Wat anderen er van zeggen Opept v TO L Rekefiin^Cnurant UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING WILT U IETS WETEN? STOOMVAARTBERICHTEN WOENSDAG 19 OCTOBER 193* DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HAAGSCHE RECHTBANK. Vreemde handelingen. Voor de Haagsche Rechtbank stond te recht A. v. O., te L e i d e n, terzake van verduistering van aan hem op huurkoop verkochte huishoudelijke artikelen, o.a. di van, stoelen, tafels, e.d. Het op huurkoop gekochte vertegenwoordigde een bedrag van 207.50. Verdachte had slechts een bedrag van ƒ57 op de goederen betaald. De meubelen heeft verdachte verkocht voor 85.Verdachte bekende het een en an der onder tranen. Werkloosheid en armoe was de oorzaak van zijn daad. De officier van justitie requisitoir nemende eischte tegen verdachte die reeds 6 vonnissen ach ter den rug had een gevangenisstraf van 9 maanden. Diefstal. Vervolgens stond terecht H. J. v. D., uit Oegstgeest, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, thans zonder bekende woon- en verblijfplaats, terzake van dief stal van gouden en zilveren voorwerpen, dekens, lakens enz. De psychiaters dr. Scholtens en dr. Ger ritsen waren in een rapport tot de con clusie gekomen, dat verdachte minder toe rekenvatbaar is. De officier van justitie mr. Knutel requisitoir nemende en gezien het strafregister, dat niet schitterend bleek te zijn, eischte tegen verdachte 11/2 jaar ge- vangenistraf door te brengen in de Bijzon dere Strafgevangenis. Roelofarendsveen, 15 Oct. '32. De uitvoerbelemmeringen tegen Nederland. In mijn vorig stukje heb ik te kennen ge geven dat de middenstand ook iets^zou kunnen doen ter verbetering van den treu- rigen economischen toestand. Het deed mij genoegen dat ook vanuit Bodegraven, Oegstgeest en Noord wijk ingezonden stuk jes verschenen omtrent het al of niet oit- sluitend koopen van Nederlandsch fabri kaat. Het is took niet de weg om het bui tenland den rug toe te keeren, vooral niet met name Duitschland. Wij moeten niet uit het oog verliezen dat het bedrijfsleven in ons Land afhankelijk is van in- en u.tvoer. Wanneer nu een van deze factoren wordt uitgeschakeld komt een groot gedeelte der bevolking in moei lijkheden, niet het minst de producenten en zakenmenscken. Wanneer nu verschillende landen, voor namelijk Engeland en Duitschland ons land de uitvoer zoo goed als onmogelijk maken en in een zoogenaamd ruilverkeer de lasten laten voor ons kleine landje, moeten wij ons dit zonder meer maar niet zoo laten welgevallen. Volgens mijn meening is Jiet ook de mid denstand die hiertegen zich krachtig moet verzetten. Het moet duidelijk worden dat enkel met Ned. fabrikaat de toestand niet te redden is. Ik behoef niet met cijfers aan te komen omtrent onze uitvoer en daartegen over staande invoer uit het buitenland, dat is reeds in de dag- en vakbladen voor ieder belangstellende duidelijk aangetoond. Alleen zou ik hier nog willen wijzen op de plannen der Duitsche regeering, waar door onze positie nog wordt verergerd. Im mers wordt de invoer uit Nederland nu ook nog gecontentigeord en wel op de basis van de hoeveelheid (let op, niet op de waarde) der ingevoerde producten in 1931, dan is 't heusch niet te veel gezegd, dat wij dan in den uitersten hoek gedreven worden. Echter moeben wij dezen dreigenden toe stand, waarin wij komen te staan, goed onder de oogen zien en nagaan wat ons te doen staat en al het mogelijke niet onbe proefd laten, om het gevaar af te wenden, althans het minder te doen zijn in zijn ge volgen. Middenstanders, laten wij van onze krachten gebruik maken. Het is mijn stel lige overtuiging dat de Hoofdbesturen in deze aangelegenheid veel, zeer veel kunnen doen om in overleg met de Kamers van Koophandel het daar heen te leiden, dat (zooals ik in mijn vorig schrijven heb aan getoond), wanneer wij afnemers zijn van Duitsche artikelen, dit kenbaar wordt go- maakt, als basis voor tegenweer aan Duit- sohe producenten. Ongetwijfeld zal door onze Hoofdbestu ren de aangelegenheid in behandeling ge nomen wordenen mocht het spoedig zoo ver komen, dat onze middenstanders ge vraagd worden om de noodige inlichtingen, laten wij dan eensgezin bereid gevonden worden hieraan te voldoen. Niemand mag zich onttrekken met te zeggen „wat zal het geven". Laten wij de zaak eens goed aanpakken. De Nederlandsohe regeering gaat conferee- ren met de buitenlandsche en ongeveer zon der resultaat. Daarentegen worden de maatregelen tegen ons nog brutaler, er wordt met Nederland de spot gedreven. En zouden wij dit jaar, en misschien ook volgend jaar, maar weer 400 millioen méér aan Duitschland betalen als dat het bij ons betrok? En in verhouding zoo ook aan andere landen? Laten wij toch wijzer wor den. In mijn vorig stukje heb ik mijn mee ning uiteen gezet en met een beetje orga nisatorisch overleg is dit wel binnen eeni- gen tijd voor elkaar te brengen. Wanneer u door dit schrijven nog niet overtuigd bent dat de middenstand hier zeer veel voor 't platteland zou kunnen doen wil ik gaarne nog meer grieven naar voren brengen, maar wij moeten vooruitI De maatregelen, die wij moeten nemen, kunnen van zóó ingrijpenden aard zijn, dat wij daarmede spoedig moeben beginnen. (J zult mij vragen is dat uit te voeren. O, ja heel gemakkelijk, als U maar wilt helpen, door op te geven wat voor buitenlandsche artikelen U verkoopt en u tevens te ver- plichtep geen buitenlandsche artikelen te verkoopen zoolang wij geen vrijen uitvoer voor onze land- en tuinbouwproducten kun nen herkrijgen. Dus: zijn de grenzen dicht voor onze producten dan ook maar de gren zen dicht voor de buitenlandsche. Als wij u maar tot het besef kunnen brengen dat wij onze land- en tuinbouw moeten steunen. Wij behoeven niet bang te zijn en wanneer u het platteland steunt is het ook tot voordeel van iedere midden stander. En waarom zouden wij dan niet helpen. Komaan neem een besluit en wan neer u medewerking wordt gevraagd, geeft u dan spontaan hiervoor op. Dankend voor de verleende plaatsruimte met Hoogachting, W. HöLSCHER. Hillegom, 13 October. Bond van Kleine Bloembollenkweekers. In het Kweekersblad van 7 dezer vinden we een uitgebreid verslag der op Maandag daaraan voorafgaande gehouden vergade ring in verband met den noodtoestand in het bedrijf. We vinden in dat verslag reden tot talrijke opmerkingen. Beginnen we met de poging, om gemeentelijken en/of Rijks- steun te verkrijgen, door niemand kwaiijk kan worden genomen. Toch frappeert dc activiteit wel eigenaardig als we weten, dat vrijwel niemand der aanwezigen Lid is van het Kweekersgenootschap en/of Bloem bollencultuur. Nu kan men alweer niemand dwingen lid van die vakorganisaties te worden, doch moreel en zakelijk behooren deze mensohen daar thuis. Dat de bestaan de vakorganisaties niet voldoende de be langen van den kleinen kweeker weten te behartigen (dit zei de geachte spreker van den avond, de heer P. van de Nouland) zou men kunnen beantwoorden met de opmer king, dat deze besturen toch de naastenlief de niet zóóver behoeven uit te strekken, dat zij zich speciaal bezighouden met de belangen vanniet-leden! Maar boven dien heeft het H. B zich zelfs vóór 't voor stel Sassenheim verklaard. De heer P. Goe- mans Antz., secr. van 't H. B. G. wees daar terecht op. Waar op de bewuste verga-de ring ook minder loffelijk gewezen werd op de houding van den voorzitter van Bloem bollencultuur, dient mede een woord van protest te worden gehoord. Primo alweer omdat deze menschen geen lid zijn van BI. missen zij het recht op critiek, maar ook in dezen tijd, die een buitengewoon ernstige is voor het Bloembollenbedrijf, mag nog wel eens naar voren komen de onberekenhaie verdiensten, die de heer Krelage voor het vak en zijn beoefenaars zich heeft verwor ven; de grootheid en voornaamheid van de organisatie is voor een niet geringdeel zijn werk, al heeft deze Alg. Voorzitter ab ieder mensch fouten gemaakt. De mede werking der Gemeentebesturen is- voor ver schillende gemeenten volgens den geaoh- ten inleider reeds verkregen. We weten niet welke gemeenten en op welke wijze, doch zouden toch den Gemeentebesturen groote voorzichtigheid moeten adviseeren. Men versta ons vooral goed: het gaat hier alweer niet over niet-gunnen, integendeel; maar schept men geen precdenten? De ge meenten kunnen toch niet alle gemeenteaa- ren steunen bij de groote zorgen, die steun regeling en werkverschaffing reeds vragen? Wie betaalt die sommen en welk verhaal is er, indien de kleine kweekers met den besten wil van de wereld het geld niet kun nen teruggeven? Heeft in de bloembollen streek het niet ieder zwaar te verantwoor den? Vraag het eens aan talrijke winke liers, café-houders, kleermakers, aanne mers enz. enz. Hebben deze menschen als gemeentenaren niet dezelfde rechten? De commissie (de nieuw opgelichte Boud) vraagt voor groep I een steunregeling. Be doeld worden zij, die niets meer hebben, hebben. Natuurlijk kan men die menschen en hun gezinnen niet laten verhongeren en waar de Wet voor deze stakkers steunrege ling zou uitsluiten zal er wat op gevonden moeten worden en zal er ook wel wat op gevonden worden. Het schrikbeeld van ar- mensteun vervolgt ons niet: wat is het toch anders dan steun aan armen? De naam is bijzaak, temeer, omdat niemand wettisch recht op steun kan laten gelden en de overheid slechts een moreele plicht ver vult. Steun aan de Broeiers denkt de Bond zich door een renteloos voorschot van Ge meente of Rijk om het benoodigde trekma- teriaal aan te schaffen. Dit idee zal geen onverdeelde instemming vinden, daar het nog altoos aanvechtbaar is, of door de broeiers, met het oog op de buitenlandsche afname van bloembollen wel in het belang van het vak wordt gehandeld. Verder denkt de Bond aan die bedrijven, die bij verdis conteering van nota's nog staande kunnen blijven. Dit zal de aanwezigen wel groote- lijks als niet te volgen in de ooren geklon ken hebben: er zijn dus kleine kweekers, die niets bezitten en vorderingen te ver- disconteeren hebben. Dit ig wel raadsel achtig. Wissels en vorderingen verdiscon- teeren is niet gemakkelijk; daar we hier echter geen „bankpraatje" houden, zullen we verder er het zwijgen toe doen. Eenvou dig wordt aan dit verdisconteeren toege voegd, dat de huidige hypotheekrenten en landhuren nopen de aanvragers van Rijks- steun dezen steun renteloos te verkrijgen. Hier opent zich weder een buitengewoon moeielijk perspectief; hier komt een mate rie naar voren, die met onoverkomelijke moeilijkheden en onuitvoerbaarheden zelfs door de mannen der wetenschap vooralsnog onoplosbaar wordt geheeten. Nog krijgen we voorschotten op bloembollenkramen, die onbelast zijn. Deze kweekers zijn dus geluk kig nie' zoo arm. De ervaring heeft al heel wat ellende op de verpanding van dit „roe rend goed" aangetoond. In de kern der zaak is dit voorschot-geven ziek. We zouden nog heel wat over deze moei lijke zaak kunnen schrijven, doch we moe ten ons beperken. Van harte hopen we. Lit er een oplossing te vinden is om de arme tobbers te helpen, die hun laatste centen UILIJBBW KANTOREN TE: X ALPHEN a d. RIJN - SI iJbnsfcA-aat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Di Jdag 10 12 uur» Hltel „van Haatten' LEIDEN, iederen Vrijdag 10—12 uur, Hotel „Bellevue" 7995 voor de contributie der nieuwe organisatie over hebben; vooralsnog betwijfelen we echter zulks. Een zeer onaangenaam iets deed zich op de vergadering nog voor: er werd met zeer weinig respect gesproken over len Burgemeester van Hillegom, mr. D. F. Pont, die volgens spr. weinig of niets met de kleine kweekers (het vak) op zou hebben. Dat de spreker hier niet sterk stond bleek uit het verzoek aan de aanwezige pers (of ficieel was deze niet uitgenoodigd) om dit niet in 't verslag op te nemen. Wij vinden dit zachtjes uitgedrukt, niet fijn. Dat het geen gesproken was naar buiten zou uitlek ken wa-5 toch niet denkbeeldig. Maar hier is het plicht een woord van protest te 'a- ten hooren. In het Weekblad voor Bloem bollencultuur, dus in 't officieele orgaan voor het Bloembollenvak wordt openlijk verklaard, dat de Burgemeester van Hil legom met buitengewone activiteit op treedt tegen alle niet-bonafide handelaren; dat hij elke buitenlandsche klacht zoo grondig mogelijk onderzoekt en telkens zijn waarschuwende stem openlijk verheft tegen alle zwendel in den handel. Wie zoo 't vak steunt moet geen onverdiende knauw heb ben, vooral als men zioh niet verdedigen kan en we betreuren het in hooge mate, dat niemand zich tegen de gewraakte uitdruk kingen verzette. Leiden 14 October. Wat in dezen tijd wel eens aandacht, mogelijk overweging, verdient? M. de Red. De Kermis te Nijmegen heeft aan pacht voor staanplaatsen, marktgelden voor niet verpachte plaatsen, vermake lijkheidsbelasting enz., leveringen van gas en eleetriciteit, water, in totaal on geveer opgebracht 60.300.zegge en schrijve zestig duizend drie honderd gulden. Zou het gemeentebestuur van Leiden met den Raad aan deze bron van in komsten niet eens volle aandacht schen ken Het doel heiligt de middelen. Men be- name niet „Kermis" maar „Z-merfeest". Amsterdam vierde haar zomerfeest met succes. Wil ook trachten dit jaarlijksoh voort te zetten. En voor hoe velen, (ne ringdoenden, handwerkslieden, tram. res taurateurs) geeft het niet een extra ver dienste, welke in dezen tijd al bijzonder welkom en van niet te onderschatten economische beteekenis is. Met dank, M. de Red. voor de plaat sing, Uw Dw. SP. „Dat het doel de middelen heiligt" is een stel'ing waarmede wij het, natuur lijk, niet eens zijn. De inzender bedeelt het waarschijnlijk niet zoo, als hij het zegt. Op het denkbeeld zelf zullen wij niet ingaan. Het heeft ook z'n scha duwzijden! Eed. NIEUV/K00P. Uitslag verloting crisis-comité. Gis teravond had de trekking plaats van de beide verlotingen ten bate van het plaat selijk crisis-comité. De prijzen zijn ge wonnen als volgt: le verloting. Ie prijs een schilderij is gevallen in Haarlem. 2de pr. een heeren- of damesrijwiel P. Stam, al hier. 3e pr. een salonlamp is gevallen op No. 39 eigenaar nog onbekend. 4e prijs een wollen deken H. den Hartog te Noor den. 2e verloting, le prijs een heeren- of da mesrijwiel mej. M. Leliveld alhier. 2e prijs een servies P. Augustinus, alhier. 3e prijs een kussen A. Kwakkenbos, alhier. 4e prijs een theeblad J. Mourits, te Noorden. BOSKOOP. Burgerwacht. Bij de gewestelijke schietwedstrijden in Zuid-Holland op Waalsdorp onder Den Haag gehouden, be haalde de Boskoopsche Burgerwacht in klasse I scherp (korps A) den le prijs, zijn de een zilveren wisselbeker en 5 draagme- dailles,#met 258 punten in 139 4/5 seconden. Op de personeele baan behaalden de heeren C. W. de Jong en W. B. v. Eijk elk een prijs, resp met 54 pnt. in 30 sec. en 52 pnt. in 27 4/5 sec. Op de geluksbaan verwierven de heeren Th. de Jong en E. O. Greiner elk een prijs met 290 en 289 pnt. Den len prijs in den korpswedstrijd te behalen met scherp tegenover de beste schutters in deze provincie is een groote prestatie voor onze burgerwacht, te meer daar deze zeer zelden met scherp oefent. HILLEGOM. Winkelweek. De Centrale der drie middenstands-vereenigingen heeft een ver gadering gehouden, waarin verschillende huishoudelijke zaken zijn afgedaan; o.a. is besloten den nachtveiligheidsdienst aan het particulier initiatief over te laten. Alle drie vereenigingen hadden zich in beginsel uit gesproken voor het houden van een winkel week. De centrale besloot als datum van een winkelweek vast te ste len 28 Novem ber tot en met 5 December a.s. Voor de winkelweek wordt een speciale commissie gevormd, bestaande uit 9 leden. 3 uit elke vereeniging, waarvan 1 bestuurslid van elk der 3 besturen. Deze commissie zal spoedig samengesteld worden en plannen ontwer pen. De deelname staat open voor georga niseerde en niet-georganiseerde midden standers; voor de laatsten zal een regeling getroffen worden om deelname mogelijk te maken. Medegedeeld is. dat door de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" in het bijzonder voor de leden een filmavond georganiseerd zal worden; Maandag 31 October is voor- loopig als datum aangenomen. De rondvraag bepaalde zich wegens het gevorderde uur tot enkele opmerkingen over het parkeerverbod, welks toepassing lang niet soepel zou zijn. Bons. Door het Gemeentebestuur zijn maatregelen getroffen om aan werkloozen of steuntrekkenden bons af te geven voor den aankoop van winteraardappelen bij aardappelleveranciers. Deze bons worden voor een bepaalde hoeveelheid aardappe en in eens gegeven en worden later geleidelijk verrekend door inhouding op de uitkeerin- gen. Het is dus een soort voorschot, om het inslaan van winterprovisie mogelijk te ma ken. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan thans 266 werkzoeken den ingeschreven; vorige week 267. Het blijft dus nog stabiel Aanbesteding. Door den architect H. Kijra Mz alhier is in Hotel .Sistermans aan besteed het boqwen van een graanpakhuis aan den Hillegommerdijk, voor rekening van den heer J. Engel te Hillegom. Dit was een vakbesteding, gesplitst in A-. Beton en Timmerwerk; B. IJzerconstructie en Q. Massa Uitslag als volgt: Dijksman Kreeft te Haarlem B 2200; W. Pijlman, Hoofddorp A 8091; Jansen Appelman, Nieuw Ven nep A 9274; C 11.714; Gebrs. Van Lu iing Rijk A 7382; C 90S2; De Vries en Couzijn, Hillegom A 7314; C 10.014; A. Graper, Hil'egom A S439; C. 11.195; Gebrs. Schouten Hoofddorp B 2250; B. J. Paasman. Haarlem B 1800; N.V. Gasovenbouw v.h. H. Bürgemeister, Maastricht B 3150; Gebr. de Eland, Am sterdam B 1870; Hermes de Steeg B 2249; H J Fransen, Hillegom B f 2675; A. Jonker. Nieuw Vennep A 8930; Tim merbedrijf Nijman—Rusman. Hillegom A 10.750; C P. Veen Co. Haarlem A 7195; B 3385; C f 10 295; A. Dor'and, Den Haag C 10 990; Bouvée, Heemstede C 12 800; A. Snaterse, Haarlemmermeer A 7661C 9936; H de Jong Nieuw Ven- nep A 7811; C f 10.078; C. Vissers, T^ieuw Vennep B 2275; R. Zwiggerlaar en J. Haan, IJmuiden-Oost A f 8585; C P. Meijs, Scheveningen C 10.781; N V. Rott. Mach. fabr Braat. Rotterdam B 1968; Ir. Escher's Ovenbouw. Den Haag B f 1847; N V. Holl. Constr. WerkplLeiden B 1940 J. Kastelijn. Lisse A 6947; B 1800; C 8747; C. Woudenberg-Warmer, Amers foort B 1419.12; J Voskuil. Haarlem B 2853; A. van der Pol, Nijkerk B 1487.44; H. Haring. Boskoop B 2700; C 11 540; G.Muys Hoofddorp A 8020; C f 10.270; Gebrs. Khnsdorp, Lisse A 8848; C 10.658 Gebr. v. Keulen Zwanenburg C 11.995. TER AAR. Centrale veiling. Maandagavond werd in het R.-K. Vereenïgingsgebouw een le denvergadering gehouden van de Coöp. Centrl. Tuinbouwveilingver. ..Ter Aar en Omstreken". Aanwezig 220 leden. Ongeveer kwart voor acht opent de 2e voorzitter, de heer H. Hölscher, de ver gadering, heet welkom het bestuur, de Commissie van Advies, de Commissie van Onderzoek en de leden, verzoekt verder de volle medwerking van de leden. De notulen worden gelezen door den heer Post. (De secretaris was wegens ziek te afwezig) en na een opmerking goedge keurd. Mededeelingen noch ingekomen stukken zijn er, dus terstond zijn we beland bij het volgende punt van de agenda: „Rapport van de commissie van onderzoek". De heer C. v. Spronsen rapporteert, geeft uit voerig de werkzaamheden weer van de commissie, zij hebben rechtskundig advies ingewonnen, de zaken serieus onderzocht en zijn tot eenige conclusies gekomen. De voorz. denkt de commissie voor haar werk. Aangaande de opmerking, dat het bestuur te lichtvaardig gehandeld heeft oa. met getuige-verhoor deelt de voorz. mede, dat zij hier niet mee op de hoogte waren. Nu wordt er een geruimen tijd gediscus sieerd over deze zaak. De heer L. Egberts vindt het jammer, dat er eerst niet een ledenvergadering gehouden is vooraleer dit contract gemaakt is met de heeren v. Eijk, waarop de voorz. antwoordt dat al les veel te kort dag was. De heer Rekelhof oefent critiek uit op de commissie van advies; zij is niet een adviseerende doch een uitvoerende com missie. De heer Lemkes geeft het verloop van de l:ooo weer. De rechter heeft een ander oordeel over tuinland, vandaar het ont staan van de kwestie. Laten we aanne men, zegt spr,, dat de heer Rekelhof te goeder trouw gehandeld heeft. Ten slotte keurt de vergadering goed, dat de ver. geen procedure aangaat. Nu vragen enkele leden, waar wij met het rapport van de commissie heen moeten. Wij hebben haar toch ons vertrouwen ge schonken om de zaak tot een oplossing te brengen. Op voorstel van den heer v. Vliet wordt nu over de laatste conclusie gestemd, n. 1. „De commissie acht het wenschelijk, dat het bestuur zijn mandaat ter beschikking stelt". De uitslag is 137 tegen de conclusie, 48 vóór. Sommige leden schoven het verloop van de zaak op het bestuur, waarop de heer Post meedeelt, dat dit niet op zijn plaats is. Zij hebben altijd de belangen v. d. ver eeniging behartigd, en gehandeld zoo zij dachten te moeten handelen. Overgaande tot het kiezen van een be stuurslid wegens bedanken van den heer Rekelhof wordt gekozen de heer C. W. v. d. Hoorn Azu., die zich zijn benoeming larf weleevallen. Tot voorzitter wordt gekozen wegens het bedanken van den heer Rekelhof de heer C. W. v. d. Hoorn Azn. De heer v. d. Hoorn neemt ztfn benoeming aan en dankt de vergadering voor het vertrouwen Spr. zal zijn volle medewerking geven en altijd eerlijk en recht opkomen voor de belangen der veiling. Al brengt deze post moeilijkheden mede, spr. hoopt ze met de volle medewerking der leden te overwin nen en pleizierig samen te werken. Bij de rondvraag werd gevraagd hoe ver de regelingen zijn voor de steun aan den tuinbouw, die zoo dringend noodzakelijk is, waarop de heeren Post en van Spronsen mededeelingen doen. Directeur Post deelt ten slotte mede, dat het alleen Woensdag en Vrijdag torna-, ten veiling is, en Maandag. Woensdag en Vrijdag groentenveiling. De gelegenheid is opengesteld balen in te leveren. Spr, brengt een woord van dank aan de com missie van advies die buiten de 200 nog 100 hebben geschonken aan de ver. ter verlichting in de kosten. (Applaus). De voorz. dankt de leden voor hun me dewerking waarna sluiting volgt. Vraag: Ik heb schuld van 1929 en nog een fouragerekening te betalen van 1932. Nu achtervolgen ze mij vanwege een berg- schap Hebben ze nu recht daarop; gaan die eerste schuideischers nu niet voor? Daar ik nü niet heb kunnen ze mij soms, na jaren, nog daartoe dwingen vanwege dat borgséhap. als soms de tijden beter wor den? Antwoord: Buit-er. geval van faillisse ment. gaat de schuldeischer voor. die het eerst komt Uw verplichting, voortsprui tend uit het borgschap. blijft bestaan, zoo lang de hoofdschuldenaar of een eventueels andere borg niet heeft betaald STOOMVAART MIJ. NFnEDl *NO. BENGKALIS (thuisr.) vertr 17 October van Relawan. CHR HUYGENS (uitr.) vertr. 18 Octo ber ven Algiers. TAWALI (thuisr.) pass. 17 Oct. Perim. KON NED STOOMB MIJ. AURORA arr. 18 Oct. van Venetië te Triëst. HEBE arr. 18 Oct. van Palma te Barce lona. HER MES vertr. 18 Oct. van Salonica n. Ismir. z ORANJE NASSAU vertr. IS Oct. van Amsterdam naar West-Indië; heeft te IJmuiden vastgemaakt wegens storm. SATURNUS arr. 18 Oct. van Constanza te Bourgas. KON. HOLL. LLOYD. ENTRERIOS (uitr.) arr. 18 October te Antwerpen. ERFURT (uitr.) arr. 17 Oct. te Rio Ja neiro. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. OUDERKERK (thuisr.) vertr. 16 Octo ber van Manila. JAVA-CHINA—JAPAN LIJN. TJIMANOEK vertr. 17 Oct. van Batavia naar Samarang. TJISADANE arr. 16 Oct. van Shanghai te Hongkong. STOOMVAART MIJ OCEAAN ATREUS vertr. 17 Oct. van Batavia n. Amsterdam. NELEUS Rotterdam-Japan, pass. 17 Oc tober Gibraltar. PROMETHEUS arr. 17 October van Amsterdam te Batavia. EMZETC0 LIJN. JONGE JOHANNA, Barcelona n. Rot terdam pass. 16 Oct. Gibraltar. tariër meer, hoor je, 't beest.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10