Zenuwachtig, Slapeloos en Overspannen Mijnhardt's Zenuwtabletten MAANDAG 24 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 VOORSCHOTEN. Jubileum Gemeentelijk Gasbedrijf 1907— 1932. Zaterdagmiddag begaven zich vele genoodigden naar het gymnastieklokaal der O. L. school, alwaar de opening zou plaats hebben van de tentoonstelling, ge organiseerd ter gelegenheid der herden king van het zilveren jubileum van het Ge- t/neentelijk gasbedrijf. Te half drie namid dag zou de officieele opening der gasten- toonstelling plaats hebben. Aanwezig wa ren de burgemeester E, Vernède, de beide wethouders der gemeente, vele leden van den gemeenteraad, de gemeente-ambtena ren, het personeel der gemeentebedrijven en anderen. De zaal was feestelijk vei- 6ierd en op het podium stonden vele bloem. stukken gezonden door diverse firma's. Ook werd heden tevens het zilveren jubi leum herdacht van den chef der gemeente bedrijven, den heer D. J. Binks, die reeds in Augustus p.l. zijn 26-jarig dienst jubi leum had herdacht, doch waarvoor de vie ring was verdaagd tot op heden bij het 25- jarig bestaan van het gemeentelijk gasbe drijf. De heer E. Vernède, burgemeester der gemeente, hield de openingsrede en heette alle aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder den directeur der Leid sche lichtfabrieken. Als goed koopman, reide spr., moet de gemeente bij dit zilve ren jubileum reclame maken voor haar raak en daarom heeft men dan ook een gastentoonstelling georganiseerd om de menschen op te wekken tot het gebruik van gas voor het koken en voor verwar ming. Een smaakvol jubileumboekje is uit gegeven, waarin de ontwikkeling van dit bedrijf is geschreven. Spr. brengt hulde aan den schrijver van dit boekje, den heer D. J. Brinks, ohef der bedrijven. Met ver schillende citaten deed spr. zien, dat er sinds 1907 in onze gemeente, toen dit be drijf werd gesticht, wel eenige verandering heeft plaats gehad. In 1907 telde de ge meente 2S98 inwoners en nu in 1932 5600 inwoners. De gemeentebegrooting bedroeg in 1907 ƒ23000, thans 250.000. De hoofde lijke omslag bedroeg in 1907 4600, thans bedraagt de inkomstenbelasting 100.000. De heer van Doesburg stelde spr. in 1907 voor het gas te betrekken van Leiden. Voor de eerste maal, naar spr. meent, werd het systeem van het leveren van gas op langer afstand ingevoerd en in toepassing gebracht. Uitstekend is steeds de samen werking geweest met de Leidsche lichtfa brieken, zoodat de gemeente nimmer spijt heelt gehad aldus een distributiebedrijf al hier ingevoerd te hebben. Spr. bracht een hartelijk woord van dank voor die samen werking aan de directie der Leidsche licht fabrieken. Dat de gemeentebedrijven bloeien is voor een groot deel te danken, meent spr., aan den chef der gemeentebe drijven, den heer D. J. Brinks, die voor 2.5 jaar aan het bedrijf kwam als fitter en aan het hoofd van het gasbedrijf werd aange steld en thans zijn zilveren jubileum viert in gemeentedienst. Spr. huldigt den jubi leerenden chef en prijst zijn ijver voor de bedrijven. Namens de gemeente overhan digt spr. hem een enveloppe met. inhoud. Ook van het verdere personeel verbonden aan het gasbedrijf wordt een enveloppe met inhoud overhandigd. Tevens biedt spr. den jubileerenden chef namens de gemeen teambtenaren een cadeau aan en wel een fraaie klok waarna de burgemeester de ten toonstelling voor geopend verklaart. De heer van Araerom, boekhouder-kassier der bedrijven, biedt den jubilaris onder geluk- wensch namens het personeel der bedrij nen een ruststoel en een electrische kroon aan en las nog enkele ingekomen telegram men van gelukwensch voor. Vervolgens voerde het woord de heer Klinkenberg, di recteur der lichtfabrieken te Leiden en wenschte èn gemeente èn jubilaris geluk op dezen heugelijken dag, doch spr. meent dat ook de burgemeester persoonlijk veel meeft bijgedragen om het bedrijf tot bloei te brengen en vooral ook steeds er op uit is de samenwerking met de lichtfabrieken zoo goed mogelijk te doen zijn. De heer van Rossum du Chattel, één der directeuren der zilverfabriek, alhier, hul digde het gemeentebestuur namens de con sumenten en bood het gemeentebestuur een zilveren gedenkpenning aan. Ook de heer A. J. Turion, gemeente-opzichter, feliciteer de en gemeente en de ohef der bedrijven op dezen gedenkwaardigen dag. Daarna kwam de jubilaris aan het woord, en sprak een woord van dank tot allen voor hunne ge- wenschen en cadeaux hem aangeboden, doch tevens heeft hij de opdracht van het personeel, werkzaam bij de drie gemeente bedrijven, n.l. het gas, water en het elec- trisch bedrijf, een platteel aan te bieden aan het gemeentebestuur voorstellende drie bedrijven, een keurig en schoon tegel tableau, waarop te zien is de gashouder met ambtswoning, de watertoren en elec trische lantaarns met het opschrift 1907^ 1932. De burgemeester, de heer E. Vernède, aanvaardde met een woord van dank de gedenkpenning en het tegeltableau, waar uit spreekt de goede geest van samenwer king tusschen het gemeentebestuur en het personeel. Daarna werden eenige verver- schingen aangeboden, waarna het harmo- niegezelschap „Benvenuto" hare lustige to nen deed hooren. De tentoonstelling, waar op vele firma's een stand hebben met gas fornuizen, comforen enz. enz. op het ge bied rakende het gasbedrijf is de moeite waard bezichtigd te worden en men kan er zich van alles aanschaffen en bij koop deze doen boeken op naam van één der in stallateurs alhier. De tentoonstelling zal geopend zijn op Maandag en Dinsdag a.s. Voor deze gelegenheid was Zaterdag avond het kantoor der bedrijven, staande in de Gebroeders Treubstraat, versierd en electrisch geïllumineerd, wat een schoon effect maakte. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. Een bazar. Eenige dames in deze ge meente hebben zich bereid verklaard, tot het houden van eon bazar ten bate van het crisis-comité. De bazar zal worden ge houden in het gymnastieklokaal van de openbare lagere sohool (achter het Raad huis) van Dinsdag 22 tot en met Donder dag 24 November a.s. Het comité bestaat uit de dames: mevr. J. de Boerde Jong, mevr. J. H. EggingKoning, mevr. M. A. Duymaer van TwistOortbuys, mevr. Ch. E. Fortgensde Haan, mevr. J. Ch. Hout zagersLucasse, mevr. A. A. H. v. d. Stoel Veldhuyzen van Zanten, mej. Zr. J. E. H. J. Barmen 't Loo, mej. M, S. J. van Geest, mej. H. G. Meyer. Dit comité heeft in do gemeente een circulaire rondgezonden en bezit tevens een comité van aanbeveling bestaande uit: Jonkvrouwe Baronesse ,L. H. Schimmelpennick v. d. Oye, Burgemees ter E. Vernède, dr. M. van der Stoel, dr. H. de Boer, dr. A. in 't Veld, pastoor P. Meyer, ds. H. P. Fortgens, ds. J. O. Hout zagers, notaris W. A. Caron, ing. C. Kooy en wethouder J. A. Mens. Giften in nature of in geld worden inge wacht bij één der dames van het comité vóór 13 November a.s. UITHOORN. Steunregeling werkloozen. Voor deze gemeente is een steunregeling voor werk- looze arbeiders vastgesteld, die uitslui tend behooren tot de land- en tuinbouw bedrijven. Voor ondersteuning komen volgens die- regeling in aanmerking de Onvrijwillig ge heel of gedeeltelijk werklooze valide ar beiders, die geen recht hebben op de uit- keering uit een werkloozenkas, en die in de drie maanden, voorafgaande aan het tijd stip, waarop zij werkloos werden, ten min ste zes weken waren in de genoemde be drijven. Leden van de door het Rijk gesubsidieer de vverkloozenkassen, die voor steun in aanmerking wenschen te komen, moeten zich wenden tot het bestuur van hun vak- vereeniging, terwijl zij, die geen lid zijn van een werkloozenkas, aanvraagformulie ren kunnen bekoemen ter secretarie. Onder zekere voorwaarden zal de steun niet wor den verleend of worden ingehouden. W0UBRUGGE. Groene Kruis. De afd. Woubrugge fan de vereen. „Het Groene Kruis" hield in een der kamer® van het Oude Raedthuys haar jaarlijksche ledenvergadering, onder lei ding van dr. Loth. De zeer uitgebreide no tulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld met dank aan den secretaris, waarna uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar hadden bedragen 2478.61 en de uitgaven 2011.36, zoodat er een batig slot viel te boeken groot 467.25. Uit het rapport van de kascon trole-oommissie bleek, dat alles in de beate orde was bevonden. Met dank aan den penningmeester werd de rekening goedge keurd. Zuster.de Wit bracht als afgevaar digde naar de algem. Prov. vergadering een uitgebreid verslag uit over de verga dering van 1931. Na de bespreking van de beschrijvingsbrief voor de algem. vergade ring werd besloten vrijwillig bij te dragen aan het fonds voor het misdeelde kind en werd in principe een besluit genomen tot het doen houden van een moedercursus. De commissie tot controle der gebouwen en inventaris was van oordeel dat het maga zijngebouw van buiten moest worden ge verfd en een ligtent eveneens, waarmede het bestuur rekening zal houden. De maga zijnmeester deelde mede, dat gedurende het afgeloopen jaar uit het magazijn aan de leden 132 stuks materiaal in gebruik was gegeven en nu nog 26 stuks in gebruik zijn. Daarna werd eenstemmig de begroo ting 1933 vastgesteld op een gelijk bedrag aan inkomsten en uitgaven van I960.—. De aftredende bestuursleden, de heeren Kroes, Tondu en Van Reenen werden ner- kozen en in de commissie tot controle der gebouwen en inventaris werden aangewe zen de he'eren W. van Tfeijlingen, G. Schijf en W. Blanksma, en die der kascontrole do heeren F. de Boer en Ohr. van der Nagel. Hierna volgde sluiting. ZOETERMEER. Meisje door autobus aangereden. De 5-jarige L. v. d. B. stak, zonder acht te go- ven de Dorpsstraat ter hoogte der R. K. Bewaarschool, over. Gelijkertijd passeerde de Haagsc-he autobus waaronder zij te recht kwam. Met een ernstig verwond rech- tervoetje werd zij overgebracht naar dok ter Steur, die de eerste hulp verleende. zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. ZEGWAART. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Zeg waart op Maandag 24 dezer, des avonds 7 uur ten Raadhuize, welke zoo noodig zal worden voortgezet op Dinsdag d-a.v. des morgens 9.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Mededeelingen. 2. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning, dienst 1931. 3. Vaststelling gemeenie- begrooting, dienst 1933. 4. Vaststelling ver ordeningen, in verband met de vaststel ling der begrooting. 5. Verhuur gemeente eigendommen. Z0ETERMEER—ZEGWAART. Steunregeling werkloozen. Maandag 24 October treedt de nieuw vastgestelde steunregeling voor deze gemeenten in wer king. Ook voor deze gemeenten is thans vastgesteld de rijksregeling. In 't kort komt deze regeling hierop neer: Voor de uitgetrokkenen bedraagt de steun ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kost winners ƒ9.— per week, benevens 0 50 per week per gezinslid boven de twee per sonen tot een maximum van 6 personen. Bovendien kan aan gehuwden en onge huwde kostwinners een huurtoeslag worden verstrekt overeenkomende met hetgeen de huur meer bedraagt dan 3.75; b. voor kostgangers ƒ5.per week. Voor de toepassing der regeling wordt met betrekking tot gehuwden en onge huwde kostwinners onder „steun" verstaan „steunbedrag plus huurtoeslag^. Van de inkomsten, zoowel van den uit- getrokkene zelf ais van de leden van diens gezin, wordt, voor zoover deze inkomsten uit arbeid zijn verkregen, 2/3 in mindering gebracht op zijn steun, vastgesteld volgens deze regeling. Bij de toepassing van deze bepaling, kan een door den Minister van B. Z. en L. vast gesteld bedrag van de verdiensten van de vrouw van een gesteunde met kindereu, buiten beschouwing worden gelaten. Inkomsten, niet uit arbeid verkregen, worden tot het volle bedrag op den steun in mindering gebracht. Slechts één lid van het gezin kan voor steun overeenkomstig deze regeling in aan merking komen. Voor de dubbel-uitgetrokkenen en onge organiseerden bedraagt de steun ten hoogste a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners 7.35 per week, benevens 0.60 per week per gezinslid boven de twee perso nen, tot een maximum van 6 personen. Bovendien kan aan gehuwden en onge huwde kostwinners een huurtoeslag worden verstrekt, overeenkomende met hetgeen de huur meer bedraagt dan 3.75 per week, zulks tot een maximum van 0.75 per week; b. voor kostgangers 3.50 per week. De voor steun in aanmerking komenden worden in het bezit gesteld van een stem pelkaart. Tweemaal per dag, en ^el_ 's mor gens 11 uur en 's middags 3 uur moet deze kaart ter Secretarie der gemeente Zeg- waart ter afstempeling worden aangebo den. Strenge controle zal worden uitgeoefend op de verstrekte inlichtingen. Het verstrek ken van onjuiste opgaven is strafbaar en zonder pardon wordt hiervan aan de Justi tie kennis gegeven. Ongehuwden, niet-kostwinners, komen voor steun niet in aanmerking en behoe ven rich dus niet aan te melden. Do voorzitter der oommissie is de heer A. G. Scheer te Zoetermeer, de secretaris de heer H. Veldhuizen te Zegwaart, do overige leden de heeren: J. D. P. van Dui- venbode en P. J. Smits te Zegwaart en G. L. de Groot te Zoetermeer. Opgemerkt wordt dat deze regeling geldt voor personen, die den 65-jarigen leeftijd niet hebben overschreden. Derhalve is het onnoodig, dat 65-jarigen en ouderen zich aanmelden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen. Portemon- naie met inhoud belastingplaatje in etui oliekan met maat gouden oorring gouden vulpen dod. NIEUWVEEN. Groene Kruis. Vrijdagavond werd in Café Van Eijk de ledenjaar verga dering gehouden van de plaatselijke afdeeling „Het Groene Kruis". De heer P. Sprey opent als waarnemend voorzitter de ver gadering en heet het Bestuur en de elf aaaiwezigo leden welkom. Van de bestuurs leden, de dames Gersie en Schrama, als mede van den heer Augustinus, is bericht van verhindering ingekomen. Daar, aldus de heer Sprey, de heer Geesink de voor zittersfunctie heeft neergelegd, ben ik als tweede voorzitter \erplioht de bijeenkomst te leiden. Na voorlezing en goedkeuring der notu len, volgt het jaarverslag van den secre taris, dr. Nout. In het bestuur hebben bui ten de voorzitters-vacature geen mutaties plaats gehad. Van de uitwerking der bouw plannen voor een eigen localiteit is niets gekomen, doordat een loterij niet het &e- wenschte resultaat zou opgeleverd hebben en bovendien de vereeniging niet over een stukje bouwterrein kon beschikken. Vau het verplegingsmateriaal is een overvloe dig gebruik gemaakt. Door haar onderaf- deeling, de t.b.c.-vereen., zullen met steun \an andere zijden twee patiënten worden uitgezonden. De voorz. dankt den secretaris voor zijn uitgebreid verslag, dat de goedkeuring der vergadering geniet. De penningmeester, de heer C. de Vries, is vervolgens aan het woord met zijn jaar rekening. Ontvangsten 815.76, te weten: saldo vorig boekjaar ƒ471.61; opbrengst gebruik hoogtezon 36.50 en aan contribu tie 307.75. Uitgaven totaal 283.94. Batig slot nieuw boekjaar ƒ531.82. De controle commissie vindt de kas met de bescheiden in orde. Onder dank wordt de rekening goedgekeurd. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. Algemeene Vergadering, die op 28 October te Rotterdam zal plaats hebben, geschiedt in razend tempo. De voorz. heeft er slag van de agenda vlot af te werken. Dr. Nout wordt tot afgevaardigde benoemd voor de Alg. Vergadering, met als rempla- $ant den heer C. de Vries. De voorz. deelt mede, dat door den be diener der hoogtezon, den heer Bruijne Sr., verzocht is om een hoogere vergoeding voor zijn werkzaamheden, en wel 75 in stedo van 50. Goedgekeurd. Om echter de hoog tezon meer rendabel te maken stelt het bestuur voor het volgende tarief in te voe ren: Voor Gr. Kruis-leden, die tevens fondspatiënten zijn 20 ct. per bestraling; voor leden die geen fondspatiënten zijn 40 ct. en voor niet-leden der vereen. 50 ct. per behandeling. Op verzoek van den heer D. Rooden-burg wordt niet algemeen goedvin den besloten het tarief voor niet-leden te bepalen op 60 ct. inplaats van op 60 ct.; voor de andere categorieën wordt de nieu we regeling van het bestuur door de ver gadering overgenomen. De begrooting van den penningmeester voor het nieuwe jaar geeft aan ontvang sten en uitgaven een post van 307, waar onder 17 voor onvoorzien. De bestuursverkiezing geeft een reeks van stemmingen. De aftredende leden, mej. Gersie en de heeren Van den IJssel en De Vries, worden herkozen. Volgt de verkie zing van één lid in de vacature ontstaan door ontslag van den heer Geesink. De eerste levert geen resultaat. Bij de twee de stemming komen de heeren Van Dijk en Roodenburg als de „meestbegunstig- den" uit. den strijd. De derde maal ver krijgt de heer van Dijk de vereischte meer derheid, doch bedankt. De heer Rooden burg wordt bereid gevonden den zetel van den weigeraar te bezetten. De verkiezing van een voorz. verloop vlotter. De heer Sprey verovert 12 van de 16 uitgebrachte stemmen, de heer Van den Yssel 3 en de heer De Vries 1 stem. Of schoon gestreeld door de uitslag is de uit verkorene niet genegen de voorzittersha mer te zwaaien, in verband met zijn vele andere „nevenbetrekkingen". De heer Sprey stelt voor den heer Van den IJssel liever te nemen. Het bestuur en de leden drin gen echter zoo aan, dat spr. genegen is DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 623. En op zekeren dag liet de koning beiden bij zich komen. En zij traden de zaal binnen, waar ook de prin ses zich reeds bevond. Beste vrienden, zeide de ko ling, terwijl hij zijn handen vertrouwelijk op hen legde, blijft bij mij en bij de prinses. Weest haar beschermers voor altijd. En zij beloofden dit. 624. Toen werden zij naar de laan geleid, eb tot hun verwondering zagen zij hun beeld, in marmer gehouwen als een bewijs van dankbaarheid voor de twee mannen, de redders van het prinsesje. En daarmede eindigt de geschiedenis van Keesie, den Verkeersagent. EINDE. voor den tijd van een jaar de benoeming te aanvaarden. De rondvraag betreft uitsluitend de t.b.c.- vereeniging. De heer Udo oppert het plan bedoelde vereen, een vaste subsidie uit de kas van het Gr. Kruis te geven. In ver band met de ontvangsten blijkt dit niet mogelijk. De heer H. van Eijk vraagt of de t.b.c.- vereeniging niet beter leden en begunsti gers zou kunnen werven ter spekking van haar kas. De voorz. zegt, dat tegen begun stigers-winnen nog niet zoon groot be zwaar zou wezen; voor leden voelt spr. niets, daar lid zijn beteekent rechten kunnen doen gelden, en de vereen, kan in zoo'n kleine gemeente als de onze nooit zooveel inkomsten bijeengaren om elk voor komend lid voldoende te steunen. Spr. acht het werkelijk beter dat de vereen, zoo „doorboert" en zich geen verplichtingen echept. De hoer J. Lek ziet graag dat den inwo ners bekend wordt gemaakt, dat alle baten van een speldejsdag voor de plaatselijke vereen, zijn. Ongetwijfeld znl de opbrengst in de toekomst dan grooter wezen. De voorz. laat die bekondmaking aan de pers- menschen over. Niets meer voor de rondvraag zijnde, dankt de voorz. voor de opkomst, waaraan dr. Nout een hartelijk dankwoord vast knoopt aan het adres van den voorz. voor diens keurige en vlotte leiding. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TABIAN (uitr.) vertr. 21 October van Belawan. TAWALI (thuisr.) vertr. 22 Oct. van KON. NED. ST00MB. MIJ. Port Said. AGAMEMNON vertr. 21 Oct. van Gi braltar naar Oran. AURORA vertr. 21 Oct. van Susak naar Bari. BARNEVELD (uitr.) arr. 20 Oct. te An- tofagasta. BR ION vcrtr. 21 Oct. van Bordeaux naar I*a Pallice. HEBE vertr. 21 Oct. van Valencia naar Cadix. NERO vertr. 21 Oct. van Vigo naar Cor- cubion. POSEIDON arr. 22 Oct, van Kopenhagen te Hamburg. TRAJANUS arr. 19 Oct te Kinston (Ja). VENUS arr. 21 October van Amsterdam te Rotterdam. VULCANUS vertr. 21 Oct. van Malta n. Messina. KON PAKETV. MIJ. N. ZEELAND vcrtr. 20 October van Sin gapore naar Adelaide. VAN SPILBERGEN vertr. 21 Oct. van Batavia naar Mauritius. KON. H0LL. LLOYD. KONTG&BERG (uitr.) arr. 21 October te Montevideo. ZEELANDIA vertr. 22 Oct. van Amster dam naar Buenos-Aires. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK vertr. 22 October van Rotterdam naar Baltimore. LOCHKATRINE vertr. 22 Oct. van Rot terdam naar San Francisco. MAASDAM Rotterdam naar New Or leans vertr. 21 Oct, van Tampico. STATENDAM, Rottehdani naar New York vertr. 22 Oct. nam. 1 uur van Bou logne. VEENDAM vertr. 22 Oct. van Now York naar Rotterdam. LEERDAM arr. 22 Oct, van New-Orleans te Rotterdam. LOCHGOIL, Rotterdam naar Vancou ver, vertr. 21 Oct. van Victoria (B. C.). H0LLAND-AUSTRAL1E LIJN. TALISSE (uitr.) arr. 22 Oct. te Mel bourne. TANIMBAR arr. 22 Oct. van Bremen te Hamburg. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK (uitr.) vertr. 21 Oct. van Madrae. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. A RENDS KERK (thuisr.) arr. 21 Oct. to Marseille. ZUIDERKERK (uitr.) arr. 20 Oct. te Yokohama. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) pass. 22 Oct. Finister- re; wordt 23 Oct. 's midd. 12 uur te Cowes en 24 Oct. voorm. 7 uur te Rotterdam ver wacht. GAROET vertr. 22 Oct. van Batavia naar Rotterdam. INDRAPOERA (uitr.) vertr. 21 Oct. v. Southampton. KERTOSONO vertr. 22 Oct. van Rotter dam naar Hamburg. KOTA NOPAN arr. 21 October van Rot terdam te Soerabnja. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALPHAR AT arr. 22 Oct. van B. Ayres to Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ELPENOR arr. 20 Oct. van Rotterdam te Yokohama. AJAX, Japan-Rotterdam vertr. 21 Oct. van Penang. ANTENOR, Japan-Rotterdam vertr. 22 Oct. van Port-Said. LAOMEDON, Java-Amsterdam, pass. 22 Oct. Gibraltar

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11