DINSDAG 18 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURAN~l TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 20 Oc tober des namiddags te 2 uur. Punten van behandeling zijn: Mededeeling van inge komen stukken. Onderzoek geloofsbrief en toelating van den heer v. d. Bent als raads lid. Behandeling Beheersverordening voor het Grondbedrijf. Rondvraag. LISSE. Jubileum St. Josephsgezellen. A.s. Zondag zal het 10 jaren geleden zijn, dat de St. Josephsgezellenver. alhier werd op gericht. Dit feest zal worden voorafgegaan door een triduuin, hetwelk geleid zal wor den door den zeereerw. heer Lauwrier, lee- raar aan het Seminarie Hageveld. Deze dagen zijn vastgesteld op Woensdag, Don derdag en Vrijdagavond. Zondag zal dit feit feestelijk worden herdacht. Ons werd verzocht mede te deelen, dat dit triduum bijgewoond kan worden door alle R. K. mannen boven de 17 jaren. NIEUW-VENNEP. Uitvoering. Zondag 1 Oct. gaf de Leidsohe dames-tooneelclub „St. Ursula'' haar eerste opvoering van het tooneelstuk „De H. Ursula met haar 11.000 Maagden", alhier voor een stampvolle zaal. Geen der aanwezigen zal ook maar een oogenblik spijt gehad hebben, gekomen te zijn. Mooie costumes, prachtige momen ten, vlot spel; waarlijk, mej. Speel heeft eer van haar werk. Na afloop dankte de Zeereerw. heer Pastoor mej. Speel en haar clubje voor haar schoon spel en schoone zang; Zijneerw. hoopte, dat zij voor haar Missieclub overal volle zalen zullen trek ken. Nog zij vermeld dat het muzikale ge deelte uitstekend verzorgt werd door mej. Bik (piano), de heer Kuiper (viool), de heer Kramp (cello), en dat de heer Thoolen uit Leiden voor een keurige grimeering had NOORDWIJK. Gemeentezaken. Door Burgemeester en Wethouders is benoemd tot stoker van de centmie verwarming van de openbare school de heer J. de Groot. Naar wij vernemen worden er onder handelingen gevoerd tuschen het Staats- boscnbeheer te Utrecht en het gemeente bestuur om een gedeelte van den Randweg gelegen tusschen Noordwijk aan Zee en het Langeveld beduidend te verbreeden en de daarvoor benoodigde werkzaamheden door werkloozen te doen uitvoeren. Van gemeentewege zijn in verband met het zeer groote aantal werkloozen zoo danige voorzieningen getroffen, dat de werkloozen bij gelegenheid van het stem pelen niet buiten in regen en koude behoe ven te wachten. Het wachten kan plaats hebben in de werkinrichting in het stem- pellocaal zelf, terwijl in Noordwijk aan Zee voor dat doel kan worden gebruik gemaakt van een der localen van de voormalige openbare school. De Barnabrug. Door het Gemeentebe stuur is aan G. Vogelaar, aannemer, alhier, opgedragen de Barnabrug, die door ver zakking voor het verkeer gevaarlijk is ge worden en tevens de scheepvaart belem mert, af te breken. Hierbij hoopt men te vens de oorzaak der verzakking te vinden. Over enkele dagen als de gemetselde hoof den zijn opgeruimd is de belemmering voor de scheepvaart opgeheven. Gevonden voorwerpen. Een blauwe mantel, sleuteltje, damesschoen, kinderlak schoentje, sleutel AKA, groote huissleutel, autoband met velg, batte rij-lantaarn, oor bel met drie steentjes. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen uitsluitend des Woensdag en des Zaterdags van 12 tot 1 uur op het Politiebureau te Noordwijk-Bin- uen. NOORDWIJKERHOUT. K.R.O.-Film. De K.R.O.-Film zal op 9 November a.s. in onze gemeente vertoond worden des avonds te 8 uur in de groote zaal van mej. de Wed. Brama. Personalia. Tot ambtenaar ter secre tarie afd. Steunverleening alhier is docr Burgemeester en Wethouders aangesteld de heer P. v. Buitenen, te Noordwijk. Mond- en Klauwzeer. De zoo gevrees de besmettelijke veeziekte mond- en klauw zeer heeft in deze gemeente zijn intrede weer gedaan. De ziekte komt voor onder het vee van den landbouwer E. Hoger- vorst, Buurtweg. ROELOFARENDSVEEN. Landarbeidersbond. Dezer dagen hield de R. K. Landarbeidersbond „St. Joseph" een ledenvergadering welke matig was be zocht. Na een openingswoord van den voor zitter en het lezen der notulen der vorige vergadering door den secretaris, werd het woord gegeven aan den Weleerw. Geestl. Adv. Kap. Meereboer, welke zich bereid had verklaard dezen avond een lezing te houden. Op duidelijke wijze hield de Eerw. spreker de aanwezigen voor wat hun rech ten en plichten waren, ontleend aan de jongste encycliek Quadragesimo Anno van Zijn Heiligheid Paus Pius XI, en waarin tevens de middelen worden aangegeven om weer geleidelijk tot een normalen toestand te geraken. Een daverend applaus mocht Zijneerw. bij het einde van zijn boeiende lezing in ontvangst nemen. Verder gaf deze bijeenkomst een getrouw beeld van de moeilijke tijden waarin wij leven. Aangezien de verdere besprekingen hoofdzakelijk over werkloozenzorg en steunregeling liepen, kreeg men de indruk op een werkloozen- vergadering inplaats van op een arbei dersvergadering te zijn. Vervolgens deelt de penningmeester de tijden mede, wanneer men zich kan melden, als de uitkeering uit de bondskas weer is aangebroken. De heer J- v. d. Tang doet hierna nog een mede deeling aangaande het sub-comité van het Nationaal Crisis-Comité. Van de rondvraag werd een druk ge bruik gemaakt. Hierna sluit de voorzit ter op de gebruikelijke wijze de vergade ring. LEI DSCHENDAM. Volksbond. Een dezer dagen hield de K. K. Volksbond te Leidschendam zijn maandelijksche ledenvergadering iii het Pa tronaat. De voorzitter opent de vergadering met het voorgeschreven gebed en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den spre ker van dezen avond, den Centraal Pre sident v. d. Akker. Ook het Bestuur der K.J.M V. werd verwelkomd, welk bestuur was uitgenoodigd, dat zij gaarne den heer v. d. Akker wilden hooren spreken. De voor zitter spreekt zijn groote vreugde uit over de talrijke opkomst en hoopt in de toe komst steeds zulk een groot aantal en zoo mogelijk nog meerderen op de vergadering aanwezig te zien. Door allen wordt het Strijdlied gezongen, waarna de notulen worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van het werk liedenverbond betreffende goedkoope boter voor de werkloozen. benevens een schrij ven van het huldigings-comité burg. Keij- zer betreffende de regeling, enz. Hierna krijgt de heer v. d. Akker het woord, die in groote trekken de werkloo- zenkassen uiteenzette van 15 jaar terug en heden Vooral besprak hij de hedendaag- sche uitkeering. die met rijkssubsidie werd gesteund: hij wees de werkloozen er op, dat zij nauwkeurig de inkomsten moesten ver melden om onaangenaamheden te voorko men Verschillende vragen werden nog ge steld, welke allen naar genoegen werden beantwoord. Voor een en ander had de spreker een dankbaar applaus en een dank woord van den voorzitter te accepteeren. Vragen voor de vragenbus waren niet in gekomen. Van de rondvraag werd een ruim gebruik gemaakt, allen werden naar genoe gen beantwoord Hierna sloot de voorzitter na een woord van dank en met een opwekkend woord de vergadering met het voorgeschreven gebed. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Dinsdagavond te 8 uur komt de Daad der gemeente Stompwijk in Openbare Spoedvergadering bijeen. Agenda: Voorstel tot het aangaan van een va^te leening groot 90 00U— (negen tig duizend gulden); 2 Öntwerp-adres aan de Regeering en Tweede Kamer der Staten- Generaal inzake grensregelingsvoorstellen 's-Gravenhage c.a. SASSENHEIM. Crisiscomité. Gisteravond had in de Burgerzaal een voorloopige afrekening plaats van de comitéleden welke een in zameling hebben gehouden. De opbrengst bedraagt thans bijna ƒ2000. In het laatst van de week zullen de laatste lijsten bin nenkomen. TER-AAR. Geboren: Clazina Maria, d. von J. Visser-Smoorenburg. Margaretha Maria, d. van S. P. Hoogervorst-Pieterse. Nico- laas Hendrikus, z. van P. Ubink-Bijlemeer. Johanna, d. van J. Zevenhoven-Hoek. Overleden: G. L. Hoogervorst 1 j. A. Witteman 78 j., echtgenoote van J. Klein. A. M. Zuidervaart 57 j. echtgen. van P. M. Voortman. Gevestigd: P. C. Meeuwis van Don gen. J. de Vink van Utrecht. A. G. de Rijk van Leimuiden. Vertrokken: J. W. Verhagen naar Heemstede. T. Mulder naar 's-Graven hage. J. Kesting naar Nieuwveen. M. Boer naar 's-Gravenhage. WASSENAAR Kerkeoncert. Naar het kerkgebouw der Nederl. Herv. Gem. op het Plein alhier was Zaterdagavond een talrijke menigte opgekomen tot het bijwonen van een ten bate van het PI. Crisis-Comité door mevr. Anna Stronck—Kap- pel (zangeres) en de heeren Jaap Stotijn (ho boïst) en Adr. Engels (organist) te geven con cert. Wat de kunstenaars ten beste gaven, stond op hoog peil en paste geheel in de intieme sfeer welke van het gebouw uitgaat. De stem van mevr. Stronck klonk - zoowel in de hoogte als in de laagte gaaf. Zij ver tolkte bijzonder mooi de solo-cantate ,.Herr, auf dich traue ich" van Buxtehude en de aria's uit de kantaten nos. 98 en 92 van Bach, de laatste met begeleiding van hobo en orgel, en had hierin gelegenheid te toonen, dat zij onder de vooraanstaande oratorium-zangeressen een der eerste plaatsen inneemt. Iets minder goed werd de aria uit de C. Moll-Messe „Et incarna- tus est" van Mozart ten beste gegeven. Niettemin zullen ook velen hiervan genoten hebben. De kunstenaar van naam, Jaap Stotijn, weet hoe een vertolking moet zijn om weerklank te vinden in muzikale harten. Zijn weergave is gebaseerd op zuiver gevoel en artistieken aan leg. Reeds bij den inzet van de sonate in G mol van Telemann, kwam men onder de beko ring en men bleef tot het einde toe geboeid. Wanneer men den heer Stotijn zijn hobo hoort bespelen, zou men zich anuwelijks kun nen voorstellen, hoe moeilijk het is, dit instru ment te beheerschen. Behalve de genoemde so nate werd nog van Narcello een Adagio en Allegro te beste gegeven. Uitstekend was voorts de orgelbegeleiding van den heer Adr. Engels, opvolger van wijlen den heer de Zwaan als organist van de Groote Kerk te Den Haag. Deze jonge kunstenaar wist ook als solist in „Wie schön leuchtet der Mor genstim" van Buxtehude én in 3 choraloor- spiele van Bach, zijn gehoor te boeien. Echter ging iets verloren, omdat voor het uitvoeren van de gekozen werken, het overigens zoo mooi. Prachtig vulden hobo en Qrgei elkaar accompagnement was het orgelspel bij uitstek mooi. Prachtig vulden hogo en orgel elkaar VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag, 19 October 1932 des namiddags te 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Uitloting obligaties. 3. Subsidie aan den A. N. W. B. Toeristen bond voor Nederland. 4. Idem aan do Ge westelijke Landstormcommissie. 5. Tege moetkoming ingevolge artikel 13 der Lager- onderwijswet 1920. G. Extra steun aan werk loozen. 7. Wijziging sluitingsuur voor win kels. 8. Vrijstelling onderwijs in lichame lijke oefening. 9. Aankoop perceelen aan de Molenlaan. 10. Wijziging Jaarwedden gas- en electriciteitsbedrijf. 11. Aangaan geldleoning voor verbouw R. K. school. 12. Verlaging salaris Gemeenteambtenaren. 13. Intrekking besluit tot afschaffing opcenten op de ongebouwde eigendommen. 14. Vast stelling opcenten Gemeentefondsbelasting. 15. Opheffing der betrekking van onder wijzeres in de nuttige handwerken. 16. Adres inzake keuringsloonen en gebruik noodslaohtplaats. 17. Idem verlaging tario- ven voor electriciteit. 18. Werkverschaf fing. 19. Behandeling en vaststelling Ge meente-begrooting en die der bedrijven. 20. Besluiten comptabiliteit. 21. Ontheffing schoolgeld. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Eervol onts'ag. Als lid van de commis sie van toezicht op de Rijkstuinbouwschool alhier is aan den heer S. G. A. Doorenboach te 's-Gravenhage op diens verzoek bij be schikking van den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid met ingang van 15 October j.l. eervol ontslag verleend. Als zoodanig is thans benoemd de heer A. N. Bal.ego te Leiden. Gewetensgeld. Bij den ontvanger der directe belastingen alhier is aan z.g gewe- tensgeld ontvangen een bedrag van 108.52. Gevonden voorwerpen. 2 belasting- merken, 1 ceintuur met nikkelen gesp, 1 gouden broche, 1 zakmes, 1 dameshoed. Geboren: Mathilda, d. v. C. Verwey en M. Verbey. Willem, z. v. W. Verboom en J. de Ridder. Johannes, z. v. C. Ra venhorst en W. G. v. Dam. Ondertrouwd: M. H. Werther en M. J. Kluis. Getrouwd: W. v. 't. Wout, 27 j en G. Zorg, 21 j. Overleden: P. Groeneweg, wed. van A. Kluis, 86 j. Jan van der Kraats, 81 j. NOORDEN. Vandalenwerk. Zondagavond of -nacht is op kwajongensachtige wijze huisgehou den langs den weg van hier naar Nieuw koop. Tal van hekken zijn baldadig ver nield, vaten teer voor den weg in het water gerold, melkemmers en een hittekar in de Voorwetering geworpen enz. De politie stelt een streng onderzoek in en ieder die eenige aanwijzing kan geven zal goed doen om haar dit bekend te maken, opdat dergelijk vandalisme openlijk aan den kaak gesteld wordt en zijn gerechte straf ondergaat. VAN M'N BOEKENTAFEL A. J. van Laren Verkade's Al bum Vetplanten. Door de firma Verkade is weer een nieuwe album, de mooiste en meest aan bevelenswaardige reclame die er op dit gebied is, in het Jicht gegeven. Na de albums „Mijn Aquarium'', „De bloemen in onzen tuin", „Texel", „Kamerplanten", „Paddenstoelen'*, „Zeewater-aquarium" en Terrarium'', en „Cactussen" verscheen nu van de hand van A. J van Laren de prach tige album „Vetplanten", die naast een mooie verzameling afbeeldingen in een leer rijke tekst beschrijvende verklaringen der afbeeldingen geeft. De album bevat 126 kleine, 12 groote en 6 nog grootere plaatjes, die te samen voor totaal 210 bons eigen dom van den verzamelaar worden. Deze album is weer een prachtig cultu reel stuk werk, dat een verrassende kijk geeft in het onbekende maar wondere rijk der vetplanten. Vooral zij die hiervoor in teresse hebben, zijn voor deze uitgave de firma Verkade grooten dank verschuldigd. Dat deze reclame vanzelfsprekend weer verbonden is aan het gebruik der Ver- kade's producten, behoeft geen betoog en kan bij de overbekendheid dezer artikelen ook geen bezwaar eerder zelfs een voordeel worden genoemd. Gaarne brengen wij om dit alles deze nieuwe Verkade's album onder aller aan dacht. SPORT ATHI.ETIEK LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. Nationale Singelloop door Leiden. Op Zaterdag 12 November a.s. zal een Nationale Singelloop gehouden worden om de Citysleutels, een wisselprijs, uitgeloofd door de directie van het City-Theater, wel ke 3 x achter elkaar of 5 x in het geheel gewonnen moet worden. Deze wedstrijd is vrijgesteld voor niet K. N. A. U.-leden, zoo dat iedereen aan dezen wedstrijd kan deelnemen. Inschrijvingen kunnen tegelijkertijd met het inschrijfgeld a 0.6O gezonden wor den aan J. C. Janssen, Emmalaan 57 te Oegstgeest. VOETBAL DE WEDSTRIJD BELG IE NEDERLAND. De Nederlandsche pers is vrijwel una niem in haar meening over den extra-wed strijd van Brussel, dat de zege ten volle door de Oranjemannen verdiend is. De Belgische bladen spreken allen zon der uitzondering van een onverwachte ze gepraal der Nederlanders en geen enkel blad trekt den uitslag in twijfel, al zijn er veel bladen die zeggen, dat het doelpunt van Nagels off-side was. „Sportwereld" ontleedt het spel der ploegen en meent, dat de backs van België en Van Brandt niet gespeeld hebben zooals het moest en vindt, dat, indien er meer via Versijp gespeeld zou zijn, er nog niets zou verloren zijn geweest. „Sportwereld" zegt verder, dat de Nederlanders de Belgen geklopt hebben met hun eigen spel van vroeger, want de Belgen werden dikwijls overrompeld door het rappe en machtige spel der buitenlanders, waarvan Nagels de onthulling te noemen is. Als uitblinkers noemt het blad nog Adam Bonsema, Van den Broek en Van Nellen. Van Heel was de beste man der midden lijn en de achterhoede. De scheidsrechter voldeed niet. Sprekende cijfers. We lezen in de „Sportkroniek": Te beginnen met den wedstrijd in Ko penhagen in Juni 1931 heeft Holland acht internationale ontmoetingen gespeeld. Daarvan werden er vijf gewonnen en drie, nl. tegen België (extra-wedstrijd), Ier land en Tsjecho-Slowakije verloren. Adam heeft wel de vijf overwinningen, niet de drie nederlagen meegemaakt. In alle vijf gevallen speelde hij rechtsbinnen. Dat is geen toeval. Nog 'n typisch feit: Holland heeft thans vier uit-overwinningen achter elkaar be haald, en dat na een periode van meer dan zes jaar waarin geen uitwedstrijd gewon nen is. Dat zijn geen toevalsresultaten van een ploeg, die-het een beetje meeloopt, het is 't zuiver bewijs, dat het met 't Holland- sche voetbal goed gaat en dat wij op de voetbalmarkt weer gaan meetellen. Opvallend is wel het feit, dat in uitwed strijden nu juist meer succes behaald is dan „thuis"; de drie nederlagen toch wer den in Amsterdam geleden. Mogelijk is dat, afgezien van de sterkere tegenpartijen die wij in het Stadion gehad hebben, óók geen toeval. Het bewijst o.i„ dat vooral het 6aamhoorigheidsgevoel een groote rol in deze successen speelt, want in het buiten land komt dit veelal nog beter tot uiting dan op eigen grond. Van Kol blijft amateur. De K. N. V. B. heeft bekend gemaakt, dat oud-spelers, de reeds e enigen tijd als trainer in dienst van clubs staan, nog de gelegenheid hebben den K. N. V. B. mode te deelen of zij op het eenmaal genomen besluit wenschen terug te komen, zoodat voor die spelers de mogelijkheid open staat weer in de amateurgelederea terug te kce- ren. Naar wij vernemen heeft de oud-inter nationaal en Ajax-back A. van Kol het toe sluit genomen den K. N. V. B. te berichten, dat hij amateur wenscht te blijven. Daar door wordt mogelijkheid geopend, dat hij opnieuw voor Ajax gaat uitkomen, hetgeen zeer waarschijnlijk wel zal gebeuren ook. „Hbld." DE COMPETITIE VAN DEN HAAGSCHEN SCHAAKBOND. De data der wedstrijden. De wedstrijdleider van den Haagsohen Sohaakbond, Mr. G. W. Belinfante heeft thans de wedstrijdroosters voor de compe titie-wedstrijden aan de vereenigingen toe gezonden. Daaraan ontleenen wij het vol gende: Het Leidsch Schaakgenootschap I speelt zijn eersten competitiewedstrijd, op Dins dag 25 October a.s. in Den Haag tegen de Haagsche Arb. Schaakclub I, vervolgens op Dinsdag 29 November eveneens in Den Haag tegen het Haagsche Disc. Disc. Ill, op Dinsdag 20 Dec. thuis tegen het Haag sche Wester kwartier I, op Donderdag 19 Januari in Den Haag tegen de Residentie Schaakclub I en op Dinsdag 14 Maart thuis tegen Disc. Disc. II. Het Leidsch Schaakgenootschap II speelt op Dinsdag 1 Nov. in Den Haag tegen de H. Arb. Schaakclub II, op Dinsdag 22 Nov. thuis tegen S. M. B. II Zuid (Stud.), op Vrijdag 16 Dec. te Delft tegen de Deut sche Arb. Schel. I, op Donderdag 26 Jan. in Den Haag tegen Westerkw. II, op Dins dag 28 Febr. thuis tegen Ruy Lopez I en op Dinsdag 21 Maart thuis tegen Disc. Disc. IV. De Wassenaarsche Schaakclub speelt op Dinsdag 25 Oct. thuis tegen de H. Schaak vereniging I, op Donderdag 1 Dec. in Den Haag tegen de Resid. Schel. II, op Maan dag 19 Dec. eveneens in Den Haag tegen het Westerkw. III, op Dinsdag 10 Jan. thuis tegen Te Werve I, op Dinsdag 31 Januari weer thuis tegen de H. Arb. Sch. club III en ten slotte op Dinsdag 28 Maart in Den Haag tegen Disc. Disc. V. Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Men deelt ons mede, dat het Leidsch Schaakgenootschap dit jaar niet in de com petitie van den Leidschen Schaakbond zal uitkomen. Als nieuwe deelnemer heeft zich alsnog aangemeld de afd. S.c.a.e.c. van „Unitas" BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. 3e klasse kampioenschap. Het programma der voorwedstrijden om het 3e klasse kampioenschap van Neder land klein-biljart, te houden in Hotel Den Buröht op 20 en 21 October 1932, luidt voor Donderdag 20 October: 7.30 A. SpeijerJ. C. v. d. Berg: B. Tee- gelaarJ. Bruinineks; 9.30 uur: J. C. v. d. Berg—B. Teegclaar; J. BruinincskA. Speijer. LEIDSOHE BILJARTBOND. De comeptitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. II D. O. S. II voor de oomp. L. B. B. luidt: C. Hendriks (D.O.S.) 125 42 12 1.97 R. Kantebcen (S.D.O.) 98 «41 10 2.39 H. Rietbergen J. N. J. Chrispijn J. Slimmers 74 34 8 2.17 125 &4 18 3.67 94 35 18 2.68 125 35 33 3.57 D. Kreeftmeier 52 39 8 1.33 M. Zwaan 125 39 15 3.20 S. D. 0 2 en D. O. S. 0 punten. LUCHTVAART VLIEGTUIGEN VOOR MISSIONARISSEN. Ierland wil niet ten achter blijven. In Ierland zal een afdecling worden opgericht van de vereeniging tot ver schaffing van moderne verkeersmiddelen aan missionarissen. De voorzitter dezer vereeniging, pater Jos. Workman tracht thans de belangstelling op te wekken voor deze organisatie, die vijf of zes jaar geleden in Duitschland met goed keuring van den H. Vader werd opge richt. Kolonel Fitz Patrick, dio het eerst over den Atlantischon Oceaan in oostelijke richting is gevlogen, heeft zijn volledi ge medewerking toegezegd voor dezen nieuwen vorm van missieaetie. In een interview met de „Irish Press" zei pater Workmann o.a.: Wanneer wij de arbeidskrachten en het leven onzer missionarissen willen sparen, zullen wij hun betere en meer moderne verkeers middelen ter beschikking moeten stellen. Iemand die een motor heeft zal groo tere afstanden kunnen afleggen dan iemand die een dergelijk middel van vervoer moet missen en in zeer veel ge vallen zou een vliegmachine nog het le ven van missionarissen hebben kunnen redden. Vliegtuig op zee gedaald. Een vliegtuig, dat vermoedelijk op 12 K.M. ten Zuiden van Boltheod op zee heeft moeten dalen, heoft S.O.S.-scinen ge geven en de reddingboot van Salcombo is uitgevaren. Er moet ook een schip nabij het vliegtuig zijn. ST00MVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (thuisr.) arr. 16 October te Belawan. KON. H0LU LLOYD. ENTRERIOvS vertr. 17 Oct. van Amster dam naar Z.-Amerika via Antw. WATERLAND (uitr.) pass. 16 October Dover. KON. NED. ST00MB. MIJ. BAARN (thuisr.) arr. 17 October te Hamburg. CLIO vertr. 14 Oct. van Kingston naar Haiti. MEROPE vertr. 17 Oct. van Alexandrië naar Ca val la. MARS certr. 16 Oct. van Calaraata naar Alg ers. RHEA arr. 16 Oct. van Kopenhagen te Gdynia. THESEUS arr. 17 Oct. van Kopenhagen te Amsterdam. TRAJANUS vertr. 15 Oct. v. Kingston. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN vertr. 15 Oct. van Port Louis (Maur.) naar Rodriguez. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN (uitr.) pass. 16 October Bevezier. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. G'ALOHAS, Japan-Rotterdam vertr. 15 October van Penang. HECTOR vertr. 14 Oct. van Yokohama naar Rotterdam. MELAMPUS Amsterdam-Java pass. 14 Oct.. Perim. NEBRASKA Rott.-Vanc. vertr. 15 Oct. van Kingston. NELEUS, Rott.-Japan pass. 17 Oct. te Gibraltar. PEISANDER, Java-Amsterdam, arr. 17 Oct. te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (uitr.) pass. 15 Oct. Perim. WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij zeer soliede zaken zijn nu de prijzen heel goedkoop. Men kijke daarom iederen dag met aandacht de advertenties na.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7