HET HUIS OF HET EILAND VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN OUDE VROUW GEDOOD. Door auto overreden. Gistermiddag te circa vier uit kwam te Boxtel een tractor met aanhangwagen, be laden met vier a vijf ton steen en en be stuurd door J. W. uit Boxtel uit de rich ting Den Bosch aangereden, toen op het kruispunt De Koppel de bejaarde vrouw C. Linder plotseling den weg overstak. Zij werd door den auto gegrepen en tegen den grond gesmakt, waarna zij een der achter wielen over het lichaam kreeg. Door voor bijgangers werd de vrouw de wnoing van dokter Hoek binnengedragen en daarna per brancard naar het ziekenhuis overge bracht, waar zware inwendige kneuzingen werden geconstateerd. De auto werd in be slag genomen. de auto-botsing bij harmelen. Hoe het ongeluk plaats vond. Omtrent de autobotsing bij Harmelen meldt het .„TL D." nog de volgende bijzon derheden: Om ongeveer kwart voor tien naderde uit de richting Leiden een luxe auto, be stuurd door den heer C. Wagenmaker uit Den Haag. In het voertuig bevonden zich nog vier andere personen, waaronder twee dames. Tegelijkertijd kwam uit de richting Utrecht een reiswagen uit Deventer, welke met een gezelschap uit Deventer op weg was naar Den Haag. Deze autobus werd bestuurd door den heer Joh. A. S templier uit Deventer. De luxe auto reed met een vaart van ongeveer 70 K.M., terwijl de reis wagen plus minus 35 K.M. moet gereden hebben. Juist in de bocht voor Harmelen kwam het tot een ernstige botsing tus- sehen de twee wagens, welke zoo hevig was, dat de luxe auto over de geheele linkerzijde als een sardineblik werd open gereten, terwijl de reiswagen met den kop in den Leidsche Rijn dook, doch niet ver der dan het motorblok in het water ver dween. De gewonden. De chauffeur van den reiswagen voelde een ware glasregen op zich neerdalen. Hij werd niet ernstig aan den arm en aan den hals gewond. Ook passagiers in de bus lie pen verwondingen op, welke over het alge meen door glasscherven veroorzaakt wa ren. Zwaar letsel werd hun niet toege bracht. Erger waren de verwondingen van de inzittenden van den luxe auto. Een der dames brak een arm en een been en be kwam inwendige kneuzingen. Ook een tweede werd inwendig verwond. Den be stuurder trof weinig letsel. In het geheel moesten zeven personen naar Utrecht wor den vervoerd. Zij werden per auto van den G. G. D. naar de Rijksklinieken gebracht. De eerste geneeskundige hulp werd ver leend door de drs. Buitenhuis uit Harme len en Westendorp en Fizaan uit Vleuten. De passagiers van den reiswagen, die spoedig uit hun netelige positie waren be vrijd en wat van den schrik bekomen, zijn voorzoover zij zich niet onder .geneeskun dige behandeling behoefden te stellen, met particuliere auto's doorgereisd. De ruine van de beide auto's bood een troosteloozeu aanblik. De reiswagen hing scheef in het water, terwijl de luxe auto aan de ander zijde van den' weg in de sloot was terechtgekomen. Twee takelwagens van Jongerius waren voor het opruimings- werk aanwezig. De luxe auto, een „Rockne" was spoedig weggesleept. Met den reiswa gen was men tegen 12 uur nog bezig. Veldwachters waren druk bezig de si-> tuatie op te nemen, terwijl uit Utrecht de politiefotograaf, de heer Garnier, aanwe zig was. Ook de burgemeesters van Harme len en Veldhuizen, de heer Henderson, was ter plaatse aanwezig, De oorzaak. Wij spraken nog den-chauffeur van den reiswagen, die een stijven arm had en FEUILLETON. Naar het Engelsoh van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 8) De ondervraging van de portiers bracht een belangrijk feit aan liet licht. Alle vijf bekken van liet park waren steeds gesloten en in het meest noordelijke hek was een klein poortje, dat steeds op slot wa-s en waarvan Martin de sleutel had. De man en de vrouw, die in de portierswoning bij dat hek huisden hadden 's nachts niets ver dachts gehoord, maar dat bewees niets, want ze sliepen aan den achterkant" van het huisje en het poortje stond op het gras van het park, niet op den weg, zoodat iemand die er gebruik van maakte, onge merkt kon doorloopen. Dat noordelijke hek sloot een weinig gebruikte weg af, niet Veel meer dan een karrespoor, dat zich tusschen eenzame heuvels slingerde en het lag onge veer een mijl van het huis af. „Dacht jij", vroeg Calthorp aan Guy, toen het verhoor wa-s afgeloopen, „dat twee mannen een mijl met zoo'n lichaam kunnen loopen Er zijn geen wagensporen gevon den en het hek was ook te smal om een voertuig door te laten." „Och", er kan aan den anderen kant van het hek een wagen hebben gestaan", meende Guy. „Dan zouden er nog meer medeplichtigen zijn geweest. In ieder geval zal de politie bloedend aan den hals was verwond. Hij had kalm gereden en zooveel mogelijk rechts gehouden, hetgeen de wielsporen uitwezen. De omstandigheden in aanmer king genomen, was de man zeer kalm. De bestuurder van den luxe auto, had dezen wagen gehuurd en was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Het verkeer werd geruimen tijd in beide richtingen stopgezegt. Tal van auto's ston den in lange rij geparkeerd. Het verkeer is ter plaatse buitengewoon druk, zoodat het ongeluk een ware opstopping veroor zaakte. Het is wel aan te nemen, dat de be stuurder va-n de „Rockne" met groote snel heid de bocht veel te scherp genomen heeft terwijl de verwoesting wel uitwees, dat de botsing met groote kracht plaats vond. Verscheiden omstanders bevestigden den indruk, dat de schuld van het ongeval te wijten was aan den bestuurder van den luxe auto. De reiswagen was een A.D.A.-bus uit Deventer, rijdend op het traject Apeldoorn Deventer. VAN EEN STELLING GESTORT. Twee matrozen zwaar gewond; één reeds overleden. Woensdag waren twee miliciens van de opleiding werkzaam buiten boord van Hr. Ms. „Heemskerck", die in het Nieuwe Dok op 's Rijks werf te Willemsoord ligt voor herstellingen. Plotseling gleden beiden van de langs zijde van het sohip aangebrachte stelling naar omlaag en stortten in het dok, waar zij zwaar gewond werden opgenomen en naar het marine-hospitaal werden vervoerd Op welke wijze het ongeluk geschiedde, staat niet vast. De slachtoffers zijn J, H. W. Wiedeler, matroos eerste klasse, en de matroos der de klasse K. H. Surig. Eerstgenoemde is gisternacht om half één in het marinehospitaal overleden. De toestand van het tweede slachtoffer is nog onzeker. TOCH EEN ENGELSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT? Lijk van een vlieger aangespoeld. Onder de Koog op Texel is Woensdag het lijk gevonden van een 40-jarigen man, gekleed in hooge rijlaarzen, zonder gum mihakken. een kort linnen broekje, een wol len trui, een linnen jasje met 6 knoopen, waarop het Engelsche wapen stond. Dit signalement toont aan, aldus „Vooruit", dat wij hier te doen hebben met het over schot van -een Engelsoh vlieger. Zoowel zijn Meeding als de laarzen laten duide lijk zien, dat hier geen lijk van een zeeman is aangespoeld. De zaak staat dan, vol gens het hier geciteerde blad, zoo: op on ze kust van Noordwijk tot Texel zijn de resten aangespoeld van één en het zelfde vliegtuig. Bovendien is op laatstgenoemd eiland nog een lijk van een vlieger gevon den. De ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto gegrepen, bestuurder redt zich. Gistermiddag omstreeks zes uur is op den onbewaakten overweg aan den Zwar te weg nabij Gouda, op de spoorlijn Gouda Utrecht, een ongeluk gebeurd, dat nog vrij goed is afgeloopen. De chauffeur H. Ver- haaren uit Gouda passeerde met een vrachtauto van de firma Steensma te Gou da den overweg en bemerkte niet, dat uit de richting Utrecht een goederentrein kwam. De locomotief greep de auto en sleurde deze ongeveer 25 meter mee. De chauffeur had de tegenwoordigheid van geest van zijn wagen te springen en bleef ongedeerd, De auto werd grootendeels ver nield. dit alles wel nader onderzoeken. Er staan verscheidene boerderijen- en huisjes ver derop aan dien weg, dus allicht dat iemand een wagen voorbij heeft hooren komen. Maar wacht, hier is de post". Felbham was met een blad brieven en kranten binnengekomen. „Temple en Quality", zei Calthorp, ter- wijl bij naar een enveloppe greep die hij haastig openscheurde. „Hm. HaZeer ge troffen door Sir Boderick Bertram's dood. Een van onze oudste cliënten. Sir Rode rick gaf ons alle effecten in handen na. den dood van zijn moeder. Persoonlijke vriend van meneer Temple. Verklaarde ons nooit naar een andere firma te zullen gaan. Gaf ons zoo nu en dan instructies omtrent verkoop en nieuwen aankoop van effecten. Had uitstekend oordeel in financieele za ken. Waarde effecten anderhalf millioen. Begon vijftien jaar geleden te verkoopen zonder opnieuw te koopen. Verleden De cember groot participatie in Ophix Goud mijn verkocht. Saldo opgevraagd. Geen verdere beleggingen. „Nu dat zegt ons niet veel. Maar wat heeft hij in die vijftien jaar met die ander half millioen gedaan Hier is een brief voor Sir Roderick. Maar openmaken hè V' Guy gaf zijn toestemming en samen la zen ze het volgende: 4 Hospital Court, Hatton Garden W. C. „Aan Sir Roderick Bertram, Bart. Weledele Heer, Wij hebben onze onderhandelingen met onze relaties in Calcutta voortgezet en zijn er in geslaagd een bod van 34.00 pd. st. te verkrijgen op het koningsjuweel en indien u uw goedkeuring er aan hecht zullen wij .dat bod accepteeren. Het blijft duizend VEERKNECHT BEKNELD GERAAKT. Bij het aanleggen der veerboot te Moer dijk, had gistermorgen een ernstig onge luk plaats. De dekknecht A. Norbart raak te bekneld tusschen de klep der drijvende ponton en de aanleggende veerboot. De ongelukkige werd met ernstige kneuzingen naar de marechaussee-kazerne vervoerd en daarna in zeer bedekenlijken toestand naar het R.-K. Ziekenhuis te Breda overge-' bracht, waar operatief ingrijpen noodzake lijk bleek. Voor het leven van den man wordt gevreesd. TJALKSCHIP GEZONKEN. Gisteravond omstreeks half negen is door tot nog toe onbekende oorzaak het tjalkschip „Magdalena Sophia", schipper A. de Bruin, geladen met suikerbieten, op de Schelde tegenover Terneuzen gezonken. De bemanning is gered. Verdronken. De 19-jarige dienstbode A. B., uit Gro ningen, die zich naar Zuidwolde had bege ven, is in het Boterdiep geraakt en ver dronken. Haar lijk is uit het kanaal op gehaald. Zuigeling door een rat gebeten. Donderdagmiddag is in het arbeidersge zin C. B. te Ouder-Amstel een zoontje van 3 maanden dat in de wieg lag, door een rat zoodanig in het gelaat gebeten, dat voor het behoud van een der oogjes wordt ge vreesd. Het ongure dier werd door den va der in het wiegje aangetroffen en gedood. HOOG WATER IN OOSTELIJK NOORD-BRABANT. De Niers buiten haar oevers. Uitgebreid gebied staat blank. Groote schade aan dé gewassen. Verbeterde ontwateringswerken werken gunstig. De berichtgever van het „Hbld." te Nij megen meldt: De zware regens van de laatste weken doen thans ook in Oostelijk Noord-Bra bant hun invloed gelden. Het Peelwater komt geducht opzetten. De groote beek in de Prinsenpeel is buiten haar oevers getre den en heeft een groote oppervlakte onder water gezet. Hier en daar zijn binnenwegen overstroomd waardoor de bewoners veel ongerief onder vinden. In vergelijking met het nuajaar van 1930 is de toestand echter tamelijk gunstig. Dit is te danken aan de ontwateringswerken in het waterschap „De Maaskant", waar van wij deze week melding maakten. Het gemaal „Sasse van Ysselfc" bij Grave werkt thans dag en nacht en beheerscht den toestand volkomen. Reikte onder ge lijke omstandigheden als thans het binnen water tot vóór enkele jaren tot aan de wallen van Grave, thans is in deze omge ving van wateroverlast niets te bespeuren. Ook al zou de regen aanhouden, dan zal men tenzij onverhoopt bij sterken was van de Maas de Beersche Overlaat gaat wer ken hier geen last van het water hebben, daar het gemaal „Sasse" kan blijven wer ken tot de overlaat gaat werken. Het draait thans nog slechts op halve kracht. Ook de verruiming van de Hertogswete ring heeft, zooals thans practisch bewe zen wordt, zeer tot verbetering van den toestand bijgedragen, zoodat het binnen water beneden Grave niet buitengewoon hoog is. De Maas is, nadat den vrij hoogen stand van verleden week aanvankelijk val was ingetreden, weer sterk wassende, zoodat de stuw bij Borgharen gisteren weer ge opend is. Ten gevolge van dezen nieuwen was wordt in de omgeving van Gennep veel pond beneden het bedrag dat u er voor wilde besteden. De onderhandelingen moe ten geheim gehouden worden, daar de Ma- haradija als 't ware gedwongen is het kleinood te verkoopen, maar er geen be kendheid aan wenscht te geven, vóór de verkoop definitief tot stand is gekomen. Onze agenten hebben gelegenheid gehad het juweel te onderzoeken en zijn van oor deel dat, als de steenen afzonderlijk ver kocht zouden worden, ze met elkaar 50 pet- meer zullen, opbrengen dan en bloc. Wij hopen uw gunstige berichten te mogen ont vangen, daar we dezen koop voor u als zeer voordeelig beschouwen en hebben de eer te zijn, Hoogachtend, Uw dienstw., ROSENTHAL Co. De brief droeg de datum van den vorigen dag. „Daar hebben we het", concludeerde Calthorp direct toen hij klaar was met le zen. „Nu weten we meteen waar het geld gebleven is. Draagbaar eigendomEn nu zal ik je meteen nog wat anders vertellen, jongenlief Een jaar of wat geleden is er een groote verkooping van juweelen ge weest, waar de beste exemplaren opge kocht zijn voor een geheimzinnig personage van wien niemand iets wist en dien nie mand ooit gezien heeft. De juweelen zijn nooit meer te koop aangeboden, bier noch in het buitenland, ze zijn eenvoudig uit de circulatie verdwenen. Er is genoeg over gepraat onder diamanthandelaren en ver zamelaars. Maa-r na hetceen ik in dien brief gelezen héb, zou het mij niets verba zen als Sir Roderick die mysterieuze koo- per was „Waarom ter wereld zou hij zijn enorm UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 29 Oct. Huizen 1875 AL 8.00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.- sextet o. 1. v. Piet Lust.cnhouwer. 2.Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.Gramofoon. 5.15 Sportpraatje door S. Borsten. 5.30 Verkorte opera „Don Pasquale", (Gramofoon). 6.20 Journalistiek Weeroverzicht. 6.40 Gramofoon (Marsohen). 7.10 Prof. dr. P. Kreling Ó.P. over de „Heilige Kerk!'. 7.45 Gramofoon. 8.00 Onze Zaterdagavond. De K. R. O.- boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer. Refrein zang Jack Mossel. 8.30 „Een vrouw, zooals ieder zoekt," blijspel, op te voeren door het Ver. Rotter- damsch Hofstad-Tooneel. 9.45 Het Microfoon-vertelsel door Antoon Coolen. 10.00 K. R. O.-Boys. 11.Gramofoon. Hilversum 296 M. Uitsluitend V. A. R. A.-programma. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb, in de Continubedrijven: A. Bouwmeester (voordracht), V. A. R. A.- tooneel o. 1. v. W. van Cappellen en V. A. R. A.-orkest o. 1. v. H. de Groot. 12.00 V. A. R. A.-kleinorkest o. 1. v. P. Duchanti en Gramofoonplaten. I.302.00 Orgelspel J. Brookhouse Mc Carthy. 2.15 Gramofoonplaten. 2.50 Alida de Jong: „Hoe werd ik so- eialiste?" 3.10 „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins en Gramofoonplaten. 4.30 J. Stoovelaar: „Het Roode Valken- werk". 4.50 Orgelspel J. Jong. 5.40 Boekbespreking door A. M. de Jong 6.00 V. A. R. A.-Balalaika-orkest o. 1. v. I. Powarjef en Gramofoonplaten. 7.00 Voor het Platteland. 7.30 Super-Bonte-Avond (7-jarig V. A. R. A.-bestaan) m. m. v. V. A. R. A.-orkest en -tooneel en solisten. Sprekers: A. de Vries, A. B. Kleerekooper, J. W. Duys. Conferencier: Louis Davids. In de pauze: Vaz Dias. 12.00 Sluiting. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Weerbericht. II.0511.20 Lezing. 12.20 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Can teil. 1.05 Orgelspel E. O'Henry. 1.502.50 Commodore Grand-orkest o. 1. v. Muscant. 3.50 Sydney Baynes' Licht Orkest. 5.05 Reg. New (orgelconcert). 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Lezing. wateroverlast ondervonden, daar de Niers, die tengevolge van de regens sterk gezwol len is, niet op de Maas kan loozen. Het rijviertje i6 thans buiten de oevers getre den en heeft een uitgestrekt gebied blank gezet. Aan de nog niet binnengehaalde land bouwgewassen is daardoor groote schade aangericht, terwijl, groote voorraden inge kuilde veldvruchten verloren zijn gegaan. Talrijke binnenwegen ten oosten van Gennep zijn overstroomd. vermogen in edelsteenen hebben omgezet?" vroeg Guy verbaasd. „Ik weet het niet en het. doet er ook niet veel toe, maar ik begin te vreezen, dat de verdwijning van Martin er mee in ver- band staat". „Denk je, dat „Dat hij er met de collectie vandoor is We zullen dat direct onderzoeken. Mis schien weet Feitham of en waar er hier een brandkast of iets dergelijk is." De butler werd geroepen en beantwoord de de vraag of er in huis ook een kluis of een brandkast was, bevestigend. „Ja, meneer", zei hij onmiddellijk. „Er is een groote brandkast in de kamer waar Martin sliep'. Die is er jaren geloden neer gezet." „Een jaar of vijftien gelden?" „Zoo ongeveer, meneer." „Weet je wat or in geborgen was „Neen, meneer, het zilver in elk geval niet, dat wordt altijd naar de kluis beneden gebracht. Ik weet niet waarvoor de brand kast gebruikt werd. Martin had er de sleu tels van. Maa-r ik vergat u nog te vertellen, dat alle sleutels op de tafel in Sir Rode rick's kleedkamer liggen." „Breng ons eerst daarheen en dan naar de brandkast." Peltham ging hen voor, de breede mar meren trap op. langs een gang waar oude kasten met antiek porcelein langs de muur stonden, ©n ontsloot een zware mahonie houten deur, die naar den westelijken vleu gel van het huis voerde, welke een reeks i neenlo opende vertrekken bevatte, afge scheiden van de rest van het kasteel ge legen en met een afzonderlijk trappenhuis „Dit zijn de kamers van mevrouw", zei Feitham en hij wees naar twee gesloten deuren rechts. „Sir Roderick's kamers zijn 7.05 Welsh intermezzo. 7.50 1ste Acte van Puccini's „La Bohè me". 8.25 Lezing. 8.40 2de Acte van Puccini's „La Bohème" 9.00 Gramofoonplaten. 9.20 Berichten. 9.40 „Consider your verdict", hoorspel. 10.10 Geraldo en zijn Gaucho Tango-or kest. 11.0012.00 Ambrose en zijn band. Dansmuziek. „Radio-Pari i" 1725 M- 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Omroeporkest. 4.05 Omroeporkest. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Radiotooneel. 10.25 Gramofoonplatem Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Hotel d'Angle- terre. I.502.20 Gramofoonplaten. 2.504.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.5011.20 Omroeporkest o. 1. v. Grön- dahl. m. m. v. Ayoë Willumsen (zang), Chr. Gottschalch (declamatie, Kirtsine Friis Hjorth (dito) en Y. Fiscer (piano). Oude dansmuziek afgewisseld mer zang en voor dracht. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. II.4011.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Orkestconcert door werkloo- ze musici te Aken o. 1. v. Kreitz. 12.201.50 Concert o. 1. v. Wolf. I.552.45 Gramofoonplaten. 4.205.35 Guitaarconcert door R. Sainz de la Maza. 7.55 Bonte Avond m. m. v. solisten, koor en orkest o. 1. van Zimmermann. 10.0511.20 Uit Stuttgart: Philh. Orkest o. 1. v. Kahn. II.2012.20 Gramofoonplaten. Rome 441 M. 8.05 „La vedova Scaltra", lyrisch blijspel in 3 bedrijven van E. WolfFerrari o. 1. v. A. Paoletti. B r u s s e 1, 508 en 338 M. 508 meter: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot, m. m. v. zangsoliste. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Radio-Symphonieorkest o. 1. v. Kumps 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gramofoonplaten. S.20 Radiotooneel. Hierna tot 11.20 Or kestconcert o. 1. v. Moreau. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 5.20 en 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot m. m. van solist. In de pauze: Optreden K. Speenhoff. 10.3011.20 Zie 508 meter. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Concert J. Manen (viool) on R. Staab (piano). 8.05 Uit Hünohen: Gevarieerd Program ma o. 1. v. Horrmann en Klosz. 9.40 Berichten. Hierna tot 11.50 Dans muziek door O. Joost en zijn orkest. HET DRAMA TE CAMP. De zwaargewonde vrouw bezweken. In aansluiting op het bericht omtrent het drama te Camp (Rijnland) seint Wolff thans nader, dat de vrouw in het zieken huis aan haar zware verwondingen is be zweken. De juiste namen der slachtoffers konden nog niet worden vastgesteld, daar zij blijk baar onder valschen naam in het hotel verbleven. Vermoedelijk is de vrouw eon Belgische of een Fransche, terwijl de man Hollan der is. De politie zet baar onderzoek voort. boven. Dit 16 het ouder gedeelte van het huishet voorgedeelte is nieuw." Ze gingen de trap op en Feitham opende oen deur en bracht hen in een groot ver trek waarvan de blinden gesloten waren op het zuiden gelegen. Hij opende een luik de kamer deed denken aan een biblio theek en maakte den indruk nog pas be woond te zijn geweest. Het meubilair was uiterst kostbaar en getuigde van een ver fijnden smaak; in een van de vensternis- sen stond een groot schrijfbureau, bedekt met papierentegen een van de muren be vond zich een ebbenhouten kabinet met on telbare laden en vakjes. Midden op het vloeiblad van de schrijftafel lag eon bos sleutels. „Dat is Sir Roderick's slaapkamer", zei Feitham zacht, wijzend naar een deur in den hoek. „Wilt u daar misschien ook bin nengaan „Nu niet", was Guy's haastig ant woord. „Dat zijn de sleutels",, hernam de oude butler. „Niemand is hier binnen geweest nadat juffrouw Cheetham en ik de deuren afgesloten hebben." Calthorp nam de sleutelbos. „Breng ons nu maar eerst naar Martin's kamer", ver zocht hij. Feit-ham ging hen weer voor. Aan het eind van de gang was een steenen bordes, vanwaar een wenteltrap naar b' %m en naar beneden voerde. De muren waren niet geweldig dik en hadden kleine vensters. ..Hier ziin we in het oudste deel van het huis", legde de butler uit. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13