KERKNIEUWS NED. OOST-INDIE Wat anderen er van zeggen RECHTZAKEN WILT U IETS WETEN? UIT DE OMGEVING AGENDA i Opnieuw werd vastgesteld, dat de voor gestelde salarisverlaging in strijd moet worden geacht met een juiste en billijke sa- la rispoliliek. De vergadering was overtuigd dat de reeds opgelegde offers ver uitgaan boven dat in redelijkheid als crisisoffers van het rijkspersoneel mag worden verlangd. Temeer daar door allerlei regeerings- maatregelen ongetwijfeld het leven duurder wordt. De vergadering besloot echter toch ac- coord te gaan met het ccumpromis-voorstel door de samenwerkende oentrales aan vaard. Alhoewel de grootere pensioenpremie heffing van het compromis in principe werd afgewezen, meende de vergadering op grond van organische overwegingen zich er bij neer te moeten leggen, onder voorbehoud, dat, indien op het thans ingediende voor stel geen overeenstemming wordt bereikt „St. Paulus" volledig vrijheid herneemt voor de verdere actie een standpunt te be palen. Overcompleet personeel bij de Spoorwegen. In een onderhoud, dat wij hebben gehad met den heer ir. H. E. Hoekstra, chef van den dienst van tractie bij de Ned. Spoor wegen, deelde deze ons mede, dat het over compleet bij de tractie thans zeer groot is geworden. Bij eiken nieuwen dienst aldus ir. Hoekstra wordt door de Spoorwegen na gegaan, wat er te kort is en (óf) wat er over is aan personeel voor dezen dienst. Zoo is reeds bij vorige diensten herhaaldelijk ge bleken, dat er personeel over was, louter een gevolg van het teruggaan van den dienst, van den treinenloop, zoowel ran geer-, dienst- als goederenvervoer. En ook hiervoor zijn weer als oorzaken te noemen: de auto-concurrentie en de algemeen heer- schende malaise. Dertig machinisten en één leerling-machinist zullen met ingang van 1 November a.s. ontslagen worden. Verder is* gebleken, dat er na doorvoering van dezen maatregel nog 249 locomotiefbeambten overcompleet zullen zijn. Voorts zullen geen onder-machinisten tot machinist bevorderd worden, terwijl men ook niet zal voortgaan met het afnemen van examens. Vroeger was er bij eiken nieuwen dienst groei en uitbreiding te constateeren al dus verzekerde ons de chef van dienst docht tegenwoordig blijkt, dat er selkent personeel overcompleet is. >/Teh" Een jubileum. De „Volkskrant" deelt mede, dat het 1 October 25 jaar was geleden, dat collega J. Zwetsloot, thans redacteur aan de „Gel derlander", aanving met zijn journalistie- ken of publicistischen arbeid bij „Futura" in Leiden. Wij veronderstellen, dat men een ande re gelegenheid wil afwachten, om dezen voortreffelijken journalist openlijk de waar deering en dankbaarheid te betuigen, die hem toekomt. Niet onwaarschijnlijk is het ook, dat hij zelf bovengenoemden datum met angstvalligheid geheim heeft gehou den. Hoe het ook zij, voor ons is mededeeling in de „Volkskrant" een gaarne benutte aanleiding, om alsnog collega Zwetsloot nog vele jaren toe te wenschen van een even toegewijden en vruchtdragenden jour- nalistieken arbeid als in het verleden. Zaterdagmiddag is in het Kunst- Historisch Instituut te Utrecht Prof. Dr. W. V o ge 1 s a n g, bij gelegenheid van zijn vijf en twintig jarig hoogleeraar- scha-p door vele vrienden, collega's en leerlingen gehuldigd. Prof. Vogelsang werd het eerst toegesproken door Prof. dr H. P. A. D. R. Ligtenberg O.F.M., die ojm. den jubilaris schetste als den stichter van het Kunst-Historisch Insti tuut, 'dat als zoodanig eenig genoemd mag worden. Zaterdag is te W a a 1 w ij k door de Commissaris der Koningin in Noord- Brabant het nieuwe Raadhuis, een schep ping van den architect Kropholler, in gebruik genomen. Onder de aanwezigen was ook de burgemeester van Noordwij- kerhout, de heer Van ïersel, waar de heer Kropholler, zooals men weet, ook een Raadhuis heeft gebouwd. PASTOOR H. DONDERS, f De plechtige uitvaart en begrafenis van pastoor Donders zal Dinsdagmorgen om 10 uur plaats hebben. Maandagavond om half negen zal het lijk van het mgr. Mntsaersoord worden overgebracht naar de H. Martinuskerk te Venlo, waar het zal worden opgebaard. De mannen van St. Raphaël zullen gedurende den nacht de wake bij het stoffelijk over schot houden. Dinsdagmorgen om 10 uur heeft de plechtige uitvaartdienst plaats, waarna de begrafenis op het nieuwe eigen kerkhof van het mgr. Mutsaersoord. Pastoor Donders zal de eerste zijn, die op dit kerkhof op de Groote Heide te Ven lo zijn laatste rustplaats zal vinden. „Het Rechte Spoor" heeft een nummer gewijd aan do nagedachtenis van den be minden leidsman pastoor Donders, waarin artikelen van leidende personen in de or ganisatie van don Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en ©enige treffendo gedichten van den overleden priester zelf. BUITENL. BERICHTEN. VERKEERSSLACHTOFFERS TE LONDEN. Driehonderd in 3 maanden. Het aantal verkeersongelukken te Lon den neemt den laatsten tijd op schrikba rende wijze toe. Gedurende de laatste drie maanden zijn 300 personen bij verkeerson gelukkon om het leven gekomen, terwijl meer dan. 14.000 personen gewond werden. TREINBOTSING IN PALESTINA. Sabotage? Tusschen Haifa en Samakh is een per sonentrein ontspoord. Eenige wagons vie len om, waardoor talrijke passagiers wer den gewond. De toestand van enkelen hun ner is ernstig. Men vermoedt dat deze ontsporing door sabotage veroorzaakt is. ONGELUK IN EEN STEENGROEVE. In een steengroeve bij Gyögyös (Honga rije) zijn 4 arbeiders onder plotseling neer vallende steenmassa's bedolven. Een hun ner kon geborgen worden, doch was levens gevaarlijk gewond. De 3 andere liggen nog onder de steenmassa begraven. Met hot reddingswerk kon nog niet worden begon nen, daar er gevaar voor verdere instortin gen bestaat. Men heeft dus geen hoop meer, de drie nog levend te kunnen bergen. NIEUWE AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Het schiereiland Ohalkidike is gisteren wederom door een aardbeving geteisterd. De stad Heirissoe die reeds onlangs van de aardbeving zwaar te lijden heeft gehad, is door nieuwe aardschokken opgeschrikt. Uver de aangerichte schade en het aantal slachtoffers is tot dusver nog niets bekend geworden, daar de verbindingen verbro ken zijn. WEDEROM EEN KERK IN SPANJE IN BRAND GESTOKEN. Naar uit Madrid vernomen wordt, is de parochiekerk van Ferrol door eenige com munisten in brand gestoken en totaal ver woest. De inventaris der kerk, banken en stoe len, werden eerst rijkelijk met benzine over goten en daarna in brand gesteken. In en kele oogenblikken stond heel het gebouw in lichte laaie. Teen de guardia civil ter plaatse verscheen, viel er aan blusschen niet meer te denken. Van de brandstich ters was geen spoor te bekennen. Een uur later was van de geheele kerk niets meer dan enkele resten van zwart geblakerde muren over. GROOTE BRAND IN JAPAN. Duizend huizen verwoest. Te Komatsoe is in den afgeloopen nacht een hevige brand uitgebroken waardoor meer dan duizend huizen tot den grond toe afbrandden. Talrijke families zijn hierdoor dakloos geworden en beroofd van al haar bezittin gen. EEN TREIN BIJ KIRIN DOOR CHINEESCHE VRIJSCHAREN AANGEHOUDEN. 54 Reizigers in de bergen ontvoerd. Naar officieel wordt medegedeeld, heb ben Chineesche vrijscharen Zaterdag bij Kirin een personentrein aangehouden. De uit acht Japansche soldaten bestaande wacht werd overweldigd en vermoord. 34 Chineesche passagiers zijn in de bergen ontvoerd. Het Japansche hoofdkwartier heeft een strafexpeditie bevolen. Weer gevangenis-oproer in Canada. Volgens een te New York ontvangen be richt is in de strafgevangenis te Ports mouth een opstand uitgebroken. Honderd tien gevangenen overweldigden de 40 be wakers en bevrijdden de gevangenen ui twee rijen cellen van het hoofdgebouw. De autoriteiten hebben terstond de noo- dige maatregelen genomen en 150 man der Canadeesche artillerie zijn, met machine geweren gewapend, uit Kingstond vertrok ken. Binnen de muren der gevangenis heerscht groote wanorde. De opstandelin gen hebben de inrichting van het gebouw nagenoeg geheel vernield. De oproermakers werden aangevuurd door de 700 gevange nen, die nog in hun cellen zijn opgesloten. Daar de opstandelingen en de overige gevangenen sedert 24 uur geen voedsel meer hebben gekregen, verwacht men dat zij zich spoedig zullen overgeven. BUILENPEST EISCHT ZESTIEN SLACHTOFFERS. Aneta seint uit Bandoeng: In Tjipamo- kolan, in het Oedjoeng-broengsche, is bui lenpest uitgebroken. Sinds 3 October j.l. zijn zestien personen hieraan overleden. Dertig huizen werden door de bewoners uit vrees voor besmetting verlaten. Allen heb ben geen contact met de lijders. De over heid heeft maatregelen gonomen. De gevaren van den weg. Zoo juist teruggekeerd zijnde van de Puzzle-rit V. M. L. (Verg. v. Leden der Sec tie Leiden v. h. Vrijwillig Landstormkorps Motordienst, afd. Zuid-Holland) en boven dien verleden week met de schrik vrij ge komen zijnde van een'aanrijding door een z.g. wegmisbruiker, welke de materieele schade aan zijn eigen wagen- reeds heeft en vermoedelijk een justitioneele vervolging niet zal kunnen ontzeilen, ben ik zoo vrij even de aandacht te vestigen op bet na volgende lo. afgeloopen Zaterdagnamiddag reed geheel door eigen schuld (zij keek om een motorfielsende dame tegen een auto, en brak ongelukkigerwijze een been 2o. 3 fietsers werden door mij gewaar schuwd, daar zij zich door flink-door-rij- dende vrachtauto's (vermoedelijk was het den bestuurders niet bekend) lieten slee pen 3o. 16 luxe- en vrachtauto's werden ge waarschuwd, omdat zij geheel vergaten hunne riehtingsaanwijzers bij een gevaar lijke driesprong te gebruiken; het was zeer aangenaam van het kleinste deel hunner te mogen vernemen, dat zij erkenden in hun onrecht te staan. 4. eenige mederijdenden in de Puzzle- rit (de prestatie bestond daarin, dat men kalm en matig doch oplettend moest rij den, dus geen snelheidsmaniakken werden gewenscht noch geëischtpersonen, waar van verondersteld mocht worden, dat zij niets zouden vergeten, zondigden ook tegen punt 3o. Dit is het resultaat van eenige uren vrij willige waarschuwing, doch, indien er poli- tie-autoriteiten uitgenoodigd waren, zou den denkelijk nog wel proces-verbalen zijn gevallen, omdat sommige personen minder juist optraden. U dankend voor verleende plaatsruimte, Hoogachtend. VERHULST, Voorzitter V. M. L. Mijnheer de Redacteur, Een oogenblik verzoek ik uw zeer ge waardeerde aandacht. Allen, die Vrijdagavond het stukje gele zen hebben van Lekka, Lekka Pinda, vier de blad pag. 14, zullen wel medelijden heb ben met die menschen, die ver van hun geboorteland gedwongen zijn een schrale boterham op te scharrelen, den ganschen das blootgesteld aan weer en wind. Maar wat te zeggen van de Leidsche jeugd, die gebruik maakt van de moeheid dier arme kerels om in een oogenblik van onoplettendheid een greep te doen in de trommel met lekkers van de stumpers. Het is bijna niet te beschrijven, hoe die mannen te keer gaan, wanneer zij zien be stolen te zijn. en nu weet ik wel, dat dege nen, die dit doen. dit stukje niet zullen le zen, maar misschien de ouders en onder wijzers wel. Dezen kunnen misschien waar schuwen. En wanneer het gelukt deze ben gels te grijpen, hoop ik dat zij hun gerechte straf niet zullen ontgaan. U dankend, heer Redacteur. Hoogachtend, A b o n n H. Leiden, 24 Oct. 1932. Nu het Gesticht „de Voorzienigheid" op 25 dezer zijn 75-jarig jubileum van bestaan viert, willen wij dankbaar gedenken onze goede bij velen nog wel bekende Zuster Jozef, die zeker in den Hemel nu wel ge niet van het loon, dat zij verdiend heeft voor den opofferenden en liefdevollen ar beid aan hare schoolkinderen. Een oud schoolkind. DE ZAAK-PUTBR0EK. Hedenmorgen diende voor den Hoogen Raad het cassatieberoep van vader en zoon van den E., uit Putbroek, tegen het arrest van het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch, waarbij de vader is schuldig ver klaard aan het voortgezet misdrijf van doodslag en is veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf, terwijl de zoon is schuldig verklaard aan poging tot doodslag en is veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf, met vernietiging van het vonnis der Roer- mondsche Rechtbank, welke den vader eveneens tot vijftien en den zoon tot acht jaar had veroordeeld. Rapporteur was mr. Meckman. De verdediger mr. Trippels lichtte 4 cassatiemiddelen toe. De conclusie van den procureur-gene raal volgt over 14 dagen. HAAR EIGEN DOCHTER VERMOORD. De reohtbank te Maastricht heeft heden M. Klobasa, huisvrouw in 2e huwelijk van Sicilië, terzake van doodslag op haar eigen dochter, veroordeeld tot 8 jaar gevangenis straf. Vraag: Is U bekend de missie van Mgr. Jos, Klemann O.S.F.S., Keetmans- hoop. Ik zond 1 Juni 1.1. een bijdrage voor die missie en ik krijg geen bericht van ont vangst. Antwoord: Keetmanshoop ligt in de Unie van Zuid-Afrikh. Brieven frankeeren met 15 cl. Ook zonder bericht van ont vangst kunt u er van verzekerd zijn, dat het geld te bestemder plaatse is beland. LEIDSCHENDAM Actie kath. boeren en tuinders. In het pa tronaatsgebouw alhier werd Vrijdagavond 7.30 uur een vergadering belegd, op aanvraag van de land- en tuinbouwers alhier door het „Co mité van Actie van R.K. Boeren en Tuinders Leiden en Omstreken'. Ondanks het slechte weer waren toch nog ongeveer 50 personen op gekomen. Ook het bestuur der R.K. Kiesver- eeniging was aanwezig. Als spreker trad op de heer M. P. v. d. Weijden uit Noorden, die zeer duidelijk uit eenzette de noodtoestand in het boeren- en tuindersbedrijf en de noodzakelijkheid aan toonde, van het stellen van meer praciische land- of tuinbouwcandidaten voor de verkie zingen van 1933. Ofschoon ten volle apprecieerend wat tegen woordige landbouwcandidaten trachten te doen in het belang van den land- en tuinbouw, toonde spreker aan, dat ook in normale tij den practische vertegenwoordiging van groot belang is. Het petitionnement, wat door alle aanwezigen werd geteekend, dient om op te zenden of aan te bieden aan de R.K. Staats partij, zoodat dit bestuur daarvan worde dui delijk gemaakt, dat de wensch leeft op het platteland om eigen vertegenwoordigers te hebben: dat ook het platteland recht heeft op evenredige vertegenwoordiging. Dit wil het co mité nu met klem gaan verlangen, daar, wil niet onze geheele land- en tuinbouw ten gron de gaan, practische voorlichting en krachtige agrarische maatregelen noodzakelijk zijn. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, welke alle door den spre ker naar genoegen werden beantwoord. Staan de de vergadering werd een plaatselijk comité van actie opgericht, bestaande uit de heeren F Zuidwijk, voorzitter, P. v. Zon, secr.-penn., C. J. v. Bohemen, D. v. Berg en Fr. van Hei ningen Jr. Een der aanwezigen zeide met eenige Jiuive- ring naar deze vergadering te zijn gekomen, maar na de uitzettingen van den spreker, te moeten getuigen, dat hun actie ten volle ge rechtvaardigd is, als zij zoo gevoerd werd als door dezen spreker werd voorgehouden. Ook het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging kon zich hier geheel en al mee vereenigen, en hoopte, dat de boeren en tuinders nu in die richting zullen werkzaam zijn. Hierna dankte de heer C. v. Heiningen den spreker voor zijn duidelijk betoog, stelde de gelegenheid tot het teeken van het petitionne ment, waarvan allen gebruik maakten en sloot te ongeveer 10 uur deze bijeenkomst met den christelijken groet. NOORDWIJKERHOUT K Groote sociale avond Quadragesimo Anno" De geheele wereld heeft haar aandacht ge schonken aan de encycliek, den zendbrief van Z. H. Paus Pius XI „Quadragesimo Anno". Zij kan genoemd worden het geneesmiddel door den Vader der christenheid aan de we reld gegeven, het geneesmiddel voor de zieke toestanden van onzen tijd. Geloovig of ongeloovig erkent een ieder, dat in de laatste veertig jaren er op staathuis houdkundig en maatschappelijk terrein geen stuk is verschenen belangrijker dan deze zendbrief. En toch hoevele christenen Katholieken ook zijn er die den inhoud van deze ency cliek, het geneesmiddel voor onzen tijd, niet kennen, nog minder het aanwenden om mede te werken aan het herstel der sociale orde. Daarom willen wij allen in de gelegenheid stellen nader kennis te maken met 's Pausen woord op de groote vergadering op a.s. Woens dag, des avonds te 8 uur in „De Zwaan". Wij verwachten op deze bijeenkomst niet alleen alle leden van den R.K. Volksbond zonder uitzondering, maar alle parochianen I De spre kers, de weled. heer A. Aengenent en d.e wel- eerw. heer kapelaan W. Minnebo namen resp. tot onderwerp: „Waar vinden we de oplossing van de economische crisis?" en „De vernieu wing van den christelijken geest als voorwaar de voor het herstel der sociale orde'. Katholieke mannen en vrouwen, toont door uw aller opkomst uw eerbied voor 's Pausen woord, uw aanhankelijkheid aan den Plaats- bekleeder van Christus. Gij jongeren, komt beluisteren de raadge vingen van onzen H. Vader; gij zult de toe komstige uitvoerders zijn van het program ons gegeven in „Quadragesimo Anno". Wij rekenen op uw aller komst. QUDEWETERING Fonds voor Ziekenverpleging én Groene Ktuis. Bovengenoemde vereenigingen hiel den hunne jaarvergadering in hotel Van den Bosch, onder voorzitterschap van den heer P. Roeloffs. Deze opende de vergadering van het Fonds voor Ziekenverpleging met een woord van welkom tot de leden, die echter slechts weinig in getal ter vergadering waren opgeko men. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Hierna was de rekening van den penningmeester aan de orde, welke sloot met een nadeelig saldo van 120.56. Op 1 October van het vorige jaar was het nadeelig saldo f 37.50. Deze rekening gaf echter nog een te gunstig beeld van den financieelen toestand van het fonds, daar nog werd medegedeeld, dat nog f 600 a 700 be taald moest worden. Bij het punt mededeelin- gen kwam dit tekort nog nader ter sprake. De groote uitgaven zijn veroorzaakt door 't groot aantal leden, dat in het afgeloopen jaar in een ziekeninrichting is verpleegd. Het gemiddeld aantal verpleegdagen per patiënt bedroeg thans 33 tegen 22 in het vorig jaar. Tot heden was uitbetaald de vergoeding voor 693 ver pleegdagen. De rekening was door de finan- cieele Commissie onderzocht en volkomen in orde bevonden. De penningmeester werd onder dank van de vergadering gedéchargeerd Bij het punt mededeelingén zeide de pen ningmeester, dat het tekort een onderwerp van ernstige bespreking in de laatst gehouden be stuursvergadering heeft uitgemaakt. Het plan van het bestuur is om lo. de bijdrage ad f 300.aan de Groene Kruis-afdeeling nader onder de oogen te zien en 2o. een hoofdelijke omslag te heffen, welke vermoedelijk 25 pet. van de contributie zal bedragen en welke, hoe wel over een geheel jaar berekend, eerst zal ingaan op 1 April 1933, zulks met het oog op «v». Maandag, Leidsóhe Kunstkring „Voor 1 len", Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Donderdag. Buitengewone ledenvergad ring Vriendenkring ter eere v; het Allerh. Sacrament „Foye (alleen voor de leden), 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d apotheken wordt"vaif Maandag 24 t en met Zondag 30 October a.s. waa genomen door: apotheek M. Boekwi Vischmarkt 8, telef. 552. het feit, dat de leden gemakkelijker in zomer- dan in de wintermaanden het verhoc de bedrag zullen kunnen betalen. Het afti dend bestuurslid, de heer J. J. de Jong w« bij acclamatie herkozen en nam deze her! noeming aan. Na gehouden rondvraag werd de vergac ring gesloten. Onmiddellijk hierop had de jaarvergaderi plaats van de Groene Kruis-afdeeling. Na e kort openingswoord en lezing van de notul bracht de secretaris, de heer M. Los Az. e keurig verzorgd jaarverslag uit. In dit verslag werd gewezen op de h> nieuwde samenwerking met Leimuiden en we de hoop uitgesproken, dat deze samenwerki tot heil van beide afdeelingen zich meer meer zou verstevigen. Voorts werd openl dank gebracht aan de patiënte Turk-Bax, reeds drie spreien voor de afdeeling heeft v vaardigd, uit welker opbrengst een kachel aangekocht voor het gebouw. Voorts werd herinnerd aan het feit, dat zi ter D. Bol op haar verzoek met ingang var September 1932 eervol ontslag had verkrej en dat in haar plaats met algemeene stemn was gekozen zuster L. van der Werf, die re< geruiraen tijd als waarneemster was opget den. In het verslag was nog verwerkt een ov zicht met betrekking tot de werking van 1 Consulatie-bureau voor Zuigelingen. Te Oudewetering werd dit bureau bezo< door 42 kinderen met een totaal van 33 bezi ken, terwijl voor Nieuwe-Wetering deze cijf resp. 'bedragen 31 en 304. In totaal 75 kim ren met 637 bezoeken. Te Oudewetering w< 49 maal en te Nieuwe-Wetering 50 maal ting gehouden .Voorts werd nog medegedet dat de Moedercursus, welke in Maart werd houden 28 deelneemsters telde. Het vers besloot met een woord van dank aan adres van dokter Van der Bijl, die al zijn en gie weer aan de bevordering van de Gro< Kruis-belangen heeft geschonken. Vervolgens hoorden we het verslag van Magazijn-commissie, uitgebracht door den h J van Iterson. Dan was de penningmees aan het woord tot het uitbrengen van het nancieel verslag. De rekening sloot met batig saldo van f 1.81, welke uitkomst ech verkregen was dank zij een aderlating van reserve-fonds tot een bedrag van 642.12. het reserve-fonds is thans nog aanwezig bedrag van f 441.06, Aan het daarop volgende verslag van wijkverpleegster ontleenen we het volgen Gedurende het afgeloopen vereenigingsj, werden afgelegd in totaal 1898 bezoek waarvan 1296 te Oudewetering, 318 te Nieu\ Wetering en 284 te Leimuiden. Voor de tub culosebestrijding werden te Leimuiden bov dien nog afgelegd 45 huisbezoeken. De hoog zon werd 468 Vi uur bediend. De aftredende bestuursleden de heeren van Iterson en K. Erskes, werden beiden acclamatie herkozen en namen hun herben De beschrijvingsbrief voor de algemeene v gadering te Rotterdam gaf niet tot veel c cussie aanleiding. Tot afgevaardigden wer< benoemd de heeren P. de Jeu Jr. en L. Be De heer De Jeu bracht dan een goed verzoi verslag uit omtrent de vorige algemeene v gadering, naar aanleiding waarvan dokter i der Bijl nog wees op de mogelijkheid, we aanwezig is voor on- en minvermogende lec tit het bekomen van een wijkbaker tegen geringe vergoeding van f 0.50 per dag, om voorwaarde echter, dat de aanvrage een maa tevoren geschiedt bij het bestuur van de afd ling. Hierna sluiting. SASSENHEIM. De toestand van den Pastoor. In d toestand van den Pastoor was den laatst tijd een lichte verbetering ingetreden. F verloop der ziekte werd op het einde c vorige week minder gunstig, zoodat Pastoor Zaterdag door den hoogeerw. he mgr. Ta-skin wederom van de H. Sacrame ten der Stervenden is voorzien. OEGSTGEEST. Radio-distributie. De Radio-distribu hier ter plaatse is reeds zoo ver gevorde dat verschillende perceelen zijn aanges ten; v-oorloopig gedurende de eerste 3 a weken met 2 stations, terwijl daarna 4 s> tion-s zullen worden doorgegeven. Gevestigd: P. L. Dams té van L den. E. A. Scheele van Sassenheim. Th. J. Eysvogel van Katwijk. J. M. Ridder van Lisse. F. Zwarenstein- Jong en gezin van Semarang. P. G. Rijswijk van Boxmeer. P. v. d. Kwa van Rijnsburg. L. Louwe van Amsti dam. S. Ch. de Zwart-van Koot en van L den. S. Dirkzwager van Leiden. Buter van Ernwen. Vertrokken: M. J. AV. v. d. Me< de Graaf naar Rijnwijk. B. Brunmer na Zwolle. J. Vianen naar Leiden. H. Versteeg naar Leiden. J. v. Soest na Delft. C. J. v. Iterson en gez. naar L den. H. Timmerscheid naar Gladbach. A. Heemskerk-v. d. Hoonaard naar Riji burg. M. II. v. M. Valk-Schut en gi naar Nieuwcr-Amstel. J. v. d. Hoonaard gez. naar Rijnsburg. C. H. v. d. Mey gezin naar Voorschoten. H. Schoo gezin naar Leiden. A. Dortwegt en t zin naar Sassenheim. Geboren: Gera-rdus Theodorus, z. v. P. v. d. Hulst en M. L. v. d. Geest. AV lebr. Jacobus Hendrikus, z. van L. J. Hc gervorst en A. Vink. Overleden: Anna Cornelia Schepe 72 j. ongeh. Simon Albcrtus Strijk 14

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2