1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. li GEMENGDE BERICHTEN ONDER EEN VRACHTAUTO. Meisje gedood. Maandagavond i8 onder Terwinsclen een meisje, dochtertje van den heer Alstede aldaar, door een vrachtauto overreden. Heb kind was direct dood. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wielrijdster door trein vermorzeld. De onbewaakte overweg van de spoor lijn Utrecht—Gouda aan den Zwarte weg te Gouda heeft wederom, eon slachtoffer go- eischt. Toen gistormiddag te circa half twee do 31-jarige ongehuwde mejuffrouw A. van Eyck, wonende aan den Wethouder Vente- we-g te Reeuw ijk, dien overweg per rijwiel passeerde, werd zij door een uit Utrecht komenden trein gogrepen, een eind meege sleurd en dood langs de spoorbaan geslin gerd. Het lijk werd naar do woning aan den Weth. Venteweg overgebracht. Het rijwiel werd totaal vernield. De trein had eenig oponthoud. De oorzaak van 'dit doodelijk ongeval is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de wielrijdster door den feilen wind den trein niet gehoord had en door den regen hem niet heeft zien aankomen. Dit is reeds het derde doodelijk ongeval, dat 'op dezen overweg heeft plaats gehad. DOOR AFSLUITBOOMEN GEREDEN. Op bewaakten overweg. Op den Gastelschen weg onder R"oozen- daal is gisteravond te omstreeks half negen zekere M. v. d. H., uit Fijnaart, met oen vrachtauto door do afsluitboomen van den bewaakten spoorbaanoverweg gereden. De chauffeur meende te zien, dat de boomen nog niet gesloten waren en reed door, waar bij hij tot zijn schrik gewaar werd, dat hij een afsluitboom had stuk gereden en bo vendien, dat een trein naderde Dit laatste liet hem geen tijd tot nadenken en als bij intuïtie gaf hij vol gas en reed pardoes ook door don anderen afsluitboom heen, waar door. hij zichze.f redde. Even later hoorde hij den trein achter zich voorbij daveren. Intusschen arriveerden juist ter plaatse een paar marechaussees, die het geval ook van een anderen kant bekeken en proces-ver baal opmaakten. STORM BOVEN LAND EN ZEE DE NAJAARSSTORM VALT NOGAL MEE. Gisteren heeft over ons land de eerste najaarsstorm gewoed, doch achteraf be schouwd is het met de aangerichte schade nogal meegevallen. Het Noorden des lands heeft wel het meest te lijden geltod, gistermorgen zoo wel als gistermiddag. Een windhoos te Leeuwarden. Gistermorgen omstreeks half acht heeft een windhoos vrij aanzienlijke schade aan gericht te Leeuwarden. Menschen, die zich op straat bevonden en in de windhoos ge raakten, moesten zich aan hekken vast houden om niet meegesleurd te worden. Een woonwagen bij Leeuwarden werd op genomen en totaal vernield. De bewoners oen paar bejaarde menschen, werden door te hulp geschoten omwonenden onder de wrakstukken van den wagen weggehaald. De vrouw was zoodanig gewond, dat zij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Van een loods werden ongeveer 300 dakpannen afgerukt. Een paar wagens, staande op het erf van een boerderij, wer den opgelicht en een eind verder neer geworpen Hetzelfde gebeurde met een in do stad staanden auto, die werd opgeno men en een eind verder terechtkwam. Een groentekar en een bakkersfiets ondergin gen hetzelfde lot. Ook werd een groote spiegelruit ingedukt. Windhoos boven Jubbega. Gistermorgen heeft, boven Jubbega een windhoos gewoed, die in deze omgeving zeer veel schade heeft aangericht. Bij het tuinbouwbedrijf, aldaar, sneuveide een zeer groot aantal ruiten van de broeikas sen, terwijl bij verschillende woningen de ruiten eveneens werden ingedrukt en bo vendien bij een dezer huizen de muur van den achterkant geheel werd afgerukt. Tal van boomen werden ontworteld, terwijl op den weg JubbegaGorredijk van vele boomen de kruinen afknapten, welke tien tallen meters verder op den weg en in het land terecht kwaaien. Een brug voor de woning van den heer Schoutanus werd op genomen en een heel eind verder weer neergesmakt. Do heer Stoelwinder, die zich aldaar op den weg bevond, werd met zijn rijwiel opgenomen en een eind verder weer neergeworpen. Gelukkig bekwam hij slechts zeer gering letsel. De windhoos zette zich in Oostelijke richting voort. Windhoos boven Westerlee. Het dorpje Westerlee bij Winschoten is gisteravond door een windhoos geteisterd. Eenige daken, onder meer dat van de boer derij van den heer Horlings en dat van de woning van mevr. Lieftingh, werden op den weg geslingerd. Langs den weg naar Medum zijn een aantal palen van het elec- tirsche net uit den grond gerukt. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Postboot niet uitgevaren. Wegens storm is gisteren de postmotor- boot van Vlieland niet uitgevaren. Post en passagiers voor Vlieland gingen door naar Torschelling. Scheepsramp op de Noordzee? ^Volgens een draadloos bericht van het Nederlandsche stoomschip „St. Annaland", dat zich gistermorgen vijf mijlen ten Noord Oosten van het lichtschip „Cross Sands" bevond, is op deze hoogte gistermorgen tijdens den hevigen storm op ongeveer één mijl afstand van de „St. Annaland" een on bekend schip gezonken. Het schip ver dween plotseling in de diepte. De „St. An naland" heeft de omgeving afgezocht, wordt uit Londen gemeld, doch heeft al leen wat drijfhout en een kleine boot ge vonden. Schip in nood, doch behouden binnengebracht. Gistermiddag is het zeilsohip „Lona", schipper Braver, aan boord waarvan zich drie personen bevonden, ter hoogte van den bocht van St. Jacob to Bruinisse door den storm aan lager wal geraakt. Het ber gingsvaartuig „Trio" van de firma Hoo- gonboezem en van der Tak heeft het in nood verkeerende schip, waarvan de zei len gescheurd waren, behouden de Dintel opgesleept. De Van Oldenbarnevelt buitengaats gebleven. Het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaartmaatschappij „Neder land", dat gistermorgen voor de haven IJmuiden arriveerde kon door het nood weer niet binnenkomen, zoodat het weer naar zee terugkeerde. Gistermiddag om vier uur kwam het schip wederom in zicht voor de pieren. De hooge zeeën maakte het voor het schip nog onmogelijk om bin nen te komen. Omstreeks zeven uur was het zoogenaamd „stil water", het tijdstip tusschen eb en vloed. Het imposante schip kwam toen nogmaals op de kust aan. Ve len volgden met spanning de manoeuvres, maar tot spijt van de w,achtenden wendde de „Johan van Oldenbarnevelt" plotseling den steven naar het Noorden en verdween in do duisternis. De loods is gistermorgen vroeg reeds aan boord gegaan. Het is den geheelen nacht op zee gebléven en eerst heden morgen te Amsterdam gearriveerd. OVERSTROOMING IN HET SCHIP- BEEKGEBIED. Zorgerlijke toestand voor de landbouwers. Als gevolg van de opstuwing van het wa ter in de verbreede Schipbeek, noodig voor den bouw van een stuw bij de Wipperts- brug in den grintweg van Holten naar La ren (G.), staat een welvarende landbouw streek, gelegen tusschen genoemden grint weg en de Bathmensche grens, ten prooi aan een overstrooming zooals hier in deze streek in geen jaren is gekend. Ook een ge deelte van de gemeente Bathmen en de Holtensche buurtschap Dijkerhoek worden bedriegd als de was van het Schipbeekwa ter en het gure weer blijven aanhouden. Ter hoogte van de te bouwen stuw is de Schipbeek afgedamd, en juist daarboven is de kop van de oude Schipbeek, die tot voor ongeveer 30 jaar geleden den toen reeds onvoldoende afvoer van het afkomende wa ter bewerkste.ligde. Deze oude Schipbeek toen reeds vervangen door een (gegraven) Schipbeek, welke nu al weer sterk verbreed wordt, is thans weinig meer dan een flinke sloot cn wordt nu tijdelijk weer voor water afvoer gebezigd. Het noodlot wilde nu, dat de afgedamde en verbreede Schipbeek plot seling een enorme hoevee heid water aan voerde; en het lag voor de hand, dat de oude, sterk kronkelende beek op verre na niet in staat zou zijn het cloor de Schip beek-verbreeding nog sneller aanstroomen- de water te verwerken. Onmiddellijk bij den kop van de oude beek overstroomt het ziedende water reeds beide oevers. Aan de Oostzijde wordt hierdoor het Hol terbroek, dat een oppervlakte beslaat van zeker wel 1000 H.A., onder water gezet en aan de Westzijde wordt het Bathmensche veen en de buurtschap Loo in dezelfde gemeente bedreigd. Aan deze zijde zijn het werkloo- zenkamp bij de Wippertsbrug en de boerde rij van Dijkerman, beide vlak bij de te bou wen stuw gelegen, reeds in het water ge legen. Het water stroomt over een afstand van meer dan 1 K.M. over de wallen van de oude beek en geleidelijk wast het water in het geheele Holterbroek. Een groot aantal boerderijen zijn reeds door het water geïsoleerd en over de on- dergeloopen wegen niet meer te bereiken. Er is reeds sprake van, dat enkelen, die het water tot den drempel hebben, er toe zullen overgaan hun woningen te verlaten; en wanneer de toestand niet zeer spoedig ten gunste keert, zal de noodzaak hiertoe vanzelf moeten leiden. De schade door de overstrooming aan de bevolking berokkend, is enorm, aldus lezen we in het „Hbld." en overal, waar de gedu peerden elkander nog kunnen bereiken, ziet men dan ook groepjes landbouwers, die met zorgelijke gezichten den toestand bespre ken. Uitkomst kan. naar de meening dezer menschen, alleen snelle omkeer van het weer, of nog beter: verbreking van de af damming bij de te bouwen stuw, bewerk stelligen, desnoods met opoffering van het groote karwei dat hier onder handen is. In gekuilde aardappelen, reeds gezaaide win terrogge en vele andere zaken zullen met het nog aanwezige gras in de najaars-wei- den door het water worden vernietigd en de schade aan den landbouw zou verschei dene malen overtreffen de kosten van ver nietigden arbeid, indien het water zijn vrije loop werd gegeven met opoffering van de reeds gelegde stuw fundamenten. Streep voor streep ziet men ter plaatse het noodlot naderbij komen, afgelezen op geïmproviseerde peilschalen in den vorm van in den grond gestoken stokjes, waarop men den was afleest. Verwacht wordt, dat over een paar da gen een vijftigtal boeren-erven door het wa ter omsloten endoorspoeld zullen wor den. AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT Van twee ondeugende bengels. De bewoners van den 5000 H.A. grooten polder het Geestmer-Ambacht zijn aan een groot gevaar ontsnapt. Twee jongens van 8 on 11 jaar uit Noord-Scharwoude hadden bij den hoogen watorstand in de ringvaart, oen gleuf gegeraven van 80 c.M. diepte over de kruin van den Oosterdijk die de ring: vaart van den polder scheidt. Toen het werk tot op ruim een meter na voltooid was, word het opgemerkt door den sluis wachter Barten, die met behulp van enkele anderen de gleuf met aarde heeft gedicht, waardoor overstrooming voorkomen werd. „Msb." DE AANSLAG TE IDE. De dader nog niet aangehouden. Nader vernemen wij, dat het bericht, volgens hetwelk de dader van den aanslag te 1de zou zijn gearresteerd, onjuist is. Eeni ge personen hebben Maandagavond do po litie er van in kennis gestold, dat zij mee- nen den dader gezien te hebben en op do aangegeven plek tusschen twee hooibergen werden inderdaad voetstappen aangetrof fen. Van een arrestatie is echter nog geen sprake. Het onderzoek wordt nog voortgezet. GASBOMMEN AANGESPOELD. Aan het strand to Bergen aan Zee spoel de een kistje aan inhoudende een 5-tal gas bommen. De burgemeester van Bergen stel de zich in verbinding met militaire autori teiten; personeel van de Hembrug-artille- rie-inrichting heeft de gevaarlijke projec tielen tot ontploffing gebracht. Van de her komst bleek geen spoor aanwezig. EEN VALSCHE CHèQUE VAN 9000.—. In den loop van den morgen verscheen gisteren voor een sigarenwinkel op den Zee dijk te Amsterdam een groote auto van de politie. In dezen wagen werd onder groote belangstelling van het publiek de geheele inventaris van het huis in geladen. Na de sigaren kwamen crapauds en andere meu belen. Alles werd overgebracht naar het bu reau Leidschep'.ein. Deze bijzondere verhuizing stond in ver band met de arrestatie van den winkelier en diens vriend, die bij hem inwoonde. De laatste was kantoorbediende bij een firma op de Stadhouderskade. Van deze firma was in het begin van het jaar bij een bank instelling een chèque aangeboden en ook uitgebetaald van 9000.welke chèque valsch bleek te zijn. De politie had zich toen veel moeite gegeven te ontdekken, wie de cheque had geschreven en geïnd. De verden king viel toen op een jeugdig kantoorbe diende. Hij werd aan het bureau Leidsche- plem gehoord door den commissaris, den heer Hulsboom, maar de jonge man bleef ontkennen en er kon n*iets bewezen wor den. De rechercheurs van het bureau Leid- scheplein hebben toen de gangen nagegaan van den verdachte. Den laatsten tijd zijn zij daarin bijgestaan door twee rechercheurs van de mobliele brigade van de Centrale Recherche. Het bleek, dat de kantoorbe diende, die altijd nog bij dezelfde firma in betrekking was, meer geld uitgaf dan in overeenstemming was met zijn inkomen. Niet zoo heel lang geleden is hij verhuisd naar den Zeedijk, waar een vriend van hem in Mei een sigarenwinkel had geopend. Ook de vriend had daarna alle aandacht van de politie. Het bleek, dat de heeren een mooie inventaris hadden, motorfietsen en heel dikwijls auto-tochten maakten. Dit gaf aan de politie aanleiding in grijpen. De beide jonge mannen werden ge arresteerd. Aanvankelijk ontkenden zij iets te weten van de chèque van 9000.maar tenslotte zijn beiden door den mand geval len. De kantoorbediende heeft thans erkend de chèque te hebben in orde gemaakt en zijn vriend heeft het geld geïnd. Morgen worden beiden ter beschikking van de justitie gesteld. VAN HET SMOKKELFRONT. Jacht op een gepantserden smokkelauto. Zaterdagnacht werd aan de grens bij het kantoor Locht, gem. Rerkrade jacht ge maakt op een gepantserden smokkelauto, die met groote snelheid uit de richting Heerlen was gekomen. Den Duitschen be ambten was verraden, dat de auto, een zware Daimler-wagen, die van Holland- sche nummers en kenteeken was voorzien, over de grens zou komen. Talrijke beamb ten hadden zich daarom op drie plaatsen op den hoofdweg opgesteld. Toen de auto in razende vaart naderde, reageerde de be- bestuurder niet op de teekens om te stop pen. Niettegenstaande meermalen op den wagen werd geschoten reed hij door en ook de tweede groep beambten, die eveneens vuurden, reed de auto voorbij. Ten slotte reed dé wagen op een kar, waarmede do be ambten den weg hadden gebarriceerd. De bestuurder, die- in de duisternis trachtte te vluchten werd gegrepen. Op den wagen werd beslag gelegd. Hij bevatte 1300 pond gesmokkelde koffie. Passagier van de Statendam verdwenen? Zondagmorgen werd na aankomst te Rot terdam van het uit New York komende s s. Statendam der Holland— Amerika-Lijn ge rapporteerd, dat één der passagiers, de 54- jarige sigarenmaker B. Wagenvoort, af komstig uit Amsterdam, bij aankomst te Plymouth verdwenen bleek. Op den dag van de aankomst aldaar, aldus het „Rott. Nwsbl.'', had men hem bij het diner gemist en toen men een onderzoek was gaan instel len, had men op een der dekken zijn jas, zijn colbertjas en een hem toebehoorend gouden horloge gevonden. In zijn hut werd niets gevonden, zoodat er twee mogelijk heden bestaan: dat hij op een of andere wijze over boord is geraakt, óf dat hij het beter heeft gevonden tijdelijk te verdwijnen en daarom het geva. in scène heeft gezet. Het onderzoek wordt nog voortgezet. GOEDE WAPENVONDST TE ROTTERDAM. Honderd revolvers in beslag genomen. Dozer dagen heeft de politie te Rotter dam een partij wapens, bestaande uit hon derd revolvers en 2500 patronen, welke partij van Nederland naar Duitschland zou worden gesmokkeld, in beslag genomen. Er kwam bij een expeditiefirma in de binnenstad een kist aan, die bestemd was voor een koopman daar te stede. De kist kwam uit Amsterdam met een vrachtauto- cTïionst. Doordat men de kist wat te hard handig behandelde, viel er een plank af en daardoor kwamen er eenige doosjes patro nen uit te vallen. Men zag den inhoud ver der na en toen bleken er behalve patronen ook revolvers in de kist te zitten. Omdat bij de zending niet- de vereischte papieren waren, heeft men de politie gewaarschuwd, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek instelde. Op do papieren, die bij de zending waren, stond slechts „Wordt afgehaald''. De in houd van de zending is naar een politie bureau gebracht, de leege kist echter heeft men bij het expeditiekantoor achtergelaten. In den loop van den avond van den dag, waarop de zending was aangekomen, werd er bij de expeditiefirma telefonisch geïn formeerd, of de zending was aangekomen. Er werd hiorop bevestigend geantwoord en tevens vroeg men wanneer de zending zou worden afgehaald. Toen bleek, dat de kist den volgenden dag gehaald zou worden, heeft de politie een oogje in het zeil gehouden. Den volgen den dag kwam er inderdaad een boodschap per met een bewijs van ontvangst. De kist werd op een motorwagen gela den en onder bewaking van politie werd zij naar het bestelkantoor, dat den bood schapper had gezonden, gebracht. Men had daar opdracht gekregen, de zending op te slaan en te wachten tot ze afgehaald zou worden. Inderdaad werd de kist in den loop van den dag afgehaald en de man, die daarvoor kwam, werd gearresteerd Het bleek ech ter, dat hij slechts opdracht had gekregen om de kist te halen en dat hij niet de man was, aan wien de kist gezonden was en die eigenaar van de zending was. De eigenaar was .uitstedig. De politie heeft toen twee dagen lang zijn woning bewaakt. Tenslotte kwam hij thuis en toen werd hij aangehouden. Hij bekende, dat de revolvers en patronen voor hem bestemd waren en dat zij hem door iemand uit Amsterdam waren toege zonden met de bedoeling, dat hij ze ver der zou doorzenden naar Duitschland. Hij zou voor iedere revolver drie gulden ont vangen. Tegen den man is proces-verbaal opge maakt. De zending is in beslag genomen. SPORT VOETBAj. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren-Competitie. Alle vastgestelde wedstrijden van 16 Oc tober jl. zijn door terreinafkeuringen niet doorgegaan. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. A f d. AS. J. C. ITeijlingen I, 1 uur, H. van Veelen; S. M. C. ILisse I, 2.30 uur, Th. Bighart v. Gelder; R. W. D. IN. V. C. I, 2.30 uur, G. v. Abswoude; V. V. L. I-S. N. A. I, 2.30 uur, G. E. Bakker. Afd. B: Leiden I—R. W. D. II, 1 uur, G. van Abswoude»} A. S. O. IK. F. C. I, 1 uur, S. Belt; Y. V. L. IIForeholte I, 1 uur G. E. Bakker. A f d C: R. \V. D. IV—Lisse II, 2.30 uur Jac. Tetteroo; Nubia IR. W. D. II, 1 uur, A. J. Waaier. Daar er eenige wijziging is gekomen in de competitie-indeeling willen wij de volle- dico indeeling nog eens vermelden. Afd. A: R. W. D. I. V. V. L. I, Teijlin gen I, S. M. C. I, Lisse I, S. N. A. I, N. V. Afd. B: Leiden 1, V. V. L. II. Meerburg I, V. V. B. I, A. S. C. I, K. F. C. I, R. W. D." II, Foreholte I. A f d. C: S. M. C. II. R. W. D. III, Lisse n, Nubia I, R. W. D. IV De volledige adressen van de. scheids rechters, die zich disponibel gesteld heb ben voor het leiden van junioren-wedstrij den zijn: H. v. Veelen, Zandslootkade 39, Sassenheim; M. v. Heuzen, Geeregraoht 0, Leiden; G. E. Bakker, St. Aagtenstraat 23, Leiden; J. Graafmans, Roemer Visser- straat 14, Leiden J. AV. v. d. Geer, Haagweg 1, Voorschoten; N. J. v. d. Ak ker, Weipoort B 45, Zoeterwoude G. v. Abswoude, Tramsteeg 27, Noordwijk-Binnen Jac. Tetteroo p. a. A. Warmerdam, No. 6, Noordwijkerhout; S. Belt, Stompwijksche Meer, Stompwijk; A. J. Waaier, Atoorstraat 51, Voorschoten; Th. Righart van Gelder, Heijnsiusstraat 3, Leiden. De vereenigingen worden verzocht bij eventueele lerein-afkeuring ook den scheids rechter hiervan in kennis te stellen. C. J. VAN LEEUWEN, Secr.-Penningm. H. v. HAASTEREN, Compt.-leider. BelgiëHolland via Kootwijk. Blijkens de ontvangen rapporten is de uitzending van het wedstrijdverslag België- Holland wederom een succes geweest. De kwaliteit van het door Kootwijk uitgezon den en door Bandoen gerelayeerde pro gramma was van dien aard, dat het bij terugontvangst hier in Holland weinig ten achter stond bij de directe ontvangst uit Hilversumzelfs waren er perioden, waar in prut'.sch geen verschil waarneembaar was. Ook West-Indië, waar door vele stations en amateurs werd geluisterd, zond enthou siaste rapporten over de uitstekende ont vangst, waarin dank werd gebracht aan al len, die aan deze uitzending hadden mede gewerkt. WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Het tweede Duitsche koppel Göbel—Schom geëngageerd. Ook Klaas Van Nek Jr. 2al starten. Nadat de contracten met de Duitsche favorieten RauschHürtgen reeds eenigen tijd geloden werden getcekend, heeft de Directie nu ook de Duitsche rijders Göbel (Dortmund) en Schorn (Keulen) geënga- geerd, Göbel wórdt internationaal als een der vlugste en Bterkste zesdagenrijders be schouwd cn zijne talrijke overwinningen mot zijn vroegerenkoppelgonoot Schön zullen nog in veler herinnering zijn. Be halve zijn hoedanigheid als buitengowoon vlugge splinter is hij oen stoere rijder bij do spurts der zesdaagsche wielerwedstrij den. Bij dezen wedstrijd zal Schorn als partner van Göbel fungeeren, welke rijder ook in een groot aantal zesdaagschen is uitgekomen. Buitendien is hij een goede bekende van het Hollandsohe publiek en heeft hij gedurende de zomermaanden niet minder dan 19 wedstrijden hier te lande gewonnen. Ook deze rijder is bekend door zijn enorme spurts. Als eerste Amster dammer, van de jongere generatie, heeft de Directie met Klaas van Nek Jr., ge contracteerd, die dus in deze eerste Am- stordam8oke Zesdaagsohe zijn vuurproef zal moeten doorstaan. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De inschrijvingen voor 23 Oct. en 6 en 13 November. De insohrijvingen voor de draverijen op Zondag 23 dezer zijn als volgt: Vierde aanmoedigingsprijs 4e klasse, 1746 meter; 1. Vrijbuiter, 2. Tom Mix, 3. Quet- teur; 4. Vera Brook, 5. Vorstin, 6. Vita Lie- da, 7. \raz Dias, 8. Wilhelm, 9. AVijsneus, 10. Vendu, 11. A'aria, 12. Frederik K, 13. Voisi, 14. AVinnifred Scott. Herfsttintenprijs, 3e en 4e klasse, 2040 meter: 1. Tanny See v. K., 2. Sympathie, 3. Arorstin, 4. Vitesse S. AV. 5. Vauban, 6. Politesse, *7. Ulysses, S. Vliegende Hollan der, 9. Troubadour, 11. Quford, 11. Uilen spiegel, 12. Theunis. Matadorendraven 1.932; 1. Saffier, 2. Sister Patrick H., 3. Parmenio, 4. Diamant Bleu, 5. Dellys C., 6. Glockenblume, 7. Victoria, 8. Baron Silvester, 9. Senator Madden, 10. Queenie, 11. Flambeau, 12. Begonia, 13. St. Nicolaas, 14. Oharley Ley- burn, 15. Radio S. Het programma van de draverijen op Zondag 6 en 13 November is als volgt sa mengesteld: 6 November (140 uur). Vijfde Aanmoedi gingsprijs. Prijzend ra ver ij 4e klasse, 1740 m. Open voor paarden, die in 1932 nog geen len prijs gewonnen hebben. Belasting voor elke gewonnen 300 20 meter. Onthef fing: volgens de prijzenbepalingen 1932. Sieghildeprijs. Prijzendraverij le klasse voor Nederlandsche paarden 2040 meter. Paarden, die 2500 of minder gewonnen hebben, gaan van start. Belasting: voor iedere meerdere gewonnen 1500 20 nie ter. Ontheffing: paarden die ten minste 5 maal in Nederland in 1932 gestart zijn en die in 1932 geen len prijs wonnen. 40 m. San Remoprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse, 2040 meter. Belasting: voor iedere gewonnen 500 20 meter. Ontheffing voor 3- en 4-jarige paarden volgens de prijzen lijst 1932; voor oudere paarden, die 5 maal in Nederland gestart zijn en geen len prijs gewonnen hebben in 1932, 40 meter. Dertiende Heerrijdersprijs. Handicap draverij le klasse voor paarden, die het eigendom zijn van leden der Nederland sche Heerrijdersclub, te rijden door wer kende leden dier club, 2000 m. De inschrijvingen sluiten 21 October. 13 November (1.30 uur), Troubadourprijs prijzendraverij 4e klasse, 1740 meter. Be lasting: voor iedere meerdere gewonnen 300 20 meter. Ontheffing volgens de prij zenbepalingen 1932. Toscaprijs prijzendraverij 2e en 3e klas se, 2040 nieter. Open voor paarden, die in 1932 nog geen 100 gewonnen hebben. Paarden, die 900 of minder gewonnen hebben, gaan van start. Belasting: voor elke meerdere gewonnen f 800 20 meter. Onfcheffinf: paarden, die ten minste 5 maal in Nederland in 1932 gestart zijn en geen len prijs wonnen in 1932, 40 meter. Tipperaryprijs, handicapdraverij le kl., 2000 meter. Bij 17 of meer inschrijvingen wordt dit nummer geloopen in twee series; voor iedere serie worden dan prijzen uit geloofd. De baancommissie splitst de deel nemende paarden zoodanig, dat paarden, gereden door één rijder, over de twee se ries verdeeld worden. De inschrijvingen sluiten 28 Oct. „Vad." DAMMEN Bordenwedstrijden Damclub Le'den. AA'eder zijn een aantal partijen gespeeld om de borden volgorde. De uitslag is: M. OptendreesJ. Dreof 2—0; S. v. d. Roek—N. AVassenaar 2-0; P. v. d. StelJ. H. v. d. Wijngaard 11; P. MastrigtC. Gastelaars afgebr.; P. Ligt voetP. v. d. Stel 02. De uitslag van de afgebroken partijen is: M. OptendreesC. Gastelaars 11; C. Gastelaars—P. v. d. Stel 11; S. v. d. Reek M. Optendrees 11.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12