UIT DE OMGEVING MAANDAG 31 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. To Middelstum is do arbeider J. de Graaf, toen hij werkzaam was bij het opia- den van stroopakken, achtero\e-r van Jen wagen gevallen. De consulleerende arts oonstatcerdo, dat eenige ribben gebroken waren en in de longen waren gedrongen. In hoogst zorgwekkcnden toestand is de man naar het Acad. Ziekenhuis te Gronin gen vervoerd, alwaar hij is overleden. Twee fietsers onder een auto. Op het kruispunt Stalbcrgweg-Oostsingel te Yenlo. gebeurde Zaterdagavond een vrij ernstig auto-ongeluk. De 21-jarige B. kwam op zijn rijwiel met den jongeren K. ach;er op gezeten van den Stalbergweg. terwijl juist de heer J. uit Broekhuyzenvorst met zijn aut.o passeerde. IJoe het ongeluk zich nu juist heeft afgespeeld is nog niet met zekerheid te zeggen, maar de wielrijders kwamen onder dc auto terecht.'B. liep een hersenschudding op, terwijl K. beide bee- nen gebroken had. Per brancard werden cle beide slachtoffers naar het ziekenhuis ver voerd. Maak een kachel niet met benzine aan! De heer Barteu te Groessen gebruikte bij het aanmaken van de kachel benzino in plaats van petroleum. Toen hij met de bus benzine bij de kachel kwam, waarin zich nog vuur bevond, volgde oen hevige ontploffing. De hoor Barten bekwam zwaie verwondingen aan het gelaat, zoodat on middellijk geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Ecu begin van brand werd gebluscht. VERDRONKEN. Toen de heer K. van Dijk, wonende Ban- kraspad 15 te Ouderkerk a. d. Amstel wak ker werd, zag hij tot zijn schrik, dat zijn 31-jarige zoon, J. van Dijk, die achterlijk is, zich niet meer in bed bevond. Het bleek, dat de jongeman 111 onderkleeding naar den Amstel was gcloopen, waar hij zich heeft ontkleed en te water is gegaan. Na gerui- men tijd dreggen heeft men het lijk van den jongeman opgehaald. Gistermiddag werd te Venlo in de ach ter de woning van den heer v. d. Wielen gelegen beek het lijk gevonden van de 63- jarigc vrouw des huizes. Men neemt aau, dat de vrouw, die gewoon is haar groenten en derg. in de beek te reinigen, bij het werk voorover gevallen is en met meer in staat was zich uit het vrij ondiepe water *e redden. BOERDERIJBRAND TE DIEMEN. Tweetal gezinnen dakloos. Gisternacht circa 2 uur ontstond, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, brand in een vooimalige boerderij, staande op de Bniep te Dienien Een voorbijrijdende auto mobilist zag liit het perceel vlammen op stijgen en waarschuwde een garagehouder 111 het dorp. Toen de motorspuit met een paar brandmeester ter plaatse kwam, was inmiddels de zioh achter het huis bevin dende schuur reeds ingestort. Onmiddellijk weren de slangen uitgelegd, doch het blus- schingswerk ondervond vertraging, doordat de niotorpuit op den Muiderstraatweg moest blijven staan en de slangen door de vaart naar het eiland, de Sniep, gelegd moesten worden. Bovendien stond het brandende perceel niet in de onmiddel lijke nabijheid van do Muidervaart. In de behuizing, waar het vuur woedde, woonde een tweetal gezinnen, n.l. de fa milies J. en A., terwijl in een kleiner huis je. hetwelk vlak naast het brandende per ceel stond, het gezin R. woonde. Begrij pelijkerwijze heersehte onder die gezinnen de grootste consternatie en allen waren druk bezig meubelen uit de huizen te dra gen toen de brandweer arriveerde. Door do eigenaardige plaatselijke gesteldheid zag de brandweer zich genoodzaakt de vensterruiten van een slaapkamer in te slaan, om een der slangen daarheen te kunnen leiden. Op een gegeven oogenblik ontstond nog een ernstig defect aan een der slangen en juist op het punt waar deze in de vaart lag. In den stroomenden re gen moesten de spuitgasten toen in een roeiboot het defecte slanggedeelte opvis- schen, naar den oever brengen en ver vangen door een ander slang, hetgeen nog al ti:d vorderde. Niettegenstaande deze belemmering slaagde de Diemer brandweer er in het steenen huis en het naastliggende huisje te behouden, hoewel hevige, windvlagen de vlammen krachtig aanwakkerden. Reeds stond de gang van het benedenhuis in brand en begon ook de keuken al te bran den, terwijl ook on de bovenkamer reeds vuur besr-eurd werd, maar het vuur kon ïiog zoo tijdig bedwongen worden, dat het gezin van den beer R. noch brand-, noch waterschade kreec. Do beide overige fa milies hadden belangrijke schade. Wat door bet vuur niet vernield werd, had enorm le lijden van het bluschwater. Om circa halfvëf kon de brandweer in rukken Omtrent de oorzaak verkeert, men geheel In het onzekere. De heer J. heeft verklaard, dat het, eleetrisehe licht niet goed functioneerde, zoodat misschien aan kortsluiting gedacht moest, worden, terwiil door een ice burgers verzekerd is, dat zii op het tiidstip dat dc brand uitbrak, blik semstralen en onweerslagen hebben waar genomen. Met zekerheid valt omtrent de oorzaak echter niets tc zeggen. „De Crt." AUTO IN KET NOORD-! VIER PERSONEN VERDRONKEN. HET VIJFTIENDE ONGEVAL IN KORTEN TIJD. Op den weg tusschen Purmerend en Ilpendam heeft Zondagmiddag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij vier 'personen om het leven zijn gekomen. De heer J. Smit uit Hillegersberg was met zijn auto op weg naar zijn woonplaats; in zijn wagen zat verder behalve zijn echt- genoote en zijn veertienjarige zoon, dc heer P. Hellingman uit Rotterdam. In den beruchten bocht nabij de Vurige Staart onder de gemeente Ilpendam is de auto geslipt. De wagen reeds tusschen de langs den weg staande boomen door het Noord Hollandsch Kanaal in en sloeg daar bij over den kop. Eerst ongeveer twee uur later kon het voertuig worden opgehaald; de vier inzittenden hadden zich niet uit den wagen kunnen bevrijden en zijn ver dronken. Hoe het ongeluk geschiedde. Toen het ongeval geschiedde, begon bet reeds donker te worden. Het was regen achtig weer en de weg met asphaltbe- dekking was glad. De plaats, waar de auto het water inreed, is bij de automobi listen, die den weg kennen, berucht: in betrekkelijk korten tijd is dit reeds het vijf tiende ongeval, dat hier gebeurt. Welis waar is tot dusver nog nimmer een auto te water gereden, doch herhaaldelijk ko men de auto's tegen de boomen terecht, waarbij somtijds de slachtoffers ernstig gewond worden. Voor hen, die den weg niet kennen, is de weg hier des te gevaarlijker. De bocht, van Purmerend komende kort voor de Vurige Staart, is betrekkelijk flauw. Elke aanwijzing ontbreekt echter: zelfs zijn op de boomen geen witte banden geschilderd, zooals in vele bochten het ge val is. Op den weg was het Zondagmiddag niet druk. Dicht bij de plek, waar de auto in het Noord Hollandsch Kanaal terecht kwam, staat de boerderij van den landbou wer J. de Ruyter. Deze zat in huis en hoor de plotseling een geweldige slag. Hij snelde naar buiten, doch zag aanvankelijk nieis. Hij liep over den weg en zag toen de auto, die met zooveel lawaai in het water was terecht gekomen, langzaam wegzinken. Doordat zich onder de kap nog lucht be vond, duurde het eenigen tijd voordat het voertuig geheel onder water was verdwe- DE BRAND IN DEN HAAG. Brandstichting positief de oorzaak. Omtrent den brand die Vrijdagavond laat gewoed heeft, in de villa van den heer L. C. aan de Nassaulaan no. 25 te Den Haag, wordt thans nader het volgende ver nomen Gelijk reeds gemeld werden tijdens het blusschingswerk door brandmeesters spo ren gevonden welke onmiskenbaar op brandstichting wezen. Een nader onderzoek heeft geleid tot de opvatting dat brand stichting positief de oorzaak van den brand is geweest. In verband hiermede bevonden zich Sla terdag aan het hoofdcommissariaat van po litie tot het ondergaan van een verhoor de 28-jarige tuinman L. en de 23-jarige dienst bode W., beiden in dienst van de familie C., die gelijk gemeld, aanvankelijk ver klaard hebben dat zij Vrijdagavond waren uit geweest en bij hun thuiskomst een ros sen gloed achter de raamgordijnen hadden waargenomen. Raadselachtig geval. Zaterdagmiddag zijn zoowel de tuinman als de dienstbode na een langdurig ver hoor heengezonden. De politie staat voor een raadselachtig geval: eenerzijds zijn er positieve aanwij zingen van brandstichting, anderzijds is er geen enkel spoor van den dader. Daar komt nog bij dat ook het motief tot brandstichting niet duidelijk is. Roof is hot in geen geval geweest. De woning *as zeer luxueus ingericht: er waren veel zil ver, antiquiteiten en kostbare voorwerpen aanwezig. Er wordt echter niets vermist, zelfs is er jjiets aangeroerd of beschadigd. Het perceel staat nog voortdurend on der politie-bewaking. Mevrouw C. heeft, haar intrek in een hotel genomen. PENNINGMEESTER AANGEHOUDEN. Dezer dagen hebben wij gemeld, dat de voorzitter-penningmeester der afd. Rotter dam van den R. K. Bouwvakarbeidersbond geschorst is wegens vermoedelijke verduis tering ten nadeele van de afdeeling. Op last van den Officier van Justitie heeft de politie deze zaak, waarvan geen aangifte was gedaan, in handen genomen, en den gewezen penningmeester gearres teerd. Het onderzoek bracht aan het licht, dat er een tekort van 9000 bestaat. KANAAL GEREDEN nen. De auto was over den kop geslagen en lag eenige meters van den kant in het hier ongeveer 3 Meter diepe kanaal. De plaats, waar de auto lag, was duidelijk te zien, want de lichten brandden nog; deze waren naar den wal gekeerd, zoodat het voertuig eenmaal geheel over den kop ge slagen is. De heer J. de Ruyter hoorde uit den wa gen een vreeselijk gegil en geschreeuw van de in doodsgevaar verkeerende inzittenden. Alleen kon hij echter niets doen en daar om ging hij onmiddellijk hulp halen. Eeni ge automobilisten, die langs den weg kwa men, reden onmiddellijk naar Ilpendam en Purmerend om politie en autoriteiten te waarschuwen en zelf liep de heer de Ruyter naar eenige buren om te trachten met hen iets voor de drenkelingen te doen. Met tou wen trachtten zij de auto, die intusschen onder water was verdwenen, op te trekken, hetgeen echter niet gelukte. Onder water was het stil geworden, de weinige omstanders, die het eerst ter plaat se waren, begrepen, dat hier dooden te be treuren waren. Hoeveel slachtoffers er zou den zijn, zou echter eerst later blijken. Na korten tijd kwam zoowel uit Purme rend als uit Ilpendam hulp opdagen. Uit Purmerend kwam een kraanwagen, waar mede onmiddellijk pogingen in het werk werden gesteld de auto te lichten. Het duurde echter geruimen tijd voordat men daarin slaagde. Toen de gezonken auto halverwege was opgetrokken, bleek, dat een der inzittenden half uit het portier hing. Men trachtte hem er verder uit te trekken, doch dit lukte niet. Evenmin konden toen de andere slachtoffers warden bevrijd. Eerst moest de wagen geheql worden opgehaald. Op de plaats van het ongeval waren be halve honderden nieuwsgierigen aangeko men de burgemeester van Ilpendam, dr. J. J. C. Donker uit deze gemeente, de politie van Purmerend en verder de artsen F. A. W. Meyer, dr. A. van der Werf en dr. Reitsma uit Purmerend. Ook een zieken auto uit deze gemeente werd gerequireerd. Het reddingswerk werd ernstig bemoei lijkt door het groot aantal nieuwsgieri gen, die allen trachtten te helpen en daar door heb lichten der gezonken auto eerder bemoeilijkten dan het werk bevorderden. De politie had het terrein niet afgezet, zoodat iedere-en opdrong. Toen de wagen was gelicht werd eerst de ongeveer veèrtienjarige jongen uit het voertuig gehaald. Daarna konden de man nen worden bevrijd, tenslotte de vrouw. Do vier inzittenden bleken allen overleden te zijn. De lijken werden in de gereedstaande ziekenauto gelegd en naar het Gemeente lijk Ziekenhuis te Purmerend overgebracht. DIEVENBENDE AANGEHOUDEN. Kranig politieman. Vrijdagnacht tegen twaalf uur was een agent van politie op surveillance op het V espucci-plein te Amsterdam. Voor een café aldaar hoorde hij eenig rumoer. De agent stelde zich op de hoogte. Het bleek dat er ruzie was en wat de agent daarbij vernam, was voor hem aanleiding om naar binnen te gaan. In het café bevond zich een zestiental personen, waarvan verschil lende zeer ongunstig bij de politie bekend staan. De agent trok een revolver en ver bood dat er ook maar iemand het lokaal zou verlaten. Met zijn revolver hield de po litieman de individuen in bedwang totdat er assistentie kwam opdagen en de 16 ar restanten naar het posthuis Willem Schou tenstraat konden worden overgebracht. Bij fouilleering bleken zij in het bezit van vol ledige collecties inbrokerswerktuigen, loo- pers, sleutels, fietsplaatjes en verder lan taarns, tusschen enz. Vijf personen zijn na verhoor in bewaring gehouden en overgebracht naar heb bu reau Raampoort. Drie van hen worden verdacht van diefstal van eenige tasschen uit een vitrine in de Jan Evertsenstraat en één van het trio heeft reeds een bekente nis afgelegd. De beide anderen hebben zich te Zandvoort schuldig gemaakt aan den diefstal van een auto en één van dit duo heeft eveneens bekend. Beiden zouden voorts daar ter stede in Zuid rijwielplaat jes gestolen hebben. DIEFSTAL VAN TELEGRAAF- EN TELEFOONMATERIAAL. Een vrachtauto vol in beslag genomen. Bij de geregelde controle die door de re cherche Le Tilburg gehouden wordt in op- kooperszaken, trok een partij van 200 K.G. telefoondraad en 125 K.G. loodkabel de aaandacht. Het bleek, dat deze goederen afkomstig waren van den Rijkstelegraaf- en telefoondienst en door den magazijnknecht bij dezen dienst G. M., uit de Palmstraat te Tilburg, waren verkocht. Een huiszoe king bracht aan het licht, dat de man op den zolder in zijn woning nog een zeei groote partij oude materialen van den P. T. T. had opgeslagen. Een vrachtauto werd ermee volgeladen. Naar schatting zou de partij nog een 100U opbrengen. G. M. is ter beschikking der Justitie gesteld. HOOG WATER. Uit Boxmeer wordt aan de „Mndmrg." gemeld: Als gevolg van de langdurige regens is de Maas dermate gewassen, dat heden de rivier buiten haar oevers ia getreden en de weilanden heeft blank gezet. De verbinding tusschen de Brabantsche en Limburgsche Maasdorpen is dus weder zoo goed als geheel verbroken, en 't getob voor het steeds toenemende verkeer neemt opnieuw een begin. In 't ongunstigste ge val zullen er ettelijke dagen mee gemoeid zijn eer de voren weer alle kunnen over zetten. Behalve voor 't verkeer brengt deze vroege hoogwaterperiode ook schade en last voor de veehouders. In gunstige omstandigheden had men het weidevee nog eenige weken op 't gras land kunnen laten. Nu echter waren veien genoodzaakt hun dieren inderhaast en op Zondag in veiligheid te brengen. Binds hedenmorgen is 't water hier nog slechts enkele c.M. gestegen; evenwel doet het gestadige regenweer nog meer was vreezen. Men meldt ons uit Nijmegen: De aanhoudende regens hebben de laat ste dagen zoowel de Maas als de Waal aanmerkelijk doen stijgen. De toestand in het Maasgebied, voorai in Oostelijk Noord- Brabant en Noord-Limburg is weder als van ouds. Het Niersgebied, waar men nog geen gemalen heeft, is reeds dagen geinun- <ieerd. JLn het Beersche Maasgebied weet men, dank zij de eleetrisehe gemalen, tussohen Grave en Ravensteyn het binnenwater op dat peil te houden, dat de boeren er aog geen groote overlast van ondervinden. Hier en daar vooral in de omgeving van Gennep en Boxmeer, mogen eenige binnenwegen en uiterwaarden blank staan, de schade welke het landbouwbedrijf daarvan onder vindt, is niet zoo zwaar, dat men zich daar over ongerust zou moeten maken. Het vee is reeds eenigen tijd op stal gehaald. Niet temin kan de toestand ernstig gaan wor den bij den aanhoudenden regenval. De stand bij Grave was gisterenavond 10.30 M. plus N. A. P., terwijl bij een stand van ruim 10.80 de Beersche Maas kan gaan werken. De verwachting was, dat nog wel eenige dagen zou aanloopen, voor deze stand zal zijn bereikt. Er is vooreerst dus nog geen reden tot groote onrust. De Waal bij Nijmegen is sinds Zaterdag van 10.30 M. tot 10.80 M. gestegen. De Waal steeg snel, daar zij heden ruim 20 c.M. in een half etmaal gestegen is. Gisteravond was de stand reeds 110.85 M. Van de Boven-Rijn werd gisteravond nog geseind, dat er tengevolge van den hevigen regenval veel water van boven komt af zetten, zoodat men voor Maandag een stand van 111 M. voor Nijmegen kon verwachten. De uiterwaarden zijn reeds sinds eenige dagen ondergeloopen, het werk aan de ver nieuwing van den Waaldijk in verband met de brugbouw ondervindt groote moeilijk heden tengevolge van deze waterstand en de kans is groot, dat ook het heiwerk voor het Landhoofd van de Waalbrug aan den Nijmeegschen oever zal moeten worden stopgezet wegens inundatie van 'de kade. Uit Roermond: Het water in de Maas is in de laatste 24 uur weer 11 c.M. gestegen. Het water had gistermorgen nabij Roermond een hoogte bereikt van 18.11 M. De uiterwaar den stonden zoo goed ols geheel blank. Uit Assen: ln Friesland vindt men, evenals in Noord- Drenfce, geheele streken blank staan. Voet paden en meer belangrijke wegen zijn zoo langzamerhand onder water gekomen, en belemmeren het verkeer op ernstige wijze. Ook in de buurt van Meppel komt men voor groote moeilijkheden te staan. Reeds heeft men na een doorbraak van een dijk, een nooddam van zandzakken moeten aan brengen om het ergste te keeren, en aan gezien er meer zwakke plaatsen zijn gecon stateerd, bestaat ieder moment de moge lijkheid, dat de toevloed van het soms sterk stroomende water nog zal toenemen. Lager gelegen landerijen zijn reeds totaal onder geloopen, en verschillende ingekuilde veld producten zijn daarbij verloren gegaan, aan gezien het ondoenlijk bleek, ze tijdig \n veiligheid te brengen. -' Men meldt uit Venlo: Door den hoogen waterstand van de Maas is de haven te Venlo thans voor een groote gedeelte en die van Blerik geheel overstroomd. Onder de Maasbrug te Venlo ondervinden de passeerende schepen veel last van den hoogen waterstand. Op vele plaatsen in Noord-Limburg zijn de aan de Maas grenzende weilanden over stroomd. 00STERSCH OPLICHTER IN PRIESTERKLEEREN. De Commissaris van Politie der afd. B te 's Gravenhage vestigt de aandacht op Benjamin Cholos (of Saul), zich ook noe mende Nicola Simon, Simon Nicolaas, S. Nichols, B. S. Nichols, Peter Simon, Pe tros Thomas, Paul Maurat, Paulo Murat, Jury Elias en Babyion Benjamin. Hij is Assyriër van den Jelustam, in het bezit van een valsch paspoort, no. 34, ge- dateord 7 Juni 1922, afgegeven te Bagdad, en maakt deel uit van een bende van in ternationale oplichters, waarvan dc leden zich uitgeven voor prins, baron, professor, priester, etc., ten einde autoriteiten, gees telijkheid en het publiek te bewegen tot afgifte van gelden voor liefdadige doelein den, in het bijzonder ten bate van Assyro- Chaldcesche uitgewekenen. De daarvoor ontvangen gelden worden echter ten eigen bate aangewend. Hij bezocht Bribsoh-Indië, China, Japan, Malay-States, Fransch-Indo-China, Amen- ka, Frankrijk, Marokko, Spanje en België. Volgens bekomen inlichtingen zou hij zich thans in Nederland ophouden en ver moedelijk als katholiek priester gekleed zijn. Y0-Y0 VOOR DE RAADSLEDEN. „Ingekomen stukken" van den raad van Maasland. De gemeenteraad van Maasland behan delde deze week de gemeente-begrooting, voorafgegaan door de behandeling van eenige ingekomen stukken. Wie schetst de verbazing van de raads leden toen onder de „stukken" een com pleet stel yo-yo's den raad werd aangebo den. Een onbekende gever had deze den raadsleden aangeboden. Mogelijk met do gedachte, dat daardoor de begrooting ,ppo- lenderwijs" kon worden behandeld. Het „ingekomen stuk" werd voor kennis geving aangenomen, meldt het „Hbld." HILLEG0M. Diamanten bruiloft! Zondag her dacht het echtpaar Van BeekVan der Wereld den dag, waarop zij vóór 60 jaar in het huwelijk traden. Dit zeldzaam feit is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Des morgens werd in de St. Martinuskerk een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij de familie tot de H. Tafel naderde. Gedurende heel den dag kwamen vrien den en belangstellenden de krasse oudjes complimenteeren, terwijl tal van bloem stukken het eenvoudig huisje versierden. De gebruikelijke en verdiende serenade ontbrak natuurlijk evenmin. Hoog bezoek te wachten. Men deelt ons mede, dat Z K. H. de Prins van Wales voornemens is het a.s. voorjaar de bloem- bollenvelden te komen bezien, De vereeni- ging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer zal zich met het Engelsche hof in verbinding stellen met het eerbiedig verzoek aan Z. K. H., om onze gemeente bij die gelegenheid als centrum der streek met een bezoek te willen vereeren. Werkzoekenden. Het aantal werkloo- zen, ingeschreven ter gemeentelijke ar- beidsbuers alhier, bedraagt 307 tegenover 280 in de vorige week. Geboren: Johanna Wilhelmina d. van S. J. Witteman en C. M. Meskers. Ondertrouwd: R. H. Rijnbeek en M. C. Warmerdam. P. A. Nederstict en A. Seijsener. C. A. de Groot en M. G. J. Langeveld. Getrouwd: J. A. Dekker en M. O. Bouckaert, J. J. Bouekaerb en J, A. van Wonderen. KATWIJK Geboren: Lambert Meertinus z. van C. J. Minnee en B. A. Meijering Arendje d. van G. van der Plas en L. Snijders Cornells Michiel z. van J. H. Knol en J. Nijgh Dieu- wertje d. van D. Verhoeff en D. van Egmond Adriana Maria d. van A. Schouten en P. Schaap. Ondertrouwd: R. de Reus en J. W. Ligtenberg M. Ouwehand W. Zuijder- duijn. Getrouwd: A. Kuijt en J. van Beelen W. Hoek en N. Noppe. Overleden: Pietje v. d. Bent 42 j. echtg, van N. Boezaard Gerrit van Woerden 14 j. z. van H. L. v. Woerden en T. v. Woensel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Santos. De afdeeling Katwijk aan dén. Rijn vaal „Santos" zal Dinsdag 1 Nov. een bloempjesdag houden. Voor het doel „steun aan Nederlnndsche tuberculose standge- nooten" zal bijna iedereen gaarne iets over hebben. Burgerwacht. Zaterdag 1.1. had de laatste oefening der Burgerwacht in het zomerseizoen plaats. Voor deze gelegen heid had de immer actieve sergeant-kamp-, wachter bij de schietbanen een drietal prijsjes beschikbaar gesteld die met een hogste aantal punten van resp. 40, 48 en 47 punten werden gewonnen door de leden A. Slingerland, C. Schuitemaikér en M. Scho- neveld. Na afloop was er een gezellig samenzijn in de can tine waar door sergeant Schouten een toespraak werd gehouden. Binnenkort zullen de oefeningen weer worden voortgezet in het Parochiehuis. UITHOORN Gemeenteraad. Op Woensdag 2 Nov, 1932 des namiddags 2 uur zal de Raad dezer ge meente in algemeene vergadering bijeenkomen. Voorloopige agenda: ingekomen stukken, geldleening adres gemeente Laren, telefoonaan sluiting D. Broeze, vergoeding auto-gebruik, verhuur kleinveeslachthal, verhuur gedeelte darmenslijmerijgebouw, verpachting vischrecht sloot Zijdelveld jaar 1933, benoeming lid pi. Comm. Schooltoezicht, steunverleening crisis- werkloozen, commissie onderzoek begrooting uitgaven en inkomsten gemeente voor 1933, Wijziging beheersverordening, begrooting wo ningbedrijf, id. slachtbedrijf, id. openbare wer ken, id. gemeente vergunning verordening, ver lofsverordening, tuinbouwcursus, verpachting gemeentewagen jaar 1932, verschillende in structies, belegde reserve slachtbedrijf, commis sie van bijstand voor werkverschaffing voor steunverleening aan werkloozen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14