MAANDAG 31 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK Ondertrouwd: H. K. Kortekaas 27 j. cn P. Geib 22 j. W. H. de Rijk 28 j. en P. J. Spekman 26 j. BOSKOOP. Personalia. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkstuinbouwschool alhier, de heer E. E. Harmsen te Arnhem. Spreekuur. De Burgemeester van Bos koop brengt ter openbare kennis, dat hij voortaan in plaats van des Maandags iede- ren Dinsdag des voormiddags van 10—12 uur op het gemeentehuis te spreken zal zijn Gevonden voorwerpen. 1 duimstok, 1 bandschoen, 1 huissleutel, 1 pantoffel, 1 heerenhandschoen, 1 vulpen, 1 portemon- naie met inhoud.. Geboren: Josephus Arnoldus, z. van M. Ramp en M. Zweerman. Ondertrouwd: A. Ramp en N. v. Rijswijk. Getrouwd: M. H. Werther 27 j. en M. J. Kluis 25 j. Overleden: D. v. d. Veer, echtgenoo- te van G. Houtman 62 j. WOERDEN. Verdronken. Hedenmorgen is het 5-jarig zoontje van den heei S. te Rietveld in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Volksbond. Zondagavond had een zeer druk bezochte ledenvergadering plaats van den R. K. Volksbond, alhier, in zijn ope ningswoord bracht de voorzitter dank voor de groote opkomst en deelde mede, dat de geestelijke adviseur de eerstvolgende ver gadering met zijn lezing zou beginnen over de encycliek „t^uadrage-simo Anno" we gens de uitgebreidheid van de agenda van dezen avond kon deze nu nog niet worden aangevangen. Bij de ingekomen stukken is een inge zonden schrijven over de vanwege het R. K. Werkliedenverbond vervaardigde fiim „Kentering waarbij gewezen wordt op het propagandistisch doel van deze film, welke vanaf 1 November in de afdeelingen zal worden vertoond. Het bestuur zal over wegen, of het mogelijk is om deze tilm in de toekomst ook hier te krijgen. Door het Centraal Bestuur is een schrij ven gezonden, waarin aanbevolen wordt do zorg voor de noodlijdende gezinnen de"t le den door verschillende genoemde middelen te behartigen. In verband hiermede wijst de voorz. op de Zondag a.s. te houden tom bola tijdens de feestavond, welke aller steun verdient en die ten bate komt der werklooze leden. Bij het punt mededeelingcn vermeldt de voorz. de oprichting eencr vakafdeeling voor Fabrieksarbeiders, waarvan als voor zitter en bestuursleden resp. benoemd zijn de heeren Eerwijn, Tegelenbos en Ver schuur. Hierna uit de voorz. zijn teleurstelling over de geringe opkomst der Volksbonders op de onlangs gehouden vergadering der R. K. Kiesvereemging en wijst op het be lang dat de leden hebben bij het bijwonen dezer vergaderingen. Een volgende mededeeling is, dat de Mu ziekafdeeling haar ledental tot 30 heeft zien stijgen en zelfs een afdeeling „leerlin gen" heeft. Wat betreft de winterlezingen georgani seerd door het R. K. Comité, zegt de voorz., dat de eerste waarschijnlijk in de tweede helft van November zal worden gehouden. Op het verzoek door het bestuur van den R. K. Volksbond gedaan tot het Patronaats- b'estuur om een zaal voor de werkloozen beschikbaar te stellen is nog geen antwoord binnengekomen. Binnenkort zal hierover worden beelist. Een laatste mededeeling is, dat de win terconcoursen zullen aanvangen op Zater dag 19 November. Bij het punt Bespreking uitvoeringen wordt door den voorzitter gezegd, dat deze gehouden zullen worden op Zondag 6 No vember en Woensdag 9 November a.s. Hierbij wordt voorgesteld door het be stuur om de eene helft der leden op Zon dag, de andere op Woensdag te laten ko men, zoodat belangstellenden op beide avonden toegang hebben. Dit voorstel woi-dt met op één na algemeene stemmen aange nomen. Hierna wordt besproken de Zondag a.s. te houden tombola op den feestavond. Door den geestelijk adviseur worden dan op duidelijke wijze eenige ingezonden vra gen beantwoord, waarna de secretaris een uitgebreid verslag voorleest van de gehou den studiedagen te Bergen, dat met ap plaus werd beloond. Na de rondvraag volg de dan sluiting. WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij zeer soliede zaken zijn nu de prijzen heel goedkoop. Men kijke daarom iederen dag met aandacht de advertenties na. RECHTZAKEN C. S. uit Oegstgeest, zonder de minste aan leiding met een scherp voorwerp een bloe dende tfond had toegebracht, waarvoor S. zich in het Academisch Ziekenhuis heeft laten verbinden, nadat de wond was ge naaid. De procureur-generaal Mr. Brants vond een dergelijke wijze van handelen zeer ongepast en vond geen aanleiding om eenige verandering in de straf te brengen. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis van den Politierechter. Verdachte beweerde onschuldig te zijn. Mr. Moresco uit Den Haag achtte het bewijs niet geleverd en roeg voor verdachte vrijspraak. Vonnis 9 November a.s. Vervolgens stond terecht W. R., geboren te Leiden thans wonende te A 1 p h e n a. d. R ij n, van beroep schilder, terzake van zonder volledige betaling over goederen beschikken (het koopen van worst, vleescch kousen, postzegels en een tweetal hoeden voor zijn vrouw). Verdachte was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij verdachte was veroor deeld tot een gevanemsstraf voor den tijd vier maandon. Do procureur-generaal Mr. Brants, vroeg bevestiging van het vonnis. De verdediger van verdachte vroeg een voorwaardelijke veroordeelmg mede in verband van verdaehtes gezondheid en dat binnenkort het gezin zal worden ver meerderd en dat de verdachte dan niet in de gevangenis zal zijn. Verdachte zit thans in voorarrest. Vonnis 9 Nov. a.s. SASSENHEIM. ROOFOVERVAL IN „DE KOOI". De Kooiboer van een belangrijk bedrag beroofd. Zaterdagavond omstreeks 7 uur zijn twee mannen het eenzame verblijf van den kooiboer Dirk van Haastrecht binnenge drongen. Zij hebben den ouden, bijna 80- jarigen man op den grond geworpen, ge kneveld en een doek over het hoofd ge slagen. Daarop hebben zij het huisje door zocht en een bedrag van J 300.uit een jas meegenomen. De roovers zijn daarna op de vlucht geslagen. De plank, welke over de sloot ligt, die de Kooi van de bewoonde wereld scheidt, werd door de inbrekers aan den overkant vastgelegd om iedere achtervolging te be lemmeren. De kaasboer heeft zioh weten los te werken, en heeft gistermorgen de aan dacht weten te trekken van den melk boer Vis, die de plank heeft losgemaakt en de politie heeft gewaarschuwd. Dc politie van Warmond (de Kooi hoort gemeentelijk nog onder Warmond) stelt een ijverig onderzoek in. Er heeft reeds een aanhouding plaats gehad, waarover wij in verband met het onder zoek geen verdere bijzonderheden kun nen geven. Bloempjesdag. De gisteren gehouden bloempjesdag aan de kerk, op het feest van Christus Koningschap, heeft opge bracht 74.97 y2. JACHTOPZIENER AANGEVALLEN. Toen gisteravond de jachtopziener W. Otten te Ossenzijl het jachtveld inspecteer de werd hij onverwachts door twee stroo- pers, zekere B. en W., aangevallen. Zij sloe gen den jachtopziener met de kolf van hun geweer zoodanig op het hoofd dat hij zwaar gewond werd. Hevig bloedend is hij per auto naar Oldemark overgebracht. Zijn toe stand is zeer ernstig. De daders zijn in ar rest gesteld. INBRAAK IN STATIONSGEBOUW. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het stationsgebouw der Nederlandscho Spoorwegen te Meppel. Uit de brandkast, staande in het plaatskaartenbureau is een bedrag van 500 a 600 gulden gestolen. Een bedrag van tweeduizend gulden, dat zich in een ander afgesloten gedeelte der brand kast bevond en dat bestemd is voor uitbe taling der loonen, bleef onaangeroerd. Elk spoor van dc daders ontbreekt. De gemeen tepolitie te Meppel stelt een onderzoek in. HAAGSCH GERECHTSHOF. In de Zaterdagmiddag gehouden zitting van bovengenoemd Hof stond terecht H. P. F. van D. uit Alkemad e, die bij von nis van den Politierechter van 22 Juli was veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden, terzake dat hij op 1 Meip jl. op de Steenstraat een zekere J. TELEGRAMMEN Waar zóó'n bord staat, kijk daar dubbel uitl Daar is een gevaarlijke wegkruising en U weet het: Rechts gaat vóór. Een doode en een zwaar gewonde. ERFURT 31 Oct. (V.D.) Toen vanmorgen tusschen negen en tien uur twee kasloopeis een geldtransport van het filiaal van de Rijksbank te Erfurt wilden overbrengen naar het op ongeveer 200 Meter afstand gelegen gebouw van de Deutsche Diskonto- Bank sprongen plotseling twee mannen uit een voor het gebouw staando auto, die in het wilde weg op de bankloopers begonnen te schieten. Do eene looper werd op slag gedood en de andere zwaar gewond. Bij de eerste schoten naderde een om den hoek staande politieagent in looppas, waarop de bandieten, zonder de geldkist die de ge wonde banklobper had laten vallen,te kun nen grijpen, in hun auto vluchtten. De po litiebeambte trok zijn revolver en loste ze ven schoten op de auto, waarbij één Ier roovers gewond werd. De politiewacht- meester sprong snel beraden op een in dp nabijheid staand meterrijwiel en joeg ach ter de auto aan, die echter over een zwa- ren motor bleek te beschikken, terwijl hot motorrijwiel in zijn snelheid sterk ge handi- sapt werd door de zijspan, zoodat de wacht meester van verdere vervolging moes't af zien. Inmiddels was een Ueberfall-Knm- mando gearriveerd, die de vervolging voort zette. De energieke wachtmeester mocht althans het genoegen smaken, dat hij het nummer van de auto kon noteeren. Blijkens dit nummer is de wagen afkomstig uit Ham burg. Drie kinderen verbrand. STUTTGART 31 Oct. (V.D.) Gisteren brak te Altenstein in een oude goederen wa- gon, die als woning werd gebruikt door een armlastig gezin, brand uit. De ouders wa ren afwezig en hadden de drie kinderen van zes, 2 1/2 cn 1 1/2 jaar in den wagen opgesloten. Het vuur werd door leden van den vrijwilligen arbeidsdienst, die in de nabijheid waren, opgemerkt. Dadelijk wer den pogingen gedaan om de gillende kin deren te redden. Er ontwikkelde zich ech ter zooveel rook dat het onmogelijk was de noodwoning binnen te dringen. In korten tij 1 brandde de wagen af. De verkoolde lijkjes der kinderen werden op oen ver brande sofa "evonden. HET VERDWENEN DUITSCHE POSTVLIEGTUIG Nog steeds geen nieuws. LONDEN, 31 Oct. (V.D.) Bij het Engel- sche ministerie voor Luchtvaart was gister avond laat nog steeds niets nieuws bekend over het verblijf van het Duitsche postvliegtuig D. 2017. Het Ministerie voor Luchtvaart ver klaarde, dat het vliegtuig waarschijnlijk in het Kanaal was verdwenen. In een storm zooals die in den nacht van Zaterdag op Zondag in het Kanaal heeft gewoed, kan geen vliegtuig zich lang drijvende houden. Inmiddels is het zoeken naar het verdwenen vliegtuig gisteren den geheelen dag voortgezet. Ook Engelsche vliegtuigen zochten het geheele Kanaal af, zonder echter een spoor van de Duitsche vliegers of van een vliegtuig te yin^ den. Het Engelsche stoomschip „Gaslight" meldde, dat het Zaterdagavond, kort nadat de S. O. S.-signalen waren geseind, een noodvuur had waargenomen in de nabijheid van het ten Noorden van den Theems-mond liggende vuurschip Guntlee. Aanvankelijk geloofde men, dat het vuurschip door den storm zoover naar het Nooden was afgedreven, doch later achtte men zulks onwaarschijnlijk. Het is echter eveneens onwaarschijnlijk dat dit vuur een sig naal van de D. 2017 was, aangezien de red dingsboot van Walton op deze plaats langer dan tien uur vergeefs naar het vliegtuig heeft gezocht. AMERIKA EN HERRIOT'S ONTWAPENINGSPLAN WASHINGTON, 31 October (V.D.) In of- ficieele kringen te Washington neemt men aan, dat Frankrijk bij de Vereen. Staten niet zal aandringen op eeig pact binnen het kader van Herriot's ontwapeningsplan, waardoor zelfs een vage toespeling zou worden gemaakt op het gebruik van Amerikaansche troepen bij een Europeesch conflict. Men spreekt de hoop uit, dat Frankrijk bereid zal zijn de verklaring van staatssecretaris Stimson te aanvaarden, dat alle verplichtingen, die een consultatief pact zou kunnen inhouen, reeds begrepen zijn in het Kellogg-pact en soortgelijke overeenkomsten. Hoewel de Vereen. Staten gunstig tegenover Herriot's voorstel staan, zijn zij niet bereid een nieuw consultatief pact te teekenen. VOORBEREIDINGSCOMMISSIE VOOR DE ECONOMISCHE WERELDCONFERENTIE Mr. Trip voorzitter der GENEVE, 31 October (V.D.). Hedenmor gen is de commissie van deskundigen tot voor bereiding van de Economische Wereldconfe rentie te Genève bijeengekomen. Tot voorzitter werd gekozen de president van de Nederland- sche Bank mr. L. J. A. Trip, die als verteger- woordiger van d eBank voor Internationale Be talingen aan de besprekingen deelneemt. De thans nog waarnemende secretaris-generaal van den Volkenbond Avenol opende de besprekin gen met een rede, waarin hij de taak der com missie uiteenzette. Vier andere spoorwegbeambten kregen ge vangenisstraffen van vier tot zes jaar. Tot dusver hebben de Sovjet-autorit ïiten nog geen officieele mededeeling gegeven over het aantal slachtoffers van het ongeluk. Men neemt echter aan dat hierbij meer dan 40 per- j sonen werden gedood en ongeveer 100 werden gewond. STORMSCHADE IN FRANKRIJK PARIJS, 31 October (V.D.) Ook aan ed Noord- en Westkust van Frankrijk heeft de meer dan 24 uur durende storm groote schade aangericht in tal van havenplaatsen. Een aan- tal trawlers, dat zich op zee bevond, liep met ernstige averij de verschillende haven binnen. De nieuwe dijken te Le Havre zijl. door de hooge branding geheel vernield. DE BERGENSCHE VERGIFTIGINGSZAAK. Beide verdachten berusten in hun straf De beide verdachten in de Bergensche vergif tigingszaak, hebben in de door het Hof te Am sterdam opgelegde straf berust. De vouw werd wegens poging tot doodslag op haar echtge noot veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar. Een Alkmaarsche koopman, die be vriend was met deze vrouw, werd wegens me deplichtigheid hieraan eveneens veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De Alkmaarsche rechtbank had beide verdachten resp. wegens poging tot moord en medeplichtigheid hieraan, veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Dertig communisten in Japan gearresteerd. TOKIO. 31 Oct. (V.D.). Officieel wordt gemeld, dat de politie in Yokohama dertig trambeambten heeft gearesteerd, die in Yoko hama een tramwegstaking proclameerden. De gearresteerden, die tot de communistische vak beweging behoorden .zullen voor een bijzon dere rechtbank worden gebracht. Herriot te Madrid. MADRID. 31 October (V.D.). De Fran- sche minister-president Herriot is hedenmor gen te Madrid aangekomen. Aan het station werd hij verwelkomd door" tal van leden van de Soaansche regeering. Hij overhandigde den presdient der Snaansche republiek het groot kruis van het legioen van eer. BURGERLIJKE STAND MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN LEIDEN. Geboren: Jacobus z. van D. Stig- ter en J. H. Kolderman Clemens Do- minicus Maria z. van A. L. v. Bergo Henegouwen en A. Jansen Albotrus Jozef z. van J. W. Helverstcijn en J. Boot. Ondertrouwd: P. J. Idenburg jm. 34 j. en O. C. D. Siegenbeek van Heu- kelom jd. 34 j. J. A. v. Vliet jm. 30 j. en L. Klein jd. 25 j. P. J. Fa-sel jm. 20 j. en C. W. de Nobel jd. 22 j. J. P. H. Hemcrik jm. 23 j. en W. J. v. d. Lin den jd. 25 j. Overleden: H. D. Wassink wedn. 73 j. J. Stoute dr. 3 j. H. G. M. do Groot m. 36 j. A. E. do Wolf dr. 17 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. ANISTERDAMSCHE BEURSHOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V. LEIDEN BREESTRAAT 19 31 October 1932 V. K. Opening MARKTBERICHTEN Te RIO DE JANEIRO, 31 Oct. (V.D.) Sao Paulo is een militair munitiedepot in dc lucht gevlogen, waarbij twee personen werden gedood en velen gewond. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK De stationschef ter dood veroordeeld. MOSKOU. 31 Oct. (V.D.) Het Opperste Gerechtshof van de Sovjet-Unie heeft na een behandeling, die drie dagen duurde, den sta tionschef Kulakow in verband met het spoor wegongeluk nabij het station Ljublino in de na bijheid van Moskou op 16 October, wegens na latigheid tot den dood door den kogel veroor deeld. AMSTERDAM. 31 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 613 vette koeien, waarvan dc prijzen waren: le kw. 00—64, 2e kwal. 48—56, 3e kwal. 38—46 en mindere soorten 2834 cent per kg. slacht- gewicht; 104 melk- cn kalfkoeien 140260 per stuk; 128 vette kalveren le kwal. 60 66. 2e kwal. 5458 en 3e kwal. 40 cent per kg. levend gewicht; 30 nuchtere kalveren 38, 135 schapen en lammeren: schapen 1218 en lammeren 1014 per stuk; 863 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 3234 cent, zware 3132 cent vette 2930 cent; 38 paarden 00100. Drie wagons geslachto runderen uit Dene marken. Overzicht: Bunderen, ruime aanvoer, handel zeer stug, weinig beste runderen prijzen zakkende voor mindere soorten; vette kalveren iets meer dan vo rige week Maandag, handel, lui, eenige beste kalveren verkocht boven noteering. Nuchtere kalveren zeer stil, weinig aan voer; schapen handel tamelijk vlug; var kens ruime aanvoer, handel redelijk; pl.m. 100 varkens gekocht. Voor varkens Cen trale 15 cent per pond levend gewicht. Prij zen iets hooger dan vorige week. ROTTERDAM, 31 Oct. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 569 koeien en ossen, 267 vette kalveren. 1916 varkens cn over- loopers, 5 vette runderen, 686 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 12.515, 2426 en 3032 cent, ossen 1517 2023 en 2528 cent, vette kalveren 30 35, 4015 en 5560 cent, lammeren 911 per stuk, varkens 14, 14.5 en 15 cent. Over zicht: De aanvoer van koeien en ossen was grooter dan vorige week Maandag. De han del was nogal redelijk en de prijzen, voor al in tweede kwaliteit, waren iets stijver. Een beste koe ging nog tot 2.5 cent boven noteering. Wolvee was minder ter markt en hierdoor was de handel vlotter en de prijzen een tikje stijver. Er was ook nogal kooplust voor het buitenland. Voor een prima hok werd nog tot 2.boven no teering betaald. De aanvoer van varkens was zeer ruim, terwijl van handel bijna geen sprake was, daar de regeering vooral de zware varkens kocht voor 15 cent. Er waren ook nog eenige moeilijkheden door dat er ongestempelde varkens ter markt waren, die door de regeering niet gekocht werden en ook niet verkocht mochten wor den, daar het zelfs verboden is ongestem pelde varkens te vervoeren. De prijzen wa ren gelijk aan die der vorige week Maan dag. Zouters niet aangevoerd. BOSKOOP, 29 Oct. Groentenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1630 cent, Hadley 3054 cent, Clau dius Pernet 3050 cent, Columbia 2538 cent. Butterfly 2036 cent, Mac. Keiler 10 57 cent, Wilh. Kordes 4066 cent. Mme Jules Bouehé 2030 cent. Rosalandia 22 36 cent, Florex 30—44 cent, Phoebe 2411 cent, Clias. P. Kilham 2035 cent, Edith Helen 4090 cent, Aug. Noaek 2540 cent Else Poulsen 3570 cent, Ellen Poulsen 1020 cent, Briarcliff 1530 cent, Chry santen, grootbloemig 60—100 cent, idem tros 1016 cent. Asparagus 917 cent-, Physalis Franchetti 1525 cent. VINKEVEEN, 28 Oct. GroentenveMing. Peulen 26 cent, kasspercieboonen 46 cent, kassnijboonen le soort 3035 cent, kas- snijboonen 2e soort 1624 cent, pronkboo- ncn 3 cent. stamspercieboonen 43 cent per kg.; tomaten A 58 cent. B 6—10 cent en C 4 cent per pondbloemkool 314 cent per stuk; knolselderie 4 cent en blecksel- derie 3 cent per struik; peen 36 cent. per bos; wittekool 5 cent, roodekool 5 cent en groenekool 5 cent per stuk; witlof 1820 cent per kg; andijvie 1015 cent per 10 stronk. Industrie i Alg. Kunstz. Unio Borkols Patent Calvé Delft crt. v. KUchcnm. AccoubL Ned. Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum i Kon. ülio l'erlak Rubberi A'ilnm Rubber Doli Bat. Rubber Yico Serbadjadi Scheepvaart! Uudc Vnnrt Ned. Scheepv. Unio Oude Boot Mijnbouw i Boe ton Alg. Exploratie Mjj. Suikert II.V. A'daiu Vorste nluuden Java Cultuur N.I.S.U. Tabaki Deli Mjj. Deli But. Tabak Oostkust Anaconda Ah*. Gas Ele. tr. Bethlehem Steel Cities Service Central Publi<\ Continental Oil Gen Aviation Int. Nickel Konnecott Copper Milwaukco ld. Pret. Keesport Tin Plato North American Nevada Shell Union Tidewater Ass. Oil United St. Leather United St. Steel Union Pacific Wabash 44%—46 20% i. 64%—66 4%4% 115—115 129%128% 111%—112% 64%—641/4 Jfc0%—189 471/0-47% 120-120 80%— 80 117—1161/1—119 132 -1321/4 145%—1401/4 17% 15% 18'/..18% 3%-3% 47/l« 401/, 301/, _30 <5-6% 6% 47l6 4'•'/lil—4% 37V» -36% «K-67 WlSSELiNOTEERINC.EN (AMSTERDAM. (Niet officieel). 59.08 8.18'/,n 2.48.811/, Parijs 9 76% 84.56 47.95 12.78 20.42'/.» 41.67% Kopenhagen 42.571/2 Stockholr- 42.671/2 34.50noiil. 7.37 BEURSOVERZICHT De Ainsterdamscho fondsenmurkt, was heden buitengewoon stil. De Parijschc beurs was heden en blijft morgen gesloten, ter wijl ook Londen morgen gesloten is. De spe culatie durfde daardoor niet veel te onder nemen Het publiek hield zich eveneens op den achtergrond, daar de berichten uit de Vereen Staten minder opgewekt luiden en de stemming op de fondsen- en goederen markten Zaterdag bepaald lusteloos was De tendenz was dan ook hier bepaald lus tloos. De handel in Kon. Olies wag van geringe afmetingen. Het fonds was aan den gedrukten kant, evenals de Amerikaansche oliesoorten, Industrireclen verdeeld, Aku's vast in navoliging van Berlijn. Unilevers goed prijshoudend. Philips on Accousticken neigden tot reactie. Rubbers hadden een stille markt cn wa ren flauwer, speciaal Amsterdam Rubbers, die een kleine 2 j>ct. verloren. Tabakken verdeeld, doch toch eerder luier, speciaal voor Scnembah's. Suikers waren wat lager afgedaan. H. V. A.'s moesten zich een ver lies van 2 pet. getroosten. Scheepv. en Mijnw. trokken zoo goed als geen belang stelling en waren zoo goed als onveran derd. Amerikanen onregelmatig. Staal- waarden en Spoorwegen golden iets lager. De Obligatieafd. gaf onbeteekenende wij zigingen te aanschouwen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3