ZATERDAG éérst naar WAALS 0.14 0.54 1085 2.25 11.25 narht- fi? c/l 0.37 HET IS UW VOORDEEL /RIJDAG 28 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. m.. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Oct. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 760.0 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 742.6 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 29 Oct.: Meest matige Noord Westelijk tot Wes telijke wind, zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk nog regenbuien, iets kouder. Terwijl de drukopzet in het Westen aan hield, heeft een kleine depressiekern, die gisteren over het Zuiden van Ierland en Engeland de barometer snel deed dalen, en zich met groote snelheid onder zware regens oostwaarts verplaatste, den wind in ons land reeds naar Zuid en Zuid-Oost doen krimpen. In hoeverre de ruiming die hierna mag worden verwacht, welke trouwens in het Zuid-Westen van het land reeds is in getreden met de daaraan gepaard gaande afkoeling, van langen duur zal zijn, hangt in sterke mate af van de verdere ontwik keling van een nieuwe voorloopig nog klei ne en ondiepe depressie, die bij IJsland verscheen. Behalve de weg door de de pressie uit Zuid-Engeland gevolgd waar, de regenval zwaar was (Brussel en Calais had den beide 32 m.M.) had het gebied meest matige regen. De temperatuur is vrijwel overal gedaald. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drié" 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.07 uur tot Zaterdagmorgen 6.20 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 29 October voorin. 1.50 uur en nam. 2.15 uur. leverde, had de huldiging van den geest, advi seur plaats. Met den hoogeerw. deken A. H. M. J. Ho- mulle kwam de jubilaris, kapelaan R. M. A. Nieveen van Dijkum de zaal binnen, na per auto van de pastorie te zijn afgehaald en bij het binnentreden begroet met het „Aan U, o Koning der Eeuwen". Vervolgens nam de voorz. het woord om zijn vreugde uit te spreken den jubilaris1 met den deken hier te mogen ontvangen. Voor den Vriendenkring, aldus spr., is dit een bijzondere dag, nu zij de gelegenheid krijgt een geestelijke te huldigen. Wie de priesters eert, is een strijder voor de zaak van Jezus Christus. Spr. heeft dan woorden van warmen dank voor dit 121/Z-jarig adviseur schap en herinnert aan de installatie 1214 jaar geleden, toen de adviseur beloofde de vereeni- ging vooruit te helpen in innerlijke kracht. Die woorden heeft hij tenvolle bewaarheid. Geen moeite en geen tijd was hem teveel wan neer het gold de zaak van J. Christus. Altijd was hij bij ons, altijd is hij ons voorgegaan. Voor die hulp, voor die samenwerking dankt spr. hem namens allen. De taak, die u op zich hebt genomen, hebt u volbracht, daarvoor moge God u beloonen. Hierna bood spr. met woorden van geluk- wensch middels den penningmeester het ge schenk aan, dat bestond uit een couvert met inhoud. Op de bestuurstafel prijkte een bou quet bloemen van een der leden. Als antwoord hierop nam kapelaan Nieveen van Dijkum het woord om te zeggen, dat hij xverbaasd was over deze huldiging, omdat hij niet weet, waaraan hij dat verdiend heeft. Spr. wil juist het bestuur hulde brengen, omdat het 't zoolang met hem heeft uitgehouden. Toch is spr, dankbaar voor deze waardee ring, die spreekt uit de aanwezigheid van zoo- velen, dankbaar ook voor het geschenk. Voor dit geld wil spr. een sieraad laten aanbren gen op zijn kelk, zoo zal dit geschenk dan toch zijn ter eere van het H. H. Sacrament. Toch wil spr. als geestel. adviseur nog gaar ne een opwekkend woord spreken en herin nert dan aan zijn instalaltie, waarbij hij hulde bracht aan zijn voorganger, nu pastoor van Emmerik, zeggmde, dat hij vooral wilde ar beiden aan het innerlijk der vereeniging. Daarom wil spr. nu nog eens wijzen op de plicht, die allen als lid op zich namen, n.l. de aanbidding van het H .Sacament des Altaars door het dagelijksch bijwonen der H. Mis, door veelvuldige H. Communie en hij vraagt den damesleden hun mannen en zoons op te wekken dagelijks de H. Mis bij te wonen. Er gaan er nog veel te weinig. Het H. H. Sacra ment is voof ons wat de zon is voor de aarde, het is een bron van genaden, warmte en licht Als wij lauw zijn is het onze eigen schuld, om dat wij niet genoeg van die bron gebruik ma ken. Vooral in dezen tijd mogen wij ons wel eens afvragen, of wij zelf niet de oorzaak zijn van deze tijden, omdat wij God hebben ver geten. Het mooiste geschenk, dat u mij, als u mij dan huldigen wilt, kunt geven, aldus de geest, adviseur, is le zorgen, dat uw liefde tot het H. H. Sacrament levendiger wordt, dat t het middelpunt van uw leven zij, dan zal de Vriendenkring nog grooter en sterker worden en dan zal het mij nog meer een vreugde zijn, dat ik zoolang adviseur van uw vereeniging ben geweest. Intusschen was ook pastoor Th. Beukers ter vergadering gekomen. Hierna werd het feestprogramma afgewerkt, dat verzorgd werd door mr. Carter en zijn gezelschap. Deze veelzijdige artist heeft met zijn gezel- sevhap de volle zaal op de aangenaamste wijze bezig gehouden. Specialiteit in alle rich tingen van zijn vak werden de aanwezigen ont haald op verbazingwekkende goocheltoeren, op muzikale noviteiten, Jongleeren, dressuur, humor enz. teveel om op le noemen. Op waar lijk prachtige wijze hebben zij het publiek ge amuseerd en wij aarzelen dan ook niet om dit veelzijdig gezelschap van harte aan te be velen. Het is in alle opzichten een succesvolle avond geworden. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Op dè gisteravond in de benedenzaal van het Nutsgebouw gehouden vergadering van bovengenoemde vereeniging lijeld de heer H. Martin, oud-directeur van 't Friesch Museum te 's-Gravenhage, een lezing met lichtbeelden over het onderwerp „Enkele meesters onzer 17de eeuwsche schilder kunst." Spr. heeft er slechts enkele uitgekozen, omdat het niet doenlijk zou zijn, ze allen te besnreken. Zelfs onze grootste schilder- vorst Rembrandt moet onbesproken blij ven, omdat het haast een heiligschennis zon zijn, dezen reus in enkele minuten *te willen schetsen. Het eerst stond spr. stil bij Frans Hals, den tegenvoeter van Rembrandt, waar Rembrandt het dramatische, het diepere innerlijke der figuren zou hebben weerge geven, daar ziet Frans Hals slechts het uiterlijke. Tot goed begrip van het wezen der schilderkunst wees spr. er vooral op, dat schilderen geen fotografecren is. Kunst is de weergave van de natuur, maar dan weergegeven door den ontroerden gee.st van den meester. De schilder geeft een interpretatie van het leven, zooal? hij het ziet. Dit laat spr. door middel van zijn lichtbeelden heel duidelijk zien in het werk van Frans Hals. Er zit een tragische ontwikkelingsgang in de reeks schilderwer ken van dezen I7den eeuwsche meester. Hals was geen losbol, zooals hij vroeger altijd werd voorgesteld, doch hoewel een temperamentvol mensch, eerder schuw en in zichzelf gekeerd. Hij zag slechts den buitenkant der dingen en. zooals het meer met oppervlakkige naturen gaat. het leven louterde hem niet, doch verbitterde hem. Zijn latere werken ademen dan ook alle een verbitterden geest, hetgeen o.a. ook tot uiting komt in de typeerende grijze toon van dat schilderwerk, welke later zelfs overgaat tot nuanceeringen van zwart, zooals het geval is met de regenten en re gentessen van het oudeliedenhuis,' dat een zuur en wrang schilderstuk geworden is. Een geheel ander schilder is Jacob van Ruysdael, een onzer grootste landschap schilders, die evenals Frans Hals arm is gestorven. Hij had geen succes omdat hij de Italiaansche mode van dien tijd niet volgde. Eigenaardig zijn zijn Noorschc landschappen, waarvan hij het origineel waarschijnlijk nooit gezien heeft. Het meest aantrekkelijk zijn z'n Hollandsche land schappen, waarvan spr. er eenige liet zien, w. o. de bekende molen bij Wijk bij Duur stede. Het" deed ons goed, dat spr. ook on zen Leidsche Jan Steen liet zien en wel in zijn ware gedaante, ontdaan van de praat jes, waaraan zijn huishouden den beruch- ten faam ontleend heeft. Een man, die 500 schilderwerken heeft nagelaten was geen luilak en geen dronk aard. Steen was een onrustige natuur, het geen uit zijn schilderijen blijkt, maar hij behéerschte alle vormen van techniek met een volledig meesterschap. Hij was dikwijls cru, maar in alles was hij een moralist, die zijn tijdgenooten in goedmoedige humor oen spiegel voorhield, opdat zij uit hun eigen beeld wat leeren zouden. Een geheel ander man is Pieter de Hoogh die eveneens in kommervolle omstandighe den leefde en een tijd lang gewoon huis knecht was. Hij is althans in zijn beste periode, de z. g. Delftsche periode de schilder van het eenvoudige huiselijk ge luk. Ook bij hem evenwel is van een die per zieleleven in zijn schilderwerken geen sprake, in tegenstelling met Vermeer, dien spr. het laatste behandelde en van wien hij enkele werken op het doek liet zien ten einde diens karakter als interieurschilder duidelijk te doen uitkomen. Hét was een belangwekkende uiteenzet ting, wfflke met de grootste aandacht werd gevolgd. Heeren Slip-Overs meest moderne A M kleuren U.JJ Ongebleekte Breikatoen per 100 grams All strengen vil 70 c.M. breed bijz.. voordeelig Heeren Flanellen extra goedkoop Moquette Tafelkleeden büitengew. voordeelig 130/150 5.95 150'ISQ 7'.5Q Chinarratten no x ISO 0.45 160 x 230 1 70 180 x 230 1^75 Divan m. verst, kopstuk degelijk stofferrwerk prima Ontbijtlakens met rand kleurecht, A QF waschecht U .t/v Graslinnen Lakens 2-persoons met A A A a jour zoom U»*/T Moquette Schoorsteenloopers zeer mooie des- Moquette Divankleeden pass. bij ta- felkl. 150/280 Eiken Slaapkamer best. uit spiegelkast 2-pers. ledikant, tafel, 2 mod. gondeltjes, kastje ML ü\J Flanellen Heeren Sporthemden degel, kwaliteit A PA flink model Belgisch Lakenlinnen ri ,zr.r.... 0,19 Dames Flanellen extra, goedkoop Moquette Kapstokkleeden extra laag ge- A OF prijsd, 100/150 t Cocoslooner 50c.M. 70 c.M. 0.17 0.34". Gestikte Dekens zeer voordeelig 120 170 3.45 150 x ino 5.25 170 X 205 6.25 Maandag a.s. dan geïieeSen dag geopend. Dinsdag I R3av. den geheeSen dag gesloten. HaarSetmmersiraai 130—(36. Berichten reeds geplaa'st in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. GENOOTSCHAP STILLE OMGANG. Herdenking tweede lustrum. In Maart jl. bij den Omgang 1932 werd het bekend, dat de Leidsche Afdeeling dit jaar den Omgang te Amsterdam voor de 10de maal meemaakte als afzonderlijke groep. Tien achtereenvolgende jaren trok ken de Leidsche Pelgrims, waarbij zich ook later Ommegangers voegden uit de naaste dorpen om Leiden, gezamelijk op naar de H. Stede te Amsterdam, om daar met j elkander en gesticht door elkaar in sti'te I den Omgang te maken ter eere van het H. Sacrament van Mirakel Hoeveel Eerher stel zal hierdoor m den loop dezer 10 jaren door onze duizenden mannen gebracht zijn aan onzen verborgen God der Altaren. Hoeveel smeekbeden en hoeveel gunsten zullen in die stille uren van de nachtelijke Ommegangen zijn opgezonden en gevraagd i aan onzen Eucharistischen Koning. Steeds treffend en aangrijpend is het die groote groepen van mannen te" zien rondtrekken in de stille straten van Amsterdam, om daarna het hoogtepunt van hun geloof uit te vieren in één der parochie-kerken te Amsterdam. Voor tien jaren is de Leidsche Afdeeling als een zaadkon eitje begonnen, telde zij een kleine 30-tal deelnemers, wat dit jaar aangegroeid is tot een ledental van 2500 katholieke mannen er? jongelingen boven de 18 jaren uit Leiden en de naaste dor pen om Leiden. Niet alleen- in het aantal zrt de groote stuwkracht van de Leidsche Afdeeling. doch de werkzaamheid van het Bestuur is er steeds in hoofdzaak op ge richt: de devotie en het verloop van iede- ren Omgang op te voeren, wat door de goede regelingen ook bereikt werd, waar door het Leidsche Genootschap door het Hoofdbestuur van het Amsterdainsche Ge zelschap meermalen aan andere Groepen is ten voorbeeld gesteld. HierVoor moeten wij' dank brengen aan het wakkere Bestuur van de Leidsche Af deeling, met Pater Frigge O.F.M. als Geest. Directeur aan het hoofd. In Maart is het 2de lustrum herdacht alléén door het schenken van een feestgave aan do katholieke werkloozen te Leiden en in de-aangesloten dorpen: door omstandig heden is de kerkelijke viering nog achter wege gebleven. Het Bestuur kan thans mededeel en en noodigt hiertoe alle leden uit de kerkelij ke herdenking te willen bijwonen op Zon dag, 6 November a.s. in de Paroch. kerk O. L. Vr. Onbev. Ontvang (Hartebrug) aan de Haarlemmerstraat: te half 8 uur onder de II. Mis, Algem. H, Communie voor do leden; te half 11 uur de Hoogmis, welke zal worden opgedragen door den weleerw. Pater Frigge O.F.M., Geestel. Directeur van het Leidseh Genootschap, tot intentie van de levende en overleden leden waar onder feestpredikatie. Het Bestuur rekent er op. dat zooveel mogelijk dc leden, zoowel bij de Algem H. Communie als de Hoogmis om half 11 uur, present zullen zijn, om daardoor hun dank baarheid te toonen tegenover het H. Sa- crament van Mirakel voor de vele ontvan- gen gunsten en zegeningen en tegenover i het Bestuur voor de vele moeiten en opof feringen. Handelsregister K v. K. Wijzigingen: 2255. Spaarbank van de Effecten en Incasso-Bank, Alphen aan den Rijn, Julianastraat 65. Overl. Comm.: J. II. Heeren, Soest, dd. 6 Oct. 1932. 337. Effecten- en Incassobank. Al phen aan den Rijn, Julianastraat 65 Overl. Comm.: J. H. Heere, Soest, dd. 6 Oct. 1932. Geboren Meindert, zoon van K. de Boer en P. H. Bergwerff Grietje, doch- tor van S. Jansen en W. II. v. d. Zeeuw Johanna Cornelia, dochter van A. Lepelaar cn J. v. d. Wallen Willem Fredcrik, zoon I van W. F. Hartman en G. Nieuw ?ld. I Ondertrouwd: P. van der Blom jm 28 jaar en E. C. de Feij jd. 2S jaar. i Getrouwd: E. van Santé jm en T. Scharwachter jd F. van Venetien jm en T. M. Blanken jd - B Bastiaan jm en C. Taffijn jd - A. Beij jm en A. M. Smit jd - H. C. Fortrie jm en J. Kriek jd II. van -Vr Mark jm en M. Lambooij j<l B. den Cs jm en J. C. Lette jd O. W. Pouw jm en M. van Kru'.inson jd. I Overleden: B. C. van Vliet zoon UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Op hol. Dezer dagen sloeg een paard, bespannen voor een driewieldekir op hol aan don Achtermiddenweg. In het Zuideinde van het dorp bracht men het dier voor de valbrug tot stilstand. Het dier had menige dorpeling groote schrik bezorgd. Doch gelukkig mocht het blijven bij materieele schade, deze voor den eigenaar L. Luibcn. De Pluimveetentoonstelling. De voorbereidende werkzaamheden, die de pluimvee vereeniging „Eendracht" maakt, bieden goede vooruitzichten. De ingekomen eereprijzen zijn op dc laast gehouden bestuursvergadering voor de desbetreffende rassen vastgesteld. Binnen enkele dagen zullen de vraag programma's gereed zijn, om zee in te gaan. Men mag ten volle tevreden zijn over de toegekende eereprijzen, temeer daar men in vereenigingen van omliggende plaatsen van een dergelijke tentoonstel ling dit jaar heeft afgezien. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Oct. Veemarkt Aanvoer: -969 runderen, 320 kalveren, 451 schapen, 33S varkens, 615 biggen, 3 paarden, 6 veulens en 14 bokken efi geiten. 17 stieren S0 270, 137 kalf- en melkkoeien 130—200, handel matig; 596 varekoeien 95130, handel stug; 219 vette ossen 110230, schoon aan de haak 2862 cent, handel stug; 251 graskalvei'en 3065; 17 vette kalveren 3570, schoon aan dc haak 55 110 cent, en 52 nuchtere kalveren 36, handel traag; 351 vette schapen 1011, 100 weideschapen 89, handel traag; 338 mestvarkens 616, handel traag; 615 biggen 2.504.50, handel traag; 6 veu lens 50—75; 14 bokken en geiten 27. Kaas. Aangevoerd 91 partijen waar van 74 partijen Goudsche en 17 partijen Leidsche kaas. le soort Goudsche kaas 3234.50 en 2e soort 28—31le soort Leidsche 3034 en 2e soort 2629 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. ZOETERMEER-ZEGWAART, 27 Octo ber. Eierveiling. Aangevoerd 1500 stuks eieren. Prijzen kipi .eieren 6.607.35 per 100 stuks; eendeneieren 5.5754.55 per 100 stuks. UITHOORN, 27 October Kaasmarkt. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 825 stuks. Prijs Goudsche kaas lste soort R.M. 33 35: 2de soort R.M. 29—32; zwaardere 36. Handel vlug. BOSKOOP, 27 October. Bloemenvel!' Golden Ophelia 1630; Hadley 25- Claudius Pernot 3055; Columbia 15—31; Butterfly 20—34; Mac Keiler 30—45; Wilh. Kordes 30 52; Mme Jules Bouché 30; Ro- salandia 3050; Fiorex 40—70; Ghas. F. Kil ham 18—34; Edith Holen 70—100; Aug. Xoack 16—30; Else Poulscn 70100; Elle Pou'sen 18—25; Brianchliff 18—40; Chry santen, grootbloemig 70—100; idem tros 1540; Asparagus 7—10; Physalis Fran- chet'tii 19—28; Gerbera 40- -80; Clematis Prmk Hendrik 160;200, per bns van 10 st. VEURL'DAM, 27 Oct. Vrije Veiling. Aanvoer: S917 kippeneieren 6.80—7.30, per 100 stuks, kippen 4590 cent, eenden 5065 cent, konijnen 0.40—1.55, duiven 1019 cent per stuk. WOERDEN, 28 Oct. Kaas. Aanvoer 230 partijen kaas. Met rijksmerk lc kwal. 32 35, met. rijksmerk 2e kwal. 2830, zwa re 35. Handel matig. AARLANDERVEEN, 27 Oct. Eierenvei- linp. Priizcn: kippeneieren f 6.207.50, en eendeneieren f 3.603.90 por 100 stuks. ALKMAAR, 28 Oct. Kaas. Aangevoerd 97 stapels, zijndo 115.000 kg.; Fabriekskaas kleine 32, Fabriekskaas commissie 29, Fabriekskaas middelbare f 29, Boerenkaas kleine 30.50 en boerenkaas commissie 33.— per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 28 October. Vee. Aan voer: 70 enterstieren, 515 vol le koeien 80 180, 3454 cent per kg.; 1116 melk- cn kalfkoeien 70200, 185 pinken 40SO, 15 vette kalveren 1538, 2002 graskalve- rnn f 12li», 136 nuchtere kalveren 23, 534 vette schapen 0—16, 125 weidescha pen 814. 499 lammeren 6]0, 865 vet te varkens 18—65, 2428 cent per kg.; 28 magere varkens 1035, 213 kleine big gen 4—8, 12 bokken en geiten, 25 paar den. Totale aanvoer 0517 stuks. Kaas. Sldutclkaas 123; Goudakaas 22—35, Edammerkaas 1740. Aan voer 23.676. Boter. Mijnbotor 1.471.3c1.23 per kg.; vcilingboter 1.37—1.32 per kg. Aanvoer 9 derde, 16 zesdo cn 1 twaalfde vaten. Commissie 0.80. LAATSTE BERICHTEN DE MOORDAANSLAG TE DE PUNT. Het lijk van den dader opgehaald. Hedenmorgen om ha f twaalf is onder De Punt uit het Noord-Willemskanaal, op ongeveer 3 K.M. afstand van de plek, waar in den nacht van 15 op 16 October j.l. do overval plaats had op het jeugdige echt paar J. Laminga, aldaar, het lijk opgehaald van den 20-jarigen bakkersknecht W. Wie ling, die van dézen overval werd verdacht. De veldwachter heeft het lijk herkend. ERNSTIGE AANRIJDING. Op den straatweg LeeuwardenHar- lingen nabij Marsum vond hedenmorgen e>en aanrijding plaats die wonder boven wonder vrij goed afliep. Een personenauto reed met een ta melijke snelheid op den hoofdweg toen uit een zijweg links een andere perso nenauto kwam aangereden, welke eerst- genoemden wagen in den flank aanreed. Dc aangereden auto slingerde over den weg en kwam aan den linkerkant in bot sing met een boom. De wagen werd to taal vernield. De chauffeur, de heer G. uit Menaldum bekwam eenige niet ern stige verwondingen. De andere auto kreeg zoo goed als geen schade. 27 jaar. TELEGRAMMEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN ZUID-FRANKRIJK. Een doode en tien zwaar gewonden. PARIJS. 2S Oct. (Y D.). Tusschen Mar seille en Avignon is gisteren een autobus met ongeveer vijftien personen op den nat ten straatweg ges ipt. Een der passagiers werd op slag gedood, terwijl tien andere in zittend «n ernstig werden gewond en naar liet ziekenhuis te Marseille moeiden worden overgebracht. Ecnigen hunner verkeeren in levensgevaar. WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAMï (Niet officieel). Berlijn 59.05 monden 8.16WR New York 2.48.0.58 Parijs 9 76»/8 Brussel 34.57 Zwitseiland 47.93 Madnd 20.42' /2 Oslo 4! 70 Kopenhagen 42.60 Stookhok- 42.70 VVeenen 34.50nom. Praag 7.36t;2 Boedapest BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De Amsterdamschc effectenbeurs was he denmorgen gedrukt ondanks de hoogere noteeringen, die Wallstrcct had afgezon den. De zwakkere stemming voor versohil- lendo producten als koper, tarwe en sui ker,alsmedo de scherpe daling van het pond maakten een ongunstigen indruk, evenals de onzekerheid omtrent het lot, dat het regeeringsvoorstel tot verhooging van de invoerrechten beschoren is. In de middag uren was de tend enz. echter verbeterd cn de koersverliezen konden niet alleen wor den ingehaald, doch de noteeringen stegen zelfs boven het slotpeil van gisteren. Kon. Olies hadden de leiding als gevolg van dekkingsaankoopen voor Parijsche reke ning. Het fonds avanceerde tot pl.m. 2 pet. boven gisteren. De Amerikaansohe oliesoor ten waren verdeeld. Philips waren 5 pet. hooger, op geruchten, dat de Mij. een flin- ken order voor wegvorlichting voor Fran- sche rekening had. Aku's eveneens hooger. Unilevers herstelden zich gedeeltelijk van het 's morgens geleden verlies. Suikers slo- 1 ten zich bij de algcmecno stemming aan, waardoor een nieuwe afdoening tegen ver laagden prijs geen invloed uitoefende. H.\ A.'s bleven op peil. Tabakken regelmatig, Rubbers goed prijshoudend. Scheepv. en Mijnw. lagen buiten de attentie, docht de stemming wae niet ongunstig. Amerikanen onregelmatig. De Obligat ic-afdeeling was prijshoudend. I Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3