerd pro- gra-mmo door orkest o.l.v. Holzer en Jazz orkest o.l.v. Gaudriot en solisten. 10.05—11.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 m. 8.05 „Mignon", opera van Thomas. Na af loop: Berichten. Brussel, 508 en 33m m. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten, 5.20 Concert o.l.v. Meulemans. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v, André. 9.20 Vervolg concert. 10,30 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. P. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. P. Leemans 8.20 Radio-orkest o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten. Zee sen 1635 M. 7.20 Vroolijke Avond uit Weenen m.m.v orkest, danceband en solisten. 9.45 Berichten en Hierna tot 11.20 Popu lair concert uit Hamburg. Het werd halfvior en nieuwe berichten kwamen binnen, niet de rechtbank echter. Het heette nu, dat de notaris 's morgens kwart voor tien met zijn candidaat en klerk dioht bij het Gerechtsgebouw was ge weest en toen zei, nog even een straatje om te loopen omdat het nog zoo vroeg was. Ook liep het gerucht, dat hij omstreeks één uur zijn woning had opgebeld. Om kwart voor vier werd de zitting voortgezet. Deurwaarder, is de verdachte aanwe zig? vroeg de president wederom. En even onverstoorbaar antwoordde de deurwaarder, dat zulks niet het geval was. Dan wordt nu de zitting geschorst tot Maandagmorgen 9 uur, wederom met bevel tot medebrenging van den ver dachte Wij meenen dat een dergelijke „Con tempt of court" in Amsterdam sinds men- schenheugonis niet is voorgekomen. „Tel." FEUILLETON. Naar het Engelsoh van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). „En is er een stukje tuin waar ik nog eens wat zaaien kan? Dat is een voor naam ding." „Het kasteel heeft een van de mooiste tuinen van Engeland", vertelde Guy. „Ik kan u wel eens wat foto's sturen." „Klinkt heel aardig", merkte lord Ca radoc goedkeurend op. „Ligt het nogal vrij „Het staat heel zuil een midden op ceh eiland, oom", lichtte Bobby in. „Aain alle zijden van het eiland strekt zich een park uit en er loopt een hooge muur rond om het park", voegde Guy er aan toe. „Dat klinkt werkelijk heel aardig", her haalde lord Caradoc, van wien dit een lie velingsuitdrukking scheen te zijn; ik zou daar wel rust hebben om te schrijven, dunkt me. Is is een beschikte kamer om mijn boeken op tc bei,rrm?" „Er is een prachtige bibliotheek". „Goede boeken „Kent u de Foulkescollectie?" Lord Caradoc keerde zich met eon ruk naar Guy. „Is die daar? Maar mijn beste jongen, waarom heb je dat niet direct gezegd? Dat huis huur ik, in ieder gevalStelt u zich verder maar met mijn advocaat in verbinding. O, de Foulkescollectie! Ik ben u buitengewoon verplicht dat u mij in staat stelt dat huis te huren „Ik voel mij zeer gevleid dat u mijn huurder wilt zijn, lord Caradoc", zei Guy met een buiging. „Ik zal u natuurlijk gaar ne alle inlichtingen geven, die u mocht ver langen. Meneer Calthorp behartigt mijn zaken." Guy stelde Calthorp voor, die juist kwam aanslenteren en,bracht zijn vriend op de hoogte van lord Caradoc's plannen. Toen wendde hij zich weer tot den ouden edelman. „Er is een ding, dat ik u nog moet ver tellen. Mijn neef, Roderick Bertram, is kort gelieden onder eigenaardige omstaai- digheden gestorven dat wil zeggen...." „Och, wat spijt me dat", riep Lord Ca radoc uit. „Is hij lang ziek geweest? Ik kan mij niet heinnneren hom den laatsten tijd ontmoet te hebben.' „Niemand heeft hem de laatste vijf en twintig jaar ontmoet", antwoordde Guy, die niet goed wist hoe hij het den ouden heer aan het verstand moest brengen, wat iedereen op het oogenblik bekend was, „Hij is vrij plotseling gestorven, ziet u en het geheimzinnige zit niet zoozeer in zijn overlijden dan wel in het feit dat zijn liehnnm verdwenen is." „Wel. wel het is toch wat te zeggen!" riep lord Cai-adoc hoofdschuddend. „Het zal daarom mischien noodig ziin om een clausule in het huurcontract op te ne men, dat wii ten allen tijd recht van toe gang tot het huis hebben, wanneer de on- iosslncr van het mysterie dat noodig maakt." „Daar heb ik seen bezwaar tegen", ver klaarde lord Caradoc royaal, „als er maar gen lawaai wordt gemaakt en mijn papie ren niet door elkaar worden gegooid. Maar u kunt alle details met mijn advocaat rege len." „We zullen zorgen u zoo weinig mogelijk last te veroorzaken", beloofde Calthorp. Cicely wa6 boven op haar oom's mail- coach geklommen om het kleurig gewemel op het grasveld te kunnen zien. Tot haar verbazing zag ze plotseling Bertram naar boven komen. Hij ging naast haar zitten en vertelde: „Uw vader gaat in mijn huis in Cumber land wonen, juffrouw Caradoc. We hebben er niet lang over behoeven te onderhan delen." Cicely keek hem verrast aan en kreeg een kleur. „Mijn vader?" riep ze uit. „Op Wetsto- nes „U hebt dan zeker wel over het land goed gelezen er heeft genoeg over in de kranten gestaan." „Wat heerlijk om weer buiten te wonc/n Ik houd heelemaal niet van Londen!" „Als u soms hier of daar in een ver borgen hoekje voor ruim een millioen aan edelsteenen vindt, waarschuwt u mij even niet?" vroeg hij lachend. „Ik hoop. dat ik ze voor u zal vinden", antwoordde Cicelv ernstig. „Ik vrees, dat het u niet zal meevallen", schertste hij en daarop zichzelf in de rede vallend „Noemt u mij niet kwalijk, ik moet die luitjes daar even spreken," Guk klauterde haastig omlaag en Cecily zag hem or) een knappe jongeman toegaan die in gezelschap was van een smaakvol gekleed mooi jong meisio, De begroeting was buitengewoon hartelijk en vrooliik pratend verdween het drietal woldra in de menigte. HOOFDSTUK X. Guy krijgt een uitnoodiging. „Wel, wel, ik dacht dat u hoog en droog in Parijs was, jufrouw Richards", zei Guy, terwijl hij met George Greenfield en Peggy verder wandelde. „Weet je wat dat ondeugende kind ge daan heeft?" vroeg George. „Ze is kalmp jes weggeloopen." „Ik had er ook schoon genoeg van", verklaarde Peggv. „In Dresden ging het. wel maar in Parijs kreeg ik zoo'n heimwee, en de directrice was 7,oo'n vreeselijk spook dat ik 't niet meer kon uithouden." „Wat u gelijk had", viel Guy haar lachend bij. „Wacht maar to Maandag jonge dame, als je vader komt", dreigde George vroo- lijk. „Ik ga toch niet terug, klonk het be slist. Toen zij een uurtje in eikaars opgewekt en monter gezelschap hadden doorge bracht, deelde Guy een beetje beschroomd mee, dat hij al lang van plan was geweest mevrouw Greenfield eens oen bezoek te brengen. „Doe dat, kerel", moedigde George aan. „Ze zal het heel aardig vinden. Ga Zon dag met me mee. dan gaan we 'siniddags een larige wandeling maken." „Afgesproken", zei Guy. „Dan tot Zon- dn cr." Tegen den avond bracht George Peggy naar High gate. Ze wns vol van wat ze dien dag gezien en beleefd had, en babbelde honderd uit, Maar toen ze dicht bij huis weren gekomen werd ze stil. ,.Zcg. Georee begon ze eensklaps ern stig, „ik vindt dat moeder er heelemaal niet goed uitziet. Ik geloof, dat ze orgena over piekert." „Geen wonder", zei George droogjes. „Neen, George, het is niet omdat ik van school ben weggeloopen: Er is iets anders, iets dat veel dieper zit." „Wat kan er zijn?" „Ik weet het niet, maar kun jij niet een paar dagen t.huis blijven? Ze vroolijkt er altijd zoo van op, als jij er bent," „Vanavond kan ik blijven, maar morgen moet ik naar Londen terug. Zondagmor gen kom ik weer." „Reuzen gezelligEn wat leuk dat me neer Bertram Sir Guy heet hij nu hè? meekomt. Moeder zal het wel aardig vin den hem weer eens te zien." „Ja, hij is een geschikte kerel", stemde George afwezig toe. Hij bedacht of Ri chards zijn moeder misschien onaange naam bejegend had omdat Peggy van school was weggeloopen en zijn gezicht kreeg een dreigende uitdrukking, George keek zijn moeder onderzoekend aan, toen ze hem begroette. Ze was erg blij hem weer te zien, piaar ze zag er on getwijfeld zorgelijk mit. „Wat is er met u moederlief?" vroeg George, foen Peggy naar haar kamer was gegaan. Heeft Richards u misschien een onhebbelijken brief over dat ondeugende kind geschreven?" „Neen, dat kan ook nog niet. Tk vind het toch zoo heerlijk, dat je er bont, mijn jongen", voegde ze er snel aan toe, om het gesprek een andere wending te geven. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9