ZATERDAG éérst naar WAALS 051 019 110 Koopt bij WAALS STADSNIEUWS 150 V 038 HET IS UW VOORDEEL AGENDA DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. DE ENCYCLIEK OVER HET CHRISTELIJK HUWELIJK. Lezing voor de R- K. Vereeniging van Gezinshoofden. De R. K. Vereeniging van Gezinshoof den vergaderde gisterenavond in „Den Burcht". De voorzitter, de heer Heemskerk, open de de vergadering en verwelkomde in het bijzonder den spreker, kapelaan Kramer. De secretaris, de heer van der Top, las de notulen, welke onder dank werden goed gekeurd. Naar aanleiding hiervan deelde de voor zitter mede, dat het Hoofdbestuur met den drukker van het orgaan zal bespreken het weren van bepaalde photo grafieën betref fende bier, enz. Wat de grieven tegen het Leidsch Advertentieblad betreft, dezo zijn met den uitgever besproken. Aan veel is tegemoet gekomen, doch voorzichtigheid blijft geboden. Aan de Par. Jongensschool aan het Ra penburg wordt een zekere toeslag geheven. Dit heeft de Bond niet kunnen voorkomen. Het bestuur heeft zich thans tot het E. K. Schoolbestuur gewend met het verzoek bij de heffing van dezen toeslag rekening te houden met de sterkte der gezinnen, waar uit de leerlingen komen. Het Hoofdbestuur is van plan een ver loting te organiseeren. Deze werd bij voor baat door den voorzitter warm aanbevolen. De voorzitter bracht daarna verslag uit als afgevaardigde naar den Centralcn 'RUad te Heerlen. Aan kapelaan Kramer werd vervolgens het woord verleend om een lezing te hou den over de Encycliek over hot Christe lijk Huwelijk. Het onderwerp, dat spr. gaat behande len is zoo groot en veelomvattend, dat het in één rede onmogelijk kan besproken wor den. Het beste acht spr. de encycliek in volgorde van de tekst te behandelen. Deze encycliek is voor onzen tijd van on berekenbare waarde. Als er een zaak is, waarover onze tijd in beroering is, dan is het wel het huwelijk. De gemoederen en geesten in de geheele wereld zijn in onkun de of twijfel over de huwelijksmoraal. De toestand is thans dezelfde als toen de Joden tot Christus kwamen met de vraag: Heer, hoe staat het met het huwe lijk? Is er dan geen enkele reden om zijn vrouw te verstooten? Het antwoord van Christus is geen ver zachting of toegeving, maar een verscher ping: „Al wie zijn vrouw verstoot en een ander huwt doet overspel'. Nu, in dezen tijd in de mensehheid weer gekomen is een verlangen naar een ge- makkelijken huwelijksmoraal nu komt de Paus, als Christus' plaatsbekleeder, wederom Gods wetten luid uitspreken. Velen waren verontwaardigd, velen ge rustgesteld in hun twijfel. Want een van de redenen, waarom de Encycliek werd ge schreven, is de onkunde op het gebied der huwelijksmoraal. Er wordt wel eens gevraagd: wat heb ben Paus en Bisschoppen te maken met het huwelijk! Daar staan zij buiten. Maar een rechter, die uitspraak doet over een moord behoeft toch geen moord begaan te heb ben. Het huwelijk moet men niet louter be zien van den lichamelijken kant, want in zijn diepste wezen behoort het huwelijk tot het terrein van den geest. De geest van de menschen vraagt om een dieper huwelijksleven. Den laatsten tijd zijn velen gekomen met boeken over het huwelijk, dat zij in an dere richting willen laten gaan. (Dr. van der Velde, de Wibauts). Groot daartegenover staat de Paus met zijn heerlijke encycliek, die onomwonden zegt wat het huwelijk is, hoe het moet worden beleefd en welke kanker eraan knaagt. Het doel der encycliek van te geven het wezen en de waardigheid van het christ. huwelijk, de zegeningen welke het verleent, do dwalingen welke het belagen en de ge neesmiddelen, welke de reeds geslagen wonden kunnen genezen. Kapelaan Kramer las nu verschillende passages uit de encycliek voor, waarin de Paus de verplichtingen van het huwelijk aan de menschen voorhoudt verplichtin gen, die trouw vervuld zegeningen zijn. Op de eerste plaats noemt de Paus de kinderzegen daarbij zich beroepend op gegevens ontleend aan de H. Schrift en van uitspraken van St. Augustinus. Vervolgens: do kuisehe huwelijkstrouw. Dit is dikwijls de voornaamste huwelijks zegen. De Paus doet uitkomen, dat de groote reden waarom huwelijken gesloten worden, meestal niet is hot verlangen naar kinderen, doch het verlangen zich aan el kaar te geven, elkaar gelukkig te ma ken. Tegenwoordig stranden zoovele huwe lijken omdat men ondoordacht in 't huwe lijk treedt om zinnelijke beweegredenen. Ais *t huwelijk uitsluitend gebouwd is op lichamelijke neigingen, kan de geestelijke natuur onmogelijk bevredigd worden. De lichamelijke neiging is wel dikwijls de grootste aanleiding tot het huwelijk maar blijkt in 't huwelijk zelf veelal van minder belang. De spreker behandelde vervolgens aan de hand van de encycliek de verhouding van man tot vrouw. De man is het hoofd van de vrouw; toch is de vrouw de gelijke van den man. Een vereeniging kan het echter alleen goed gaan als er een gezag is. Stormen van verontwaardiging zijn op gestoken bij de feministen, omdat de Paus de economische en sociale emancipatie der vrouw veroordeelt. De derde huwelijkszegen is het Sacra ment: de onvcrbreckbarc band welke door het huwelijk wordt gelegd. „Wat God ver- eenigt heeft, scheide geen mcnsch". De Ongebleekte Manshemden van degelijk katoen Geborduurde Lakens volle 2-per- soonsmaat Prima Lingerie Katoen per coupon "I van 10 el Alpin Baret A mod. kleuren Chocolade Kannen met nikkelen A OC filter U OJ Kachelzeiltjes A QA mooie dessins U«t)U Steenen Bedkruiken prima kwaliteit Zijden en F i I D'Ecosse Dameskousen moderne don- A |*A kere tinten U JU Fantasie Heerensokken spotgoedkoop Flanellen Dames Nachthemden, lange mouwen en 1 QC pyamasluiting 1 ,</J Geborduurde Sloopen Grijs en Jaeger Molti extra laag geprijsd Graslinnen lSOjc.M. Jpreei bijz. voordei- A lige partij U Lx. Emaille Kolenemmers solide en practisch Witte Wollen /Flanel fabrikaat 0.47" andkoffiemolens bijzonder voordeel ig Melkkannen 2 Liter A restantpartij Jacquard Tochtdekens zeer zwarg^en 1 Afi mooie^tékens 1 «riU Vloerbedekking 1S3 c.M., extra A AA laag geprijsd U#UU .Tafelzeil Qfefzeil wit en gekleurd Haarlemmerstraat 130136. Paus zegt het heel duidelijk: geen enkel goed gesloten huwelijk kon ontbonden worden. De scheidingswetten van de Staat gaan in tegen de wetten der natuur en zijn dus van nul en gener waarde. Het huwelijk is meer dan een contract; het is een mystieke band tusschen man en vrouw, door St. Paulus vergeleken met de verhouding tusschen Christus en de Kerk. Dit huwelijksideaal van St. Paulus wordt in het dagelijksch leven zoo moeilijk in acht genomen. Dat ideaal, besloot spr., wordt ons thans wederom voorgehouden door den Paus een ideaal dat met be hulp der genade geen droombeeld behoeft te zijn. De voorzitter dankte den spreker voor zijn met groote aandacht beluisterde toe spraak. Spr. verzocht allen, die willen col- porteeren met loten voor de verloting, zich aan het bestuur op te geven. Ook deed 'spr. een beroep op de leden zich aan te melden voor huisbezoek om nieuwe leden te wer ven. Hierna werd de vergadering, die ondanks het barre weer vrij goed bezocht was, ge sloten. DE GRAAL. En de sport. Zaterdag en Zondag zal een sportweek- end worden gehouden in het Nationale Graalhuis Oude Scheveningsche weg 96 te 's-Gravenhage. Allen, die deze weekend willen meemaken, moeten Zaterdagmiddag 4 uur daar aanwezig zijn. De onkosten be dragen 2.50. Er zullen plannen worden ge maakt voor actie en voor uitvoering op sportief gebied. ST. LIDWINA-GESTICHT. Men verzoekt ons het volgende in ons blad op te nemen. In dank voor het te bouwen St. Lidwïna- gesticht van: C. V. K. ƒ10.- Jonge dames-congregatie der St.- Petruskerk 50. NATUURKUNDIG GEZELSCHAP. Felix Driessen eere-lid. Onder voorziterschap van dr. C. J. A. van Iterson werd gisteravond in Hotel Den Burcht een vergadering gehouden van het Natuurkundig Gezelschap, waarin prof. Ernst Cohen sprak over: „Caricaturen in de Natuurwetenschap". Best'uur en leden zaten, na deze bijeen komst aan een souper aan, waarbij den heer Felix Driessen werd medegedeeld, dat hij ter gelegenheid van zijn vijftigjarig lidmaatschap was benoemd tot eere-lid van het Natuurkundig Gezelschap. De bezuiniging bij de Universiteit. Behalve aan den pedellus major W. Verra is met ingang van 1 Januari eervol ontslag aangezegd o.a. aan mej. J. P. C. Brants, conservatrice aan het Rijksmuseum van Oudheden en den heer J. Berlemon, amanuensis aan dit museum. Dr. P. A. Dietz toegelaten als privaat docent aan de Leidsehe universiteit, heeft zijn lessen gisteren aangevangen met het geven van een openbare les over Parapsy chologie. De 1ste ploeg der lichting' 1933, bestemd voor het bereden gedeelte van het 6e regi ment veldartillerie alhier wordt 2 Januari voor eerste oefening ingelijfd. Met ingang van 24 October a.s. zullen de bijbussen te dezer stede vier inplaats van zes malen worden gelicht, t.w. te 7.40, 12.30, 18 en 22 uur. A. R. K. A. De afd. Leiden van de A. R. Iv. A. hield deze week een algemeene ledenvergadering in Hotel „Den Burcht". De voorzitter opende de vergadering met den christ. groet en heette de aanwezigen welkom. Hij betreurde het echter, dat rie opkomst zoo slecht was. Van enkele leden was bericht van verhindering binnengeko men. Hierna werden de notulen van de vo rige vergadering voorgelezen en onveran- dert goedgekeurd. Bij de ingekomen stuk ken was een schrijven van den Burgemees ter van Zoeterwoude, waarin deze dankte voor de betoonde belangstelling, ondervon den bij zijn 12-jarig Ambtsjubileum. Ver der een schrijven .van het Hoofdbestuur omtrent, het aangezegde ontslag tegen 1 Januari 1933 bij de .Ambtenaren van R. O. G. te Amersfoort. Omtrent dat ontslag \va3 het Hoofdbestuur reeds op audiëntie ge weest bij den Minister van Justitie. Als punt 4 der agenda stond verslag van het laatst gehouden congres. De heer Ho- rikx bracht dit verslag op keurige wijze uit en werd daarom door den voorzitter liane- lijk dank gezegd, waarmede de vergade ring dan ook ten volle instemde. Verder memoreerde de voorzitter in het kort bet overlijden van "den voorzitter der Afdee- ling Eindhoven. Een kort gebed werd voor zijn zielerust gestort. Hierna werd verslag uitgebracht door de ka-snazieners, over het beheer der kas van den penningmeester over het afgeloopen jaar. De stukken en bescheiden waren in orde bevonden. De voorzitter dankte de kasnazieners voor hun werkzaamheden, en den penningmeester voor zijn accuraat be heer. De bespreking „herziening van het huis houdelijk reglement der af deeling" nam geruimen tijd in beslag en- werd na enkele wijziging goedgekeurd. Een zeer belangrijk punt kwam nu aan de orde, n.l. bespreking van het Winter- program. Hierover werd breedvoerig van gedachte gewisseld. -Het werd voorloopig als volgt vastgesteld: November de heer A. Conijn, Redacteur der A.R.K.A., lezing over zijn laatste reis naar Rusland. Verder een lezing van mr. Overmars en van den Geestelijk Adviseur, den weleerwaarden heer Dorbeck, en zoo noodig eenige excur sies. Voordat aan de rondvraag begonnen werd, werd nog een ingekomen schrijven in behandeling genomen van den voorzitter, waarin deze bedankte als voorzitter der Afdeeling, wegens zeer drukke werkzaam heden. Mondeling zette de voorzitter de reden van zijn bedanken uiteen, en zeide toe, steeds de belangen van de leden der A.R.K.A. te zullen behartigen. Bij monde van den Geestelijk Adviseur, werd den scheidenden'voorzitter dank gebracht voor rl hetgeen hij in zijn 3 y3-jarig voorzitter schap voor de afdeeling had gedaan, en werd hem namens het bestuur en leden der afdeeling een mooi boekwerk ten ge schenke aangeboden. De voorzitter dankte voor dit mooie ge- sc-hqnk, dat voor hem een zeer dankbare herinnering zal blijven voor de zeer pret tige samenwerking gedurende zijn voorzit terschap, tusschen bestuur en leden der af deeling. Bijzonder bracht hij dank aan den secretaris en den penningmeester, als le den van het da-g. bestuur. Door den heer v. d. Top, voorzitter der Groep Gemeente-Ambtenaren werden woorden mn dank gesproken, voor hetgeen do scheidende voorzitter had gedaan in het belang van de Gemeente-ambtenaren. Verder dankte de secretaris, de heer Kriek, den voorzitter voor de zeer pretti ge verstandhouding die er steeds bestond tusschen de voorzitter en de overige be stuursleden. Spreker vond het jammer dot de voorzitter wegens drukke werkzaamhe den niet langer het voorzitterschap kon blijven waarnemen, doch sprak den wenseh. uit, dat mocht ihefc noodig zijn, de afdeeling steeds op zijn steun kon rekenen. Nogmaals dankte de voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Hierna werd overgegaan tot het laatste punt der agenda, de rondvraag. Door en kele leden werd hiervan gebruik gemaakt. Door den voorzitter werden de leden aangespoord om vooral in de komende win termaanden, die daarvoor zeer geschikt zijn, hun best te doen om nieuwe leden te werven voor de afdeeling. Er zijn nog vele R. K. ambtenaren, zoowel hoog .als laag, die lid behooren te zijn van de Roomsche Ambtcnarenorganisatie. Hierna, werd de zeer geanimeerde verga dering om ongeveer 11.45 uur met den Christelijken groet gesloten. TWEEDE LUSTRUM LUXOR THEATER. Voorstelling voor genoodigden. De directie van het Luxor Theater her dacht gisteren het feit, dat zij vóór tien jaar de exploitatie van dit theater in han den nam. De heer en mevrouw Ugcs wilden dit tweede lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan, maar dat er van buitenaf zoo veel belangstelling voor getoond zou wor den als nu geschied is, hebben zij onge twijfeld niet kunnen denken. Allereerst zij vermeld, dat aan de vie ring van dit tweede lustrum een. algeheele restauratie van theater en foyer zijn voor afgegaan, zoodat alles zoo langzamerhand in een nieuw kleed is gestoken, dat het ge heel een bijzonder goed aanzien geeft. Dit aanzien werd gisteren nog eens extra verfraaid door de schat van bloemen, die de directie vereerd werden door de direc ties van verschillende filmverhuurkantoren, leveranciers, bewonderaars, vrienden en kennissen. De groote hal en de foyer ston den vol met bloemstukken, zoodat het een ware bloementuin geleek. De feestelijke herdenking was, naar ons gisteravond bleek, reeds des middags be gonnen, met de aanbieding van een gedenk raam in glas en dood, aangeboden door den Leidschen Bestuurdersbond en de mo dern georganiseerde werkloozen, die door de directie van het Luxor Theater zoo menigmaal in de gelegenheid zijn gesteld gratis de bioscoop te bezoeken. Dit gedenkraam is vervaardigd naar 'n ontwerp van den heer v. d. Laken en stelt den ingang voor van de onde Egyptische koningsstad Luxor, terwijl hierin verder symbolisch is voorgesteld hetgeen de di rectie van het Luxor-theater steeds voor de werkloozen heeft gedaan. Waar men ons van de aanbieding van dit gedenkraam vanwege de L. B. B. geen kennis had gegeven, moeten we ons tot deze mededeeling bepalen. Yan do aangeboden geschenken vermel den we voorts, dat hét personeel van het theater den heer en mevr. Uges tien wand- lampen voor'hét theater hadden aangebo den, wélke gisteren bereids Ie bewonderen vielen. Gisteravond was er een voorstelling voor genoodigden. Daarbij waren o.ra. aan wezig enkele wethouders en raadsleden, hoofden van takken van gemeentelijken dienst, directies van filmverhuurkantoren, verenigingsbesturen, vaste trouwe bezoe kers enz. enz. Het programma ving aan met een uitste kend verzorgd Journaal, een dito teeken film en een dierenfilm, die tot in alle.fines ses „af" was. Na dit voorprogramma sprak de heer Uges Jr. een kort woordje, waarin hij erop wees, dat Leiden tot voor ruim tien jaar voor hem onbekend was, wijl zij toen uit het Noorden kwamen. Zij hadden Leiden echter spoedig leeren kennen en dat zij het vertrouwen van het Leidsehe publiek hadden weten te winnen bleek wel uit de vele bewijzen van sympathie, die thans getoond werden. Het verheugde spr. bijzonder zoovele menschen bijeen te zien en gaarne had hij alle vaste bezoekers uitgenoodigd, maar het theater biedt slechts plaats voor 580 personen. Spr. gaf voorts de verzekering dat de directie zou voortgaan op den inge slagen weg .en hij hoopte, dat allen dit pro gramma ten zeerste zouden waardeeren. Hierna werd het woord verleend aan den heer Charles van Biene, vice-roorzitter van den Ned. Bioscoopbond en directeur van de Ned. afdeeling.der U. F. A. Deze wees erop, dat de heer en mevr. Uges hier velen hunner vrienden rondom zioh hadden verzameld. Als vice-voorzitter van den Ned. Bioscoopbond, die reeds van zijn belangstelling deed blijken door het zenden van bloemen, voegt spr. zijn felici taties bij die der anderen. Allen weten, dat de heer Uges een bios coopdirecteur en theater-exploitant is, die pionier is geweest in den tijd, dat een der grootste filmverhuurkantoren het levens licht mocht aanschouwen. Weliswaar be staat dit kantoor niet meer, doch het werk van den heer Uges heeft toch zijn nut afgeworpen en altijd heeft hij den toon aangegeven. Als directeur van de Ufa en oud-vriend van den heer Uges wilde de heer v. Biene gaarne openlijk zijn waardeering uitspre ken voor hetgeen de heer Uges en zijn echtgcnoote voor het bioscoopbedrijf heb ben gedaan en als stoffelijk blijk van waar deering biedt spr. hem daarvoor een étui met zilveren lepels aan. Hierna ging het doek open voor The. Original Rambles, een der beste Show-or kesten van het Continent, zooals het in het programma heet. Dat daarmede niet: teveel gezegd was, bleek wel uit hetgeen deze muziek-artisten spelend en zingend presleeren. Zij hadden dan ook langdurige ovaties in ontvangst te nemen, welke eeni ge malen tot een toegiftje deed besluiten. Na de pau/.e kwam ten slotte de hoofd film: „Das Lied einer Nacht" onder regie Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen tor algi meene kennis, dat door hen vergunning 1 verleend aan de ATW Nederlandsohe IJsc van vereenigde bljjlïetbakkers en rechtvei krijgenden, tot het /oprichten van een ir richting voor hetyvervaardigen van cor sumptie-ijs in bet perceel Heerengrach no. 9—11. LEIDEN. Vrijdag. „Figaro's Hochzeit" door de Müe chener Opera. Schouwburg 8.1 uur. Maandag, Leidsehe Kunstkring „Voor Al len", Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag 17 to en met Zondag 23 October a.s. waar genomen door dc apotheken: P. du Croix Rapenburg, tel. 807, en Jè E. M. ten Dijk Haven 18, Tel. 85. van A. Lit wak met Jan Kiepura in d< hoofdrol. Do bijzonder vermakelijke inhoud vai deze film wordt op zeldzame wijze dooi den befaamden heldentenor van de „Scala1 te Milaan, Jan Kiepura, opgeluisterd, die de beroemde aria's uit Rigoletto, Traviata en Bohème, benevens de fameuze taran tella „la Danza", „O solo mio" en last nol least de slow-fox: „Heute nacht oder nie' ten gehoore brengt. De film zou echter niet hebben kunnen slagen zonder Fritz Sehulz, den komiek, dia als plaatsvervanger voor „Ferraro" fun geert. Ferraio had daaraan wel behoefte, want opgejaagd en gebonden door de vele contracten beeft hij geen rust, wijl hij als een draak door zijn vrouwelijke manager wordt bewaakt. Tempo, tempo, tempo is de stelregel van deze dame, die den goedmoedigen zan ger als een furie van stad tot stad voort- zweept. Op een goeden dag wordt het Fer raro toch te bar. Hij ontvlucht haar zon der bagage en neemt den trein naar Zorn. In zijn slaapcoupé zingt Ferraro van her wonnen levensvreugde. Een vroolijk heer schap wordt door zijn lied aangelokt. Hij stelt zich voor als Koretzky. Argeloos be gint de zanger bij een glas champagne te vertellen en spoedig weet Koretzky alles. Als beiden in een deftig hotel aankomen, gaat het als een loopend vuurtje rond, dat de beroemde Ferraro er logeert. De direc teur van het Kurört heeft te zijner eere dan ook onmiddellijk een feestprogramma samengesteld. Hij houdt Koretzky voorden zanger ëii eerstgenoemde, dié Allé reden heeft zijn waren naam te verbergen, zegt niet neen, als Fèrraro hem smeekend aan kijkt. Ferraro verwijdert zich, terwijl Ko retzky zich het huldebetoon laat welgeval len. Voor de tweede maal vrij, rijdt Ferraro in zijn auto, waarmede zijn bediende Bal- fehasar hem nagereisd is, in de heerlijke om geving. De zon schijnt, de wereld is zoo mooi, nu ontbreekt nog slechts een liefdes avontuur, dat echter ook niet lang op zich laat wachten. Hij ontmoet een beeldschoon meisje, dat achter het stuur van een wa gen zit. „Haar achterna!" denkt de zanger Een panne is de gewënschte aanleiding voor een kennismaking en vergenoegd neemt hij de schoone op sleeptouw. Wie mag die onbekende zijn? Hij draait zich na een poosje om en ziet alleen het sleep touw. De vogel is gevlogen! In het hotel heerscht een groote drukte. Koretzky wordt gevierd en Ferraro speelt zijn secretaris. Maar Koretzky ziet iemand, dien hij liever niet ziet, de grond wordt hem te heet en hij neemt het aanbod van den directeur van het Kurort, om bij hem te logeeren, met beide handen aan. Fer raro, die als zijn secretaris medegaat, ont moet hier het meisje van de autopanne. Zij blijkt Mathilde te heeten en is de dochter van den directeur. Op een avond verzoekt men- Ferraro, alias Koretzky, te zingen. Koretzky komt in groote verlegenheid en onttrekt zich aan het verzoek, door heesehheid voor te wen den. Maar Mathilde kan hij het verzoek om een lied toch niet weigeren. De echte Ferraro moet daarom uit een schuilhoek, hoorbaar doch onzichtbaar, helpen. Mathil de komt achter de bedriegerij en een oor vijg sluit voorloopig de idylle af. De zanger doet vergeefsche pogingen het weer goed te maken en de politie verschijnt ten too- neele. Koretzky is een sinds lang gezochte misdadiger en Ferraro, die zijn naam heeft aangenomen, wordt prompt gearresteerd, terwijl de onechte Ferraro zich uit de voe ten maakt. Het schandaal is het gesprek van den dag. Ferraro staat als misdadiger en huwelijkszwendelaar terecht. Hij wil echter bewijzen, dat hij zanger is. Men geeft hem daartoe de gelegenheid. Dc ope razangers van het Kurort zullen als deskun digen hun oordeel moeten geven. Ferraro zingt en.... de rechtbank, de toeschou wers en zijn collega's zijn opgetogen. Hij wordt vrijgesproken! Des avonds in de opera, waar de groote gast zingt, zegeviert zijn kunst ook over Mathildes wraakgie rige plannen en terwijl de politie den we derom opgedoken Koretzky arresteert, kan Ferraro Mathilde in zijn armen sluiten.. De film wordt geillustreerd door schit terende opnamen in Lugano en Locarno, maar niet minder door den prachtigen zang met dito begeleiding uit verschillen de bekonde opera's. Het lijdt geen twijfel of dit programma zal de geheele week volle zalen trekken. Na dc voorstelling volgde er nog een ge zellig samenzijn in den foyer, waarvoor de directie enkele intimi had uitgenoodigd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2