Solide Kousen UIT DE OMGEVING KERKNIEUWS VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 ELFJARIG MEISJE VERMIST TE HAARLEM. Sinds Maandagmorgen negen uur wordt een meisje van elf jaar, Cornelia Nieuw koop, wonende aan 't Zuider-Buitenspaar- ne 6rood te Haarlem, vermist. De politie heeft gisteren haar opsporing per radio verzocht, doch tot nu toe zijn alle pogin gen om het kind te vinden vruchteloos ge weest. Men vreest dat het kind een onge luk heeft gekregen. De moeder van het meisje woont met haar twee dochters, een meisje van 17 jaar en de 11-jarige Cornelia. Enkele jaren ge leden is zij van haar man gescheiden; de kinderen zijn toen haar toegewezen. Sinds dien had zij kennis gemaakt met een anderen man. een zekeren S.. die vier jaar hij haar heeft gewoond en aan wien het jongste meisje zeer gehecht was. Sedert een half jaar woont S. echter weer alleen. Drie weken geleden nu kwam Cornelia S. tegen en is met hem mee naar huis ge gaan. Daarna heeft het meisje S. nog eenige malen bezocht, tot ten slotte haar moeder haar verbood naar S. te gaan. Maandagmoreen is Cornelia gewoon om acht uur met de bus naa.r school gegaan. Toen zij 's middags niet thuis kwam, werd haar moeder ongerust, welke ongerustheid nog grooter werd toen zij later hoorde dat Cornelia niet op school gekomen was. maar naar S. was gegaan om te zeggen dat zij daar niet meer mocht komen. Sedertdien heeft, men niets van het kind gezien of ge hoord. Het signalement van het meisje luidt: gekleed in lichte regenjas, geblokte alpino muts, zwarte molières, grijze kousenon der den mantel een geruite jurk. Elf jaar, groot voor haar leeftijd; kort haar, z.g. jongenskop draagt bril met hoornen rand groot bleek gezicht en blauwe oogen. „Tel." BEROOVING. Bij de politie van het bureau Warmoes- straat te Amsterdam heeft gistermorgen een man aangifte gedaan, dat hij Woens dag het slachtoffer geweest zou moeter* ziin van straatroovers, die hem twee por tefeuilles met een bedrag van 3000 hebben ontstolen. De man deed deze ontdekking gistermorgen vroee in zijn woning; Woens dagavond en een deel van den nacht was hij on stan geweest in de omgeving van den Zeedijk en den Achterburgwal. Stomdronken had hij zich daarna vól gens ziin verklaring in een taxi door een snorder naar hnis laten brengen. Den geheelen dag is een rechercheur er met den man op uit geweest. Het onderzoek heeft echter tot nu toe geen resultaat opgele verd, omdat de man zich niet meer herin neren kan, waar hij precies is geweest. Bij het bedrag, dat hij is kwiit geraakt, bevon den zich twee bankbiljetten van ƒ1000. Vooropgesteld, dat de man de waarheid heeft, gesproken, zal het voor de politie bij totale afwezigheid van eenige aanwiizingen een uiterst moeilijke taak zijn, om licht in het geval te brengen. OP EEN AUTO GESCHOTEN. Een laffe aanval? Dinsdagavond kwam dr. Stijns uit. Roer mond met. zijn auto van Posterholt. Tus- schen Melick en St. Odiliënberg weerklonk plotseling een geweerschoteen kogel vloog door de voorruit rakelings langs het hoofd van den heer S. Aanvankelijk werd vermoed, dat wel licht kommiezen dit schot gelost konden hebben, doch bij nader onderzoek is ge bleken, dat dit is uitgesloten, zoodat men allerwaarschijnlijkst met een laffen aauval te doen heeft. De marechaussee heeft de zaak in onder zoek. INBRAAK IN GOUDSMIDSWINKEL. De dader aangehouden. Gisternacht is te Waalwijk ingebroken in den goudsmidswinkel der iirma Tausch. Veel gouden horloges en ringen, alsmede versohillende andere kostbaarheden wer den ontvreemd. Naar het ,,Hgz." nader weet te melden, is de dader reeos gevat. De Bossche politie ontdekte bij het station in den Bosoh een verdacht uitziend persoon en zij achtte het gewenscht hem eens aan den tand te voe len. Toen de man op het bureau werd ge fouilleerd bleek hij in het bezit te zijn van een groot aantal gouden horloges en rin gen. Bij nader onderzoek kwam uit, dat dit de buit was van do inbraak te Waalwijk. De man, dde afkomstig is uit Rotterdam, is ter beschikking gesteld van den burge meester van Waalwijk. Naar medeplichti gen wordt nog gezocht. Niet hokvast! Wie verhuist in zijn leven vijftig maal /Welke expediteur verhuist dezelfde fa milie vijftig maal 1 Het antwoord op deze vragen lijkt moei lijk, maar gisteren viel het te geven, meldt het „Hgz." Want gisteren was het de vijf tigste maal dat de familie mr. R. E. Til- man verhuisde van Vught naar Den Bosch. En tevens was het de vijftigste maal, dat de firma A. Strang te 's Bosch deze verhui zing verrichtte. Het spreekt vanzelf, dat dit echt oudcrwetsch degelijke jubileum" met eeni- gen luister is gevierd. Vlaggen op de wa gens getuigden hiervan naar buiten, terwijl ook inwendig voor do feestelijke stemming was gezorgd. CM OOk' MET u:. voor Lage Prijzen! FIL DECOSSE MET ZIJDE, uiterst solide, met volle - garantie 75, 48, 4*0 Alle modekleuren steeds voorhanden FIJNE ZIJDEN KOUSEN 1.27, ONZE PRIMA WOLLEN DAMES KOUSEN 1.67, 1.25, WOLLEN SKYSOKJES, extra mooie kwaliteiten 87, 65 87 95 57 Onze KINDERKOUSEN met extra lange beenen, onverwoestbaar sterk en goedkoop. 8214 Haarl.straat hoek Donkersteeg 2-4-6 Mislukte poging tot inbraak. Gisternacht heeft een poging tot in braak plaats gehad in de bekende juwe lierszaak van den heer der Loo, het Huis van St. Eloy op de Noordbiaak te Rotter dam. De dader heeft zich toegang verschaft door het aangrenzende leegstaande winkel huis, waarin vroeger de firma van Schijn- del gevestigd was, en waarvan hij in de afgeloopen week bij den eigenaar van het pa/nd den sleutel had gevraagd, voorge vende dat hij het huis wilde huren. Van deze gelegenheid heeft hij gebruik gemaakt het terrein door en door te verkennen. Ook heeft hij den sleutel laten namaken, en daarop den origineelcn sleutel terugge bracht, om dezen enkele dagen later weer op te vragen om nog een en ander in het pand te onderzoeken. Het pand van den heer van der Loo wordt des nachts bewoond door huisbe waarders. Toen deze zich te bed wilden be geven, meenden zij te hooren tikken, alsof men met een beitel aan het werk was. Na ee-nigen tijd geluisterd te hebben, meenden zij te kunnen opmaken, dat het geluid kwam uit het aangrenzende pand, waarop zij een surveilleerenden agent waarschuw» den, die na een kort onderzoek in het huis van den heer van der Loo de hulp van het bureau Pauwensteeg inriep, dat spoe dig een auto met mandschappen zond. De zen bewaakten het huis aan de voor- en achterzijde, terwijl ook op het dak een on derzoek werd ingesteld. Daarop heeft meft den heer van der Loo, die in Kralingen woont, opgebeld, om te vragen of deze een sleutel kon verschaffen van het leegstaan de pand. Met deze sleutel opende men den leegen winkel, waar de dader zich achter de deur verscholen had. De man werd ge arresteerd. Men constateerde, dat reeds een tamelijk groot gat in den muur gebei teld was, dat correspondeerde met een der juweliersvitrines, waar zich vele kostb-rt, stukkeu in bevonden. De de der is opgeslo ten. Er wordt niets vermist. „Vad." HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder de verkoop bij gunning plaats van: 1. 'Het dubbel woonhuis met bloembollen- schuur garage en open grond, totaal groot 13.23 A. en gelegen aan de Vosselaan alhier. Dit perceel was ingezet op 8000; gemijnd op 1200 door H. Buscher qq. te Hoofd dorp. 2. Het Burgerwoonhuis aan den Stations weg no. 152, groot 2.55 A. Dit perceel was ingezet op 5300; niet gemijnd. Gegund aan den heer Joh. D. Philippo te Hillegom. 3. Het Burgerwoonhuis aan de Wilhelmi-' nalaan no 14, groot 1.85 A. Dit perceel was ingezet op 3750; niet gemijnd. Kooper F. J. Kracht te Bennebroek. 4. Het dubbel woonhuis aan den Wasse- naarschen weg nos. 10 en 12 te De Zilk, groot 5.10 A. In hoogste bod gebracht op 2150; gemijnd op 120 door G. L. de Winter, Vogelenzang. LEIMUIDEN. Maria-Congregatie. Op 24 October j.L werd door de jongens en op 25 October voor de meisjes 's avonds te 7 uur in de voorma lige jongensschool een schitterende bios coop-voorstelling gegeven, 't Groote aantal aanwezige leden toonde wel den bloei aan van deze nog jeugdige Congregatie. Vele ouders der leden hadden aan de uitnoodi- ging van den zeereerw. heer Pastoor gevolg gegeven en woonde dezen feestavond bij. Door het Kath. filmbureau „Alta Tantum werd een keurig programma afgewerkt, waarin ernst en luim elkaar afwisselden De pauzen werden aangevuld door gramo- foon en accordeonmuziek. Allen hebben dan ook volop gedurende beide avonden geno ten. Hoogst voldaan en met de hoop op meer zulke gezellie avondjes keerden ouders en leden c.a. elf uur huiswaarts. LISSE. Aanrijding. Gistermorgen had op den hoek HeerewegJu.ianastraat een vrij ernstige aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijdster, de wed. B., filiaal houdster hier ter plaatse. De juffrouw werd tegen de keien geworpen en bekwam een beenfractuur en een armwond. Bloedend werd zij opgenomen en per auto naar haar woning vervoerd. Het rijwiel werd gedeel telijk vernield. Aan wie de schuld is, is nog onbekend. RIJNSBURG. Tuinbcuw. Ten opzichte der bloem kool kwam er deze week een eenigszins ongunstige wending en dit voornamelijk omreden de aanvoer hier, dooh ook op an dere plaatsen iets te groot werd en voor de export waren de prijzen wel wat hoog. Thans varieerde de 1ste soort van 7.10 tot 9.30. Voor 2de soort werd van 1.40 tot 2.80 betaald. Roode en gele kool ging iets vlugger met prijzen van 7.10 tot f 20 in de beste kwaliteit. Uien gingen vlug weg doch de prijs bleef stabiel, van 4.60 lot 5.10 per 100 K.G. Breekpeen werd graag gekocht. In de beste kwaliteit bracht dit artikel van f 3.50 tot 4.40 per 100 K.G. op. Voor conserven wordt bijz - uier weinig gekocht. Er schij it nog meer dan voldoen de oude voorraad te zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Toen in het laatst dor vorige week de aanvoer van bloem kool varieerde van 28000 tot 33000 per vei ling, kon de prijs er nog worden opgehou den en bleef deze dan ook zeer goed, voor late soort van 11.50 tot 16tweede kwaliteit van 4.60 tot 8.30. Toen het weer begin dezer week zonniger werd en het niet meer zoo koud was, had dit niet alleen invloed op den aanvoer, doch even- op den prijs. De aanvoer rees in een dadelijk tot ruim 37000 stuks met het vooruitzicht dat deze op de volgen de veilingen waarschijnlijk nog grooter zou zijn. En spoedig liep de prijs naar bene den. Wel werden nog enkele partijen ver kocht voor 10.tot 12.50 per 100 doch het meerendeel der eerste soort bleef on der de 10.Tweede kwaliteit varieerde van 1.50 tot 3.60 per 100. Er staat nog veel bloemkool te veld. Het hangt er dus maar van af of de nachtvorsten zullen uit blijven. Als dit laatste het geval zal zijn is er tot in December volop bloemkool. Vorig jaar werden de tuinders al zeer vroeg overvallen door de nachtvorst met de alom bekende zeer en zeer nadeelige gevolgen. Dooh dit was een bijzonderheid. Als regel bevriest de bloemkool voor half Novem ber niet. Met peen bleef het, voornamelijk in de goede kwaliteit, tamelijk goed gaan. Bospeen ging van 3.90 tot 6.20 per 100 bos en breekpeen ging per kist varieerend van 0.40 tot 0.90 naar gelang van kwa liteit. Roode en gele kool komt niet in groote massa. De teelt is vooral dit jaar niet uitgebreid. De gewassen waren in het algemeen maar matig. De prijzen gingen sinds vorige week wel iets naar beneden. Roocte kool bracht in de goede kwaliteit van 5.10 tot 8.10 per 100 op, Gele kool ging van 3.90 tot 7.80. Opmerkelijk, dat er tot heden zoo weinig uien worden aan gevoerd. Wel speelde het slechte weer hierin een rol doch het zal zeer waarschijn lijk nog wel andere oorzaken hebben. De kleine partijen, die werden aangevoerd gin gen van 4.90 tot 5.per 100 K.G. De gewassen zijn, behoudens een enkele uit zondering allesbehalve best. Er moeten dus- veel uien zijn die niet goed bewaarbaar zullen blijken. Die komen dus binnenkort in den aanvoer.Ook de breekpeen die voornamelijk in de klei is uitgezaaid moot veel van de regen geleden hebben, en ver wacht wordt dat hiervan een groote massa niet houdbaar zal blijken te zijn, wat meer van invloed ie op den prijs van de goede kwaliteit Veel hangt dus af, vooral tegen den winter, van de WARMOND. Opleving. Bij de N.V. Timmerfabriek Padox alhier zijn in verband met verkregen belangrijke opdrachten, weder verscheidene arbeiders in dienst genomen, hetgeen voor zeker een verblijdend verschijnsel is. Naar wij vernemen heeft deze fabriek thans we derom volop werk. Werkloozen. Het aantal bij de arbeids bemiddeling alhier ingeschreven werkloo zen bedroeg per afgeloopen Donderdag 38 landarbeiders, 4 metselaars, 7 timmerlieden. Sport. Niettegenstaande de vele klach ten over de malaise schijnt het de jachtha- ven-exolcitanten alhier toch nog goed te gr.tin De heer Vis tenminste laat zijn jacht haven aanmerkelijk vergrooten, wel een be wijs dat hij gebrek aan berging voor de vele scnepen heeft. Roode Kruis. De in deze gemeente ge houden collecte ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht een bedrag van 31.86. Goed afgeloopen. Eenige jongens uit Leiden waren in een roeibootje aan het va ren op de Kagerplassen. Toen een groote motorschuit passeerde, wilden zij deze vast houden om zich aldus te laten slepen. Door dat allen aan een kant gingen staan kan telde het roeibootje om en verdwenen allen in het water. Gelukkig werden zij tijdig op gemerkt door den bestuurder van de motor boot, die terstond stopte en de drenkelin gen aan boord bracht. Een van hen had eenige verwondingen aan handen en voeten bekomen, doch deze waren niet van ernsti- gen aard. Opgepast is steeds de boodschap, ook op het water. WASSENAAR. Gevestigd: J. Elton en gez., uit Bel gië. M. J. van Dijk geb. Brouwer, uit Voorschoten. M. C. G. van Rijn geb. vaa Wijk, uit Den Haag. P. G. Kraaij uit Warmerveer. O. Schulte uit Bochum. A. Stemmetz uit Schoonhoven. A. G. E. Rolver uit Munster. R. A. Witteck uit Amersxoort. L. Mlijnek uit Rijswijk. A. B. Samuels de Wilde uit Soerabaya. P. S. E. O. Scheiier uit Den Haag. Wed. N. P. Visser geb. den Hollander. J. Th. Hauberts uit iserlohn. M. Joswig uit Boc-hiin. A. Zelle uit Winkel. J. Philipp geb. Pella uit Den Haag. M. Meijhofer uit Duitschland. G. Stratmann uit Bot trop. Wed. W. Bakker geb. R. Koorn- stra uit Den Haag. M. Bouvret uit Den Haag. B. au der Heu uit Alblasserdam. R. Martin uit Leiden. K. Bogenber- ger uit Den Haag. J. Letnar uit Oosten rijk. M. Wetzel uit Bremen. K. Hager uit Wlirotherhohe. M. Pijl uit Schie- broek. H. Guyt uit Katwijk. G. E. Page uit Utrecht. M. Albinger uit Wei- lerll W. Eikelenboom uit Oud-Beijer- land. A. Offner uit Den Haag. E. M. Fedra uit Den Haag. P. A. Vogel uit Rotterdam. G. Heijselaar uit Den Haag. G. Knetsoh uit Voorburg. Vertrokken: D. van Dijk naar Hil- legersberg. M. J. Hans-en naar Meas- bree. M. Wolff naar Den Haag. M. H. A. Weber naar Den Haag. J. A. J. Ver meulen en vr. naar Rotterdam. L. Krehl naar Boxmeer. I. Kaufman naar Den Haag. A. P. Kraaij en vrouw naar Oegstgeest. A. Poot naar Rotterdam. E. Birnstiel naar Keulen. K. Selig naar Den Haag. Dr. C. A. Crommelin en zn. naar Leiden. M. J. de Leeuw naar Lei den. J. Bienk naar Den Haag. J. E. M. Veltman naar Den Haag. M. Montag naar Den Haag. J. van de Korput-Theis- sen naar Rotterdam. Wed. Jhr. Witsen- Elias geb. Keetell naar Den Haag. J. Molnar en vr. naar Katwijk. C. S. Dub- beld naar Bergen N.-H. W. A. M. Berk hout naar Rotterdam. J. F. B. M. Schuppers naar Rotterdam. H. Jochenis naar Leiden. J. A. den Ouden naar War mond. J. J. B. J. J. Bouvy naar Delft. A. A. Reichert naar Den Haag. J. W. Jonker en gez. naar Zijpe. W0UBRUGGE. Geboren: Gerrit en Jannete z. en d. van J. Stoof en M. Jansen. Overleden: J. -van Vliet 52. echtge noot van N. Terhorst. 2 opperlieden, 4 schippers, 1 bouwkundige, en 1 chauffeur. VOORBEREIDING DER ST. LI DU I NAFEESTEN. Geschenk voor Z. H. den Paus. Binnenkort zal het St. Liduinacomité te Schiedam een rondschrijven richten aan een groot aantal Bisschoppen, in het bui tenland, waarin hun hooge belangstelling wordt- gevraagd voor de Sehiedamsche hei lige en haar naderend vijfde eeuwfeest. On der de aandacht der Bisschoppen zal een artikel, dat de zeereerw. pater J. L. Jan sen C.ss.R. in de „Ned. Kath. Stemmen" schreef en dat ook in „Sancta Liduina" verschijnt, worden gebracht, terwijl Z. H. Exc. Mgr. J. P. J. Aengenent namens het Episcopaat een brief aan het rondschrij ven zal toevoegen. Haarlem's Bisschop, die Maandag a. s. een ambtelijke reis naar Rome onderneemt heeft het welwillend op zich genomen om Z. H. den Paus den eersten jaargang van het tijdschrift „Sancta Liduina", gebonden in wit leer met gouden versiering, namens het St. Liduina-comité als geschenk aan te bieden. Het Comité hoopt, dat met medewerking der hoogste kerkelijke overheid St. Liduina tot patrones aller lijdenden zal worden verheven en als zoodanig algemeen ver eerd. „Msb." LETTEREN EN KUNST EEN ST. FRANCISCUS-BOEK. Van een Joodschen auteur. „Naar de „Reichpost" verneemt, over reikte de Joodsche schrijver Salvatore Ab- tal, bekend onder het pseudoniem Soter, tec gelegenheid van een audiëntie, den H. Vader een exemplaar van zijn werk over den H. Franciscus, welk werk bij de Ker kelijke autoriteiten groote waardeering heeft gevonden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14