VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar -waarnemingen verricht in den [morgen van 21 Oct. 1932, medegedeeld door hot Kon. Ned. Meteor. Instituut to De Bildt: Hoogste barometerst.: 763.1 te Marseille. Laagste barometerst.: 73S.3 te Kinn. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Meest matige tijde lijke wellicht toene mende Noord-Weste- lijke tot Zuid-Weste lijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regenbuien en iets kouder. Het geheele waarnemingsgebied worclt ingenomen door een uitgebreide depressie, die kernen bezuiden IJsland voor de Noor- sche kust en in Zuid-Zweden vertoont. De kern bij IJsland werd sinds gisteren on dieper; in het Zuid-Oosten nam de hooge druk in beteekenis af. Dientengevolge werd het algemeene luchtdrukverval geringer, toch komen plaatselijk nog krachtige win- het Kanaal, aan de Noorsche en aan de Nederlandsche kust staat een flinke Zuidwester. De regenval was uitge breid en zwaar, vooral in onze omgeving, Vïissingen had 18, Maastricht 17 m.m. Be halve op de Britsche eilanden steeg de temperatuur overal. De luchtdrukverdee- liitg en haar veranderingen maken een spoedige weersverbetering onwaarschijnlijk Wellicht zal de wind een weinig afnemen, doch buiig weer met eenige temperatuur daling kunnn verwacht worden. Stormwaarschuwingsdienst Geseind 21 October 11.40 uur van. De Bilt aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid- Westen." luchttemperatuur: Temperatuur des middags te half drie 16.— gr. C. licht op voor fietsers e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.22 uur tot Zaterdagmorgen 6.07 uur. hoog water Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 22 October voorm. 7 uur en nam. 7.25 uur. VEREENIGING VAN ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN IN DE INSPECTIE LEIDEN. 46e Algemeene Vergadering. Heden is in het Casino te Noordwijk aan Zee de 46e Algemeene Vergadering gehouden van de Vereeniging van On derwijzers en Onderwijzeressen in de Inspectie Leiden. De Voorzitter de heer J. Baak Jzn. sprak na de vergadering geopend te heb ben een uitvoerige rede uit, waarin hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de burgemeester van Woubrug- ge, den heer Boddens Hosang. Aan de rede van den heer Baak is overigens het volgende ontleend: Prof. Gunning heeft eenigen tijd geleden in een rede over den paedagogi- schen eisch van dezen tijd gezegd, dat opvoedkundige problemen reeds bestaan hebben, zoolang de menschelijke samen leving er is. De oorzaak hiervan zit eigenlijk in het feit, dat er zooveel tijd noodig is, om tot ontwikkeling te komen. Deze ontwikkeling heeft ieder mensch noodig en krijgt ze ook, ieder in zijn mate, als hij onder dc menschen opgroeit Allengs echter wordt do invloed, die do oudere generatie op de jongere heeft, overschaduwd. De betrekking tusschcn die twee wijzigt zich steeds, omdat zij bilateraal is en moet zijn. De opvoeder zal de consequenties daarvan moeten dragen, hetgeen evenwel niet mag betce- kenen, dat de opvoeder een kniebuiging voor het kind moet maken, hetgeen door al te veel enthousiasten maar al te vaak is gedaan. Op geen enkel gebied kan de jeugd het geheel at. Ze moet steun ont vangen van de opvoeders, die de dra gers cn vertegenwoordigers zijn van ob jectieve waarden, waarin de mensch moet leven, vooral in dezen tijd van criticisms en scepticisme. Voor dat overdragen op de jeugd is geestelijke moed noodig, omdat het kleine kind de belangrijkheid niet kan begrijpen en de jeugd ze niet wil begrij pen. De opvoeder heeft., den ouden moed noodig, om autoriteit te laten gelden daar anders hetgeen hij heeft aan te bieden,geen effect heeft. Maar hij dient te beseffen, dat deze autoriteit aliecn door eerbied, vertrouwen en ontzag verkregen wordt. Helaas wordt in onze eeuw van het kind adoratie de oorzaak van slapheid der ouders en opvoeders. Er is een wind van leering over het ge zin en do school gegaan, die de geesten heeft verward en voor problemen heeft gezet, zoo moeilijk, dat de ouders en op voeders ze niet meer als problemen za gen, of ook wel ze eenvoudig aan elkan der endosseerden. Noch in het gezin, noch 'in de school, waar een kraehtigo mentor gemist worJt, voelt het kind zich gelukkig. Geef heb gelegenheid zich in vrijheid als per soonlijkheid te openbaren, maar laat de leiding niet uit handen nemen, anders wordt en het gezin en de school en het kinderleven een chaos. Hij is alleen vrij, wiens bogeeren niet do grenzen der mogelijkheid overschrijdt. Elk individu en elke gemeenschap zal zich in zijn lusten moeten beperken. Waar van allen noester vlijt, meerdere dat ieder van ons deze cijns aan de ge vraagd zal worden, daar vertrouw ik, dat eider van ons deze cijns aan de ge meenschap zal willen betalen, omdat ik weet, dat ons corps er van overtuigd is, dat het voor gezin, school cn maatschap pij een voorbeeld moet wezen. Gij allen hebt de schoone taak van de opvoeding als uw levenswerk gekozen. Mogen uw krachten niet falen en gij zult kunnen volhouden totdat het licht dc duisternis weer zal hebben wegge vaagd. Er volgde op deze rede een hartelijk applaus. De notulen werden ter visie ge legd. Bij monde van den heer G. Bakema bracht de kas-commissie verslag uit. Alles was in de beste orde bevonden, zoodat de penningmeester van zijn gehouden beheer werd gedechargeerd. De penningmeester, de heer J. H. Dom- merholt deed vervolgens rekening en ver antwoording. Do ontvangsten bedroegen 311.84 de uitgaven 186.S7, zoodat er een batig saldo is van 124.97. In de vacature ontstaan door het perio diek aftreden van de heeren Albert v. d. Hoogt en J. H. Dommerhalt, werd voor zien door de verkiezing van de heeren P. M. van Sermondt en M. v. d. Ende. Na een kleine pauze hield vervolgens Prof. Dr. L. J. v. Holk, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit een lezing over het onderwerp: „Psychisch evenwicht." Spr. merkte allereerst op, dat psychisch evenwicht betrekkelijk zeldzaam is. Het beeld van dc psychisch evenwichtige is niet moeilijk te construeeren. Hij is rustig, harmonisch en laat zich dus niet gemak kelijk verstoren. Natuurlijk wordt zijn even wicht bepaald door de omstandigheden, waarin en waaronder hij leeft. Vele Romaansehe elementen zijn in den grond der zaak meer evenwichtig dan Noorderlingen, hoewel hun uiterlijke leven digheid zulks niet zou doen vermoeden. Iemand, wiens psychische functies har monisch verdeeld zijn, is slechts dan ge nietbaar, wanneer zijn begaafdheid op een hoog niveau staat. Als voorbeeld noemde spr. Albert Schweitzer. De waarde van het psychisch evenwicht wordt door ver schillende factoren bepaald. Een der eer ste is gezondheid, een tweede accodoma- tievermogen aan het gemiddelde, waar door de psychisch evenwichtige de meeste kans op geluk en succes heeft. Spr. stond vervolgens uitvoerig stil bij het begrip „evenwicht". Beeds de oude Grieken streefden ernaar het leven een evenwichtstoestand te doen zijn tusschén de krachten van den hemel en de aarde. Evenals in de physica op verschillende manieren evenwicht kan worden bereikt, kan ook in het evenwichtig zieleleven het onevenwichtige een groote rol spelen. Iemand kan zeer wel een bruisend tempe rament bezitten, doch tevens over een krachtige wil beschikken en daardoor even wichtig zijn. Zoo kan ook muziek ondanks vele dissonanten harmonieus d.i. evenwich- Het raadslid de heer v. Eecke. Aan den heer B. v. Eecke, conservator aan het Rijksmuseum voor Natuurlijke His torie, is, -om bezuinigingsmotieven, met in gang van 1 Jan. ontslag gegeven als con servator aan het Ryksmuseum van Natuur lijke Historie. De heer v. Eecke was 21 jaar in Rijksdienst. De heer v. Eecke, die door den Vrijheids bond in den Lcidschen Gemeenteraad is af gevaardigd bij de laatste verkiezing, heeft besloten, als zoodanig te bedanken. Zie voor verder Stadsnieuws bladz. 11. Berichten reeds geplaa'st in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. universiteit Het instituut der pedellen opgeheven. Naar wij vernemen, zal het instituut der pedellen aan do Leidsche Universiteit waarschijnlijk uit bezuinigingsoverwegin gen oen grondige wijziging ondergaan. Het instituut zelf zal worden opgeheven. In verband daarmede is aan den oudsten pedel W. Verra (pedellus major), reeds 25 jaar als zoodanig in functie, tegen 1 Jan. ontslag verleend. De andere pedel (pcdelhis minor) zal bij het personeel van liet Universiteitsbu- reau worden opgenomen cn alleen nog bij officeele plechtigheden cn promoties als zoodanig dienst doen. Gisteren is aan den heer W. Verra diens ontslag medegedeeld. Onmiddcllijk is nu al reeds onder leiding van mr. W. Hugenholtz een comité gevormd van stu denten en oud-studenten, om de regee ring te bewegen, dit besluit in te trekken. Handelsregister K. v. K. \V ij z i g i n g e n323. J. Frankhuizen, Leiden, Lange Mare 84. Electro-technisch bureau, annex gas- en waterleiding. Overl. E.: J. Frankhuizen, Leiden, d.d. 2 Oct. 1932. Wijz. Handelsn. in: P. Piket, v.h. J. Frankhuizen 4045. Naamlooz, Vennootschap Verzeke ringsmaatschappij „Vooruit", Leiden, Ivo- revaarstraat 30. Overl. Comm.: F. Haale- bos, Leiden d.d. 3 Sept. 1932. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Verzekeringsmaatschappij „Vooruit". 2462. Maatschappij voor Schoen- en Le derindustrie „Bata" (f.) Leiden, Haarlem merstraat 67, hoofdz. Amsterdam, L'trecht- schestr. 7072. Uittr. bell. fil. Leiden: K. Schenk, Leiden. N. Beh. fil.: E, Oesterrci- cher, Leiden (B. P.). Opheffing: 2Ï4. F. N. Schaap, Lei den, Doezastraat 13. Agentuur en commis siehandel. LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN tig zijn. Evenwicht is noodig om een maximum prestatie te bereiken, doch zonder oneven wichtigheid zou er stilstand zijn, ook in het geestelijk leven. Spr. gaf vervolgens een definitie van het woord ,;psyche", dat van Grieksche af komst is en verband houdt met „waarin". De ziel is ontzichtbaar, ontastbaar, onde finieerbaar evenals de krachten, welke in haar werken. De oorlog heeft in het zieleleven van de geheele wereld een geweldige ommekeer teweeggebracht; door zijn radicale veran deringen heeft dit zulke spanningen ver oorzaakt in het zieleleven, dat veler psy chisch evenwicht is verstoord. Dc gebon denheid van den geest aan de dagcüjksche gebeurlijkheden, heeft evenwicht tenge volge, doch een soort evenwicht, dat den gloed van het onevenwichtige ten eenen- male mist. Komende tot het slot van zijn betoog, zeide spr. dat iedereen moet streven naar evenwicht, naar het bereiken van ccn ge middelde. Harmonie en gerechtigheid zijn de grondslagen van elke maatschappelijke orde, doch wij moeten daarbij een open oog houden voor de uitzonderingen, welke aan het leven kleur en rijkdom geven! Evenwicht is weliswaar het hoogste cosmische ideaal, waarin wij de wereld den ken, aldus besloot spr., doch er moet ook plaats zijn voor het onevenwichtige, want zonder dat zou het leven dc moeite niet waard zijn. Na een kort dankwoord van den voor zitter werd gepauzeerd. In de middagvergadering hield de heer W. G. van der Volkere uit Santpoort een lezing met proeven over: „De wonderen der chemie". Naar wij vernemen is aan de N. V. v.h. De Vries cn Stevens alhier opgedragen het installeeren van een versterker-instal latie in het R.A.I.-gebouw - te Amsterdam ten behoeve van de te houden Zes Daag- 1 sche Wielerwedstrijden. BRUG OVER DE ROER INGEZAKT. Hedenmiddag is een gedeelte van dc be kisting van een der twee nieuwe bruggen over de Roer op den Maastrichtsch.en weg bezweken en ingestort. Met lievig gekreak zakte plotseling het bovendek van de brug weg, waardoor een oogvormige inzinking ontstond, die zich een heel eind over de brug voortzette. Een 12-tal. werklieden stond juist op de brug. Men was bezig met de storting van het beton. De arbei ders maakten snel, dat zij weg kwamen zoodat persoonlijke ongelukken niet voor kwamen. Met den bouw dezer twee brug gen vlotte het zóó bijzonder goed, dat men de voltooiing reeds nabij was. Door deze instorting is een belangrijke stagnatie in het werk veroorzaakt. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Te Venlo zijn in den afgcloopen nacht door de douane-beambten 5 Duitscliers ge arresteerd, die een groote partij Duitsehe boter over de grens wilden smokkelen. De boter en de rijwielen van de gearresteer den zijn in beslag genomen. Verder is de politie er na lange onder zoekingen in geslaagd een partij smokkei- wapens groot 42 revolvers en 550 patronen, in beslag te nemen, terwijl deze in een auto werden geladen om over de grens getrans porteerd te worden. Vrouw H., een Di'it- scte en zekere H. uit Venlo, werden gear resteerd. Mr. J. J. Henny. t In den ouderdom van 75 jaar is heden nacht te Wassenaar overleden mr. J. J. Henny, oud-adjunct-directeur der Assuran tie Maatschappij „De Nederlanden van 1.945". De 'overledene was Officier in de orde van Oranje Nassau cn heeft gedurende een twaalftal jaren als lid van de Provinciale Staten van Zuid-Hollend in tal van com missies zeer verdienstelijk werk verricht. Tevens was hij gedurende eenige jaren voorzitter van de afdeeling Den Haag van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Wijlen mr. Henny was tevens een bekende figuur in verzekeringskringen, commissa ris van de Nederlandsche Hypotheekbank „Veendam" en president-commissaris van de 's Gravenhaagsclie melkinrichting „De Sierkan". De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Maandagmiddag te half drie op dc Algemeene Begraafplaats te 's-Gra- venhagc plaatsvinden. De Burgemeester van Giessendam overleden Hedennacht is in den ouderdom van 00 jaar overleden de heer W. Laurnesc, Burge meester van Giessendam. De overledene was sinds 1904 Burgemeester dezer gemeen te, terwijl hij 42 dienstjaren had bij ver schillende gemeentebesturen. INTERESSANTE ONTDEKKINGEN OP GROENLAND. STOCKHOLM, 21 Oct. (V. D). - Dr. Soederbergh, bioloog en dr. Stenberger, archeoloog, zijn dezer dagen in Zweden te ruggekeerd na hun bezoek aan Groenland, waar zij hebben deelgenomen aan de Dccnsche Grocnland-cx pdedities, welke geleid werden door dr. Koch en dr. Noer- lund. Dr. Soederberg heeft op Groenland tus schén vele oude cn primitieve soorten vis sollen, verborgen in het roodc zandsteen op de Oostkust van Groenland, dc over blijfselen ontdekt van een viervoetige visch behorende tot de Stegocephale. De vondst wordt van buitengewone beteekenis ge acht voor dc wetenschap, daar dit be schouwd wordt als een van de ontbrekende schakels tusschcn dc amphibiccn cn dc ge- wervèldo dieren. Dr. Stcnbergcr heeft met dc leden van dc Nocrluiid-expeditie de overblijfselen opgegraven van een Scandinavische kolo nie, welke duizend jaar geleden onder het. machtige IJslandsche opperhoofd Erik de Roode tot grooten bloei was gekomen. Dc kolonie moet uit 3000 zielen hebben be staan en nog voortleven in de Viking-ver halen. In deze verhalen is de kolonie op geheimzinnige wijze 400 jaar later verdwe nen. Voorts werden de overblijfselen ge vonden van vier kerken en een nonnen klooster. zeven dooden bij een mijn- ontploffing AKEN, 21 Oct.. Donderdagavond is in het ziekenhuis to Innich thans ook dc 31- jarige mijnwerker Tibussek overleden. Hiermede zijn alle zeven mijnwerkers, die bij de ontploffing in de mijn Sophia Jacobi getroffen werden, overledon. Dit laatste slachtoffer was degenen die de benzine lamp ontstoken heeft, waardoor de ont ploffing veroorzaakt werd. Het lot van den onmiddellijk gedooden mijnwerker Weber is zeer tragisch. Hij was na een mijningeval, tengevolge waar van hij vier weken op het ziekbed had ge legen pas weer eenige dagen in de mijn te ruggekeerd en werd toen gedood. Een moeder met vier kinderen verbrand. PARIJS, 21 Oct. (V.D.). Gisteravond brak-in een der buurten van de Parijsche banlieu in een bovenwoning een brand uit, waardoor de aanwezigen den weg naar buiten werd afgesneden. Dc heer des hui zes en een toevallig aanwezige vriend slaag den er op het laatste oogenblik in uit een der vensters te springen. Met ernstige brandwonden werden zij naar het zieken huis overgebracht. De vrouw en vier kinde ren in den leeftijd van vier tot tien jaar konden echter niet meer ontsnappen en kwamen in de vlammen om. Zes doodvonnissen wegens schoenen diefstal. MOSKOU, 21 October (V.D.). De recht bank te Leningrad veroordeelde 6 beamb ten van de schoenfabriek te Skolorod tol den dood door den kogel wegens diefstal van 1000 paar schoenen. De rechtbank ver klaarde, dat dit vonnis eindelijk moest be wijzen, dat do regeering geen diefstal van staatsgoederen meer zou toelaten. De ver oordeelden hebben telegrafisch een gratie verzoek naar Moskou gezonden. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN LEIDEN. Geboren: Cornelia Marijko, d. van G. L. Ovcrdiep en C. M. MAegaas. -- Loonur- dus Josephus, z. van B. F. dc Grijs en J. C. W. der Kinderen. Sara Catharina Adriana, d. van P. de Graaf en S. C. van dor Rcijden. Hendrina, d. van F. A. van Beest en II. E. v. Valdercn. Johannes Flavianus, z. van S. Godijn en H. A. Bak- kuin. Jeannetto Hcrmina, d. van G. R. D. Crommelin on E. G. P. Daniels. Johan nes Philippus Nicolaa-s, z. van S. G. Kras se nburg en M. S. La Lau. Ondertrouwd: K. Both jm. 26 j. en I. Machoel jd. 27 j. D. van der Reek jm. 25 j. en W. C. Galjaard jd. 23 j. Overleden: K. van der Wdel m. 51 j. J. Jansen m. 70 j. ZEVENHOVEN, li' Oct, Eicrenveiling. Aanvöcr 1652 stuks. Prijzen: kippeneieren f 5.556.10, eendeneieren 3.553.85 per 100 stuks; kaas 20—28 cent per pond. kip pen 4080 cent en konijnen 0.S51.50 per stuk. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.0!) Londen 8.4 U/2 New York 2.4Ss/i6 Parijs - 9766/., Brussel 34.56 Zwitserland 48.0 ll/2 Milaan -12.72 Mad rid 20.35 Oslo 42.55 Kopenhagen 43.75 Stockholm 43.25 Weenen Praag 7.37 Boedapest Prolongatie 1 pet. beursoverzicht van gisteren. Dc daling van de koers van het pond heeft een zeer onaangenamen indruk ge maakt, die niet door een enkelen vasten dag in Now York cn op de Amerikaanschc warenmarkten kon worden uitgcwischt. Weliswaar was de beursstemming hier he den niet ongunstig doch van een herstel na de reactie van gisteren was maar wei nig te bespeuren. Kon. Olies, die feitelijk alleen eenige affaire te zien gaven, open don wederom lager, als gevolg van nieuwe buitenlandsche relaties. Nadat deze vcr- koopen wat minder dringend waren gewor den trad een gedeeltelijk herstel in Amo- rikaansche soorten waren prijshoudend. Industrieelcn stil. De handel in Unilevers was sterk ingekrompen. T)o koers hand haafde zich op een lichtelijk verhoogd ni veau. De overigo waarden niet noemens waardig veranderd. Tabakken behaalden flinke koerswinsten doch zooals gewoon lijk was de belangstelling omgekeerd even redig aan het avance. Rubbers konden kleine verbeteringen aanwijzen, doch ook hier was dc affaire onbetcekenend. .Sui kers hadden een geheel overeenkomstig verloop. II. V. A.'s trokken lichtelijk aan. Schecpv. buiten dc attentie. Ncd Schccpv. Unie liepen opnieuw iets terug. Mijnwaar- den geheel verwaarloosd. Amerikanen stil en vast in navolging van Wallstrect. Dc Obligatiemarkt was prijshoudend. Oudo Ncderl. schuld vast. LEIDEN, 21 Oct. Vee. Aangevoerd: 858 rifnderen, 321 kalveren, 751 schapen. 16-1 varkens, 534 biggen. 7 veulens en 6 bokken en geiten. Prijzen: 17 stieren 90265; 121 kalf- en melkkoeien 125200, handel stug 562 varekoeien 85135, handel stug; 159 vette ossen 140225, schoon aan de haak 2S63 cent. handel stug; 249 graskalveren 3570; 17 vette kalveren 3075, schoon aan de haak 50105 cent en 55 nuchtere kalveren f 3—6, handel traag: 526 vette schapen 1112, en 225 weidesehapen 911, handel zeer traag; 16-1 mestvarkens 6—17; 534 biggen 2.504.50, handel matig; 7 veulens 6585; 6 bokken en geiten 3S. Kaas. Aanvoer 83 partijen w. o. 61 partijen Goudsche en 22 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goud sche kaas 3134, 2e soort 2630, le soort Leidsche kaas 2933 en 2e soort 2528 per 50 kg. Handel voor Goudsohe en Leidsche kaas vlug. ALKMAAR, 21 Oct. Kaas. Aangevoerd 90 stapels kaas, zijnde 108000 kg. Fabrieks kaai kleine 27. Fabriekskaas commissie 27, Boerenkaas kleine 27.50 cn Boeren kaas commissie 32 per 50 kg. Handel vlug. UITHOORN, 20 Oct. Kaas. Aangevoerd 550 'stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R.M. 2931, 2e soort R.M. 2628. Han del vlug. WOUBRUGGE, 20 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 170 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.606.00 en eendeneieren 4.50 per 100 stuks. Boter geen aanvoer. BOSKOOP, 20 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 3051 cent, Marcel ltouyer 1420 cent, Hadley 4072 cent, Claudius Pcrnet 4056 cent, Columbia 3451 cent, Butterfly 3044 cent, Wilh. Kordes 4053 cent, Mme Jules Bouché 3050 cent, Rosalandia .'1061 cent Phoebe 30—50 cent, Chas. P. Kilhain 2510 cent, Edith Helen 80130 cent. Aug. Noack 2540 cent, Else Poulsen 6090 cent, Paul Grampel 35—55 cent, Briarcliff 15—21 cent Ellen Poulsen 15—25 cent, Chrysanten, grootblocmig 1.302.00, idem tros 1535 cent, P'hysalis Franchetti 20—34 cent, Cle- j niatis Prins Hendrik 2.002.70, Bote le- I guslrum 15—20 cent. Speciale Aanbiedingen. POLO CAPS solide afwerking alle maten, zeer 0 75 met ujOj zoom Dito /oor dames 1 ZEER FIJNE WASCHZ1JD KOUSEN donkern mode kleuren versterkte voeten UITERST SOLIDE ZIJDE FIL KOUS Prachtige kleursortec- ring, als buitengewone reclame 1.45 slechts Wij it vingen weer nieuwe zendingen in BONTKRAGEN HANDSCHOENEN Nappa Handsc1,'-f.nen, met cn zonder bont in de rao-ne kloiircn: mar rineblauw, modegroen, Bordeauvrood, modegrijs. 0.75

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3