10 EXTROAAHBIEOINGEN 2 3 4 7 9 ZATERDAG 29 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Oct. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 765.8 te la Coruna. Laagste barometerst.: 742.8 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 30 Oct.: Matige, tijdelijk wel licht toenemende Westelijke tot Zui delijke wind. Meest zwaar bewolkt of betrokken. Waar schijnlijk regenbuien Iets zachter De depressies blijven elkaar snel opvol gen. Terwijl van de vorige, die gisteren over ons land lag, nog slechts een kleine kern aan de Duitsche Oostzee-kust is te rug te vinden, ontwikkelde de kloine on diepe kern, die gisteren over IJsland lag, zich tot een ree-ds vrij diepe depressie, die nu tusschen IJsland en Schotland ligt en die met ongewoon groote snelheid de ba rometer in Schotland doet dalen en zich in ongeveer Zuid-Dostelijke richting schijnt te bewegen. Dat na een korte onderbre king in ons land ounieuw wind en regen zullen volgen, is wel zeer waarschijnlijk. In Frankrijk is de ochtend vrijwel windstil, zoodat daar door nachtelijke uitstraling de temperatuur daalde. In Scandinavië naar de vorst toe. Weer viel bijna over het geheele gebied regen en evenals gis teren had Brussel de grootste hoeveelheid nu met 22 m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 9.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ejL: Van Zaterdagnamiddag 5.05 uur tot Zondagmorgen 6.22 uur; van Zondagna middag 5.03 uur tot Maandagmorgen 6.24 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 3 OOctober voorm. 2.35 uur en nam. 3.00 uur; Maandag 31 October voorm. 3.20 en nam. 3.45 uur. LIEFDEWERK „STILLE ARMEN., der St. Vincentiusvereeniging, In October ontvingen wij in dank: Per giro onder letter V2.50 Ter eere van St. Franciscus 1. Uit dankbaarheid aan Marie „.1. God zegene U St. Vincentius bidt voor U. Indien wij in den komenden winter ook maar iets willen doen om hierjm daar bij Stille Armen verlichting aan te brengen, zullen belangrijke bedragen moeten inko men en verzoeken wij daarom ook voor dit liefdewerk uw huln en steun. JAO CREYGHTON, President bijz. raad der St. Vincentiusvereeniging. Giro 71164. Rijnsburgerweg 149, Leiden. ALLERHEILIGENDAG. Vrijstelling van controle voor de R..K. Vakbonden. Naar wij vernemen is besloten aan de le den der R.-K. Vakbonden op Dinsdag 1 November a.s. vrijstelling te vefleenen van het teekenen der controlestaten en het zich voor controle melden bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs. TELEFOONDISTRICT LEIDEN. Wordt niet ingesteld. Men weet dat ons land voor den admini stratieven telefoondienst wordt ingedeeld in telefoondistricten. Eenige ervan zijn reeds ingesteld, o.m. Haarlem. De bedoeling was aanvankelijk er 22 in te stellen, waar onder ook Leiden. Thans wordt bericht dat van de instelling van het telefoondistrict Leiden (evenals Dordrecht en 'R'oozendaal) is afgezien, meldt het „Wkbld voor Bl.bcult." De bloembollenstreek tusschen Noordzee- kanaal en Leiden kome nu in zijn geheel onder het telefoondistrict Haarlem, wat al lerlei voordeelen bezit voor de regeling van de speciale belangen op telefoongebied De grensregeling van het telefoondistrict Haarlem wordt nu zóó, dat de Zuidgrens, die tot nu toe ten Zuiden van Sassenheim was geprojecteerd, nu ten Zuiden van Lei den komt. Voor Ihet machinisten-examen voorloo- pig diploma zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heeren J. Klein en J. Oudshoorn, bel den alhier. Op nitnoodiging van het Leidseli Uni versiteitsfonds zal de heer George Bour don, eere-president van de Federation In ternationale des Journalistes en rechter in het Internationaal Eerehof voor Journalis ten waarvan mr. Loder president is, le zingen houden over de Fransche journalis tiek in het Groot-Auditorium der Ri'ksum- versiteit te Leiden op 21, 22 en 24 Novem ber e.k. des middags om 4 uur. Leidsche Winkelstand. Het heet een kiosk, maar met meer recht zou men het een bloemenwinkel-in- miniatuur kunnen noemen zoo keurig ziet de bloemenzaak van den heer B. Era- des aan den Rijnsburgerweg eruit. Voor een bloemenhandel is de stand zeer guns tig, tegenover het Acad. Ziekenhuis en bij tramhaltes. Een pracht van bloemen- is in het houten gebouwtje dat door den aan nemer W. F. van Leeuwen tot in de puntjes werd afgewerkt tentoongesteld, een rijke keuze biedend uit de schoonste voort brengselen der natuur. „Het Residentie-orkest". Het programma van het Tweede Abon nementsconcert te Leiden van „Het Resi dentie-Orkest" op Donderdag 3 November a s. vermeldt een werk van den 11 Januari 1872 te Berlijn geboren Paul Graener: „Die Flote von Sanssouci", Suite für Kammeror- chester, Op. 88, en Beethoven's Op. 68, Sym phonic No 6 (Pastorale) in F-dur. De so liste, de pianiste Myra Hess, zal het Con cert in c kl t. voor piano met orkestbege leiding (K V 491) van Mozart spelen. De fluit-solo in „Die Flote von Sanssouci" wordt geblazen door den heer J. J. Poolman Op het Derde Abonnementsconcert op 24 November a.s. is solist de pianist Wladimir Horowitz. Handelsregister K. v K. W ij z i g i n g e n. 1212. G. B. de Vroo- men Zonen, Warmond, Heerenwe-g A 45. Bloembollenkweekerij en Exporthande-1 Procuratie verleend aan J. M. Duinhoven, Hillegom (B P.). 816. N V. Electriciteit- en Gasmaatschap pij voorheen de Vries .Stevens. Leiden. Breestraat 24. Aanleg electrische gas-, wa ter en stoomleidmgcn. Overl Comm.: Dr. E. W de Flines, 's-Gravenhage. dd. 22 Oct. 1932. 1504. Fabriek van Brouwer's aardewerk, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 25. Overl. Comm.Dr. E. W. de Fline3, 's-Gravenhage. dd. 22 Oct. 1932. Gistermiddag te 2 uur ontstond een schoorsteenbrandje ten huize van H. V. in de Sieboldtstraat. Het vuur is door de brandweer gebluscht. BIOSCOPEN. Casino. Het programs, dat Casino deze week geeft, hebben we niet kunnen goedkeuren. Luxor. Een gevarieerd en veel voldoening gevend programma is voor deze week door de directie van het Luxor Theater uitgezocht In het voorprogramma na een uitgebreid Journaal de film „Trouwe Kameraden" met Stan Laurel en Oliver Hardy in het Vreemde lingenlegioen. Bij ons weten hebben we nimmer een komische film van het zoo gevreesde Vreemdelingenlegioen gezien, maar Stan en Oliver brengen er thans een, waarom inderdaad smakelijk gelachen is. Versmade liefde is na tuurlijk de oorzaak. Woestijn-tochten met zandstormen, overvallen door woest uitziende woestijn-horden, dat alles hoort nu eenmaal bij een film van het Vreemdelingenlegioen, maar de oplossing is wel een geheel andere dan we tot nu toe gezien hebben The Original Ramblers, die vorige week zoo uitbundig succes oogstten, blijven ook deze week hun muzikale prestaties ten gehoore brengen en wederom met succes, getuige het langdurig applaus, dat hun ten deel valt. De hoofdfilm van den avond speelt zich af in Indië. land van mystiek en romantiek, land van fel laaiende hartstochten en zoet geuren de orchiedeeen. „De Zoon van den Radjah" is een door Ramon Novarro keurig gespeelde film, die niet nalaat indruk te maken, ook al komen er enkele te zoet-sappige tafereelen in voor. Trianon. „Mans' 2elle Nichouche" is een der laatste films van Anny Oudra en haar beste, Door niet alleen charmand, maar vooral guitig en geestig spel heeft zij in korten tijd het pu bliek veroverd, maar in deze film overtreft zij zichzelf. Dat prachtige spel op de kostschool, als ze dig, ingetogen meisje, de beste leerling van het pensionaat, onbespied een dartel, vroolijk ding, dat van vroolijke muziek houdt en van het tooneel. Als zij dan de kans krijgt om in de operette van Celestin-Floridar ook al stieke- mend op te treden, is zij op haar best. Het heele stuk is een operette met een inslag van enkele eeuwen teru"*, zoodat wij de wijze, waar op de overste der kloosterschool wordt beet genomen, maar niet al te zwaar nemen, hoewel daardoor toch een voorbehoud voor volwas- i senen beslist gewenscht is. „Der Hexer" van Edgar Wallace, den on langs overleden schrijver, is een film van prach tige spanning. Van begin tot einde blijft men geboeid door dit mysterieuze verhaal, waarvan men eigen lijk niets kan zeggen zonder de toeleg van het verhaal te verraden. De heele maskeering werkt prachtig mee om de spanning tot de hoogste hoogte op te voeren. Deze Scotland Yord-film, een van dt besten, die wij ooit zagen, moet u zelf gaan zien en het is het beste, dat wij u zoo weinig mogelijk verraden. Aan het eind der beide films werd zelfs door het zeer talrijk opgekomen publiek uit bundig geapplaudisseerd, zoodat men er op rekenen kan deze week in Trianon een pret- tigen avond te kunnen beleven. City. Voor de pauze draait een Amerikaansche spoorwegfilm „Bloed en Staal". Het is het re laas van de gebeurtenissen die plaats hadden tijdens den oorlog van een spoorweg, Twee maatschaopij zitten elkaar dwars, wat aanlei- ding geeft tot allerlei verwikkelingen. Het ein de maakt natuurlijk alles goed. De film die na de pauze draait is in meer dan een ooricht het aanzien waard. ..Surcouf de Kaper" is een stuk uit de geschiedenis van Frankriik aan het einde der achttiende eeuw. Frankriik was in oorlog met Engeland. Het was toen nog de gewoonte dat er kaperbrieven wer- op MAANDAGMIDDAG 31 OCTOBER Flanellen Dames en g Heeren Pyama's goede kwaliteit, mooie streepen, gewone prijs 1.85, alleen 1 OO Maandag 1 tuö Kunstzijden Dameskousen moderne kleuren, goede pasvorm gewone prijs 0.50, alleen A OA Maandag U Ov Nappa Dameshandschoenen le keuze, met bontrand gegarneerd, gewone prijs 3.95, alleen O QA Maandag t..Jv Zephyr Wol 50 gr. knotten, bijzondere zachte kwal., gewone prijs 0.30 A <\A alleen Maandag U Tricot Darres Chemise beste kwaliteit flat lock, gewone prijs 0.65, A Cl alleen Maandag v ui <£*31 Moderne Geruite Shawls Panama diagonaal, zeer elegant, gew. prijs 1.10, alleen A Q1 Maandag U 01 200 stuks Theemulsen prima cretonne in mooie dessins, gew prijs 0.60, alleen A A\ Maandag U.41 Prima Kapok in pondszakken zeer goede vul krachtige kapoksoort, gewone prijs 0.55, alleen A ^A Beuken Kinderstoel met kooi en afklapbaar, bijzondere reclame, gew. prijs 7.30, alleen P Hfl Maandag v 4ca>& Cretonne T&felkleeden y fagS 130/150 C.M., waschecht, y t&g? üchteoht, mooie dessins. gewone prijs 2.10, 1 alleen Maandag l:Uüj ACADEMIENIEUWS itlaantag den geheelen dag genpend Dinsdag I Nov. den geh. dag geslnten 1 HaariemmerstrJgj^ den afgegeven. Een kaper was volgens de toen malige opvattingen geen zeeroover. Uit de ge schiedenis herinneren wij ons nog wel het be ruchte kapersnest Duinkerken. Deze geschie denis speelt zich echter al te Saint Malo aan de Bretonsche kust De hoofdpersoon is de his torische figuur Robert Surcouf. De sfeer waar in het heroische leven van dezen kaper ver loopt is sterk romantisch gekleurd. Maar het is de romantiek van het leven in den grooten stijl, van dappere mannenmoed, van bloedige gevechten, van treffende opofferingsgezindheid ook waar het de vrouw betreft! De uitgebeelde figuren in deze film hebben sterke en nobele karakters. Hun opvattingen over liefde en toruw zijn kerngezond. Zij zijn bezeten door dezelfde hartstochten als de helden van de dancingvloer en bet nachtcabaret van onzen tijd maar Robert Surcouf en zijn makker Marcof zijn geen wellustelingen. In deze film zien wij de liefde ook de ongeoorloofde liefde het is waar als een natuurlijk gebeuren met al zijn gevolgen de goede en de kwade. Wij zien hier tot ons genoegen, eindelijk weer eens een film, waarin het afgezaagde drie hoek-gegeven man-vrouw-man geen aanleiding heeft gegeven tot een laffe en karakterlooze de monstratie van een zeker sportiviteit inzake het nakomen de verplichtingen van het huwe lijkRobert Surcouf komt onder de vreem de bekoring van de Oostersche vrouw die zijn vriend Marcof heeft meegebracht uit Indië. Op het oogenblik, waarop hij zich dit bewust wordt, kent hij ook zijn plicht Hij gaat heen. Boven de liefde tot deze vrouw, staat voor hem de edele vriendschap met Marcof, die hij niet bedriegen wil. Dan tracht hij in wilde en gevaarlijke zwerftochten op zee zijn zielerust weer te vinden. Het beeld van Madiana ach tervolgt hem steeds. Dan dringt de mare tot hem door dat Marcof dool is. Op den dag dat Surcouf redt zijn vriennd Marcof met gevaar brengt een uit Engeland vrijgelaten kaper be richt, dat Marcof niet dood is, maar gevangen zit op een pontonschipEn hier groeit de figuur van Surcouf uit tot een heroische grootheid. Als zijn onderbevelhebber hem vraagt: „Wat gaat u doen?", dan is het ant woord kort en snijdend: „Mijn plicht!" En Surcouf redt zijn vriennd Marcof met gevaar van eigen leven en met de ontzettende zeker heid in zijn hart, det hij door dit te doen zijn eigen levensgeluk gaat verwoesten. Met genoegen hebben wij gezien naar dit lange verhaal uit een tijd die al zoo lang ach ter ons ligt. Wij hebben onwillekeurig een ver gelijking gemaakt nut den geest die Jèze men- schen bezielde en de geest die de hedendaag- sche naar genot jagende man en vrouw zoo vaak bezielt.... En hoewe' wij toch geheel geen kapersbloed in de aderen hebben, ging onze symoathie onwillekeurig uit naar de he roïsche figuur van den kaperkapitein U moet niet verzuimen deze film te gaan zien. Hij is geschikt voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geslaagd candidaats-examen klase. letteren de heer A. B. Nederlof (Oegstgeest); taalkundig candidaats-examen Indologie de heer W. Koster (Den Haag); propaedeutisch-cxamen Godgeleerdheid mej. H. J. Laman Trip (Wageningen) candidaats-examen rechtsgeleerdheid mej. F. Ie Cosquino de Bussy (Baarn) en mej. M. Schröter (Leiden) en de heer J. L. van Eek (Den Haag) doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer F. van der Minne (Dordrecht). NOORDWtJK. Mishooren „met goede manieren". De Propagandaclub St. Aloysiua van het Jongenspatronaat heeft een bijzondere actie op touw gezet om abonné's te werven op het wekelijksch Missaal „Bron van Ohristelijken Geest", uitgave van de N.Y. Gooi en Sticht te Hilver sum, welke uitgave met medewerking en onder goedkeuring van de Liturgische Vereenigingen in de Nederlandsohe Bis dommen geschiedt. Zaterdag verspreidden de jongens een 1000-tal misboekjes, met een circulaire voorzien van een inteekenbiljet aan de huizen. Volgende week zullen de pro pagandisten bij allen antwoord terugha len. Degenen die zich nu abonneeren, hetzij per jaar, hetzij per half jaar of per week, ontvangen de nummers tot do nieuwe jaargang, welke met den ls'en Zondag van de Advent aanvangt, gratis. Het succes, dat de propagandisten met de verspreiding in onze plaats heeft is reeds groot. Het missaal blijkt wel in een behoefte te voorzien. Vele vaste abonné's, bij wie de boekjes wekelijks aan huis worden gebracht, zijn gewor ven, doch dit aantal moet nog veel grooter worden. Het lijkt ons niet noodig aan aanbe veling voor dit wekelijksche te geven, dit is reeds door vele Kerkelijke Hoogwaar- digheidsbekleeders gedaan. Wij hopen van harte dat de jongens veel succes met hun actie hebben. Verhooging melkprijs. De Noordwijk- sche Melkvereeniging heeft besloten met in gang van Maandag 31 October a.s. den melkprijs met 1 cent per Uter te verhoogen. Hierdoor wordt de melkprijs van 10 op 11 cent gebracht. Diefstal. De heer B. alhier deed bij de Politie aangifte dat van zijn land aan den Duinweg een partij bloembollen is ont vreemd ter waarde van ongeveer 25. Onderzoek wordt ingesteld. De S., alhier deed bij de Politie aan gifte dat van zijn land gelegen aan den Zwarteweg onder deze gemeente een hoe veelheid aardappelen is ontvreemd. Onder zoek wordt ingesteld. OEGSTGEEST. Winkelstand. Voor „lekkerbekken"' is Kempenaerstraat 20 een aanbevelenswaar- die adres. Er is daar een de'.icatesse-win- kel geopend, welke zeker de waardeerende belangstelling heeft van allen, die graag lekkers eten of anderen daarmede een plei- zier willen doen. De heer A. P. Kraay is er in geslaagd aan zijn zaak zoowel binnen als buiten een modern en vooral ook een smakelijk karakter te geven. De etalages, het interieur, do stofvrije uitstalkasten, al les geeft een indruk van degelijke en hy giënische afwerking. En de inhoud van die etalages enz. is heerlijk van smaak en fijn van kwaliteit. Speciaal moet do aandacht ook gevraagd voor de eigengemaakte bon bons der firma Kraay, voor de taarten enz., die in de speciale up-to-date ingerichte banketbakkerij der firma worden vervaar- SASSENHEIM. R. K. Propagandaclub „Mgr. Nolens". In de groote zaal van het K. S. A.-gebouw hield Donderdagavond bovengenoemde vereeniging een welgeslaagden feestavond. De smaakvol versierde zaal, welke versie ring was aangebracht door de leden van bovengenoemde club met medewerking van den heer Annart, verhoogde de gezellige sfeer. Te acht uur opende de voorzitter, de heer Willemae, dezen feestavond met een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot het bestuur der kies ver eeniging met haar energieken voorzitter, den heer Bader, welke altijd op de bres staat als het gaat om de eenheid onder de katholieke kiezers. De bedoeling van het bestuur der propagandaclub is, om na de zen feestavond de werkzaamheden te her vatten en met des te meer ijver te begin nen. Na dien zal nogmaals in dit seizoen een feestavond volgen. Na de aanwezigen een genoegelijken avond te hebben toege- wenacht, werd deze avond geopend. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het gezelschap „Aufgepast", dat al spoedig de juiste stemming erin wist te brengen. De heer Bader, vervolgens het woord nemende, dankte voor de uitnoodiging van het club-bestuur; spreker schetste in kortè bewoordingen, dat de kath. kiezers eens gezind moeten zijn, daar wij tegenwoordig 30 zetels hebben in de Kamer, waarvoor wij moeten vechten om die te behouden. Daarom gunt spreker de toekomstige kie zers deze feestgelegenheid, maar rekent dan ook op aller steun. Ook de heer Bisschops bracht dank aan het bestuur en roemde den ijverigen voor zitter van de propagandaclub, onder wiens leiding en werkkracht het mogelijk is ge worden meer leden tot overtuiging te bren- LEIDEN. Geboren: Johannes Cornells, i. r. J. G. A. Veeren en E. 'j. Gertenaar. Sara, d. v. P. Westerhoven en M. Holswilder. Lena, d. v. L. de Os en A. den Oude. Ondertrouwd: J. H. C. Colla jm 18 j. en A. 7b. C. Laken jd 22 j. Overleden: 0. F. A. J. Borht ongeh. vt. 75 j. E. de Groot-van Galen vr. 76 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. gen, dat eenheid noodzakelijk is. Na deze kernachtige woorden werd de geheele avond gewijd aan muziek en jolijt, totdat het sluitingsuur kwam, dat tot veler spijt veel te spoedig was aangebroken. Hot bestuur kan met genoegen terugzien op de zen avond. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Maandag 31 October 1932 des avonds te 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voor stel betreffende steunverleening. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Oct. Groentenveiling. Andijvie f 0.401.60, Bloemkool 1 f 6.40 11.20, Bloemkool II f 15.20, Roode Kool f 3.506.50, Savoye Kool f 2.406.90, Groe ne Kool f 1.504.40, Pietrselie f 0.501. Prei f 12.40, Kropsalade f 0.403.50, Sel derie f 0.501.40, Knolselderie f 1.503.30, Wortelen f 1.507.20 per 100 stuks. Kroten f 12.20, Kroten, gek. f 48.Snijboonen f 3042.Stokboonen f 4054.Stam- boonen f 5052.Witloof f 2024.Pos telein f 1522, Spinazie f 1225.Uien f 35.50, Spruiten I f 914, Spruiten II f 26.per 100 Kilo. 29 Oct. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f 1.65, prima boeren boter f 1.601.70, goede boe- renboter f 1.4611.55 per K.G. Aangevoerd 45/8, 16/16 vaten, wegende 10.85 K.G. Han del matig. Turf. Aanvoer 120.000 Lange turf. Laagste prijs f 8.hoogste prijs f 9. TER AAR, 28 Oct. Centrale VeiUng. Snijboonen 2.803.70, kasstek 1.50— 2,40, witte pronkers 4080 cent, 8 tam boo nen 3.003.20, bloemkool 112 cena, spruiten 5.1011.50, appelen 2.20, andij vie 1.302.50, herfstknollen 3 cent, spi nazie 714 cent, peren 1.202.00, boe- ronkool 1112 cent, sla 1.401.10, savoye kool 4.0O—5.70, kroten 2.30—3.20, vel len per kist 36—50 cent, groenekool f 4.80, druiven 16 eent, uien 4.40, postelein 5 oent, witte kol 5 cent, selderie 0.60, ro zen 2040 cent per bos. Tomaten A 6.00 B 6.70, C 3.90, CO 3.00, gcsch. 3.30 tomaten jonge A 7.10, B 8.20, C 6.00. BOSKOOP, 28 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophe lia 11—30, Had ley 3090, Cladius Pcrnet 30—55, Columbia 3060, Butterfly 2540, Mac Keiler 4060, Wilh. Konles 3560, Mme Jules Bouché 15—32, Rosalandia 30 50, Florex 4070, Phoebe 2344, Potim 36 51, Ohas. P. Kilham 2654, Edith He len 70110, Aug. Noock 1531, Else Poul- sen 5080, Gloria Mundi 3556, Orange Perfection 4060, Paul Grampel 4070, Pearson 1727, Briarcliff 1625, Ellen Poulsen 30—52, E. G. Hill 12—25. Chrysan- then( gT.bl. 60100, id. tros 720, Dahlia's 510 Physalis Franchettii 18—30 Gerbera 50, Clematis Durandii 210290, Vuurpijlen 15—27. NOOTDORP, 28 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 700 stuks. Kippeneieren 7.057.90, Eedeneieren 3.851.20 per 100 stuks. Ha nen 0.651.15, Konijnen 0.151.10, Duiven 0.10 per stuk. NIEUWVEEN, 28 Oct. Vrije veiling. Aanvoer 134 kippeneieren 8.408.80, per 100 stuks. Kaas 3032 ct., boter 71 cent p. pond. gerookte paling 50 cent per 1/2 p. R'VEEN, 28 Oct. Greotenveiling. Bloemkool 26 ct. per stuk, Spinazie 8 ct. kilo Andijvie 0.081.10, Sla 0.40—3.40 per 100 krop. Snijboonen 2.753.25, idem stek 0.952.15, Prinseboonen 0.05 per 10 kilo. Tomaten A 5.90—8.90, id. B. 7.60—9.60 id. O. 4.60690, id. CO 2.101.40, 2e soort (uitschot) 0.805.70 per 50 kilo. WOERDEN, 28 Oct. Veiling W. en 0. Blomekool 1.9 1/2 ct., groene kool 1.3 ct., wite kool 1—3 ct., savoye kool 46 ct., roode kool 35 1/2 ct., per stuk. Spruiten 111/2 ct., peren 1 1/26, uien 6, andijvie 623, snijboonen 3941, pronkers 9 1/2, stampr. 40, spinazie 510, zoete appelen 1015, sterappelen 922, goud re in et ten 522, winter jannen 211 1/2, Leopold 12 26, campagne 715, Gergamot 8, zw. wijn peren 17, Giezen Wilden 1216, B. Clair- goau 625, noten 32, jodenperen 2—14 1/2, Culemans 8, Armgaard 17, Lauwtje* 4 10'2. Franseh zuur c ir^ 815. KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 Oct. Groen ienveiling. Bloemkool le s. p. 100 6.2011.40, peen per 100 bos 3.904.60, peen per kist v. 20 K.G. 0.40—0.60, uien per 100 K.G. /4.10 4.70, roode kool per 100 1 4.906.10. Aan voer: 42500 bloemkool, 4200 bos peen, 4000 K.G. peen, 2300 K.G. uien, 1700 roode kool. ALPHEN AAN DEN RIJN, 28 Oct. Groen- ienveiling Per 100 K.G. Spinazie 1618. Snijboonen f 2232, Spruitkool 17, id. II 3.60 Per 10 bos: Seldery f 1. Peen 34.20. Kroten 1.702, Andijvie 0.602. Per 100 stuks: Kropsla 3.20, Bloemkool f 16, id. li f 10, Sa voye kool 4.50, Roodekool J 4.20. Eieren Aanvoer 900 stuks. Kipeieren 17 8. eendeieren 3.501.50, kuikeneieren 5-6

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3