DONDERDAG 3 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 KERKNIEUWS FATHER G. RAATGER. t Te Delden overleed Dinsdag in het R. K. Ziekenhuis de Zeereerw. father G. Raatger, van de St. Joseph-congregatie in den ouder dom van 84 jaar. Z.Eerw. werd geboren op 1 Januari 1849 te Rossum (Overijssel), ontving zijn oplei ding aan het klein Seminarie te Kuilen burg en vertrok in 1875 naar Mill-Hill om daar zijn verdere studiën te voltooien. In 1879 werd hij hier tot priester gewijd en spoedig daarna ging hij naar de mis-sie, allereerst, van 1879 tot 1881, als aalmoeze nier bij de Britsche troepen in Engelsch- Indië. Nadat hij vervolgens gedurende 8 maan den m Madras had vertoefd, vertrok hij naar Nelloré in Engelsch-Indië waar hij, gedurende 4 jaren arbeidde als reizend mis sionaris. In 1880 werd father Raatzer be noemd tot pastoor te Pati Banda. 30 jaar lang vervulde hij dezen post op voorbeel dige wijze. Vele brieven verschenen van zijn hand in de in Twente (zijn geboortestreek) ver schijnende bladen, in het bijzonder de „Twentsche Courant". In 1916 werd hij benoemd tot rector te Goentoer. Met een gesloopt lichaam ver trok hij in 1922 naar Nederland om zijn laatste levensjaren door te brengen bij de Eerw. Zusters van J.M.J. te Delden. De begrafenisplechtigheden hebben plaats a.s. Zaterdag 5 November, des mor gens om 10 uur in de kerk van den H. Bla- sius te Delden, waarna het stoffelijk over schot zal worden bijgezet op het R. K. Kerk hof aldaar. „Msbd." Resultaten van de Missie. Naar Kipa meldt, zijn in de afgeloopen zes weken 114 leden van den Malto-stam in de Rajmahal-bergen bij Patna in de Ka tholieke Kerk opgenomen. Deze bekeerin gen zijn des te merkwaardiger, waar het hier een oorlogszuchtigen stain in ontoe gankelijke gebieden betreft. Wetenschappelijke Berichten DE PROEVEN OP DE KLINIEK IN DE LEIDSCHE KINDERKLINIEK. Mr. Bourlier houdt een pleidooi. De heer Knoest, bestuurslid van de stich ting: Anti-vivisectie Bond te 's Graven ha- ge, deelt voorloopig mede, dat de behan deling in de zaak "san prof. Gorter en dr. Boer, die kinderen in de Leidsche kinder kliniek met het Calmette-vaccin (B.C.G.) inspoten, tegen welke proeven de stichting: Anti-vivisectie-Bond te 'a Gravenhage (ze tel: Thomsonplein29) protesteerde en ten aanzien waarvan deze stichting een aan klacht indiende bij den heer officier van justitie, in hoogere instantie voor het me disch tuchtcollege is aangevangen. De voorzitter der stichting, de heer P. Pijl, arts, had n.l. voor de stichting deze zaak, die het algemeen belang raakt, be handeld in de bekende brochure: „Vivisec tie op menschenï", en o.a. daarin betoogd, dat de heeren Gorter en Boer kinderen had den ingespoten met een twijfelachtig mid del en met een van te voren vaststaand twijfelachtig resultaat, en gezegd, dat dit ongeoorloofd was. Hierop reageerden prof. Gorter en dr. Boer met een aanklacht tegen dr. Pijl, dat deze door zijn publicatie den medischen stand had geschaad, en gaf het tuchtcollege in eersten aanleg, dat bestond uit 4 medici en 1 jurist ,als zijn meening te kennen, dat de heeren Gorter en Boer vrijuit gingen. Van deze beslissing is dr. Pijl thans in booger beroep gegaan, daar hij meent, dat deze zaak niet beslist kan worden door een „meening" van een tuchtcollege zonder be hoorlijk in het geding brengen der feiten, en ten tweede, omdat hij meent, dat een tuchtcollege, dat vragen heeft te beslech ten, die betrekking hebben op vivisectori- 8che proeven op menschen, niet behoort te bestaan grootendeels uit artsen-voorstan ders der vivisectie. Een openbare behandeling was- aange vraagd, maar ia in het hoogere beroep ge weigerd. De Haagsche advocaat, mr, E. G. Bour lier, die zich steeds belangeloos voor het werk der stichting interesseert, heeft nu in deze zoo bij uitstek belangrijke zaak (het gaat er immers om of in een ziekenhuis kinderen ingespoten mochten worden met een twijfelachtig middel en met een van te voren vaststaand twijfelachtig resul taat) op 25 en 26 October 1932 zijn plei dooi gehouden ten overstaan van den medi schen tuchtraad in hooger beroep op het Binnenhof te 's Gravenhage, en o,a. daar gezegd: „dat de handeling van dr. Boer, en diezelfde geldt ook voor prof. Gorter, voor zoover daarbij betrokken, absoluut in strijd met de rechtsorde was, en dat men zoo iets niet doet, wanneer men voldoen de verantwoordelijkheidsgevoel bezit". Binnenkort zal over een en a-nder een uitvoerige openbare publicatie verschijnen. SPORT ATHLETIEK LETDS'OHE ATHLETIEKRING. De Nationale Singelloop. Zooals reeds eerder gemeld zal door den Leidsche Athletiekkring op Zaterdagmid dag 12 November een nationale Singelloop door Leiden worden gehouden. Reeds zijn voor dezen Singelloop tien inschrijvingen ingekomen, terwijl reeds een levental prijzen zijn toegezegd. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET DISTRICT LEIDEN. De Junioren-competitie. De uitslagen van Zondag 30 Oct. luiden: Afd. A.: V. V. L. ILisse I 10 ge staakt; Teijlingen IS. N. A. I 20; R. W. D. IS. M. C. I terrein afgekeurd. Afd. B: V. V. B. IA. S. C. I terrein afgekeurd; Meerburg I—R. W. D. II 32 gestaakt wegens regen; Foreholte IV. V. L. II 02; K. F. C. ILeiden I 15. Afd. C.N. V. C. ILisse II terrein af gekeurd; R. W. D. IV—S. M. C. II terrein afgekeurd; R. W. D. IIIForeholte II terrein afgekeurd. Het wedstrijdprogramma voor a. s. Zon dag luidt als volgt: A f d. A R. W. D. ILisse I, 2.30 uur, H. van Veelen; Teijlingen IV. V. L. II, 1 uur, Th. Righart van Gelder; S. N. A. I S. M. C. I, 2.30 uur, G. E. Bakker. Afd. B: V. V. B. I—A. S. C. L 1 uur, A. J. Waaier; Meerburg IForeholte I, 1 uur, S. Belt; V. V. L. II—K. F. C. I, 1 uur N. J. v. d. Akker; R. W. D. II—Leiden I 1 uur, Molenkamp. Afd. C: S. M. C. II—R. W. D. IV, 1 uur, J. Graafmans; Foreholte IILisse II, 1 uur, Knecht; Nubia IN. V. C. I, 1 uur, Jac- Tettero. WATERPOLO H. Z. en P. C. I!—L. Z. C. II 4—2. Gisteravond speelde het reserve zeven tal der Leidsche Zwemclub een polowed strijd in de zweminrichting de Regentes te Den Haag tegen de reserves van de Haag- sohe Zwem- en Poloclub. De Leidenaars versohenen met vier .in vallers, nl. Hansen, Lepelaar, Ouwerkerk en Overdevest, terwijl de gebrs. Walen kamp en H. v. d. Pefrden de eenige spelers van het tweede Tal waren. Bij de rust was de stand 21 in het voordeel van de H. Z. en P. C. Einde kwam met 42 H. A. C. Walenkamp scoorde de doelpunten voor de Leidenaars KRACHTSPORT Competitie om den Turmac-beker. Door het District Den Haag van 'den Ned. Krachtsp. bond zullen dezen winter oompetitie-wedstrijden worden gehouden in worstelen om den Turmac-beker. Hieraan zullen de volgende vcreenigin- gen deelnemen: „Hercules", „Simson", K. D. O." allen Den Haag, „Sandow" Delft en de Leidsche Krachtsp. Vereen. Deze wedstrijden dragen een propagan distisch karakter en zullen zooveel moge- gelijk worden gehouden in de resp. clublo kalen der vereenigingen, terwijl iedere vereeniging bij een uitwedstrijd moet zor gen voor één kamprechter en bij een thuis wedstrijd voor twee. Vrijdagavond 4 Nov. a.s. zal L. K. S. V. uitkomen te Delft, alwaar de heer W. Os- sevoort als kamprechter zal fungeeren. Over den eerstvolgenden thuiswedstrijd dezer vereeniging, welke zal plaats heb ben op 14 Nov. a.s., zullen we binnenkort eenige mededeelingen doen. j ALGEMEEN SPORTBLAD. Als officieel orgaan van diverse Sport- vereenigingen is bij de Drukkerij „Labor Vincit", Oude Vest te Leiden, versohenen het „Algemeen Sportblad". LUCHTVAART VLIEGRAMP IN BEIEREN. Vijf inzittenden omgekomen. Op de vlucht van NeurenbergFürth naar Frankfort is gisteren een verkeers vliegtuig nabij Echterspfhal (Spessart-ge- bergte) verongelukt. De vijf inzittenden, nl. de hoofdambtenaren Weidner en Escheu- bach van. het Beiersche ministerie van Fi nanciën, de bediende Richter van het vliegveld te München. de piloot Sohulz en de marconist Frank werden gedood. Bij het onmiddellijk ingestelde onderzoek is gebleken, dat het zioht bijzonder slecht waser hing een dichte mist en de machine moest heel laag vliegen. Ooggetuigen van de ramp kunnen dan ook slechts vermoe dens uiten over de oorzaak, die volgens sommigen gelegen is in een motordefect, terwijl volgens anderen het breken van een vleugel tot de catastrofe heeft geleid. Een der vleugels werd op eenige honder den meters afstand van de rest de machine gevonden. Bij den val moet de machine in brand zijn geraakt, blijkbaar is het vuur evenwel gedoofd, toen het vliegtuig neer kwam en zich diep in den grond boorde, te midden van struikgewas. De toppen van eenige boomen, waarover het vliegtuig zioh heeft bewogen, zijn geheel weggeschoren. Toen een reddingsbrigade de plaats van de ramp bereikte en er in was geslaagd de inzittenden vrij te maken, bleken dezen allen reeds dood te zijn; de drie passa giers bevonden zioh in de cabine en de twee leden der bemanning waren in den stuurstoel. De lijken der mannen waren deerlijk verminkt. Deskundigen zullen een onderzoek in stellen naar de juiste oorzaak van de ramp. Een speciale verslaggever van het Wolff bureau meldt, dat het vliegongeluk precies om 1 29 plaats had. Het vliegtuig dat om 11.55 uit Fürth vertrokken was, had kort na de vlieghaven van Frankfort door morse-teekens geseind, waar het zich be vond; daarna het het niets meer van zich hooren. Even voor halflwee hooide een arbeider in het bosch het geluid van motoren, doch wegens den dichten mist kon hij de machi ne niet zien. Om 1.29 hoorde hij een lichten knal en enkele seocnden later een zwaren slag. De plaats, waar het vliegtuig neer kwam, ligt midden in een dicht dennen bosch. Het duurde lang eer men de plaats de« onheils bereikte. Eerst tegen 6.15 konden de eerste lijken worden geborgen; men neemt aan, dat alle inzittenden op slag dood zijn geweest. In dezen tijd van het jaar hangen bo ven Spessart bij regenachtig weer altijd dichte mistbanken, die twee jaar geleden een Engelsch vliegtuig noodlottig werden. Dit vliegtuig veroiigelukle op twee kilome ter van de plek, waar vandaag het onge luk plaats had; de twee inzittenden ble ven toen ongedeerd. UIT DE OMGEVING WARMOND. AMBTSWONING BURGEMEESTER. De burgemeester zal er geen gebruik van waken. Hoewel het Raadsbesluit tot aankoop van grond tot het daarop bouwen van een ambtswoning voor den burgemeester door Ged. Staten is goedgekeurd, zal, naar wij vernemen, aan dit raadsbesluit geen uit voering worden gegeven, daar de burgt»- meester besloten heeft, er geen gebruik van te zullen maken. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Maandag 7 November a>s. des voormidags half tien in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de na volgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvulling steunregeling voor werkloozen. 3. extra- steunverleening aan werkloozen. 4. Brand- stoffenbijslag aan ondersteunde werkloo zen. 5. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1931, zoomede die van het water leidingbedrijf. 6. Goedkeuring begrooting 1933 en rekening 1931 van de gezondheids commissie te Alphen aan den Rijn. 7. Vast stelling gemeentebegrooting 1933, zoomede die van het waterleidingbedrijf voor dit jaar. 8. Vaststelling te heffen opcenten op de fondsenbelasting voor 1933. 9. Vaststel ling der vergoeding voor de bijzondere scholen conform de artikelen 101 en 103 der L.O,-wet 1920. 10 Vaststelling der gren zen van de bebouwde kom der gemeente ter uitvoering der we gen wet. 11. Beroep op den Raad conform artikel 5 der verorde ning bepalende den bouw- en straatlijn voor het gedeelte der gemeente liggende tusschen het Warmonderhek en den over gang van het spoor door den heer H. Wa lenkamp te Leiden. 12. Alsvoren door den heer O. ,J. Wassenaar met betrekking tot d© verandering van zijn bollenschuur in een woonhuis gelegen aan den Rotteveels- dam. 13. Wijziging vastgestelde verorde ning regelende de eisohen van benoem baarheid en bezoldiging van de gemeente veldwachters. 14. Vaststelling pensioen grondslag gemeente-ambtenaren in ver band met de' wijziging van de wedde. 15. Wijziging raadsbesluit inzake toepassing van artikel 212 der gemeentewet. 17. Be noeming geneesheer belast met de dood- schouw in 1933. 18. Beschikking op het verzoek van S. J. van Egmond inzake den houw van een woning conform de Land- arbeiderswet. 19. Eervol ontslag-verleening aan den heer D. Jansen als hoofd der O.L. school. 20. Voorstel inzake verbreeding spoorweg overgang, 21. Voorstel inzako electriciteitsvoorziening der gemeente. 22. Toekenning van een gratificatie groot 100 aan den Secretaris der werklooe- heidscommissie. 23. Comptabiliteit. 24. Re clames hondenbelasting. 25. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 26. Rondvraag. Hoofd 0. L. school. Door het hoofd der O. L. school den heer D. Jansen is aan den Raad met ingang van 15 November eervol ontslag verzocht wegens zijn benoe ming als zoodanig te Zalt Bommel. LEIMUIDEN. Personalia, Tot onderwijzer aan de school met.den Bijbel is benoemd de heer O. D. Offringa thans te Blijham. Werkloosheid. 1 October ingeschreven als werkzoekende 25 personen. Nieuw inge schrevenen 28. Totaal 53. Hiervan zijn ge plaatst door eigen dienst 3 personen. Uit anderen hoofde afgevoerd 12 personen. Zoo dat op het einde der maand nog als werk zoekende stonden ingeschreven 38 perso nen. Gevestigd: van Woubruggen D. Hu- bert en gezin; van Amsterdam N. J. Pee reboom; van Amsterdam A. A. den Haan; van Amsterdam J. M. Stam; van Katwijk a. Zee J. Verhorst. V ertrokken: naar Overschie W. Kal mijn; naar Haarlmieer L. van den Berg en gezin; naar Leiderdorp L. van 't Woud, ge huwd met P. Hijzeiendoorn; naar Lisse G. J. Aerts. Geboren: Maria Petronella, d. van C. J. Hoogervorst en C. Wildenberg. Gehuwd: P. Hijzeiendoorn jm. en L. van 't Woud jd. Overleden: Neeltje van Harten geb. Boogaard 80 j. 0EGSTGEEST. Winkelstand. Donderdag werden we derom een tweetal nieuwe zaken geopend. In de Kempenaerstraat, waar voorheen de heer P. Singeling zijn schoenenzaak dreef, opent de heer Th. Dofferhoff een groente- en fruithandel. De heer Dofferhoff is geen onbekende voor Oegstgeest, want reeds vele jaren heeft hij zijn klanten in alle deelen der ge meente. In de ruime groote winkel is een uitge breide voorraad busgroenten van diverse fabrikanten aanwezig. Wij wer.schen den heer Dofferhoff veel succes met zijn nieuwe onderneming. In de Geverstraat tegenover de Willem de Zwijgerlaan heeft, do heer A. L. v. d. Hulst het aangedurfd een Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij te openen. De winkel zie>t er frisch en smaakvol uit. Zoowel de granieten vloer als de hagel witte wandbetegeling en de van marmerpla ten voorziene toonbank garandeeren de zindelijkheid en voldoen aan de gestelde eischen der hygiëne, zoodat deze winkel voorzeker wederom een aanwinst voor Oegstgeest be teekent. Wij twijfelen er niet aan, of het zal den heer v. d. Hulst aan ver dere belangstelling niet ontbreken. De inwendige verbouwing gesohiedde door den heer M. v. d. Loo. TER AAR. Motorduivels. Al geruimen tijd hebben zij die langs het Aarkanaal wonen, het voorrecht meerdere malen op Zondag ge tuige te zijn van een soort motor-race, ge houden door eenige heeren uit onze plaats. Dat zij zich willen oefenen in het motor rijden laat ons koud, maar waarvoor moet dit nu altijd gebeuren op een flinken druk ken verkeersweg, daar men niet zeker is, dat het zonder ongelukken afloopen zal 'l Dezer dagen bonden weer een 3-tal hee ren elkaar den strijd aan. Zij voerden tel kens hun snelheid op, het werd een nek- aan-nek-race. Bij de Papebrug gekomon moest er een kleine bocht gemaakt wor den, het lukte niet, en pardoes reed een van hen tegen een ijzeren paal op, de rijder wordt van zijn motor geslingerd en kwam terecht tusschen eenige olievaten. Wonder boven wonder had hij slechts een paar schrammen aan zijn hoofd en beenen, maar zijn motorrijwiel was totaal ver nield. Als een oud brok ijzer raapte men het ding op. Wij vragen ons nu af: „Zijn we nog niet genoeg geschrokken van het vreeselijk on geluk wat zich dezen zomer afspeelde te Alphen evenzoo langs het Aarkanaall Wij hopen en verlangen, dat onze politie spoe dig ingrijpe, zoodat wij van erger ongeluk ken verschoond blijven. Dat is mooi. De Zondag j.l gehouden verkoop van speldjes ten bate van de St. Lidwinaver. heeft opgebracht 73.59. Een woord van dank aan de dames die heel wat getrotseerd hebben, vooral regen, om de verkoop zoo hoog mogelijk op te voe ren, en een woord van dank aan de paro chianen die het schoone doel van de Li dwinaver, helpen steunen, VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Aan het vervolg op het Raadsverslag van Vrijdag j.l. (welk vervolg eerst heden werd toegezonden) is nog het volgende ontleend: Openbare werken. De heer van der Voet acht den tijd aanwezig voor verbetering van verschillende wegen. Langdurige discus sies over verschillende wegdekken volgen er wordt aangedrongen op nauwkeurige cij fers. Lange besprekingen eisohte het verhuren van gemeenteland. Met 6 tegen 4 stemmen besluit de Raad den post met 700 te verhoogen. Bij het punt onderwijs stelde B. en W. voor 10 per kind uit te keeren (vorig jaar 12). Het voorstel van den heer Spieren burg die deze post te laag acht, en deze tot 12 wil verhoogen, wordt met 91 stem verworpen. De bewaarschoolsubsidie wordt van 1000 op 750 teruggebracht. De heer Spierenburg is hiertegen. Aan de Muziek- en de Zangvereeniging wordt de subsidie ontnomen. Aan de orde is de subsidie voor rijpere jeugdopvoeding. Na 'n langdurige discussie wordt de pro-memorie post gehandhaafd met 64 stemmen. De heer van der Voet informeert naar de samenstelling vaii het Kleedingcomité. De leden blijken aangezocht door het gemeen tebestuur. De heer van der Voet deelt mede, dat hij zich geërgerd heeft aan den toon, die ge hoord wordt in den Bond van kleine kwee kers. De burgemeester kan er wel in komen, dat kleine kweekers, gezien den toostand waarin zij verkeeren, wel eens hard schreeu wen. Voor werkverschaffing is uitgetrokken een post van 2000. Er is den voorzitter nog geen object van werkverschaffing be kend en ook de leden weten er geen, indien bij het werk van de Ned. Heide Mij. in de Noordwijker duinen geen plaats blijkt. Voor steun aan werkloozen is uitgetrok ken 13.000. Er wordt 9000 subsidie van het Rijk verwacht. De opbrengst gemeentefondsbelasting wordt geraamd op 18.000. Hierin is een fout geslopen, 't Zal nu volgens B. en W. 1200 lager worden. Eenige leden achten dit wat te hoog. De voorzitter deelt eohter mee, dat door terzake kundige personen er aan den lagen kant geschat is. Vervolgens wordt de begrooting over 1933 goedgekeurd zonder h. st. Muzikale collecte. Niettegenstaande het slechte weer van 1.1. Zaterdag, is toch nog tusschen de buien door, van de gele genheid gebruik gemaakt om met muziek de wegen langs te gaan, en te coflecteereii. Zaterdag a.s. zal eveneens deze collecte worden gehouden. Dat de opbrengst alle verwachtingen ver te buiten moge gaan, is de wensch van het werkloozen-comité en de werkloozen. Brand. Een begin van brand ontstond gisteravond in een perceel aan de Teylin- gerlaan alhier. Op de vliering schijnt de brand te zijn begonnen. De kinderen die reeds ter ruste lagen, werden spoedig uit de brandende verdieping gheaald. Omwo- nennden waren onmiddellijk ter plaatse, om met een straal op de waterleiding erger te voorkomen. Even nadat men meende do brand gebluscht te hebben, begon deze wederom opnieuw. Een plafond is dan ook geheel uitgebrand. Het water stond reeds op tamelijke hoogte in de gang. De inmid dels ontboden brandspuit kon hierna on verrichter zake huiswaarts keeren. Om trent de oorzaak tast men nog steeds in het duister. Gelukkig is het, dat erger werd voorkomen. SASSENHEIM.> Geboren: Alida Johanna Maria d. van J. W. Zwetsloot en O. M. van der Horst. Francina d. van J. D. van der Sluis en G. Zwiers. Ingekomen: C. Verschoor van Anna Paulowna. 'A. van Kesteren van Noord- wijk A. M. de Roov van Oegstgeest. P. M. Rotteveel van Woerden. G. Klein van Enschede. J. E. Bèrg van 's-Graven- hage. Vertrokken: H. Niesing naar Lei den. WASSENAAR. Postduivenvereniging. In het Wapen van Wassenaar hield de P. V. „De Gevleu gelde Vrienden" een jaarvergadering. Na opening door den voorzitter de heer K. I. Waasdorp, werden de natulen voor gelezen. en overanderd vastgesteld. Voorta kwamen een zestal ingekomen stukken ter tafel 'waarna door den secretaris het jaar verslag werd uitgebracht. Uit dit verslag ontleenen wij, dat gedurende het vliegsei- zoen 1932 werden verzondon 1755 duiven tot deelname aan de wedvluchten tegen 1383 stuks in 1931, terwijl de uitslagen van do kampioenschappen waren als volgt: le Kampioen met oude duiven 'afstand tot en met Orleans O. Versteeg Jr., id. 2e J. P. Bredorde. lo Kampioen met oude duiven tot en met Bordeaux C. Versteeg Jr., id. 2e J. P. Bredrode. Kampioen-generaal oude duiven O. Versteeg Jr. Ie kampioen jonge duiven K. T. Waas dorp, id. 2e H. Oudshoorn, id. 3e C. Ver steeg Jr., id. 4e J. P. Brederode. Ie kampioen navlucht (oude en jonge duiven) O. Versteeg Jr., id. 2e K. I. Waas dorp. Ie kampioen-generaal over het geheele vliegseizoen 1932 C. Versteeg Jr., id 2e J. P. Brederode, id. 3e K. I. Waasdorp. Na bekendmaking van deze uitslagen werd door den voorzitter overgegaan tot uitreiking van de aan die kampioenschap pen verbonden prijzen bestaande in keurig gebraveerde bekers en medailles. Hierop werd verslag uitgebracht door den penningmeester. De bescheiden werden in keurige orde bevonden terwijl er een batig saldo kon worden geboekt. Verder werd besloten om te trachten evenals verleden jaar een tentoonstelling te organiseeren. Een commissie daartoe bestaande uit de heeren J. L. de Groot, K. Scheffer en K. T. Waasdorp werd hiertoe be noemd. De drie periodiek aftredende be stuursleden n.l. de heeren J. P. Brederode (pennintrm.), H. Oudshoorn en K. SoheK fer werden alle met groote meerderheid van stemmen herkozen. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 348. Geboren: Jasper, z. van O. v. d. Zalm en A. E. Terheijden. Eloonora Eliee, d. van L. Prins en M. C. J. Vos. Pieter, z. van J. v. d. Niet en M. de Mooije. Go- rardus Jacobus Maria, z. van B. O. v. d. Holst en E. J. Mesker. Cornelia Neeltje, d. van H. Hoogendoorn en L. v. Staaldui nen. Johannes Gerardus Maria, z. van H. M. Stouten en C. C. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. Aanhane en H. A. J. Vogels. A. P. v. d. Ham en T. M. de Rooy. Th. N. v. d. Velde en C. M. Vogels. Overleden: P. W. Oelrich 67 j„ echtgen. van E. Prinsze. Gevestigd: V. Freilein van Am sterdam W. M. ten Oever van Sassen- heim Wed. G. J. M. van der Kun geb. M. A. J. H. Beguin van Den Haag H. M. Heil van Haarlem A. M. W. Heil van Haarlem O. M. van der Toorn Vrijt hof' van Den Haag S. A. E. W. Hart man van Leiden M. Hellen van Ober- hausen A. J. J. Schellenbach van Den Haag Th. Epema van Den Haag A. M. Roschinski van Gelsenkirchen A. Forsthuber van Den Haag W. J. M. van Niekerk van Alphen aan den Rijn J. J. M. Steijling van Den Haag F. Si mon van Varel E. Th. G. Elton van Delft O. Klijsen en gezin van Voorburg Wed. C. E. H. Klijsen geb. C. J. C. Telle- kamp van Voorburg J. M. van Dijk van Den Haag A. van Vegten en vr. van Den Hag W. J. F. Wijnbolds van Den Haag*Wed. W. A. de Vroom geb. N. de Rijcke van Rotterdam L. van Lissa en vr., van Den Haag P. D. Whitlau en vr. van Soerabaya Th. Schumacher van Murlenbach Wed. Dr. H. A. Fortanier geb. G. W. Oort van Utrecht B. Braun van Den Haag M. G. Brandenburg van Oirschot M. Muijs van Amsterdam Wed. J. E. Vincent geb. A. H. Krol van Den Haag J. B. Butinger van Den Haag W. H. M. van Adrichem van Den Haag A. Mühlburger van St. Johann E. Eckhardt van Naaldwijk. Vertrokken: M. Gildon naar Den Haag C. Kuyper naar Den Haag W. J. O. M. van Dijk naar Amersfoort M. F. J. v. d. Broek naar 's-Hertogenbosch G. Diestelhof en vrouw naar Rijswijk Z.H. E. J. Weichhaus naar Den Haag M. W. v. d. Lang naar Saesenheim A. M. Smits naar Leiden K. v. d. Does naar Katwijk J. v. d. Linde naar Aardenburg K. F. van Ockenburg naar Den Haag C. J. Vlekke naar Leiden G. C. M. Kolff en vrouw naar R'heden M. E. Lo- renz naar Bloemendaal Th. Helling naar VHssingen A. Wolf naar Den Haag M. Schutte naar Den Haag M. O. Ruie geb. Wolf naar Putten Gld. H. Westerik en vrouw naar Reutum gem. Tubbergen Chr. A. Houtman naar Amsterdam L. J. Onderwater naar Voorburg W. J. Klaverwijden naar Oegstgeest W. M. Ober naar Den Haag Th. J. M. Evers naar Den Haag I. Stoekenhuber naar Den Haag W. A. van Heulen en gezin naar Den Haag O. Koschinowski gebo ren Pottner naar Blaricum Wed. H. T. HoekstraBuys naar Leiden. N. Dijk- drent naar Katwijk aan Zee.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7