UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 24 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Oct. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.770.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 737.1 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 25 Oct.: Meest matige Wes telijke tot Zuid-Wes telijke of Zuid. wind zwaar bewolkt of be trokken met tijdelij ke opklaring, waar schijnlijk nog regen buien, zelfde tempe ratuur. Voor het oogenblik is het einde van den toestand waarbij de eene depressie de an dere opvolgde (te De Bilt viel in tien da gen meer dan 100 m.m. regen) nog niet ge komen. Ten Westen van Schotland en over de Iersche Zee liggen nog kleine depressie kernen, die waarschijnlijk zich naar Noord- Oost of Oost zullen verplaatsen en hier te lande weer regen brengen, doch een groo- te nieuwe depressie is nog niet te zien, terwijl zich op den Oceaan ten Oosten van de Azoren een belangrijk gebied van hoogen druk ontwikkelde, zoodat het mo gelijk is, ofschoon nog geenszins verze kerd, dat in den toestand in enkele dagen een verbetering intreedt. De regens van gisteren waren op een aantal plaatsen zwaar, doch de grootste hoeveelheden (26 en 24 m.m.) vielen in ons land te Gronin gen en De Bilt. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 12.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 5.16 uur tot Dinsdagmorgen 6.13 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 25 October voorm. 10.55 uur en nam. 11.20 uur. ALKEMADE Geboren: Jan Christiaan z, van D. Nas- veld en J. M. van der Meij Jan z. van A, T. van der Meij en P. A. van Eek. Cornelia d. van A. C. Leeuwenburgh en J. A. M. Kurpers- hcek. Petronella d, van F. Los en A. de Graaf Theodorus Theresia z. van P. J. van Klink en M. J. Hoogenboom. Getrouwd: J. Kennis jm. 24 j. en A. M. Verbij 20 j. P .T. Bakker jm. 31 j. en A. M. Schaf er jd. 26 j. LISSE Tien-jarig bestaan St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging. Op feestelijke wijze heeft de St. Joseph's- Gezellen-Vereeniging haar 10-jarig bestaan herdacht. De tijden zijn wel kommervol en moeilijk, ook voor deze vereeniging. Doch niets kan beleten, dat er innerlijke vreugde en voldoening heerscht, dat de vereeniging 10 ja ren heeft bestaan, 10 jaren een stille bron van zegen is geweest voor de jonge arbeiders. Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond werd een Triduum gegeven, hetwelk geleid werd door den zeereerw. heer Lauwrier, leeraar aan het Seminarie Hageveld. De belangstelling, van degenen die buiten de St. Josephs-Gezellen— Vereeniging staan, was niet bijster groot. Zondagmorgen 7.45 uur werd een H. Mis opgedragen voor het welzijn der St. Joseph's- Gezellen, waaronder Raad en leden ter H. Ta fel gingen. Na afloop hiervan, trok men gezamenlijk naar de groote zaal van het patronaatsgebouw om deel te nemen aan het gemeenschappelijk ontbijt. De leden lieten het zich goed smakeh. Er was afwisseling was muziek en geestige speechen. Door allen werd vervolgens de Hoog mis bijgewoond. Des avonds werd een groote feestavond ge geven voor alle leden, oud-leden, ouders en Raad van Toezicht. Onder de aanwezigen merkten we op de pastoor en de weleerw. hee- ren H. Agterof, v. d. Weijden, beiden voorheen vice-presidenten dezer vereen., voorts besturen der standsorganisaties. De pastoor gaf in zijn openingswoord, de gezellen goede raad voor hun toekomstig arbeidzaam leven en wekte hen op tot missie-ijver. Vervolgens sprak de Senior een inleidend woord, en verwelkomde de genoodigden en het muziekgezelschap ,,The Jolly Jokers", van de Gezellenvereen. uit Haarlem. Woorden van fe licitatie werden gebracht aan den pastoor en aan den heer C. v. d. Berg, die vanaf de op richting onafgebroken gewerkt heeft voor den groei en bloei dezer vereen. Beiden werd een bloemstuk overhandigd onder een daverend ap plaus. De secr. gaf een mooi gestyleerd overzicht van de 10 jaren, waarin het wel en wee der vereeniging werd beschreven. Vervolgens be sprak de eerw. vice-praeses het winterprogram, hetwelk rijk is aan diverse spreekbeurten en tooneeluitvoeringen. Installatie van 10 leden volgde, hetwelk geschiedde door den eerw. vic-praesesj de nieuwe gezellen werden allen persoonlijk gelukgewenscht door den zeereerw. heer pastoor. Het tooneel was omgetooverd in een bloe mentuin, midden in prijkte Adolf Kolping en het vaandel der vereen. Dit alles was samen gesteld onder leiding van den heer P. Hes- seling, leider van den Bloemschikcursus, Ver volgens hield pater Huizen een feestrede, waar in hij het leven van St. Franciscus beschreef. Spr. schetste de eeuw, waarin deze heilige leefde. In deze eeuw ontplooide zich stferk het organisatie- of gildeleven, en werden relaties aangeknoopt met vreemde landen. Doch met dit al ging het zedelijk leven sterk achteruit. Deze heilige beschaamde de weelderige wereld van die dagen. Opgaan naar God, dat was zijn streven. Hij behoefde geen vrees te hebben, wanneer de dood zou zijn ingetreden. In deze tijd moet wederom een Franciscus-stroom door de gelederen der menschen jagen. Onze 20ste eeuw is een eeuw van snelle vooruitgang der welvaart, doch een wereld van verval en ze debederving nog erger dan ooit. Het geheele moderne leven is daardoor aangetast. Wij moeten een kentering teweeg brengen. Gij St. Joseph-gezellen, kunt daaraan medewerken, door u mannen te toonen, als St. Franciscus. Franciscus, de trouoadour der rijke Godslief de, Staande voor het nieuwe lustrum vraagt u mij wat te doen? Welnu, vormt u, mannen in den geest van dezen heilige. Volgt uw spreuk, welke in het vaandel der St, Joseph-Gezellen geschreven staat. Moge deze vereen, onder de bégenadiging van God, die dit werk zegent, groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Een dankbaar applaus beloonde den eerw. spr. voor zijn propagandistische rede, waaraan de Senior een woord van dank toevoegd. Na een korte pauze, waarin verloting werd gehouden van prachtige kamerplanten, sprak kap. v. d. Weiden woorden van felicitatie, als mede de weleerw. heer Agterof. Beide spre kers spoorden de leden aan, trouw lid te blij ven van hun vereeniging, en buitenstaanders aan te sporen zich aan te sluiten. Vervolgens was het woord aan de tooneelver. „Guido Gezelle", onder leiding van den heer L. Halfschepel. Voor het voetlicht werd ge bracht, het kluchtspel „Een misverstand" van A. M. de Vries. De vertolkirg der rollen was zeer goed. Gekomen aan het einde werd e?n woord van dank gebracht aan allen, die had den medegewerkt tot het welslagen van dit lustrum. Na het zingen van het Kolpingslied gingen allen welvoldaan huiswaarts. KOUDEKERK. Crisiscomité. Door ©en viertal dames in deze Gemeente, daartoe door den Bur gemeester aangezocht, zijn een 40 stuks zilveren lepeltjes verkocht, welke beschik baar waren gesteld door de N.V, Kon. Ne- derlandsche Fabriek van Gouden en Zilve ren werken Gerritsen en Van Kempen te Zeist, voor den prijs van 2 per stuk. Hier van komt ten bate van het plaatselijk Cri sis-Comité een bedrag van 30 en voor hec Nat.-Crisis-Comité 10. Bovendien werd tegelijk door deze da mes aan giften nog ontvangen een bedrag van 10.De Commissie betuigt ook dit maal den koopers en gevers haar dank voor de offervaardigheid en saamhoorigheids- gevoel. Inenting. Donderdag 27 October a.s. des namiddags te 2 uur, zal aan de dok terswoning alhier de gelegenheid openge steld worden voor kostelooze inenting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboekjes of geboortebewijzen der kin deren mede te brengen. BODEGRAVEN. Goed geslaagde missietentoonstelling van den R.-K. Vrouwenbond. Gisteren, op Missie-Zondag, is door den R.-K. Vrouwenbond een tentoonstelling ge houden van alle goederen welke door de „Missienaaikring"', onderafd. v. d. R, K. Vrouwenbond vervaardigd zijn. Het ten toongestelde bestond uit het volgende: 140 jurkjes, wit en zwart kasuifel met toebe- hooren, een paarse en witte stool, een ve lum, kelkkleedjé, 2 superpli's, 1 albe, 3 étuis, 2 altaarkleeden, 3 kleedcn v. d. com muniebank met 1 zwart onderkleed, 5 kus sens, 3 kelktoebehooren, 4. palla's, zieken- beursje, ziekenstoel, gehaakte kleedjes voor de credenstafel en verscheidene wol len jurkjes voor de Hollandsche missie. Zoo u bemerkt is er heel wat gewerkt. Na de H. Missen en 's middags waren al deze goederen te bezichtigen, waarvan een zeer druk gebruik gemaakt werd. Voor de jeugd was er des namiddags van 3.304.30 uur film, en gisteravond acht uur de film avond voor leden en donateurs. Te ongeveer kwart na acht uur opende de voorz., mej. K. do Koning, de feest avond met den chr. groet en heette alle le den en weldoeners, in 't bijzonder den geest, adv., den zeereerw. heer pastoor A. Lühn, van harte welkom. Spr. wenschte al len een genoeglijken avond, waarna direct een aanvang gemaakt werd met het. af draaien van verschillende komische films, bijgestaan door een geluidsinstallatie. Het geheel werd zeer duidelijk weergegeven en de bijpassende muziek, door middel van de bijzonder mooie geluidsinstallatie (iets wat af was) luisterde dezen avond verder op. Onder de pauze werd een verloting ge houden, waarvan de gelukkige waren: mej. Kromwijk en mej. Vollering. Aan het eind bedankte de presidente allen, die er toe hadden bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. Hierna gaf de geest, ad viseur het woord, en bracht dank aan den voorz. en aan de missienaaikring. Spr. bracht hulde aan zoo'n vereeniging, die zoo stoer arbeidt voor het heil van zoove- len in de missielanden, Vervolgens bracht pr. dank aan alle parochianen, die zoo mild hun gaven geschonken hadden mot de gehouden Cöllècfce voor de mifsié, waarna de voorz. deze zoo genoeglijken feestavond op de gebruikelijke wijze sloot. P8chJ Twee wielrenners hadden gis termorgen het ongeluk op de Noordzijde met elkanders fiets in verwarring te gera ken. De wielrijders, die er zonder kleer scheuren van afkwamen, namen de kapotte rijwielen op hun schouders, om zoodoende tegen wil en dank een wandeling naar het dorp te maken. NOORDEN. Voor de arme kerken. Op Zondag a.s. zal de zeereerw. heer A. J. M. Hoogeveen, Pastoor te Aarlanderveen alhier de half- jaarlijksohe weldadigheidspredicatie ko men houden voor de arme parochiekerken in het Bisdom Haarlem. HET 75-JARIG FEEST VAN „DE VOORZIENIGHEID". Het 75-jarig bestaansfeest zal morgen worden herdacht met een Pontificale H. Mis door Mgr. J. D. J. Aengenent om half tien in de St. Petruskerk, waarna een offi cieel© receptie zal worden gehouden. Van 4 tot 6 uur zal het bestuur der jubi- leerende stichting voor belangstellenden recipieeren. R. K. COMITé VOOR WERK. L00ZENZ0RG. Hernieuwde actie. Het R. K. Comité "van Werkloozenzorg (secretaris O. Streefland, Leliestraat 7, penningmeester G. P. Bergers, Doeza-str. 23, tel. 686) is zijn winteractie weer be gonnen. Aan de eerw. geestelijkheid en de R. K. Vereenigingen is wederom een circulaire' gezonden, waarin op allen een beroep ge daan wordt om het doel van het Comité te propageeren, aan te bevelen en waar mo gelijk te steunen. Op deze manier hoopt het comité ook in den komenden winter het crisis-leed voor de werkloozen zooveel mogelijk te ver zachten. De gisteren in de St. Josephkerk gehou den schaalcollecte ten bate van het Sint Franciscus Liefdewerk, na predicatie van den weleerw. pater Jorna, heeft opge bracht 182. Ter gelegenheid van den Missie-Zondag had de St. Petrusparochie het bezoek van Mgr. Erik Muller, bisschop van Zweden en Pater Mens. Pastoor te Malmö in Zweden. Pater Mens hield onder alle H. Missen een liefdadigheidspredioatie, waarna ook Mgr. Erik Muller in het Hollandsoh het. woord tot de parochianen richtte. Door den Bisschop en door Pastoor Mens werd daarna persoonlijk gecollec teerd voor de missie in Zweden, welke col lecten opbrachten 840. Te 10 uur hedenmorgen is een begin van brand uitgebroken in perceel Utr. Jaagpad 56A. De op 't bovenhuis wonende juffrouw viel van de trap en stootte daarbij een pe troleumkachel om, waardoor de brand ont stond. Op het hulpgeroep kwamen de bu ren toesnellen, die met emmers 'water de brand bluschten. De schade is gering. De brandspuit, welke was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. BISSCHOP MANNING TEGEN HET RASSEN-VOOROORDEEL Bewogen kerkdienst in de negerwijk Harlem. NEW-YORK, 24 Oct. (V.D.) Een bewo gen kerkdienst werd gisteren gehouden in een klein kerkje in de New-Yorksche negerwijk Harlem. De bekende Episcopaalsche bisschop William Thomas Manning zou in het kerkje preeken, waarin zich een gehoor van blanken bevond, doch waar ook een tweehonderd ne gers, die tot dezelfde kerkelijke gemeenschap behoorden, toegang wenschten. De blanke lid maten sloten de hoofddeur van de kerk en weigerden ook den bisschop den toegang, toen hun bleek, dat deze op het standpunt stond, dat ook de negers in de kerken moesten wor den toegelaten. Geholpen door een smid wist bisschop Manning door een zij-deur de kerk binnen te komen en kon hij de hoofddeur ope- ren. Ruim tweehonderd negers konden daar door binnenkomen en den dienst bijwonen. Tij dens den kerkdienst was een vrij groot aantal politieagenten aanwezig om onordeljkheden te voorkomen. AUTOBUS IN HET WATER GEREDEN. Achttien inzittenden verdronken. NEW YORK, 24 Oct. (V.D.). Uit Natchez aan de Mississippi wordt gemeld, dat een autobus, die de veerpont naar Vidalia 7,ou oprijden, in de rivier terecht kwam. Zeven tien passagiers en de chauffeur verdronken. Slechts zes inzittenden konden gered wor den. De „Graf Zeppelin" weer naar Zuid-Amerika. FRIEDRICHSHAFEX, 24 Oct. (V.D). De „Graf Zeppelin" is hedenmorgen te half zeven onder commando van kapitein Leh man opnieuw vertrokken voor zijn negende vlucht van dit jaar over den Atlantischen Oceaan naar Pernarnhuco en 'FJio de Janei ro. Onder de 12 passagiers bfvindt zich ook een der leiders van de Engelselic civiele luchtvaart. Nieuw recordpoging van Amy Johnson. LONDEN, 24 Oct. (V.D.). Amy Johnson zal trachten het record voor de vlucht van Londen naar Kaapstad, dat op naam staat van haar echtgenoot don bekenden vlieger Mollison, in December a.s. te verbeteren. Mollison legde het traject LondenKaap stad in vier dagen en zeventien uur af. Zijn vrouw zal dezelfde machine gebruiken, waarmee hij de vlucht maakte. Vier doodvonnissen in Polen voltrokken. WARSCHAU, 24 Oct. (V.D.). Te RoBsnow werden vier mannen, verdacht van spion- nage ten gunste van SovjeCRusland, tot den strop veroordeeld. Aangezien de presi dent der republiek van zijn recht tot gratie- verleening geen gebruik maakte, werd het vonnis korten tijd later op de gevangenis- LAATSTE BERICHTEN Dr. E. W. DE FLINES. t In 56-jarigen ouderdom is Zaterdagavond in het Roode-Kruis Ziekenhuis te 's Gra- venhage overleden dr. E. W. de Flines, be kend keel-, neus- en oorarts te 's Gravon- fcage. Egbert Willem de Flines werd 8 April 1876 te Amsterdam geboren. Na aldaar de H. B. S. to hebben doorioopen, studeerde hij aan de Amsterdamsche universiteit, waaraan hij in 1901 het artsdiploma ver wierf. In laatstgenoemd jaar promoveerde hij tevens tot doctor in de geneeskunde aan de Universiteit te Gent. Van 19011905 was hij als geneesheer te Steenderen (Gelder land) gevestigd. Van 19051910 te Leider dorp. In 1911 werd hij benoemd tot ass. controleerend-geneeskundige der Rijksver zekeringsbank in het district Leiden. Hij ondernam tevens de studie voor keel-, neus- en oorspecialist aan de universiteit van Leiden en later van Berlijn, welke studie hij in 1914 voltooide. Tot 1917 was hij sedert laatstgenoemd jaar ass. contr. geneeskundige voor het district 's Gravenhage der R. V. B. en voorts sedert 1914 tot zijn dood als spe cialist te 's Gravenhage gevestigd, terwijl hij voorts reserve-officier van gezondheid was. De crematie zal plaats hebben Dinsdag a.s. na aankomst van den trein van 11.41 te Westerveld. UIT DEN TREIN GEVALLEN EN VERMORZELD. Gevolg van dronkenschap. Zondagavond werd de laatste personen trein in de richting Don Bosch, doordat aun de noodrem was getrokken, op enkele kilometers van Houten tot staan gebracht. Het bleek, dat uit een der laatste wagons een man uit de coupé was gevallen. Aanvankelijk kon men niets vinden. Do trein is toon naar Houten doorgereden, waarna de stationschef en eenige leden van het personeel de lijn hebben afgezocht. Men vond toen het geheel verbrijzelde lichaam van een man. Deze is vermoede lijk bij het vallen tusschen do treeplank terecht gekomen en meegesleurd. Het bleek te zijn de 33-jarige H. P. de IC uit Tilburg, die in gezelschap van zijn vader en zijn broer reisde. De toedracht van het ongeluk is nog niet bekend, daar de vader en de broer zoo on der den invloed van alcoholhoudenden drank waren, dat zij niet konden worden gehoord. NOODLOTTIGE AANRIJDING. In den afgeloopen nacht heeft op het Bodemplein te Brunssum een ernstige aan rijding plaats gehad, A. K. uit Nuth, die per rijwiel huiswaarts keerde, werd door een auto aangereden en tegen den grond geslingerd. De auto reed door, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De aan gereden© werd in zorgwekkenden toestand in oen woning binnengedragen, waar gees telijke en geneeskundige hulp werd ver leend. Hierna werd hij naar het St. Jo- seph-ziekenhuis te Heerlen overgebracht. A. K. was hedenmorgen nog niet tot be wustzijn teruggekeerd. Zijn toestand is zeer ernstig. DOOR Z'N EIGEN GEWEER GEDOOD. Toen v. d. B. te Einighaasen zijn geweer door de heg van zijn weide wilde trekken, ging het geweer plotseling af en trof hem een schot hagel in de borst. De ongeluk kige overleed spoedig hierop. Zijn lijk werd later door kennissen gevonden. FELLE BRAND IN EEN DROGISTERIJ TE AMSTERDAM. In do drogisterij van den heer W. B. Hangard, Tidorestraat 27 bij het Sumatra- plan tsocn te Arasterdam, is hedenmorgen tegen half tien brand uitgebroken. Toen de heer Hangard n.l. een ba by-weegschaal op een stelling wilde plaatsen, waarvoor hij op een laddertje was geklommen, viel er een onderdeel van dit nuttige instrument af, dat terecht kwam op een petroleum kacheltje, hetwelk in den winkel stond te branden. Het kacheltje viel om, de vlam sloeg in de petroleum en in een oogwenk verspreid de de brandende vloeistof zich over den vloer. Pogingen van den heer Hangard om de vlammen mot tetra te blussehen, mis lukten, zoodat hij verplicht was. den win kel uit te vluclitcn, waarbij hij de tegen woordigheid van geest had de winkeldeur achter zich dicht te trekken, waardoor het vuur de voor snelle uitbreiding onmisbare zuurstof ontging. Onmiddellijk waarschuwde do eigenaar de brandweer. De winkel is voor het grootste gedeelte uiteebraud. Verzekering dekt de schade. Bij de blussching werd een der brand- wachts. die kwam te vallen, door glasscher ven aan zijn hand gewond. Met een parti culiere auto is hij naar het Binnengasthuis gebracht, waar hij de wond beeft laten be handelen. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Lux or: Volwassenen. Trionan: Volwassenen. DE FABRIEKSBRAND TE ZAANDAM. De schade. In aansluiting op hetgeen over den fa brieksbrand to Zaandam reeds in het 3de blad wordt gemeld, vernemen wij nog het volgende: Te 1 uur meende de brandweer te kun nen inrukken. Het schijnt echter, dat toen op een verscholen plek nog vuur aanwezig was, want te half vijf moest de hulp van de brandweer opnieuw worden ingeroepen. Behalve de verwoesting, welke door het vuur is aangericht, wordt veel schade gele den door het bluschwater, waardoor kost bare machines en motoren belangrijk zijn beschadigd. De fabriek is voor 61/2 ton verzekerd, doch de schade wordt niet hooge-r geschat dan 80.000 k f 100.000. Het aangrenzende pakhuis waarin zich 450 ton grondstoffen bevindpn en dat door een stecnen muur met brandvrij glas van de fabriek gescheiden is, heeft niets gelo den. Gelukkig is do afloop van dien aard, dat het bedrijf door kan gaan cn de klanten geregeld bediend kunnen worden. Inbraak in gereformeerde pastorie. Tijdens de morgendienstoefening terwijl alle leden van het huisgezin van ds. den Houtong naar de kerk waren, is ingebroken in de Gereformeerde pastorie te Huizem. Thuis gekomen ontdekte men, dat een on- gewenschte gast aan de achterzijde der wo ning was binnengedrongen. Alle kasten wa ren overhoop gehaald en uit de spaarbusjes der kinderen en de kas der knapenvereeni- ging werd een bedrag van J 230 ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. AMSTERDAM, 24 Oct. Vee. 3 wagons geslaohto runderen uit Denomarkon. 545 vette koeien: le kwal. GO—64 oent, 2e kwal 5058 cent, 3o kwal. 4048 cent mindero soorten 3035 cent per kg. slaohtgewicht; 105 melk- en kalfkoeien 150210 per st.; 99 vette kalveren: le kwal. 5560 eent, 2e kwal. 4550 oent, 3e kwal. 3040 cent per kg. levend gewicht,* 25 nuchtere kalveren 36, 57 schapen 1014 per stuk; 990 varkens: vleesohvarkens, wegende van 90110 kg. 3233 cent, zware 3031 cent, vette varkens 2829 cent per kg. slachtge- wicht; 18 paarden 70110 per stuk. Overzicht: Runderen met matigen aan voer, stugge handel, prijzen iets lager, vet te kalveren met matigen aanvoer, stugge handel, prijzen lager. Varkens groote aan voer, kalme handel, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 24 Oct. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 500 koeien en ossen, 224 vette kalveren, 1570 varkens en over- loopers. 818 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeion 13—16, 23—26 en 30— 32 cent, vette kalveren 30—35, 42.5—47.5 en 52.557.5 cent lammeren 810 per stuk en varkens 1414.5>15 cent. Overzicht: De aanvoer van koeien en ossen was min der dan vorige week Maandag, hoewel toch normaal te noemen. In den handel was nog geen verandering te hespeuren en deze was zelfs zeer lui. Dezelfde prijzen konden inet moeite gehandhaafd blijven. Een en kel best ex. ging nog tot 2 cent boven no teering. Ossen en stieren waren zeer wei nig ter markt. Vandaar geen noteering. Vette kalveren met minderen aanvoer dan laatstleden Maandag. De handel was rede lijk en de prijzen, vooral eerste en tweede kwaliteit, gingen aanmerkelijk hoogor. Een enkel prima beest ging nog 2.5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met ta- melijken aanvoer en bijna geen handel. De prijzen waren oen tikje lager dan verleden Maandag. De aanvoer van varkens was weer grooter dan vorige week. Do handel vooral in zware varkens was gewillig en de prijzen gingen weer een halve cent hoo- ger. Zouters geen aanvoer en geen prijs. BOSKOOP, 22 Oct. Bloemenveiling. Rozen por mos van 160 stuks: Golden Op helia 1730 cent, Marcel Rouyer 1022 cent, Hadley 2535 cent, Claudius Pcrnet 3556 cent, Columbia 2436 cent, Butter fly 20—30 cent, Mac Keiler 25—35 cent, Wilh. Kordes 2512 cent, Mm Jules Bou- olió 1520 cont, Rosalandia 2040 cent, Florex 3655 cent, Phoebe 1422 cent, Po- tin 2743 cent, Chas. P. Kilham 25—42 ct., Edith Helen 40—90 cent, Aug. Noack 24— 33 cent, Else Poulsen 50—90 cent, Ellen Poulsen 1524 cont, E. G. Jlill 1925 cent, Chrysanten, grootbloemig 70—110 cent, id. tros 1015 cent, Physalis Franchetti 2031 cent, Clematis Prins Hendrik 2.603.00. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (N iet officieel). Berlijn 59.01 Londen 8.28 New York 2.483/, n""** 977 Brussel 34.56'/ Zwitserland 47/J81/| Milaan 12.71 Madrid 20.371/* Gslo 42.10 Kopenhagen 43.20 Stockholm 43.15 V. eenen Praag 7.37 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3