LOSSE NUMMERS ZATERDAG 29 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD PAG. 1® GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP De Raad dezer gemeente kwam Donder dag voorin. 9 uur in openbare vergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester v. d. Weijden opende de vergadering met gebed, waarna de noutlen onveranderd werden vastgesteld Bij de ingekomen stukken wordt een ver zoek voorgelezen van den R. K. Volksbond en den Chr. Bond om de steunuitkeering te verhoogen en de kindertoeslag te brengen op 75 cent per kind Van de S. D. A. P. was een verzoek ingekomen om 1 gulden toe slag. B. en W. stellen voor een gulden toe slag toe te kennen en zoodoende aan de beschikking van den Minister te' voldoen. De heer v. Houtenzegt, dat hij het vreemd vindt dat aan het verzoek van de S. D. A. P. wordt voldaan. De voorzitter zegt, dat B. en W. hier geen bepaalde groep op het oog hebben, maar al leen een gulden toeslag willen toekennen. De heer Stam zou ook wel eens tevreden heid willen ondervinden van de arbeiders. De heer v. Houten zegt, hoe kunnen de arbeiders nu tevreden blijven bij een werk loosheid dit zoo lang duurt en zoo'n lage uitkeerjmg. De voorzitter zegt: Wij moeten ook eens bezien, dat er ook andere menschen zijn die gebrek lijden. De heer Splinter zegt, dat de midden stand ten onder gaat als de arbeiders het zoo slecht gaat dat zij niet kunnen betalen en noemt eenige voorbeelden. De heer Verhaar is het er ook mee eens om de groote gezinnen te steunen. De heer Stam zal ook voorstemmen maar er moet dankbaarheid komen- en geen aan houdingen op den weg en als boosdoende werkgever worden aangezien. Het voorstel wordt aangenomen. Daarna wordt een Ministrieel schrijven gelezen aangaande de steunregeling, waar na een schrijven volgt van de Zangveree- niging Amicitia om in de openbare school te mogen vergaderen en zoo niet een sub sidie te mogen ontvangen van 52 per jaar. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken. Ook de andere vereenigingen worden ter sprake gebracht. Weth. Augustinus zegt, dat .als we een •toeaten er nog veel meer komen. Er wordt afwijzend beschikt. Daarna deelt de voorzitter mee, dat er nog een familie is die niet mee wil werken aan het doortrekken van de vaart. B. en W. stellen voor bij de Kfegeering op spoedige onteigeningsprocedure aan te dringen, wat wordt aangenomen en besloten wordt de vaart in rechten lijn door te trekken. Hierna volgt vaststelling van de vergoe ding aan de bijzondere scholen over 1929. Het rapport van de commissie over de gemeente-rekening over 1931 wordt goed gekeurd. Dan volgt ontslagaanvrage van den heer P. A. Th. v. d. Weijden als lid van de schat tingscommissie voor de rijksinkomst-belas ting. B. en W. stellen voor den heer P. M. v. d. Weijden, den Burgemeester, in de plaats van den afgetredene te benoemen. Dit wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Hierna volgt voorstel tot onbewoonbaar verklaren van het pand wijk B No. 53, be woond door A. de Langen. Wordt na ver schillende besprekingen aangehouden tot een volgende vergadering. De beheer-verordening van het Gemeen telijk ontginningsbedrijf wordt opnieuw vastgesteld. Ook de verordening, regelende de eischen voor benoembaarheid en de be zoldiging van de veldwachters wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hierna volgt een verzoek van P. Kaptein, J. de Pater, J. W. Verhagen en L. v. Koert. De heer Stam wil Kaptein verlagen tot 200 gulden. De heer Splinter wil allen het zelfde verlagen. De heer Splinter stelt voor over de geheele linie 50% te verla gen, wat wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. De gemeente-begrooting voor 1933 werd aangehouden. Bij de rondvraag vraagt de heer van Houten hoe het nu staat met het vuil en het brandhout daaruit en of het niet moge lijk is, dat de arme menschen dat brand hout krijgen. De voorzitter zegt, dat B. en W. hebben besloten dit geheel en al te verbieden, ge zien de groote onaangenaamheden die zich hierbij voordeeden. De heer van Houten vindt dit jammer en dacht dat wanneer een goede regeling ge troffen werd, het wel beter zou gaan. Nader onderzoek wordt toegezegd. De heer Verhaar vraagt, hoe het nu staat met de vliegasch. B. en W. hebben steeds onderhandelingen met Den Haag en bin nen een korten tijd komt een voorstel in den Raad, is het antwoord van den voor zitter. De heer Zwart bespreekt de afwaterin gen langs den weg en noemde enkele pun ten en vraagt of de mogelijkheid bestaat alleen in den winter gebruik te maken van electrisch licht en kracht. De voorzitter zegt, dat hem dit moeilijk lijkt. De heer van Wijngaarden vraagt of die helsche Zondagsverlichting in de étalages niet verboden kan worden, wat volgens spr. geen Zondagsheiliging is. Wat do winkel sluiting betreft, deze moet goed ge-hand haaft worden, want de overtreding hiervan is ook nog een oneerlijke concurrentie. In de café's worden veel sigaren op Zondag verkocht. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Gistermorgen halftien kwam de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen. Aanwezig wa ren alle leden. De voorzitter, burgemeester Bulten, opende de vergadering met gebed, waarna allereerst de notulen aan de orde kwamen. Het lid van der Voet gaf hierbij te ken nen, dat hij de opmerking van den voorzitter in de vorige vergadering gedaan, niet heeft kunnen vinden; n.l. dat het Patronaatsbestuur het Parochiehuis van het R.K. Kerkbestuur moet huren, welke zinsnede spr. alsnög gaarne ir. de notulen zou opgenomen willen zien, het geen door den voorz. hem werd toegezegd. Hierna werden de notulen goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Pachtcommmissie, waarin werd mede gedeeld, dat deze had beslist inzake de ge deeltelijke ontheffing van de pachtsom voor gehuurd gemeenteland, welke verlaging door hen was toegestaan aan de heeren H. J. van der Laan en P. Lemmers Sr. Voorts is ingekomen een verzoek van de R.K. Geitenfokvereeniging, op welk verzoek het lid Van der Voet de wensch uit. schriftelijk prae- advies van B. en W. te ontvangen, dat hem door den voorz. werd toegezegd. Vervolgens ligt ter behandeling het verzoek van de Handelsavondschool te Lisse, om een bijdrage van 124.20, in verband met het feit, dat onder de leerlingen zich ook eenigen uit deze gemeente bevinden, zulks in verband met het exploitatie-tekort. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt afwijzend op dit verzoek beschikt. Slordige boekhouding? Aan de orde is nu de rekening van het wa terbedrijf 1931. De heer Spierenburg, die deel uitmaakt van de contróle-commissie tot onderzoek van de rekening en begrooting van het waterbedrijf, voelde veel waardeering voor de samenstelling en uitvoering van de rekening, zooals deze is geschied door den administrateur van het be drijf. Hem bevreemdde daarom de uitdruk king in het rapport van het Verificatiebureau der Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten, als zoude het geheel een zeer slordigen indruk hebben gemaakt. Hem en de overige leden der commissie is daarvan dan ook niets gebleken. Spr. is van meening, dat wanneer dergelijke uitdrukkingen gebezigd worden, dat zij dan ook dienen waar gemaakt te worden; spr. kan zich ook niet met het verweerschrift van B. en W. vereenigen. In het antwoord van B. en W. werd o.a. opgemerkt, dat de admi nistrateur zich in zijn verslag had te onthou den van beleidskwesties; spr. zou nu gaarne vernemen wat hiermede wordt bedoeld. Van het verweer van den administrateur is spr. of ficieus mededeeling gedaan; welk verweer naar sprekers meening volkomen gerechtvaar digd en geslaagd bleek te zijn. De heer Van der Voet, voorzitter van de contróle-commissie voornoemd, sprak :n soort gelijke bewoordingen. De voorz., hierna het woQrd verkrijgende, meende dat „slordige indruk" een kwestie van appreciatie was. Spr. noemt beleidskwssties die zaken, waarin o.a. in het rapport gesproken wordt omtrent politiek van aansluiting e.d.; spr. is dan van meening, dat de administrateur zich niet hierover heeft uit te spreken. Het lid Spierenburg is ook nu nog niet over tuigd. Is mischien met slordigen indruk be doeld den uiterlijken staat der boeken? Wat de beleidskwesties betreft, is spr. van meening, dat in het rapoort geenerlei critiek is uitge oefend; naar zijn meening constateert de ad ministrateur slechts feiten. De administrateur mag toch wel vaststellen dat er verlies geleden wordt, en hij mag dat toch ook wel nader toe lichten? De voorz. zeide nogmaals: de geheele indruk is slecht. Dan meent spr. dat de administra teur in zijn verslag niet behoort uit te weiden over ontslag van eenig ambtenaar. Dat noemt spr. een kwestie van beleid. Het geheel gaf verder geenrle! aanleiding tot bijzondere op- of aanmerkingen. Besloten werd, de jaarstukken, zooals ze over 1931 werden aangeboden zonder hoofde lijke stemmin aldus vast te stellen. Aan de orde is nu de gemeenterekening over 1931. Bii hoofdstuk IV: „Dienstwoning Van der Meij". merkt het lid Spierenburg on, dat niet verantwoord is een post inzake de door de gemeente ten onrechte betaalde, kosten van verlichting dezer dienstwoning: zulks in ver band met een opmerking reeds vroeger hier over gemaakt met de daarop gevolgd-» toezeg ging van B .en W., het alsnog te innen. Mede naar aanleiding hiervan wees sor. ook op den aanleg der centrale verwarming in deze dienst- wonig. zonder een?»te voorkennis aan deh Rp«d en op het feit, dat de huur van het huis f t per week te laag was opgegeven op de ge- meentebegrooting 1933. Het verweer van B. en W., als zou Van der Meij reeds door het bewonen der dienstwoning hooger aangeslagen zijn zoowel voor het wa terleidingbedrijf als voor de personeele belas tingen, acht spr. niet geheel juist, en zelfs on gemotiveerd vindt spr. het van B. en W. dat zij bij overweging van bovenstaande meenen af te moeten zien van de navordering. Spr's betoog is niet om het geld terug te krijgen, want daar door zou de persoon in kwestie teveel schade lijden, maar het gaat spr. om de houding van B. en W. in deze aangelegenheid. Ook vond spr. de huurprijs dezer woning te laag. Het lid Van der Voet sluit zich volkomen bij den voorgaanden spr. aan en wijst voorts op de vraag der commissie, of het niet tot onzuivere verhoudingen aanleiding zou kun nen geven, dat door den zoon van den gemeen te-opzichter nogal in ruime mate werkzaamhe den worden verricht ten behoeve van de ge meente. B. en W. merken in hun antwoord op, dat in 1931 de keuze uit solvabele uitvoerders in deze gemeente zeer klein was. en dat hen overigens van een onzuivere verhouding niets is gebleken. Spr. vindt, dat B. en W, zich er nogal tamelijk gemakkelijk vanaf maken. Er is niets beweerd over het bestaan van een on zuivere verhouding, er is slechts gewezen op de mogelijkheid ervan. De voorz., den heer Spierenburg beant woordend, merkt op, dat de kwestie der cen trale verwarming onzuiver is gesteld. De wo- ninghuur der dienstwoning is niet te laag; spr. merkt dan ook op, dat er vele werkzaamheden buiten dienst door Van der Meij worden ver richt, over wiens bereidwilligheid spr. zijn volle lof uit. Tot navordering van de niet ge in de meterhuur van electriciteit is om dezelfde redenen als de heer Spierenburg naar voren bracht, niet overgegaan, en den heer Van der Voet beantwoordend meent spr. wel, dat men voor een eenigszins goede uitvoering wel aan gewezen is op den door hem 'bedoelden uit voerder; er zijn hier verschillende insolvabele uitvoerders. Het gevaar van het familie-zijn met den gemeente-opzichter acht spr., gezien het correcte toezicht van B. en W., dat altijd geschiedt, zeer gering, ja zelfs uitgesloten. Daarbij komt nog, dat elk jaar in toerbeurt door de verschillende uitvoerders in deze ge meente wordt gewerkt; waar het hier feitelijk over gaat is niets anders dan kleine spoed bestellingen; en ook komt het vaak voor, dat het vaak voor dat het benoodigde materiaal of dergelijk bij. dien eenen uitvoerde alleen is verkrijgbaar. Het lid Van der Voet meent, dat wanneer Van der Meij werkelijk recht heeft op meer tegemoetkoming, dat dezen zulks ook gegeven moet worden. Op de gevolgde manier gaat het o.i. onzuiver. Voorts noemt nog het lid Spie renburg eenige uitvoerders, die naar zijn mee ning zeer zeker capabel kunnen worden ge acht leveranties en spoedbestellingen uit te voeren. Zonder hoofdelijke stemming wordt de ge- meentebegrooting 1931 goedgekeurd. Begrooting waterbedrijf dienst 1933. Uit de baten lezen we o.a.: opbrengst wa terlevering 16000. nadeelig slot gewone dienst geraamd ƒ4356 (over '32: 5197.64). Totale baten geraamd 20763.80 (v. jaar 21596 84). Uit de lasten: jaarwedden geraamd f 1965 (v. j 2500), algemeene onkosten f 450 (v. jaar 250). Rente leeningskapitaal 9757.68 (v. j. 10 017.75). afschr. op bezittingen 5400.12 (v. jaar 5584.09). Het lid Spierenburg zou onderzocht willen zien ,of een uitbreiding van het buizennet wel licht mogelijk in de richting van De Zilk on der de gemeente Noordwijkerhout, rendabel zou zijn, mede ook in verband met een object van werkverschaffing. B. en V/. antwoorden op een dergelijke opmerking, gedaan door de commissie tot onderzoek der rekening en be grooting, dat dit een slecht object van werk verschaffing zou zijn, aangezien de materieele kosten veel te hoog zouden loopen ten op zichte van de verhouding tot de te verloonen bedragen. Hiernaast merkt de voorz. dan nog op, dat ongeveer 1% jaar geleden in die rich ting reeds is gepoogd. Toen wezen de resul taten echter uit, dat het onmogelijk voor uit voering bleek: bovendien zouden wij de mede werking van het gemeentebestuur van Noord wijkerhout noodig hebben. Ontstemming in Noordwijkerhout. Wethouder van der Laan gaat nader in op de verhouding tot Noordwijkerhout. Deze ge meente betrekt water van Noordwijk en van Voorhout. Het tarief van Noordwijk is lager, wat heel goed zijn verklaring vindt het feit. dat de dienstleiding, de buizen dus, door de gemeente Noordwijkerhout zelve zijn gelegd. De kosten hieraan verbonden worden dus door belasting-opbrengst gedekt. Dit is niet het ge val met de buizen van de Voorhoutsche water leiding. De buizen waardoor het water der Voorhoutsche waterleiding stroomt, zijn eigen dom der gemeente Voorhout. De ontstemming van de bewoners in Noordwiikerhout is dan ook geheel ongemotiveerd. Politiek en econo misch zou het dus onjuist gezien zijn. om nu in deze richting uit te breiden. Het lid Van der Voet kan zich nu volkomen bevredigen met het betoog van den heer van der Laan. Salarisverlaging! De meerderheid van B. en W. meende dat de tijd gekomen was, voor een verlaging der jaarwedden van het gemeentepersoneel met 10 pet. De commissie kon zich met deze ziens wijze niet geheel vereenigen. Ook zij is ervan overtuigd dat salarisverlaging aan de orde moet komen, doch de wijze van toepassing had deze commissie zich geheel anders ingedacht j Daarom stelde de commissie aan den Raad voor de salarissen beneden f 1000 korting-vrij te laten; die van f 1000 tot en met f 2509 met 10 pet, te korten en die welke hooger waren j dan 2500 te korten met 15 pet., dit voor zoover de vaststelling in haar bevoegdheid lag I Op voorstel van B. en W. zullen beiden voorstellen worden gesteld in handen der be trokken ambtenaarsorganisaties, met welk voorstel de commissie zich kon vereenigen, mits een hunner deel zou kunnen nemen aan de te houden conferentie(s) in het georganiseerd overleg. Gunning werk aan het waterbedrijf. Thans ontpopte een zeer uitvoerige discus sie over de gunning van werk aan het water leidingbedrijf over de verschillende jaren. Vooral het lid Van der Voet heeft menigmaal zijn critiek te dien aanzien naar voren ge bracht. Zonder hoofdelijke stemming wordt ten slot te de begrooting van het waterbedrijf aange nomen. Eerst nu komt orde de Gemeente-begrooting, dienstjaar 1933. De rekening van 1931 sluit in tegenslellig met andere jaren met een nadeelig saldo van 4947.33. Het rekeningsbeeld van 1933 zal in ongunstigen zin belangrijk afwijken van de opgezette begrooting. Hoofdzakelijk zal dit het gevolg zijn van de voorziening in den nood der werkloosheid, welke dusdanige afmetingen genomen heeft, als in 1932 nog niet verwacht kon worden. In totaal is voor plm. 13.000 uitgekeerd aan steun, geraamd bij de begroo ting was 2000, zoodat ongeveer een tekort bleek op deze post van f 11.000. Voorgesteld wordt nu. dit tekort als volgt te dekken: De rijkssubsidie wordt 4350 hooger. Post werk verschaffing 1932 te verminderen met f 1000. Post onvoorzien dito met 1650. daarnaast in den dienst 1933 dekking te zoeken voor 1000. Naar de meening van B. en W. eischt ee WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw vóór ontspanning geopend vanaf 7 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstre ken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag. Repetitie Vondel, 8 uur. Maandag Grafische Studieclub, Bondsge bouw. Dinsdag. Feestdag Allerheiligen, Bonds gebouw geopend als op Zondag. Woonsdag. Ledenvergadering St. Ra phael, 8 uur. Woensdag Bestuur R. K. Volksbond 8 u. Donderdag Buitengewone ledenvergade ring Propagandaclub St. Petrus, 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Woensdag 9 November Bestuursraad vergadering 8 uur. INTE.RPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar ïederen Uien Maandag van de maand, s avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenbuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichto bijeenkomst van 8.15—9.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren C. van Oerle en Leon Bayle. Van 1—2 uur bibliotheek. 8.15 uur prijsbiljarten als hoofdprijs een Polshorloge. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 6 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. 8.15 uur Damclub de 2 sleutels onderlin ge wedstrijden. Dinsdag feestdag van Allerheiligen bij eenkomst voor de loden van 12.302.30 uur en van 710.15 uur. 8.15 uur wedstrijden op de kegelbaan. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer", Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich opgeven. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.45 uur recollectie oefening voor de oud-retraitanten op de a!s kapel ingerichte bovenzaal. Allen present maar vo>oral op tijd. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van S uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Voor de Gc- zellenretraite van 2528 December zijn nog enkele plaatsen b'osohikbaar. Ook is van het grootste belang het geregeld spa ren voor de retraite. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag van 12 uur Bibliotheek. Te 4.30 Conferentie, daarna contributie betalen en ontspanning. Van Aloysiusgroep en Tooneelclub K. N. G. wordt dan tevens de agenda bekend ge maakt. Zaterdag 5 uur huisvlijtclub. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zendag half drie wandelclub „De Trek vogels". Vertrek van het Clubhuis. 4.30 uur Contributie betalen en ontspan ning voor jongens onder de 14 jaar. 0 uur Tooneelclub. Na 't Lof tot 9 uur Ontspanning voor jongens boven de 14 jaar. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Woensdag 3 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur postzegelclub, hoogste afd. 7 uur Zaagclub. Jongste afd. 7.30 Esperantoles. 8 uur Zaagclub Hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijda* 7.30 uur Teekenclug hoogste afd. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. zijn op de Kantoor-uren aan ons Bureau verkrijgbaar ad f 0.05. ALSOOK BIJ: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat hoek Zoeterw. Singel Sigarenmagazijn Fa. SOMERWIL Hoogewoerd hoek Waters leeg. Sigarenmagazijn „HAVENBRUG" Haven. Sigarenmagazijn A. KOSSEN Joh. de Withstraat 42. KIOSK PRINSESSEKADE s f ,V> -• ri ii voorzichtig beleid, om een ontstaan tekort zoo spoedig mogelijk te dekken en in casu hier mede niet te wachten tot de behandeling der begrooting van den dienst 1934. Temeer, daar de kans, dat de belastingopbrengst in de toe komst zich waarschijnlijk zich in dalende rich- tig zal bewegen. Alle subsidies wenschen B. en W. te schrap pen, uitgezonderd die voor de vrijwillige land storm 25). Deze wenschen B. en W. te hand haven, omdat dit instituut juist onder de hui dige tijdsomstanigheden niet gemist kan wor den. De bijdrage aan het landbouwonderwijs 1021.17) is bij contract verschuldigd. De sub sidie vorr het bewaarschool-onderwijs terug te brcrg^ i van 10 op 7.50 per kir.d en per jaar (totaal 750 geraamd). (Wordt vervoltfd). SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis met onderrichting, 10—10.15 uur ont bijt, 10.1511.30 Ontspanning voor Afd. I. 5.30 uur Godsdienstonder richt, 6 uur Lof. waarna ontspan ning voor alle afdeelingen. 6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 89.30 uur Teekenen. Dinsdag D uur H. Mis. Woensdag 3—4 uur Zangles. Donderdag 6.30—7.30 uur Vlecht- en Cartonnagework hoogste afdeoling 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deoling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandscho meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag on Donderdag van 810.30 DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Dat wordt werken deze week zeg Graal- leden. Allereerst voor de Lampionoptocht, ver volgens de fancy-fair, die jullie weten het toch zeker, op 5 en 6 November is vastge steld. Zaterdag: half vier cadetlenclub, van half zeven tot 9 uur betalen van je contri butie. Alle Graalleden worden tevens om 8 uur verwacht, om het een en ander nog te bespreken. Zondag van 11.3012 uur betalen contri butie. Om 3 uur moeten alle, die ingekleed mo gen worden op het clubhuis zijn. Inklccding tot 6 uur. 8 uur zangles. Maandag om 7.45 uur H. Mis. 's Avonds zijn alle geuniformde Graalle den om 7 uur in de Hartebrugskerk. De niet geuniformden om kwart voor zeven aan de Romanus-zaal. Diegene, die met de fiets komen kunnen deze niet in het Graalhuis stallen, maar 1»ij Mevr. de Wed. Huibors, tegenover dc Hartebrugskerk. Dinsdag geen clubs maar om 4 uur Leidsters verga-dering. Dinsdagavond uiterlijk 8 uur moeten allo Graalleden hun goede gaven voor de fan cy-fair en tentoonstelling hebben afgedra gen. Daar kan ik zeker wel op rekenen hé? Jullie toonen je excellente bedelgavon maar en.... het huis stormt vol! Woensdag. Kruiskinderen 1.302.15 uur Dwergen, kwart over twee tot drie uur Heksen, van drie tot kwart voor vier Enge len, kwart voor vier tot half vijf uur Elfen, van half twee tot drie uur handwerken en van drie tot half vier handwerk, knutsel en reliefclubje. 89.30 uur reidansen, naaien en knip pen. Donderdag 56 uur Gym. afd. jongeren; 6.15—7.15 uur Gym. voor Graalleden. 810 uur mandoline. 89.30 uur weven, houtzagen, handwer ken, reidansen, handwerken voor de ka pel, huisvlijt en trommelen. Vrijdag Gym. Afd. A 5—6 uur. Geen clubs aan het clubhuis. Zatordag 3 uur Officieele opening van de fancy-fair. GRAALWACHTEN. Zondag: Stompwijk: wegens de inklce- ding in Leiden geen club. Maandag: Hillegom: St. Jozef en St. i Martinus; Oegstgeest en Zoeterwoude geen club wegens de lampionoptocht. Dinsdag: Zoeterwoude, Lisse en Meer burg geen club, AlerheUigen. Woensdag: St. Martinus Hilegoin, Sas- senheim en Voorschoten geen club. Meerburg: 78.30 uur tooneel. Denken jullie aan de afspraken. Vrijdag: Warmond; 7.309 uur reidan sen en handwerken. Zaterdag: Groenendijk: 7.30 uur club- i avond. I Excelsior. Alleluia. Vooruit!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 19