H. SIMONIS lil IN DFZR REGENPERIODE l UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ^j=ir=T lf=lQt==lt zal de ondervinding wel geleerd hebben, dat slecht schoenwerk, niets waard is. Om zeker te zijn dat U de beste schoenen krijgt die gemaakt worden verdiend het aanbeveling uw inkoop te doen in het grootst en goedkoopst schoenmagazijn H VRLEMMERSTRAAT 138 - TELEFOON 699 Speciaal adres voor onverwoestbare schoollaarzen en schoenwerken voor gevoelige voeten. -mi F=ie=IOI=I; TER-AAR. Auto rijdt een voorgevel omver. Giste renmiddag kwam de heer W. men zijn groo- te transport-wagen uit Amsterdam en had dezo voor zijn huis gezet langs den ver keersweg. Doch deze stand leverde nog eenige bezwaren op, gezien men met moeite kon passeeren. De heer W. vond dit geen bezwaar en hij zou de groote auto op zijn erf rijden. Goed. Hij sloeg de wagen aan, had niet in de gaten dat deze nog iu de ver snelling stond, en reed de auto achteruit het erf op, kwam voor een benzine-pomp, welke gelijkvloers werd gelegd en botste ten slotte tegen de voorgevel van het café op. Ook de gevel zal weer in goeden staat gebracht wagen binnen den kortst mogelijken tijd in het café. Persoonlijke ongelukken kwa men met voor. Alleen de auto is zwaar be schadigd, en een gedeelte van den voor gevel zal weer in goede staat gebracht moeten worden. Geboren: Klaas, z. van A. van Eijk- van Haringen. Ondertrouwd: J. Sanders 24 j. en C. C. van Kints 30 j. Getrouwd: N. Bode 25 j. en W. J. Meeuwis 20 j. Gevestigd: A. H. Kennedy van Haarlemmermeer. V ertrokken: J. van Tol naar Alphen. C. anders naar Uithoorn. B. Scheffers naar Wijk en Aalburg. J. van Dijkhui/en naar Waddinxveen. T. W. van Dijkhuizen naar Waddinxveen. C. Touw naar Alphen a. d. Rijn. M. J. Meeuwis naar Wou- brugge. ZOETERMEER-ZEGWAART. Een benauwd oogenblik. Nadat de chauffeur eener vleeschtransportfirma uit den Haag zijn goederen had gelost, be sloot hij via Delft naar huis te rijden, om dat den Voorweg onder Zoetermeer zoo goed als onberijdbaar is. Door onbekend- hoid kwam hij inplaats van op de Stations straat, op de Delftsche Wallen terecht. Door een bij hem zittende opmerkzaam gemaakt, dat hij verkeerd reed, gaf hij, in- stede van te remmen, meer gas en reed pardoes in de Delftsche Wallenwatenug. Het voertuig sloeg om, en konden de drie in de cabine zittenden, door het stukslaan der ruit, hun benauwde plaats, met een nat pak, verlaten. Een der inzittenden die ver wondingen had bekomen, moest zich onder dokterbehandeling stellen. „Groene Kruis". Woensdagavond hield dc afdeeling alhier van het „Groene Kruis haar jaarvergadering in heb Spaarbankge bouw. Een groot aantal leden, althans voor deze vergadering, had aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven. Vreemd is dit echter niet, daar den afgetreden secretaris- penningmeester, den heer D. Riezebos, een aandenken werd aangeboden. Do voorzitter, de heer A. J. Bos, opende de vergadering en sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst. Daarna werden de notulen der vurige vergadering gelezen, die geen aanleiding gaven tot op- of aan merkingen en werden onveranderd vastge steld. Het jaarverslag over 1931 werd uitge bracht en leverde geen besprekingen op. Rekening een verantwoording werd ge daan over 1931. De bescheiden werden ge controleerd door de heer H. Veldhuyzen en Jac. Kramer. Deze werden in orde be vonden. Voor het gehouden beheer werd de penningmeester gedéekargeerd. De begrooting voor het jaar 1933 werd behandeld en vastgesteld en sluit in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van 2897.34. Gekozen werden tot bestuursleden de hoeren P. L. J. van Boheemen (aftr.) en H. B. Groenheyde in de vacature-D. Riezebos. Door den heer H. Veldhuyzen werd ver slag uitgebracht over de te Rotterdam ge houden vergadering en werd wederom naar de aldaar te houden vergadering afgevaar- digd. Hierna werd een aandenken aangeboden aan den heer D. Riezebos. De voorzitter re leveerde, dat hij gezegd had den afgetreden secretaris-penningmeester een klein aan denken te mogen aanbieden, doch dit is een groot geworden. Bestonden eerst plannen om oen lijst van gevers aan te leggen, dit bleek niet noodig te zijn, daar alle leden ©en bijdrage hebben geschonken. Het ver heugde spr. zeer, den heer R. een ameuble ment te mogen aanbieden. De heer Riezebos aanvaardde dit ge schenk en was dusdanig onder den indruk, dat hij geen woorden van dank kon uit spreken. Hierna werd de vergadering ge sloten. Melkprijs. De melkprijs, die langen tijd 8 cent per Liter gold, is met ingang van heden verhoogd met 1 cent, en dus betalen de huismoeders nu 9 cent. ZEGWAART. De sloot in. Op de Stationsstraat, over de spoorwegovergang, reden twee vracht auto's in de richting Pijnacker. Do bestuur der van de achterste auto, die den andere passeerde, haalde te vroeg naar rechts uit, met het gevolg, dat het achtereinde tegen het voorste gedeelte der voorbijgereden auto aankwam. De verdere gevolgen waren, dat de bestuurder der aangereden auto z'n voertuig niet op den weg kon houden en in de sloot terecht kwam. Met veel moei te werd de auto gelicht. LISSE. Geboren: Sophia Gertrudis Maria Theresia, d. van J. M. J. G. Henkus en A. M. S. Theissen. Anna Petronella, d. van H. J. Elfering en H. S. Wijsman. Jan, z. van P. C. Faas en C. Reijerskerk. Bar- tholomeus Hugo, z. van J. Raaphorst en J. C. v. d. Lans. Ondertrouwd: J. J. Aartman en A. A. v. Veen. Gehuw5, A. C. Elfering en J. M. Koek. VOORHOUT. Bond van Kleine Kweekers, Broeiers en TreKxers. Te omstreeks 8 uur opeude de heer P. van den Nouland, voorzitter van de plaatselijke afdeeling van boven genoemde bond de vergadering, en heette alle aanwezigen van harte welkom en dankte hen voor de buitengewoon groote opkomst. De voorzitter lichtte nu alle aan wezigen in over de gevoerde actie sedert de laatstgehouden vergadering. Sedert dien zijn talrijke nieuwe aideelingen opgericht. De pogingen welke door den voorzitter eer tijds in het werk zijn gesteld om een mas- saicn grooten bond te vormen, zijn al reeds tamelijk geslaagd. Dit alles fieeit ongetwij- ield veel werk vereischt. Vervolgens ging de voorzitter nader in op de pogingen om steunverleenrng te ver krijgen. In een onlangs te Lisse gehouden verga dering van burgemeesters uit deze streek, alwaar o.a. werd besproken om met reëeie plannen bij den minister te kunnen ver schijnen, is liet z.g. „Steunplan Tromp" ver worpen, en is het plan i van V oorhout( in houdende de gelijkstelling van den kleinen kweeker met üen georgamseeiden werkman, met behoud van het bedrijf), overgenomen. Na een met verschillende burgemeesters genouden conferentie, verscneen net schril- tenjk antwoord van den minister, hetgeen geenszins bemoedigend was daar het be drijf opgeheven zou moeten worden, waar door men dan werkman was geworden en men tevens in aanmerking zou kunnen ko men voor steun. Geoordeeld naar eenige uitlatingen, scnoen het alsoi den minister von ordeel was, dat het met de bollenstreek nog met zoo erg is gesteld. Zoon oordeel kan slechts ontstaan, wanneer men de in terne aangelegenheid van de zaak geheel vergeet, en men ziet naar de buitenzijde. Nu is onze taak, zoo vervolgde de voor zitter, om te bewijzen dat het wèl ernstig met de bollenkweekers is. Er is n.l. weer een conferentie van burgemeesters op komst. En om nu deze conrerentie meer vrucht te doen dragen, zijn overzichten van de bedrijven noodig, aan de hand waarvan men dan kan aantoonen, hoe hoog de nood in dit groote bedrijf is gestegen. Na af loop der vergadering zal elkeen een lijst worden ter hand gesteld, die voor steun in aanmerking zou willen komen, welke lijst vóór Vrijdag bij den burgemeester moet zijn ingeleverd. Daarom was dus een spoedver gadering van het grootste belang. Nu ïest nog een gebiedende eisch, om eerlijkheid en nauwgezetheid bij het invullen zooveel mogelijk te betrachten, opdat we ervoor waken dat alle onwaarneid en oneerlijkheid vermeden wordt, en naar eer en geweten de staten worden ingevuld. De vraag is nu, of dit steunplan succes zal hebben? Dan aarzelt de voorzitter met het geven van een antwoord op deze vraag. In elk geval zullen de kweekers voor cle zooveelste maal maar weer. eens geduid moeten beoefenen. Het gaat allemaal zeer langzaam, doch houdt u allen hiervan ver zekerd, zoo eindigde de voorzitter zijn rede, er wordt veel en hard gewerkt. Voorts ging de secretaris over tot het voorlezen der notulen van de vorige ver gadering, die ongewijzigd werden gearres teerd. Hierop bracht de voorzitter dank aan den secretaris en aan den heer De Bekker, voor het vele vaak tijdroovende voorberei dende werk, waarbij door den heer De Bek ker veelal initiatief getoond werd wat ook administratief onontbeerlijke eigenschap pen zijn. De heer Ruiter informeert nu naar <len rechtskundig adviseur, waarop de voorzit ter hem mededeelt, dat deze vrijwillig zijn krachten aan den Bond heeft aangeboden en zich beschikbaar heeft gesteld, om kos teloos aan alle leden de desgewenschte ad viezen te geven. Vanuit de vergadering werd het verzoek tot den voorzitter gericht, om de notulen van de inmiddels opgerichte Bond van Zuid-Hollandsche Kleine Bloembollenkwee kers, Broeiers en Trekkers, vóór te lezen, aan welk verzoek de voorzitter volgaarne gehoor gaf en hier en daar enkele artikelen toelichtte waar het behoefde. Thans ging men over tot het ronddeelen van de formulieren voor het steunplan, ter wijl de voorzitter over verschillende pun ten, de lijsten betreffende, inlichtingen gaf. Zoo nu en dan werd het een levendige dis cussie, terwijl het beoogde doel nu eerst eindelijk voor den geest kwam te staan. Bij de rondvraag gekomen informeerde de heer Ruiter of niets zou kunnen worden gedaan, om achtervolging van schuldena ren te voorkomen, waarop de voorzitter ant woordde, dat naar zijn meening zulks onmo gelijk is, aangezien spr. dit een aanranding van het eigendomsrecht zou noemen, wat toch zeer zeker niet gewensebt is. Boven dien zijn er toch geen faillissementen uitge sproken wegens nieuwe schulden. Daar niets meer aan de orde bleek te zijn, sloot de voorzitter deze druk bezoch te geanimeerde vergadering. Beschikbaarstelling van het Gemeente terrein. Naar wij uit betrouwbare bron hebben vernomen, is door de plaatselijke afdeeling der S. D. A. P. een request in gediend bij Gedeputeerde Staten, omdat afwijzend werd beschikt op hun verzoek om de beschikking te krijgen over een terrein gelegen achter de Boerhaavewijk. Momen teel schijnen Gedeputeerde Staten geen termen aanwezig te achten om tusschenbei- de te komen. Tooneel. Onder buitengewoon groote belangstelling werd gisterenavond voor dt tweede maal in het Parochiehuis alhier op gevoerd bet Indisch tooneelspel: „Oessin Blanda", dat ook nu weer door allen zon der uitzondering bij uitnemendheid werd vertolkt, in het bijzonder noemen wij den hoofdrolspeler Oessin Hartman, die zich in dit tooneelstuk weer eens van zijn beste zijde heeft laten bezien. Overigens had het spel een vrij vlot verloop. Na beëindiging van het tooneelspel was men weer gezellig bij elkaar in zeer groote getale, het spreekwoord hoe meer zielen hoe meer vreugd vond ook hier haar toe passing, want te middernacht gingen allen zeer voldaan huiswaarts. L' IE. Ingekomen: Mej. H. Visser, van Al phen aan den Rijn, 3e Poe.laan 85; W. P. Verschoor, van Hillegom, Willemskade 11; Mej. A. J. v. Werkhoven, van Voorhout, Heereweg 166; D. J. N Slaaf, van Hilver sum, Haven 4; J. H. M. Bulten en echtgen., van Voorhout, Kanaalstraat 238; Mej. H. J. Mens, van Sassenheim, Heerewweg 331. Vertrokken: J. Nieuwenhuis naar Anna-Paulowna; Mej. B. Rhijnsburger. naar Sassenheim; Mej. H. H. Schoone naar Ben- nebroek; J. C. Kuene naar Bergen (N.-H); Mej. J. v d. Griend naar Dordrecht; Wed. L. v. d. Pol-Moerkerken naar TTaa.rlp.mmp.r- meer; H. Gort naar Hillegom. en H. Voorbij allen te Alphen aan den Rijn; J. J. Óppelaar te Zwammerdam Corn. Kapteijn te Nieuwkoop; E. Grandia te Woubrugge; Theo Riel en P. Reyneveld te Koudekerk; P. Habermehl en G. J. de Jong te NieuwveenChor. Buitenhuis te Hazerswoude (Dorp); L. v. d. Star te Wad dinxveen K. v. Baren en B. v. Baren te Zevenhoven. een batig saldo van 6 49. Er werden dit jaar door tien verschillende handelaren in geschreven voor de levering van brand stoffen. Uit deze inschrijving bleek, dat de concurrentie buitengewoon groot was; als laagste inschrijvers werd de levering van cokes en lange turf en bruinkoolbriketten gegund aan de heeren Gebr. van Neort van Rijnsburg en de levering van eierenkolen en anthraciet aan den heer C. Cammeraat te Hazerswoude Dorp. De zware turf werd geleverd door den heer Adr. Slingerland al hier. De aftredende bestuursleden, de heeren P. l'Amie en G. Wolvers, werden bij accla matie herkozen, tot controleur des kascom- missie werd benoemd de heer H. Borst. De bespreking inkoop aardapoe'en lever de niet veel belangstelling op. Mochten er nog leden zijn die door tusschenkomst der vereeniging aardappelen wenschen te be trekken dan kunnen zij hun hoeveelheid nog opgeven binnen enkele dagen aan een der bodes, of bestuursleden. Nadat door enkele leden gebruik was ge maakt van de rondvraag werd deze jaarver gadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Aanrijding. Gistermiddag te circa vier uur werd nabij de woning van den heer G. Wolvers de bode-auto van den heer Va rik, welke op weg was naar Alphen, door een voorbijrijdende luxe auto aangereden, met hét. gevo'g dat de laatste met het verlies van de treeplank plus een spatbord, op eigen kracht de reis kon vervolgen. De bodewagen werd vrijwel geheel vernield, zoodat deze met een kraanwagen moest worden weggesleept. De aangerichte scha de werd onderling geregeld. ARME SCHOONHEIDS-KONINGIN! Een dagje schittering en glorie voor jaren van ellende en miskenning. Een (niet-katholiek) Engelsch dagblad heeft zich de moeite gegeven het lot na te gaan van verschillende zoogenaamde „schoonheidskoninginnen", die nog met- lang geleden het schitterend middelpunt waren van belangstelling en eer, maar thans van het tooneel der glorie verdwe nen zijn. Hoor het lot van enkele dezer meisjes: Een heeft zióh zoojuist vergiftigd te Ba- riad in Moldavië. Eenige jaren geleden verwachtte Irene Wierzbick stellig, dat zij gekozen zou wor den, op den wedstrijd te Warschau. Maar men koos haar niet. Een kreet van wan hoop weerklonk in de zaal; Irene liep weg. Enkele minuten later vond men haar in de kleedkamer, een revolger naast zich; zij had zelfmoord gepleegd. Miss Dulcie Barclay was winnares in een wedstrijd in 1926 gehouden in Australië. Drie jaar later vergiftigde zij zich. Peggy Davis werd tot schoonheidskonin gin uitgeroepen en wist een Amerikaau- schen millionair te bekoren. Zij werd ergens aan de Cóte d'Azure langs den weg ge vonden, dood, in een verongelukte auto; een briefje werd bij haar gevonden: „Ik verlang niet langer te leven". Onlangs werd een Engelsch winkelmeis je betrapt voor 300 pond aan kleederen te hebben gestolen. Haar advocaat bra-cht uit dat zij bezeten was door het verlangen zich in mooie kleeren te hullen, die haar schoon heid beter zou doen uitkomen op den een of anderen wedstrijd. We hooren het al spoedig wanneer een schoonheidskoningin een min of meer zwaar ongeluk overkomt, maar wat we niet vernemen is wat haat, jaloerschheid, nijd, ontgoocheling de wedstrijden veroorzaken, wat een ellende soms het deel is van haar, die denken dat een schoonheidsprijs te win nen, gelijk staat met den aanvang van een leven van wijn en vermaak. Wie herinnert zich nog Ivy Close, die in 1911 werd toegejuicht als de mooiste vtouw ter wereld. Zij trad op in talrijke films, huwde met een bekenden fotograaf, en haar gelaatstrekken waren even bekend als die van een werkelijke koningin. Een paar jaar geleden hoorde men weer van haar, zij ver telde wat het beteekent den gewonnen ti tel te moeten verliezen. Zij was vervallen tot de diepste armoede en moest om in het leven te kunnen blijven het laagste werk verrichten.... tot zij geen werk meer vond Laat ons hopen, zoo besluit het Engel- sche blad, dat de geschiedenis van de schoonheidskoninginnen een les zal zijn voor de meisjes die dit lezen en voor haar vriendinnen, en dat haar ouders haar zul len weten weg te houden van het onzalige sohoonheidskoninginnenpad. „Hsgz." JEGTSTGEEST. Gevestigd: W. Docter, van Overschie J. M. Elfers, van Amsterdam. D. Broekhuizen, van Bergen op Zoom. M. Bokma, van Leiden J. C. Helmze, van Leiden. G. Dümmerman, van Voorscho ten. J. R. v. Dalen, van Steenwijk. D. Ladan en gez., van Leiden. S. N. Tho- den v. Velzen, van Rolde. P. J. Eman, van Leiden. W. F. Verkuylen, van Kat wijk. W. Boerlage, van Amsterdam. H. Nagtegaal, van Voorschoten, M. BüchliFers, van Leiden. Vertrokken: L. D. Barthen, naar Leiden. W. D. Brouwer, Daar Cromvous. M. J. Giest-ert en gez., naar Leiden. Wed. J. Hamersde Leeuw, naar Breda. A. J. C. Vermin, naar Delft. J. v. d. We gen en gez. naar Woubrugge. Geboren: Johanna d. v. M. Zandber gen en L. de Geus. Petronella Johanna d. v. Th. S. Lubbe en A. J. van Rijn. Martina d. v. M. 't Hart en J. v. Egmond. Cornelia Gerarda Maria d. v. G. C. Kop pers en C. Balk. BODEGRAVEN. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend tot den bouw van een consultatiebureau met bovenwoning voor rekening van de Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose al hier. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan heden als werkloos ingeschreven 113 personen. Drankwet. Door Burgemeester en Wet houders is aan J. van Dorp een verlof B ingevolge de Drankwet verleend voor den winkel van het perceel Noordstraat 6. Varkenshouders. Deze week is in het Beursgebouw vergadering geweest van den bond van Varkenshouders. Het bestuur be staat uit: Voorzitter: Jac. Rijlaarsdam; secretaris: A. A. Jongenbreur; penningm.: B. Spruit. Bestuursleden: J. Rijlaarsdam en J. v. Spengen. De heer Joh. Michielsen is benoemd tot propagandist. Verpachting. De heer G. v. Diepen, alhier heeft wederom voor een tijdvak van drie jaar gepacht de brug met sluis in de Brugstraat. Ned. Fabrikaat. Morgenochtend 10 uur heeft de opening plaats van de Ned. Fabrikaatweek. Volgende week zal 4 avonden de Ned. Fabrikaatfilm draaien in hotel van Haaften en van Rossum. Verloren. Een auto-reservewiel. Inlichtingen politiepost Maandag a.s. Geboren: Maria, d v. B. Benschop en H. van den Hoven. Leendert, z. v. H. Nap en M. M. van Eijk. Ondertrouwd: A. Tuis, 25 jr. met M. van Eijk, 23 j. O. van Leeuwen, 27 j. en L. Kop 21 j. Gehuwd: P. Buitelaar, 26 j. en N. Keij- zer, 24 j. Ingekomen: J. G. L. Röder, van Rotterdam Vertrokken: A. M. Hoogendijk, naar Kamerik. NIEUWKOOP. Amusement. Zaterdagavond 5 Novem ber a.s. hoopt in de tooneelzaal van den heer J. P. Biersma op te treden de heer Kees Pruis met gezelschap. Wie dus gezel lig een avond wil genieten, wordt thans de gelegenheid gebodende naam Kees Pruis zegt reeds veel. Men leze verder de advertentie voorkomende in dit num mer. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lag. Landbouwschool. Bij het geh den eindexamen aan de Chr. Lag. La bouwschool werd op Woensdag 26 Octo1 aan al de leerlingen der 4e klas het sch diploma uit"ere:'::t door den ir. A. Neeb. Rijkslandbouwconsulent. De geslr den zijn: A. v. d. Akker G. J. den He: Wat niet mocht. De 16-jarige B. moest gistermorgen in opdracht van zijn vader een motorrijwiel halen, wat hij niet mocht berijden, maar hij deed dit toch. De ge volgen bleven niet uit. Bij de Hofbrug reed het jongmensch een ouden man en een achtjarigen jongen aan, die, hoewel beide kwamen te vallen, er betrekkelijk met wei nig letsel afkwamen. Tegen 't jongmensch, die aan zijn voet werd verwond, werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. Op den hoek LemsonWilhelmina- strat werd mevr. Sch. gisterenmiddag aan gereden door den bestuurder eener luxe auto uit Venlo. Zij werd aan haar been ver wond, terwijl het rijwiel, dat zij bereed, werd beschadigd, de schade werd evenwel vergoed. Geboren: Abraham, z. v. Klaas Abra ham Versloot en Hendrika Vis. Pieter Eildert, z. v. Hendrik Hoekstra en Afina van Slooten. Arie, z. v. Abraham Rijne- veld en Janna Houtman. Cornelis Jan, z. v. Jan van Wieringen en Gerritje Blijleven. Herman Arie, z. v. Klaas Vergeer en Barbara Jansje van der Vis. Antonie, z. v. Antonie Johannes Weijers en Marijtje Butterman. Jacob Andries. z. v Jacob Buijs en Elizabeth Sara Catharina Baai- bergen. Hendrikje, d. v. Cornelis Johan nes Pels en Geertje van Veen. Overleden: Christina Petronella Toscanie, oud 80 j., weduwe van Willem de Lezenne Coulander. Everardus Huber- tus van Mild, oud 70 j., weduwn. van Maria Schuling. Gerardus Prins, oud 79 j., echtgenoot van Geertrui van Amsterdam. Gehuwd: Jacob Kostelijk, oud 26 jaren en Adriaantje Nagtegaal. oud 24 jaren. Hermanus de Gans, oud 25 jaren en Jo hanna Qualm, oud 24 jaren. Ingekomen: Cornelis W. van der Burgh, Oranjestraat 34, van Woerden; Jo hannes J. A. van den Hout, Oranjestraat 37 van Jutphaas; Mietje Krol, v, Boetselaer- straat 29, van Het Bildt; Cornelis van Katwijk, Raadhuisstraat 236a, van Bode graven; Neeltje van Delft, echtgenoote van C. van Katwijk, Raadhuisstraat 236a, van Katwijk; Francina A. M. Wouters, Juliana- straat 36, van Rijswijk (Z.-H.); Adriana J. Vis, Toegangsche weg 2, van H?izerswoude; Antonia Splinter, Torenstraat 1, van Nieuwkuyk c.a Annie Bakker, Martha Stichting, van Beesd; Cornelis Touw, Ot- weg 9, van Ter Aar; Aafje J. van der Wal, echtgenoote van L. C. van der Aar, Voor straat 14, van Leiden; Wessehna A. Foek- king, Hoorn 86, van Leiden; Cornelia F. Lindeman, St. Josephgesticht, van Haar lem; Jan Kok, Ridderbuurt 4, van Zaan dam; Anna P. L. van Eijk, Haviklaan 4, van 's-Gravenhage. Vertrokken: Dorothea A. M Beu- mer, Lindenhovenstr. 33, naar Leiden, Morschkade 10; A'afje M. Perreijn, Otweg 15, naar Hazerswoude; Bertus Groen en ge zin, Hoorn 130, naar Haarlem, Merwedestr. 26; Maarten Verbeek en gezin, Obweg 11, naar Boskoop; Gijsbert.de Knegt, Pr. Hen- drikstr. 18 naar Arnhem, Parkstraat 43; Wilhelmus J. M. van Niekerk, Steekterweg 89, naar Wassenaar; Arend Stoffer, Bloem- straat 23, naar Koudekerk; Hendrik J. Stoffer en gezin, Bloemstraat 23, naar El- burg; Johanna C. M. Wijfje, Noordeinde 41,- naar Uithoorn; Jan P. van der Veer, Prin senlaan 29, naar Amersfoort, Lange Beek straat '21. HAZERSWOUDE (G.). „Door Samenwerking Sterk". Gister avond werd ten huize van den heer van der Voort de algemeene jaarvergadering dor inkoopvereeniging „Door Samenwerking Sterk". Nadat door den voorzitter deze slecht be zochte vergadering (er waren n.l. 16 leden plus 5 bestuursleden aanwezig) met den Ohr. Groet en een woord van welkom was geopend, werden door den secretaris de no tulen en ook tevens een jaarverslag voor gelezen en onder dank goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester kon men constateeren dat in het afgeloo- pen jaar aan spaargelden is ontvangen een bedrag van 1804.35, van welk bedrag aan brandstoffen is betaald de somma van f 1372 88 en voor aardappe'en de som van 76. Deze bedragen zijn belangrijk minder n het vorig jaar. het zal zeker wel een olg wezen van den crisistoestand, welke verschilWde gezinnen heerscht, daar hen het sparen voor de brandstoffen 1 in de zomermaanden er bij inschiet. - der vereeniging werd gesloten met

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6