DONDERDAG A.S. VERSCHIJNT UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK HET ALGEMEEN SPORTBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ZATERDAG 29 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LETTEREN EN KUNST HET RESIDENTIE-ORKEST. De contracten voorloopig opgezegd. Het bestuur van het Residentie-orkest heeft aan de orkestleden medegedeeld, dat de contracten (die 1 Mei a.s. afloopen), niet worden verlengd. JOH. WAGENAAR GEHULDIGD. In het Concertgebouw te Amsterdam is Joh. Wagenaar, ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag op 1 November a.s., gehuldigd met een uitvoering van zijn ouverture „Cyrano de Bergerac". Den ju bilaris werd de zilveren medaille van het Concertgebouw toegekend. NOORDWIJK. Nieuwe Winkeliersvereeniging. Gister avond is in café Flora opgericht een Win keliersvereeniging gevestigd te Noordwijk- Binnen. De voorbereidende besprekingen werden geleid door den heer Adr. Dorsman, die daartoe was verzocht door de commis sie die de voorbereidingen heeft ge-treffen. Het bleek dat de winkeliers van Noordwijk aan Zee heel verschillende belangen hebben dan te Noordwijk-Binnen, daar de eerste zich speciaal moeten toeleggen op het bad seizoen. Besloten werd om de vereeniging op te richten. Alle aanwezigen gaven zich op als lid. Bij de verkiezing van een bestuur wenschte de heer Dorsman niet voor een bestuursfunctie in aanmerking te komen. Gekozen werden de heeren J. Tissing, voor zitter; N. ter Schuur, secretaris; H. Bouw knecht, J. Meyerink en H. C. Lind'horst. Statuten en huihoudelijke reglement wer den vervolgens vastgesteld. De contributie werd bepaald op 1.50 per jaar. Ter verga dering gaven zich op 21 leden, terwijl ver schillende die niet konden komen, hun toe zegging gedaan hebben als lid toe te zullen treden. NOORDWIJKERHOUT Arbeidsbemiddeling. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier staan als geheel werkloos ingeschreven 71 landarbeiders, 3 op perlieden, 7 timmerlieden, 1 betonwerker, 2 metselaars, 1 mandenmaker, totaal 85. Diefstal. Van den heer v. d. J. alhier, die zijn land heeft aan den Boerenkant, werden gisterennacht een 20-tal wite kooien gestolen KRO.-film. Dinsdag 8 November a.s. komt de KRO-film naar Noordwijkerhout, De film zal worden vertoond in het café van mej. de wed, J. L. Brama, Kindervoorstelling aan vang 3.30 uur. Entrée 10 ct. Avondvoorstel ling aanvang 7.30 uur, entrée 50 ct. RIJNSBURG Bloemenhandel. De handel is den laat- sten tijd niet vlug te noemen, hoewel de prij zen nog niet slecht waren. Aan de kwaliteit haperde nogal iets, voornamelijk door het slechte weer. Kasbloemen gaan goed weg. Be taald werden de volgende prijzen. Tros-chry- santhen 1532 ct., Parelanjers 3055 ct., Cha- boudanjers f 1.201.60, Asters in diverse kleu ren 1728 ct., Zinnia's f 1.101.40, Herfst- aslers f 413, Dahlia's 5090 ct., Pompon- Dahljia's 30^—55 ct., rozen per bos van 20 st. 32—60. WOUBRUGGE Een groofe bek. De opgraving door den landbouwer, den heer van Vliet, onlangs ge daan, is volgens prof. dr. B. G. Escher te Leiden een kaak van Balaena mysticetus of Groenlandsche walvisch. Op onze waddeneilanden kan men heden nog tal van zulke kaakstukken vinden, ook op kerkhoven voor grafpalen. Onze walvisch- vaarders hebben zeer veel materiaal van dit dier medegebracht. In 't museum van Artiste Amsterdam en te Arnhem, te Rotterdam en Harlingen zijn zulke kaakstukken bewaard en te Leiden in het Rijksmeuseum van Nat. Historie zijn twee pracht exemplaren en verder zijn er te vinden te Aalsmeer, Hazerswoude en de Zaanstreek, alsmede te Middelburg (Raadhuis), Deventer en in het openlucht-museum te Arnhem. In an dere landen zoekt men ze tevergeefs. De rib ben van de walvisch zijn zeer zeldzaam, in Mid- delharnis hangt een rib in den gevel van het Raadhuis, te Woerden in het museum van Oudheid is een schouderblad aanwezig en ook in de Lakenhal te Leiden. Bekend zijn de schilderstukken, die de wal- vischvangst in beeld brengen, ook oude pren ten. Jammer dat die walvischvaarders, die zooveel materiaal in ons land brachten, niet een compleet skelet medegenomen hebben; dit is nergens voorhanden. Of deze geweldige onderkaak als schuur- paal voor het vee in de wei is gebruikt, is niet met zekerheid te zeggen. Oudtijds was tot „versiering" van oude gebouwen zoo'n kaak geplaatst voor de gevels, o.a. voor het stadhuis te Haarlem en zelfs boven de ingang der Ridderzaal te 's Gravenhage. De laatste vangst van de Groenlandsche wal visch was het jaar 1899. Na dien tijd niet meer. Dit dier is uitgestorven of in ieder ge val hoogst zeldzaam geworden. Te hopen is, dat zoo'n historisch stuk, ook te Woubrugge, bewaard mag worden. (A. van Leeuwenhoek, die thans herdacht werd, heeft voor zijn historisch onderzoek in 1712 „vleeschfibertjens" van den staart van de walvisch microscopisch onderzocht en in teekenmg gebracht). BROEDERS-CONGREGATIE D.L. VROUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA 7«i Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. LISSE Damwedstrijden. De uitslag van de 3e ronde om het dampkainpioenschap van Lisse en Omstreken is als volgt: Hoofdklasse: N. v. d. PoelG. v. d. Voet n.o. A. v. d. PoelJ. v. d. Poel 02. Hobo J. v. d. Laan 02. C. GastelaanC. Zuider duin 02. P. C. de JeuC. Blom 20. Ie klasse: WijnhoutK. v. Essen xx. J. Schilderv. d. Meulen xx Balkenende H. Bakker 02, J. OverduinP. Kooy 11, C. DuivenvoordeJ. Duivenvoorde 11 2e kl. DannysA. v. Dijk 20, P. Sprok- kelenburgP. v. d. Zwet 02, D. Vergunst v .d. Leede n.o. L. BoogerdA. v. Leeuwen 02, W. OctelaarH. Vergunst 11. De uitslag van de afgebroken partijen van de 2e ronde luidt als volgt: C. BlomC. Gas telaars 02. J. DuivenvoordeJ. Overduin 0 2 .H. BakkerJ. Schilder 02. v. d. Meulen Wijnhout 20, P. SprokkelenburgDannijs 1 1 en van de n.o. C. ZuiderduinHobo 20. NOOTDORP Koperen jubileum Bijl. Vrijw. Landstorm. Donderdagavond gaf de B. V. L., afd. Noot dorp, een landstormavond in het gebouw ,,No- vé", aan de Dorpstraat alhier. De 2e voorzitter A. J. Post, opende dezen avond, met een woord van welkom, in het bijzonder aan ds. Loeff, res. majoor J. P. Boots, commandant van het Landstormcorps Zuid-Holland West, luitenant A. J. Karres, secretaris van de gewestelijke Landstormcommissie Zuid-Holland West, de heeren Bordewijk, Stemmerik, Valkenburg en andere genoodigden. Spr. spijt het, dat er twee brieven zijn ingekomen van verhindering, één van den burgemeester en één van deken van Dam. Vooral de aanwezigheid van deken van Dam werd zeer op prijs gesteld, daar de afd. haar 12 y2-jarig bestaan vierde, en voor 12 Yt jaar was opgericht, met groote medewerking van deken van Dam, toen pastoor te Nootdorp Na de opening werd het „Wilhelmus" door allen gezongen, met begeleiding door de Chr. Harmonievereeniging „Concordia", directeur de heer C. v. d. Knaap. Nadat nog eenige flinke muzieknummers ten gehoore waren gebracht, werd het woord gege ven aan den res. majoor Boots. Deze bracht in het midden de groote vooruitgang van den B. V. L. te Nootdorp, welks ledental thans was gestegen tot 70. Spr. wees er ook op, hoe in deze tijden het communisme en fascisme zijn intrede doet, vooral met propaganda en lectuur verspreiden onder de kinderen. De redenaar deed tenslotte nog een beroep op allen, om lid te worden van de kiesvereeniging, van j ieders partij, en tot de jongens en mannen, om i lid te worden van de B. V. L. Ook werd het woord gevoerd door den res. kap. K. Valkenburg, plaatselijk leider der B. V. L., afdeeling Pijnacker. Deze bracht zijn gelukwenschen met het 12)^ jarige jubileum namens afd. Pijnacker en vooral namens de afd. Delft. Naast bet nuttige en mooie van de B. V. L. dat door deze spreker naar voren werd gebracht, haalde hij de gebeurtenis aan, van November 1918 in den Haag. Na de pauze werd het eerst het woord ge voerd door den heer C. A. G. Janssen, plaatse lijk leider van de B. V. L., afd. Nootdorp. Deze wees op de trouw aan het wettig gezag. Na deze toespraak moest onze plaatselijke spreker een daverend applaus in ontvangst ne men. Door luitenant Karres. werd een klein overzicht gegeven over de 12 y2 jaar, dat de B. V. L. tot stand is gekomen. De heer Post deed een voorstel om bij deze gelegenheid een telegram te zenden aan H.M. de Koningin. Een daverend applaus beant woordde dit voorstel. Het telegram luidde als volgt: Aan H.M. de Koningin Het Loo. De B.V.L., afdeeling Nootdorp, in grooten getale bijeen ,tot viering van het 12)^-jarig be staan, zendt H.M. de hernieuwe verzekering van houw en trouw aan het wettig gezag. POST. voorzitter. JANSSEN, Secretaris. Vervolgens geschiedde de uitreiking der prij zen van de schietwedstrijd door den res. ma joor Boots. De prijzen waren als volgt gewon nen. Konings- en scherpschutters: le prijs N. van Rheenen, 2e A. Groenewegen Cz. Schutters eerste klas, le prijs C. van Leeuwen. 2e P. v. Dijk Pz., Schuters tweede klas: le pr R. Hoog- ma, 2e pr. L. Bloom, terwijl nog een prijs werd behaald door den heer P. E. van Log- chera met een gemiddeld van 89 punten. Een lang zullen zijn leven werd hierop ge zongen. Vervolgens werd gelegenheid gegeven tot het houden van korte toespraken. Hiervan werd gebruik gemaakt door den h»er Bordewijk, en namens het bestuur van den R.K. Volksbond door den heer A. Pannebakker. Tot besluit van dezen avond liet de harmonievereeniging nog eenige mooie muzieknumerms hooren, waarna de voorzitter het woord nam en mededeelde, dat er collecte zou gehouden worden aan den uitgang. Spr. hoopte op een milde gave ter bestrijding der kosten. Sor. dankte alle spre kers. de harmonievereeniging met aan het hoofd directeur Knaap en allen voor hun groote opkomst uit belangstelling voor de B. V.L., waarna de vergadering werd gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum Uitgeversbedrijf N.V. Samson. Het bekende Uitgeversbedrijf en Grafische inrichting voor de gemeente-administratie van N. bamson N.V. zal Dinsdag 1 Novem ber 50 jaar hebben bestaan. Deze inrich ting, die zoowel hier te lande als in over- zeesche gewesten een groote bekendheid geniet, werd gesticht door wijlen den heer N. bamson, die in 1882 zijn functie van se cretaris-ontvanger der voormalige gemeen te Alphen prijs gaf, om zich van toen af ge heel bezig te Houden met het samenstel ien en uitgeven van modellen en formulieren, welke op de gemeente-secretarieën van dienst konden zijn bij de uitvoering van wettelijke voorschriften. Uit langdurige er varing was hij bekend met de behoeften op dit gebied. Later heeft de inrichting zich ook gewend tot de verschillende scholen, die van overheidswege tot allerlei adminis tratieve regelen werden genoopt. Een voor name plaats neemt hierbij in de levering voor schoolbehoeften en leermiddelen. Ook aan de administratie der gemeentebedrij ven en andere openbare bestuursorganen werd de noodige aandacht geschonken. Voorts is de inrichting bela-st met de ver zorging van verschillende periodieken, o.a. die der vereeniging van Ned. Gemeenten en vele andere. Behalve de inrichting in onze gemeente, heeft de zaak een filiaal te Zwolle, dat gedreven wordt onder den naam van H. La Rivière. Een goed inge richte toonzaal geeft belangstellenden een duidelijk overzicht van al hetgeen wat op het gebied van administratieën en sohoien wordt geleverd. Door de snelle ontwikke ling der gemeente-administratie is deze zaak tot een zeer groot bedrijf uitgegroeid. Het vorig jaar werd de inrichting omgezet in een N.V., waarbij de firmanten, de hee ren bamson, het directeurschap op zich na men. Het 50-jarig bestaan- der zaak zal Dinsdag door directeuren en personeel in het Nut worden herdacht, terwijl ter gelegenheid van dit jubileum door de in richting een fraai gedenkboek wordt uit gegeven. Zanguitvoering. De R. K. Gem. Zang- vereemging „Oefening baart Kunst", zal Donderdag 3 Nov. haar jaarlijksche uitvoe ring geven. Het uitgebreid programma be- loolt weer een genotvollen avond. Voor bij zonderheden zie heden de advertentie m dit nummer. Aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks één uur had op de Hot brug een aanrijding plaats tusschen twee auto s, doordat beide bestuurders de brug tegelijk wilden pas- seeren, waartoe de ruimte niet voldoende bleek. De afsluitboom der brug werd ver nield. De auto-bestuurder K. uit Amster dam verklaarde zich bereid de schade te vergoeden. Gevonden voorwerpen. Een kerkboek met zilver silot, een gouden vulpen, een gouden oorring, een belastingplaatje, een oliekan met maat. NOORDEN. Inbraak. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een ongevraagd bezoek ge bracht aan de alleenstaande slagerij van 'Jac. Brew el alhier. Het was de bezoeker(s) gemakkelijk gemaakt, want vergeten was om de slagerij af te sluiten. Een klein ge maakt half varken wordt vermist, terwijl een half varken, dat nog niet klein ge maakt was, ongemoeid is gelaten. WOERDEN. Op avontuur. Door de politie te Hen gelo is aldaar aangehouden een. minderja rige jongen uit deze gemeente, die met een woonwagen was meegegaan. Hij is naar zijn ouders teruggebraeht. ZOETERWOUDE. Gouden huwelijksfeest. Op 15 Novem ber aa. hoopt het echtpaar A. Vonk-Ver mond, waarvan de man 71 en de vrouw 73 jaar oud is, het gouden huwelijksfeest te vieren. Beide oudjes verheugen zich nog in een uitstekende gezondheid en de maa neemt nog steeds zijn ambt van koster waar bij de Ned. Herv. Gem. alhier, als hoedanig hij over 1% jaar zijn gouden ambtsjubileum zal kunnen vieren. De eclit- genoote die in talrijke gezinnen als baker is opgetreden is, alhoewel goed gezond, slecht ter been. De familie Vonk-Vermond heeft nog in leven 11 kinderen, 53 klein kinderen en 3-achterkleinkinderen. Goedkoope margarine. Voor de distri butie van goedkoope margarine komen in deze gemeente 13 gezinnen in aanmerk'.ng met een totaaT aantal personen van 126. Wekelijks zal dus 30 K.G. goedkoope mar garine gedistribueerd worden. Mond- en klauwzeer. Door den vee houder C. van M., Zuidbuurt alhier, is aan gifte gedaan van een vermoedelijk geval van mond- en klauwzeer onder zijn vee. Al hoewel het aantal ziektegevallen toeneemt vernemen wij dat de ziekte zelf niet van kwaadaardigen aard is en de zieke dieren weer spoedig herstellen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Volksbond. Donderdagavond hield de R. K. Volksbond, afdeeling Zoeterwoude- Leiderdorp, een buitengewone vergadering in het Palronaatsgebouw. De voorzitter, do heer I. J. Klaver, opende de vergade ring met een woord van welkom, in het bij zonder tot den Weleerw. heer Kapelaan, die voor de eerste maal de vergadering bij woonde. De voorzitter sprak het vertrou wen uit dat Zijneerw. zou willen medewer ken aan den groei en bloei van den Volks bond. Hierna werd het woord gegeven aan den heer van den Akker, voorzitter van het Centraal Bestuur, die begon met te wijzen op de belangrijke dag van deze week, waar op in de Tweede Kamer de bednjlsraden- wet werd aangenomen. Deze belangrijke wet kan worden genoemd de grondslag op het fundament, waarop het gebouw zal moeten verrijzen van de geheele sociale wetgeving. Hoe dit er zal komen, zal voor een groot deel a-f hangen van de organi saties. Achtereenvolgens behandelde spr. ki het kort tal van sociale wetten, alsmede het groote belang wat de arbeiders daar bij hebben, wat echter door de meesten niet voldoende wordt begrepen. Ten slotte wees spreker op de plichten van de arbeiders, maar vooral van de katu. arbeiders, schetste de moeilijkheden waar mede de eerste Christenen hebben gewor steld en vertrouwde dat de katholieke ar beiders hunne plichten zouden kennen en beleven, als ware leeken-apostelen m de moderne maatschappij. De voorzitter dankte den heer v. d. Ak ker voor zijn leerzaam betoog en hoopte, dat de leden hieruit veel geleerd zullen hebben. Verschillende vragen, ook betreffende de werkloosheid, werden gesteld, welke wer den besproken en beantwoord, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. BOSKOOP. I. Onder overlegging van een aan B. en W. door de heeren W, de Jong en G. van Kleef gericht schrijven, houdende het verzoek een beslising te wil len nemen op de door hen op 3 Maart 1931 gedane aanvrage tot straataanleg, onder vermelding den toen gestelden termijn van vijf jaren te willen veranderen in twee ja ren meenen B. en W. den Raad het vol gende te moeten berichten. In de gemeenteraadsvergadering van 20 April 1931 heeft bedoelde aanvraag, welke omvat het dempen van de sloot naast de Tuinstraat een de daarmede verband hou dende wijziging van het wegprofiel, met het aanbrengen van een rioleering, een onderwerp van uitvoerige bespreking uit- maat, met het resultaat, dat conform het voorstel van B. en W, be-sloten werd de beslissing tot later (genoemd een termijn van ongeveer een half jaar) uit jte stellen. De Raad overwoog destijds dat het be staan eener behoefte aan meerderen bouw grond aan de Oostzijde der Gouwe reeds toen op zijn minst genomen twijfelachtig te noemen was, daar nog betrekkelijk kort ge leden goed keuring was verleend aan een tweetal plannen tot straataanleg n.l. van de heeren P. J. C. Oosthoek en D. Mes man. Gevolg van onnoodigen straataanleg zou zieh onmiddellijk demonstreeren in verhoogde uitgaven van publieke werken, maar ook in den aanleg van niet rendabele buizen en kabels door de gemeentebedrij ven. Het behoeft wel geen nader betoog, dat bezwaren van "toen, nu in nog sterker mate geldend zijn, da-ar de tijdsomstandigheden althans naar meening van het College, het scheppen van nog meer bouwterrein beslist overbodig maken. "Wanneer echter parti culieren daar anders over denken, hetgeen hun volle recht is, brengt dit echter in geenen deele met zich, dat de gemeente, vooral in dezen tijd, voor mogelijke na- deelige gevolgen, dezer meer optimisti sche kijk op de dingen zal moeten opko Bij het verleenen van een vergunning aan adressanten zou volgens meening van het college, waarom in elk geval moeten worden uitgegaan van het standpunt, dat alle lasten, welke gevolg van dezen straat aanleg zouden zijn, ook door hen zullen moeten worden gedragen, waaronder B. en W. ook verstaan, het onderhoud geduren de de eerste twee jaren, daar het hier be treft aanleg en beplanting op een ge dempte sloot, waarvan de hooge onder houdskosten bekend zijn. Y.oor de richtige nakoming dezer bepa ling ware zekerheid te stellen, terwijl de uitvoering in verband met verandering van wegprofiel en beplanting der bestaande! boomenrij in onafgebroken tempo zou moe ten plaats vinden. Wat de aanleg van buizen en kabels be treft, hiervoor zou een regeling dienen te worden getroffen, waarbij de kosten aan vankelijk gedragen worden door adressan ten. terwijl naarmate een bebouwing van redelijken omvang verrees, terugbetaling geleidelijk zon kunnen geschieden. Als B. en W. den Raad een dergelijke regeling onder de aandacht brengen, ligt daarin allerminst een bedekt advies opge-' sloten tot het verleenen van een vergun ning op die voorwaarden over te gaan, daar het college van oordeel is, dat vergunning niet moet worden gegeven, maar het slechts hun bedoeling is het lioht te stel len dat voorwaarden welke de gemeente veilig stellen, voor adressanten hoogst be zwaarlijk zullen blijken te zijn. Resumeerende meenen B. en W. te moe ten adviseeren op het verzoek afwijzend te beschikken. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (thuisr.) vertr. 28 Oct. v. Port Said. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) vertr. 28 Oct. van Bah ia. KON NED. ST00MB MIJ. AJAX vertr. 28 Oct. van Rotterdam n. Gibraltar. AURORA arr. 28 Act. van Catania te Li pari. BERENICE, Mostaganem n. Amsterdam pass. 27 Oct. Gibraltar. BODEGRAVEN (thuisr.) arr. 28 October te Liverpool. BRION vertr. 28 Oct. van Amsterdam n. Bordeaux. EUTERPE vertr. 28 Oct. van Santander naar Musel. FAUNA vertr. 28 Oct. van Liverno naar Napels. JUNO vertr. 28 Oct. van Rotterdam n. Vigo. STUYVESANT (thuisr.) vertr. 28 Oct. voorm. 10 uur van Plymouth n. Havre. TELAMON vertr. 28 Oct. van Algiers n. Amsterdam. TRITON, Palermo naar Amsterdam, pas seerde 28 Oct. nam. 1 uur Ouessant. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) pass. 28 Oct. te Perim. RIETFONTEIN (thuisr.) arr. 27 Oct, te Las Palmas. HOLLANDAMERIKA LIJN. LOCHGOIL vertr. 27 Oct. van Vancou ver naar Rotterdam. LOCHKATRINE, Rotterdam-Vancouver 1. v. Londen pass. 27 Oct. Dungeness. LOCHMONAR, Vanc.Rotterdam arr. 27 Oct. te Liverpool. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTERKERK (uitr.) arr. 28 October te Bombay. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. STREEFKERK vertr. 28 Oct. van Rot terdam naar Bremen. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. ARENDSKERK (thuisr.) 27 Oct. 11.29 uur 440 mijl Z.W. van Valentia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (uitr.) vertr. 28 Oct. 2 uur nam. van Marseille. KOTA BAROE vertr. 28 Oct. van Rot terdam naar Soerabaja. PALEMBANG (thuisr.) vertr. 28 October van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS vertr. 27 Oct. van Tientsin n. Rotterdam. ANTENOR, Japan-Rotterdam, vertr 27 Oct. van Marseille. MYRMIDON, BataviaAmsterdam arr. 28 Oct. te Belawan. PHILOCTETES, Japan-Rotterdam arr. 27 Oct. te Shanghai. TEUCER vertr. 26 Oct. van Batavia n. Amsterdam. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY, Rotterdam-Palan, pass. 27 Oct. Bevezier. JONGE JAOOBUS, Napels-Rotterdam, pass. 27 Oct. Gibraltar. „PIPS" WAS VERkWAALk 7 „EN NIEMANN HA& T CdJRVEN CiROGMEN „ftAT Hy OPEEN ADVERTENTIE: „WEER TERECHT ZOU i^anEN

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10