UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. i WARMOND. Hanze. Dc 11. K. Middenstands vereeni ging „de Ranze" afdecling Warmond, hioid in Hotel „de Stad Home" een algcmeene vergadering onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Als spreker was uitgenoo- digd. Pater Vijgen C.ss.Il. van het retraite huis te Noord w ijker hout. Te ruim half negen opende de voorzit ter de bijeenkomst, waarbij hij een woord van welkom sprak tot de aanwezigen in- zonder tot Pater Vijgen en den geestelij ken adviseur. Vervolgens werden de door den secretaris voorgelezen notulen onver anderd en onder dankzegging vastgesteld. Bij de ingekomen stukken deelde de voor zitter mede, dat naar aanleiding van een gestelde vraag in de vorige vergadering van de Posterijen bericht was binnengeko men, dat, nu de middagbestelling is komen te vervallen, door belanghebbenden de post ten kantore kan worden afgehaald tegen een vergoeding van 0.50 per drie maan den. Nog was binnengekomen een schrijven van het Hoofdbestuur, waarbij werd me degedeeld, dat er gelegenheid bestaat tot het volgen van een radiocursus. De kosten hiervan bedragen 3.50, terwijl men zich bij het bestuur kan opgeven zoo men voor dezen cursus interesse heeft. Mede was ingekomen een lijst van bijdragen voor de op te richten voorschotbank, waaruit bleek, dat Warmond in deze aangelegenheid nu niet zoo'n bijster figuur slaat, weshalve de voorzitter er bij dc leden op aandrong ieder voor zich persoonlijk nog een kleine bijdra ge te verleenen. Bij het punt mededeelingen deelde de voorzitter mede, dat de Centrale Raadsver gadering zal worden gehouden op 18 No vember a.s. en dat in verband hiermedo op 8 November nog een vergadering zal plaats vinden ter bespreking van de op de Centrale Raad te behandelen punten. Het bestuur, aldus de voorzitter, heeft ge meend aan don Raad der gemeente heb vol gende adres te moeten richten: De R. K. Middenstandsvereeniging de Hanze, vernomen hebbende dat door Bur gemeester en Wethouders afwijzend moest worden beschikt op een verzoek van don heer Walenkamp te Leiden tot den bouw van -1 dubbel-woonhuizen op een terrein gelegen aan den Heerenweg, wijl de aan vrage in strijd was met de desbetreffende bepalingen der bouwverordening, dat de Raad echter de bevoegdheid be zit van genoemde bepalingen af te wijken, dat dezen bouw zeer in het belang der ge meente moet worden geacht, wijl hier een object bestaat voor werkverschaffing; verzoekt uw College met den meesten aandrang de gevraagde vergunning te ver leenen. De leden konden zich geheel met dit adres vereenigen, terwijl werd besloten een afschrift van dit adres aan elk raadsud afzonderlijk toe te zenden, terwijl tevens aan den R. K. Volksbond zou worden ver zocht aan dit adres adhaesie te betuigen. Hierna was het woord aan Pater Vijgen tot het houden van zijn rede getiteld: „Het nut der geestelijke afzondering". Met wel gekozen woorden zette spreker het groote nut van een retraite uiteen, waarbij hij er vooral den nadruk oplegde, dat het hou den van een retraite voor een ieder nood zakelijk was om in deze verheidenschte wereld goed door het leven te komen. Het is noodig om de Godshefdc te doen groeien, aldus spreker, en hoe lean men dit beter bereiken dan eenigen tijd in geestelijke af zondering door te brengen. Duidelijk toon de spreker aan, dat inzake het houden van een retraite zulke verkeerde voorstellin gen bestaan. In een krachtige peroratie spoorde spreker de leden van de Hanze aan in de maand Februari van het volgen de jaar eens een retraite mede te maken, welke retraite speciaal was belegd voor den middenstand. Ik ben er van overtuigd, aldus spreker, dat wij u dan voor goed voor onze retraite hebben gewonnen. De spre ker had van den voorzitter een harteiijk woord van dank in ontvangst te nemen. Wijl de gebruikelijke rondvraag niets op leverde werd do bijeenkomst onder dank zegging voor dc opkomst gesloten. Inbraak. In het woonschip van den heer v. W. liggende even voorbij den mo len van den Zwanenburger polder, is inge broken. De ongenoode gasten deden zich te goed aan spijlen en dranken die in het schip voorradig waren, doch bemerkten niet dat ze door een paar in de nabijheid vertoevende veehouders werden bespied, zoodat zij al spoedig bekend waren. De eigenaar van het schip deed aangifte bij de politic zoodat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. Werkloozen. Het aantal geheel werk- ioozen alhier bedroeg per laatste Zater dag van September conform de officieelo gegevens 27, terwijl do gedeeltelijk werk loozen 12 bedroegen. Van het dak gevallen. De heef N. al hier was werkzaam op het dak van den heer v. D. met het leggen van pannen. Plotseling gleed hij uit en kwam van een hoogte van ongeveer 16 Meter te vallen. Met zware inwendige kneuzingen werd hij opgenomen. Dokter Walenkamp was spoe dig ter plaatse en achtte vervoer naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN „Zouden, zij mij allen trouw zijn?" (Vervolg). Geen verlaging der lichtprijzen. Verzoekschriften inzake electriciteitsprij- zen. Met betrekking tot het adres van de Winkehers-vereeniging T. O. S. E. A. en de andere verzoekschriften om verlaging van dc tarieven voor elecbriciteit deelen B. en W. mede, onder verwijzing naar den brief door hen bij de begrooting overgelegd met daarbij behoorende financieel over zicht, dat do financieele omstandigheden, van dien aard zijn, dat geen inkomsten kun nen worden gemist. B. en W. voegen hierbij een overzicht van de electriciteitstarieven van een aantal ge meenten op 31 December 1931, waaruit mo ge blijken, dat do prijzen hier middelma tig zijn. B. en W. kunnen dus niet anders doen dan voorstellen op de adressen afwij zend te beschikken. De heer A. Verboon zegt wel sterk te zijn voor prijsverlaging, doch gezien de om standigheden der Gemoentefinanciën kan spr. zich wel vereenigen met dit praeadvies. Ook de heer D. Limburg meent, dat thans niet tot verlaging kan worden overgegaan, daar bij eene verlaging van 4 cents per K.W.U. men reeds verplicht zou zijn de opcenten op de Gemeentefondsbelastiiig nogmaals met 20 opcenten te verhoogen cn aldus te brengen op 75 in plaats van 55, doch spr. vraagt of het niet mogelijk is een vastrechttarief in te voeren. De heer J. Braggaar meent ook, al is de winst van dit bedrijf tamelijk groot, dat het thans niet mogelijk is tot verlaging van de prijs orcr te gaan. De voorzitter zal nog eens nader overwegen of vastrechttarief kan worden ingevoerd, waarna het praeadvies van B. en W. met algemeene stemmen wordt aan genomen. De werkloosheids-voorziening. De voorzitter deelt den raad mede, dat op last van den minister een artikel in de steunregeling moet worden ingelascht, waardoor twee maal stempelen verplich tend wordt en waarvan behoudens goed keuring van den minister niet mag worden afgeweken. De heer J. Braggaar zegt, dat wel in de redactie van de steunregeling voor deze Gemeente geen verandering wordt gebracht, doch de oorsprong van dit artikel is de betooging in den Haag der communisten. Spr. acht dit een vrijheids- berooving der arbeidersklasse. De voorzit ter zegt, dat de raad staat voor een dilem ma. Indien do raad deze wijziging niet aan neemt verliest men de 25 pet. subsidie der regeering. Besloten wordt deze wijziging te aanvaarden, nadat de heer J. Braggaar wenscht geacht te worden te hebben tegen- Vervolgens stellen B. en W. den raad voor de werkverschaffing te doen aanvan gen 1 November a.s. en een schifting te ma ken, waardoor het mogelijk wordt een ge deelte bij de werkverschaffing te doen plaatsen, rekening houdende met de be kwaamheid en de grootte der gezinnen en uit te betalen ƒ0.45 per uur, werkende 40 uur per week en alleen aan het werk te stellen uitgetrokken werkloozen. De heer L. van Leeuwen meent, dat per 1 November tot December de toevloed voor de werkverschaffing groot zal zijn, doch per 1 December gaan de landarbeiders wederom trekken uit de werkloozenkas en worden zij dus geweerd van de werkver schaffing. De bouwvakarbeiders en trans portarbeiders beginnen wederom te trekken per 1 Januari 1933. Spr. meent, dat aldus een rare schommeling bij de werkverschaf fing zal plaats hebben en wie maakt de schifting? Het is spr. nog niet duidelijk hoe deze zaak goed zal vcrloopen. De heer J. Braggaar kan het gesprokene door den heer van Leeuwen onderschrijven. De landarbeiders zullen aldus in zeer on gunstige positie komen. Ook wat de schif ting betreft. Dit vindt spr. een dubieus zaakje en hij voelt meer voor een commis sie uit de vakorganisaties. Met het uur loon kan spr. zich wel vcreenigen. De voorzitter zegt, dat de schifting nood zakelijk geworden is door het groot aantal werkloozen, zoodat een aantal aan de 8tcunverleening kan blijven en een aantal bij de werkverschaffing. De heer Braggaar wil een commissie benoemen, doch spr. ge looft dat de moeilijkheden dan nog groo- ter zullen wordeü, want er is een bekend spreekwoord dat zegt: Ieder spreekt voor zijn eigen parochie. De bedoeling is de ge meente-opzichter met dit werk te belasten en in hoogste instantie kan men zich ver voegen tot B. en W. Wethouder Eggink meent, dat deze re geling in de praktijk wel mee zal vallen. Het behoeft niet altijd dezelfde groep te zijn, die aa-n de werkverschaffing deel neemt. Wethouder J. A. Mens meent, dat er wel een moeilijkheid schuilt door don term „al leen uitgetrokken werkloozen", waardoor het verplichtend wordt de groep, die nog trekt uit de werkloozenkas uit te sluiten. Ook de voorzitter gevoelt deze moeilijkheid en stelt voor de woorden „alleen uitgetrok ken werkloozen" te doen vervallen. Aldus aangenomen. Volgens een circulaire van den minister van Binnenlandsche zaken kan voor de werklooze Bouwvakarbeiders nu ook sub sidie worden aangevraagd, doch nu is de vraag welke norm moet worden vastge steld, dezelfde norm van de thans gelden de regeling of wel een andere norm. Aan vankelijk meent het college van B. en W. dezelfde als de thans geldende te moeten \aststelIëVi. De heer L. J. van Leeuwen zegt, dat door de aangenomen loonsverlaging het grondloon der groepen bouwvakarbeiders alhier thans 25 is, waarvoor dan ook thans volgens de belofte van den minister 25 pet. subsidie kan worden aangevraagd, zoodat het maximum steun kan bedragen 17.50. De heer Braggaar meent ook dat een ander grondloon moet worden vastge steld voor de bouwvakarbeiders dan voor de landarbeiders geldt. Dit geschiedt over al zoo. Wethouder J. A. Mens meent, dat een dergelijk® regeling toch wel een sohee- ve verhouding geeft tegenover andere groe pen. Na eenige discussie stelt de voorzitter voor deze zaak nog aan te houden om ze te bespreken in de vergadering van B. en W. teneinde praeadvies uit te brengen. Aldus aangenomen. Blijkens een missive van den minister ban aan de werkloozen een brandstoffen- toeslag worden verleend van 1.per week, waarin het rijk 25 pet. subsidie ver leent. B. en W. stellen den raad voor aldus te besluiten. Wordt met algemeene stem men aangenomen. Daarna komt in behandeling de begroo ting dienst 1933. In behandeling komen ten eerste de begrootingen der bedrijven. Deze worden aldus vastgesteld: Elect raciteitsbedr ij f, dienst 1933. Aansluitingen 760. Afdeeling I Baten: 53897. Afdeeling I Lasten 53897. Afdee ling II: kapitaalsinkomstcn ƒ27948.87. Af deeling II: kapitaalsuitgaven 27948.87. De winst wordt geraamd op 11000. G a s b e d r ij f. Aansluitingen 610. Af deeling I. Baten: ƒ70912. Lasten: ƒ70912. De winst wordt geraamd op 4000. Afdee ling II, kapitaalsinkomsten18028.39ka pitaalsuitgaven: 18028.39. Waterbedrijf. Baten: 22341.84. Af deeling I. Lasten: ƒ22341.84. De winst wordt geraamd op 3400. Afdeeling II. Ka pitaalsinkomsten: 10220.4'4. Kapitaalsuit gaven 10220.44. 1 Badhuisbedrijf. Afdeeling I. Ba ten: ƒ3100.50. Lasten: ƒ3100.50. Het verlies wordt geraamd op 2000. Afdeeling II. Ka pitaalsinkomstcn: ƒ4722.37. Kapitaalsuit gaven 4722.37. Bij de behandeling der Gemeentebegroo- ting bespreekt de heer J. Braggaar volg nummer 152 en vraagt of de vereeniging E. H. B. O. niet in aanmerking kan komen voor subsidie, daar deze vereeniging zeer nuttig werk verricht. De voorzitter zegt, dat deze vereeniging de zaal gratis in ge bruik heeft en wethouder Eggink meent, dat, wanneer zou blijken dat dit gewenscht én noodig was, er wel termen aanwezig zouden zijn voor subsidie, doch de vereeni ging heeft donateurs en het is een werk van barmhartigheid. Bij dc post subsidie Burgerwacht wenscht de heer J. Braggaar geacht te worden te hebben tegengestemd. Daarna wordt de Gemeentebegrooting dienst 1933 vastgesteld ajs volgt: Begrooting der inkomsten en uitgaven van de Gemeente voor den dienst van 1933. Bevolking per 1 Januari 1932: 5517 zielen. Idem volgens de laatste 10 jaarlijbsche volkstelling 5490 zielen. I. Gewone dienst. Inkomsten: 261026.69. Uitgaven: 261026.69. Batig slot: 145278.36 Nadeclig slot: ƒ145278.36. II. Kapitaaldienst. Inkomsten: ƒ2251.15. Uitgaven: ƒ27612.45. Batig slot: ƒ76.15. Totaal batige sloten ƒ76.15. Totaal nadee- lige sloten 25437.45, per resto nadeelig slot ƒ25361.30. Bij de rondvraag informeert de heer L. van Leeuwen, wanneer de commissie inzake arbeidsbemiddeling wordt ingesteld. De voorzitter antwoordt, dat de verordening nu is goedgekeurd en in een der volgende vergaderingen de commissie kan worden benoemd, waarna deze langdurige verga dering wordt gesloten en de raad in beslo ten zitting overgaat. ALPHEN AAN DEN RIJN. Eerste hulp bij Ongelukken. Alhier is opgericht een afd. van de Ned. Vereeniging Eerste Hulp Bij Ongelukken. Leider is dr. L. W. Hildernisse. Bestuur J. F Allart-, voorzitter; E. d*e Goede, le secretaris; Mej. Rouwendal, 2e secretaris; J. de Groot, le penningmeester; J. Prins, 2e penningmees ter; P. Laros en H. v. Beek, commissaris sen. Bespreking crisiswetten. Door de Holl. Brab. afdeeling van den Chr. Boeren en Tuinders bond werd gisteren in Hotel „De Vergulde Wagen" een vergadering ge houden ter bespreking van de crisiswetten. Op deze bijeenkomst werd de aanwezigen de gelegenheid geboden tot het stellen van verschillende vragen omtrent de varkens- wet en de crisis-zuivelwet Hiervan werd door vele personen gebruik gemaakt. De vragen gericht omtrent de varkenswet wer den beantwoord door den heer M. v. Berkel te Maasland, terwijl de heer Jac. Biemond van Bleiswijk een en ander aan belangheb bende mededeelde betreffende de crisis-zui velwet. De vergadering verkreeg hierdoor een geanimeerd verloop. Leesbibliothéek. Op Woensdag 26 en Donderdag 27 October zullen in de St. Jo- sephzaal groote filmavonden worden ge geven, waarvan de netto-opbrengst ten bate komt van de R. K. Leesbibliotheek St. Bo- mfaciu8. Geboren: Anne Marie Helene, d. v. Harm Wilts en Hendrika Maria Heijkoop. Leendert, z. v. Koos de Jong en Maartje Sneeuw. Cornelia Agatha, d. v. Jacob Rijlaarsdam en Maria Cornelia Reijneveld. Johannes Cornelis, z. v. Adrianus Hen- drikus Sinits en Alida Adriana van Nes. Apolonia, d. v. Heinrich Schütz en Jacoba Johanna Bonte. Elso, z. v. Ary de Jong en Maartje van Vliet. Pieter Izaak Jo hannes, z. v. Petrus Johannes Keijzer en Adriana Marina Bom. Overleden: Geertruida van der Lin de, oud 23 jaren. Gerardus Luijben, oud 15 jaren. Barbara Maria van den Akker, oud 85 jaren. Reijer de Leeuw, oud 4 ja ren. Frederik Johannes de Leeuw, oud 10 maanden. Gehuwd: Mar tien Leendert Walraven, oud 30 jaren en Francina Maria Fokker," oud 24 jaren. Adnaan Maria van de Noort, 44 jaren en Dorothea Anna Maria Beumer, 24 jaren. Ingekomen: Willem F. Boerefijn, Steekterweg 130k, van Scheemda; Johanna de Jong, Grijpesteinstraat 53, van Koude kerk; Johannes P. Splinter, Torenstraat 4, van Swalmen; Tjalke de Jong, Rijnkade 7, van Hilversum; Martha Mende, Hooftstr. 102, van Gelsenkirchen (Duitschland)An ne Falke, Hoofstraat 104, van Solingen- Herscheid (Duitschland); Nicolaas J. F. Timmens, Martha-Stichting. van Den Hel der; Grietje Braster, Woubrugsch weg 58; Gerritje Zorg, echtgenoote van Willem van 't Wout, Aarkade 14h, van Boskoop; Johan van der Meer, Martha Stichting, van Rot terdam; Johannes van Tol, Rozenstraat 24, van Ter Aar; Willemeintje A. H. van Rot terdam, Rietv. pad 5a, van Hummelo Kepel; Jan H. Munnik. Rietv. pad 5a, van Hummelo Keppel; Maria Treur, echtge noote van Jacobus Breedijk, Kerkvaarts- weg 2, van Mijdrecht; Aafje Buitelaar, Wou brugscheweg 82, van Koudekerk. V ert rokken: Cornelis Vermeulen en gezin, Toegangsche weg 1, naar Boskoop; Christina J. Amersfoort. Hazevold 10, naar Eindhoven, Keldermansstraat 16; Teuntje Hubert, Steekterweg 66, naar Zwammer- dam; Emilie F. Lerche, Hooftstraat 227, naar 's-Gravenhage, Surinamestraat 6; Jan C. van Dijk en gezin, Zaalbergstraat 30, naar Lecuwarderadeel (Huizum); Marie van Toren, Raadhuisstraat 38, naar Kapelle (Z.) Pieter J. Boxem, Martha Stichting, naar Schiedam; Helena Visser, Heerenweg 27, naar Lisse, 3e Poellaan 85; Jacoba Mon tage, Willemstraat 44, van Leiden, Rapen burg 6; Aartje Bogaard, Noordeinde 7, naar Naaldwijk; Anton F. Gravin, Gouwe kade 18, naar Barneveld; Jacob van der Stoel, Goudekade 18, naar s-Gravenhage, Rijswijksche weg 151; Adrianus J. A. Hoo- geveen, Dorpstraat 26. naar Eindhoven, Ka naalstraat 8; Kinderen Kroon, Martha Stichting, naar Leerdam. Patrimoniumstr. 87; Jacobus Westmaas,Hoorn 246a, naar Lonneker (Glanerbrug). DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. C-WlLDStHUT. BODEGRAVEN. Aanrijding. In de Noordstraat wildj een groote vrachtauto tusschen twee stil staande luxe wagens doorrijden met he gevolg, dat de vrachtauto knel liep. Eers nadat een der luxe wagens opzij ge takelt was kon men de reis voortzetten. In de Brugstraat reed gistermorgei een luxe wagen tegen den fietsrijder de N op. De fiets werd zwaar bescahdigd, di fietser kwam met de schrik vrij. j Auto tegen een boom. Zekere v. d. P I uit de Meije had het ongeluk, dat terwij I hij in. volle vaart met z'n auto reed, eei der voorbanden sprong en bij pardoes tegei i een boom opvloog. De auto kreeg veel ma terieele schade, de bestuurder kwam me den schrik vrij. Botsing. Aan de dammekant redei twee auto's in volle vaart tegen elkandej op. De zwaar beschadigde wagens werdei weggesleept. Ruzie. In de Prins Hendrikstraat had den zekere J. en S. wat woordenwisseling welke zoo hoog liep dat de politie V. tus schenbeiden kwam en met behulp van dei Rijksveldwachter El. de vechtenden uit el kander joeg. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres' pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden 118 personen als werkloos ingeschreven. Gem. slachthuis. Gedurende de maand September zijn in het gemeentelijk slacht huis alhier geslacht 115 koeien, 1 paard, 5j varkens, 761 nuchtere kalveren, 6S graskal veren en 36 schapen en geiten. Gevonden. 1 heerenrijwiel, 1 kaasbooi en 1 kinderwagen. Verloren. 1 vulpotlood met gouden bandje. Inlichtingen aan de politiepost op Maandag. Geboren: Klaas, z. v. N. Zwijnenburg en M. Verhoeff. Andreas Petrus Anto- nius, z. v. P. G. H. Veelenturf en M. J. Moons. Jannetje, d. v. A. Voorbij en J, H. de Bruijn. Johanna Clazina, d. v. Th. Leliveld en C. Hoogenbooin. Ondertrouwd: G. Teekens, 22 jr. en H. van der Vliet, 19 jr. Getrouwd: G. L. Hagoort, 28 jr. en C. Hooftman 25 jr. Gevestigd: D. Kersten, van Sassen- heim; D. van Bergen Bravenboer, van Am sterdam; G. L. Visser en gezin, van Gouda; C. Edelman, van Zeist; W. Busch, van Jutr phaas; D. F. A. Goudriaan, van Gouda; W. H. Vergeer, van Haastrecht; J. C. de Jong, van Amsterdam; M. Trouw, van Zegeveld. Vertrokken: C. van Katwijk, naar Alphen aan den Rijn; Wed. C. van de Weg- Boshove en gezin naar Dordrecht G. Ter louw, naar Scherpenzeel; A. Goudkuil, naar Zwammerdam; P. van der Veen, naar Kol- lum; J. van der Veen, naar Gerkesklooster; G. C. Koenekoop, naar Meppel. 610. Daarmee belastte zich de tuinman. Met zijn tuin hoed in de hand naderde hij den koning, die in droef gepeins verzonken door het bosch wandelde, steeds den kend aan zijn gestolen dochtertje. De tuinman zei tegen den koning of hij mee wilde gaan door de laan der standbeelden, daar moest wat veranderd worden. 020. En de koning ging naar do laan. Plotseling bleef hij verschrikt staan en liet van verbazing zijn stok vallen. Neen, dat was geen verbeelding. Dit was zijn dochter, niet een standbeeld, maar springlevend. „Vader", riep zijn dochter, haar armen uitstrekkende. En de koning sprong verheugd op haar toe. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE arr. 20 Oct. van Amsterdam te Batavia. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES, Algiers naar Amsterdam pass. 20 Oct. 's middags 12 uur Dungeness. AURORA arr. 20 Oct. van Triest te Fiume. BACCHUS vertr. 20 Oct. van Amster dam naar Rotterdam. EUTERPE vertr. 20 Oct. van Rotterdam naar Passages. GANYMEDES arr. 20 Oct. van Ham burg te Amsterdam. HEBE arr. 20 Oct. van Tarragona te Valencia. IRIS arr. 20 Oct. van Odense te Gothen burg. MEROPE vertr. 20 Oct. van Alexandrië te Ca va 11a. ORION arr. 21 Oct. van Hamburg te Amsterdam. TITUS vertr. 20 Oct. van Amsterdam naar West Indië. KON. PAKETV. MIJ. NIEUW HOLLAND vertr. 19 Oct. van Melbourne naar Singapore. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) arr. 20 October te Mombasa. MELISKERK vertr. 20 Oct. van Rotter dam via Antwerpen naar Zuid-Afrika. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DAMSTERDIJK, Pacifickust-Rott. ver trok 20 Oct. van Southampton. LO'CHGOIL, Rotterdam naar Vancou ver vertr. 18 Oct. van San Francisco. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALISSE (uitr.) vertr. 19 October van Launceston. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN (uitr.) vertr. 20 October v. Colombo. DEMPO (thuisr.) vertr. 20 October van Gibraltar. INDRAPOERA (uitr.) arr. 20 October te Southampton. KOTA BA ROE arr. 20 Oct. van Hamburg te Bremen. KOTA PINANG (thuisr.) pass. 20 Oct. Perim. SOEKABOEMI (thuisr.) pass. 20 Oct. P. de Galle. ROTTERDAM—ZUID-AMER1KA LIJN. ALPHA CC A (uitr.) arr. 19 Oct. te Bue nos-Aires. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ATREUS vertr. 17 Oct. van Batavia naar Amsterdam. CALCHAS, Japan-Rotterdam, vertr. 2° October van Colombo. EURYBATES, Liverp.-Batavia arr. 13 Oct. te Port Said. MEMNON, Japan-Rotterdam pass. 20 Oct. Bevezier. POLYPHEMUS, Hull-Java, vertr. 19 Oct. van Port Said.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6