H. NI. PIERROT HUKLUütMAKtK UIT DE RIJNSTREEK AGENDA STADSNIEUWS VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 SOLIDE WOLLEN DAIHLS- QU KOUSEN 1.35, 1.18, ö»f ZEER FIJNE ZIJDEN KOUSEN 75 ZIJDE FIL KOUS, buitenge- 45 wone kwalit., zeer voordeëlig Ba PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De heer Joh. Reijers te Zwijndrecht is be noemd verklaard tot lid van de Prov. Sta ten van Zuid-Holland. Deze benoeming is een gevolg van het feit, da-t mr. dr. 'J. van Bruggen ontslag heeft genomen als zoodanig. R. K. Bond van Melkhandelaren. In Stads Doelen te Delft werd Woens dagmiddag, op uitnoodiging van de R. K. Ver. van Melkhandelaren St. lsidorus, die haar zilveren jubileum herdenkt, een alge- mee ne vergadering gehouden van den R. K. Nationalen Bond van Melkhandelaren. Een uitvoerige discussie is o.m. ge voerd naar aanleiding van de mededeeling van een afgevaardigde der afd. Amsterdam, dat daar ter plaatse door een groote Rot- terdamsche zuivelfabriek, fleschjes room, etc. ten verkoop worden gegeven aan krui deniers, waterstokers, enz., tegen een prijs, die de kosten nauwelijks dekt. Medege deeld werd, dat deze fabrikant niet onre delijk is, doch dat er verschillende fabrie ken in Rotterdam zijn, die melk leveren tegen een abnormalen prijs. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten, dat afgevaardigden van Arasterdam en Rotterdam, bijgestaan door een lid van het hoofdbestuur, een conferentie zullen aanvragen met dien fabrikant en deze kwestie met hem bespreken. De afd. Rotterdam vestigde er de aan dacht op, dat het Melkbesluit te Rotterdam onvoldoende wordt nageleefd, waardoor verschillende misstanden zijn ontstaan. Besloten werd, dat de afd. Rotterdam een uitvoerig onderzoek zal instellen, no pens den bestaanden toestand en het resul taat daarvan aan het Bondsbestuur mede- deelen. Nadere stappen kunnen dan worden overwogen. an de afdeelingen Leiden en Utrecht was een schrijven ingekomen aangaande de onredelijke werking van het ka-rngebod. Het bestuur werd machtiging vc"1' 1 ~t"n- pen te doen om te verkrijgen hetgeen de' bovengenoemde afdeelingen wcnschen. Na afloop der vergadering vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in Stads Doelen. De receptie, die werd gehouden, was zeer druk bezocht. „Roomsch recht in de Protestantsche natie". Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het IVde hoofdstuk (Departement rail Justitie) der Rijkshe- grooting voor 1933 Naar aanleiding van het antwoord van den Minister op vragen van den heer Pee reboom omtrent de niet-vervolging van een R K. priester en naar aanleiding van de uitspraak van de Rechtbank te s-Her- togenbosch dd. 23 September j.l. waarbij aan een 'Rf. K moeder, die met een Protes tant gehuwd is, opnieuw herstel in de ouderlijke macht is geweigerd, spraken en kele leden als hun oordeel uit, da-t in deze gevallen Roomsch recht heeft getriomfeerd over ons burgerlijk recht Naar -hun mee ting eiseht het Protestanisch karakter der natie krachtig optreden tegen deze ver- roomsching onzer rechtspraak. Vele andere leden kwamen ten sterkste legen deze besehuldigingen op. Zij betreur den, dat een zoo ernstige beschuldiging door kamerleden was geuit aan het adres van onze rechterlijke macht en zij kwamen op voor den goeden naam van de rechter lijke macht, dien deze terecht verdient. In het bijzonder achtten zij het zeer verkeerd, in schriftelijke vragen te suggereeren, dat een rechter een partijdige beslissing zou hebben genomen. Eenige leden zouden in ieder geval gaar ne van den minister vernemen, in hoeverre naar diens meening Voogdijraad en rechter het recht en den plicht hebben krachtens de geldende wet te letten op de godsdiens tige opvoeding van kinderen, wier ouders overigens voor herstel in de ouderlijke macht in aanmerking komen. Andere leden achtten het onjuist, over deze zaak met den minister van gedachten te wisselen nu het bovengenoemde vonnis van de rechtbank nog voor hooger beroep vatbaar is. Vele leden betreurden het optreden van den Voogdijraad te Maastricht in de geval len, waarop de vragen van de heeren van der Heide en Peereboom betrekking had den. Met voldoening had men in het ant woord van den minister gelezen, dat ook deze dit optreden afkeurt De aandacht werd nog gevestigd op het feit, dat bij den voorzitter van een Voog dijraad voogdijkinderen tegen geringe ver goeding in dienst zijn; enkele leden zouden van den minister willen vernemen, of deze dit een gewenschten toestand acht. Andere leden zouden zich niet verwonderen, indien bleek dat deze kinderen met hun betrek king zijn gebaathet is immers steeds moeilijk, voogdijkinderen een betrekking te verschaffen. CONTINGENTEERING VAN BROOD. De Staatscourant van hedenavond, zal het K oninklijk Besluit bevatten, waarbij de invoer van brood wordt gecontingen- teerd. Deze contingenteering geldt voor 12 maanden (l November 19321 November 1933). Het percentage is gesteld op 100 pet. van dc hoeveelheid, die gemiddeld per 12 maanden in het tijdvak 1 November 19301 November 1932 werd ingevoerd. Onder deze contingenteeringsbepalingen vallen: tarwebrood en deeg van tarwe bloem of tarwemeel. DE CRISIS-ZU IVEL-CENTRALE. De Crisis Zuivel-Centrale deelt mede, dat de prijs van het Crisisbotermerk en de vervoervergunning voor boter voor de week van 30 October tot en met 5 November we derom bepaald is op 0.75 per K.G. Onjuist financieel beheer in de Afd. Rotterdam van den Ned. R. K. Bouwvak arbeidersbond. Het bestuur van de afdeeling Rotterdam van den Nederl. R. K. Volksbond verzoekt mee te deelen, dat de berichten in diverse bladen, omtrent onjuist financieel beheer een korte uiteenzetting harerzijds wel gc- wensoht doen zijn. De kwestie waarover het in bedoelde be richtgeving gaat, heeft zich afgespeeld in de afdeeling Rotterdam van den R. K. Bouwvakarbeidersbond, van welken bond de voorzitter als gesalarieerd bestuurder, tevens de financiën beheerde. In dit be heer is een belangrijk tekort ontstaan, naar den omvang en oorzaak waarvan nog een uitgebreid onderzoek loopende is. Ten aanzien van deze kwes-tie zijn in en kele bladen berichten verschenen, in wel ke publicatie de bedragen ten aanzien van bo\enbedoeld onjuist financieel beheer werden overdreven, terwijl diverse functies bijeen zijn genomen en diverse organisaties werden genoemd. Het bestuur van de afdeeling Rotterdam van den R. K. Volksbond meent goed te doen enkele dezer minder juiste voorstel lingen recht te zetten, zich voorbehoudend later als deze kwestie definitief is gere geld. eventueel de noodige mededeelingen daaromtrent te doen. Het betreft hier den penningmeester (voorzitter) van de afdeeling Rotterdam van den R. K. Bouwvakarbeidersbond. Doch deze had geen enkele functie met finan- cieele verantwoording en/of dito adminis tratie in de afdeeling Rotterdam van den Nederl. R. K. Volksbond. De Volksbond- afdeeling en haar financieele dienst staat geheel buiten deze affaire en haar pen ningmeester moge dan ook in dit verband niet genoemd worden. Bovendien is het bedrag het tekort dat volgens bedoelde bladen 14.000 zou zijn, veel lager en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het bedrag, na 't bekend, worden van het nog loopend onderzoek, lager zal blijken te zijn. Evenmin is het juist, zooals is beweerd, dat de betrokken organisatie in het „Rerum Novarum Huis" zou zijn gevestigd. Het betreft hier een geheel zelfstandige orga nisatie. die eigen kantoren heeft, zoodat in alle. opzichten te constateeren valt, dat de afdeeling Rotterdam van den Ned. R. K. Volksbond buiten deze zaak staat en alleen in zoover er bij betrokken is, dat de aan hem verschuldigde contributie op een- bepaald tijdstip niet betaald is geworden, waarvan echter de leden van den R. K. Bouwvakarbeidersbond geenerlei nadeel hebben ondervonden of zullen ondervinden, daar hun rechten, als leden van den Nederl. R, K. Volksbond, gewoon doorgang heb ben. Tenslotte stelt het bestuur van den Ne derl. R. K. Volksbond, afdeeling Rotter dam, er prijs op, de mededeeling recht te zetten, als zou op een vergadering van den R. K. Bouwvakarbeidersbond de vergade ring een voorstel van het bestuur óm een commissie van boekennazieners te benoe men, hebben afgestemd, om te besluiten den betrokken functionaris te royeeren a!s lid. Feit is, dat naast het bestuursvoorstel een voorstel tot royement werd ingediend door een lid en dit als het meest verstrek kende voorstel het eerst in stemming kwam. De uitslag, bij zitten en opstaan verkre gen, voldeed de vergadering niet, weshalve de beslissing inzake royement in handen van het hoofdbestuur werd gesteld. Genoe gen werd genomen den betrokkene, den heer A. M. de L., als bestuurslid te royeeren. Ten aanzien van deze geheelc kwestie is het oordeel van het bestuur van de afdee ling Rotterdam van den Nederl. R. K. Volksbond nog niet vaststaande, daar, zoo als gezegd, de zaak nog in onderzoek is en althans voorloopig de juiste oorzaak van de tekorten nog niet is aan te wijzen.^ „Volkskrant". Te Maastricht is op 64-jarigen leef tijd over leden dr. J. W. M I n d e m a n s. Het levenswerk van dr. Indemans is ge weest de bestrijding van de tuberculose in Limburg, waarmede hij reeds in 1S97 is be gonnen. Dr. Indemans was ook eenige ja ren assistent van prof. van Haeren in het Binnengasthuis te Amsterdam, en o.a. lid van het Genootschap voor Natuur- en Ge neeskunde te Amsterdam. VEUR. Gemeenteraad. Zaterdagmiddag te 12 vur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Vaststelling: a. ontwerp-uit- breidingsplan, b. ontwerp-verordening, re gelende het bebouwen van gronden, be- j grepen in het uitbreidingsplan (bcbou- wingsverordening). c. Ontwerp-verordening houdende algemeene regelen ter bescher ming van de belangen van derde in ver band met het vaststellen van rooilijnen, bouwverboden en uitbreidingsplannen schadevergoedings-verordening). 3. Aan bieding gemeente-begrooting dienst 1933 en benoeming commisie van onderzoek. 4. Overlegging gemeenterekening dienst 1931 en benoeming commissie van onderzoek. LEIMUIDEN Uitvoering „Sursum Corda". Woensdag avond te 7.15 uur gaf de R.K. Gemengde Zang- vereeniging .Sursum Corda", onder leiding van den directeur J. v. d. Meer en met mede werking van de welbekende familie Hofmann, haar eerste seizoenuitvoering in de zaal van den heer J. Sneeboer. Om circa 8 uur opende de voorzitter, de heer C, v. Tol, de tjokvolle zaal, en heette allen hartelijk welkom op het 3e jaarfeest van „Sursum Corda", en wel in 't bijzonder dokter Stapensea en zijn vrouw en het bestuur van de Christelijke Zangver. „Ex celsior". De burgemeester had bericht van ver hindering wegens drukke werkzaamheden ge zonden. Spr. herinnert aan het succes te Soesterberg behaald en doet een beroep op allen, om toe te treden tot „Sursum Corda". Ook aan de oudrs richt spr. 't verzoek hun kinderen aan te sporen lid te worden. Na de rede van den voorz. werd allereerst de K.R.O.-marsch op de piano gespeeld, waar na de zangvereenxging het tooneel betrad en achtereenvolgens ten gehoore bracht: „Ver trouwen" van Fr. Abt, „Avondklokken". „Vrij heid van het Lied" en tenslotte „Troost der Toonkunst". Deze nummers werden zonder uitzondering schitterend ten gehoore gebracht, en met daverend applaus beloond. Vervolgens kwam de familie Hofmann ten tooneele die de lachspieren flink in beweging bracht. Hierna was het pauze. Onder de pauze ver kochten eenige dames lootjes ter bestrijding van de onkosten. Na de pauze werden achtereenvolgens weer door de zangverëen. uitgevoerd: „Sterren nacht", Ave Maria", „Voorjaar" en tenslotte „Schelmenlied". Deze nummers werden gelijk de andere nummers keurig uitgevoerd. Na deze nummers betrad voor de tweede en laatste maal de fa milie Hofmann het tooneel, wederom met groot succes. Daarna werd overgegaan tot een ge zellig bal, waarna allen hoogst voldaan huis waarts keerden. LEIDSCHENDAM. K. J M. V. Op Maandag 31 October a.s. te 7.30 uur precies houdt de K. J. M. V. een Brabanteche^avondBïabantsche ernst en leute, door den weled. beer II. C. J. M« Temming, Delft, in het R.-K. Yerccn'giiig»- gebouw aan de Dauilaan. i AARLANDERVEEN L. T. B. Woensdagavond hield de afdee ling L. T. B. haar ledenvergadering in de lo- caliteit van den heer W. v. d. Berg, onder voorzitterschap van den heer Chr. Kempen. De vergadering was zeer gering bezocht. Na opening door den voorz., die den geestel. ad viseur en de leden welkom heette, las de se cretaris, de heer Th. Coxs, de notulen der vo rige vergadering, welke zonder aanmerkingen werden goedgekeurd. Onder de ingekomen correspondentie was een schrijven van mgr. Aengenent over het sluiten der looncontracten met, de arbeiders vereniging. Volgens Z. H. Exc. is dit juist een zwak punt, waarop de L. T. B. in deze afdee ling staat, en waarop men zich op sociaal ver keerd terrein begeeït. Wegens de geringe op komst van de leden zal dit schrijven op de eerstvolgende ledenvergadering ter sprake ge bracht worden. Voorts is een schrijven ingekomen van het Centraal Bestuur over de aftredende bestuurs leden, waarvoor men nieuwe candidaten kan opgeven; de aftredenden zijn hérkiesbaar. Vervolgens werd besproken een tweetal vra gen, die men te stellen heeft op de as.. Cen- traal-vergadering, welke gehouden wordt op 28 November a.s. De eerste vraag betreft ver laging van rente aart boeren en tuinders; de tweede het afschaffen van de 2 pet. korting, die men vooral in den kaas- en varkenshandel gebruikt, dit ten koste van den verkooper, dus meestal van den boer. Met de toelichting van deze vragen wordt de secretaris belast. De af gevaardigden naar die vergadering zullen de volgende vergadering benoemd worden. Van het hoofdbestuur was nog een schrijven ingekomen, om actie te voeren in den komen den winter voor den L. T. B. Vooral de niet- georganiseerden zullen bewerkt worden en hun zal onder het oog gebracht worden, dat zij niet alleen schade lijden op geestelijk gebied, maar zich ook moeten schamen om gebruik te maken van alles wat andere voor hen bereiken. Verder zal een spreekbeurt of cursusavond worden gehouden. Tenslotte wordt nog een schrijven voorgele zen van het hoofdbureau van den Handels- raad, welke zich belast met den verkoop van onverkooobare producten uit het tuinbouw bedrijf. Voor aardappelen is de noteering 40 cent per 100 K.G. of 60 cent per 100 K.G. franco thuis. De levering is onder voorwaar de, 'dat de producten alleen voor veevoeder en niet voor handel enz. bestemd zullen worden. Hiervan wordt eenig gebruik gemaakt. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken waren besproken, sluit de voorz. de vergade ring op de gebruikelijke wijze. WOERDEN. Beiden hadden schuld. Twee auto's, die, uit tegenovergestelde richting komend, tegelijkertijd een brug wilde passceren up den Geestclorperweg, kwamen hierbij in aanrijding. De eene auto, bestuurd door ze kere D. B. uit Den Haag, werd zoodanig beschadigd dat dc tocht niet kon worden vervolgd. Beide bestuurders hadden schuld. De zaak werd onderling geschikt. Verze MAARSMANSSTEEG 14-21 HORLOGEMAKER SCH00RSTEENKL0KKEN MET GONGSLAG VANAFFL. 7.50 REGULATEURS MET BIMBAMSLAG VANAFFL. 15.50 WEKKERS VANAFFL. 1.65 ALLEN MET GARANTIE ZAKMAN1CURES VANAF FL. 0.15 - KAPD00ZEN VANAF FL. 0.85 MANICUURD00ZEN VANAF FL. 0.55 ACTETASSCHEN VANAF FL. 1.40 UITGEBREIDE COLLECTIE GERO-A RTIKELEN kering dekt de schade. Het ongeval had des nachts plaats en liep zonder persoon lijk letsel af. Crisis-comié. Donderdagavond verga derde ten stadhuize het Crisis-comité. De Burgemeester als voorzitter opende met een hartelijk welkonx tot de aanwezigen,, welk getal tot zijn spijt kleiner is dan ge woonlijk. Van een 4-tal leden was bericht van verhindering binnengekomen. Onmiddellijk begint de voorzitter met voorlezing van het zeer uitgebreide rapport, over de werkzaamheden, door het Comité sinds 25 April '32 verricht. De voorzitter spreekt een hartelijk dankwoord tót de op stellers van het verdienstelijk rapport, ter wijl de heer Beyen naar voren brengt de buitengewone werkzaamheid van den voorz. en secretaris van het sub-comité, waarvoor dank wordt gebracht. Als tweede punt der agenda is dan aan de orde: bespreking versterking inkomsten. De commissie bracht bij monde van haar voorz. naar voren, om op vaste tijden een collecte te laten houden in de reeds meer dere malen genoemde wijlcenverdeeling. Hiervoor zou naar de meening van de sub commissie menschen moeten worden aange zocht, die iedere week met den collectebus langs de huizen rondgaan. Sommige leden brengen naar voren de moeilijkheid om hiervoor menschen te vinden. Het idee wordt daarom ook geopperd een vast per soon aan te stellen en deze een vergoeding te geven. De heer Ultee is van meeniug, dat hiervoor best iemand kan worden ge vonden, die een klein bedrag bij zijn in komen zou willen verdienen. De heer v. Breukelen zou meerdere personen hiervoor willen nemen. De heer Siero zou een ver goeding van 10 pet. willen geven. Ac?oord wordt gegaan om aan de sub commissie over te laten deze zaak uit te werken. De heer Lunenburg stelt voor om aan verschillende organisaties te verzoeken b.v. een uitvoering te willen geven ten bate van het Crisis-comité. Dit voorstel vindt alge meene bijval. Door sommigen leden wordt medegedeeld, dat zij zeker weten, dat meer dere vereenigingen hier wel voor zouden te vinden zijn. Besloten wordt een circulaire to versprei den betreffende de vaste wekelijksche col lecte en betreffende gedragen kleeding. Door den voorz. wordt medegedeeld, dat ten bate van het Crisis-comité zilveren ie peitjes worden verkocht. Door de betrok ken firma worden deze geleverd voor 2, waarvan 75 ets wordt afgestaan voor het Crisis-comité Woerden en 25 ets voor let Nationaal Comité. Liefhebbers voor zoo n prachtig zuiver zilver lepelje kunnen zich aanmelden bij den secretaris of een der le den van het sub-comité. Staande de verga dering werden er reeds enkele geplaatst. De heer Ultee stelt nog eenige vragen be treffende de samenstelling vdn het sub comité, en betreffende de uitdeeling der kleeding. Op bevredigende wijze worden deze beantwoord. Hieruit blijkt tevens, dat het sub-comité, onpartijdig en op voortref felijke wijze heeft gewerkt. De heer v. Breukelen dringt er ten sterk ste op aan, dat het sub-comité vooral de be langen van het groote gezin in 't oog zal houden. De heer Siero stelt nog voor een woord van dank te richten tot het Nationaal Co mité voor de verleende steun, die de af deeling Woerden van haar mceht ontvan gen. Met dit voorstel gaan alle leden ac- coord. De heer Lunenburg maakt enkele opmer kingen betreffende de verleening van „ko- len"-toeslag. Hiervoor komen de menschen, die va» hun organisaties trekken, niet in aanmerking. Het sub-comité wordt gemach tigd deze kwestie te regelen. Ten slotte wordt nog besloten het dezen avond uitgebrachte rapport aan het Hoofd- comitè ter inzage toe te zenden. Bij sluiting der vergadering dankt de voorzitter nogmaals het sub-comité voor ti9p9j ©p fiqjBT?xSL 'u©qj9A\ pigouiJOAUo auug- zich onder applaus aansluiten. Uit het zeer uitgebreide rapport brengen we eenige hoofdzaken naar voren, waaruit gezien kan worden, wat het Comité doet. Wekelijks werd vergaderd vanaf 28 April. Op 15 Oct. j.l. waren 163 aanvragen om steun ontvangen. Onder deze 163 zijn er 29 van kleine zakenmenschen, 129 werkeloozcn, die langer dan een jaar en 10 die nog geen jaar in deze gemeente wonen. De reeds vroeger vermelde, secure wijze van behandelen van deze aanvragen wordt nog steeds toegepast. Financieele steun werd verleend tot een bedrag van 1014.29, waaronder 95 aanvragen onx kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. werden afgehan deld. Uitgegeven werden 5 nieuwe heeien- colbertcostuums, 375 stuks nieuwe en 133 stuks gedragen kleeding, 25 dekens, 2 paar nieuwe en 9 paar gedragen schoenen, 26 paar klompen en 1 kachel, terwijl, behalve gebruikmaking van de door verschillende winkeliers toegezegde goederen, aan levens middelen werd besteed 57.80. Aan manu facturen werd totaal uitgegeven 313.04. 27 gevallen werden afgewezen en 7 aan\ ra gen zijn nog in behandeling. De totaal-uit gave voor de Pinkstergave bedroeg 31S.S2. Wat betreft de distributie van gedragen kleeding wordt in 't rapport nog eens bij zonder dank gebracht aan het damescomité van vijf, dat op onovertreffelijke wijze haar taak waarneemt en aan den heer Borst, die voor de aflevering zorg draagt. Eerst na ingesteld onderzoek wordt tot uitdeeling overgegaan. Zoo werden in de week van 2 t/m 8 Oct. 24 pakken met kleeding afge- Maandag. Tweede Abbnnementsvoorstel- ling „Mademoiselle", Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 lot en met Zondag 30 October a.s. waar genomen door; apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. HET WEER OP ZONDAG. VOORUITZICHTEN NOG HEEL ONZEKER. KOUD WEER SCHIJNT TE NADEREN. In de nu bijna afgeloopen week is het weer stormachtig en buitengewoon regen achtig gebleven en, wel beschouwd, veel ongestadiger geworden dan in- de vooraf gaande twee weken. In het algemeen is de sterke actie in den dampkring boven West- Europa dan ook geenszins belangrijk afge nomen al kwam na den laatsten storm in ons land iets meer kalmte in de atmosfeer. In de tweede helft der week verzamelde zich boven de Noordelijke helft van ons werelddeel veel koude lucht, die een uitweg naar het Zuiden zocht, zoodat gedurende een paar dagen de kans toenam, dat deze koude lucht naar Midden-Europa zou door dringen waarvan dan in ons land vrij wat- koeler weer zou kunnen worden verwacht dan wij in den laatsten tijd gehad hebben. Het gelukte deze koude lucht Donderdag in het gebied tusschen Ysland en Schot land door te breken naar het Zuidwesten en Westelijk om de Britsehe eilanden heen naar den ingang van het Engelsche Kanaal te vloeien, waardoor in het Westen een vrij sterke afkoeling intrad. De weerstoestand, die wij tegen en op Zondag zuilen hebben hangt geheel ervan af of deze koude luchtstroom tot dien tijd zal aanhouden of vervangen zal worden door den toevoer van warme lucht uit het Zuidwesten. Hiervan is thans niets met ze kerheid te zeggen zoodat de vooruitzichten voor Zondag nog heel onzeker zijn. Bij een nieuwe oarometerdaling kunnen wij een om slag naar zoel, regenachtig en stormachtig weer verwachten, bij stijgende barometer verdere en dan waarschijnlijk vrij sterke af koeling met de eerste lichte vorst. De kans op deze wending schijnt de grootste te zijn. (Nadruk verboden). leverd. Van het N. C. C. werden, op ver zoek twee zendingen kleeding, schoeisel enz. ontvangen. Het dames-comité heeft machtiging om goederen, welke niet in voorraad zijn, aan te koopen. Voor leveranties komen alle ma- nufacturicrs oxiz. in aanmerking. Niets wordt buiten deze gemeente gekocht. In het rapport wordt verder dank ge bracht voor de regelmatige steun, welke het comité van een aantal ingezetenen ont vangt. Zij betreurt het echter ten zeerste, dat deze zoo noodzakelijke bron van in komsten geleidelijk minder wordt. Ten slotte dankt de commissie ook de ge achte heer Burgemeester, voor de mede werking, welke steeds door hem betoond wordt en hoopt zij, met medewerking van allen, de zeer moeilijke winter, die te wachten staat-, voor vele gezinnen te ver lichten. VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERH. SACRAMENT Huldiging van den geestelijk adviseur. De Vriendenkring ter eère van het Allerh. Sacrament heeft gisteravond in den foyer van de Stadsgehoorzaal een feestvergadering ge houden met de bedoeling hulde te brengen aan haar geestel. adviseur, kapelaan R. M. A. Nieveen van Dijkum, die zijn 12 -jarig advi seurschap van deze veréeniging herdacht. Vooraf ging een korle vergadering, waar voor de voorz., de heer L. Schrijvers, een ope ningswoord sprak, waarin hij mededeelde, dat deze vergadering was belegd èn als na jaarsvergadering èn als huldiging van den geestel. adviseur. Spr. dankte allen, die meege werkt hadden om de gelden voor het cadeau in te zamelen. Vervolgens las de 2e secretaris, de heer Bergsma, de notulen, waarna de voorz. nog mededeelde, dat ingekomen was een schrijven van het R.K. Comité voor Werkloo- zenzorg, met een verzoek om steun, waarop spr. mededeelde, dat aan het einde van dezen avond bij de uitgang hiervoor zou worden gecollecteerd. (Deze collecte bracht 17.40 op). Voorts deelde de voorz. mede, dat Zon dag 30 Oct. a.s. de Vriendenkringdag in de St. Petrusparochie zal worden gehouden. Des morgens half acht H. Mis met Algem. H. Communie in de H. Lodewijkskerk en des avonds in de St. Petruskerk Lof met predicalie van den weleerw, heer kapelaan B. Dorbeck. De voorz. wekte alle leden op hieraan deel te Tot kasnazieners werden hierna benoemd de heeren Vreeburg, van Velzen en la Rivière. Na de rondvraag, die weinig belangrijks op-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2